Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Dtomka válasza Cynicelectro (#1250) üzenetére


Dtomka
veterán

Arra tippeltem...vagyis úgy emlékeztem. De mivel nem voltam benne biztos és a játék nincs most fent, ezért nem írtam. ;)

(#1252) yodamester10 válasza Cynicelectro (#1248) üzenetére


yodamester10
őstag

És még ebbe belekóstolsz és abba se tudod hagyni :D

[ Szerkesztve ]

(#1253) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Srácok, az megoldható hogy egy addon kamionhoz utólag hozzá legyen adva a 4x4-es opció?

Köszi!

(#1254) nadezsolt


nadezsolt
csendes tag

Sziasztok

(#1255) yodamester10 válasza sszemtelen (#1253) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem.

(#1256) nadezsolt


nadezsolt
csendes tag

Sziasztok

Elkészítettem a Maz darujának az erősített változatát.
Elég magasra emel és erő is van benne bőven, viszont rövid a gém :/ tettem rá extra emelési pontokat azzal viszont nem emel rendesen :(

Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek hogy valaki neme megtudná hosszabbítani a gémet és így akkor sokkal jobban használható lenne

http://indabox.hu/ceIik4


(#1257) sszemtelen válasza yodamester10 (#1255) üzenetére


sszemtelen
őstag

El nem hiszem hogy pont ezt nem lehet zargatni valami xml-ben :(
Szemetek :(

Köszi! :D

(#1258) yodamester10 válasza sszemtelen (#1257) üzenetére


yodamester10
őstag

Miért nem raksz be másik járgányt?Olvasgass vissza kicsit van link+segítség is ;)

(#1259) nadezsolt válasza sszemtelen (#1253) üzenetére


nadezsolt
csendes tag

Simán megoldható az összkerék :Y :Y
Tedd fel xml filet :))
Utána úgy fogsz repeszteni mint még soha :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1260) sszemtelen válasza yodamester10 (#1258) üzenetére


sszemtelen
őstag

Köszönöm, ezzel tisztában vagyok, első béta óta játszom a játékkal. :)
És valószínű azért erőltetem ezt, mert ez az egyetlen ami minőségben (számomra) megüti a szintet :)

(#1259) nadezsolt: Ha bemásolnád ide amit hozzáadsz, akkor már rendben lennénk :P :D

(#1261) nadezsolt válasza sszemtelen (#1260) üzenetére


nadezsolt
csendes tag

Neked kéne feltenni az xml-t mivel én nem tudom hogy melyik járgányról van szó, utána ha kész van felteszem az én verziómat

[ Szerkesztve ]

(#1262) sszemtelen válasza nadezsolt (#1261) üzenetére


sszemtelen
őstag

Melyik xml-t szeretnéd, amelyikben a tengelyek/sérülés/tank is van?

(#1263) nadezsolt


nadezsolt
csendes tag

media/classes/trucks

maz kraz uaz...stb xml file

amelyik név alatt a járgányod fut

(#1264) sszemtelen válasza nadezsolt (#1263) üzenetére


sszemtelen
őstag

UAZ lesz ez. Köszi előre is :)

(#1265) nadezsolt válasza sszemtelen (#1264) üzenetére


nadezsolt
csendes tag

Mivel kipróbálni nem tudtam ezért ha nem lenne jó akkor linkeld már be ahonnan letöltötted

http://indabox.hu/axV4IK

Képeket viszont kérek ha jó :C :C

(#1266) sszemtelen válasza nadezsolt (#1265) üzenetére


sszemtelen
őstag

Kiakad sajnos..:D

MAN

Nekem csak a 4x4-es opció kell, ha lehet, nem kell babrálni a váltót, miegymást :D

(#1267) #93754368


#93754368
törölt tag

Egy Orosz oldalon találtam, de leltem hozzá letöltést: KaZ 4540
Ezt a típust főleg a mezőgazdaságban használják, viszont az életben jó terepképességei vannak. Kíváncsi vagyok mit tud a játékban.

bza1980 Én is már szinte csak ezzel nyomom pedig nálad jóval idősebb vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1268) nadezsolt válasza sszemtelen (#1266) üzenetére


nadezsolt
csendes tag

itt a nem "babrált változat"

remélem nem ugyanazt küldtem el mégegyszer xd

http://indabox.hu/3Xfwya

(#1269) sszemtelen válasza nadezsolt (#1268) üzenetére


sszemtelen
őstag

Több mint tökéletes, köszönöm! :) :D

(#1270) sszemtelen válasza sszemtelen (#1269) üzenetére


sszemtelen
őstag

Komolyan a " Torque="full" " résszel került be a 4x4? :D

[ Szerkesztve ]

