Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) DrBubo77 válasza balazs1956 (#2400) üzenetére


DrBubo77
addikt

De az a zavaró, ahogy ezek a kávéfőzők szerepelnek a különböző oldalakon. Nescafé, Krups, Dolce Gusto. Ez most mind ugyanaz lenne?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2402) Ance válasza DrBubo77 (#2401) üzenetére


Ance
őstag

Ha ennyire fontos az olcsó kapszula, akkor szerintem inkább Nespresso gépet vegyél. Akciós időszakban 10.000 körül el tudod hozni a kapszula beszámítással és utána olcsóbb lesz bele a kapszula, visszajön a felár.

A német ebay-en is árulnak kiállítási darabokat. Én pla az Illy Iperespresso gépemet ott vettem 40 helyett 14-ért. Ki akartam próbálni milyen az. Lényegében új volt.

[ Szerkesztve ]

(#2403) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

tusfürdő téma:

axe dragonfruit / hot fever / you energised 200% (ua. cucc más néven) tusfürdő kapható itthon valahol? google bácsi csak halott linkeket talál.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2404) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Mogyorovajat ki hol szokott venni? Mi a Lidl-ben amikor amerikai hetek van de a múltkor nem volt, így fogytán a készlet :N

Köszi :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2405) MADcat válasza bugizozi (#2404) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Lidl. Van sima és darabos is.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#2406) DrBubo77 válasza Ance (#2402) üzenetére


DrBubo77
addikt

Még Nespresso is?
Nem tudom ezeket követni. Pedig kapszula vásárláshoz jó lenne képben lenni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2407) Ance válasza DrBubo77 (#2406) üzenetére


Ance
őstag

És akkor még van Aldi saját kapszulás, Tchibo kapszulás, Illy kapszulás. :) Ezek a leggyakoribbak.

A Nespresso a legelterjedtebb, ezért ott másolják legtöbben a kapszulákat. Jelenleg itthon a Jacobs és a Lor a legjobb, lényegében a Nespresso eredetivel egyező minőségű. Idővel majd gondolom bejönnek a még jobb kapszulák is Magyarországra.

Az Euro Family, Interspar, Tesco, Müller jó beszerzési helyek, mert gyakran akcióznak ezekből, illetőleg vannak egyéb gyártók is, amiket érdemes kipróbálni (pl. jó áron van a Spar prémium nespresso kapszula is és jó íze van, vagy a Capsa egyes fajtái). Az utángyártottakat 70 forint/darab körül bármikor be tudod szerezni, az akciókat figyelve lehet olcsóbb is. Az árversenyben komoly jövökép van, hiszen így is magas az áruk, van miből. :D

Itt van pl. egy nespresso gép, ami 9.000 forint, mert az árából 11.000-ért vehetsz kapszulát. Eredeti nespresso-t, drágán, de mégis.

[ Szerkesztve ]

(#2408) Mr.Csizmás válasza DrBubo77 (#2406) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

automata darálós, és a környezetbarát+spórolós éned is nyugodtan alszik. ;) (vissza lehet váltani, de attól még le kell gyártani + elég drága forint per kiló)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2409) MADcat válasza Mr.Csizmás (#2408) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Jajam, most veszek én is 6 hó garanciás, felújítottat.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#2410) Mr.Csizmás válasza MADcat (#2409) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

[link] ha jársz aldi felé ma, ez megérheti ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2411) Mosqu!to válasza Mr.Csizmás (#2408) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Én egy héten összesen 4 csésze kávét iszom otthon (a többit a munkahelyen), ehhez az automata-darálós értelmetlen választás, mert ott állna a szemes kávé hónapokig az adagolóban és teljesen elveszítené az aromáját.
Ezzel szemben a kapszulás mindig friss és csak annyit használok, amennyi épp kell.
Tudom, hogy nem ez készíti a legfinomabb kávét, de bőven átlag feletti minőséget tud.

