Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) AndrewBlase válasza w.miki (#3297) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Átugrasz a Mustang kajáldába a Keszthelyi úton, 6 vagy 700 Ft-ért adnak két szelet (sajtos)velős pirítóst. Bár nem néztem mostanság, hogy az nyitva van-e. De Gykesziben is ennyiért adják, és az, ha jól tudom, már kinyitott.

(De annak idején (>20 év) a menzán valamilyen májkrémből imitálták a velős pirítóst. :D )

Miért mindig én???

(#3302) Gigi01 válasza hangyász2 (#3293) üzenetére


Gigi01
őstag

Te mit pucolgatsz rajta,hogy macerás?

(#3303) hangyász2 válasza Gigi01 (#3302) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ezt.

[link]

És ha nem csak egészeket kapsz, szopás. nem csak ha régi.

[ Szerkesztve ]

(#3304) Gigi01 válasza hangyász2 (#3303) üzenetére


Gigi01
őstag

Sose szedtem így le,nem is fogom.

(#3305) hangyász2 válasza Gigi01 (#3304) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nekem aztán tök mindegy, hogy eszed, de a konyhatechnológia szerint le kell.

Amúgy meg mindenki gusztusa szerint, én meg nem enném.

(#3306) Gigi01 válasza hangyász2 (#3305) üzenetére


Gigi01
őstag

Ismerem,én gusztustalanul eszem. :DDD
Nálam sül kb. egy,másfélórán keresztül is,takarékon.És zsírban sütött pirítóssal,tálaláskor még frissen őrölt borssal,lilahagymával,csemegeuborkával imádom.De feldobja,egy kis sült csirkemáj is a tetejére szelve.

(#3307) Top cat válasza Gigi01 (#3306) üzenetére


Top cat
őstag

Ilyesmit nem lehet gusztusosan enni. :DDD

(#3308) 8 válasza w.miki (#3297) üzenetére


8
senior tag

Májkrémből szerintem a legjobb az aldiban az ezüst csomagolású gourmet tejszínes. Ennek nagy része máj és hús (ellentétben a májkrémek többségével), és nagyon jó ízű, állagú.
májkrémtesztben a 2. helyezett

Másik jó, és olcsóbb a lidlben a srégen elvágott sárga csomagolású dulano (fenti tesztben a negyedik, de a sima jobb szerintem, a nem petrezselymes)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#3309) #49155328 válasza 8 (#3308) üzenetére


#49155328
törölt tag

De ebből májkrémes pirítós lesz nem velős. ;]

(#3310) Gigi01 válasza #49155328 (#3309) üzenetére


Gigi01
őstag

Az hótziher! ;]

[ Szerkesztve ]

(#3311) w.miki válasza #49155328 (#3309) üzenetére


w.miki
veterán

jobb, mint a semmilyen :(((
Egyébként is sok helyen májkrémmel "dúsítják" a velős pirítóst

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3312) #49155328 válasza w.miki (#3311) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#3313) pohár válasza #49155328 (#3312) üzenetére


pohár
félisten

egy jó kakas-, vagy pulykaherepörköltet kéne csinálni, mmmmmm

csak olyan nehezen kapni, ha meg kapni is, drága :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3314) Gigi01 válasza w.miki (#3311) üzenetére


Gigi01
őstag

Ezt honnan szeded?

Nálam friss pacal van,egyenesen húsgyárból,de én nem szeretem. :DDD
Lehet hétvégén kint bográcsban megrottyantjuk,magamnak meg sütök pár sztéket,vagy oldalast. :)

[ Szerkesztve ]

(#3315) MADcat válasza Gigi01 (#3314) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Népszerűtlen leszek, de ez nem a gasztro topik. :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#3316) Ance válasza MADcat (#3315) üzenetére


Ance
őstag

Népszerűtlen vagy, mert kezdtem kíváncsi lenni, hogy fogjuk összehozni a steak-et a spórolós topikkal. :)

(#3317) w.miki válasza MADcat (#3315) üzenetére


w.miki
veterán

amúgyis gondolom milyen lehet az:
- micsoda, te nem szarvasgombával eszed a kaviárt?
- boltban veszel májkrémet, mint a barbárok????

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3318) krizmo_ válasza w.miki (#3317) üzenetére


krizmo_
addikt

Nem olyan! :P

[ Szerkesztve ]

(#3319) kcsa válasza w.miki (#3317) üzenetére


kcsa
veterán

Egyél agyat, hátha hasznos hatása lesz. :P

(#3320) bugizozi válasza w.miki (#3317) üzenetére


bugizozi
őstag

kb mint a kávés topik: nincs 30 ezres kávédarálód, akkor nem is iszol finom kávét :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3321) #49155328 válasza bugizozi (#3320) üzenetére


#49155328
törölt tag

A 30 ezres kávédaráló a legalja, a Mazzer ami jó már. ;]
Amúgy rossz a hasonlat mivel a májkrémből soha nem lesz velő.
Még ha gourmet a májkrém akkor sem.

