- Fűzzük össze a szavakat :)
- Digitális Állampolgárság Program
- Asszociációs játék. :)
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Gurulunk, WAZE?!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- "Egyszerű" Ügyfélkapu+ regisztráció
- Nova Launcher Prime Samsung One UI helyett!
- Szólánc.
- Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
#65675776
törölt tag
válasz CPT.Pirk #2095 üzenetére
" intergalaktikus Toszkána borvidékén játszódik, ahol Picard admirális teljes nyugalomban szüretel és palackozik"
Minek ír cikket róla, akinek fingja nincs az egészről? Az a Picard családi birtok Franciaországban. A TNG-ben már láttuk ugye, miután az asszimilációja után meglátogatta a testvérét rekreációs célból. A testvére meg ugye meghalt egy tűzben (a Generations elején kap róla értesítést). Nyilván a leszerelése után ő vette át a családi birtokot, oda vonult vissza. ("Majd ha 20 év után kifizetek minden részletet rá, felrobbantom az egészet.")
-
#65675776
törölt tag
válasz MasterMark #2079 üzenetére
Gondolj bele, anno az Into Darkness-hez külön licencszerződést kellett kötni, hogy a tribble megjelenhessen benne. A sima módosított licencszerződés mellé.
-
#65675776
törölt tag
válasz MasterMark #2077 üzenetére
Mert nem nevezhetik Prime Directive-nek. Nem az eredeti licencet használják, kötelezően el kell térni tőle. Ezért sem azonos a canon timeline és a prime timeline sem, hiába történik mind a kettő a Kelvin-incidens előtt, hatásán kívül.
-
#65675776
törölt tag
válasz Kotomicuki #2072 üzenetére
Alapvetően igazad van. Roddenberry meg valóban átugrotta az ideájához vezető utat. Ennek a megkeresését, kitaposását rábízta az emberiségre. Mert bízott benne, hogy képesek leszünk rá. A kapcsolatfelvételig kb félúton vagyunk, de igazából nem jutottunk még sehova. Bár a III. vh kirobbantására egészen jók az esélyek. A Eugenics War az mondhatni kimaradt. A III. vh gyanús, hogy meglesz.
oriic: Azt ugye tudod, hogy a CBS fizet a Netflix-nek azért, hogy leadja a Discovery-t? Normálisan fordítva kellene lennie. A Short Treks-et meg a kutyának sem tudták eladni.
-
#65675776
törölt tag
válasz Apollyon #2016 üzenetére
De, ugyanaz a téma. Pár évszázada még a feketéket is egy tárgyként kezelték a rabszolgatartók. Ahogy a világ egyes részein a nőket a mai napig is. Szóval Data és a Doki is kb a feketék és (fent említett) nők szinonímája a ST világában. És igazából rámutat arra, hogy nyitottnak kell lennie az emberiség gondolkodásának. Még három évszázad múlva is létezni fog ugyanaz a probléma. Csak már nem magunk felé irányítjuk. A korábbi ST sorozatokban minden faj és életforma egy a forgatás időszakára jellemző embercsoportot jelképezett. Persze ezt nem feltétlenül tolták a mai szokások szerint explicit az arcodba, hogy ki kicsoda. Gondolkodni kellett. A mesterséges életformák minden esetben a rabszolgákat "képviselték" a ST-ben.
Dehogy ő tette tönkre. Ha már csak a gyanú is felmerül az elég. Tudhatná Kevin Spacey, elvégre ő volt a David Gale életének a főszereplője. Szopó, de élőben is megtapasztalhatja, bár ezért nem jár halálbüntetés. Kissé irónikus, hogy mindig azt mondták róla, hogy csak olyan filmekben vállal szerepet, amelyeknek van mondanivalója. Erre pont ő nem foglalkozott ezzel, bár annak a filmen több üzenete is volt. Egyébként meg nem a hírnököt kell lelőni ha rossz híreket hoz. Persze őt a legkönnyebb hibáztatni. Snowden-t meg gondolom hősnek tartod. Pedig ő is pont ugyanazt tette, mint amit bármely híres ember mocskát kiteregető újságíró, vagy kolléga, áldozat.
De a lényeg továbbra is az, hogy felkapják az emberek a fejüket erre. De miért? Része a társadalomnak (meg úgy általában az egész állatvilágnak is). Ott van a filmekben, sorozatokban, stb, ahogy a való életben is. Azt nem értem, hogy ez miért probléma?
lezso6: Pff, egy totál általános kijelentésbe erőlteted bele Spock-ot. És miért vet el bármit Spock-ban. Eleve nem csak Kirk, az egy bromantikus háromszög volt. A legtöbbet egyébként nem Kirk látta Spock-ban, hanem Chapel. -
#65675776
törölt tag
válasz Apollyon #2013 üzenetére
Roddenberry ideája a ST-kel kapcsolatban kb az ultimate PC világ. Erre volt is példa nemegyszer a korábbi sorozatokban. Pl amikor az emberi jogok vonatkoznak androidokra és hologramokra is. Ezt mindenki elfogadja érdekes módon. De hogy nőkre, vagy melegekre vonatkozzanak ezek, az fúj, gusztustalan. De a TNG legjobb részei között van számontartva a The Measure of a Man.
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
A kommunizmusban legfőbb érték az ember. Ezért korlátlan mennyiségben feláldozható. A szovjet/orosz doktrina mindig is a mennyiségre helyezte a hangsúlyt a minőséggel szemben. Plusz még mindig abban a hiszemben élnek, hogy egy alacsonyabb harckocsit nehezebb felderíteni és kilőni. Egyik sem igaz. A hk-ik túlélőképessége egy dolog, a másik meg az, hogy egy tényleges találat után mekkora az esélye a személyzetnek a túlélésre. Ebben már a II. vh-ban is a szovjet hk-k voltaka legrosszabbak és az amerikaiak a legjobbak. Most is ott tartunk, hogy a toronyban ott vannak a lőszerek mindenféle védelem nélkül. Szimplán nem érdekli őket ha a személyzet odavész. Az Armata esetén annyi a változás, hogy a toronyban nincs személyzet. -
#65675776
törölt tag
"amit nem értettem, az az admirális halála, egy ekkora erejű robbanás, hogy nem volt hatással az ajtó mögött álló Pike-ra? (ott állt és nézte, neki semmi baja nem lett, közben később látható volt hogy a hajó igen nagy része leszakadt)" Ezt nevezik irányított rombolásnak. Semmi extra nincs benne, minden érdemi harckocsin így van kialakítva a lőszertároló (az oroszokon természetesen nem). A lényege az, hogy a belső fal (jelen esetben amelyiken a megerősített ajtó van) jóval erősebb, mint a külső, utóbbi eredendően úgy van kialakítva, hogy robbanás esetén az rongálódjon. Ezzel egy esetleges robbanás esetén meg lehet védeni a jármű belső szerkezetét. Az egész hajót úgy kell felépíteni, hogy a belső részek felé, ahol a fontosabb rendszerek, körletek vannak, egyre erősebb legyen a szerkezete. Így egy hasonló jellegű robbanás a külső, kevésbé fontos rendszereket érinti csak. Egy M1 Abrams esetén amennyiben a teljes lőszerkészlet felrobban, akkor sem sérül a kűzdőtér. A robbanás a felső burkolat leleszakadását okozza, ott a robbanás teljes nyomása távozik. Ezzel a rombolóerő olyan irányba távozik, amerre nincsenek fontos rendszerek. Nemcsak a kűzdőtér, de a hajtáslánc sem fog sérülni. -
#65675776
törölt tag
Nem hozott össze semmit sem Burnham Kirk és Spock között. A jelek szerint a nagy kritizálásban nem figyeltél... Egyrészt: Spock eredetileg is az Enterprise-on szolgált. Elhangzott a sorozat elején nem is egyszer.