Az utángyártott kapszulákkal meg óvatosan, a többségük meg se közelíti a gyári nespresso kapszulák minőségét, sőt, egyenesen ihatatlan.
Az egyetlen kivétel a L'or volt, ami tényleg nem rossz, de árban kb ugyanannyi, mint a gyári nespresso (90 vs 120 Ft), és az szerintem még mindig jobb. A Tchibot nem ismerem.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2412) Mr.Csizmás válasza Mosqu!to (#2411) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ezek szerint nem a közlekedésben dolgozol - pingu meg én igen :DD ott kötelező a napi több ;]

frisseség: ikea kajásdoboz ilyenből van két garnitúrám, így egy bontott zsákot simán szétdobok 2-3-4 dobozba, és mindig csak pár napnyit töltögetek a gépbe + állítgatható a hossz és erősség.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2413) MADcat válasza Mr.Csizmás (#2412) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

hát igen.. :DDD éljen a közösségi közlekedés :DDD

a frissesség jó ötlet, átveszem :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#2414) Peterhappy válasza Mr.Csizmás (#2412) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tehat vettel 34 darab muanyag dobozt, hogy ne szennyezd a kornyezetet muanyag kapszulakkal? ;]

(#2415) Mosqu!to válasza Mr.Csizmás (#2412) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Napi 2 duplát iszom hétköznap, vagyis 4 espresso nekem is lemegy, de ha már a spórolós topicban vagyunk, akkor nem ciki kimondani, hogy ezt inkább a munkahelyi kávéból intézem, és nem otthon :D

Hétvégén csak napi 2 espresso, az megy otthon.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2416) Mr.Csizmás válasza Peterhappy (#2414) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szoktam kaját is vinni, kenyeret simán viszem ebben zacsi helyett. :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2417) stickermajom válasza MADcat (#2409) üzenetére


stickermajom
addikt

Merre nézelődjek, ha ilyesmit akarok venni? Asszony nem engedi a kapszulásat.

(#2418) w.miki


w.miki
veterán

Jó lenne egy kávés topik :U

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2419) Peterhappy válasza stickermajom (#2417) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tinder vagy bármelyik felkapottabb társkereső ;]

Egyébként jár a pacsi neki! Én büszke vagyok rá, hogy sikerült elérnem, hogy bentre ne kapszulás kávéfőzőt vegyünk a Kollégákkal (napi 15-20 kávé lefőzéséhez), pedig nem volt kis csata.

szerk: Mr.Csizmás: Mi Jurát vettünk bentre, 50k-ból kijöttünk (igaz, az árát ötfelé dobtuk), azóta egyszer költöttünk rá, vízkőtlenítő tabletta + szilikonzsír (vagy mi), az kb. még 5K és egy évig jók vagyunk - napi ~20 kávé mellett.

[ Szerkesztve ]

(#2420) Mr.Csizmás válasza stickermajom (#2417) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kávé topicban kérdezd meg melyik jó. általában a jura, nem-román acélos delonghi, saeco (philips) szokott lenni a nyerő.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2421) Peterhappy válasza w.miki (#2418) üzenetére


Peterhappy
őstag

(#2422) w.miki válasza Peterhappy (#2421) üzenetére


w.miki
veterán

csak tollkodtam :B
felőlem bármiről lehetne beszélgetni egy topikban, csak az zavar, amikor én, vagy más fekete bárány kérdez valamit, akkor eretnekség miatt kiátkoznak/tiltanak, míg a modik, és elvtársaik vég nélkül cseveghetnek a topikokban :(((
no offense :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2423) Peterhappy válasza w.miki (#2422) üzenetére


Peterhappy
őstag

gyanús is voltál nekem :D
Azért van annak egy varázsa, amikor a kávézásról addiktokkal beszélget az ember :)

(#2424) DrBubo77 válasza Mr.Csizmás (#2408) üzenetére


DrBubo77
addikt

A kávézós topikba inkább nem megyek. Onnan kiátkoznának. Mi light-os kávéfogyasztók vagyunk. Szóval amit mások ihatatlan löttynek neveznek, valószínűleg mi olyat iszunk. :D

Kapszulások között miért javasolják a Nespressot a Dolce Gusto helyett?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2425) jansky1 válasza DrBubo77 (#2424) üzenetére


jansky1
senior tag

Hát igen, ha nem vagy valaminek a fanatikusa, akkor a ph-s szaktopicokkal vigyázni kell :D

[ Szerkesztve ]

(#2426) twollah1976


twollah1976
őstag

Nekem a Nescafe 3in1 is kave.

