Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) lord_m válasza Paxker315 (#3746) üzenetére


lord_m
senior tag

BB topikban írták, hogy a 74 mosásos 1.85 L-es Silan Sensitive, meg más fajta is a Tescokban 389Ft, kiárusításban. Már ahol maradt még egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#3752) 123xyz


123xyz
tag

Aldiban csütörtöktől szombatig akciós a tölcséres jégkrém, a 6-os csomag 569 ft-ért lesz kapható :) Szvsz 95 ft/db elég jó ár. A leírás szerint lesz 4 fajta: epres, vaníliás, mogyorós és csokis.

[ Szerkesztve ]

(#3753) krizmo_ válasza twollah1976 (#3742) üzenetére


krizmo_
addikt

Mivel nincs semmi bajunk, ami miatt ne fogyaszthatnànk mézet, így gyakran használok, mindig van itthon többféle, a krémmézekkel nagyon jól lehet tejtermékeket édesíteni, pl : mascarpone-repce méz, túró-napraforgó méz...stb...
Valamint szoktam limonádét is készíteni mézből, de sütésre is alkalmasak.
Teàba csak azt teszem, olykor kávéba is rakok.
A méz nagyon egészséges és sok mindenre jó, persze egy egészséges szervezet számára.

(#3754) Peterhappy válasza hangyász2 (#3743) üzenetére


Peterhappy
őstag

+1 a mézre, szigorúan a termelőire.

És ha már spórolós topik: most vásároljatok be belőle, mert igencsak sz.r volt az idei termés és várhatóan jócskán meg fognak ugrani az árak :(

(#3755) 8 válasza KTU (#3747) üzenetére


8
senior tag

és ezt a sztívia port honnan lehet jó áron beszerezni?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#3756) Mr.Csizmás válasza 8 (#3755) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

#3726 penny :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3757) 8 válasza Mr.Csizmás (#3756) üzenetére


8
senior tag

(#3747) KTU
A sztíviát preferálom, de nem mindegy milyen,
sok vackot árulnak, főleg a granulátumok rosszak,
ami jó: Stevia Extrakt RebA (min. 98%) por.
:U :U

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#3758) Paxker315 válasza Mr.Csizmás (#3750) üzenetére


Paxker315
addikt

Köszi szépen! Bizony érdemes az akciókat figyelni ( #3749) erdey_a ) de megvan az előnye, ha valami egész évben "kedvező áron" van. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#3759) 8 válasza Paxker315 (#3758) üzenetére


8
senior tag

Spórolós topik révén egy javaslat, a drága öblítők helyett egy kupak 20% ecet és nem kell az öblítőre kidobni pénzt, + nem ragadnak bele az öblítőmaradványok a ruhákba, nincs viszketés stb sem tőle és pl a törölközők nem lesznek büdösek mikor nedvesség éri őket használatkor, hosszú idő után sem. szvsz csak előnye van az öblítő elhagyásának.
Az öblítő kb akkora, ha nem nagyobb hülyeség mint a calgon.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#3760) fateless válasza 8 (#3759) üzenetére


fateless
veterán

Próbálta feleségem az ecetet, pár mosás után leállítottam. Nem bírom a szagát, még mosás közben sem

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3761) krizmo_ válasza 8 (#3757) üzenetére


krizmo_
addikt

Legspórolósabb megoldás steviara:
Lehet venni stevia levelet: link, link, ezt le tudod őrölni, vagy tudsz belőle oldatot készíteni, amit a hűtőben egy darabig el lehet tárolni, de egészben is fel lehet használni, belefőződ teába/ételbe, és csak kiszeded a végén. Egy ilyen tasak nagyon sokáig elég.

[ Szerkesztve ]

(#3762) krizmo_ válasza fateless (#3760) üzenetére


krizmo_
addikt

És a mosógépnek sem tesz jót az ecet, egyáltalán nem ajánlott használni. :(
Én is nagyon utálom a szagát, ha használom a háztartásban napokig érzem a szagát, ki nem állhatom. :(

(#3763) bertokl válasza Paxker315 (#3746) üzenetére


bertokl
tag

A literes coccolino jelenleg 599 a lidlben. Lehet van olcsóbb, de szerintem megéri, mert viszonylag tartós, jó illata van.

