Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Qru válasza Jorus (#6699) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó hangja van az övének, nem tolakodó de nem is olyan steril mint a gyári, sztem egy ideális középút. :K

#nincsbennetarcsi

(#6702) CB válasza outsiders (#6700) üzenetére


CB
senior tag

Ez nagyon jó! :D
Pont azt mondtam a páromnak, hogy ugyan még nem hoztam ki az új kocsit a hóesésben, de tök megnyugtató, hogy egy Subaru áll a garázsban.
Erre az volt a válasz, hogy holnap délelőtt szabadok vagyunk, nincs program. Mehetünk csapatni a havat. :))

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6703) Parci válasza CB (#6702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha úgy érzed, hogy eleget nyúztátok, tegyétek fel a korlátra :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6704) Qru


Qru
MODERÁTOR

Csak a szánkóm lett drágább... :))

[kép]

#nincsbennetarcsi

(#6705) Petester válasza Qru (#6701) üzenetére


Petester
senior tag

Közben eszembe jutott, Proex dobjaim vannak. :)

Ma mi is kint voltunk szánkózni, úgy hagyományosan :), tele volt az autó, a szánkó mellett elfért a kutya is. :D
Majd a szántóföldön szétnéztünk, néhány km után találtunk is egy nagy csapat őzikét.
Mindenhol jó, de legjobb Outback. :DDD

(ó\_!_/ó)

(#6706) Qru válasza Petester (#6705) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó az jó féle. :K

#nincsbennetarcsi

(#6707) CB válasza Parci (#6703) üzenetére


CB
senior tag

Szerencsére kisvárosunkban nem sok a korlát, padka annál több. De nem is ez aggaszt, hanem hogy koszos, latyakos lesz az autó. Sajnálnám összeganyézni ezzel a sós latyakkal.
Na meg kb. 1600 km van benne, még nem szívesen zaklatnám.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6708) dethroner válasza CB (#6634) üzenetére


dethroner
veterán

Bnőm ismerősének a fiának van több Imprezája is (hogy ez mit jelent, ne kérdezd, én is így hallottam :) ), ő is Pécsen lakik mint mi, de Kecskemétre hordja az autókat. Ennyit a pécsi subaru szervizről :D

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6709) Petester


Petester
senior tag

Az mennyire normális, hogy az ablakmosó víz vissza szivárog a tartályba (mióta nálam van ilyen)? Így minden egyes mosás alkalmával elől majd' 1 teljes törlés szárazon kezd. Hátul meg értelem szerűen hosszabb ideig tart neki, amíg odaér a folyadék.
Gondolom van a rendszerbe iktatva egy golyós szelep vagy mi a szösz, de hol?
A Corollában is volt ilyen gondom, de ott mivel csak elől van mosás, a motortér ajtó belső burkolat alá volt rejtve, könnyű volt hozzáférni. Kifújtam levegővel, azóta is tökéletes.

(ó\_!_/ó)

(#6710) Jorus válasza Petester (#6709) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem normális, az tuti, még hátul is előbb jön a víz, minthogy elindulna a lapát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6711) Petester válasza Jorus (#6710) üzenetére


Petester
senior tag

Valahol sejtettem... :D
Most már csak abban reménykedek, hogy könnyen hozzá férek. Este felcsapom a Haynes könyvemet, remélem benne van. Asszem megvan a következő "autóhoz odafagyok" projektem. ;]

(ó\_!_/ó)

(#6712) Qru válasza Petester (#6711) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam is előbb spriccel és csak azután töröl. Nem jó ha szárazon töröl mert összekarcolja az üveget a rajta lévő porral.

#nincsbennetarcsi

(#6713) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Lett egy Subarum. Még nincs nálam. 3 napja nem alvás. :DDD

Switch Tax

(#6714) Qru válasza MasterMark (#6713) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Izgulsz mi?! Na mesélj!