Másrészt: Kirk sehol sincs egyelőre a sorozatban.Szóval ez a megállapításod totális fail. Kb mutatja mennyire nézted a sorozatot. Talán ha nem csak a hibákat kerested volna folyamatosan, akkor az egész történetből és a szereplők viszonyáról, helyzetéről is megtudtál volna valamit. Egyébként van pár "hivatkozás" a TOS-ra ebben a részben. Az egyik a féreglyuk. Az effekt, ahogy a hajón "elkenődnek" az emberek szinte teljesen azonos a The Motion Picture-ben látottal. A végén az Enterprise-on a csillagtérkép megjelenítése is szinte teljesen azonos a TOS-ban látottakkal. A legvégén, ahogy kizoomol a hídról a kamera, az majdhogynem a The Cage nyitó képsorának a fordítottja. Egyébként ez a rész ha az elejéről levesszük a CBS All Access logót, akkor másodpercre azonos hosszúságú a The Cage-dzsel. Nem tudom célzottan-e, de azt is el tudom képzelni. Mindenesetre érdekes, hogy az Enterprise intercomja a végén mikor Spock-ot a hídra hívja Pike, a hangját Kirk-re torzítja. -
#65675776
törölt tag
Azt nem értem, hogy akinek ennyire fáj a sorozat létének a tudata is, az miért nézi egyáltalán.
-
#65675776
törölt tag
"De amúgy azt én is progresszívnek tartom, hogy egy nyíltan meleg pár van az STD-ben. Az tényleg egy star trekes újdonság."
Dehogy újdonság. A ST: Beyond-ban is ott volt Sulu és a párja. De igazából meg lett már pedzegetve a dolog a TNG-ben is. (4. évad 23. rész, The Host) Csak ott Beverly nem tudott túllépni a változáson.
-
#65675776
törölt tag
Utolsó jelenetnél? Inkább az egész utolsó résznél. Pedig addigra az a sorozat elég jól beindult. Kb ugyanannyira olcsó és méltatlan lezárása volt a sorozatnak, mint a Stargate: Universe esete.
Szakállas Spock = Mirror Universe Szóval szerintem itt kissé összekeveredtek a szereplők a két univerzumból. Bármikor, bárkiről kiderülhet, hogy odátról van. -
-
#65675776
törölt tag
Mivel a Prime timeline nem egyenlő a canon timeline-nal, semmi sem mond ellet a JJVerse filmek óta a korábbi dolgoknak. A Picard sorozat sem lesz része a canon timeline-nak, az is a módosított licenc alapján készül majd, ahogy a Discovery is. A CBS-nél még az esetleges újraegyesülés után sem terveznek semmit sem az eredeti licenc alapján készíteni.
-
#65675776
törölt tag
válasz #48613632 #1917 üzenetére
A vaadwaur mondta, hogy 1484-ben még csak pár rendszert uralt a borg a szektorukban, és nem tartották őket komoly problémának. De a Q Who-ban Guinan konkrétan azt mondja, hogy a borg több ezer évszázada fejlodik (az epizód 29. perce után van ez a megbeszélés).
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
Más: hallott már valaki a Norman fusion device-ról közületek? Kiköpött M/ARA.
-
#65675776
törölt tag
válasz Bad Pritt #1913 üzenetére
Egy évszázad múlva a borg-nak lesz adaptív pajzstechnológiája. Nem kell gyorsnak lenniük, csak kellően nagy mennyiségben. Igazából ez egy kicsit az Alien: Covenant-hoz hasonló felesleges csavar lenne, és egy mítosz teljes lerombolása (Majdnem annyira, mint az erő esetén a midikloriánok.) Ugyan úgy az emberre vezetné vissza egy ellenséges faj kialakulását. A canon timeline-ban meg ugye egy többszázezer éves faj. Egyébként van egy érdekes elméletem: ugye jelenleg minden erejükkel azon vannak, hogy megakadályozzák a gömb adatbázisához való hozzáférését. Mert azzal "tudatára ébredne". Szerintem egyébként pont ezzel az akadályozással teszik egyre agresszívebbé, és ember, illetve organikus lét ellenesebbé. Ezért látja egyetlen lehetőségnek a galaxis teljes élővilágának kiirtását. Utána nincs, aki megakadályozná az egyesülést. De végül képes egyesülni, és ahogy tudatára ébred, kitisztul előtte minden, és jótevővé válik. Mivel Michael muterját végül csak legyilkolja (50 év idő kell hozzá), képes lesz a Red Angel révén időutazásra. Megkeresi a Discovery-t, és egyesül a központi számítógépével, majd a Red Angel működési elve miatt visszakerül a jövőbe. Viszont a hajót a személyzete elhagyja, mert elveszettnek érzi. A Discovery számítógépével egyesülve válik teljessé, onnantól lesz igazi személyisége. Természetesen női, és felveszi a Zora nevet. És ezzel meg van válaszolva az is, hogy hogyan sikerült a Discovery-nek láthatóan mindenféle sérülés nélkül túlélnie egy milleniumot: sehogy, a hajó nincs ezer éves. Később még visszatér (korábbi időpontra), és képes érdemben kommunikálni a személyzettel, elmondva nekik, hogy mi is történt. Ennek következtében azok hagyják, hogy egyesüljön, így végül nem írtja ki a galaxis élővilágát. -
#65675776
törölt tag
És ki lesz a következő? Meddig tologatják háttérbe Saru-t?
Olyan lesz a végén mint a Dr Who: a doktor folyamatosan változik, csak a dalekok állandóak.
Bad Pritt: Ez a koncepció akkor jó, ha látjuk, hogy hogyan hatnak rá a változó kollégák, mit tanul tőlük.
Egyébként mitől idejétmúlt Pike? (Eleve, egy klasszikus soha sem lesz idejétmúlt.)
