Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) Oliverda válasza Cleinor (#3350) üzenetére


Oliverda
félisten

Használd a keresőt és olvass vissza. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3352) skoos


skoos
őstag

Alaplapomhoz kapott hangkarimat tervezem lecserélni. Legyen jó, működjön Vista alatt is (bár még XP-t használok). Volt a SB-nek némi kompatilitási gondja a Vistával, ha jól tudom, fent áll ez még?
Szóval egy jó hangkarit keresek ami jobb a supreme fx II-nél, PCI-express 1X slotba tudom tenni, van rajta front panel kivezetés.
Milyet tudnátok ajánlani?

(#3353) ravgab válasza ravgab (#3341) üzenetére


ravgab
csendes tag

Erre senki se tud megoldást? :F

(#3354) Elsin


Elsin
csendes tag

sziasztok!

Vettem egy X-Fi Platinum Fatal1ty-t és egy apró problémám akadt vele :O Feltettem a cuccait minden tökéletesen működött.. csak legközelebb amikor bekapcsoltam a gépet a távirányító tekerői valamiért nem akartak reagálni, minden más gomb tökéletesen működik rajta, csak az EAX a Crystalizer a CMSS-3D és a 3DMIDI vezérlő nem. Először megpróbáltam csak egy repairt nyomi rá, de nem segített, aztán jött a teljes reinstall, de még mindig semmi. Megnéztem a távirányító ad jelet ha gombot(tekerőt) és mivel a többi gombra reagál nem tudom hogy mi lehet a baja :F
Van valami 5letetek mitől lehet ez? :( Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Asus P5B deluxe C2D-E6400 GEIL 3GB 800Mhz Sapphire x1950pro X-Fi Platinum Fatal1ty

(#3355) Oliverda válasza szjoci (#3348) üzenetére


Oliverda
félisten

...na? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3356) szjoci válasza Oliverda (#3355) üzenetére


szjoci
őstag

hát, nem ment fel sajnos... Hibaüzivel kidob hogy nem találja a kártyát :W Próbáltam szerkesztgetni a setup.ini fájlt, de sehogyan se tudtam feltelepíteni. Szerintem napok kérdése míg valaki hozzáértő egyén meg nem piszkálja a drivert hogy felmenjen a mi kártyánkra is (valahol már olvasgattam ilyesmi infót, ha megtalálom linkelem) :C

bzoley: úgy látszik ügyesebb voltál mint én :B

[ Szerkesztve ]

(#3357) bzoley válasza Oliverda (#3355) üzenetére


bzoley
veterán

Én már egy ideje szórakozok vele. Némi módosítással települ, a DDL Pack-et is jelzi, hogy felrakja, de utána semmi változást nem látok. Egyelőre szünet.

szjoci:
A support.cab-ban írd át a HWID-et a sajátodra, és ez már nem lesz akadály. De gyanítom ez még kevés.

[ Szerkesztve ]

(#3358) Oliverda válasza szjoci (#3356) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. Én várok még max. 2 hónapot, ha addig valaki (vagy a Creative) nem tudja módosítani úgy hogy normálisan működjön az XtremeMusic-al is, akkor veszek egy Auzentech X-Fi -t.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3359) boci85


boci85
tag

Auzen X-Fi az frankó de elég húzos most mennyi ért megy nálunk? én az opticai csatlakozósra gondolok és nem a 2 coxos ra (prelude)hanm a gold

[ Szerkesztve ]

(#3360) Oliverda válasza boci85 (#3359) üzenetére


Oliverda
félisten

He? Egyfajta van, és azon van coax bemenet/kimenet és optikai bemenet/kimenet is.

Itthon 50K körül van... de én ha veszem akkor az USA-ból rendelem majd.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3361) boci85


boci85
tag

dehogy több fajta van nézzutána sőt most jelent meg egy új

(#3362) Oliverda válasza boci85 (#3361) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] :U

X-Fi -ből csak egy fajta van.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3363) boci85


boci85
tag

igazad van de egy helyen ahol néztem ott mutatják a dobozát ott még egy optica és coax os doboz nélkül meg két coaxos
igaz a x-fi ből csak egy fajta van de ezne én nemlátok optika csatlakozót mert az két rca csatlakozó nem? jameg a 8 csatorna

(#3364) Oliverda válasza boci85 (#3363) üzenetére


Oliverda
félisten

A két RCA egyben optikai is.