#nincsbennetarcsi

(#6715) Acheron válasza Petester (#6711) üzenetére


Acheron
őstag

Ez engem is érdekel, elöl nekem is hasonló a helyzet, picivel előbb mozdul a lapát, mint hogy megérkezne a mosófolyadék. Hátul nem vészes,mert ott van lehetőség törlés nélküli "előáztatásra", de elöl problémás lehet a por miatt, ahogy Qru is írja.
(#6713) MasterMark: Gratula! :C Részleteket + képet kérünk! :K

[ Szerkesztve ]

(#6716) Petester válasza Acheron (#6715) üzenetére


Petester
senior tag

Na megvan! :) Az első ablakra nekem nincs kialakítva külön szelep, csak a fúvókákban van golyó, a hátsó ablakra van csak külön egy visszafolyást gátló szelep. Valamelyik este majd kipróbálom, megfújom levegővel, hátha csak elkoszolódott.
Vajon elég egy helyen egy kis kosz? Teszem fel az egyik első golyó ereszti el, akkor nyilván az eleje teljesen kiürül. De ez befolyással lehet a hátsókra is? Ill. fordítva, lehet, hogy a hátsó engedi el, de az elejében nincs is gond, mégis kiürül? :F

(#6713) MasterMark:
Gratula! Mi lett? Honnan lett?

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#6717) MasterMark válasza Qru (#6714) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem kifejezes ra. :DDD

2004-es Legacy 3.0R, otfokozatu automata, szedan. Kereskedesbol lett veve.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6718) Petester válasza MasterMark (#6717) üzenetére


Petester
senior tag

H6 egyeduralom van, lesz! :DD
Gratula, sok balesetmentes kilométert hozzá! Majd jöhetnek az élménybeszámolók! :K
Ha javasolhatok, a váltóba ne engedj senkinek belenyúlni, amíg nem biztos a diagnózis! Nekem a Seibikoban élből a citromra nyomtak egy csomó hibát, amiből a kis remegés nem jött be, ami alacsony sebességről történő kigyorsításkor volt. Ott a féltengelyek voltak megkopva (elsőből mind a külső, mind a belső fel lett újítva), azóta már az is megszűnt.
A váltóban lévő olajat is nézd meg, mennyire öreg, 5 év vagy 60k km a csereperiódus. Ki tudja mikor cserélték neked is utoljára. Én a Motul Multi ATF olaját vettem, az tudja a gyári specifikációt. A Castrolt van aki szerint csak a 4 sebességesbe illik beletenni. Az 5 sebességesnek más az igénye.

Itthon vetted? Ez az ami 2M körül volt fent? Ezüst? Most néztem, a hahuról ez tűnt el, :), meg valaki megvehette a CsontiCar-os pezsgő OBK-et, mert az is lekerült. Remélem nem fürdik be vele az új tulaj. Bár nem volt rossz autó, a volt tulajával volt 1-2 levél váltás, még a klub fórumába írt a remegéssel kapcsolatban ő is, de végül hengerfejes tünetekkel hirdette a végén. Kérdés, hogy megcsináltatták e vagy így került el a Csontiék kereskedésébe.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#6719) Jorus válasza MasterMark (#6717) üzenetére


Jorus
nagyúr

Karaj! Jöhetnek majd a képek. :)

Láttam vhol mostanában egy kék H6-os Legát is eladóba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6720) Petester válasza Jorus (#6719) üzenetére


Petester
senior tag

Tényleg, kék volt, nem ezüst! :K

(ó\_!_/ó)

(#6721) Parci válasza Petester (#6720) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az emil frey-es? az jól nézett ki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6722) Petester válasza Parci (#6721) üzenetére


Petester
senior tag

Szerintem nem.

(ó\_!_/ó)

(#6723) Qru válasza MasterMark (#6717) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó lesz, finom szerkezet. :C

Tisztelt Felhasználó! Tájékoztatjuk, hogy 2019. januártól a Jármű Szolgáltató Platform szolgáltatás keretében díjmentesen, elektronikus úton is lekérdezhető többek között az adott jármű eredetiségvizsgálati képi dokumentációja, a káreseménnyel érintettségének ténye, a jármű alapvető műszaki adatai, forgalmazási korlátozási adatai, valamint a járműnyilvántartásban szereplő kilométer-óra adatai.

