Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#226) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Találtam egy Vassel nevű engine-t amit online társasozásra/társaskészítésre fejlesztettek, és van benne online funkció is. És elég szép terjedelmes játéklistája is van. Ehhez össze kell beszélni, de egy skype-al és jópár szabad órával tolható, csak úgy fent kevesen vannak alapból és a vassel fórumon se látok nagy életet, szóval valszeg mindenki a haverjaival beszéli össze a játékokat. Ez is ilyen csináld magad dolog, adottak az elemek, a map de te rakosgatsz mindent. Alapvetően használhatónak tűnik csak még nem rágtam át magam az instrukciókon túlzottan. Érdemes ránézni azért. Java kell hozzá.

Igazából azt akartam megnézni, hogy hogyan csináltak anno ilyen fórumos társasozást pl boardgamegeeken, hogy az emberek írták a lépéseiket és valaki összeszerkesztette egy képen az állásokat. (ezt spec small world-el néztem, pl ezt: itt, maga a kombináció is tetszik) Valószínűnek tartom h az előbbi programmal történhetett, bár lehet, hogy csak photoshoppolt a fickó. Tetszik ez a módszer is, ha egy nap csak kevés szabadidőd van is le tudsz folytatni egy játékot szép lassan, levelezős módon szinte.

Mindenesetre, sok opció van erre. Tényleg csak egy élő közösség kell,hogy akár élőben akár így online legyen valami mozgás. Nem feltétlen a prohardveren, mert azért itt inkább általánosabb módon van fóruma a társasnak, arra pont jó, hogy elinduljon valami, ha akarjuk. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.