Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Joezyka válasza TBMC (#2845) üzenetére


Joezyka
senior tag

google-ban nem találtam semmit, igen NG-t ír (most épp szét van szedve, nappali bútor projekt van, amint újra összerakom lefényképezem)
Írtam LG supportnak, de választ még nem kaptam. Lehet írok az angol oldalon is a supportnak, hátha azok reagálnak valamit.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#2852) Laca19 (a) válasza Joezyka (#2851) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Próbáltad a főegységet (bal hangszórót) áramtalanítani?
Húzd ki a konnektorból, ha HDMI-t használsz, azt is.
Kapcsold be, egy pillanatra felvillan a kijelző.
10 mp múlva dugd vissza a kábeleket.
Elvileg mennie kell a BT-nak.

http://www.diesel.com

(#2853) Joezyka válasza Laca19 (a) (#2852) üzenetére


Joezyka
senior tag

volt áramtalanítva (mert egyszer már szétszedtem a bútor miatt) és én is abban reménykedtem, hogy majd az megoldja. Nem oldotta meg.
Összerakást nem ebben a sorrendben végeztem, de akkor most így fogom.
(igen a főegységet, a másikat simán használjuk most bluetoothon amíg nincs másunk)
Köszi a tippet, kipróbálom, hátha ez így bejön.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#2854) TBMC válasza Joezyka (#2851) üzenetére


TBMC
addikt

próbáld inkább hívni őket.
esetleg kérd őket házhoz.

TVt is pl vizsgálják a helyszínen. :K

markbellus.hu 

(#2855) Tommmysun válasza ftt (#2848) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Már nincs :N

(#2856) ftt válasza Tommmysun (#2855) üzenetére


ftt
tag

Aki megvette, jól járt vele, szerintem.
A HT CT800 150-160 eFt-ról indul, az nemigen fog 100 e alá benézni. Bár ki tudja.

(#2857) Tommmysun válasza ftt (#2856) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Remélem, mert én voltam :)

Itteni fórum társ vette meg először, de rájött, hogy neki nem felel meg, így most én is teszek egy próbát :) ... remélem nem bánom meg, hogy nem a Yamaha YAS-207-et választottam!

(#2858) ftt válasza Tommmysun (#2857) üzenetére


ftt
tag

Leffejjebb visszaküldöd, ha nem jaú. ... azért írd már meg, hogy vált be.

(#2859) Draken


Draken
őstag

sziasztok!

100-120k környékén mi az, amit érdemes lehet elhozni? egy felsorolásnak is örülnék, aztán meghallgatom élőben, ha tudom!

(#2860) ftt válasza Draken (#2859) üzenetére


ftt
tag

Szia!

LG SJ7
Sony HT CT790 ha még találsz
JBL SB400

(nekem a Samsungokkal sincs bajom, de itt többen nem szerették )

(#2861) TBMC válasza ftt (#2860) üzenetére


TBMC
addikt

SJ7 +1 :K

markbellus.hu 

(#2862) errrtu


errrtu
aktív tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok és a két kiszemeltem

Denon S514
Klipsch RSB8

Vélemény a két termékről, esetleg melyik ajánlottabb? Minden info segít :)

ui: ebben az árfekvésben esetleg más termék, hogy még jobban vaciláljak.... :)

OnePlus3

(#2863) ice9 válasza ftt (#2860) üzenetére


ice9
tag

Samsung M550

(#2864) ftt válasza Draken (#2859) üzenetére


ftt
tag

Minden Sonyra 15% engedmény 2 napig itt:

https://edigital.hu/tv-audio-szorakozas/hazimozi-lejatszok-hangrendszer/hangfal/hangprojektor-c27505/sony

(#2865) Draken válasza ftt (#2864) üzenetére


Draken
őstag

Köszi, néztem ezt is, de kötve vagyok médiához sajnos, a közel 100k posta palettát el kell költenem év végéig!
Az meg, hogy +20-30k-t rá kell még dobnom esetleg, nem gond!

[ Szerkesztve ]

(#2866) F_Peter válasza Draken (#2865) üzenetére


F_Peter
őstag

Ha a 120k-ra dobnál rá, akkor érdemes meghallgatni a jbl sb450-est is.