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
Sisko nem tudott róla, Picard nem tudott róla, Kirk nem tudott róla, Archer nem tudott róla, ahogy Forrest tengernagy sem. Szóval nem, egyáltalán nem tudott róla senki sem. A 24. században már hivatalosan nem is létezett, korábban úgymond felszámolták az osztályt. Soha nem lengettek semmiféle okmányt vagy kitűzőt magukról, nem ismerték el a saját létezésüket. A Tal Shiar illetve Obsidian Order teljes ellentétjei voltak ebből a szempontból, nem avatkoztak bele a napi életbe. Csak eseti feladatokat végeztek, nem általánosakat. Pont ezzel érték el azt, hogy ne tudjon róluk senki sem az érintetteket leszámítva. Szintén ezért nem voltak saját eszközeik, hajóik sem.
-
#65675776
törölt tag
Számomra ami leginkább ellentmond az eddigi ST-eknek, az a Section 31 teljes nyílt tevékenykedése, és egyáltalán az, hogy köztudott a létezése.
-
#65675776
törölt tag
Tessék: [link]
oriic: Akkor már inkább Replicator Keller.
CPT.Pirk: Az összes ilyen kerámiánál az a kérdés, hogy mennyire zárt a felülete, mennyire porózus. HA porózus, akkor lehet akármilyen kemény, a víz elég ahhoz, hogy tönkretegye. Lásd, a bevonatolatlan keményfém esztergakéslapkák hűthetősége.
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
-
#65675776
törölt tag
válasz Locutus #1780 üzenetére
A második évadtól kezdve sokkal jobb lett. Az első évad elején ugye kiírták Tasha-t, aki egy teljesen felesleges és rossz karakter volt, rosszul eljátszva. Helyette került előtérbe Worf, aki viszont pont az ellentétje minden szempontból. Aztán ugye a 2. évadtól végre volt egy valódi főgépész, nem minden részben más. Stewart egyre jobban élvezte a szerepet. A történetek is sokkal jobbak lettek. És rájöttek az írók, hogy érdemes bemutatni a szereplők magánéletét, hátterét is. Rengeteget hozzáadott. Onnantól kezdve jóval kevesebb lett a sallang rész. Egy dologra jöttek rá csak túl későn: Wesley-nek mennie kell, mert egy idegesítő és céltalan karakter.
-
#65675776
törölt tag
Első évadokról: unalmas perceimben elkezdtem újranézni a TNG-t. Na ennél unalmasabb, üresebb első évada nem nagyon volt egyetlen ST sorozatnak sem eddig. 4-5 érdemi rész van az egész évadban.
-
#65675776
törölt tag
válasz CPT.Pirk #1772 üzenetére
Gondolom előhúzták a módositott kinézet kártyát. Mert ugye hivatalosan a JJverse sem része a kánonnak, azér tér el benne szinte minden a korábbiaktól. Mondjuk a Discovery 700 m-es Enterprise-a sem éppen kánon.
Egyébként miért lett ennyire felkapott a tardigrade a sci-fi/fantasy világban mostanság? Volt ugye az a senki által sem érdekelt játék, ami alapján most perlik a CBS-t, ugye ott a Discovery, a MCU-ban is ott van, illetve a The Orville-ben is előkerült már. De az sem fog meglepni ha a SW EpIX-ben kideül, hogy a midikloriánok is azok.
-
#65675776
törölt tag
válasz butch3r #1765 üzenetére
Egy kutatóhajó minden esetben fejlettebb, mint a rendszeresítettek. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy amit kutatnak rajta bármikor is rendszeresítésre kerül. Nem is értem ez miért zavar bárkit.
Ha maradunk a tengerészetnél:
SSN-671 USS Narwhal : "Elements of her propulsion were incorporated in later ship classes, especially the Ohio class, but no other submarine has used all of Narwhal's innovations." Ezen a hajón használt megoldások döntőp többsége hiába jobb még a Virginia-osztályénál is, soha nem került beépítésre egyetlen másik hajóba sem.
SSN-575 USS Seawolf: Amerikai hajón azóta sem alkalmaztak folyékony fém hűtésű reaktort*, sőt, a Seawolf-on is kicserélték később nyomottvizesre.
De igazából az Ohio-osztály S8G reaktorának a képességeit (pl a természetes keringésű hűtést, amit ~75% teljesítményig tud használni) sem reprodukálták más osztályokon.* - Sőt, más hatalmak is csak korlátozottan. A szovjet Alfa-osztály ólom-bizmut hűtésű reaktort használt, és teljesen megbízhatatlan konstrukció volt. Nem is használták többé.
-
#65675776
törölt tag
Még éjszaka megnéztem azt a részt, mert nem rémlett amit mondtál. Csak már túl fáradt voltam, hogy reagáljak.
Szóval Kolos az igazságszolgáltatás kapcsán beszélt erről. Miszerint az utóbbi 100 évben a perek igazából csak kirakatok, annyi a szerepük, hogy a harcos osztály becsületét bizonyítsák. Az adott per alapját adó eset kapcsán mondja, hogy abban hol a becsület, hogy legyőzöl egy (jóval) gyengébb ellenfelet. Régebben a becsületet ki kellett vívni valódi harccal és önfeláldozással, míg manapság erre elég egy vérfürdő is. A bíráskodás pedig ezt támogatja. Ezért van a védelem háttérbe szorítva, kb csak díszként van jelen a tárgyaláson. Korábban volt valódi igazságszolgáltatás, a perek valódi perek voltak, ahol számítottak a bizonyítékok. Ettől függetlenül korábban is harcos faj volt a klingon. Máshogy nem is lett volna képes birodalmat építeni, bolygókat meghódítani, fajokat elnyomni. Egyébként azt a tárgyalótermet a ST VI-ból vették át, bár méreteiben, arányaiban összenyomták az Enterprise-ban.
DS39: Az alapproblémával már nem lehet mit kezdeni a ST világában. Ez pedig a Eugenics war és a III. WW. Előbbi ugye a mi világunkban már meg kellett volna, hogy történjen, utóbbi pedig fél évszázadra van tőlünk. Szóval hiába mennek távolabb az időben, vagy hiába bootolt újra a JJverse, ezek az események már rányomták a bélyegüket a ST univerzumra, és meg is kötik az alkotók kezét.
Az adott grafikonból meg simán ki kell hagyni a sorozatok készítésének idejét. Semmi szükség rá. A Memory Alpha-n ugyan nem táblázatosan van fent, de pontosabb. [link]
-
#65675776
törölt tag
Kahless hozta meg a változást. Annyira nem foglalkoztak a korábbi sorozatokban a klingonok őstörténetével. Előkerült egyszer-egyszer ugyan. De ez a része nem volt hagsúlyos. Inkább az öröksége, hogy egységesítette a klingonokat, és ezzel lehetővé tette a birodalom megalapítását. Hogy előtte mi volt, arról sok szó nem esik, csak, hogy a különféle házak háborúztak egymással.
Az Angel One-ban meg fogsz látni egy matriarchális rendszert, ahol a férfiak alárendeltek. Próbáltak többféle társadalmi felépítést megvizsgálni, bemutatni, kritizálni. Párszor eléggé félresiklott a dolog.