Jo az ide Pestre kabat ala, videken meg amugy se nezik.

Nalam a kave abbol all, hogy veszek 3 evokanal pupozott akarmilyen instant kavet, melledobok 3 evokanal cukrot, arra arontok 2 es fel, 3 deci forro vizet es a maradekra megy 2, 3 deci tej.

Multkor kicsit erosebbre sikerult a kave amit ugy kora este hat fele ittam, ejszaka fel 11 fele meg a plafont bamultam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2427) Ance válasza DrBubo77 (#2424) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem azért mert drágább és nincs olyan sok fajta belőle. Én legalábbis azért. :) Nekem eddig volt mindegyik. Nespresso-val kezdtem, aztán jött mellé sorban a Dolce Gusto, majd az Aldi saját kapszulája, majd a Cafissimo (Tchibo) és legvégül az Illy Iperespresso.

Itthon egy kézi Saeco-val toltuk kezdetben, az asszony olyan kávét főzött vele magának, amit csak úgy hívtam, hogy a rögtön ölő. Melőhelyen még a többi, úgyhogy enyhíteni kellett, mielőtt elpatkolunk.

A munkahelyen darálós gép van, félmilliós, az jó kávét csinál a beleöntött 5000/kilós kávéból. Vettünk a Saeco kézi helyett egy Saeco darálóst (tudom, tudom...) és nagy fos volt 100k-ért. Ezután jött a kapszula idehaza.

A Nespresso mindig megvolt, a többi ment. Most az Illy még megvan, de az kb. akkora ökológiai lábnyomot hagy, mint Budapest a brutál műanyag kapszuláival. Minden kávé egy lekiismereti válság is egyben. De nagyon jót főz, a darálóshoz hasonlóan előáztatásos technológiát használ.

Sajnos az asszony nem tud leállni a reggeli átlagnál erősebbről és az Illy az olyan. A másik amit iszik az pedig a Nespressoba vehető legerősebb. Brutál jó íze van egyébként, ha valaki az olaszos kávékat tolja, csak kicsit drága így rendelgetve. Ez az a Doppio Espresso.

Őszíntén nálunk nem az ár számít a kávénál, de ettől függetlenül a véleményem, hogy a Nespresso-ba a legolcsóbb ezek közül. Ma a METRO-ban Jacobs fémkapszulást vettem, két 20-as doboz kb. 2.200-ért. 55/db.

Most egyébként a pados gépekkel szemezek, mert lett egy olyan is a melóhelyen és jó cucc.

Bocsánat, hogy ezt ide írtam, de a kávés topikból ezzel kiutálnak, mert ott csak az a lényeg, hogy minél több pénzt dobj rá a cuccra.

(#2428) Mr.Csizmás válasza Ance (#2427) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

amatőr koffeinisták egymás közt :D

a darálós témában bennevan tényleg az elrontós faktor, mindig mást veszek, és ki kell kísérletezni, hogy milyen erősségűre állítsam, hosszra, és daráló szemcsenagysága is. pl. egy espresso amaroy hosszabbra véve és nagyobb daráló szemcsével átlátszó lábmosó lesz, hasonló ízzel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2429) grizlisandor válasza Ance (#2427) üzenetére


grizlisandor
addikt

"Bocsánat, hogy ezt ide írtam, de a kávés topikból ezzel kiutálnak, mert ott csak az a lényeg, hogy minél több pénzt dobj rá a cuccra."

:DDD
Valamit benéztél, mert több, mint fél követem a topikot és nincs kiutálás. Az nem a topik hibája, hogy ~95%-a eszpresszózik, és más kávéfőzési módokból nem tapasztalt, mert van egy pár. Jó eszpresszót készíteni meg, technikailag nehéz és költséges a gépesítés miatt.

