Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6201) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!

Egy X-Fi Fidelity platinumom van.Meg tudnátok nekem mondani, hogy hol tudnám átállítani, hogy tényleg digit jelet kjüldjön ki az előlapos coax csatlakozón?Z-5500-am van és az ST-n ugyan kiírja , hogy a Coax-ról jön a jel, de az effect-nél csak a szokásos analóg effectek közül lehet választani. A DVD író által lejátszott film DTS vagy DD digital hangja mintha nem is létezne.
Előre is köszönöm!

Jön még boardosra lavina! :D

(#6202) ImI87 válasza Spy89 (#6201) üzenetére


ImI87
őstag

A lejátszóban be kell állítani, hogy melyik hangsávot játssza le, és hogy az S/PDIF csatin küldje ki a jelet. (PowerDVD-nál nálam így működik)

(#6203) Spy89 válasza ImI87 (#6202) üzenetére


Spy89
aktív tag

Köszönöm a választ!
Épp tegnap kaptam meg máshonnan is, csak ide elfelejtettem már beírni.

Jön még boardosra lavina! :D

(#6204) horvathkrisz válasza audi100td (#6194) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ilyen átalakítóra gondoltál?

Amúgy ha optikaival van összekötve, játékok alatt tud 5.1-et?

(#6205) audi100td válasza horvathkrisz (#6204) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, ez az amire gondoltam.

Nem tudom, játék alatt megy-e 5.1 optikáról.

[ Szerkesztve ]

(#6206) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Tudnátok e nekem segíteni, mennyit érhet egy Elite-Pro hangkari, anno újonnan vásároltam, már nincs rajta garancia?! Mindene megvan, doboz, gyári CD stb.
El szeretném adni itt a ph-n, de nem akarok hülyeséget írni az árával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#6207) audi100td válasza AMATŐR (#6206) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ~50e Ft-ot ér.

(#6208) AMATŐR válasza audi100td (#6207) üzenetére


AMATŐR
őstag

Köszönöm a tájékoztatást! :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#6209) fordfairlane válasza horvathkrisz (#6204) üzenetére


fordfairlane
veterán

Amúgy ha optikaival van összekötve, játékok alatt tud 5.1-et?

Elvileg erre való a DDL, de még nem volt módom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6210) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Üdv!

Igen megy az 5.1 Game mode ba kapcs 5.1 re állítod a hangszórók számát és benyomod a DD live-ot vagy Vista alatt a DTS-t is lehet. Nállam szuperál.

Más: Valaki nem tud valami hack-et hogy a dts connect mennyen XP alatt is? A progit megvettem de XP alatt csak DDL megy. Próbáltam a legújjabb K-pax-ot is de azzal nem voljó :(

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#6211) ImI87 válasza Pyzoo (#6210) üzenetére


ImI87
őstag

Nálam Vista alatt is csak DD Live van. :F
Ez amúgy függ attól, hogy van-e a kártyában hardveres dekóder, vagy ez csak szoftbvres okosság? :F

(#6212) zyzzyadi


zyzzyadi
tag

Nemrégiben került hozzám egy Suppreme FX X-Fi tesztelésre.
Hát mitnemondjak szkeptikus voltam. ;]
De kipróbálás után az fogadott hogy : (hát nehéz lenne leírni szavakkal) :(
reakció : lefostam a bokám!!!! :C :C :))
kár hogy egy kicsit bonyolult a szoftwer ,de a hang az magáért beszél és kárpótol mindenért!!!! :DD
A srác nemadja el, de nekem kell egy ien kari!!! :W
Mostanában menyiért vesztegetnek egy iet?? :B
PEACE :R

[ Szerkesztve ]

PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

(#6213) audi100td válasza zyzzyadi (#6212) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ettől vagy elájulva?! :DDD

Pedig ez egy totál belépőszintű cucc :U , felső kategóriás Asus alaplapokhoz adják, gondolom egy gagyi Xtreme Audio lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6214) Pyzoo válasza ImI87 (#6211) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

