Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#920) zolka95 válasza bandi0000 (#901) üzenetére


zolka95
őstag

A Clone Wars utolsó évadjában derül ki, hogy valami chip van az agyukban, ami miatt teljesíteni fogják a 66-os parancsot. Aztán most a Rebels animációs sorozatban is szerepelnek régi klónok, akik nem álltak át a birodalomhoz, mert rájöttek erre a turpisságra még a Clone Warsban. A fejükön látszik is a vágás, talán kiszedték maguknak, nem tudom. Ezekre már pontosan nem emlékszek. Elmagyarázzák benne.

Rey származásáról olvastam egy pár teóriát, de most újranézve eszembe jutott valami. Ezt még egyikben sem olvastam. A film elején az öreg aki átadja Poe-nak a térképet fontos karakter lehetett. Hogyan jutott hozzá? R2D2 is hibernálta magát, akinél a térkép másik része volt. R2D2 Luke droidja volt, mikor felébred C3PO is úgy beszél róla, hogy "Luke gazda". És amikor Rey látomásai vannak, amikor megfogja a fénykardot, akkor látja, hogy Luke R2D2-ra teszi a robot kezét, ami a 6. részben még ép volt, tehát itt már egy harc után lehetett ilyen. Azután lehet ez a jelenet, miután Kylo lemészárolta a tanoncokat. Ráadásul ott ég mellettük a tűz, ami szerintem a padawanjai lehettek. Mert ugye a jedik elégetik őket.
Szóval Kylo átállt, megölt mindenkit, Luke elmenekült. R2D2-nak odaadta a térkép egyik részét, a másikat pedig az öregnek.
De vajon mért pont erre az öregre bízza rá, ki lehet ez az öreg? Csak nem Rey valami rokona vagy nagyapja, az öreg pedig Obi-Wannak a fia? :Y Hasonlít is az öreg Ben Kenobira :D
Neki lett volna oka a Jakkura vinni Rey-t, mivel a térképről az Ellenállás és Leia sem tudott. Csak ő tudott róla és számított rá, hogy ha az Első Rend tudomására jut, hogy nála van, akkor eljönnek érte. Tehát neki el kellett titkolnia Reyt mindenki elől. Rey apja nem lehet, mert túl öreg, vagy igen? Nem tudom hány évesek a karakterek.

Közben visszanéztem és mikor átadja Poe-nak a térképet, akkor Poe azt mondja, hogy a tábornok már régóta várt erre.

Amikor az öreget Kylo elé viszik nem az az első találkozásuk. Kylo azt mondja neki, hogy mennyire megvénült. Az öreg pedig szemrehányást tesz neki, hogy átállt és elárulta a családját.
Közel állhatott a Skywalkerekhez ha ennyire ismeri őket. Ez még egy ok amiért nem egy mellékszereplője a történetnek. De honnan tudhat róluk ennyit? Talán azért, mert az egyik tanonc apja lehetett, talán pont Rey apja. Rey pedig túl fiatal volt a kiképzéshez, ezért még nem kezdték el, csak felfedezték hogy erőérzékeny. Vagy pont sikerült elmenekíteni az utolsó pillanatban, amikor már Luke is kitervelte azt hogy elrejtőzik és térképeket dugdos el, ezért lett így eltitkolva Rey.

Han Solo és Leia lánya pedig nem lehet, mert nem ismerik Rey-t. Luke sem lehet az apja, mert akkor mért nem vitte magával és képezte ki jedivé? Ha pedig attól félt, hogy átállna a sötét oldalra, akkor elrejti, de mért pont a Jakkura rejtené? Nem vigyáz rá senki, egyedül nő fel, magáról gondoskodik. Akkor már inkább az ellenállásnál rejtené el, ahol Luke testvére, Leia vigyázna rá. Ő benne jobban megbízna. Azt meg eltitkolnák, hogy ő Luke lánya. Csak úgy ott lenne az Ellenállásnál vagy valamelyik békés bolygón, de nem a Jakku-n.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.