Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4251) hossszú


hossszú
őstag

Tegnap felraktam a Vista SP1-et azota nehany masodperces hangkartya hasznalat utan blue screen fogad, valaki tapasztalt mar ilyet? A gep orakik megy de ha a zenet akarok hallgatni v. filmet nezni akkor rogton kek kepernyo fogad.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#4252) P.Robi87


P.Robi87
tag

Sziasztok.

Nem mozgok otthonos az x-fi hangkártyák között, de vásárolni szeretnék egyet. De első körben az lenne a kérdésem, hogy az SB.X-Fi Fatal1ty hangkártyához azt írták, hogy "Creative's Sound Blaster® X-Fi Fatal1ty FPS brings Xtreme Fidelity gaming to the PC". Csak ebben akkor van vagy nincs EAX 5.0? Vagy vásároljak X-Fi Xtreme Gamer - Fatal1ty Professional Series tipust?

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#4253) Ottoka válasza hossszú (#4251) üzenetére


Ottoka
őstag

Próbáld meg felrakni a driver-t még egyszer, hátha az sp1 telepitő csinált vele valamit.

Mezőhegyes

(#4254) Morden24 válasza Angie™ (#4250) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem is csinált ilyet, a Vista hangmenüjében és a Creative console-ban is be kell állítani újra mindent, utána elvileg minden marad a helyén.

Sectumsempra - For Enemies

(#4255) Gorneck


Gorneck
titán

Audigy4et cserélt már vki SB X-Fi Xtreme Audio-ra?! Megérte? Két ilyen karit tudok...de nem igazán tok dönteni...a 4es távirányítós lenne és próbagaros...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4256) L4D1K válasza Gorneck (#4255) üzenetére


L4D1K
őstag

Én így látatlanba azt mondanám hogy Audigy 4. Ha meg X-Fi, akkor a Music-ot tudom ajánlani. Az árakkal nem vagyok tisztában.

# ANTAL Tuning #

(#4257) bzoley válasza Gorneck (#4255) üzenetére


bzoley
veterán

Az Extreme Audiót még abból az időből ismerem, amikor még Live! 24bit volt a neve. Akkor inkább Audigy4.

(#4258) vfeco válasza Gorneck (#4255) üzenetére


vfeco
aktív tag

Én Audigy2 ZS-t cseréltem X-Fi Gamerre. Igen, megérte. Tisztább kellemesebb hangzás, pedig az előbbi sem kutya!
X-Fi Audio esetében semmiképp nem ajánlatos a csere! Az nem igazi X-Fi, inkább nevezném sittnek. :D Gamer vagy ha kapsz valahol, akkor Music.

[ Szerkesztve ]

(#4259) L4D1K válasza vfeco (#4258) üzenetére


L4D1K
őstag

Sima Gamer vagy a Fatál Edition? Előbbi ha jól tudom nem tud hardveresen se EAX-ot. Az utóbbi meg olyan mint egy Music csak van rajta X-Ram. Namármost a sima Gamer egy Audigy SE szintjén áll (leszámítva a crystalizert). Ami azért messze áll a ZS-től. Nekem volt mindkettő (audigy se, meg au.2 ZS.).

# ANTAL Tuning #

(#4260) horvathkrisz válasza L4D1K (#4259) üzenetére


horvathkrisz
addikt

elnézést a bocsánatér' de a gamer csak annyiban különbözik a fatalitytól hogy 64MB helyett "csak" 2 MB memória van rajta, ami mellesleg bőven elég, a 64 csak vakítás, láttam róla tesztet semmi gyorsulást nem hozott.
Gamer eax 5.0-áig hardveres.

(#4261) Morden24 válasza L4D1K (#4259) üzenetére


Morden24
nagyúr

Fatal1ty-n van ez a 64MB X-Ram nevezetű csoda, aminek jelenleg kb. annyi az előnye, hogy plexis gépen látod, hogy a hangkaridon is van valami, ami világít. Elvileg bizonyos játékokban gyorsítótárként alkalmazná, de a gyakorlatban szinte semmi nem profitál belőle. Olvasgass utána, ha van hozzá kedved, de szvsz ne legyen szempont a vásárlásnál.

