Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4351) hossszú válasza boci85 (#4350) üzenetére


hossszú
őstag

Tetszik :C , ha az árral nem fognak nagyon elszálni akkor lecserélem a Gamer Fatal1ty Promat ilyenre :K

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#4352) CSorBA válasza boci85 (#4350) üzenetére


CSorBA
őstag

Remélem azért a korábbi kártyák támogatása nem lankad túlságosan.. (bár a támogatásról mindenkinek meg van a maga véleménye :D)
Ez az új I/O panel nem tetszik túlságosan, előző szebb volt szerintem..

(#4353) Oliverda válasza boci85 (#4350) üzenetére


Oliverda
félisten

Már szóba került kicsit korábban. Mondjuk a Creative oldalán $150 van ár gyanánt feltüntetve. Ha tényleg ennyi lesz akkor inkább Prelude, az legalább nem Creative gyártmány. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4354) proci985 válasza CSorBA (#4352) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

milyen terméktámogatás?:DDD ha a szoftver csak feleolyan jó lenne, mint maga a hardver, akkor ez lenne a legjobb cucc a nem stúdió/audiofil szegmensben. csak annyi a para, hogy konkrétan lehet kapni egy x-fi áráért stúdió hangkarit.

avagy: jelenleg az alaplapom digital outját használom. mit érek a bitmatched passtroughal, ha csak pcmet képes kiadni? mit érek az aranyozott csatival, ha nincs megfelelő átalakító? mit érek a világbajnod kártyával, ha az alap driver olyan szinten talicska, hogy még egy bass cutoffot se képes megvalósítani. a console meg vagy felmegy, vagynem vistára (nekem konkrétan négyszer nem ma).

I/O out: digital RCA előlapon... ezek be vannak rúgva. ki az az őrült, aki oda kötné az erősítőt. legalább az optikait mostmár hátra dobták. egyébként meg összes normális házon ott az előlapi hangkimenet... nos, mire is jó ez akkor most, de tényleg?;> inkább raknának rá normális lábkiosztást.

konkrétan semmi újdonságot nem tud (van védelme, de hacsak nem a hangkártyán húztad fel az idekábelt, akkor eddig se tudott belepiszkálni semmi), xram eddig is volt (fatality prom van), stereo enchancement eddig is volt (x-fi újdonsága), digitális kimenet eddig is volt (ugye ott lenne a nem kapható átalakító... vajon csak nem emiatt a kártya miatt vonták ki a forgalomból?;]). ja meg DD kódolás, amit az eddigi összes kártya is tudott (volna, ha mellékelik a driverbe). lehetne mondani, h pénz meg jogdíj, de könyörgöm, az alaplapom olcsóbb volt... és az tud.

a creative ügyesen gyúr a legrosszabb support címre. konkrétan eléggé ideges vagyok, mert miután az ember kiad hangkarira 35öt, nem azt várja, hogy a mai napig nincs normális driver vista alá. az csak hab a tortán, hogy az alaplapi integrált hangkártya drivere finomabban hangolható, mint az elvileg felsőkategóriás x-fié (az enyém konkrétan nyákban megegyezik a fatalityvel). ez kb olyan, mintha egy alaplai integrált vidkari halálra verne használhatóságban egy hd3870/8800gt -t. mert nincs driver (és azért mind az atinak, mind az nvidiának vannak problémák a supportjával).

jól tényleg jól szól. játékosoknak elvileg jól jöhet a virtual 3d... ha az összes erősítő nem tudna évek óta dolby pro logic2őt.

a creative helyében el kéne gondolkozni, hogy talán drivert sem ártana írni, mert a fogyasztók nem lesznek megelégedve. konkrétan gondolkozok a support/fórumok megbombázásán.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4355) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!
Olyan kerdesem lenne hogy vista ala x-fi music-hoz edemes e felrakni a Youp-Pax csomagot?
Nem sokat tudok rola, csak a oldalat neztem meg, viszont eleg reginek tunik a pack. Tud valami ujat, amit a mostani hivatalos diver nem? Vagy haggyam és oruljek hogy megy a hivatalos diver :))

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4356) tibz03 válasza partymaci (#4355) üzenetére


tibz03
őstag

Hello!