Elég nehezen olvasható az irományod. Próbáld mondatokba rendezni kérlek. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3365) boci85


boci85
tag

Helló
Az írásommal kapcsolatban annyi,hogy ez nem próba kérdése,ha akarom akkor úgy írom .De mivel nagyon sietős a dolgom álltalában,csak le gépelem. Ja és kössz az infót,énis ilyenben gondolkodok. :C

[ Szerkesztve ]

(#3366) _ak_


_ak_
addikt

Van annyival jobb az x-fi audio, mint a DQ6-ba integrál 8 Channels ALC889A Audio controller, h kitépjem egy pár hajszálam? nem tudok kibékülni a driverekkel, Felteszem a vistát, utána az új drivert, majd az új consolt. Restart után nem szól a mély, csak, ha átteszem 7.1be, majd vissza 5.1, de közben a winap leáll direct sound buffer hibával. Ráadásul az új consolt nem tudom traybe indítani.Más is tapasztalt ilyet? Mi rá a megoldás?

Let's begin, de gozaimasu!

(#3367) Cramo


Cramo
tag

Sziasztok,
az a problémám hogy beraktam a gépembe az x-fi xtreme audiot. Problémák:
1.minden restartkor a windows újra érzékeli a hardvert, hiába telepítettem többször ill. frissítettem is a drivert.
2.ha battlefield 2-ben hardveres "hangképzésre" kapcsolok, kapásból legalább 20 fps-t vesztek,ez lehet a gyenge kofig oka?(2.6celeron)
3. a battlefield 2 nem érzékeli a kártyát x-fi-nak, nem engedi a beállításoknál bekapcsolni (renderer:--software/hardware/x-fi)
azt szeretném megtudni, szerintetek ez normális-e, illetve volt/van-e valakinek hasonló problémája?

Asus P5Q Deluxe, mtech 450w, 2Gb Crucial Ballistix Tracer LED 1066Mhz, E7200@3,6, HD 2900 Pro, X-Fi Extreme Gamer

(#3368) boci85


boci85
tag

Valaki árulja el nekem,hogy egy X-Fi és egy sima hankártya között mi a külömbség,játék alatt ,na persze olyan játék ami támogatja ezt.

(#3369) Cramo válasza boci85 (#3368) üzenetére


Cramo
tag

Hát, nem sokat játszottam vele, a fent említett okok miatt, de 24bit en, hardveres rendererre kapcsolva, elképesztő hangokat produkált a realtek AC97'-hez képest:), és ez még nem az X-Fi hangzás, amire a bf2 készült, optimalizálva lett!

[ Szerkesztve ]

Asus P5Q Deluxe, mtech 450w, 2Gb Crucial Ballistix Tracer LED 1066Mhz, E7200@3,6, HD 2900 Pro, X-Fi Extreme Gamer

(#3370) boci85


boci85
tag

Hát a procit mér nem cseréled :D hisz a hangkártyád jelenleg 3szor drágább:D

(#3371) bzoley válasza boci85 (#3370) üzenetére


bzoley
veterán

Lassan nem ártana megtanulnod, mire is való a válasz gomb ;)

(#3372) Cramo válasza boci85 (#3370) üzenetére


Cramo
tag

februárban konfigcsere:)...addig fölösleges ebbe a gépbe pénzt feccölni, a hangkártya meg átmegy úgyis...

Asus P5Q Deluxe, mtech 450w, 2Gb Crucial Ballistix Tracer LED 1066Mhz, E7200@3,6, HD 2900 Pro, X-Fi Extreme Gamer

(#3373) boci85 válasza bzoley (#3371) üzenetére


boci85
tag

Mért kell karácsomykor kötekedni?:D ugyis tudja hogy kinek írtam és
láss csodát megértették :D:D bocs de nemtudtam (újonc)

[ Szerkesztve ]

(#3374) bzoley válasza boci85 (#3373) üzenetére


bzoley
veterán

Csak javasoltam, mint hasznos funkciót :)

(#3375) Omega81


Omega81
senior tag

Üdv!

X-Fi Extreme Gamer- hez hol találok Vista-s drivert? A Creative oldalán nem láttam... nem tudom életrekelteni a hangbemenetet.
Köszi.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3376) Omega81 válasza Omega81 (#3375) üzenetére


Omega81
senior tag

Sőt, a gyári CD-jéről telepítettem a szoftver, így az egész lehalt... :(((

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3377) Omega81 válasza szjoci (#3283) üzenetére


Omega81
senior tag

Áhh, megtaláltam, rossz helyen kezdtem a visszaolvasást. szjoci, köszi! :R

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3378) _ak_ válasza Omega81 (#3377) üzenetére


_ak_
addikt

Nálad megy a dolog rendessen?