No ez jó kérdés hogy szoftveres-e nem tudom. Csak azt hogy a DTS connect-et mostanában engedélyezte a creative, szóval ezzel csak azt akarom mondani hogy töltsd le a legfrissebb progit Dolby Digital Live and DTS Connect mert elvileg csak ebben van benne. Meg a legfrisseb driverekkel megy de gondolom azokat raktad fel. Csinálj egy DDL uninstall/ reinstallt hátha jó lesz.
Egyébként annyira nem nagy szám a DTS bár tény hogy elvileg jobb minőséget biztosít bitrate-ben. Mondjuk nekem a DTS Neo:6 jobban tetszik mint a ProLogic2.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#6215) ImI87 válasza Pyzoo (#6214) üzenetére


ImI87
őstag

Legfrisebb driver van, és ez a Pack is fel van téve. (én is megvettem jó pénzért :) ), de nálam a Volume Panel-ben mégsem jelenik meg a DTS, csak DD van. :F

[ Szerkesztve ]

(#6216) emre33 válasza ImI87 (#6215) üzenetére


emre33
addikt

DTS csak vista SP1 alatt jelenik meg!

XP alatt csak a DD müködik. (

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6217) ImI87 válasza emre33 (#6216) üzenetére


ImI87
őstag

De nekem Vista SP1 van, és mégsincs DTS !!! :Y :O

(#6218) emre33 válasza ImI87 (#6217) üzenetére


emre33
addikt

furcsa, én 3 driverrel probáltam ki (egy hivatalos + 2 youp-pax-al) és mindkét esetben müködik :)

Creative Audio Control Panel-nél van Encoder fül van, És nincs DTS?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6219) lean válasza ImI87 (#6217) üzenetére


lean
aktív tag

nálam ez van:

xp sp2 van ddlive menüben (xp-n nem támogatott a dts) de dts-t is kiizzadja, power dvd--->spdifen keresztül.

vista32 sp1-n van minden, encoder menü, ddlive, dts connect (dts neo, dts interactive). :)

hozzáteszem, vistán software online update volt, talán neked is segítene.

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#6220) ImI87


ImI87
őstag

Srácok!

Az én X-Fi Elite Pro karimban nincs decoder, de nem is ez a kérdés. Hanem az, hogy a DD Live Pack felrakása után miért nem jelenik meg DTS menü? :F Csak DD Live van. Ez működik is jól, megvagyok ezzel is, csak idegesít, hogy nincs DTS, pedig elvileg lennie kéne. :W

(#6221) emre33 válasza ImI87 (#6220) üzenetére


emre33
addikt

DDL_PCApp_2_00_00.exe Ezt még rakd fel. igaz hogy a DD-hez kell, é ha nem vetted meg, akkor lehet hogy a DT csomaghoz ez akkor is kell. Fene tudja.
És full driver uninstall - install.

Decoder? nekem sincs, de van feltört driver :R optikai bemeneten jön a DTS hang, és simán dekodolja a kártya.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6222) ImI87 válasza emre33 (#6221) üzenetére


ImI87
őstag

Természetesen ez DD PCApp is fel van téve, mivel ez mag a progi, amitől mennie kéne. :U És míg másoknak megjelenik vele a DD is és a DTS is, addig nekem csak a DD. Ez a gond.....

Rz a "feltört driver" merre található? :F És mit is tud pontosan? Mert az én tudomásom szerint hardveres szinten hiányzik a dekóder a kártyából. Ez pont az a széria, amire nem tettek. :(( Mondjuk ez a legkisebb gond, mert coax-on kiküldök mindent, és a Z-5500 hibátlanul elvégzi a munkát. :)

(#6223) fordfairlane válasza ImI87 (#6222) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azon gondolkodom, hogy ha az X-FI audio kivételével minden X-FI-re a CA20k1 DSP kerül, hogyhogy hardveres dekóder nincs a te kártyában. Ráadásul egy méregdrága Elite Pron, válogatott DAC-okkal és OPAMP-okkal szerelve, és nem tud hardveres DD dekódot. Nem kerek ez a Creative DD dekód történet sem.