Nekem Vista van fent, és XtremeMusic-om van Youp-pax-szal, de nem vettem észre semmi különbséget a gyári driverhez képest. Itt sokan írják, hogy szerintük jobban szól, de szerintem ugyanúgy, úgyhogy te döntesz. Szerintem fölösleges. :)

(#4357) CSorBA válasza proci985 (#4354) üzenetére


CSorBA
őstag

Hát sajnos igen a "terméktámogatás"... ;] :U

(#4358) VBalu987


VBalu987
csendes tag

Szerbusztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy mi a fő különbség a 3 hangkárya között?

1.
Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty FPS
2.
Creative SB X-Fi Plantinum Fatal1ty Champion Series
3.
Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty Platinum Champion EGS

Mert ár alapján 1 ezres a különbség fentről le növekvő sorrendben.

Köszi a választ előre is:
VBalu987

UI: Bocsi ha már szerepelt a kérdés, csak kb 4000 hsz elolvasása hosszú idő lenne.

(#4359) Aygor válasza VBalu987 (#4358) üzenetére


Aygor
tag

Hali!

Az első 1db sima hangkari... semmi több (persze saját memkóval, de nincs távírtó, se előlapi panel)
A második ugyanaz a hangkari de van távírtó és előlapi panel... elvileg jobb mint az előbbi de szerintem csak a tesztek miatt hozták ki h jobb (amúgy teeszteken is a hangya fasza nagyobb mint a 2között a különbség)
A 3. pedig egy hüje elírás sztem.... (a hüje márpedig pontos ly)

De én nem adnék ki érte 45 k-t .... ezért vettem az . verziót használtan 18 ért... (nem is alkudtam) de láttam 20-22 körül. Meg panelosat 26-ért.

Csak észrevételként mondom h kijöttek a pci-E csatolóval is a fatality-k, ráadásul több csatival!!! Ha ennyit akarsz kiadni, akkor inkább az újat ajánlom! Linkelni nem tok, de mire való a böngészés! tegnap találtam amúgy... de lásd kivel van dolgod kikerestem neked:
[link]
Remélem segítettem!

Aygor

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#4360) Aygor válasza Aygor (#4359) üzenetére


Aygor
tag

Mármint vettem az 1 -ik verziót... az 1 lemaradt.

Apropó! Ki hogy oldotta meg h a mikrofon ne adjon mindig jelet a hangszórónak? Mert ha új pálya indul a cs ben v újrakezdem, rögtön kivágja a mikrofont a hangszórókra.... ha meg kipipálom, akkor nem is tudom h játékon belül lehet -e hallani... Mi a fasznak kellett a hangbemenetet lespórolni.... éljen a tvkártya mikrofon páros....

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#4361) Beard982


Beard982
csendes tag

Üdv!
Elölre is bocs ha már volt ilyen kérdés, de nem olvastam át az egész forumot... Múlt héten cseréltem le az Extreme Music-omat egy Fatal1ty ExtremeGamer-re. Namármost a kártya frankó, csak éppen driver-rel van 1 kis gond. Az entertainment consol-bol hiányzik a Dolby Digital EX és a DTS-ES opciók "füle". Webupdate-tel is ugyanez. Nállam van valamilyen gond, vagy a Creative ennyire megnyomorította a Fatal1ty-ket? Ha nállam van valami gond, és valakinek van normális driver cd-je, jó lenne ha segítene.

[ Szerkesztve ]

(#4362) pigatt


pigatt
őstag

Hi!

Biztos, hogy már linkeltétek, de 4000 hszt nem akarok végig böngészni a lényeg, XtremeMusic-hoz keresek jó Vista drivert!

Köszi a segítséget előre is!

i9 / 4080 / 32"

(#4363) bozont válasza Beard982 (#4361) üzenetére


bozont
veterán

Ha csak nem garis ügy miatt, de kár volt lecserélni a Music-ot, semmivel nem jobb a Fatality. Mindenesetre ha xp-t használsz akkor ezzel a driverrel menni fog minden. Amúgy igen a Creaitve ennyire megnyomorította, nem titkolva hogy az egész csak üzleti húzás. :(((

(#4364) aya


aya
addikt

Kimondottan MSI x-fi extreme music pci-e driverlemezt tud valaki belinkelni?
Vagy feltenni valahová, mert az msi pci-e hangkártyám nem fogadja el a creative oldalon lévö drivereket, az msi oldalán van fent driver, de control panel nem .

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#4365) aya


aya
addikt

Most látom csak hogy nem irtam pontosan a hangkari nevét: msi x-fi xtreme audio pci-e.
Ennek kellene a driver lemeze amit msi alaplapokhoz szoktak adni.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#4366) hossszú válasza bozont (#4363) üzenetére


hossszú
őstag

Vista x64-re is letezik Youp-Pax driver?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#4367) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Tanácsotat kérném:
Az x-fi music és a gamer között van hallhato difi hangzásban?
(Tudom a musicot már nemgyártják, de ha lehet kutakodni használt között esetleg talál az ember)

Most live 7.1 24bit karim van genius 5.1 5000es hangfallal, és találtam 1 x-fi gamert 11k-ért, és azon gondolkozom h megérné-e lecserélnem...
(ja, tudom ebböl vannak gondok MSI k8n nForce4 sli lapom van...vannak még gondok ezzel?)

Amugy használt a kari, gari már nincs rá (necces igy?)

Köszi a helpet! :R

(#4368) aya válasza Hooper (#4367) üzenetére


aya
addikt

gamer-t venném, mert azt még gyártják és lehet hogy késöbb jelenteni fog valamit driver ügyileg.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#4369) aya válasza hossszú (#4366) üzenetére


aya
addikt

Létezik, most olvastam utána a driver heaven oldalon.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#4370) Hooper válasza aya (#4368) üzenetére


Hooper
őstag

köszi!:)

szerinted necces használtat venni? vagy inkább gyütsek 1 uj darabra?
(mondjuk a mostani live-om megvan már 4-5éve...nemtudom szoktak ezek elromlani? :DDD )

(#4371) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Van valakinek SB0770-es kartyaja es Vista drivere hozza?

Tiszta Windows rendes ház

(#4372) aya válasza Hooper (#4370) üzenetére


aya
addikt

Szerintem jó a használt is, ezeket általában pénzhiány miatt adják csak el.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#4373) Beard982


Beard982
csendes tag

Érdeklődés szinten, vajon az én deszkám elvinne egy PCI Express-es hangkártyát?
ABIT IL-8-asom van, nem épp mai darab, "csak" 1x-es PCI-Express portjai vannak(persze a 16x-os VGA melett).

(#4374) Beard982


Beard982
csendes tag

A BIOS-ba engedélyezni kell a portokat, és utánna (elméletileg) kezeli a deszka a cuccot?

(#4375) Hooper


Hooper
őstag

Nahátmittaláltam.. régnéztem az asus karikat mert a D2 (nekem) borzalmasan drága volt, de most megláttam az uj Xonar DX -et! [link] :U
Nemnagyon kapni még sehol, de itt 16,5 ért van (olcsobb az x-fi-nél) és külföldi teszteken jobbnak hozzák ki mint az x-fi gamer/music karikat...
persze még driver "hibák" van h játékban nem 100%, DE a creativ elég "lusta" a driver frissitéssel, az ASUS ebben szerintem biztosan jobb lesz...
teszt - [link]
Szerintetek? Vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

(#4376) snoopy


snoopy
aktív tag

probálta már valaki előlapi panelre kötni a kártyát? mikrofont és a fülest.
nem tudom mi az sok tüsi rajta. extremmusic a kari.

(#4377) hossszú válasza aya (#4369) üzenetére


hossszú
őstag

Egyenlore nem talalom :( de ha valaki tudna adni egy linket megkoszonnem :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#4378) pigatt


pigatt
őstag

Egy link nekem is jöhetne csak a Vista 32bit Youp-Pax driver-ről.
Köszi előre is!

i9 / 4080 / 32"

(#4379) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy jól tudom-e, hogy az X-FI Music és Gamer (meg ezek felett) már hardveres a hang gyorsítás, tehát játék közben egyáltalán nem terheli a CPU-t a hangelőállítás?
Másik kérdés,hogy az X-Fi Audio az meg ugye ugyanúgy a CPU-t szipkázza le hangelőállításra (mint az alaplapi hangkari)?

A választ előre is meg köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#4380) Ace Ventura válasza rooland (#4379) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, igy van! :)

Tudna valaki ajánlani nekem egy jó kis audio consol panelt 64 bit es vistához?Valami szép kéne, amihez sok állitási lehetőség van.X-Fi Xtreme musicom van.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4381) rooland válasza Ace Ventura (#4380) üzenetére


rooland
senior tag

Köszi a tömör, lényegretörő választ! Akkor nem tévedtem sokat. :D

Még annyiban tudnál segíteni, hogy mi a különbség a Music és a Gamer közt?
(azt tudom, hogy a music-ot már nem gyártják, meg azt hogy árbeli különbség van :) )

[ Szerkesztve ]

(#4382) Ace Ventura válasza rooland (#4381) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nincs mit :DDD
Na látod azt nem igazán tudom.Szerintem nem sok különbség van, de tény hogy musicot nem találsz már nagyon.Nekem az van, és nagyon meg vagyok vele elégedve.Szerintem ha van egy erősebb 2 magos procid akkor nem kell a hardveres gyorsitás, veheted a Xtreme Audiot is.Persze 2Ghz-es celeron mellé nem árt a hardveres gyorsitás.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4383) szacsee válasza Ace Ventura (#4382) üzenetére


szacsee
nagyúr

De az Audio nem tudja az EAX 5.0-t sem. Ha jól tudom. :B
Na ha meg mán itt vagyok, akkor régebben olvasgattam a topikot, nagyjából a Gamer és a Music közt a különbség:
-aranyozott csatik
-kb hangra ugyanúgy szól
- asszem a gammeren 1-el kevesebb jack van
-gammeren van kompatibilis front panel kivezetés, amíg a music-on nincs ha nem csal az emlékezetem.
Garis music-ot már nem kapni szerintem, akkor meg fölös az ÁFÁ-t kicsengetni, így 15K-s ár lenne a reális, de annyiért nem kap az ember. Így marad a gammer.

(#4384) rooland válasza szacsee (#4383) üzenetére


rooland
senior tag

Lehet mondtok valamit...

(#4385) Ace Ventura válasza szacsee (#4383) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én 15K-ért odaadom bárkinek a musicot.Most volt 1 éves.A baj az hogy szivok a vistás driverekkel.Meg aztán nem találok hozzá szép audio console panelt vistához.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4386) rooland válasza Ace Ventura (#4385) üzenetére


rooland
senior tag

Na, engem lehet érdekelne, csak kicsit még faraghatnál az árból. :U

(#4387) #67688960 válasza Ace Ventura (#4385) üzenetére


#67688960
törölt tag

tessék itt a panel, Creative Console Launcher 2.40.09 :)
vindegyik vistához, és xfi-hez ugyanaz

további különbség a digitális csati:
-gamer-en optikai
-music-on koax

(#4388) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Valaki írna egy rövid összefoglalót erről a kártyáról?
X-FI XtremeGamer

Mit tud, miért jó/miért nemjó?
A tudása gyakorlatban érdekelne, az ilyen 192kHz-es parasztvakítások nem vesznek le a lábamról:))

Előre is köszi!

Köszi!

(#4389) Ace Ventura válasza #67688960 (#4387) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Köszönöm szépen.Melyik drivert ajánlod esetleg vistahoz?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4390) #67688960 válasza Ace Ventura (#4389) üzenetére


#67688960
törölt tag

szia!
a Creative Sound Blaster X-Fi series Driver 2.15.0006 a legújabb, én is azt használom
hopp, most vettem észre hogy nem tettem fel az ALchemy-t

[ Szerkesztve ]

(#4391) Ace Ventura válasza #67688960 (#4390) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszi.
Ahogy látom ez jó vista-ra és xp-re is.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4392) #67688960 válasza kem (#4388) üzenetére


#67688960
törölt tag

szia!
hát ha így nézzük a 16/44.1-et tudja és elméletileg az is a hallástartományod felett van,
mégis valahogy szebben szól mint egy ac96-os alaplapi,
viszont egy hd-s alaplapinál nincs semmi extra hallható különbség,
de hárdveresen nyomna mindent, ha nem kellene az alchemy, ha nem tévedek
mellékesen én 24/192-n használom
[link]

(#4393) #67688960 válasza Ace Ventura (#4391) üzenetére


#67688960
törölt tag

ja, jól látod
"Windows Vista 64-bit, Windows Vista 32-bit, Windows XP Professional x64 Edition, Windows XP Service Pack 2 (SP2), Windows XP Media Center Edition (MCE) 2005 or Window XP MCE 2004"
üdv!

(#4394) kem válasza #67688960 (#4392) üzenetére


kem
addikt

Értem.
És melyik az az alkalmazás ami 24/192-t bocsát ki magából amikor vonós zenekart hallgatsz?:))
Amikor én felvételt készítek, ott hallani az eltérést ezek közt visszajátszásnál, de ha olyat hallgatsz ami 16bitre van normalizálva, és 44100Hz-es, akkor akármire állíthatod a kártyát. Másrészt meg a legtöbb hangcuccnak még 18000Hz sincs a sávszélességü, úgyhogy a teteje+az alja amúgy is hiányzik...

Akkor csak a hardveres gyorsítások miatt hasznos a kártya?

Köszi!

(#4395) #67688960 válasza kem (#4394) üzenetére


#67688960
törölt tag

egyszer csak lesz olyan is :))
amikor megvettem leteszetletem és volt ami szebb volt 192-ön, szóval marad
nem is tudom hogy van-e olyanom ami nem megy 18KHz fölé, talán a dekkem, az más kérdés, hogy mikor hallom :D

ha elég jó az alaplapid akkor szerintem igen

(#4396) kem válasza #67688960 (#4395) üzenetére


kem
addikt

Nekem csak az AKG k240 fejhallgatóm az ami utoléri az E-Mu-m minőségét(Creative ez is), de egy füleserősítő, vagy egy Behringer pult már el is rontja a jelet simán.

Ez olyan mint ha 4 paklival kártyáznál, de úgy, hogy minden lapból 4egyformát kapsz:D
Nem lessz tőle élvezetesebb a játék, és az esélyek se változnak jó irányba:D

Amúgy az E-Mu stúdiókártyám nem valami játékbarát -mert nem arra tervezték-, ezért szeretnék mellé egy jóféle egyszerű, de szépen szóló hangkártyát.
Egy bizniszben kéne beszámítanom egy gamer x-fi-t, azért érdeklődöm róla...

Köszi!

(#4397) proci985 válasza kem (#4394) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyakorlatilag a creative játékra csinálta a kártyát a tapasztalataim szerint. a D/A része remek neki (adott esetben az erősítőre kiküldött hds alaplapiról kiküldött digitális jelből visszaalakítottat veri), játékok alatt eszméletlen erős (valamennyi sávszélt felszabadít, tényleg kevésbé terheli a procit) nagyon jól és pontosan szól.

control panellel XP alatt zenét hallgatni is tökéletes, vista alatt meg lehet mókázni a youpax driverrel (azzal se tökéletes, de érezhetően jobb).

az a baj, hogy egy nagyon jó hangkari lehetne filmezni/zenét hallgatni is, de a creativenál nem veszik észre, hogy kis módosításokkal a kártyájuk ebben a szegmensben is nagyon jó lehetne (pl dts/dd passtrough). vagy lehet úgy gondolják, hogy számítógéphez számítógépes hangfal dukál, csak analóg bemenettel ellátva. az igaz, hogy egy jó alaplapi kimenet már sokkal nem marad le tőle hangzásban, de ha már megvettem a hangkarit, akkor használnám erre is...

másik hozzászólásodat is nézve: szépen szól (AKG K 530 LTD az itthoni füles), játékra pedig tökéletes;>

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4398) #67688960 válasza proci985 (#4397) üzenetére


#67688960
törölt tag

én a hm erőlködőmre bízom a hangot a filmhez, akkor az alaplapitól kap digitális jelet

(#4399) proci985 válasza #67688960 (#4398) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

filmnél nem volt soha semmi baj, játéknál viszont eléggé sokszor:) avagy kipróbáltam úgy is, mert lusta voltam megnyomni a tőlem méterre lévő erősítőn a gombot. zenénél viszont a lapi mintha belepiszkált volna érzésre pár számnál.

Gyok2: a dell oldalán van hozzá fent.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4400) pigatt


pigatt
őstag

Senkinek nincs Vista 32bit Youp-Pax driver???

i9 / 4080 / 32"

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.