(#3764) erdey_a válasza 8 (#3759) üzenetére


erdey_a
őstag

mosni meg szódabikarbóna

(nem)

Vérboci

(#3765) 8 válasza krizmo_ (#3761) üzenetére


8
senior tag

Köszi, te használtad már így a levelet őrölten?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#3766) krizmo_ válasza 8 (#3765) üzenetére


krizmo_
addikt

Próbálkoztam vele, de nekem annyira nem tetszett úgy, inkább oldatot készítettem belőle, és annak a cseppjeit használtam, lefőztem egy adagot a csomagoláson leírtak alapján, és egy kis üvegben tartottam a hűtőben.

(#3767) 8 válasza fateless (#3760) üzenetére


8
senior tag

Ha telenyomod az öblítőtartályt ecettel akkor valóban érződik a ruhákon.

Ha ésszel adagolod, akkor 0 szaga van, sem mosás közben, sem a ruhákon nem lehet érezni (nagyon érzékeny szaglású családtag által számtalanszor teszelve), sőt, jobban kihozza a mosószer illatát.
20ml az adagolóba bőven elég egy full mosáshoz. A mosógépnek pedig ennyitől semmi baja sem lesz, és a vízkövet sem engedi lerakódni.

Aki még nem próbálta 20ml ecetet öblítő helyett, próbálja ki, ne hagyja hogy elvegyék a kedvét akik nem tudják hogyan kell használni ;)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#3768) Igric válasza 8 (#3767) üzenetére


Igric
tag

Én mosóparfümöt+ vizet adok az ecethez és így megy az öblítés. Abszolút nincs ecetszag és a ruhák is sokkal puhábbak, valamint a párom ekcémája is eltűnt. Én is ajánlom mindenkinek a drága öblítő helyett. :)

(#3769) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

[link] PERSIL Duo-Caps Sensitive 6 × 28 db 10290
[link] [link] Persil Duo-Caps Regular/Color 72 db 4890

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3770) Aethel válasza Peterhappy (#3754) üzenetére


Aethel
aktív tag

Termelő vagyok, az akácmézre a FELVÁSÁRLÁSI ÁR +1000 Ft-t kúszott. Szóval ha begyűrűzik a boltokba, bőven 3000-3500 felett lesz vagy inkább több. Sajnos valóban katasztrófális lett az idei hozam.

(#3771) #65537792 válasza Aethel (#3770) üzenetére


#65537792
törölt tag

Hát annyiért ott is fog maradni. Még jó hogy nem tud megromlani. ;]

(#3772) Dluinet válasza #65537792 (#3771) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nyugi van kínai méz 600Ft alatti felvásárlási árral

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3773) #65537792 válasza Dluinet (#3772) üzenetére


#65537792
törölt tag

Még szerencse, hogy tudok termelőit.

(#3774) Aethel válasza Dluinet (#3772) üzenetére


Aethel
aktív tag

Sokat nem tesz, a leleményes kereskedő azonnal leköveti majd a nyugati áremelkedést. Tudott hogy a hazai termelésű mézből alig jut a hazai piacra, inkább csak mutatóban marad itthon. Tőlünk közvetlenül Olaszországba viszik de ott is csak átpakolják hajókra mert onnan meg Argentínába szállítják amit meg majd eladnak újra Európának, keverve a saját éretlen mézükkel mivel ipari szinten csak olyan mézet tudnak előállítani ami inkább nektár mintsem méz.. Sokszor rajt marad a hordókon a címke, szépen leolvasható az út :D De ez már nagyon off ide. A lényeg hogy hiába van keletről illetve délről 600 Ft-s rizs és kukorica sziruppal feletetett méhektől "akácméz", a kereskedő nem az a fajta aki nem igazítja az árakat a globális árakhoz. Szóval hogy ON is legyen, érdemes bevásárolni a mézfogyasztóknak addig amíg tart a tavalyi méz ára.

(#3775) HunChris válasza Aethel (#3774) üzenetére


HunChris
senior tag

Vagy nem kötelező mézet venni, és le lehet szokatni a vásárlókat.

(#3776) bul07 válasza HunChris (#3775) üzenetére


bul07
nagyúr

Én szoktam kapni évente pár befőttes üveggel mézet, de mindig elajándékozom
Egyszerűen nem szeretem hogy minden ragad, ragad még az is aminek a közelébe nem került a méz :)

Édesítésre meg gazdaságtalan használni

Évente párszor kívánom meg a mézes kenyeret arra meg veszek ezt a mackó formájút nyomósat és annyi

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3777) w.miki


w.miki
veterán

cukor vs méz/gyümölcs cikk

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3778) twollah1976


twollah1976
őstag

SOUTHPOLE susogos treningnaci feher 3.890 ft.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3779) Mr.Csizmás válasza twollah1976 (#3778) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szerencsére elfogyott :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3780) zoltan6 válasza bul07 (#3776) üzenetére


zoltan6
őstag

Én is így vagyok vele,van egy beföttes üvegbe itthon 3 zacskóba becsomagolva,de nem szivesen bontom ki.A macis nyomós tényleg praktikus,azt szokzam én is venni ha évente egyszer kell valami kajába.Mézes mustáros csirke,stb.