Sectumsempra - For Enemies

(#4262) horvathkrisz válasza Morden24 (#4261) üzenetére


horvathkrisz
addikt

nem is szabad megvenni a fatalityt, xtreme gamert kell venni, abban bent van az összes hardveres finomság! ;)

(#4263) L4D1K


L4D1K
őstag

Akkor elnézést :R

Nem csináltak még Sound Blaster Codex-et? Lehet hogy vennem kéne már egyet. :DD

# ANTAL Tuning #

(#4264) horvathkrisz válasza L4D1K (#4263) üzenetére


horvathkrisz
addikt

majd összedobjuk neked a pénzt itt a fórumon! :C

(#4265) CSorBA válasza horvathkrisz (#4262) üzenetére


CSorBA
őstag

Nekem a fatal1ty a panel miatt tetszett meg nagyon... :) Annyira jó dolog, h. bedugom a mikit, és átváltja a speaker módot... :D Meg persze a távirányító is nagyon cool, ágyból vezérelni a winampot... :))

(#4266) pigatt


pigatt
őstag

Üdv. Emberek!

Lenne egy kis gondom vettem egy xtrememusic kártyát csak az xp-s driver cd-je rossz van rajta egy sérülés. Drivert szedtem hozzá tehát használni tudom, csak szerintem a cd-n még sokkal több hasznos dolog is lenne. Akinek ilyen kártyája van megtenné, hogy az xp driver cd image-t feltölti nekem valahova? Szóltam az eladónak de kb. 3 hete csak igérgeti, hogy majd egyszer...

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#4267) pigatt


pigatt
őstag

Tárgytalan leszedtem a fentebb linkelt drivert!

i9 / 4080 / 32"

(#4268) tibz03


tibz03
őstag

Szasztok!

Szeretnék egy hangkártyát venni. Eddig az X-Fi Audiora gondoltam (olcsósági szempontból :DDD ), de itt eléggé lehurrogtátok, úgyhogy hajlandó vagyok egy fokkal feljebb lépni (azért a minőség nekem is számít :B ).

A kérdés röviden: Xtreme Music vagy Xtreme Gamer? A Musicról jókat olvastam itt is, ott is. A Gamerről meg megintcsak jókat olvastam. :D Főleg zenehallgatásra használnám, de néha játszok is, meg fimet is szokok nézni. :))

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#4269) Kleroo válasza tibz03 (#4268) üzenetére


Kleroo
veterán

Fű...hányszor, de hányszor jelent már meg ez a kérdés :)
Teljesen tökéletesen mindegy. hangminőségben még papíron sincs különbség. a music viszont "szebb". ennyi :DDD

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4270) tupacamaru válasza tibz03 (#4268) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem Music van és nagyon meg vagyok vele elégedve. 1 szavazat rá. :K :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4271) Atlantis


Atlantis
veterán

Youp-Pax X-Fi Software Suite XP 2008 működik 64 bites XP alatt is?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4272) GCsabi


GCsabi
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy X-fi extreme gamert. DVD-audiót szerettem volna hallgatni, de csak sistergő hangot kaptam helyette. A PowerDVD felismerte a hanganyagot, hogy dvd-audió. A hangkártyát Entertainment módban használom, amiben elvileg lehet DVD-audiót hallgatni.Próbáltam állítgatni a csatornák számát, de mindegyikben csak hangosan sistergett. A hangfalam egy creative T7900-as. Ha tudnátok a megoldást arra, vagy csak van valami sejtésetek róla, hogy hogyan szólaltassam meg a DVD-audio hanganyagot, akkor írjatok légyszi!

(#4273) tibz03 válasza tupacamaru (#4270) üzenetére


tibz03
őstag

Köszönöm a válaszokat, ami a külsőt illeti, nekem is jobban tetszik a Music. :) Akkor ha lesz rá lehetőségem, ezt fogom választani! Köszönöm mégegyszer mindkettőtöknek. ;)

(#4274) bzoley


bzoley
veterán

Akit érdekel: DDLive unlocker for X-Fi cards on Vista a Creative fórumán(amíg nem törlik, bár tegnap óta fönn van)

(#4275) BaLee válasza bzoley (#4274) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Valami link?

(#4276) bzoley válasza BaLee (#4275) üzenetére


bzoley
veterán

Valóban bonyolult feladat megkeresni, tessék

(#4277) BaLee válasza bzoley (#4276) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Lustaság fél egészség. :DDD
Kösz!

