Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) pokers válasza Musicking (#1399) üzenetére


pokers
senior tag

Ez a jó megoldás, mert hiába írtam át Wernher linkelte fájlokban, megmaradtak a nevek. Persze, mert a játék innen a workshop mappából tölti be a modokat.
De még így is megmaradtak zárójelben a fantázianevek :U

(#1402) repeek válasza #93754368 (#1353) üzenetére


repeek
tag

Nagyon kellemes ez a kraz . Szép munka .
Nem is figyeltem hogy magyar a készítő . :)
Kállay István nevét látom elég gyakran mikor modokat keresgélek .

Castle Clash videók , tutorialok : https://www.youtube.com/keeperthetank

(#1403) #93754368 válasza repeek (#1402) üzenetére


#93754368
törölt tag

Köszönöm. Első munkának elmegy. Készülne belőle az új változat, de vannak fennakadások. Amíg az ember egyedül dolgozik halad a maga tempójában. Mikor már ketten vannak, ennek gyorsulnia kellene, viszont itt jönnek a bajok. Ebben-abban nem értünk egyet és így meg kell valahogy találni a középutat, ami néha hátráltatja a dolgokat. Például a tengelyek elhelyezkedésén vitázni értelmetlennek tűnik, viszont a gyakorlatban sokat számít szerintem. Nagyban befolyásolja a jármű mozgását. Persze ez csak egy a sok dolog közül, na de pár év és elkészül, ha így haladunk.

pokers

Reméltem tudod hasznosítani a csomagot, mert megtalálható benne hol tárolja a gépeden az eredetiket. Nem gondoltam, hogy ezt külön ecsetelni kell. :( Továbbá úgy emlékeztem neked nem jött le az új Kamaz frissítés után, de lehet, tévesztelek. Ebben a csomagban az is megtalálható.

(#1404) #93754368


#93754368
törölt tag

Hogy utálom ezt a sok bunkót a multi részben! Rögtön a játék elején vagy közben lelépnek. Minek kezdi akkor el?? :W :W Nem lehet egy jót játszani közösen!

[ Szerkesztve ]

(#1405) pokers válasza #93754368 (#1404) üzenetére


pokers
senior tag

Hozz létre multit csak barátok részére és nem tud csatlakozni a sok bunkó.
Engem is felvehetsz steamen, ha gondolod pokers5.

Egyébként megtaláltam számomra az eddigi legjobb mapot. Russian Taiga. Van hangulata, nem tiszta sár az egész map, hogy még véletlenül se tudj haladni, viszont vannak "csapdák", amikből csak segítséggel lehet kijönni. A haladás így se könnyű, pl ural+póttal 3 napig és 3 tankolással értem célba :C

(#1406) #93754368 válasza pokers (#1405) üzenetére


#93754368
törölt tag

Egy időre megint megutáltam a multit. Csak a Síkság térképet akartam befejezni. Már csak ez hiányozna a teljesítményekből, vagyis van még egy, de ahhoz kormány kell azt meg eladtam évekkel ezelőtt alkatrészként. A barátok meg mindig más időpontokban vannak fent, sosem egyszerre. :( Majd egyszer ha lehiggadok és megint lesz hozzá türelmem megcsinálom.

(#1407) xrvman válasza #93754368 (#1406) üzenetére


xrvman
őstag

És tényleg, ma bementem egy publikus multiba, az első félresikerült fa rakosádii kísérlet után "fákk" és leléptek. :)

(#1408) #93754368 válasza xrvman (#1407) üzenetére


#93754368
törölt tag

Az a legidegesítőbb mikor mindent megcsinálunk és mielőtt az utolsó szállítmány beérne, akkor szinte egyszerre lelépnek. Ez a tipikus dö...jön meg a szomszéd lova is felfogás vagy mi? Pedig nem is Magyarok. Magyarral nem is tudom mikor találkoztam ott utoljára. :( Az Olasz játék közepén lép le mert sír a gyereke. Az Amerikai addig kedves míg meg nem tudja hogy, Magyar vagy. A Svéd az első borulásnál, elakadásnál feladja. stb. stb. stb. Így nem lehet és nem is élvezetes a dologgal foglalkozni. Borzasztó és szánalmas mi megy ott.

[ Szerkesztve ]

(#1409) pokers


pokers
senior tag

Az szerintetek mitől van, hogy egyre több olyan mapba futok bele, ami durván akad? Másodperceket kell várni, mire követi a grafika a kameramozgást, így egy percbe is telik, mire "körbenézek".
Eddig pedig nem volt panasz a gépem grafikus teljesítményére.