Let's begin, de gozaimasu!

(#3379) Omega81 válasza _ak_ (#3378) üzenetére


Omega81
senior tag

Megmondom, mivel küzdök. Adott egy X-Fi Extreme Gamer. Szeretnék MSN-en beszélni. Be van dugva a hangszóróm (Logitech Z 2300 2.1-es) a zöld dugaljba, ez a kimenet. Mellé ami pirosan világít, abba a mikrofon - ugye elvileg ez a mikrofon bemeneteként funkcionál.
Namost MSN-en hall a hívott fél, én meg magamat hallom a hangszóróból, főleg ha a BOOST +20%-ot bekapcsolom. Illetve hiába állítom be, hogy felvételnél a Microphone legyen, mindig átáll "What U hear"- re.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3380) bozont


bozont
veterán

A THX console-hoz nem lehet valahogy profilokat csinálni? Valami olyasmit, hogy ha stereo jelet kap "ilyen" beállításokat használjon, ha 5.1et akkor másmilyet.

(#3381) _ak_ válasza Omega81 (#3379) üzenetére


_ak_
addikt

Passz, haver egyáltalán nem tudta használni mikorfonját, én meg egy vx3000es microsft kamival tolom, és perfekt megy a hang is usb keresztűl..

Let's begin, de gozaimasu!

(#3382) neumanki


neumanki
tag

sziasztok!

SB X-Fi XtremeMusic-ot hol lehet budapesten boltban értelmes áron venni? nem nagyon találok googliban, csak 1 győri online boltot találtam, ahol van bulk (gondolom oem) változat 18e-ért, meg elv miklandban dobozos 30e-ért, de sehol máshol nem találtam. Van valami oka egyb hogy nem árulják sehol?

tudom biztos, hogy százszor volt róla szó, de az XtremeMusic, meg az Xtreme gamer akkor csak annyiban különbözik, hogy a Gamernek nem aranyozottak a csatlakozói, plusz nincs rajta az a kimenet a külső creative box-nak, de egyb ugyanaz a hardver?

köszi, balázs!

[ Szerkesztve ]

(#3383) Omega81 válasza _ak_ (#3381) üzenetére


Omega81
senior tag

Ez igen... 20-30ezres hangkártya, aztán nem lehet vele MSN-ezni. :U LOL, a Creative Labs megb@szhatja a gyér szoftvertámogatását, meg a hibás portékáit. Ez van, ha nincs verseny egy piaci szegmensrészben.

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3384) Omega81 válasza neumanki (#3382) üzenetére


Omega81
senior tag

Nem. A Music nem tud hardveres 3D-t.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3385) _ak_ válasza Omega81 (#3383) üzenetére


_ak_
addikt

Rövidesen itt az idő,h kivegyem az x-fi audiot és addig tapossam, míg domborodik... Eddig szívtam vele Vista alatt, XP-n természetesen ment "probléma nélkül" (legalábbis majdnem mindig), most újra raktam a vistát és az alaplapi hangcuccot használom, ami pöccre úgy megy, ahogy annak mennie kell...
Pár napig még tesztelek, és ha megmarad az x-fi, akkor lehet, h van egy ócsón eladó audiom.. ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#3386) neumanki válasza Omega81 (#3384) üzenetére


neumanki
tag

mármint a CMSS-3D-re gondolsz? de ha gamer tudja hardveresen, akkor mért a music drágább? csak mert aranyból vannak a csatlakozók?

(#3387) bzoley válasza Omega81 (#3384) üzenetére


bzoley
veterán

A fenét nem tud. Kevered az Audio-val.

(#3388) neumanki válasza bzoley (#3387) üzenetére


neumanki
tag

akkor hangminőségben ugyanolyan a kettő?

