Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) dethroner válasza Qru (#6190) üzenetére


dethroner
veterán

Persze, ugyanannyi darabszámot néznek. De azért nézd meg a következő Forit pl. 2,5 litere szívó benzin, fokozatmentes automata váltó. Így leredukálva a kínálatot, jelentős előny. Így eléggé beszűkítik a keresletet is, csak az veszi, aki Subaru fan. Szerintem. És az sokkal elnézőbb is lesz a hibák miatt.
De pl a toyotalexus csinál vagy 20 különböző modellt, azokból ezer féle variánst, és így is a legmegbízhatóbbak.

mod
Az 1,4-es R19-em általában 50 liter körül tankolom tele, akkor már világít a kis sárga lámpácska. Városban nyúzom, papás módban, 6,2 az átlag. Nem vagyok elégedetlen a 22 évessel szemben :C

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6202) Qru válasza dethroner (#6201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Toyota-Lexus sem forgalmaz a tengerentulon csak HSD rendszert ami betonbiztos kiforrott technika. Meg van bennuk szivo V6-os motor es kesz.

Dizel csak Europaban van. Es mar itt sem sokaig...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6203) Parci válasza Qru (#6202) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megérdemli a sorsát... :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6204) Qru válasza Parci (#6203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont azt néztem, hogy 1 év múlva már Euro4-es dízellel sem lehet bejönni a városba, ha szmogriadó van. Szépen lassan innen is ki lesznek ebrudalva... :K

#nincsbennetarcsi

(#6205) Jorus válasza Qru (#6204) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az megnyugtató. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6206) Qru válasza Jorus (#6205) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó valahol el kell kezdeni. :D

#nincsbennetarcsi

(#6207) Parci válasza Jorus (#6205) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mostanában állandóan rohangálok ki szentendrére csobánkán keresztül. ilyet kapok a pofámba napi négyszer legalább. jó kis jppdcdti.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6208) Jorus válasza Parci (#6207) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, mi is alig győzzük nyomni ilyenkor a belső keringetés gombját.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6209) balage. válasza balage. (#5936) üzenetére


balage.
tag

No, elküldtem a kijelzőt Automap Kft-nek még a hónap elején és a mai nap megérkezett. Valami X34-es modul csatlakozót kellett átforrasztani (ez van a munkalapon) mind1 is, a lényeg, hogy működik :DD

Viszont hogy ne csak felfelé görbüljön a szám, vasárnap előjött a P0021 hibakód (szívó szelepvezérlésnél valamit nem jól adott ki). Nem csörög, nem kerreg se előtte se utána.
Kiütöttem, azóta semmi még. Utána olvastam, és sokan azt írták, hogy vagy koszos az olaj szelep, ami váltja a vezérlést, vagy ragad és haldoklik. Egyelőre nem tudom nélkülözni az autót (csak 1 van) majd műszaki környékén (december) rendbe rakatom.

(#6210) Qru válasza balage. (#6209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bocs de ez jutott most eszembe:

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6211) outsiders válasza Qru (#6210) üzenetére


outsiders
aktív tag

Mi a nyomi kis H4-el vageszkodhatunk, ebben nincs tartalék, de nincsen annyi hibalehetőség sem :( ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#6212) Qru válasza outsiders (#6211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ne legyél olyan nyugodt, a tiédben is van AVCS ami nála dobta a hibát. ;]

Szerencsére nekem csak i-AVLS van az egy puruttyább rendszer kevesebb hibalehetőséggel.

#nincsbennetarcsi

(#6213) Parci válasza Qru (#6210) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egész kedvesen rajzolták a vízhőmérőt a bal oldalon... :)

más, off: ha nem számítjuk a ssangyong rodiust, tud-é valaki undorítóbb autót a kia sportage-nél? tudom, hogy türelmetlen gyerek vagyok, de akárhányszor meglátok egyet, eldurran az agyam. tutira nem tudtok rondább olyan autót mondani, ami közben hivalkodóan mutogatja, hogy ő ti. milyen pofás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6214) outsiders válasza Parci (#6213) üzenetére


outsiders
aktív tag

Elég harcsaképe van, az biztos. Nálam azért egy Fiat 500L se lenne szépségdíjas, de a Nissan Juke láttán is torzul az arcom.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#6215) Jorus válasza Parci (#6213) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam a B9 is játszik egy ilyen versenyben:D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6216) outsiders válasza Jorus (#6215) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jogos, elég csúnya az orcája...... ;]

Más: Ez egész korrekt vétel lehet kis alkuval, igényesen fejlesztette ahol érdemes a kocsit. 1-1be cserélem rá az enyém ha teletankolja :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#6217) Qru válasza outsiders (#6216) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég patent. Most láttam reggel fb-on,hogy a PD TDI OBK is eladó:

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6218) Jorus válasza Qru (#6217) üzenetére


Jorus
nagyúr

Aszonta nem nyúlt a hajtáshoz, de akkor hogy kerül bele sperr?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6219) outsiders válasza Qru (#6217) üzenetére


outsiders
aktív tag

A hűtőrács nagyon tetszik rajta, az a baj ebayen 70k alatt nem láttam ilyet.... Lehet simán megnézem a sajátomat fekete fóliával a rácson mit mutat (most ugye ezüst), azt könnyen

Az OBK-t láttam én is, kéne a fenének.... :N Gyanítom a folyamatos hibakódcunamit továbbra se tudták orvosolni.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#6220) Qru válasza Jorus (#6218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

OBK és Forester szériában kapja a sperr-t hátra a jobb terepképesség miatt.

Bár azt nem tudom, hogy a legújabb is kapja-e még...

mod:

outsiders: Nem is lehet, ez egy Frankenstein. Soha nem lesz épkézláb autó belőle (ettől még használható persze).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6221) Jorus válasza Qru (#6220) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, hogy a limited slipre gondol? Oké, szegről-végről az is sperr, de azért ha azt olvassuk, hogy sperr diffi, akkor az ember eszébe először valami lamellás, előfeszített mecha sperr jut. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6222) Qru válasza Jorus (#6221) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pontosan, az LSD-re gondol! Így azért ez picit csúsztatásnak érzem, hogy sper-es... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6223) Parci válasza outsiders (#6216) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt van vörösváron mellettünk, de annyira sem érdekel, hogy elguruljak arra. szétpimpolt boyracer pléh. csodálom, hogy nem írta, hogy "nagy zene". :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6224) outsiders válasza Parci (#6223) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem boyracer ez szerintem, nekem abszolút igényes ahol hozzányúlt. 18-as felni marhaság egyedül rá, nagyfék az jó upgrade viszont, nem két filléres művelet.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#6225) Parci válasza outsiders (#6224) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"nyitott kipufogó klassz hanggal". de, ez boyracer lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6226) outsiders válasza Parci (#6225) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jogos.... ;] Ezen átsiklottam. Másodjára olvasva a BEREMBO fékek a kedvenc kifejezés :))

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#6227) Qru válasza Qru (#6220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na csak nem hagyott nyugton a dolog, az új OBK-ban nincs LSD hátul (aka sper). Az X-mode-al váltják ki (több kevesebb sikerrel) azaz e-LSD van ami a kerekek fékezgetésével operál. Ezzel némi súlyt és egy drága alkatrészt spórol meg a gyártó.

#régenmindenjobbvolt :(

#nincsbennetarcsi

(#6228) Jorus válasza Qru (#6227) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jam, az az olcsójános-féle megoldás. :( Az elpörgő kerekek fékezgetésével vagy talál tapadást vagy nem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6229) Qru válasza Jorus (#6228) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tulajok többsége úgy sem viszi terepre. Nekik meg bőven elég az e-LSD. Bár ettől függetlenül valóban sóherkedés. :K

#nincsbennetarcsi

(#6230) Parci válasza Qru (#6229) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát jó, csak lassan összeér a subaru-féle legendás és a toyota-féle gagyi-hibrid összkerékhajtás színvonala...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6231) Qru válasza Parci (#6230) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, az alatt már csak a Honda 4wd rendszere van. :D

#nincsbennetarcsi

(#6232) CB válasza Qru (#6231) üzenetére


CB
senior tag

Ez a videó a Honda lejáratására készült.
Nekem volt ebben az időben ilyen CR-V-m, és tökéletesen működött. Tükör jéges emelkedőn próbáltuk, el tudtam vele indulni. Igaz, hogy nehezen. De a rendszer működött.
Ennél a kocsinál olyan, mintha a kardán le lenne kötve. Az elején olyan fixen áll, mintha a kézifék be lenne húzva, mikor kiengedik, akkor meg hátragurul. Tudnék olyan orosz videót is mutatni, ahol nyakig sárban próbálják, és megy,
Nem mondom, hogy tökéletes rendszer, de ennél jobban múködik.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6233) Petester válasza Qru (#6210) üzenetére


Petester
senior tag

A check engine lámpa miatt? :DDD

(ó\_!_/ó)

(#6234) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok,
kerestem itt a topicban, de nem nagyon dobott találatot így rákérdezek.
A sima Imperzákban az 1,5 (107 LE) és 2 literes (150LE) benzines boxermotorok mennyire megbízhatóak és általában mennyi az élettartamuk? Használtan amiben van 200-250e Km az még okés?
Javítási költsége a motornak átlagos, vagy közepesen/nagyon drága?