(#4278) Kovda


Kovda
csendes tag

Sziasztok!

ilyen modult keresek pár napja:
Sound Blaster Digital I/O Module
http://www.soundblaster.com/products/product.asp?category=1&subcategory=16&product=1780

Aki tudja hol lehet venni, vagy rendelni magyar országon, az légyszíves segítsen!

Üdv,
K

(#4279) Kleroo válasza Kovda (#4278) üzenetére


Kleroo
veterán

Énis már régóta vadászom, úgyhogy engem is érdekelne a téma...

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4280) tibz03


tibz03
őstag

Azért a google-t illene tudni használni... :U Az első dolog, amit kidob erre: "Sound Blaster Digital I/O Module", az egy bolt... :o

(#4281) Atlantis


Atlantis
veterán

Megjött az Xtreme Gamer kártyám. Nem vagyok hasra esve tőle. Sennhesier Cx300 fülessel próbálnám használni Youpax driverrel. Kénytelen vagyok max 25%-ra állítani a Master Volume, mert efölött rendkívül zavaró alapzaja van, pedig minden hülyeséget kikapcsoltam(EQ, Crystallízer, CMMS3D). Ezen a hangerőn viszont a filmnél és zenénél is halk, mélyek sem igazán érezhetőek. Sokkal többet vártam egy 20k-s kártyától, ennél az Audigy II ZS notebook messze jobb volt.

Tud valaki valamilyen trükköt, hogy mivel lehet ezen segíteni?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4282) Kleroo válasza Atlantis (#4281) üzenetére


Kleroo
veterán

az furcsa. z én xtreme musicom 100%os hangerőn se ad ki zajt. valami nem stimmel nálad. próbáld ki az alpalap legalsó slotjában. vagy lehet hogy valami program bekavar még a hangképbe, vagy szar a youpax driver.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4283) BaLee válasza Atlantis (#4281) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ott valami tuti nem ok. Pont ezen csodálkoztam, hogy még max hangerőn sem csinál alapzajt ellentétben az eddigi hangkártyáimmal.

(#4284) Kovda válasza tibz03 (#4280) üzenetére


Kovda
csendes tag

Tudom használni google-t.A legtöbb amit kiad ott nem rendelhető, vagy nagyker és nem lehet kistételben rendelni...

(#4285) Atlantis válasza Kleroo (#4282) üzenetére


Atlantis
veterán

A legalsó slotban van.

Közben rájöttem, mi az ok. El kell némítani a mikrofon bemenetet és akkor valóban nincs alapzaj. Hogy miért van így, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4286) tibz03 válasza Kovda (#4284) üzenetére


tibz03
őstag

Igazad van, bocsánat. :B Nincs egy debreceni ismerősöd, akivel vetetnél innen? Tulajdonképpen és is szoktam járni Debrecenbe, valószínűleg jövő héten is megyek, de nem biztos még. De szerintem ha írsz nekik egy e-mail, akkor elküldik postán is.

[ Szerkesztve ]

(#4288) Kovda válasza tibz03 (#4286) üzenetére


Kovda
csendes tag

Írtam nekik egy mailt de b*sztak válaszolni... Találtam egy boltot Salgótarjánon csak most nincs raktáron, majd valószínűleg onnan fogok rendelni.
Akit még érdekel: www.users.hu

(#4289) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Honnan lehet letölteni vista 32 bithez a legujabb Youpax drivert?
(még nem próbáltam, kíváncsi lennék milyen...)

(#4290) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Magyar Vista 32bit SP1 XFi-Xtreme Gamer driver telepítési procedúra: (fagyás nélkül!)

1.)Feltelepíted a gyári szoftvert cd-ről
2.)Letöltöd a webes update-et + Alchemy-t (Auto Update-et elfelejteni!!!)
3.)Feltelpíted az Alchemyt
4.)Újraindítod a gépet csökkentett módban és így telepíted a webes driver update-t
5.)Restart
6.)Aki ki akarja próbálni hozzá a Youpax-féle drivert itt megtalálja: (4.10-es verzió)
[link]
[link]
[link](Innen jön leggyorsabban)
7.)Restart, join. ;)

Remélem, tudtam segíteni, üdv Mindenkinek!