(#2867) Joezyka válasza TBMC (#2854) üzenetére


Joezyka
senior tag

Jó lett! Este összeraktam, összedugtam mindent, bekapcsoltam külön, átváltottam BT-re, telefon egyből látta, csatlakozott is hozzá és szólt is! :C :C
Köszönöm a tippeket, nem csak neked, a többieknek is.

(#2860) ftt : SJ7 +1. (ez így már 2 lesz)

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#2868) gurus válasza Draken (#2865) üzenetére


gurus
aktív tag

Szia!mediaban 130.000ft adták 3 hete jbl sb450-et hivatkozz erre az ára! ismerősöm elvitte 130.000ft pedig már 150.00 adták újra Én azt ajánlom! lg lg sj7,sonyHT-CT790 fasorba sincs hozzá hiába több funkció hangzásba messze felülmúlja ezeket

(#2869) TBMC válasza Joezyka (#2867) üzenetére


TBMC
addikt

naa, örülök! :K ;)

markbellus.hu 

(#2870) TBMC válasza gurus (#2868) üzenetére


TBMC
addikt

nem teljesen értek egyet :D
én is hallgattam az sb450et.
volt is nálam 1-1 napra a 450 és az sj7

nekem sokkal meggyőzőbb volt az sj7 így arra esett a választásom :B

markbellus.hu 

(#2871) Draken válasza TBMC (#2870) üzenetére


Draken
őstag

fejtsd ki kérlek. én sajnos még nem hallottam egyiket se, így egyelőre nincs tapasztalatom. beleolvasgatok a topicba alkalmanként, és az sb450ről az jött le, hogy túl erős a mélye, még minimumra állítva is

(#2872) Joezyka válasza Draken (#2871) üzenetére


Joezyka
senior tag

ITT írtam egy kis összefoglalót amiket én hallgattam MM-ben. Benne van az SJ7 is, amit azóta is használok és 1 kis problémát leszámítva semmi bajom vele (az is már megoldódott).

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#2873) TBMC válasza Draken (#2871) üzenetére


TBMC
addikt

az lg sj7 sokkal dinamikusabban szól.
nem tudom pontosan leírni hallani kell.

állítgatások után:
sokkal szebb a középtartomány, a mély pont tökjó.
szépen kivehető a magas, de nincs eltúlozva.

az sb450 nekem olyan kicsit eltúlzott volt. mindenből sok (mély, magas).hiába próbáltam testreszabni. ill. a mid/treble pl sztem nem lehet testreszabni, legalábbis nem találtam rá opciót. igaz kakaóban erőteljesebb volt, az tény, jóval hangosabb volt a max. ja igen. a távirányítója katasztrófa. nekem nem volt az igazi. illetve szeretek zenét is hallgatni a filmezés mellett, és az sj7 sokkal szebben szólt itt is.

az sj7 engem meggyőzött ebben az árkategóriában sztem kimagaslóan teljesít.
sokat olvastam, nézegettem előtte teszteket.

ha teheted, rendelj be több opciót, netről. és ami nem tetszik küld vissza.

markbellus.hu 

(#2874) F_Peter válasza TBMC (#2873) üzenetére


F_Peter
őstag

Most már én is megoldom hogy meghallgassam az sj7 - t. Eddig sajnos csak futtában volt alkalmam, az sh7est hallgattam anno, de az nagyon nem jött be.

A 450esnek a mélyét szerintem elég jól lehet állítani ; külön hangerő, fázis kapcsolás, frekvencia állítása. Nincs olyan soundbar aminek a mélynyomója ennél többet tud.

(#2875) Draken válasza TBMC (#2873) üzenetére


Draken
őstag

köszi neked és a többieknek is. Már csak az a kérdés, hogy hol tudom rendesen meghallgatni (nem media markt) akár az sj7-et akár a 450-et?!

(#2876) mjani1172 válasza Draken (#2871) üzenetére


mjani1172
addikt

Ezt nem értem.Nekem SB 450 ,van a mélyet többféleképpen is beállíthatod, fokozatmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#2877) TBMC válasza Draken (#2875) üzenetére


TBMC
addikt

rendeld meg őket netről. akár házhozszállítással.
rakd össze őket otthon és próbáld ki.
amelyik tetszik megtartod, a másiktól pedig elállsz. ennyi az egész.
és így lehetőséged van "valós" körülmények között tesztelni, személyreszabottan. :K

markbellus.hu 

(#2878) F_Peter válasza Draken (#2875) üzenetére


F_Peter
őstag

A 450est az extrem audioban szerintem. Az Lg-t nem hiszem hogy audio bemutató termek árulnák.