-
#65675776
törölt tag
A klingonok már csak ilyenek. De inkább az egymással is vetekedő terroristasejtek lenne a megfelelő analógia szerintem. Bár igazából már egyesültek. Tökéletes kontrasztot adnak a mindenáron békés megoldásra törekvő UFP-vel. Az egész helyzet valahogy a II. vh-t megelőző időszakkal hozható párhuzamba. Aztán ugye az korlátlan háború, ami a keleti frontra volt jellemző. Ahogy a végén Q'onos megsemmisítésével való fenyegetés is olyan, mintha a japánoknak előre szóltak volna, hogy vagy megadják magukat, vagy dobják az atomot Tokióra.
A tüköruniverzum meg pont ezért tükör. Mármint egy olyan tükör, ami megfordítja a képet. (A TOS-ban a szakállas Spock odaver!)
A TOS igazából nem görcsös, hanem útkereső. Utóbbi miatt sokszor tényleg bizonytalanabbnak tűnik, mint a későbbi sorozatok. Senki sem bízott a sikerében, le is lőtte a CBS ugye három évad után, mert azt hitték, hogy a kutya sem nézi. Shatner mesélte, hogy a legelső ST Convention-re úgy ment el, hogy biztos lesz ott 20-30 ember. Kissé meglepődött, mikor látta, hogy ezrek vannak ott. Igazából ezután kezdtek el a Phase II-n dolgozni, majd azt lelőve a The Motion Picture-ön (a SW sikere után). Nyilván más szemlélettel kell nézni a TOS-t, mint a többit. Nem szabad pl látványorgiát várni tőle (bár akkoriban ebben is úttörő volt), elvégre 1966-ban indult. De összességében azért kellemes (az utolsó része modjuk majdnem annyira botrányosan gané, mint az Enterprise-é, csak más miatt). Sokszor lélektani harc az egész (pl a Balance of Terror egy kitűnő példa erre).
Én speciel továbbra sem látom szélsőségesen feministának.* Meglátjuk mit hoz majd Pike pl. Neki mindenképpen erős szereplőnek kell lennie, ahogy Spock-nak is. De a kontextus alapján Sarek is legalább akkora szerepet kell, hogy játszon, mint az Enterprise-ban Soval.
* - A Voyager-ben is a legerősebb szereplők nők. Janeway, Torres, 7/9, az elején Seska. És a Borg-nak is királynője van, nem királya vagy császára.
A tüköruniverzumbeli nőuralmat meg már az Enterprise megalapozta.
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
válasz Plazmacucci #1733 üzenetére
Szóval a zárt világnézettől lesz valaki trekkie? Roddenberry forog a sírjában.
A ST-et a lehető legnagyobb nyitottsággal kell nézni, akkor fogod tudni igazán élvezni. Máskülönben minden apróságon, berögződött hülyeségtől eltérő dolgon fenn fogsz akadni.
Azért van jópár klasszikus rész, amit illik ismerni. Az eredeti címeket ismerem, mert a szinkron trágya, nem is azzal nézem. De a szinkronos verzióban is ki van írva az eredeti cím. Nem nagy ördöngősség megjegyezni őket, főleg a legjobbak esetén.
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
Szerintem igen. Bár vannak visszautalások. Az első ST film mondjuk kihagyható szerintem. Egy erőteljesen 2001: A Space Odyssey beütésű film. Roppant vontatott, túlhangsúlyozott (sokszor már idegesítő, mert pl a párbeszédeket is alig hallani tőle) zenével (bár a TNG főcímzenéje a The Motion Picture főcímének rövidített és felgyorsított változata). A ST II: The Wrath of Khan előtt érdemes megnézni a TOS-ból a Space Seed-et (1. évad 24. rész, az egyik legjobb ST epizód úgy összességében, szóval egyébként is érdemes, ahogy pl a Balance of Terror-t is). A többi TOS film nagyjából organikusan követi egymást (az ST V megszakítja ezt, ráadásul teljesen feleslegesen és értelmetlenül, mert az a film a legrosszabb az összes ST film közül. És valóban egy hülyeség az egész).
A topic lakóinak többségétől eltérően szerintem miondenképpen érdemes megnézni a TOS-t is. Tudni kell hozzá elvonatkoztatni.
Ja, és ha az Enterprise-nam tetszett a mirror universe, akkor a The Tholian Web is kötelező.
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
A ST-ben folyamatosan ott van narratívaként a politika. A ST VI pedig színtiszta politikai krimi. A sorozatokban sokkal jobban jelen van, mint a filmekben, csak kellemesen elrejtve, beleszőve a történetbe, nem tolakodva (időnként azért durván a felszínre tör, főleg a DS9-ban).
Szerintem a STD-ben nincs annyira beletolva az arcodba, csak akkor, ha azt akarod látni, semmi mást. A Ghostbusters az eléggé látványos volt ebből a szempontból, ott tényleg kilógott az a bizonyos lóláb. Persze lehet nekem magasabb az ingerküszöböm.
Leninnek van egy könyve, aminek az a címe, hogy A "baloldaliság" - a kommunizmus gyermekbetegsége Csak ugye a kettőt végül soha sem sikerült elválasztani egymástól.
De továbbra is tartom, hogy az első évad alapján még ne értékeljük az egész STD-t. Első évad alapján a TNG és a DS9 sem volt nagy eresztés. Utóbbi főleg akkor kezdett élni, amikor a TNG gárdája a sorozat végén teljesen felszabadult, és nem csak vendégművészként dolgozott a sorozaton. De pl Picard a TNG első évadában egy karótnyelt, by the book kapitány volt alapvetően (sok szempontból vulkánibb volt, mint Tuvok). Aztán Stewart elkezdte igazán élvezni a szerepet. Onnantól a show, és az egész ST egyik fénypontjává vált (azóta sem játszott ennyire jó színész a ST-ben). És rengeteget hozzátett a sorozat sikeréhez. A mostani stábon egyébként már az első évad során is látszott, hogy élvezik, amit csinálnak. Szóval adjuk már meg az esélyt nekik. Ha a Discovery-ből is lesz több (remélhetőleg hét) évad, akkor majd meglátjuk összességében mit ad. De már a második évad is teljesen más hangvételű lesz a trailer alapján.
-
#65675776
törölt tag
A ST mindig is politizált. A Klingon Birodalom a Szovjetunió lenyomata volt. Ahogy összeomlott a Szovjetunió, úgy köttetett béke a UFP és a KE között (1991 ST VI: The Undiscovered Country). A STD elején a szétszórt klingon házak a terrorista sejteket jelképezték. (Valaki korábban írta, hogy a STD-ben a klingonok majdnem belehalnak minden egyes mondatba. Nos, sokszor a ST VI-ban is.) A ST sorozatok hangneme mindig is valamilyen szinten az adott világpolitikai helyzet lenyomata volt, fel lehetett fedezni benne az adott kor hangulatát. Ezért sem érti (és tudja értékelni) a fiatalok többsége a TOS-t.