x gon' give it to ya

(#6224) emre33 válasza ImI87 (#6222) üzenetére


emre33
addikt

Enyém be sincs dekoder! Vagyis benne van, csak le van tiltva. De driver segít rajta ;)

youp-pax...Ha ez is kevés írj privit..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6225) emre33 válasza fordfairlane (#6223) üzenetére


emre33
addikt

Rajta van az ő és az én elite pro kártyán a dd/dts dekóder! Csak license gondok miatt nem engedélyezték.

Tudom, mert kiprobáltam. Hallottam. Korábban képet is belinketem :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6226) ImI87 válasza emre33 (#6224) üzenetére


ImI87
őstag

Na várj. Még pár hónapja értekeztünk ezügyben, és mind2nknek ez volt a gondja. Volt az a táblázat, amiben benne voltak az X-Fi kártyák, és hogy melyik verziókban hardveres dekóder. Most akkor mi a helyzet? :F Van, vagy nincs?

Nálam így néz ki az Volume Panel és az Audio Console: [link]
Ezen nyoma sincs semmilyen DTS-nek. :(

Szedek le yuop-pax-ot, esetleg egy verziót írhatnál, onnantól boldogulok. :) Ja, és csakis Vista 64 oprendszert használok. Ezzel is "élvezhető" az összes X-Fi feature? :F

(#6227) emre33 válasza ImI87 (#6226) üzenetére


emre33
addikt

SBXF_PCDRV_LB_2_18_0008_DolbyDigital_DTS_Unlock_Beta01

Január 18. körül írtam róla hogy müködik, kár hogy gyorsan pörög a topik.

Igen, ott a lista. Enyémbe sincs. És mégis müködik. Az hogy nincs nem azt jelenti hogy fizikailag nem tudja. Csak kivették a driver-ből a támogatást, mert olcsóbb lett a kártya. licens díjat nem fizetted meg.

X-FI legnagyobb hibája volt, se ki se be nem dolgozott a dd/dts hangal.

És most mindkettő müködik. 1,5 éve erre várok :R

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6228) Eagl3 válasza ImI87 (#6226) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekem az encoder helyett decoder ven, azon bellül van DD és DTS-is. Ez mist mit jelent? Az egyik be a másik emg kifele van vagy mi? :F Nem nagyon értek ehhez a témához.

(#6229) emre33 válasza Eagl3 (#6228) üzenetére


emre33
addikt

Decoder:
Optikai és koax bemeneten érkező DD és DTS hang dekodolása. (És továbbítása az analóg kimeneten)
Új X-FI kártyák nem ismerik a DD és DTS formátumot. Ezért lett olcsóbb. Külön kifizetni se lehet. Egy most megjelent driver-be sikerült feltörni.
Itt egy lista hogy hivatalosan melyik kártya támogatja a DD és DTS-t

Encoder:
Optikai és koaxiális kiemeneten az X-FI kártyák csak stereo hangot tudak kiadni. DD és DTS hangot csak akkor ha egy dvd-ét, vagy ac3-as formátumú filmet nézünk, ekkor az spdif kiemenetet használva a film közvetlen 5.1 hangjam egy ki a kiemeneten.

De mi van ha pl: 5.1 zene, vagy egy térhangzású játékkal játszol? Kártya ekkor is csak stereó hangot tud kiadni.
Ezen lehet segíteni. 4,72 dollár a DD license, ez xp és vista alatt is megy.

1-2 hete a DTS részt ingyenesség tették. Vista sp1 alatt elérhető.