Lekérdezted már? Itt a gépjármű lekérdezésre katt és meg tudod nézni ha van ügyfélkapud (ha nincs írd meg a frsz-t és lekérem neked).

Még csak tesztüzem de már elég jól működik. :K

#nincsbennetarcsi

(#6724) MasterMark válasza Petester (#6718) üzenetére


MasterMark
titán

Koszi mindenki, igen a kekrol van szo.

A valto olajat mindenkepp csereltetnem, illetve olajjal atmosas?

Qru: Igen, koszi lekerdeztuk mar.

Switch Tax

(#6725) MasterMark


MasterMark
titán

Jut eszembe bal hatulrol nyoszorog valami, inkabb ilyen gumis hangja van mint femes. Johetnek a vad tippelgetesek, mit nezzek meg? :R

szerk.: Lesznek meg hulye kerdeseim ne aggodjatok... ;]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6726) Qru válasza MasterMark (#6725) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szilent lehet, hidegben kollégámé is nyöszörög melegben meg nem.

#nincsbennetarcsi

(#6727) MasterMark válasza Qru (#6726) üzenetére


MasterMark
titán

Valahova mi is oda szukitettuk le, mert allo helyben lokdosesre nem csinalja, szoval valoszinuleg nem a gatlo. Bar azt cserelni fogjuk amugy is, akkor meg mar egyben csinalnam.

A multilink felfuggesztes viszont kicsit megijeszt... :))

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6728) Qru válasza MasterMark (#6727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig jól fogja az utat de nyilván költségesebb mint egy egyszerű csatolt lengőkaros megoldás.

#nincsbennetarcsi

(#6729) Acheron válasza Petester (#6716) üzenetére


Acheron
őstag

Az enyém most megy majd vizsgázni januárban, úgy is a márkaszervizen keresztül terveztem intézni, ha már ott van, megnézetem velük. Nagyon köszönöm a tippet!
Alkalmasint megkérdezem tőlük ezt a golyó - elkoszolódás - visszafolyás témát.
(#6717) MasterMark: Az bizony remek kis gépnek ígérkezik, sok örömteli, balesetmentes kilométert kívánok vele!

[ Szerkesztve ]

(#6730) Petester válasza MasterMark (#6724) üzenetére


Petester
senior tag

Van valamilyen szerviz múltja az autónak?
Seibiko talán nem mossa a váltót, ők 8 litert cserélnek, ha leveszik az alsó kartelt, a maradék marad a citromban. HaceCar tudtommal vállal mosást. 9,8 liter olaj a teljes kapacitás amúgy. Meg valamennyit felvesz a szűrő is. Ez fent van az akku mellett, a sárvédőben - van itt valahol egy külső olajhűtője is a váltónak, ezért került oda a szűrő.

Szerk.: Mindkét szerviz elfogad hozott alkatrészt is, nem húzzák a szájukat érte.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#6731) MasterMark válasza Petester (#6730) üzenetére


MasterMark
titán

Van vezetett szervizkonyv, nem vegig, de majdnem vegig.

Acheron: Koszi. :R

Qru: Nem a koltseg a bajom, hanem a komplexitas. :B

Switch Tax

(#6732) Jorus válasza Petester (#6730) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jam, Háriéknál is 8 liter körül volt a váltóolaj, amikor cseréltek minden folyadékot most nyáron.

(Kerestem infót, hogy B6 Passatnál mit jelent, ha a D és az I is piros, de nem találtam semmit, a mi városi csettegőnkön az utolsó betű a piros, és ez a CBBB-s motorkódú, 170 lovas kivitel. Szentem Qru többet tud ezekről a betűkről, ahogy mondtam, neki a Kormi az pont olyan, mint a mi B6-unk.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6733) Qru válasza Jorus (#6732) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy tudom az erősebbnek 2 karaktere piros (170 PS) a gyengébbnek meg csak egy (140 PS).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6734) Jorus válasza Qru (#6733) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kormin 2 piros van?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6735) Qru válasza Jorus (#6734) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#6736) Jorus válasza Qru (#6735) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor az érdekes, mert a miénk CBBB-s HL 125 kW-tal a forgiban és csak az I piros és az én korábbi B6-osom 140 lovas volt CBAB motorkóddal és egyik sem volt piros. :D Most már utánajárok a dolognak. :)

Szerk. re: #6737: akkorjóvanakkor, nincs minek utánajárni :R

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6737) Qru válasza Jorus (#6736) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bocs nem jól emlékeztem, megnéztem a képeket róla. Csak az I betű piros és szintén HL CBBB 125kW. A 140 lovason egyik betű sem piros igen.