(#2879) mjani1172 válasza TBMC (#2877) üzenetére


mjani1172
addikt

Azért ez nem korrekt (tudom hogy a törvény erre lehetőséget ad meg minden,)de a kereskedőnek ez nagy veszteség.

(#2880) TBMC válasza mjani1172 (#2879) üzenetére


TBMC
addikt

egyáltalán nem nagy veszteség a kereskedőnek. a beszállító visszaviszi, s újracsomagolják.
kb pont ilyen esetekre van kitalálva, mert szeretnéd letesztelni mit is kapsz, hisz neten rendeled.

markbellus.hu 

(#2881) mjani1172 válasza TBMC (#2880) üzenetére


mjani1172
addikt

Nézd én a kereskedelemben dolgozom, webshopokat működtetek,25 éve. Nagy veszteség.
Amit írsz az nem fedi a valóságot.Nem akarok vitázni ezen inkább csak azért írom (bár tudom, hogy itt csak inkább kiröhögnek ilyen miatt) hogy ne okozzunk másnak szándékosan kárt.
Sokan tönkre is mennek ez miatt. Ebbe magad is belegondolhatsz.
Mi az hogy visszaviszi a beszállító?
Miért vinné vissza? Hibázott?
Hová? (Ha kintről hozta visszaviszi mondjuk Németországba a Harmann-hoz?)
Ki ellenőrzi hogy azokat a drága dolgokat buherálták- e vagy valóban csak megnézték?
Azt az embert aki ehhez valóban ért, ki fizeti?
Ki fizeti az ide oda szállítást?
Ki fizeti az újracsomagolást?
Honnan lenne eredeti doboz vagy csomagolóanyag,hogy az tényleg legalább újnak tűnjön és kivánatos legyen?
Azt külön raktározzák?
Ki az aki itt nem balhézna ha egy használt, már kicsomagolt, összevissza ujjlenyomatos dolgot venne vagy kapna?
Azt a balhét a kereskedőnek kell elvinnie.
Mit gondolsz a kereskedő nem dolgozik vele, nem csomagolja, fizeti a szállítást, fejleszti a webet? Az ingyen van?
stb,stb,
Egyébként nem ilyen esetekre van kitalálva,inkább a minőségi vagy méretbeli problémák kezelésére.
Sajnos az emberek egy részének fogalma sincs, a másik része az tudja de visszaél vele.

Meg kell próbálni ezt a mondjuk a reptéri taxisnál, hogy csak kipróbáltam ki tud e hozni a reptérre,de ez nem tetszett inkább vigyen haza és utána egy ford helyett egy opellel szeretnék kijönni.Vagy az komolyabb munkát végez mint egy kereskedő?

(#2882) TBMC válasza mjani1172 (#2881) üzenetére


TBMC
addikt

:R

markbellus.hu 

(#2883) mjani1172 válasza TBMC (#2882) üzenetére


mjani1172
addikt

Nehogy félreértsd, nem haragból vagy rossz szándékkal írom ezeket.

Egyébként ha már erről beszélgetünk, (és elég sokat az ismerős webshoposokkal) hosszú távon az jelenthet egyedül megoldást ha ezt a törvényt megszüntetnék, és akkor valóban elgondolkodnának az emberek,hogy hol és mit vásároljanak. Akkor a kereskedő jóindulatán és hitelén múlik, hogy mikor vesz vissza valamit. Most az emberek össze vissza nyomogatnak és rendelgetnek minden felelősség nélkül,hiszen ha nem tetszik visszaküldöm.
Azok a boltok akiknél valóban van beruházás, normális emberek normális fizetéssel,buknak hiszen nem tudnak olyan olcsón árulni bármit is mint pl.egy kamu szlovák webshop. Ahol nem kell fizetni semmit,nem kell a törvényt betartani ott olcsó ezért ott rendelgetnek, az árukeresőn van sok kamu csillag,és ha borul a bili minden további nélkül megszűnik hiszen ezért alakult. Megpörgeti a stexet és ha gond van röhög.
Sajnos az kereskedő aki tisztességesen próbál mozogni itt csak pórul jár az egyébként is kicsi haszonkulcsát ezek a dolgok tovább csökkentik.Egy idő múlva már nem lehet a sok visszahozott terméket hová tenni,nem lhet csak a dolgozókat azért fizetni hogy ki -be csomagoljanak dolgokat haszon nélkül.
A legjobb példa a telefon, hiszen azok a cégek akik a hivatalos utat járják nem tudnak akkora árrést realizálni, és drágábbak is mint a Zug gsm-ek, hiszen azok már az áfát eleve lenyelik, a garanciát vagy lehet érvényesíteni vagy nem, és ezért sokkal olcsóbbak.