(#1271) #93754368 válasza nadezsolt (#1256) üzenetére


#93754368
törölt tag

Szóval itt a Maz daru 3Ds Max-ban. Az a sok kis "tölcsérszerű" dolog amit látsz a dinamikáért felelősek. Ez igaz szinte mindenre a játékban autókra, kiegészítőkre, tereptárgyakra stb. Logikusan gondolkodva (bár lehet én rosszul gondolkodom) a Havok fizika ami a játékot hajtja egyenlő 3Ds Max fizika. Ugyan is ezek az alap dolgok amik meghatározzák mindennek a fizikáját és amit állítgattok az xml fájlokban az csak egy nagyon apró része a dolgoknak. Én nem töltöttem le semmilyen Havok fizikai kiegészítést a 3Ds Max-hoz tehát ez az ő alap beépített fizikai tudása és a játék is ezt használja. Ha egy is hiányzik ami egy adott dologért felelős, akkor hiába írod át xml fájlban például a rugózás keménységét vagy a fülke mozgását és egyebekét, nem fog működni. Ezeknek a dinamikai csontoknak a legapróbb megváltoztatása is hasonló eredménnyel jár illetve az adott jármű vagy kiegészítő stb. működésképtelenségéhez vagy "összeomlásához" vezet. A daruval már én is próbálkoztam, kisebbre akartam venni hogy, a többi jármű is használhassa, de ez egy egyetlen "testé" gyúrt dolog aminek a megváltoztatása még meghaladja az én tudásomat. A kicsinyítés sikerült, de működésképtelen lett. Szóval nem egyszerű és jó lenne ebben a kérdésben azon a szinten mozogni amikor perfekt módon tudja kezelni az ember. Rajta vagyok, minden nap foglalkozok a 3Ds Max tudásom fejlesztésével, de ez így autodidakta módon eléggé lassú folyamat, hiába olvasol utána mégis magadnak kell rájönnöd szinte mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#1272) nadezsolt válasza sszemtelen (#1270) üzenetére


nadezsolt
csendes tag

Igen :D az elsőnél az volt a hibám hogy nemjó sorba tettem be.
Am ha ij módon szeretnéd tuningolni a járműveidet az a legegyszerűbb ha másik kocsiknak a tulajdonságait veszed alapul (énis így jöttem rá)

(#1273) nadezsolt válasza #93754368 (#1271) üzenetére


nadezsolt
csendes tag

Igen énis tapasztalom elég sűrűn, hogy nem mindig az történik mint amit szeretnék, bár én kizárólag az xml-t módosítom

Mostmár egykis jóindulattal elmondhatom magamról, hogy viszonylag jól kiismerem magam benne, viszont a csörlő erősítésre még nem tudtam rájönni

Sajnos sokszor csak pár centin múlik hogy a kötél elér egy-egy fár, és ha elis éri nem mindíg elég erős :/

[ Szerkesztve ]

(#1274) nadezsolt válasza #93754368 (#1271) üzenetére


nadezsolt
csendes tag

Köszi a segítséget

A darut rá tudtam tenni a sima Maz-ra, így ezekkel a puhított rugókkal kicsit labilisan mozog de szerintem az eredetivel nem lehet rossz, bár elég nehéz cucc, ha lentebb vettem a daru súlyát akkor viszont összeömlik

Amúgy kipróbáltad a 8x8-as Krazodnak az általam tuningolt vezióját?

(#1275) #93754368 válasza nadezsolt (#1274) üzenetére


#93754368
törölt tag

Például a KrAZ a daruval de akár másik járgányon is jó ötlet lenne, ha megtudnám oldani.

Úgy a 8x8-as KrAZ elkészítése óta 4 egyéb tervezetet kellett feladnom valamilyen egyenlőre megoldhatatlan probléma miatt, pedig vannak ötleteim. Például a betonkeverőt vagyis mixer puttonyt is tervbe vettem ott is van a 8x8-as KrAZ-on csak az xml fájlban letiltottam.

<!--<AddonSockets>
<subframe />
<mixer Offset="(-1.1; 0.0; 0)" />
</AddonSockets>-->

Csak a sor elejéről törölni kell a <!-- részt és a sor végéről a --> részt és működik.