Szerk.: előfordulhat hogy ez a módszer működik 64 bites Vistával is, azzal nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#4291) Nescafé


Nescafé
őstag

Üdv.
XFi kártyából melyiket érdemes venni,a gamer edition az jó.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#4292) tibz03 válasza horvathkrisz (#4290) üzenetére


tibz03
őstag

Erre miért van szükség? Csak mert nekem pénteken jön meg az Xtreme Music-om (ami állítólag szinte ugyanez), és Vistával akarom használni. De én nem gondoltam, hogy ilyen problémás a driver telepítése. :F Vagy Music-nál nem?

És ez a Youpax-féle driver micsoda? Több helyen is találkoztam ezzel a névvel, de nem tudom, mire való.

(Bocsánat a sok hülye kérdésért. :B )

(#4293) horvathkrisz válasza tibz03 (#4292) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Azért, mert ha vista alá felteszed a gyári lemezen lévő drivert, majd azt frissíted, kékhalál.
Ezzel a módszerrel viszont ezt el tudod kerülni.
Azt nem tudom hogy musicnál hogy fog reagálni, mindenesetre ha így csinálod, valószínű sok bosszúságtól megkíméled magad. ;)
Youpax drivert sokan dícsérik, én személy szerint csak annyit vettem észre hogy jobban szól, bár csak mp3-ra ill. játékra használom a kártyát, de asszem tudja vele a DTS-t stb...

Youpax, idézet a szerzőtől:

"Whats new:
Base on XFI Drivers offical SBXF_PCDRV_LB_2_15_0006
Dolby support now on X-FI Vista cards. Needs be tested.
I have permisson from cat-cl admin creative forums to do this.
Better sound quailty
Mic should work 100% now.
New First ever X64 bit support now!
I really can't give change log thats my secret.
This is for both 32 and 64 bit system. X-FI cards Only!"

Nescafé: Xtreme Gamert kell venni, ugyan azt hozza Neked mint a jóval drágább fatality-s verzió.

(#4294) tibz03 válasza horvathkrisz (#4293) üzenetére


tibz03
őstag

Ez esetben köszönöm a leírást, én is így fogom telepíteni. ;)

(#4295) Nescafé válasza horvathkrisz (#4293) üzenetére


Nescafé
őstag

Köszi a választ,akkor az lessz.
Amugy audigy2 zs-t akarom lecserélni erre.

 iPhone 15 Pro

(#4296) Sogron válasza Atlantis (#4281) üzenetére


Sogron
tag

Hali!

Mikrofon lenémít, line-in(ha van külön) lenémít! Ha még így is zajos, akkor nincs rendesen leföldelve a géped! (Illetve még lehet hogy ha van tv tunered, akkor koaxon kapod a zajt, vagy ha rákötötted erősítőre rádióvétel céljából, akkor még onnan is jöhet zaj!) Ha mindezek ellenére zajos, akkor vszínűleg gyári hibás a kártyád.

mod: Későn olvastam tovább a fórumban, mindegy, hátha vkinek van még hasonló gondja!

[ Szerkesztve ]

(#4297) horvathkrisz válasza Nescafé (#4295) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Cseréld le, nem fogod megbánni!
Én nem vagyok nagy audiofil, de leültem a hangzásától mikor hazahoztam, pedig csak mp3-at hallgattam rajta.

Fatalytit meg tessék mindenkinek elfelejteni!

Recon: ;) :R

(#4298) proci985 válasza horvathkrisz (#4297) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem gamer fatality prom van. xram, aranyozott csatik, meg rá lehetne kötni a külső D/A converter/előlapi egységet, már ha európában lehtne kapni külön:(( mondjuk amikor tavaly márciusban vettem, még nem volt ekkora különbség a kettő ára között. viszont az xtremegamer meg tud toslinket.

na nézem ezt a youpax drivert annak örömére, hogy sikerült kerítenem egy mono jack--rca átalakítót:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4299) horvathkrisz válasza proci985 (#4298) üzenetére


horvathkrisz
addikt

mi az a toslink?
youpax-szal mit tudtál kezdeni?

(#4300) proci985 válasza horvathkrisz (#4299) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

optikai kábelhez csati. és az Neked jó;>

egyenlőre még semmit, stabil a gép, holnapig határidős ledás, és nem szívesen robbantanám szét a nagy nehezen stabilizált oprendszerem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.