(#3781) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Akciós eritrit mutatóban sincs Pécsett Pennykben.

(#3782) Paxker315 válasza w.miki (#3777) üzenetére


Paxker315
addikt

Kicsit az édesről
~ 10 éve "vallom", hogy a gyümölcscukrot nagyon nem kellene erőltetni, és, még rosszabb, mint a mezei asztali kristálycukor. Nem csípőből, csak "mindenhol azt írják", meg minimál alá redukált biokémia-tudással is átlátható. Meg úgymond "közismert tény", hogy a gyümölcscukor egészségkárosító hatása FÜGGETLEN a kalóriatartalmától. A mézben meg van bőven. A gyümölcs tök jó pl. pálinkát főzni, egyébként.

"Sötningarna med mycket fruktos – fruktos-glukossirap (som kan finnas i läsk), juicekoncentrat, honung och agavesirap – kan snarare ha en värre långsiktig effekt än rent socker."

A MÉZ, amit nagyon kiemelnék, mert, olyan divat lett hangsúlyozni, hogy a méz az bizony "egészséges". Végül is, ha a zsírmáj, inzulinrezisztencia áhított állapotok, akkor tök poén a méz. Meg a gyümölcscukor is.

"..Till och med värre än socker: fruktos.. Fruktos i överflöd kan resultera i fettlever och insulinresistens som ökar de långsiktiga negativa effekterna av kolhydraterna du äter."
Ha mindenképp szeretnéd tönkrevágni a májad, inkább igyál. A gyümölcscukor egyébként "jó hatással" van a szívizomra& vesére is, szóval teljesen érthető, ha egyesek szerint egészséges és kívánatos.

És az állandó mumus édesítőkről:
"Det finns också andra misstänkta, men obevisade, risker för hälsan med många av de artificiella sötningsmedel som används, som aspartam, acesulfame K och sukralos.8"

Hangsúly: nem bizonyított. A felvetett gyanú, ha nincs igazolva, nem kezelhető "tényként". Én azt mondom, inkább ezek, mint a cukor, gyümölcscukor v cukoralkoholok. Jaj. Kikívánkozott. Ha kell, természetesen peer-reviewed cikkekkel, szaklapokból lehivatkozgatok, de, gondoltam jobb egy "mezei, nem szakmabelieknek íródott" oldal összefoglalója

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#3783) #49155328 válasza hangyász2 (#3781) üzenetére


#49155328
törölt tag

Gyere Fehérvárra most vettem 40 darabot. ;]

(#3784) hangyász2 válasza #49155328 (#3783) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Vehehe. Hajtson meg. 😈🙈

(#3785) krizmo_ válasza hangyász2 (#3781) üzenetére


krizmo_
addikt

5 csomag volt abban a Pennyben, ahol voltunk, el is hoztuk mindet. :D

Csak, hogy spórolás is legyen, jövő héten a Lidlben kedvezményes áron lesz a szalámivég :DDD :

(#3786) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

minap a pennys bresaola-ból csináltam beef jerky utánzatot :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3787) arcsin válasza Mr.Csizmás (#3786) üzenetére


arcsin
senior tag

Én azt eddig csak lelocsoltam olíva olajjal és saját készítésű kenyérrel ettem, meg némi olivabogyóval és mozarrellával :) Úgyse volt rossz...

(#3788) Nikaré válasza Paxker315 (#3782) üzenetére


Nikaré
őstag

Tájékozódásként kérdezem mert így ebben az összefüggésben nem hallottam. A zsírmájnak ehhez mi köze?