Eleve nem értem az egész problémát. Lehet én vagyok túlságosan liberális gondolkodású. Hol érdekel engem az egy totálisan liberális ST-ben (mert az ST eredendően az), hogy ki milyen fajú, nemű, színű, stb? Miért kell, hogy ez egyáltalán szempont legyen? Az egész idea, ami a ST mögött van, pont az ilyen különbségek megszűnésére alapul. Abban látom a problémát, hogy sokan a mai viszonyokra próbálják levetíteni ezt is. Ellentmond az egész utópiának, amit bemutat az univerzum. De ha a gondolkodásmód nem változik, akkor utópia is marad. A ST a mai emberi felfogás kritikája. És ez az egész beszélgetés is azt mutatja, hogy jogos kritika. Az ST VI is az ilyen prekoncepciók leküzdéséről szól. Bemutatva mind a két oldalát az éremnek, és a maradiakat, akik mindent megragadnak, hogy megakadályozzák a változást, fenntartsák a "status quo"-t (ami önmagában a fejlődés gátlója egyébként). Valami hasonlót próbált meg egyébként az Into Darkness is.
-
#65675776
törölt tag
válasz CPT.Pirk #1722 üzenetére
A problémám Tuvokkal és Chakotay-jal is az, hogy bár utóbbi ellenkezik, előbbi meg ott van, valójában nincs érdemi befolyásuk a történésekre. Könyörgöm: a hajó személyi állományának harmadik és második legmagasabb beosztású tagjairól van szó! Ehhez képest alapvetően csak epizódszereplők. Q és Barclay sokkal többet befolyásolja az események alakulását, mint a két parancsnoki rendfokozatú. Két epizódszereplő oda-vissza lejátsza őket. Előbbi három, utóbbi hat részben szerepelt. Tuvok és Chakotay 170 részben.
Szerintem Tuvok-on keresztül semmit sem tudtunk meg a vulkáni kultúráról. Spock és főleg T'Pol messze többet mutatott meg ebből. Saavik a három (ami igazából csak kettő) filmes szerepe alatt jobban kibontott karakter volt, mint Tuvok 170 rész alatt. De olyan epizódszereplők, mint Sarek, Soval is többet mutattak a kultúrájukról/ból. Illetve pl a pon farr-ról is többet tudtunk meg Vorikon (egy újabb epizódszereplő) kerszetül. Tuvok egy egysíkú karakter volt, aki elméletileg mindent a logikának rendelt alá. Ez alól kb csak Tuvix-ként tért el. És ugye elméletileg ő lett volna szabályok szerint a Voyager elsőtisztje, amiért nem is próbált küzdeni, merthogy mint vulkáni, nincsenek ambíciói, nem lehet sértődött. De szimplán csak bárgyú volt. Szerintem egy totál unalmas karakter.
Chakotay egy fokkal jobb. De a PC kedvelőinek: az ő elsőtiszti kinevezése színtiszta PC Janeway részéről. Elvégre ő a vezetője a hajón a "Te mocskos lázadó!"knak. A kinevezését a posztra semmi más indokolja, mint a politika, a maquis tagok igényeinek és képviseletének kielégítése (és mellé még indián származású is). A legkomolyabb szerepe pár idegen civilizációval a kapcsolatteremtés. (Sky Spirits, Chaos entity, és ugye a 8472) Egyébként meg hiába ellenkezett, soha nem ért el vele eredményt. Ott volt ellenpontnak, akit mindig figyelmen kívül hagyott Janeway. Ki kellett nevezni a posztra a fent írt okok miatt, és semmi több.
Nem nagyon rémlik más elsőtiszt és tudományos tiszt a többi ST-ből, aki ennyire súlytalan lett volna. Még olyan alacsonyabb beosztású tiszteknek is nagyobb befolyása volt, mint Sulu (kormányos), Csekov (navigátor), Worf (taktikai), de még O'Brien is, aki ráadásul csak tiszthelyettes. És a kapitányuk is sokkal inkább hallgatott rájuk, mint Janeway Chakotay-ra. 7/9 volt a második legnagyobb befolyással bíró tagja a hajó állományának. Miközben hivatalosan nem is volt tagja annak.
Egyébként jó kis állománya volt a Voyager-nek. Hazatérésük után kb egy sem volt közöttük, akit ne kellett volna hadbíróság elé állítani.
lezso6: Elfogytak az érvek? Mert tipikusan akkor jön mindenki az érvelési hibákkal. Érvek híján ki kell kezdeni a másik szavahihetőségét, hitelességét, vitaképességét.
Egyébként meg egy űrben játszódó sci-fi esetén alap dolog a sokszínűség. De miért kellene bármiféle egyensúlynak lennie? Továbbra is csak az univerzum egy kis kiragadott részéről van szó.
-
#65675776
törölt tag
válasz Plazmacucci #1720 üzenetére
Akkor ne nézd.
Számomra a Voyager a mélypont. Statikus, unalmas, egy helyben toporog (egy lépés előre, két lépés bele), pedig elméletileg volt egy összefoglaló története. Ehhez képest alapvetően ugyanúgy self containing részekből állt, mint a DS9 előtt mindegyik ST. 80% stagnálás, 90% filler.*
Az egész szereplőgárdában kettő, max három karakter van, aki fejlődik: a doki és 7/9. A +1 pedig Q.
A történet nem halad. Az első két évad a kazonokkal kb instant kukázható. Láthatóan néha észbekaptak a készítők, hogy ha így folytatják, akkor real time lesz a sorozat, és tényleg 70 év(ad) alatt ér haza a Voyager. Ezekben a pillanatokban történt mindig valami. Űrcsúzli, quantum slipstream, transwarp conduit, stb.**
A szereplők döntő többsége csak dísz. Tuvok teljesen súlytalan (kb csak azért van, hogy legyen egy vulkáni a hídon, mert ez hagyomány. Igaz, hogy a TNG és a DS9 is tökéletesen el volt nélkülük), Chakotay elsőtiszt létére nem sok vizet zavar. Paris-t, hogy legyen vele kapcsolatban bármi változás, időnként előléptetik, majd lefokozzák. Kim még ennyit sem kap (és ezt ugye meg is említi). Neelix az egész ST legerőltetettebb, legidegesítőbb karaktere. 7/9 is erőltetett, de legalább fejlődik, változik. Neki és a dokinak több személyisége van, mint a szereplőgárda többi részének együttvéve.* - Időrendi sorrendben haladtam a Voyager nézésének kezdetéig. Aztán a Voyager közben megnéztem a teljes Enterprise-t, és az összes korábbi sorozatot (a TAS-t is) mégegyszer. Aztán az Enterprise-t is mégegyszer. A Voyager kínosan érdektelen volt szinte végig.