(#3322) bbuffy válasza bugizozi (#3320) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez igy is van.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3323) jansky1


jansky1
senior tag

A főzőcskés topicban én nem tapasztaltam ilyet

(#3324) krizmo_ válasza bugizozi (#3320) üzenetére


krizmo_
addikt

Egyáltalán nem ilyen, sokféle recept és tanács van a topikban... mostanában főleg a kenyér a téma... :N

(#3325) bugizozi válasza krizmo_ (#3324) üzenetére


bugizozi
őstag

Bocs, igaz, nem így gondoltam, nálam ez két külön kategória :B
A főzőcskés topik ami az egyszerű halandó embernek való, a gasztronómia meg pl a Konyhafőnök című műsor :D
Egyébként a főzőcskés topikot aktíván követem readonly módban ;)
Na de nem OFF-olok többet :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3326) Top cat válasza bugizozi (#3320) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor ehhez a kávéfőzőhöz mit szólnának? :DDD

(#3327) Nikaré válasza Top cat (#3326) üzenetére


Nikaré
őstag

:Y
Már ilyen is van???

(#3328) MADcat válasza Nikaré (#3327) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ezer éve. Van Bt hangszóró, rádió, lámpa, stb is. Mindegyik túl van árazva, de tudják a ráírtakat és "melóállóak". Párral volt dolgom.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#3330) bul07


bul07
nagyúr

Elméletileg a Lidl-be van mirelit péksütemény, és ha minden igaz az amit helyben is sütnek csak most már fagyasztva is árulják.

Találkoztatok már vele?
Milyen áron tolják, milyen kiszerelés?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3331) maroni válasza bul07 (#3330) üzenetére


maroni
aktív tag

Azt nem tudom de van mini bagett 4 db 200 ft 600/ kg és nem igényel hűtést! 10 perc alatt friss ropogós!

(#3332) Lackki válasza bul07 (#3330) üzenetére


Lackki
senior tag

Igaz de max 10fele termek van. Nem minden.

Privátot hamarabb észreveszem

(#3333) Sumptuous válasza bul07 (#3330) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Én a debreceni Faraktár utcai Lidl-ben láttam ilyet. Ilyen nagy átlátszó zacskóban vannak, elég jó áron. Jobban nem néztem meg, mert annyi hely nem volt itthon a fagyasztóban, így úgysem vettem volna. Viszont a jégcsarnok melletti üzletben nincs..szóval nem mindegyik Lidl van benne..

(#3334) bul07


bul07
nagyúr

Akkor nem vészes áron
Na hétfőn meglátom a Berettyóújfaluba mi lesz

Veszek ha lesz, mert itt a helyi boltba arany áron mennek az ilyenek
39Ft a kifli zsemle
Egy tűrós bukta 260Ft és a többi péksütemény is ennyi, persze mind fél napos sütés kicsit szárazkás

Amúgy a lidl betyár pogácsát szeretem nagyon

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3335) .:Koska:. válasza bul07 (#3334) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Egy korábbi lidl újságból:

Sárga barackos túrós párnát ma vettem, még nem próbáltam ki. Árban, méretben szerintem megegyezik a hagyományossal.

(#3336) raziel01 válasza .:Koska:. (#3335) üzenetére


raziel01
veterán

Nem mondanám, hogy brutál jó áron vannak viszont ízben tényleg nem rossz. Barackos túrós párna nagyon jó. Igazából azért jó, mert mondjuk hétvégén ha ezt akarsz enni frissen reggelire akkor még a boltba se kell elszaladni csak felkelsz bevágod a sütőbe és kész 30 perc alatt egy kávé mellé. Plusz variálható is, hogy 2 kakaós csiga, 2 belga csokis, 2 túrós párna stb. Remélem nem csak 1-2 hónapig lesz most ilyen hanem tovább és akár jöhetne rá valami kis akció is.

(#3337) headhunter válasza .:Koska:. (#3335) üzenetére


headhunter
addikt

pl.: Rétes 7 Ft-tal olcsóbb, mint a boltban sütve... :Y

(#3338) bul07 válasza .:Koska:. (#3335) üzenetére


bul07
nagyúr

Remélhetőleg lesz és ilyen áron
Kinézettek
Császár zsemle
Sárgabarackos-túrós párna
Kakaós csiga

Talán
Minikalács

Na meglátjuk

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3339) kcsa válasza bul07 (#3338) üzenetére


kcsa
veterán

Nálunk (Solymár) a császárzsemle kb. két másodpercig lehet kapható, jóformán sosem láttam még, pedig mindig keresem/kérdezem. A többi elő-előfordul.

(#3340) bul07 válasza kcsa (#3339) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ez nem jó hír
Bár Berettyóújfaluban a nagyon kapós dolgok is kitartanak akár még péntek reggelig is, itt nincs annyira pénz

Hátha ebből is lesz

Ha nem akkor ki lesz adva öcsémnek hogyha Lidl megy akkor nézze

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3341) krizmo_ válasza bul07 (#3334) üzenetére


krizmo_
addikt

Árban és minőségben is jobban jönnél ki, ha te csinàlnàd meg. És abba azt és annyit tehetsz ami és amennyit szeretnél. :K
Egyébként, BP-en láttam ezeket... Szerintem elég húzós az áruk, ahhoz képest, amit itthon készítek.