(#3789) raven12 válasza Paxker315 (#3782) üzenetére


raven12
senior tag

Egyetértek, én is leírom a véleményem, remélem elfér ide:
A fruktóz nagy ellenségem nekem is, nagyon ritkán kéne élni vele. Cukorbetegség kialakulásával szorosan összefügg a magas fruktóz bevitel, sokat olvastam erről régebben.
- Na most, ami a baj, hogy a kristálycukor 50-50% fruktóz-glükóz, csak diszacharid formában (1 szacharóz=1 glüköz+1 fruktóz).
- A mézben ugyanezek a molekulák vannak, csak szabad formában, tehát kb. 50-50% fruktóz-glükóz az is. Amiért egészségesebbnek tartják, az az, hogy sok más is van a mézben (össztömegre vetítve elenyésző, de azokat nem is grammos nagyságrendben kell fogyasztani).
- A gyümölcsökkel megint az a baj, hogy átlagban 50-50% fruktóz-glükóz van bennük. Marhára nem egészséges sokat fogyasztani belőlük.

Tehát amikor cukorral-mézzel akarunk édesíteni, azt kell tudatosítani, hogy sima 100% szőlőcukorral(glükóz) jobban járnánk. Illetve amikor szüleink két pofára eszik a gyümölcsöt, mert abban csak gyümölcscukor(fruktóz) van, és azt szabad/egészséges, akkor duplán tévednek óriásit.

Édesítőszerekről én is csak rémhíreket találok, egy értelmes tanulmányt se, ahol bizonyítanák, hogy egészségtelen. Egyáltalán nem félek tőlük (lehet saját káromra, de nem izgat). Én inkább rakok akármilyen édesítőt a kávéba például, azt vallom, inkább haljak meg korábban emiatt (bár egyáltalán nem hiszek benne), mintsem vigyek be feleslegesen cukrot/növeljem a zsírraktáraim.

(#3790) hangyász2 válasza raven12 (#3789) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Azért ne vicceljünk már, hogy a gyümölcsöket is egészségtelennek mondjuk. A legtöbben sok rost van, ami kompenzálja, mentesíti a fruktóz negatív hatását stb, illetve rengeteget kell megenni, hogy túlzásba vidd a cukorfogyasztást. Banánnal vagy datolyával talán. De almából, eperből, piros bogyókból stb.-ből irigylem az ízlését, pénztárcáját, aki folyamatosan annyit tud enni, hogy ártalmasak legyenek.
A méz meg szerintem sem édesítésre van. A benne lévő nyomelemek beviteléhez nem kell sokat enni belőle.
A mesterséges édesítőszerekről az egyetlen, ami biztosan bizonyított, az a vesekő, és a hashajtó hatás. De azért szinte minden szintetikus, feldolgozott élelmiszerről előbb-utóbb kiderül valami negatív.
Pl. a 14 allergén is elég új dolog, pár évtizede a többségről hallani sem lehetett.
Egyébként meg mindenről be lehet bizonyítani, hogy bizonyos mennyiség felett ártalmas, mert a vízen kívül talán semmiből sem lehet korlátlanul fogyasztani. Bár már ott is nyökögik a nehéz meg a lágy vizeket. :DD

(#3791) #49155328


#49155328
törölt tag

Élj úgy, mintha ma lenne az utolsó napod. ;]
Edd azt ami jól esik de mértékkel.
Figyeld a tested jelzéseit.
Ennyire egyszerű! ;)

(#3792) bul07 válasza #49155328 (#3791) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy élsz megkötések nélkül mert bármikkor jöhet egy újabb járvány és akkor biztos megérte mondjuk koplalni, vagy egy felelőtlen sofőr
(Egy izomjancsi is ugyan úgy lapuk kamion alatt mint egy normál ember ;] )

Amúgy egy nem túlzott túlsúly még hasznos is lehet, 5-10Kg
Mert egy betegség és igen jól jön a szervezetnek egy kis tartalék és nem lesz egy hét után olyan mint egy élő hulla összeaszott testtel

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3793) hangyász2 válasza bul07 (#3792) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ez butaság. Van egészséges, normál testzsírszázalék és izomtömeg is, mindkettő elég tartalék betegség esetére is. A túlsúlyt azért hívják túlsúlynak, mert felesleges, és káros. Terheli a szívet és az érrendszert, a mozgásszerveket. Egyébként ez már 20 % feletti értéket jelent férfiaknál, és 35-öt nőknél. Csak miheztartás végett.