(#1410) Musicking válasza pokers (#1409) üzenetére


Musicking
aktív tag

Az eddigi legfullosabb map 2.2gb-ból dolgozott, de annál is csak 1-2 helyen volt talán 1mp-es megakadás. Ez lehet a játékengine korlátai miatt van, viszont ennél nagyobb megakadással nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#1411) pokers válasza Musicking (#1410) üzenetére


pokers
senior tag

Kíváncsiságból próbáld ki ezt a mapot.
Ha a garázstól haladsz a nyugati szélen déli irányba, a táv közepétől (ahol megtalálod a zil-t) igen durván elkezd akadni nálam.

A 2,2gb-nál VRAM-ra gondolsz? Mert nálam abból csak 2gb van :U

(#1412) #93754368 válasza pokers (#1409) üzenetére


#93754368
törölt tag

A gyári térképeknél kevésbé a többinél nagyon sűrűn akad nálam is. Persze ne várjunk csodát, ez a notebook ennyit tud. Nagyon nem hasonlítható össze egy asztali komolyabb géppel. Pár napja felraktam az új videó kártya meghajtót és még rosszabb lett, ment is vissza a régi. Azért a Win10 sokat javított az összképen a Win7 után, némileg gyorsultak dolgok a játékokban is.

(#1413) Musicking válasza pokers (#1411) üzenetére


Musicking
aktív tag

Konkrétan a mod méretére értettem, a jelenlegi viszont csak 603MB. A fájlok betöltéséből sem származhat az akadás, mert a modok nálam ramdiskből futnak.
Megnéztem a linkelt térképet, betöltés után a szokásos 1mp-re akadt meg majd a második képen látható Y-nál 3-4mp-re igaz ott már 5ik fokozatban kavart a b-131es zil, aztán ennyi.
http://www.kephost.com/images/2015/11/19/2015-11-19_00002.jpg
http://www.kephost.com/images/2015/11/19/2015-11-19_00001.jpg
Az eddigi gyakorlat viszont azt mutatja hogy 1-2 megakadás után már simán letolható egy térkép mert ott sem akad meg ahol korábban.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#1414) ciry válasza Musicking (#1413) üzenetére


ciry
őstag

Üdv!
Most vettem meg a játékot, nem nagyon vágom a dolgokat és ha van valami tipp, hogy mi az amit érdemes nem elkövetni azt megköszönném, mert jobban szeretem, ha a vérnyomás nem emelkedik.
Kösz.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#1415) Musicking válasza ciry (#1414) üzenetére


Musicking
aktív tag

Üdv a klubban. Ez a játék adott esetben nem igazán vérnyomásbarát bár ez nem igazán a játék nehézségéből adódik hanem az idáig kijavítatlan- vagy a frissítéssel behozott új nagyrészt teszteletlen funkciók miatt keletkező bugok miatt van. Ha még sosem játszottál vele akkor mindenképp casual fokozaton operálj amíg rá nem érzel a dolgokra. Ha leül a járgány a sárba és nincs csörlőzési lehetőség akkor kis gázzal kormány oda-vissza tekeréssel legtöbbször legtöbbször leküzdhető az akadály. Klavi+egér kombó esetén nincs gázszabályzás de van lehetőség kuplung csúsztatásra ha az R gomb lenyomása után kiemelkedett váltókarnál ha nyomsz egy jobb egérgombot és úgy tolod be a váltókart. Az se hátrány ha megbarátkozol a 1+ es fokozattal (járgányfüggő, de az áttétele kb a 3ik fokozatnak felel meg) mert az automata váltóval eddig se lehetett egy kicsit nehezebb terepen lendülettel átkavarni mert indokolatlanul hamar váltott vissza. 1+ esetén meg lefulladásig tart a móka, ráadásul ott helyenként a motorfordulatszámot fenn lehet tartani a difi és az összekerék ki-be kapcsolgatásával. Nyilván ahol nem gázos a terep ott mehet az automata váltó mert azzal mégis csak gyorsabban lehet haladni. Dióhéjban kb ennyi mert sandbox játék révén csak a cél a fix a többi már rajtad múlik mivel és hogyan oldod meg és szerencsére nincs két egyforma helyzet.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#1416) ciry válasza Musicking (#1415) üzenetére


ciry
őstag

Kösz a tippeket!