(#3342) bul07 válasza krizmo_ (#3341) üzenetére


bul07
nagyúr

Én nem bohóckodok ilyenekkel
Az oké hogy egyszer megcsinálja az ember , na de azt lefagyasztani hogy bármikkor elő tudjam kapni
Meg ugye gyakorlással lehet jót csinálni így nem olyan egyszerű az hogy csináld otthon

Ezekben meg van olyan adalék hogy a fagyasztás ne rontson az ízén

Mert nekem arra kell ez, hogy reggel ha hazajövök a munkából megsütök egyet kettőt hogy ne éhgyomorra feküdjek le(19órától reggel 7-ig dolgozok havi 15nap)

Ha megállok a boltnál drágában veszem meg

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3343) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A Lidl-s fagyasztotton kívül, a spar-oshoz hasonló előresütött, nem mélyhűtött változat is van már a polcokon.

Mindkettő hibátlan egyébként és tényleg pillanatok alatt készen van.

Mivel párom és én is home office-ozunk, ő többször túlórázik is (amellett, hogy ő folyamatos 'job controll', monitoring mellett van - telekommunikációs Call Centerből adódóan'), ezért tényleg egyszerű sokszor bedobni és megsütni. Még a fülestől se tud szabadulni néhány percre, max pár perces szünetekre.

Azért valljuk meg őszintén, zsemléhez, fogd és vidd pékáruhoz az ember nem szívesen nyúl a jelenlegi időkben. Én nem is vettem ilyet a járvány ideje alatt és töbször sütöttem kenyeret, zsemlét is, de néha munka ezt nem teszi lehetővé.

Belga Csokis meggyesből táraztam be, mert párom azt nagyon szereti, de kalácsot, zsemlét, császárzsemlét, mini kalácsot, bagettet is vettem már onnan - mind teljesen rendben volt. Ua. a minőség, néha talán még jobb is, mint a bolti, mert kihűlés után egyből csomagolható. Csak itt te döntöd el, hogy mikor legyen friss, mikor akarod frissen sültében langyosan megenni pl. :)

Nem, hogy a steril pékáruvásárlásra nem figyelnek oda sokan, de a szabolcsi embernek van egy sajátossága... kiborítja, kipakolja a zöldséget pl. egy zöldségespultnál a papír vagy fadobozból és azt használja a vásárlásra... de itt nem egyes esetekről van szó, hanem általános jelenség :D - na, ilyen zöldségkipakolások mellett, a pékáru kultúrált kezelése is hasonló :D

(#3341) krizmo_

Ahogy írtam, én is csináltam magamnak is, de napi pékáru miatt nincs erre sajnos mindig kapacitásom, s egy-egy kedvelt termék (lásd pl. belga-csokis meggyes) - az pont jól van úgy, azon a minimál differencián - amikor van ezeregy más volumenű extra kiadás - már nem akarok spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#3344) krizmo_ válasza bul07 (#3342) üzenetére


krizmo_
addikt

Mivel spórolos topikról van szó, úgy gondoltam bedobok egy olcsóbb megoldást... Sokat dolgozol, értem... De van 3 szabad napod...
Persze, megértem, hogy nem mindenkinek van ehhez kedve... Tegnap este 11-kor kovászt etettem, kora reggel bedagasztottam, délután sütök belőle. Nekem már természetes, hogy úgy osszam be az időm, hogy legyen mindig kenyér/péksütemény, még akkor is megcsinálon, ha késő este jutok el oda...

[ Szerkesztve ]

(#3345) bul07 válasza krizmo_ (#3344) üzenetére


bul07
nagyúr

Én ehhez lusta vagyok, nemmellékesen :D

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3346) krizmo_ válasza bul07 (#3345) üzenetére


krizmo_
addikt

Vagy úgy. :B Arra nincs ötletem. :N

(#3347) nyikszi válasza bul07 (#3334) üzenetére


nyikszi
őstag

"Amúgy a lidl betyár pogácsát szeretem nagyon"

Én is, nálam frissen viszi a pálmát a többi tepertős pogácsánál :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3348) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Aldi-ban kapható ez a nagyon finom hasábkrumpli (hamar megsül):

7-féle hasábburgonyát teszteltünk - saját márkás termékek vitték a prímet

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3349) Ance válasza bul07 (#3342) üzenetére


Ance
őstag

Mi a mini ciabattát visszük, mert nagyon finom és kiadós.

Ha egyszer mégis nekiállnál valami kenyérfélének, akkor ezt próbáld. Elronthatatlan, garantált siker, nagyon finom, egyszerű, nem kell hozzá babakönnyel kevert sikér, 3 nap állás, tekergetés, hajtogatás, búzafűtánc, ima ésatöbbi. [link] Én a felét szoktam, kerek jénaiban.

(#3350) bugizozi válasza Ciccuka (#3348) üzenetére


bugizozi
őstag

Sütőben sütötted?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.