#nincsbennetarcsi

(#6738) Petester válasza Acheron (#6729) üzenetére


Petester
senior tag

Én már most könyvelem a választ, ki akarják majd cseréltetni a fúvókákat. Nekem még a Corollára mondták ezt az Emil Freynél. Én meg megköszöntem, hazamentem, 10 perc alatt megvoltam bontással és elpakolással együtt csere nélkül. Csak átfújtam levegővel. :B
De megértem őket is, sok esetben nem javítanak, cserélnek. A rezsi óradíjra meg ha 2x kell nekiesni, kijön a kis szelep ára. De cserébe legalább elmondták, hogy hol keressem a hibát. :K

Qru és Jorus: Akkor nem is volt piros DI? Pedig nekem tetszett a B5.5-ön, hogy a legerősebb két piros betűs volt. De a 170-es volt a csúcs a B6-ban nem?

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#6739) Qru válasza Petester (#6738) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

EF-ben megvettem és úgy lett kicserélve ingyen és bérmentve.

Elvileg nem volt 2 piros betűs. B6-nál 2.0 TDI-ből volt sokféle.
PD: 103kW/320Nm és 125kW/350Nm
CR: 81kW/250Nm, 103kW/320Nm, 125kW/350Nm és volt BiFuel 105kW/320Nm

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6740) Petester válasza Qru (#6739) üzenetére


Petester
senior tag

Fúvókát cseréltél? Mennyi volt?

(ó\_!_/ó)

(#6741) Qru válasza Petester (#6740) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a kis pöcök: [kép]

5,6k... :Y

mod:

Amúgy nem volt nekik raktáron, Németországból hozták és 1 hetet vártam rá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6742) dethroner válasza Petester (#6711) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem a régi rönőm ilyen. Egy, de télen akár két törlési ciklus is lemegy, mire spriccel. Ajánlották, vettem egy u.n. visszacsapó szelepet, de semmit nem ért. Én indulás előtt mindig megemelgetem a lapátokat, párszor hozzácsapom a szélvédőhöz, ezzel viszonylag sok apró szirszar kijön a lapátból.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6743) Qru válasza dethroner (#6742) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is megszoktam emelgetni, egyszer a hátsót nem emeltem meg télen, így nem vettem észre, hogy oda van fagyva az üveghez (ha oda van nem feszegetem nyilván). Hát az első törlésnél nem ott marad a gumicsík?! :D Cseréltem komplett gyári lapátot 7,2k... Nem esett jól. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6744) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, szerintem nem kell túlzásba esni, 8 liternyi váltóolaj kicserélve (plusz a mágnesek megpucolva) untig elég. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6745) MasterMark válasza Parci (#6744) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen magnesek? :DDD

Switch Tax

(#6746) CB válasza MasterMark (#6745) üzenetére


CB
senior tag

A csavarokon, ami összeszedi az olajból a Subaru forgácsokat.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6747) Qru válasza MasterMark (#6745) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok szedik össze a váltóban/ból a fémkopadékokat. Érdemes megpucolni időnként, mert ahogy egyre több fémrészecske tapad rá egyre kevesebb felület marad ami megkötné a kopadékokat.

#nincsbennetarcsi

(#6748) MasterMark


MasterMark
titán

Koszi. :R

Sracok ennek lancos vagy szijas a vezerlese?

Switch Tax

(#6749) Qru válasza MasterMark (#6748) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Láncos.

#nincsbennetarcsi

(#6750) MasterMark válasza Qru (#6749) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor miert timing belteker listaznak a parts-os oldalak? pl

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.