Szerencsére mindkettőre (Decoder és Encoder) van youp-pax-os megoldás.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6230) borix


borix
őstag

Üdv.
Extreme Music hang karim van érdeklődnék,hogy a fejhallgatóval szeretném használni film nézésre a cmss-3d-t?Hedpone vagy 2/.1 hangfal kimenetet használjak?A fejhallgatónál nem jön be a teszt a cmss-3d-nél.PowerDVD-ben mit jelöljek ki a hang beállításnál?Vagy gamer módba kellene használni mert ott körbe megy a teszt fülhallgatónál?

[ Szerkesztve ]

(#6231) eladohardver


eladohardver
őstag

Írtátok, hogy valamiért (driver, vagy funkció, má nemtuom) külön fizetni kell creativéknál... Megkérdezhetem, hogy mi is az? És mire jó.. Esetleg hogyan lehet kikerülni a lehúzást?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#6232) audi100td válasza eladohardver (#6231) üzenetére


audi100td
nagyúr

DD licenc, pont most lett kitárgyalva. :)

(#6233) Oliverda válasza eladohardver (#6231) üzenetére


Oliverda
félisten

Van Dolby Digital és/vagy DTS dekóderrel rendelkező hangfalrendszered vagy erősítőd? Mert ha nincs akkor egyáltalán nem fogod tudni kihasználni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6234) Bébá


Bébá
tag

Sziasztok.Nekem van erösitöm + hangfalrendszerem,Össze is van kötve az XTreme Music kártyával.Filmeknél nincs is baj szol DD-ben ill DTS-ben is,de játékoknál hiába virit a DD logo a játék dobozán az erösitö nem ad ki többcsatornás hangot.Légyszives magyarázzátok el mit lehetne,kéne tennem hogy müködjön ez a funkcio is. Köszönöm.

(#6235) fordfairlane válasza Bébá (#6234) üzenetére


fordfairlane
veterán

A játék manualjában mit írnak erről a DD logóról? A másik kérdés, hogy a hangfalrendszered a digitális kimenetre vannak rákötve, vagy az analóg kimenetekre? Bizonyára a digitális kimenetet használod, és mivel a játék nem dolby enkódolva produkál többcsatornás hangot, ez a kártya pedig nem képes real-time dolby enkódolásra (DDL), ezért nincs többcsatornás hangod.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6236) Bébá válasza fordfairlane (#6235) üzenetére


Bébá
tag

Értem, és köszönöm a választ.

(#6237) fordfairlane válasza Bébá (#6236) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szívesen. Megoldani csak úgy lehet, hogyha az analóg kimenetekre (is) kötöd rá az erősítőt. Másik lehetőség, hogy olyan hangkártyát kell vásárolni, amelyik támogatja a DDL (Dolby Digital Live) funkciót, pl. Xtreme Gamer + Creative DDL pack (4,72 dollár) vagy egy Asus Xonar.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6238) Bébá válasza fordfairlane (#6237) üzenetére


Bébá
tag

Hát most nem igazán van kedvem kártyát cserélgetni,a másik meg nincs kedvem még 2 szál vezetéket odavinni az erösitöhöz.Játszani meg álltalában fejhagatón keresztül halgatom,csak kiváncsi és tudatlan voltam hogy filmnél szépen kapcsolgat az erösitö DD és DTS hangnál és ki is irja, játéknál meg csak stereo.Gondolom mert térhangzás nincs.

(#6239) fordfairlane válasza Bébá (#6238) üzenetére


fordfairlane
veterán

Játéknál meg csak stereo.Gondolom mert térhangzás nincs.

A probléma az, hogy az S/PDIF-et kétcsatornás hangátvitelre találták ki, és ahhoz, hogy többet juttass át rajta, kódolni kell, Dolby Digital vagy DTS kódolással. A DVD filmek hangsávjait a stúdióban Dolby vagy DTS kódolják, és így rakják fel a lemezre, a játékok hangjait viszont menet közben a hangkártya processzora pozicionálja be a hangtérbe.