Köszi előre is! :)

Éljenek a nyulak!

(#6235) Qru válasza Petester (#6233) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bingo! :D

CB: Ez utan a teszt utan kapott sw frissitest az osszes CR-V, ami utan mar mukodott rendesen a 4wd. Csak akkor is blama, hogy elsore nem sikerult nekik...

#nincsbennetarcsi

(#6236) Qru válasza Mákosmetélt (#6234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megbizhatoak ha rendesen karban voltak tartva.

Az alkatresz eleg draga hozza, de ritkan kell hozzajuk nyulni szerencsere.

Az 1.5i nagyon gyenge az sokat eszik es nem megy. A 2.0i sem fogyaszt tobbet de legalabb megy.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6237) CB válasza Qru (#6235) üzenetére


CB
senior tag

Az enyém 2013 novemberi volt, és nem kapott soha frissítést, mégis működött. Ez a teszt meg ha jól tudom 2014 év elejei. De valahol olvastam, hogy ez lejárató videó, és nem valós. Csak nem találom a cikket. De végül is mindegy. A foresterrel kellene végre foglalkoznom. Talán jövő héten megkapja a rendszámot.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6238) Parci válasza CB (#6237) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én egyébként simán ülnék egy cr-v-t, tök okos a hátsó üléssor stb.

ja, picit terepeztem az rx-szel :DDD, egész ügyes ez a kamu 4wd, amikor érezte, hogy lazább a talaj és elpörög a kerék, szépen elkezdett hátul is hajtani. és az a vicc, hogy onnantól nem csak akkor, amikor kipörgött, hanem folyamatosan (pedig elég fukarul csinálja, én úgy várnám, hogy minden kanyarban, emelkedőn nyomja, de nem).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6239) Qru válasza CB (#6237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Markaszervizben revizokor frissitettek az osszeset elvileg. Aztan lehet csak pr mese. :D

#nincsbennetarcsi

(#6240) CB válasza Qru (#6239) üzenetére


CB
senior tag

Az enyémet biztos nem frissítették. Én addig nem mozdulok el a kocsik mellől, amíg valamit csinálnak rajta. Mindenről tudni akarok.
A forinak is olyan szervizt keresek majd, ahol megtűrnek a kocsi mellett.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6241) Mákosmetélt válasza Qru (#6236) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Köszi! :)
Akkor ezek szerint a 200e Km még nem sok ezekben a motorokban, ha odafigyelnek rájuk.

Éljenek a nyulak!

(#6242) Qru válasza Mákosmetélt (#6241) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, siman elmegy meg 1x ha vigyazol ra 2x ennyi km-t. :K

CB: Dunaauto, ott engedik hogy a kocsi mellett legyel. Eleve egy uvegfalon keresztul nezheted de engem oda is engedtek mikor a Takata visszahivasra vittem a vasat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6243) CB válasza Qru (#6242) üzenetére


CB
senior tag

Zsolt nekem is a Duna autót ajánlotta szerviznek, meg a pécsi Subaru kereskedést. Azt monda ez a kettő rendben van. A hace nem végez Subaru garanciális szervizelést.
Pécsre sokat járunk, majd megnézem a műhelyt, meg megkérdezem, hogy beengednek-e.
A Hondát a Duna autónál vettem, oda is hordtam vissza, a srácok nagyon rendesek voltak, sokat beszélgettem velük.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6244) Parci válasza CB (#6243) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát olyan rezsióradíj mellett legyenek is... :DDD (amúgy nekem is normálisnak tűntek a dunások, amikor voltam náluk a subbanccsal)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6245) dethroner válasza outsiders (#6214) üzenetére


dethroner
veterán

+1 a Nissan Juke-ra :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6246) dethroner válasza CB (#6243) üzenetére


dethroner
veterán

Amikor Pécsről hazafelé mész, nem vinnél el pluszban egy dízel Forestert magaddal? ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6247) CB válasza dethroner (#6246) üzenetére


CB
senior tag

Ha ingyen van, bármit, bármikor!

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6248) dethroner válasza CB (#6247) üzenetére


dethroner
veterán

Nem ingyen gondoltam. :( Talán az új autód örülne ha lenne egy márkatársa.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6249) CB válasza dethroner (#6248) üzenetére


CB
senior tag

Talán az ignis helyett a lányomnak egy benzines automata XV.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6250) Qru válasza CB (#6249) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nekem is jó lenne. Nem fogadsz örökbe? :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.