** - Először a negyedik évadban vették észre, hogy sehol sem tartanak a történetben. Ekkor ugye előkerült újra Kes, és 9500 fényévvel repíti őket előre, 10 évet levágva. (The Gift). Aztán a Night-ban egy örvényen keresztül levágnak megint két évnyi utat. Ez ugye az ötödik évad első része. Aztán gyorsba ugyanazon évad 6. részében (Timeless) jön a slipstream drive-os téma, újabb 10 évvel közelebb kerülve. Aztán az 5. évadot lezárandó a traswarp conduit segítségével újabb 15 évet levágnak. Egy évad alatt 27 évvel kerülnek közelebb. Az évad többi részében kb semmi érdemleges nem is történik. Aztán a hatodik évad kilencedik részében (The Voyager Conspiracy) gyorsban levágnak még 3 évet a csúzlival. Itt megint lepihennek egy kicsit, és csak a hetedik, utolsó évad legvégén kapnak megint észbe, hogy hopp, haza kellene érni két rész alatt. Szóval gyorsba ott megtettek 28 évnyi utat. 58 évet tettek meg nyolc(!) rész alatt. A sorozat többi 164 része alatt kb 12 évnyi utat tettek meg.
-
#65675776
törölt tag
Én már a nyolcadikat töltöttem abban az évben. Idén meg XL-es leszek (hetek kérdése).
Egyébként érdemes megnézni Joel Randolph arcát. Mintha az IHM Derrick úrból látná az ember Varga Győzőt... (Sajnos nem találtam jobb minőségűt.)
-
#65675776
törölt tag
Szabad perceimben újranézem a ST filmeket. Éppen a The Voyage Home-nál tartok. Fekete vezértengernagy, a Saratoga kapitánya egy jamaikai nő, a Yorktown kapitánya egy indiai férfi. Más hajók és főbb vezetők nem isi igazán kapnak fontos szerepet a filmben (leszámítva a HMS Bounty személyzetét, akik között ugye megintcsak van orosz*, szuahéli, vulkáni, japán). De ugye akkor még nem volt divat PC-ről beszélni, így ez nem volt probléma. Bár gondolom nagyrészetek akkor még nem is élt.
* - És milyen szép kontrasztot mutat a film a 20. és a 23 század között. Mert ugye Csekovot az Enterprise fedélzetén kémként kezelik.
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
Nem volt kutatóhajó (csak a létesítményeinek a 2/3-a szolgált kutatási célokat, ezért is volt annyira túlméretes). Ahogy a többi Enterprise sem (és a kutatási létesítmények drasztikus csökkentésével tudták a Sovereign-osztály hajóinak méretét jelentősen csökkenteni).
Az egész Csillagflottában csak két hadihajótípus létezett a sorozatok alapján: a Defiant-osztály (négy vagy öt hajó) és a Prometheus-osztály (két hajó). A csillaghajók eredendő célja a felfedezés volt.
-
#65675776
törölt tag
Egy hajót látunk alapvetően. Ezért is írtam korábban az Intrepid-et. Ha azon a hajón játszódott volna a TOS, vagy egy akármilyen sorozat, akkor lett volna csak igazán eltorzított az arány.
"Az ST filozófiájának fő pillére pont az, hogy nincsenek nemek, nemzetek, fajok (stb) szerinti elkülönülések/elkülönítések. Csak föderációs polgárok vannak."
Ezt még annyival kiegészítném, hogy a Voyage Home-ban igazából ezen is túllépett GR: ott már nem csak az emberiség reprezentálja a Földet, hanem pl a bálnák is. Kb minden akármilyen szinten intelligens életforma. A ST a szűklátókörűségre probál rámutatni. A jelek szerint sikertelenül. A Voyage Home bizonyítja, hogy még a 23. század emberiségének is van hova fejlődnie ezen a téren.
Az Enterprise tisztikarában tokkal vonóval három fehér ember volt. Kevesebb, mint a tisztikar fele. Egyértelműen PC-nek kellene látnod.
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
válasz gzbotii #1700 üzenetére
Az, hogy ez egyáltalán mint probléma vetődik fel bennetek bizonyítja, hogy még nagyon messze vagyunk attól az ideától, amire Roddenberry a ST filozófiáját felépítette. Ezért is egy utópia a ST világa mai szemmel nézve. És ha azt emberiség nem változtat a gondolkodásmódján, akkor az is marad.
A TOS eredeti pilotját elsődlegesen azért kellett visszavonni, mert nő volt az elsőtiszt. (A másik ok pedig az, hogy nem dohányzott senki sem benne, így meg nem látták biztosítottnak a reklámbevételeket. Újabb példa a begyepesedett gondolkodásmódra.) A CBS egyébként Uhura-t is le akarta cserélni egy fehér emberre, lehetőleg férfira. Csoda, hogy később engedték az orosz tiszt jelenlétét a hídon (a hidegháború középén ugye). A TNG-ben Worf sötét bőre már nem volt probléma, addigra ezen túllépett a világ. Legalábbis gondolták az emberek. Aztán a DS9 ezt megcáfolta, annál a feketebőrű kapitány csapta ki sokaknál a biztosítékot. A Voyager egy duplát robbantott: női kapitány, és feketebőrű vulkáni (gondolom sejted kiről van szó). A női elsőtisztet leszámítva minden esetben kitartottak a készítők a szereplőgárda mellett. Akkor ezt még nem nevezték PC-nek, pedig színtisztán az volt. Chakotay is csak azért lett elsőtiszt, hogy kielégítse a PC igényeket. Ha engedtek volna a stúdió nyomásának, akkor gyönyörű whitewashed legénysége lett volna a hajóknak minden sorozatban.
Én viszont annak nem látom az okát, hogy mindez problémát jelent bárkinek is. Az ST filozófiájának fő pillére pont az, hogy nincsenek nemek, nemzetek, fajok (stb) szerinti elkülönülések/elkülönítések. Csak föderációs polgárok vannak. Fennakadni azon, hogy bármely csoport túlsúlyban van, pont ellentmond az egész ST alapvetésének. Roddenberry sírna ha látná ezt a topicot. Gyakorlatilag süket fülekre talált amit mondani szeretett volna. Ráadásul pont a rajongótáborban...
-
#65675776
törölt tag
"Azért hibás, mert az átlagos női természetből nem az következik, hogy csillaghajón szolgáljon felfedezőként vagy a katonaként."
Kimaradt egy fontos szó a mondatból: jelenleg. Nem tudhatod mit hoz a jövő. Akár teljesen ki is fordulhat minden. A sci-fi minden esetben elvonatkoztatást kíván a jelenleg megszokott normáktól, meg úgy általánosságban. Akár bekövetkezhet a Szexmisszió világa is. Az nyilván sokkal PC-bb, mint a Discovery. Pedig 84-es és lengyel.