Ha a hangkártya DSP-je nem elég nagy teljesítményű, vagy pl. nem vették meg a Dolby-tól a szükséges licenszeket (Creative), akkor nem fog Dolby bitstreamet produkálni a játék hangteréről. Ettől még lehet térhatású a hang az analóg kimeneteken.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6240) eladohardver válasza Oliverda (#6233) üzenetére


eladohardver
őstag

analóg 5.1+Extreme gamer fatality... gondolom akkor engem nem érint a téma.... javítsatok ki ha tévedek köfi ford

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#6241) fordfairlane válasza eladohardver (#6240) üzenetére


fordfairlane
veterán

A DDL licensz csak a digitális átvitelnél érdekes. Van rá hackelt driver is, de analóg rendszer esetén a digitális kimenet lehetőségei nem igazán számítanak.

x gon' give it to ya

(#6242) ImI87 válasza emre33 (#6227) üzenetére


ImI87
őstag

Mindig követem a topikot, de az a pár nap v.miért kimaradt....... :B

Ezt az egész ügyet nagyon hülyén csinálta a Creative, mert egy 60K-s hangkártyán ne spóroljanak meg 1-2K, holmi licenece miatt. Ígyis-úgyis megveszem, attól nem lesz jobb vétel, ha minimálisan csökkentik az árát, de nagyon fontos feature-öket kivesznek belőle. :((

És 100%-ig emlékszem rá, hogy akkoriban, amikor vettem (2007 tavasz), a honlapon az X-Fi Elite Pro leírásában ott volt, hogy DTS meg Dolby Digital, csak azóta már leszedték, mert biztos sokan reklamáltak. És a dobozásn is rajta van mindkét logó nagy méretben. Na most eddig a Decoder sem működött, meg a nemrég megjelent DD Live (+ most már DTS is) nélkül Encoder sem, szóval akkor mi köze volt eddig a kártyának ezekhez a technológiákhoz? :F :W

Ezek alapján elég komoly kérdéseket lehetne feltenni.......

De mindegy, a lényeg, hogy vagy így/vagy úgy, de végre működik.

Köszi a priviket is! :R

(#6243) Spy89


Spy89
aktív tag

Hi!

Az lenne a kérdésem , hogy a lenti linken lévő matricával ellátott Fidelity Platinumom alkalmas-e arra , hogy a DTS-t kilockoljam rajta?

[link]

Jön még boardosra lavina! :D

(#6244) emre33 válasza Spy89 (#6243) üzenetére


emre33
addikt

Mint a be és mint a ki megoldható. lásd youp-pax

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6245) Bébá válasza emre33 (#6244) üzenetére


Bébá
tag

Szia.Melyik az a driver amivel megoldhato hogy legyen ugymond encoder funkciom is?

(#6246) emre33 válasza Bébá (#6245) üzenetére


emre33
addikt

DTS encoder vista sp1 alatt (legujab driver-el) ingyenes

Ezt kell hozzá felrakni.

ha felraktad, és az Creative Audio Control Panel -ben továbbra se látod az encoder panelt, akkor rakd fel a Ez a sima DD winxp és vista alá, ezért kell fietni csak lehet ez is kell hozzá. mivel megvettem így ezt nem probáltam. Így pasz.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6247) Bébá válasza emre33 (#6246) üzenetére


Bébá
tag

Köszi,megfogom probálni bár lehet hogy hiába probálkozom a kártyám nem is tudja.Egyébként SB0460 Music a tipusa.

(#6248) emre33 válasza Bébá (#6247) üzenetére


emre33
addikt

kimeneti encodolást mindegyik kártya tudja.

Bementről nem is beszélve :C

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6249) ImI87 válasza emre33 (#6248) üzenetére


ImI87
őstag

szegény, most mindenki ezzel b@szogat....... :B ;]

(#6250) Bébá válasza ImI87 (#6249) üzenetére


Bébá
tag

Miért?Nem mindenki vágja a témát hogy milyen képességei vannak a kártyájának, és hogy tudja ezt maximálissan kihasználni.Ráadásul ez egy fórum ahol lehetöleg segitenek egymásnak az emberek.Ha neked is van valami ötleted szivessen fogadom. :R

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.