(#3389) Omega81


Omega81
senior tag

Ezt a dolgot tegyük tisztába mindenképpen. Velem azért vetettek szomszéd fórumról 'Gamer'-t, merthogy csak az tud valamit, ami nekem kell játékok alatt. Hogy mire gondolok? A kifejezéseket elfelejtettem, mivel nem értek ehhez a témához. :R
Az ott fent nem állítás akart lenni, a pont helyett egy kérdőjel, amit írni akartam, sorry. :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3390) Omega81 válasza Omega81 (#3379) üzenetére


Omega81
senior tag

Erre nem tud senki választ? Emlékszem, még 1999-ben volt egy SB 128PCI-m, annak volt valamilyen beállítása, amelyet kihasználva pontosan az történt, mint most itt alapból: a Panasonic SA-AK25 SUBWOOFER-es Hi-Fi-re kinyomtam a hangomat, azon élvezkedtem, hogy döng az egész lakás. :DD Majd a vezérlőpanelen visszanyomtam egy gombot, és ment minden rendesen.

Na, nem igaz, hogy az X-Fi-sek közül senki nem beszél MSN-en mikrofonnal??? Csak van megoldás, nemááár. :O

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3391) neumanki válasza Omega81 (#3390) üzenetére


neumanki
tag

X-fi nem megy jól 64bites vista alatt?

(#3392) Omega81 válasza neumanki (#3391) üzenetére


Omega81
senior tag

Vista Home Premium 32bit-ett vettem... 64bit-es Vista alatt passz. :F

;)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3393) bzoley válasza Omega81 (#3389) üzenetére


bzoley
veterán

Nem ártana, ha utánanéznél, miről volt szó a másik fórumon. Az X-Fi-k közül az Xtreme Audio nem tud hardveres EAX-ot, a többi igen. X-Ram(64mb) ha jól tudom, se a Gamer-en, se az XtremeMusic-on nincs, csak 2mb. Fatality Gamer-t nem tudom, asszem azon már van. Amúgy itt egy táblázat, mimit tud nagyjából.

(#3394) Klinyo válasza neumanki (#3391) üzenetére


Klinyo
csendes tag

Nekem sikerült a gyári driverrel hangot csikarni a Creative Xtreme Gamer kártyámból, a 64bites Vista alatt. De nem teszteltem sokáig (a vista bénaságai miatt), visszatértem az XP-re, így nincs sok tapasztalatom a kérdésben.
De szerintem ugyan arra számíthatsz mintha a 32bites op.rendszert használnál.

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#3395) skoos


skoos
őstag

Az egérmozgási áthallás milyen valószínűséggel szűnik meg, ha jelenlegi supreme fx II PCI express 1X kártyámat lecserélem egy PCI express 1X SoundBlaster X-fi-re?

(#3396) Omega81 válasza bzoley (#3393) üzenetére


Omega81
senior tag

:R

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3397) Omega81 válasza skoos (#3395) üzenetére


Omega81
senior tag

X-Fi- nél nem hallottam ilyen gonról. Szerintem ha ez a hangkártyádtól van (hibás, vagy nem szereti a lapod) vagy az alaplapodtól, akkor meg fog szűnni, ha meg más a bibi, akkor rakhatsz bele bármilyet.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3398) #72042496


#72042496
törölt tag

Nahát, elérhető az Auzentech X-Fi-hez a DDL! Baromi drága ez a kártya, de egyre szimpatikusabb... egyre csak jönnek az újabb és jobb (!) driverek, amelyek stabilak, megbízhatóak.

Vista alatt is működik, nincs meg az undorító FlexiJack, a driverbe beleintegrálták az Alchemy-t, nem látom, hogy bármi gond lenne vele... csak lenne olcsóbb olyan 10-15K-val, mert ez így horror. :(
Ennek ellenére nem mondom, hogy februárban nem szerzek be egyet.

(#3399) neumanki válasza skoos (#3395) üzenetére


neumanki
tag

szia skoos: nekem asus p5e-vm van integrált realtek 883as hangkártyával, és nem csak az egérmozgás hallatszik át, hanem ezek kivül még zajt kell a flash animáció is egy weboldalon, belehallom a vinyot, meg a modemet is, és már fél hangerőn teljesen zavaró. Havernál egy p5k-vm alaplapon ugyanennek a hangkartyának semmi baja. most viszem vissza szervízbe, remélem kicserélik.

(#3400) neumanki válasza skoos (#3395) üzenetére


neumanki
tag

lehet h aztán p5e szériában valamit (bár nem értem mért hívják mindkettőt p5e-nek, chipset egyikben p35 másikban x38 és hangkártya is más) nagyon elszartak...remélem akkor kicserélik nekem p5k-ra. Még ha ugyis veszek bele x-fi-t, akkor is, szart ne adjanak el...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.