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
Szerintem nem lehet a kettőt összekeverni. Amit ma PC-nek nevezel, annak a következménye lesz a másik elfogadása, végső soron az egységesülés, békés együttélés. Roddenberry-nek pont ez volt az ideája. És szerintem ennek nem lehet átesni a túloldalára. Ha kiragadsz egy részletet az egészből, akkor ott úgymond torzulhatnak az arányok. A TOS-ban is volt tisztán vulkáni személyzetű csillaghajó. Ha annak a fedélzetén játszódott volna a sorozat, akkor rasszista lett volna? Nem, csak egy kisebb közösségre koncentrált volna, néhány kitekintéssel.
A Discovery esetén nem kellene elfelejteni, hogy még csak az első évadon vagyunk túl. Ez az évad bizonyos szempontból egy hosszúra nyúlt pilot volt, alapvetően csak egyetlen témával foglalkozott. De a jelek szerint az egész sorozat felépítése évadonként tematikus lesz. Nem kizárt, hogy a következőben teljesen mások lesznek a hangsúlyok, más kap fókuszt. Egy dolog biztos, hogy Burnham lesz a főszereplő végig. De még nem tudjuk, hogy mennyire lesz hangsúlyos Saru (ő lenne az első nem ember kapitány, aki tényleges fókuszt kap, Nog csak úgymond epizodikusan volt az, ráadásul egy alternatív jövőben egy rész erejéig), vagy mondjuk Pike, pláne Spock.
Speciel szívesen látnék végre egy olyan személyzetet, ahol nem csak 2-3 faj képviselőivel találkozunk. Pl díjaznám, ha lennének andoriaiak és tellarite-ok is, ha már egyszer az UFP alapítói között vannak. Ehhez képest alig látni őket.
-
#65675776
törölt tag
-
#65675776
törölt tag
A TOS és a TNG még filmre lett rögzítve, és minimális digitális effekteket tartalmaztak. A film felbontása meg akár a 8k scannelést is könnyedén elbírja. A HD remaster során pedig eleve 8k-ban készítették el az effekteket.
DS9 és Voyager agyig van digitális effektekkel. Ráadásul a 35 mm-es filmen csak az effektek nélküli felvétel van. Az effektezés után VHS-re mentették NTSC-ben. Majdhogynem újra kellen forgatni az egészet a HD remasterhez. A TNG 6. évadának egy részében szerepelt a DS9, de annak a HD rekonstrukciója (már amennyi az adott epizódban látszódik belőle) vitte el az egész évad remaster költségvetésének több, mint a negyedét.
De itt egy DS9 intro HD remake. Nyilván még a teljes effektezés előtt. [link]
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
válasz CPT.Pirk #1657 üzenetére
Az egész ötlet, hogy egy lótetü navigál az ismert univerzumban, mert az egy szuperszámítógép, önmagában egy baromság volt szerintem. Nem véletlen, hogy az adott indie játékra sem emlékszik senki sem a fejlesztőn, és a kb 100 támogatón kívül.
Egyébként a Discovery 1. évada jó volt eddig. Folyamatosan fenn tudta tartani az érdeklődést, ami pl a Voyager-ről nem igazán mondható el. Szerintem az utolsó rész a leggyengébb, annak az első fele a véresen unalmas valami kategória.
A technológiai ellentmondás az adott időszakkal meg igazából nem létezik szerintem. A Discovery az adott időszak csúcs kutatóhajója. Persze, hogy technológiailag előrébb van, mint a flotta első vonalbeli Constitution-osztálya, főleg, hogy elméletileg később is építették. (A Constitution-t ugye 2240-es években, a Discovery-t pedig a 2250-es években.) A Shenzhou mondjuk már felvethet kérdéseket.
-
#65675776
törölt tag
válasz CPT.Pirk #1330 üzenetére
Lehet velem van a baj, de pl a CME és a csillagködön átrepülés nagyon műanyag. Utóbbi kb olyan, mintha taknyot vágna az az űrhajó. Olyan, mintha nem jól definiálták volna az anyagot rendereléskor. Az egész azért kellemetlen szerintem, mert az eddigi ST sorozatok közül szerintem a Voyager introja a legjobb, mind megvalósítás, mind hangulat szempontjából. Az Enterprise meg a legrosszabb. Ott a zene nagyon nem illik pl a ST világba, bár a szövege nagyon beszédes, és nagyon illik a sorozathoz.
A TNG 4k intro rework mondjuk még rosszabb. Ott pl az Enterprise a CGI ellenére sokkal műanyagabbnak tűnik, mint az eredeti intro tényleges modellje. Ráadásul többször szinte csak a fények látszanak belőle.
Természetesen saját magánvélemény.
-
#65675776
törölt tag
Neelix számomra Wesley-hez hasonló karakter volt, akit már az első részek után kivágtam volna a legközelebbi légzsilipen. Csak míg Wesnek legalább a tudományos munkában volt szerepe, addig Neelixnek az égvilágon semmi. Vicces volt a kinevezése kulturális nagykövetnek, figyelembe véve, hogy a Föderáció kultúráiról kb az égvilágon semmit sem tudott, és a delta kvadránséról is csak nagyon keveset.
Plox sokkal inkább volt az Enterprise méyűrben friss és tapasztalatlan legénységének mentora, mint T'Pol. Ráadásul a morálra kifejezetten pozitív hatással volt.
-
#65675776
törölt tag
Annyira kutatóhajó volt, hogy éppen egy Maquis hajó elfogása volt a feladatuk, amikor átkerültek (a másik hajóval együtt) a Delta kvadránsba. Szóval nem menet közben kellett felkészülniük a hadi állapotra, hanem eleve harci bevetésen voltak, mikor megtörtént az incidens. Kutatóhajókat eleve nem készítettek fel kvantumtorpedók és trikobalt fegyverek bevetésére. A Voyager ezek mindegyikével rendelkezett. Az egyik legjobban felfegyverzett hajó volt a Csillagflottában.
14 phaser-sor (a Galaxy-osztály hajóin 10 vagy 12 volt) és még négy önálló phaser. Emellett 5 torpedóvetőcső. A torpedókhoz szinte minden létező harcirész volt készletezve. Mivel nem igazán számítottak a borggal való találkozásra, ezért kvantumtorpedókat az adott bevetésre nem vittek. (A DS9-on simán vehettek volna fel ha szükségét látják.)
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
válasz Plazmacucci #1151 üzenetére
Jól rémlik, hogy Kirk szinkronhangja is Sörös Sándor?
Na, a linkelt részlet pl egy totálisan rossz szinkron. Félelmetesen nem stimmelnek a hangok. Miles stílusából semmi sem jön át.
-
#65675776
törölt tag
válasz Plazmacucci #1148 üzenetére
A leginkább elviselhetetlen Sisko (azaz inkább Avery Brooks) hanghordozása volt. A leginkább karakteres hangja meg Janeway-nek volt mind közül. Persze aki magyar szinkronnal nézte a sorozatokat, annak minderről fogalma sincs, mert a szinkron pl az ilyen finomságokat is kiirtja.