Szóval szerettem volna ha egy igazi működőképes mixer lett volna, de nem tudtam megoldani. Most jelent meg egy Orosz oldalon egy Kamaz 6520-as működő mixer puttonnyal és plusz meg is töltheted betonnal. Erről lecsúsztam. :O

Innen letöltheted ha érdekel: Kamaz 6520 mixer

A tuning? Nézd, én nem akarlak megsérteni, de az efféle tuningok engem nem hoznak lázba. Én jobb szeretem ha van köze a dolognak a valósághoz. Ettől persze aki ezt szereti hát ezt szereti, szíve joga. Nincs ezzel gond.

(#1276) bajuszatti


bajuszatti
tag

Lenne egy kérdésem hozzátok. Ez a térkép nem akar menni nálam: http://spintires.nl/map-object-1200/

A gépen lévő verzió 2015-02-04 keltezésű.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1277) Musicking válasza bajuszatti (#1276) üzenetére


Musicking
aktív tag

Ha rendelkeznél az eredeti játékkal akkor nem futnál ilyen problémába.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#1278) pokers


pokers
senior tag

Az mitől lehet, hogy állandóan azt írja ki a garázs előtt, hogy állítsam megfelelő pozícióba az autót, hogy rá tudjam akasztani a pótot.
Már minden irányból, szögből próbáltam, de sehogy nem akarja az oshkoshra akasztani a mélybölcsős pótját.
Map hiba lehet, hogy nincs akkora "trigger" hagyva a garázs előtt? Pedig a szellemrajz alapján simán elfér mögötte :W

(#1279) #93754368 válasza pokers (#1278) üzenetére


#93754368
törölt tag

Néha eléggé nehéz a megfelelő pozícióba állítani nekem is a gépet, de azért sikerül.
Melyik map a probléma forrása?

Egyébként már azt hittem ez a fórum is behalt olyan pangás volt itt az utóbbi időben.

(#1280) pokers válasza #93754368 (#1279) üzenetére


pokers
senior tag

Hát én vagy 15 percet molyoltam ide-oda, de sehogy sem sikerült jól beállnom.
Erről a Klas Pro v2.0 mapról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1281) #93754368 válasza pokers (#1280) üzenetére


#93754368
törölt tag

Ezzel még nem nyomúltam,de általában ha ilyen probléma van, akkor úgy állok be hogy, a gép eleje kicsit kilógjon a jelölésen.Tehát annyira túlmegyek amikor már éppen átváltana pirosból fehérre a marker vagy keret ha úgytetszik a garázsnál.

(#1282) pokers válasza #93754368 (#1281) üzenetére


pokers
senior tag

Próbáltam már úgy is, hogy épp átváltott pirosra, volt a gép keresztbe-hosszába is, de nem sikerült :W

(#1283) #93754368 válasza pokers (#1282) üzenetére


#93754368
törölt tag

Éjjel csak a tablet volt nálam így nem tudtam kipróbálni a dolgot. Szóval a helyes pozíció valahol itt van. Sajnos nálam ahogy megpróbálom feltenni a pótkocsit azonnal kiakad a játék és csak a gépem teljes újraindításával tudok életet lehelni a notiba. Megpróbáltam kétszer is mindig ugyanaz az eredmény. Biztosan a noti nem bírja, nem hinném hogy, programhiba. Hallani a jellegzetes kattanást amikor jól csatlakozik a pótkocsi, de aztán kiakad, így erről nem tudok képet készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1284) yodamester10 válasza pokers (#1282) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem minden módosított pályán lehet akár alap akár más járművet csatlakoztatni vagy belerakni hiba nélkül.Én már vagy 100x raktam újra a játékot mert van amit nem szeret legyen az pálya vagy autó.

(#1285) Dtomka válasza yodamester10 (#1284) üzenetére


Dtomka
veterán

Én úgy emlékszem nek kell újra rakni a játékot hanem készíts másolatot.
Ide telepiti a játékot: C:\Users\UserName\AppData\Roaming\SpinTires

(#1286) #93754368 válasza Dtomka (#1285) üzenetére


#93754368
törölt tag

Nem akarok belekötni, de a játék az alábbi helyre települ :

Programfájlok (86)/Steam/steamapps/common/Spintires

Ide a Media mappába rakjuk a modokat is.

Amit leírtál ott tárolja a program a konfig beállításokat, textures, mesh, shader cache-t stb.

Abban igazad van, ha valami beragad a játékban vagy hiba észlelhető érdemes itt körülnézni és törölni a megfelelő helyről a megfelelő dolgokat, nem kell az egész játékot újrarakni.

(#1287) pokers válasza #93754368 (#1286) üzenetére


pokers
senior tag

Én ezt használom ilyen esetekre.
Tökéletesen teszi a dolgát, nem kell újratenni a játékot.

(#1288) yodamester10 válasza Dtomka (#1285) üzenetére


yodamester10
őstag

20mp újrarakni ;)

(#1289) #93754368 válasza pokers (#1287) üzenetére


#93754368
törölt tag

Sikerült csatlakoztatnod a pótkocsit? Már csak a fellépő hiba miatt is kíváncsi lennék rá. Eddig nem futottam ilyesmibe.

(#1290) pokers válasza #93754368 (#1289) üzenetére


pokers
senior tag

Nem. Folyamatosan azt írja, hogy állítsam megfelelő pozícióba a járművet :W
Szerintem ez a map hibája lesz, hisz nálad le is fagyott a csatolás pillanatában.
Érdekes, hogy a saját hosszú rönkszállítóját se engedi felcsatolni, csak az alapjátékban lévőt, pedig ugyan úgy áll a jármű mindkettőnél :U

(#1291) #93754368


#93754368
törölt tag

Esetleg valaki próbálkozott már itt map készítéssel?? Jól jönne némi segítség ezzel kapcsolatosan. Az elmentett próba map-ok valamiért nem akarnak működni. Addig nem állok neki egy teljes térképnek amíg egy egyszerű vackot sem tudok beizzítani.

(#1292) Musicking válasza pokers (#1280) üzenetére


Musicking
aktív tag

Kicsit el van basszintva a garázspozíció mert ha félméterrel megemelem a csatlakozási pontokat akkor az adott területen bárhol rá lehet akasztani. Mindkét garázsnál ez a hiba , de ezen kívül is vannak hibák a térképpel. kép1 kép2 kép3

Wernher: ha nincs feljavítva a térképszerkesztő akkor a 'legyártott' térképet (20140607) max a 2014 decemberi builddal tudod használni.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#1293) #93754368 válasza Musicking (#1292) üzenetére


#93754368
törölt tag

2014.12.03-as a szerkesztő de van egy újabb is a 2015.07.22 bétához de az meg el sem indul egyenlőre. Továbbá level convert stb. Azt hiszem mindent beszereztem. Még a legacy-ra visszalőve is próbáltam, de valami nem stimmel. Valamin átsiklok az tuti, csak nem tudom min.

(#1294) pokers válasza Musicking (#1292) üzenetére


pokers
senior tag

Akkor jól tippeltem, hogy a map nem 100as :O

(#1295) #93754368 válasza pokers (#1294) üzenetére


#93754368
törölt tag

Ezért volt furcsa és írtam is hogy, eddig még nem futottam ilyen hibába, hibákba. Remélem az enyém nem lesz ilyen. Már ha valaha tudok készíteni egyet. :)

(#1296) Waresz79


Waresz79
csendes újonc

Sziasztok, új vagyok itt. Egy kis segítségre lenne szükségem. Fent volt a játék a gépemen, de egy tört verzió, amit végig is vittem. Mivel tetszik, ezért megrendeltem, ma meg is jött. A tört verziót leszedtem, az új eredetit szeretném feltelepíteni. Telepítés el sem indul, "Steam installer is missing" hibával leáll. Hogyan tovább? Bízok benne, hogy nem "dobtam ki" a pénzt a legális játékra...
Köszi a segítséget.

(#1297) Dtomka válasza Waresz79 (#1296) üzenetére


Dtomka
veterán

(#1298) nadezsolt


nadezsolt
csendes tag

Sziasztok

Egykis segítséget szeretnék kérni tőletek, amikor be szeretnék tenni egy térképet a játékba általában ez a kép fogad :U :U

Szerintetek mi lehet a probléma ?

(#1299) Waresz79 válasza Dtomka (#1297) üzenetére


Waresz79
csendes újonc

Köszönöm, megoldódott!
Új térképet esetleg autót mennyire nehéz betenni?

(#1300) Dtomka válasza Waresz79 (#1299) üzenetére


Dtomka
veterán

Innen is le tudsz tölteni gépszörnyeket :)
Cars for Spin Tires

Anno mikor még nem volt eredeti a gém, akkor próbálkoztam. Nem nehéz, a media.zip be kell bemásolni a lecserélni kívánt fájlokat, mappákat.
Az alábbi video segít:
Spintires mod -How to put cars in spintires, damage, fuel and trailers

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.