Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4901) DukeFX válasza Egon (#4900) üzenetére


DukeFX
tag

LOL, két piros autó amiben van légkondi és elektromos ablakemelő stb. (mint specifikáció) semmit sem árul el az autóról. Keress közeli képeket a két kártyáról és nézd meg az áramkört közelebbről és legfőképp a rajta levő chipeket. Ha visszaolvasod a hozzászólásaimat, leírtam mennyire számit a rajta levő DAC, ugyanis ez határozza meg, hogy a sok 0 és 1-ből miként lesz analóg jel. Ez határozza meg a hang jellegét. Össze sem lehet vetni a két kártyát egymással, az egyik egy bostoni filharmonikus, a másik még csak hangszert sem látott. Ha jó neked a lapos, unalmas, élettelen hang (az Audigy SE színvonala), hát vegyél olyat. Én nem tartalak vissza, de kérlek... és szépen kérlek, ha nem értesz hozzá, ne vezesd félre a kedves fórumtagokat.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4902) #56474624 válasza DukeFX (#4898) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mindkettőben (Music, Gamer) a CS4382 DAC van.
Én egyébként eredeti, dobozos Music-ot vettem még anno, de hogy őszinte legyek, ez sem közelíti meg a jó, igényes zenei hangzást. Ahhoz ennél sokkal több kell, valami jó kis multibites cucc (főleg a régebbiek közt, újak közt ritka), sigma-deltás DAC-okat (CD-playereket) el lehet felejteni, nem igazán tudják azok, mi fán terem a zene, csak épp ezek költséghatékonyak.

(#4903) Eagl3 válasza #56474624 (#4902) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha jól értem itt nem gamer és music közt megy a vita hanem gamer és gamer fatality között.
Kédés, te melyik gamer re gondoltál? :)

(#4904) #56474624 válasza Eagl3 (#4903) üzenetére


#56474624
törölt tag

Micsoda? :F

(#4905) Eagl3 válasza #56474624 (#4904) üzenetére


Eagl3
veterán

Mi micsoda?

(#4906) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Segítséget szeretnék kérni.

A külső egységen / Elite Pro / van ez a valami, fogalmam sincs, mit jelent. Néha bevillan pirosan. [link]
Mi a francot jelenthet?

Telepítésnél, a digitális jelre kapcsoltam, lehet, hogy ez a baj?

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#4907) Shael


Shael
csendes tag

sziasztok!a segítségeteket kérném:)
1 ilyen hangkártyát szeretnék: [Creative Sound Blaster X-Fi Titanium]
ami a gondom:
-nem tudom hogyan zajlik ha Creativeról rendelném meg?150 dollárért van feltüntetve,ebben a házhozszállítás is benne van?vagy hogy is van ez?:D
-az alaplapi hangkártyámat 1 jobbra cserélném azért esett a választásom erre,a feladata egy Speedlink Medusa 5.1 ProGamer kihajtása lenne mert én kicsit komolyabban játszom és fontos a hang minősége stb:)szoval a hangkártya megfelelne e a célra?(persze nem hátrány ha a zenei élményeket is fokozza mert általánosságban többet zenélek de ez most nem fontos:D)
-valakinek bármi tapasztalata/véleménye van ezzel a hangkártyával kapcsolatban?
előre is köszi:)

(#4908) troly


troly
tag

Sziasztok!

Van egy X-fi extreme audio hangkártyám.Vista 64bit alatt sp1 is fent van használom.
Ha feltelepítek minden frissitést akkor a stereo hangoknál nincsen mélyláda a Genius 5.1-es hangfalrendszeremnél.Eddig csak akkor van ha a power dvd 8-al játszok le bármit.
Ott ha beállitom hogy 5.1-e s a házimozim akkor nincsen gond.Ellenben winmp mediaplayer és bámi más lejátszó ahol ez nem állítható csak a két kis hangszóró szól elöl és semmi mély.Már telepítettem mindent nem az a baj.Az eredeti driverrel nem használható a gép mert sp1 alatt a programok felénél nem lesz hang ha nem frissitek driver.
ezalatt értek bármilyen filmet stb.Valakinek van ötlete hogy a hangkártyán vagy valahol állítani hogy a többi program elismerje a házimozit. :R

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#4909) #56474624 válasza Eagl3 (#4905) üzenetére


#56474624
törölt tag

Túl sokat kombinálsz. ;)
Én általánosságban beszéltem DAC-okról.

(#4910) Razi


Razi
tag

Hát, énmár nemtudok dönteni :DD

(#4911) sbela válasza troly (#4908) üzenetére


sbela
csendes tag

Ha 2.0 (stereo) a forrásod, akkor a winamp, csak akkor fogja megszólaltatni, 5.1 ben ha felteszel valami plugint ami a 2.0-t upmixeli 5.1-re, mert 2 csatorna = 2 hangfal.
Én foobar2000-et használok ott van egy channel mixer a dsp manager-ek között, amibe be tudom állítani, hogy a forrástól függetlenül hány hangszóróban szóljon a hand, és így ha 5.1 a hang, akkor nem bántja, de ha viszont 2.0 akkor kiteszi 5.1-be, ja és mind paraméterezhető.

Szóval valamilyen channel mixer plugin kell neked.

Hmm...

(#4912) DeadMen


DeadMen
tag

Elite pro-nál,vagy más külső vezérléssel rendelkező x-finél hogy lehet beállítani a vezérlőpotik érzékenységét nem tudja vki? :F

(#4913) #56474624 válasza troly (#4908) üzenetére


#56474624
törölt tag

Keresd meg Consol Launcher-en belül a THX beállításokat, ott bass management, majd enable bass redirection. Elvileg ekkor, ha sztereót is szólaltatsz meg, a mélyet is meg kéne neki puffogtatni. De amúgy van egy másik módszer is: Sztereóban küldöd a jelet, és azt hiszem Geniuson a DVD (2 ch) módban ilyenkor kikeveri 5.1-re. Én ezzel kaptam a jobb hangminőséget. Bár én a jó öreg sztereó híve vagyok. :)

(#4914) Matamata válasza Shael (#4907) üzenetére


Matamata
aktív tag

Néha olvass egy picit vissza :DDD katt

[ Szerkesztve ]

(#4915) Egon válasza DukeFX (#4901) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, pontosan tudom, mit csinál a DAC. Ha különböznének, akkor a specifikációban ez tükröződne (tudod, a bitek meg a kHz-ek eléggé jellemző DAC-specifikációk... :U ).
De látom, mások is írják, hogy ugyanaz a DAC van a kártyákon.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4916) troly válasza sbela (#4911) üzenetére


troly
tag

Igen azt gondolom de játékoknál meg elég szar mélyláda nélkül.
Végülis nekem nem gond a stereo csak kicsi a szobám és ezt a házimozit kötöm rá hogy legyen zene és ezért nem használok hangfalakat.
De köszi a segítséget! :R

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#4917) troly válasza #56474624 (#4913) üzenetére


troly
tag

Szioa!

Igen azt tudom!
A génius stereo foglalathoz meg külön át kéne kötöm máshogyan a dolgokat azt azért nem tudom használni!
De igen azt tudom kiadja a stereot,de most igazábol csak ez érdekelt volna valaki tud-e mást.
Köszi a segítséget! :R :R

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#4918) DukeFX válasza Egon (#4915) üzenetére


DukeFX
tag

Feladom...
Vess rá egy pillantást, nézd meg a 4-es körüli áramkört és hasonlítsd össze egy igazi X-Fi-vel. Nem kezdem el magyarázni az alapvető hibáit. Ráadásul megnézheted a többi chip-et is. DAC =/= csak egy chip!!!

Látom legalább Ba cy lus osztja az én nézeteimet a jó hangzásról :)

Ez a srác még ezzel sem volt megelégedve: kép XD

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4919) DeSanto válasza DukeFX (#4918) üzenetére


DeSanto
őstag

Az a kép még a DanielK-s korszakból való. :D

(#4920) #31757056


#31757056
törölt tag

Sziasztok! Valakinek sikerült már működésre bírnia Vista SP1 alatt az X-Fi konzolt? Nekem men működik semmi, visszadob, not supported audio device, XP alatt nem volt gond vele. Audio kártyám van...

(#4921) #56474624 válasza DukeFX (#4918) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehet van némi fogalomzavar itt:
A DAC (vagy D/A-konverter) önmagában tényleg egy chip.
Viszont nemcsak ez a döntő szempont, hanem a köré épülő elektronika is. DAC afféle szükséges, de nem elégséges feltétel. TDA1541 egy nagyon jó kis DAC, de abból is tudtak kihozni rossz hangot (most nem jut eszembe melyik philips az...). A Music és Gamer áramköri felépítését, bevallom, én nem tanulmányoztam, de az igaz, hogy tényleg lehet merőben más a kettő hangja, szóval nem kizárt. Bár én még nem hallgattam a Gamer-t.

(#4922) DukeFX válasza #31757056 (#4920) üzenetére


DukeFX
tag

Vistát használok a megjelenése óta és semmi bajom az Audio Console-lal, sőt azzal soha semmi bajom nem volt. Bár lehet azért mert mindig frissen tartottam a driverét, mert nagyon vártam már, hogy kijavítsanak egy hibát.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4923) DukeFX válasza #56474624 (#4921) üzenetére


DukeFX
tag

Hát... a DAC számomra egy konvertálásra szánt chip egy köré épített szabályozó áramkörrel. A chip önmagában mit sem ér (mint egy erősítőben a transzformátor a valódi táp, de ELKOk nélkül csak sípolást hallasz, a trafó+puffer=a teljes táp), de erről nem kívánok vitát folytatni :)

A TDA1541 a DIY D/A konverterek legkedveltebb chipje, erről én is sok jót olvastam, bár személy szerint nem hallottam még olyat szólni

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4924) #31757056 válasza DukeFX (#4922) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én a gyári cd-ről tettem fel, az autoupdate-t is használva egyből. Ezekeszerint akkor az lehet hogy a netről frissebb dolgok lehetnek mint amit az autoupdate leszed? Mást nem tudok elképzelni.

(#4925) alienpapa


alienpapa
senior tag

Fura, hogy sokaknak azzal van problémájuk, h nem szól mind a 6 hangfal egy sztereo zenénél. Nekem egy régi audigy se-vel soha nem volt ilyen bajom. Akármit csinálok, egyfolytában szól az összes hangfalam és a woffer is. Ha tényleg ennyi gond van a mostani kártyákkal, akkor inkább maradok az enyémnél. :U Pedig jól jönne egy extreme music. :DD

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4926) #31757056 válasza DukeFX (#4922) üzenetére


#31757056
törölt tag

Bocsi, lehet az előbb nem egyről beszéltünk, illetve én :B Az Audio Console nekem is működik, de a Creative Volume Panel, ahol lehet állítani az EQ-t meg ilyesmik, az nem megy! Audio kártyánál XP alatt automatikusan Entertainment módba vált, és nem is lehet más választani, de itt most azt írja nem támogatott a hangeszköz :F

(#4927) El_Gringo válasza alienpapa (#4925) üzenetére


El_Gringo
csendes tag

Nincs gond, alapból nem az összes hangfalból szól a zene, de simán átlehet állítani.
Engedélyezni kell a X-fi CMSS-3D, Stereot surrandba rakni, és tökéletesen szól mindegyik

(#4928) #56474624 válasza DukeFX (#4923) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez ugyanaz, hogy a fejem önmagában nem fej, hiszen test nélkül nem "funkcionál". :D

(#4929) DukeFX válasza #31757056 (#4924) üzenetére


DukeFX
tag

LOL, az auto update 1x régebbi drivert akart felrakni, mint ami már fent volt (azt manuálisan töltöttem a guru3d.com-ról). Azt szerintem hanyagold :)

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4930) DukeFX válasza El_Gringo (#4927) üzenetére


DukeFX
tag

Az torzít, de veszettül ha nem fejessel használod!!!!!!! A lejátszó proggiknál külön-külön be kell állítani az outputot. Ez a helyes megoldás.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4931) DeadMen válasza alienpapa (#4925) üzenetére


DeadMen
tag

Szerintem az a program lekeverésén múlik. Ha olyan progival (pl. Powerdvd) hallgatod,ami tud sztereóból 5.1et kreálni (pl. Dolby Prologic-kal) akkor szólnia kell mindennek.

(#4932) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Nekem Xtreme Gamerem van, most olvastam, hogy mégse ugyanazt nyújtja hagzásba mint egy Music. Gondoltam akkor lecserélem, de most akkor az a kérdésem lenne, hogy mi szól szebben egy Asus Xonar DX vagy egy Xtreme Music, játékok nem érdekelnek annyira, leginkább zenét hallgatok, erre a legmegfeleőbb kártyát szeretném az adott árkategóriában.

(#4933) audi100td


audi100td
nagyúr

25k-ig mit ajánlotok?

(#4934) audi100td


audi100td
nagyúr

Sima X-FI Titanium jobb mint egy Xtreme Music vagy Xonar DX?

(#4935) patyik75 válasza audi100td (#4934) üzenetére


patyik75
tag

xtreme audiot akarsz irni?? a musicot nem ismerem...........

(#4936) bozont válasza audi100td (#4934) üzenetére


bozont
veterán

Annyira nem ismerem a kártyákat, bár szerintem az X-fi kártyák között nem lehet olyan sok különbség hangzás terén. Szerintem ebben a topicban kérdezősködj, ha inkább zenére meg filmre kell arra van jobb alternatíva is.

mod.: Ja igen és az X-fi audio hangkártyát felejtsd el. A többi szerintem nem olyan rossz, nekem egy Gamer Fatality van és nagyon jól szól még ezzel a Genius hangrendszerrel is.

[ Szerkesztve ]

(#4937) audi100td válasza bozont (#4936) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem adudio-ra gondoltam, csak az elötted hozzászóló kevert valamit, musicról beszéltem és most sima gamerem van.

Megnézem a másik topikot is.

[ Szerkesztve ]

(#4938) #31757056 válasza DukeFX (#4929) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszi, megpróbálom! Hát nem tudom, egyébként biztos a driver hibája miatt nem ismeri fel a Volume Panel X-Fi-nek a kártyámat, mindenesetre érdekes! :)

(#4939) audi100td válasza DukeFX (#4923) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gamert megéri lecserélnem egy Musicra? Annyival rosszabb lenne :F
25k-ig tudnál valamit ajánlani? Esetleg Xonar DX? X-Fi Titanium?

Logitech Z-2300 lesz alá.

[ Szerkesztve ]

(#4940) Tonyo válasza audi100td (#4932) üzenetére


Tonyo
őstag

szia!

Mondtam én, nem hittél nekem :U

(#4941) audi100td válasza Tonyo (#4940) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mert amikor én vettem, itt mindenki azt mondta hogy ugyanaz csak kisebb nyákon :U

(#4942) mindfreak válasza audi100td (#4941) üzenetére


mindfreak
őstag

Mivel jobb a Music a Gamernél? Bocsi, visszanéztem, de nem találtam...

(#4943) audi100td válasza mindfreak (#4942) üzenetére


audi100td
nagyúr

Állítólag jobb a Musicnak az elktronikája meg a DAC, de lehet, hogy félreértettem valamit.

Bár még mindig kételkedem, hogy igaz lenne, képeken úgy láttam mintha ugyanazok a chipek, meg kondik lennének rajta, de én nem értek hozzá annyira, örülnék ha valaki segítene, ha ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4944) mindfreak


mindfreak
őstag

Én sem értek hozzá annyira sajnos. Én Audigy 2 ZS-ről váltottam XtremeMusic-ra, de még ott se vettem észre nagy különbséget. Voltam hallásvizsgálaton is! :DDD

(#4945) audi100td válasza mindfreak (#4944) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha nem tud valaki meggyőzni, hogy kapok érezhetően jobb hangkarit 25k-ig, akkor marad a gamer, bár alaplapi után felüdülés volt.

[ Szerkesztve ]

(#4946) DukeFX válasza audi100td (#4943) üzenetére


DukeFX
tag

Kb, mintha Tesco gazdaságos ehetetlen vacak vs valami ehető lenne: dobjuk ki a minőségi alapanyagokat és tegyünk be valami költséghatékony helyettesítő terméket. A hülyék úgysem tudják megkülönböztetni az aszpartámot (édes vegyi hulladék) a cukortól.

Csak tisztázásként: nem azt mondtam, hogy annyira rossz az a gagyi változatú gamer, csak azt mondom, hogy hangban nem ér többet egy Audigy SE-nél. Persze attól még ott van benne a legtöbb ilyen-olyan játékvacak. Ha igazán jó hangot szeretnél (játékhangkártya kategóriában) akkor meg se állj az Elite Pro-ig. Abban látszik, hogy jól átgondolt, jól megvalósított eszközről van szó és nem csak azért olyan drága, mert van hozzá egy külső doboz, amely kibővíti a csatlakozási lehetőségeket. Az Asus Xonaroknak is egész jó mért eredményei vannak, bár saját fülemmel még nem hallottam.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4947) audi100td válasza DukeFX (#4946) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor azt szeretném kérdezni, hogy van-e értelme váltanom Xtreme Musicra?
Z-2300-as rendszer mellett. Elite Prora nincs pénzem, vagy mit érdemes 25k-ig venni?

Kimérni, hogy lehet a hangkártyát? Rightmark Audio Analyzerrel, hogy tudok olyan tesztet csinálni, mint a PH tesztben?

(#4948) #56474624 válasza audi100td (#4947) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem felejtsd el a Creative-ot ezügyben...

(#4949) bozont válasza audi100td (#4947) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem nem éri meg a macerát (kivéve ha egy az egyben ráfizetés nélkül sikerül, de azt is csak hogy jobb legyen a lelki békédnek :D ), kétlem hogy annyira hallhatóan jobb lenne mégha igaz is hogy más alkatrészeket raknak rá. De mint mondtam, ha játék szempontjából nem fontos a dolog akkor van ilyen árban sokkal jobb hangkártya mint az x-fi, de erre már kérdezz rá abban a topicban amit linkeltem.

(#4950) audi100td válasza bozont (#4949) üzenetére


audi100td
nagyúr

kérdeztem ott is csak nem nagyon kapok választ, esetleg EMU 1212M?

Kérdés, hogy Z-2300-hoz kell-e egyáltalán jobb kari, mint egy Gamer?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.