(#2430) DrBubo77 válasza Ance (#2427) üzenetére


DrBubo77
addikt

Mármint a Dolce Gusto drágább? Mi nem járunk a Metroba. Meg a túl erős kávét sem szeretjük. Normál kávét, capuccinót, forró csokit kóstolnánk meg nagyrészt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2431) Ance válasza grizlisandor (#2429) üzenetére


Ance
őstag

Régen jártam arra, akkor lehet már nincs ilyen gond. :)

Mr.Csizmás: Ja. Mindenre már nincs időm. :)

DrBubo77: Ha kávé mellett capuccino-t és forró csokit is innátok, akkor 2 lehetőség van. A nem spórolós a Dolce Gusto. Ott a capuccino kapszula úgy néz ki, hogy 16 darabból 8 kávé, 8 tej. Nem túl költséghatákony. Asszem ilyen a forró csoki is.

A spórolós eset a kapszulás gép mellé egy tejhabosító. Egyszeri nagyobb kiadás, viszont csinál tejhabot (hideget-meleget) és forró csokit is kever neked. Olyat kell venni, amiben külön van teljesen a keverő az elektromos résztől, különben agy...szt kapsz, hogy óvatosan kell bánni vele, vagy kinyírod első mosásnál. Szóval a nespresso-é nem jó, nekünk ez van. Még a mosogatógépbe is mehet keverővel együtt, nem lesz baja.

[ Szerkesztve ]

(#2432) jansky1 válasza grizlisandor (#2429) üzenetére


jansky1
senior tag

Pedig nekem is így rémlik. :U

(#2433) MADcat válasza jansky1 (#2432) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#2434) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Sziasztok! Tavaly ilyenkor szuper dealt mondtatok sommersbyre. Most esetleg valahol valami? :)

(#2435) jansky1 válasza maxiszalai12 (#2434) üzenetére


jansky1
senior tag

Metroban 250 a La Vie cider. Nekünk bejön.

(#2436) #49155328 válasza grizlisandor (#2429) üzenetére


#49155328
törölt tag

30 ezerért tudsz venni E.S.E. podos-gépet, tejhabot meg egy french press-es a legkönnyebb készíteni. ;)
A DG-ot felejtsd el nagyrésze a kapszuláknak porkávét is tartalmaz!

https://www.lollo.hu/kavegep

Egy kis segítség : http://www.eszpresszo.com/kavefozes

kapszulás eszpresszó: divatos, kényelmes, a készülék nem is annyira költséges, a belevaló kávé azonban szemtelenül drága, környezetszennyező, a választék kicsi, a beszerzése nehézkes. A kávé annyira drága, hogy fél év alatt kiadunk rá többet, mint amennyiért valóban jó készüléket szerezhettünk volna be, a legelsőrangúbb prémiumkávékkal együtt. Egyes rendszerek egyes kapszuláinak minősége eléri az eszpresszószínvonal alját.

[ Szerkesztve ]

(#2437) Šolaire válasza DrBubo77 (#2424) üzenetére


Šolaire
veterán

Én szarvasit használok itthol akkor azzal kivágnának. :DDD
Melóhelyen szemes Perté kávé van. Külön darálóba öntjük és az adagolja. A kávéfőző valami karos gép márkája nem jut eszembe. Jó sűrű zsíros kávét főz. Kettő nem egy kategória de én szeretem mindkettőt.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2438) Ance válasza #49155328 (#2436) üzenetére


Ance
őstag

Részben egyetértek, részben nem. A pod-os főzők tényleg jók, de a jó kávé abba is 100 forint felett kezdődik, a legdrágább amit ittam 200 forint felett volt, úgyhogy szintén nem a költséghatékony irányba megyünk. Ezzel szemben áll a nespresso 60-80 forintos kapszulája ugyanolyan minségben.

Mellesleg a pod-os gépnek van egy plusz törődési fakora, a kávéfőzések utáni öblítés.