Ami a Voyager-ben még szerintem egyenesen nevetséges volt, hogy mennyiszer elveszítették a hajót. Az NX-01 esetén még megértem, az volt az első igazán mélyűri és hosszú időtartamú bevetés a Starfleet részéről, nem igazán voltak még kialakult biztonsági szabályok (amiket nagyrészt menet közben alakított ki Reed). De bakker, egy hajó teljesen idegen területen, ahol tisztában vannak vele, hogy temérdek ellenségük van és már régi (több évszázados) bejáratott biztonsági szabályrendszere volt a Starfleetnek is. És úgy viselkedtek, mintha éppen csak leugranának egy piknikre a vulkániakhoz. Gyakorlatilag csak az nem foglalta el azt a hajót, aki nem akarta.
-
#65675776
törölt tag
válasz gzbotii #1129 üzenetére
Ugyanez elmondható a vortaról is. Ők is genetikailag módosítottak, és ők is "birthing chamber" útján születnek. Utóbbi alap dolog klónoknál. Márpedig a jem'hadar és a vorta is klónozással jön létre. A különbség, hogy vortak esetén a klónok kb tökéletes másolatok, míg a jem'hadar esetén minden klón eltér egy kicsit (pont úgy, hogy a SW-ban a klónok). Eleve ugyan abban az alfa kvadránsbeli klónozó létesítményben születtek a jem'hadarok és vortak, miután a féreglyuk le lett zárva a Dominion előtt. Ezért is fostak attól, amikor Damar mondta, hogy legyakják azt a létesítményt. Onnantól kezdve ugyanis nem volt utánpótlásuk.
Bashir is genetikai módosítások után tett szert azokra a képességeire, amitől kiemelkedő tudós és orvos lehetett. "These treatments, known as "accelerated critical neural pathway formation," were a method of genetic engineering that involved the resequencing of his DNA." Tehát az, hogy "genetically engineered" nem azt jelenti, hogy a nulláról hozták létre.
-
-
#65675776
törölt tag
válasz FireKeeper #1124 üzenetére
Fejlődhettek azóta. A vortakkal ellentétben az ő eredetükről nem sok szó esett a sorozatban. Mivel a vorta eredetileg egy önálló faj volt, csak éppen genetikailag módosították őket a founderek, jelentősen megnövelve a képességeiket, ezért nem kizárható, hogy ugyanez történt a jem'hadar esetén is. Szóval a filmben láthattuk a jem'hadar eredeti formáját akár. A hasonlóság túlzottan nagy ahhoz, hogy csak úgy elvessük a lehetőségét.
Kanonikusan egyébként a 4. században hozták létre őket a founderek "jelen formájukban".
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
válasz FireKeeper #1122 üzenetére
Még 100 évvel a DS9 előtt vagyunk.
-
#65675776
törölt tag
Rá elsőre mindenki azt hitte, hogy android, márcsak a hangja miatt is. Ehhez képest inkább a Dentonok vagy Jensen leszármazottja. (Érdekes lenne összekötni a DX-et a ST-kel... Mondjuk ami a Mankind Diveded-ben következik, az már hasonlít a Eugenics War-hoz.)
Az orion nő nem a hídon szolgált. Egy zöld fejet csak nehéz lett volna elrejteni.
Egyébként nem tudom figyeltétek-e, de az egyik idegen, aki az Altamid-on megtámadja Scotty-t, gyakorlatilag egy Jem 'Hadar.
-
#65675776
törölt tag
válasz gzbotii #1117 üzenetére
Igazából vissza lehet nyúlni a múltba, szóval lehetne akár:
Arex (ma már nem probléma CGI-vel akár sima filmben sem)
Ilia
SaavikPersze az Into Darkness-beli váltója, Darwin is lehet fix tag utána.
A kinevezünk valakit Csekovnak az nagyon olcsó lenne.
orichalcos: Az Into Darknessben csak Spock volt a hídon, mint nem ember.
Illetve nem, ott volt Madeline is.
[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a következő film egy megemlékezéssel kezdődik az utolsó away team elesett tagjának tiszteletére. Vagy hasonló.
Nem tudom egyébként ki hogy van vele, de engem zavar, hogy a híd személyzete kb 100% + 1 fő ember. Elvégre a Föderációt több, mint 150 faj alkotja. Akiket a legénységben egy egész vulkáni képvisel. Kerüljön a navigátori székbe valamilyen más faj tagja(, akár Jaylah).
-
#65675776
törölt tag
válasz FireKeeper #1112 üzenetére
"hogy fogják kezelni Chekov kiesését"
Reméljük nem úgy, hogy ugranak egy jó nagyot az időben, és Wesley Crusher lesz helyette...
-
#65675776
törölt tag
válasz Plazmacucci #1096 üzenetére
Egyébként pl milyen kérdésekről van szó, ami ma már idejétmúlt?
-
#65675776
törölt tag
válasz Plazmacucci #1098 üzenetére
Honnan tudod? Öt éve én is a TOS-szal kezdtem, mégis megszerettem egyből.
Ha mindent összevetek, akkor azt mondom kezdje a DS9-nal, mert messze az a legösszeszedettebb, és legkerekebb sorozat mind közül. Aztán a sor végén a Voyager és a TAS.
-
#65675776
törölt tag
válasz Plazmacucci #1096 üzenetére
Naés? Szerintem nem megmosolyogtató csak azért, mert régi a téma. Tudni kell helyén kezelni. A TNG óta is eltelt már majdcsak 30 év. Azóta megszűnt a vasfüggöny, hogy mást ne mondjak. Ennyi erővel II. vh-s filmeket se nézzen az ember, mert azóta meg főleg megváltozott a világ. A westernekről már ne is beszéljünk.
-
#65675776
törölt tag
válasz Plazmacucci #1090 üzenetére
Ha csak a látvány a lényeg, akkor valóban kiábrándítaná. Tartalmilag nem.
-
-
#65675776
törölt tag
válasz CPT.Pirk #1080 üzenetére
Szeretem a kihívásokat, de mazoichista nem vagyok. Bár anno láttam a Kobrát és a Terminátort is (meg még egy halom egyéb filmet) hangalámondással.
Az ENT esetén azért valamilyen szinten mentség lehet, hogy románok szinkronizálták. Náluk az teljesen rendben is lett volna (mármint a partikula). Gondolom egyébknt, hogy a phased cannon lett partikulaágyúra fordítva. Lenne erre egyébként értelmes magyar fordítás?
A Warp 4 -> kettes fokozat ennél szerintem messze nagyobb hiba.
-
#65675776
törölt tag
válasz Sweet Lou 6 #1074 üzenetére
Akkor ez majdnem olyan jól sikerült fordítás, mint a Mythbustersben az MP5 (empífájv) lefordítása üres ötösre (empti fájv). Komolyan nem tudom miért hülyékre bízzák az ilyesmit.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Digitális Állampolgárság Program
- Asszociációs játék. :)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Vicces képek
- CES 2025: közeleg az AMD és az NVIDIA CES előadása
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- Szállingóznak a képek az érkező új VGA-król
- Suzuki topik
- Interactive Brokers társalgó
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest