Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4101) MrTwister válasza Mikiller (#4100) üzenetére


MrTwister
őstag

Nem ezt mert ez a YouPax mi meg a Daniel K féle drivermod-ot keressük.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4102) pele79


pele79
csendes tag

Hali!

Van egy nagy gondom, vettem egy Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty Porfessional hangkarit és szeretném a filmeket avi/dvd hardveresen dekódoltatni vele. (elvileg tud DTS +mindent)
No, a régi hangkarival /audigy 2 value/ ezt ugy oldottam meg hogy avi/ac3filter->spdif és a hangkari szépen hardveresen kikódolta, ugyanigy windvd/s-pdif.

Most ha ezt teszem akkor üzen a kis buborék a sarokba hogy: "Dolby Digital Bitstream Out" és megy a kussolás. kiküldi digitálisan :(

elvileg lennie kellene a beállításkonál DTS/Dolby gombnak amit én biza nem találok és persze ezeken belül kellene beállítani a DTS/Dolby dekódolást.
Valahogy igy kellene kinéznie.
[link]
Nelkem igy néz ki a dolog:
[link]
Na most az a kérdésem hogy én vagyok hülye vagy a creativ olyan ganyé hogy kivette az XP-s driverből ezt a funkciót?

Hangfal Inspire T7900

pele

(#4103) pele79 válasza pele79 (#4102) üzenetére


pele79
csendes tag

javítás:

Sound Blaster® X-Fi™ XtremeGamer Fatal1ty Professional Series

ez már lehet nem támogatja a DTS-t?
hogyaza......................................
akkor nincs más mint előkapni valami "javított drivert" :F

pele

(#4104) boci85 válasza pele79 (#4103) üzenetére


boci85
tag

Hali
Nekem is ilyen kártyám van és nekem is ez a problémám és mindenkinek:D
DTS támogatja teljes mértékbe !
A baj ,hogy nem tudod állítani tese ,hogy a kártya dekodoljon? mert ott ahol lehet, állítani el van halványúlva az az nem lehet állítani:D fene se tudja mér ,erre senki nemtudott választ adni ,szerencsémre Z5500-am van és ő végzi a dekódolást a power dvd-én beállítom az kész
várunk a jó drivere:Dvalakimár lassan másfél éve

(#4105) Mikiller válasza MrTwister (#4101) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Ez a YouPax miért nem jó nektek?
Csak érdeklődés:)

(#4106) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Közben találtam egy fórumot ahol megtalálható minden.
[daniel_k fórum]

[ Szerkesztve ]

(#4107) pele79


pele79
csendes tag

Hehe!!! Yes, yes, yes!!!!!!!!!!!!! Creative bekaphatja!!!!! Hehehe!!!!! :))

[Isten éltese aki ezt csinálta! Youp Pax X-Fi + XP]

Ezzel minden van mint a bazárban és minden müxik is (már amit ki tudtam eddig próbálni belőle). THX, DTS, Dolby ............

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

pele

(#4108) MrTwister válasza pele79 (#4107) üzenetére


MrTwister
őstag

Ebben a csodában van Dolby Digital Live(DDL) támogatás? EAX5-öt tudja? Játékok mennek vele? Légyszíves oszd meg velünk is a tapasztalatod.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4109) emre33 válasza pele79 (#4107) üzenetére


emre33
addikt

Pont tegnap este az akkori hozzászolásom után néztem meg a youp-pax oldalt, mert már régen néztem meg hogy mit alkottak a fiok, erre itt van.

Éjszaka lejött, most értem haza, most telepítem..majd kiderül mit tud.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4110) bzoley válasza pele79 (#4107) üzenetére


bzoley
veterán

ha hozzászólsz:
"a smiley-k arra valók, hogy egy többféleképpen értelmezhető mondat hangulatát megmutassák. Épp ezért ne használd sormintának, díszítőelemnek, vagy értelem nélkül."

(#4111) pele79


pele79
csendes tag

Bocsesz! Újonc vagyok még :(((

Itt van néhány kép, hogy mit is tud:
[pic1]
[pic2]
[pic3]
[pic4full]
[pic5]
A DTS/Dolby Digitál szépen muzsikál filmek alatt TESZTELVE ;]
Játékban COD4/Wow nem volt gond, majd neki eresztem a DooM3-at :D

a kártyám: Sound Blaster® X-Fi Xtreme Gamer - Fatal1ty Professional Series

pele

(#4112) Oliverda válasza emre33 (#4109) üzenetére


Oliverda
félisten

Van benne DD Live? :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4113) MrTwister válasza Oliverda (#4112) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem is ez a kérdés! Lenni vagy nem lenni ez itt a kérdés :))

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4114) pele79 válasza Oliverda (#4112) üzenetére


pele79
csendes tag

Én nem találtam benne ilyen opciót "Dolby Digital Live"

Viszont a telepítéshez néhány jótanács:

- kicsomagolva alapból nem fér rá egy 700 megás lemezre, én kiszedtem a "(Youp-Pax X-Fi Software Suite XP 2008)\Manual\" könyvtárból a fölösleges nyelveket és csak az "English" könyvtárat hagytam meg,
továbbá a "(Youp-Pax X-Fi Software Suite XP 2008)\(Youp-Pax X-Fi Software Suite XP 2008)\Audio\Setup\Bitmaps\" könytrárból is kiszedtem a fölösleges nyelveket.
Aztán kiirtam egy ujrairhatóra :DDD

- a másik fontos dolog, hogy amikor elkezdi a telepítést érdemes lerakni a tálcára (Win+D) mert lesz egy-két felugró ablak amikor a drivert kezdi el telepíteni /"Telepités folytatása" dolog/ és nem fog látszani.

- persze ahogy irja a Readme-be előtte érdemes uninstalálni a régi drivert + töröltetni valamelyik progival /Driver Sweeper vagy Driver Cleaner természetesen csökkentett módban/.

Sok sikert mindenkinek!

pele

(#4115) MrTwister válasza pele79 (#4114) üzenetére


MrTwister
őstag

Kár, azért köszi a tippeket.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4116) bozont


bozont
veterán

Ezzel a yuop-pax driverrel működik az eax is rendesen? Mert asszem régebben volt valami másik moddolt driver (talán KX volt a neve) még az audigy korában, de azzal az volt a gond, hogy az eax nem működött.

(#4117) pele79 válasza bozont (#4116) üzenetére


pele79
csendes tag

DooM3-ban tökéletesen működik :Y az EAX

[ Szerkesztve ]

pele

(#4118) bozont válasza pele79 (#4117) üzenetére


bozont
veterán

Na az remek. :C
A másik kérdésem, hogy XP alatt miért van szükség az alchemy-re, mi értelme átmoddolni? Elvileg csak vista alatt kell hogy működjön a directsound, vagy van még valami?

(#4119) _ak_ válasza bozont (#4118) üzenetére


_ak_
addikt

XP alatt Alchemy? Miért lenne szükség rá? Mármint tudtommal egyáltalán nem kell, hisz annyit tud, h szoftosan emulálja az EAX-ot, de XP alatt az EAX-al nincs probléma. Persze lehet lemaradtam vmi infórol..

Let's begin, de gozaimasu!

(#4120) Oliverda válasza pele79 (#4114) üzenetére


Oliverda
félisten

Kár... akkor nem látom sok értelmét hogy felrakjam a gyári helyett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4121) CSorBA


CSorBA
őstag

most nekem nem tiszta, amiről pele79 beszélt, az a you-pax driver x-fi-hez, az most xp-s ? :F

(#4122) pele79 válasza CSorBA (#4121) üzenetére


pele79
csendes tag

Igen!

Az Alchemy az tényleg valami Vistás dolog. Feltettem de le is szedtem.

"Sound Blaster X-Fi Drivers and Applications for Windows XP"
"Supported Models:
• SB X-Fi Xtreme Music (SB0460)
• SB X-Fi Xtreme Gamer (SB0730/SB073A)
• SB X-Fi Xtreme Gamer - Fatal1ty Professional Series (SB046A)
• SB X-Fi Fatal1ty FPS (SB0466/SB0256)
• SB X-Fi Platinum (SB0460/SB0251)
• SB X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series (SB046A/SB0256)
• SB X-Fi Elite Pro (SB0550/SB0510, SB055A/SB0510)
• All OEM versions :D"

pele

(#4123) bozont válasza _ak_ (#4119) üzenetére


bozont
veterán

Igen tudom, én is ezért kérdezem, csak ott volt a readme-ben hogy benne van a pakkban az xp-re moddolt verzió. Na de mindegy, azt nem raktam fel.

Van egy-két dolog amivel nem vagyok teljesen tisztában mit is takar, a gyári driverben nem volt ilyen mint pl.: dolby digital EX, dynamic range (minimum, standard, maximum beállítások közül lehet választani).
És az sem tiszta mi az hogy: DTS-ES matrix 6.1 for decoding 5.1 channel soundtracks? Ez most az 5.1 hangot konvertálja 6.1-re?

(#4124) #67688960


#67688960
törölt tag

:DDD , jó ez az x-fi gamer vistával

(#4125) need


need
addikt

Üdv..

nem régen raktam a gépembe X-Fi Xtreme Gamer hangkártyát
megspékelve Inspire T6100-al.

Szeretném hogy a hátsó hangszorok hangosabban szoljanak...de erre csak az egyik beálitásnál 1 csuszkát találtam..ez minden beálitás arra hogy a hang hol szoljon hangosabban...???

"elözö hangkártyámon Adigy-n lehetet választani a a consol részénél még pedig ha a középen a kört lefelé mozgattam akkor a hátsok hangosabban szoltak"

Vagy van még valahol valami ami el kerülte a figyelmemet...???

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4126) Energie X


Energie X
őstag

Egy kis érdekesség:
[link]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#4127) Kis zöld izé válasza need (#4125) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Az új X-FI XP-s driverekben már javítva lett ez a probléma,Szóval Auto Update és utána már külön fogod tudni állítani a csatornák hangerejét.

Bye!

(#4128) need válasza Kis zöld izé (#4127) üzenetére


need
addikt

azt hiszem én nyomtam már autoupdate akármit...

de ez melyik menü résznél vannak a csatornák..beálitása....???

itt kellene lennie...???[link]

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4129) pele79 válasza need (#4128) üzenetére


pele79
csendes tag

A 7.1 Speakers Felirat mellett van egy kis "THX" gomb arra kattints!
Speaker level ha egyezünk

pele

(#4130) Oliverda válasza Energie X (#4126) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát én inkább egy Prelude X-Fi után ácsingózok most. Kezdek kiábrándulni én is a Creative-ból a mocskos húzásai miatt. A Prelude legalább csak félig Creative. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4131) need válasza pele79 (#4129) üzenetére


need
addikt

köszönöm:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4132) Savanya


Savanya
addikt

X-Fi Xtreme Gamer-hez kellene segitség : van egy front panel mikrofon és fejhalgató kivezetése . Valaki segitene mi a lábkiosztása ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#4133) Raymond válasza Savanya (#4132) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Es meg van ez (ugyanaz a kiosztas az X-Fi kartyakon):
[link]
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4134) Raymond válasza Savanya (#4132) üzenetére


Raymond
félisten

Bocs, elneztem hogy Gamer a kartyad. Azon standard Intel HD Audio a csati. Itt a leiras:
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4135) Vesh


Vesh
csendes tag

Hali srácok!

Lenne egy egetrengető nagy barom kérdésem.Mentségemre szolgáljon h eddig csak stereo val foglakoztam.

Nos kinéztem magamnak egy ilyet CREATIVE Sound Blaster X-FI Xtreme Gamer-t egy ilyennel LOGITECH G51.

Azt nem értem hogy a hangkártyán összesen van 4 kimenet,erre hogy fél rá az 5.1 es hangrendszer,a 4 kimenetből 1 minimum bemenet a mikrofonnak, akkor marad 3 kimenet,hogy kötök én rá 3 kimenetre egy 5.1 es hangrendszert?

Ne alázzatok le légyszi :) de egyszerűen fizikailag nem értem hogy hogy müxik ez.Van most egy p5n32-eSLI plus om ennek a hangkártyáján mindennek megvan a kimenetele (összesen 6 van és ez is 5.1).

Valaki pls irja le légyszives hogy akkor msot hogy is van ez mert nem értem hogy van olyan 5.1 es káyta amin 6 kimenet van de van amelyiken csak 4.

Előre is köszi.

(#4136) shteer válasza Vesh (#4135) üzenetére


shteer
titán

hogy kötök én rá 3 kimenetre egy 5.1 es hangrendszert?

megfogod a 3 jackdugót és beletolod a hangkariba ;)

3 kell az 5.1-hez, 1 csatlakozón 2 csatorna jön :)

..szerintem jónak tűnik

(#4137) Savanya válasza Raymond (#4134) üzenetére


Savanya
addikt

Hálás köszönet :R :R :R Előlapi fejhalgató kimenet végre müködik .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#4138) proci985 válasza Energie X (#4126) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, én beszéltem már rá ismerőst XPs tapasztalat alapján X-FIre (mert ott tényleg megéri a pénzét). ha az utódnál érdekes módon meg tudják csinálni a drivert Vista alá ("azér nincs, mer a Vista így meg úgy meg amúgy"), akkor beszállok az ellenkampányba és a bojkottba. lehet, hogy pár dologban kiforratlan, de az, hogy pár cég (Ati, Nvidia, Creative) képtelen normális drivert írni rá, még nem a Microsoft sara. a hardver meg rendes szoftver nélkül csak egy villamosmérnöki szempontból érdekes, ámde felhasználói szempontból redundáns holtsúly (ha nem működik akkor kvázi nincs).

szeretem a fatality gamer kisnyuszi ultrafregg zöldbéka professional bizgerémet, mert nagyon jól szól, de alapvetően a featurelistán nem csak a hardveres gyorsítás volt az, ami miatt én pénzt adtam ki rá. meg ha már nem szabványos az SPDIF kimenet, legalább egy jack3.5 -- RCA átalakítót adhatnának hozzá.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4139) CSorBA válasza Vesh (#4135) üzenetére


CSorBA
őstag

shteer kolléga jól mondja

3kell:
1 zöld jack (jobb első és bal első) (ez 2 csatorna)
1 fekete jack (jobb hátsó és bal hátsó) (ez így már összesen 4 csatorna)
1 narancssárga jack (center, és a mélynyomó) (és ez máris 6 csatorna, azaz 5.1)

:)

(#4140) need válasza pele79 (#4129) üzenetére


need
addikt

Üdv..

megtaláltam a Thx gombot és abban a következőket..

az elsö a távoltágot jelöli tehát beálithatom melyik milyen messze vagy közel van..!
ha én azt akarom hogy a hátsó 2 hangszoró hangosabban szoljon akkor növeljem vagy csökentsem a távolságot...???

Úgyan ez a kérdés vonatkozik a frontokra és a centerre..?
mert azoknak halkabban kellenének szolniuk!

élénken érdekelne hogy hogyan is álitsam be...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4141) bozont válasza need (#4140) üzenetére


bozont
veterán

Ott elvileg a közted és az adott hangfal közti távolságot kéne beállítani. Az hogy pontosan miért jó vagy mit számít nemtudom, nem értek hozzá csak selytéseim vannak, de hanegrőt nem nagyon változtat az biztos. Nem is ez a lényeg, hanem a "Speaker level" fül, ahol a hangerővel lehet játszani. Ott próbálkozz.

(#4142) need válasza bozont (#4141) üzenetére


need
addikt

ezt igy fejböl nem tudom hol van...:(

ha jól emléxem az első a távolság megjelölése..a második lehet ez amire te gondolsz.. db..kiosztásban a harmadig meg a szög hogy milyen szögben vannak a hangfalak!

én álitgattam ide oda de nem hallottam külömbséget:(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4143) proci985 válasza need (#4142) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fogod, beállítod a távolságokat, pár db különbség lesz. mivel a db értéket csak negatívba lehet állítani, a hangosabb hangfalakat nekiállod csökkenteni. közben ottvan mellette a zörej, azzal tesztelsz. ha valamelyik hangosabb, lehúzod még picit. ezt addig játszod, amíg a zörej mindenhonnan kb ugyanakkora erővel fog szólni. utánna örülsz, esetleg tesztelsz tovább picit:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4144) snoopy


snoopy
aktív tag

lecseréltem a drivert, ráfért...
ebbe már nincs az a nagy audio control panel? én csak egy ilyen kis egyszerű panelkét találok fülecskékkel. az meg egy jó nagy szürke és kék izé volt tele csúszkákkal.

(#4145) CSorBA válasza snoopy (#4144) üzenetére


CSorBA
őstag

fel kell rakni hozzá még a Console Launcher-t is :)

(#4146) snoopy válasza CSorBA (#4145) üzenetére


snoopy
aktív tag

2.40.9 a legújabb elvileg, de sol nem találom a letöltések között? hova dugták ezek?
ja hogy az vista...

[ Szerkesztve ]

(#4147) CSorBA válasza snoopy (#4146) üzenetére


CSorBA
őstag

öö, xp-nél nincs? Most jut eszembe h. nekem vista van, és azt mondtam.. De kéne lenni gondolom xp-nél is... :U

(#4148) snoopy válasza CSorBA (#4147) üzenetére


snoopy
aktív tag

hát a letöltések között nincs.
de lézetik, mert nekem fent volt, de fogalmam sincs hogy honann. cd-n se lelem

(#4149) bozont válasza snoopy (#4148) üzenetére


bozont
veterán

Linkelték valahol a youp-pax driver csomagot, abban minden benne van ami kell és olyan fukciók is engedélyezve vannak amik a gyári/hivatalosban nincs. Érdemes azt felrakni.

Na megvan.

[ Szerkesztve ]

(#4150) snoopy válasza bozont (#4149) üzenetére


snoopy
aktív tag

köszi, majd lehet meglesem 1x. most egy időre elég volt ma a driverekből...
úgy csináltam meg hogy feltettem a drivert, majd a cd-t benyomtam és a listából kiválasztottam csak azaudios consol launcheres mode switcheres cuccot és fel installáltam még egyszer. így most müxik megint.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.