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#1417) #93754368 válasza ciry (#1414) üzenetére


#93754368
törölt tag

Ne ess pánikba és mindig legyen nálad törülköző. :)
De komolyan, bármi gondod van nyugodtan kérdezhetsz, itt biztosan segítenek neked. Ha elkezdenéd a teljesítmények leküzdését és kell valaki aki multiban nem lép le, akkor szólj bátran. :)
Ami a legfőbb, ne add fel. :N Üdv a sorainkban. :R

(#1418) ciry válasza #93754368 (#1417) üzenetére


ciry
őstag

Hali! Egyenlőre ismerkedem a játékkal,még azt is ki kellett találni, hogy az UAZ hogyan lendül mozgásba :) A multi milyen? Tolhatjuk persze, van itt is barát lista, vagy steamen lehet egymásra csatlakozni?

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#1419) pokers


pokers
senior tag

Jut eszembe, valami jó kameramóddal nem találkoztatok?
Nagyon nem tudom megszokni a kameramozgást. Keresgettem már a mod oldalakon, de amik vannak, azok a gyári "tákolmányai", ami meg ugye alapból "fura".
Valami olyasmire gondoltam, mint a Farming Simulatorban is van. Annál jobb kamera nem kell szerintem.

(#1420) ciry


ciry
őstag

Tudom, hogy ostoba kérdés, de hogy lehet fát felrakodni? Alap mapon egy URAL-lal gurulok, de igazából lövésem sincs, hogy mit tegyek :U

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#1421) xrvman válasza #93754368 (#1417) üzenetére


xrvman
őstag

Én se lépek le multiban :D Musicking se.

(#1422) xrvman válasza pokers (#1411) üzenetére


xrvman
őstag

Kár hogy nem megy ez a térkép multiban.

(#1423) repeek válasza ciry (#1420) üzenetére


repeek
tag

Ha gondolod nézz fel a csatornámra. Van vagy 200 video spintiresről. Javarészt mod tesztek. De gyári mapok is szerepelnek . Alapokat megtanulhatod belőlük. Youtube-on keeperthetank a csatorna neve.

[ Szerkesztve ]

Castle Clash videók , tutorialok : https://www.youtube.com/keeperthetank

(#1424) #93754368


#93754368
törölt tag

Ha valakit érdekel, hivatalosan is tölthető az editor a Steam kellékeknél. :)

(#1425) pokers válasza #93754368 (#1424) üzenetére


pokers
senior tag

És az mire jó?

(#1426) Zolka75


Zolka75
tag

Javíthatná már az OOOVEE hogy ne csak folyamatos net kapcsolat mellett lehessen játszani a játékot
hogy r*****meg :W :W :W :W szutyok banda

Zolka, Galaxy A5

(#1427) MrPetya19 válasza Zolka75 (#1426) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én hetente többször is játszom net nélkül a játékot.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#1428) ciry válasza repeek (#1423) üzenetére


ciry
őstag

Sasolom ezerrel, köszi!

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#1429) #93754368 válasza pokers (#1425) üzenetére


#93754368
törölt tag

Gyakorlatilag röviden jármű editor, majd jön a map editor is. Az elkészített járművedet felteheted a Steam-re és ha jóváhagyják mindenki letöltheti hivatalosan is. Vagyis lesz egy jóváhagyott modod, mint amiket letöltöttél a Steaml műhelyből. Ha minden igaz. :)

(#1430) xrvman válasza #93754368 (#1429) üzenetére


xrvman
őstag

Meg voltam győződve, hogy ez pályaszerkesztő lesz, de sebaj, jó ez így is :)

(#1431) MrPetya19 válasza #93754368 (#1429) üzenetére


MrPetya19
addikt

És ebben hogyan lehet megnyitni dolgokat, mivel még nem bírtam rájönni?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#1432) #93754368 válasza MrPetya19 (#1431) üzenetére


#93754368
törölt tag

Az új frissítéssel jött hozzá leírás is, igaz angolul. A telepítési mappában ott van.

(#1433) MrPetya19 válasza #93754368 (#1432) üzenetére


MrPetya19
addikt

köszi

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#1434) #93754368


#93754368
törölt tag

Majd el felejtettem. Attól még a 3Ds Max kell hozzá hiszen azzal készíted el a járművedet. Ez a munka többi részéhez ad könnyítést.

(#1435) #93754368


#93754368
törölt tag

Nézzétek csak meg a Steam műhelyt. :)

(#1436) xrvman válasza #93754368 (#1435) üzenetére


xrvman
őstag

Tiedet nem látom ott :)

(#1437) #93754368 válasza xrvman (#1436) üzenetére


#93754368
törölt tag

Ezt a lehetőséget meghagyom egyenlőre a többieknek, had forrjon csak ki a dolog. Viszont szomorúan látom, hogy milyen mar..ságokat raknak fel. Ez az "óriáskerék mánia" is borzalmas.

(#1438) repeek


repeek
tag

Egy már meglévő mod (jármű) texturajat szeretném átrajzolni. Adnátok tippet? Hol keressem ? Mivel szerkesszem? Hogy mentsem ? Mire figyeljek? Válaszokat előre is köszönöm.

Castle Clash videók , tutorialok : https://www.youtube.com/keeperthetank

(#1439) #93754368 válasza repeek (#1438) üzenetére


#93754368
törölt tag

A textúrákat a letöltött mod jármű "textures" mappájában megtalálod. Használhatsz Photoshop, Paint.net vagy bármilyen általad ismert grafikus progit, amit kezelni tudsz és ami kezeli ezeket a fájlokat. Általában DDS és TGA formátumú fájlokat használnak textúraként. Ügyesen át lehet szerkeszteni ezeket, idő és türelem kérdése. A textúrák a "meshes/trucks" mappában egy XML fájlban vannak hozzárendelve a dolgokhoz, ezt célszerű Notepad++ progival (és minden más egyéb hasonló fájlt) szerkeszteni, átláthatóbb, rendszerezettebb. Itt egyéb dolgok is hozzárendelhetőek a textúrákhoz. A komolyabb festéshez, textúrák "átkalibrálásához" 3Ds Max kell mégpedig az úgynevezett UVW Map miatt. Ezt nem ecsetelem mert oldalakat lehetne írni róla, érdemes utánanézni a neten és gyakorolni. Ha jól tudom vannak még más ehhez használatos programok, de szerintem a 3Ds Max a legalkalmasabb erre. Ott azért minden egyes részt, vonalat pontosan hozzá lehet illeszteni a megfelelő alkatrészhez. Az UVW Map alapjait meglehet csinálni egy egyszerű grafikus progival is, de akkor is a pontos ráillesztés miatt kell a 3Ds Max. A mostani Spintires Editor ha minden igaz tud valami hasonlót, de nem akarok butaságot írni, ennyire nem teszteltem a dolgot. Én ha megszoktam valamit akkor azt használom, nemszeretek változtatni. Röviden ennyi, remélem nem hagytam ki semmit.

(#1440) ciry


ciry
őstag

Ezt láttatok már?[link]

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#1441) Waresz79 válasza MrPetya19 (#1427) üzenetére


Waresz79
csendes újonc

Hogyan?

(#1442) Waresz79


Waresz79
csendes újonc

Ha multira adnám a fejemet, akkor hogyan tudom megtenni? A játékon belül ha rányomok a többjátékosra, akkor azt írja ki, hogy a játék file-ok eltérnek az eredeti csomagtól...

(#1443) MrPetya19 válasza Waresz79 (#1441) üzenetére


MrPetya19
addikt

Offline módra állítom a steamet és ennyi.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#1444) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Elmenne a játék i3-3220 integrált videokártyájával? vagy 4. generációssal?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#1445) Dtomka válasza ot93 (#1444) üzenetére


Dtomka
veterán

Egy régebbi (~3-4 éves) laptopra raktam fel és simán elindult rajta....(celeron cpu)

(#1446) ot93 válasza Dtomka (#1445) üzenetére


ot93
senior tag

Vga nélkül? Mert akkor i3-on is biztosan :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#1447) Dtomka válasza ot93 (#1446) üzenetére


Dtomka
veterán

Az integrálttal...(alaplapi)

(#1448) ot93 válasza Dtomka (#1447) üzenetére


ot93
senior tag

értem, köszi... én viszont a cpu-ba integrálttal gondoltam... (Intel HD Graphics 2500) De szerintem azzal el kell indulnia

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#1449) ot93 válasza ot93 (#1448) üzenetére


ot93
senior tag

és egyébként ebből még van demo? mert tudom kezdetben volt...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#1450) MrPetya19 válasza ot93 (#1444) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én egy surface pro 3-on (i5) használom, amiben egy HD4400 van, de eléggé melegszik, szóval nem túl erős.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.