A darálós gépben egy jó kávé kb. 40 forint/adag minimum (5.000 forintos kávéból 140 adag 7 grammos kávé jön ki, ami kb. 35 forint és akkor ere jön a karbantartás, szűrt víz, stb. költsége- szóval ez igen szerény számítás) és akkor nem egy 8.000 forintos kávéról beszélünk, ahol már 60 forint felett járunk. A gép ára legyen 200.000 és akkor mondjuk 40 forint/kávé nyereséggel (mert jó fej vagyok) nagyjából 5.000 kávé után fogjuk jól érezni magunkat költségileg. Úgy hogy előre beleöltünk egy halom dellát a dologba. Szóval szerintem hagyjuk a darálós kávéfőző szuper árelőnyét.

[ Szerkesztve ]

(#2439) forest_ns


forest_ns
tag

Akinek van, dobna akciós tankolós kupont MOL-hoz?

(#2440) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Kellene valami "kávézás light" topik, akik többet akarnak a kotyogósnál és a szarvasinál. Nem sértegetek természetesen senkit. De kevesebbet, annál mint ami kv topikban megy...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#2441) Ance válasza MADcat (#2440) üzenetére


Ance
őstag

Nem veszem sértésnek. Tény, hogy a maximumnál kevesebbet szeretnék, de mégis jó minőséget. Az otthoni kiváló kávéhoz sok pénz és sok idő is kell, így ez lehet egyfajta spórolás. :)

(#2442) Lackki válasza MADcat (#2440) üzenetére


Lackki
senior tag

támogatom :D én is csak egy sima alap gaggiaval tolom krups őrlővel, de nem mertem ott kérdezni semmit...

Privátot hamarabb észreveszem

(#2443) Mr.Csizmás válasza MADcat (#2440) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja? :DD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2444) Ance válasza Mr.Csizmás (#2443) üzenetére


Ance
őstag

“Gyere le te is a szerről” - észhez tért koffeinisták gyűjtőhelye. :)

(#2445) #49155328 válasza Ance (#2438) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nekem itthon egy eszpresszó kb. 250 forintra jön ki.
Igaz ez 18g / espresso.
A nespresso kapszulákban 5,5g kávé van ami vicc. ;]
A podosban meg 7,5 gramm.
Olaszból lehet iható podokat rendelni kb 60ft/db.

Az automata honnan került a képbe?

Egy öblítés tényleg nagy törődés a kávéfőzés után. :W
Meg félévente egyszer citromsavazni.

[ Szerkesztve ]

(#2446) Mr.Csizmás válasza #49155328 (#2445) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

18g??

félévente alszol, amikor savazódik? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2447) DrBubo77 válasza Mr.Csizmás (#2443) üzenetére


DrBubo77
addikt

Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja?
Létrehoztam a topikot. Folytassuk ott az eszmecserét! :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2448) #49155328 válasza Mr.Csizmás (#2446) üzenetére


#49155328
törölt tag

18 g, így van abból lesz 36 g kávé azaz dupla espresso.
Naponta hármat iszok általában meg a feleségem is.
Mivel arabika kávéból készül így nem olyan magas a koffein tartalma.
Igaz nem is a koffein miatt isszuk.
Fura de ha este benyomok egy kávét utána ragadnak le a szemeim.

(#2449) MADcat válasza DrBubo77 (#2447) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:R
Innentől menjünk oda, további hsz-ek törlése kerülnek.
A topiklakók türelmét meg köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#2450) bul07


bul07
nagyúr

cinemacity.hu
ScreenX Szuperhős Nap

[link]

Augusztus 30-án, csak ezen a napon kedvezményes jegyáron nézheted meg 4 kedvenc szuperhős filmedet, amit most csomag ajánlatban kínálunk Neked! Egy nap alatt több filmet élvezhetsz most ezzel a különleges ajánlattal - csak a Cinema City Aréna ScreenX termében.

Lehet csak egye4t nézni, de lehet venni voucher kódot is
2film 4020Ft
3film 5070Ft
4film 6240Ft

Ha én Budapesti lennék min két filmre tuti elmennék, Fekete párduc, meg a A Hanyga és a Darázs tetszett hogy még egyszer így is megnézzem

Mis a ScreenX?
Így készült a ScreenX terem a Cinema City Arénában

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.