[ Szerkesztve ]

(#3794) bul07 válasza hangyász2 (#3793) üzenetére


bul07
nagyúr

Törpéknél lehet hogy sokat jelent 5-10kg

Én nem vagyok magas 187cm, na unokatestvérem 194cm a gyerekei se kisebbek, van egy 18éves lánya és magasabb nálam, náluk se jelent sokat 5-10Kg
Fiatal korában volt vagy 120Kg, Klinikák megállónál hárman ki akarták rabolni kettő kapott egyet egyet a harmadik elfutott

Láttam én 90kilós embert 50kilósan kijönni a kórházból(szembe szomszéd), és lehetne sorolni
Egy nem hivatali üldögélőnek hanem rendes munkásnak meg se kottyan 5-10 túlsúly

Én ismerek soványt és fájnak az ízületei

nem lehet általánosítani meg pontokkal mindent leírni
Nagyon sok múlik a genetikán hogy kinek a szervezete mit meddig tolerál, természetesen a nagy túlsúly nem jó (Én tudom magamról)

Én nem kínozom magamat amit megkívánok azt meg is eszem, ma még hátra van egy kis csirkepörkölt galuskával ubi salival, na meg pár szelet torta(születésnapi), bár az is igaz hogy reggel megyek haza a munkából

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3795) hangyász2 válasza bul07 (#3794) üzenetére


hangyász2
aktív tag

A százalék az százalék, kicsinek és nagynak is.
Van némi tűréshatár is bekalkulálva az értékekben. Akárhogy csűröd-csavarod, 20-30 %-nyi zsír tudományosan bizonyított, hogy egészségtelen.
A kínzás és a tudatos táplálkozás között zongorázni lehet a különbséget.

Azt lenne érdemes elfogadnod, hogy 7 évvel kevesebbet él a magyar férfi, 15-20-szal
kevesebbet egészségesen, mint lehetne. És ebben egyértelműen szerepet játszik a túlsúly.
Ezek tényleg tudományosan bizonyított tények. Kurv@ felesleges rajta vitatkozni.

Ezen kívül is azt csinálsz, amit szeretnél, csak ne olyat magyarázzunk meg, amit nem lehet.
Ez pont olyan, mint anno a cigi. Nagypapám 95 évet élt, és 3 dobozzal szívott stb. dumák mentek pár évtizede.
A bunyóhoz meg végképp felesleges a zsír, sőt, ez volt messze a legrosszabb érv.

[ Szerkesztve ]

(#3796) bul07 válasza hangyász2 (#3795) üzenetére


bul07
nagyúr

Jó de egy 170cm férfinak nevezetnek a 10kg tényleg sok lehet de ugyan ez a 10Kg egy 190cm magason meg se látszik
Na meg az se mindegy hogy kinek milyen a csontozata mert még ugyan olyan magasság mellet is lehet csontozatbeli különbség
Sokkal bonyolultabb ez mint számolgatni magasságból meg súlyból
Amúgy 15-20% Testzsír százalékot írják az ideálisnak ([link])

Én nem tervezem azt hogy 60felet éljek, ha a természet nem oldja meg majd én
Csak gyors legyen

Sokan azt hiszik hogy számít bármit is a kis életük, kb az emberiség 0,0001%-nak az élete ér valamit(orvosok, tudósok, politikusok, nagy pénzemberek, feltalálók, stb,)
Az enyém se ér semmit nincs olyan foglalkozásom tudásom

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3797) hangyász2


hangyász2
aktív tag

És hogy neked is kiadja a matek, látom nem erősséged:

Ha valaki 100 kg, és túlsúlyos, akkor alsó hangon 20 kg zsír van rajta, mert ahogy te is írtad, 20 %-ig normál. 8 kg-nál lenne már viszont sovány. Tehát van neki minimum 12 kg "tartalékja" az egészségtelen elfogyásig.
És újra leírom: százalék.
A másik, ezek minimum értékek, ezek már biztosan egészségtelenek.

A filozófiát meg szerintem hagyjuk, mert ilyen alapon, most rögtön eret is vághatunk magunkon, úgyis mindenki meg fog halni.

[ Szerkesztve ]

(#3798) hangyász2 válasza #49155328 (#3783) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Na, most sikerült. Volt dögivel. Tegnap tuti valaki elvitte mind.

(#3799) maestro87 válasza bul07 (#3796) üzenetére


maestro87
őstag

A kalkulátor szerint Usain Bolt is túlsúlyos. :DDD Nekem meg 37 kilósnak kellene lennem a versenyszinthez. :DDD

(#3800) hangyász2 válasza maestro87 (#3799) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Max. a BMI indexe lehetne sok az izomtömege miatt, de az sem az. 24 az övé, az teljesen normál.

A zsírszázaléka alapján meg közelebb van a soványhoz, 12,9 %. Ne beszéljetek hülyeségeket, de komolyan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.