Képzeld, ha lenne egymás után sok olyan ügyfeled akiknek tervezel ezt,tervezel azt majd utána azt mondanák add vissza a pénzt mert 15 napon belül vagyunk, inkább megcsináltatom mással.

Tudom hogy a törvény mit enged, de ez akkor is rossz így.

:R

[ Szerkesztve ]

(#2884) Laca19 (a) válasza mjani1172 (#2883) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Vagy onnan is nézhetjük a dolgot, hogyha nem nyeli le az áruház a dolgot, és újból próbálja eladni, mint az én esetemben is:
Nemrég leírtam , hogyan jártam: amikor a webáruház ezt újból próbálta eladni.

Kiválasztom akár MM-ban, akár technikai adatok alapján, hogy nekem XY soundbar kell. Pár nap múlva megrendelem webáruházból, erre kaptam egy használtat, majd ugye visszaküldtem és még várhatok a saját pénzemre. Akinek szabit kell kivenni, annak 1 helyett 3 szabi kapásból, rengeteg idegeskedés. És ez az egész sztori kereken 1 hónap volt amíg se termék, se pénz:
Aki visszaküldi, gondoljon bele, hogy ha egyszer saját maga kerülne ilyen helyzetbe, mennyire örülne neki.
Az utóbbi időben folyamatosan kaptam az ilyen "újracsomagolt" termékeket, és nagyon kellemetlen.
Ezért is írtam F_Peternek, hogy valaki(k) ezekkel a termékekkel jó nagyot szívnak.

http://www.diesel.com

(#2885) mjani1172 válasza Laca19 (a) (#2884) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen olvastam akkor is.Valakinek "szívnia" kell egy ilyen miatt. Vagy a kereskedő, vagy a vásárló.Nem könnyű.
Én más jellegű termékeket árulok(gumiárú és textil ) szinte minden nap van valami vita. Nálunk nem annyira számít hogyha kibontják, megnézik , mert eladható utána is ,de már nem jó szívvel.
De pl. ma egy termékbe valaki vágott két lukat, :F utána jött rá hogy mégsem illik az autójába. Neki nem kell,mondom lukasan, összetaposva már nekem sem.

(#2886) TBMC válasza mjani1172 (#2883) üzenetére


TBMC
addikt

nem értem félre, teljesen igazad van.
nekem most volt az első ilyen esetem, mert itthon valós kürölmények között akartam kipróbálni.

sosem álltam még el terméktől ezt megelőzően. CSAK ha az hibás volt. nem is szándékozom a jövőben sem.
pl. ezzel már szivattak meg, hogy kaptam hibás terméket, és én hülye szóltam. majd ezt követően nem állhattam el tőle, hanem elküldték gariztatni hiába voltam 3 napon belül és 3hetet vártam az új készülékre amit végül gariban cseréltek ki. vicc.

az országunk egy vicc, és a jogszabályok is. minden tekintetben.

markbellus.hu 

(#2887) F_Peter válasza mjani1172 (#2881) üzenetére


F_Peter
őstag

Ennek az érmének is két oldala van (szintén kereskedelemből és szintén webshop üzemeltetés is).
Ennek a jogszabálynak nagyon sokat köszönhet az internetes eladás és a visszaküldések ellen maga a kereskedő tud tenni, ha szán rá időt és energiát. Természetesen profil függő a dolog és vannak olyan esetek ahol ez nem igaz, de mindenkinek jó szabályt nem lehet hozni.
Mellékesen, ha lukat vágott a termékbe akkor törvény szerint nem kell visszavenned, ha egyedi rendelés akkor sem és még lehet sorolni. Mi nem a törvény miatt vesszük vissza amit visszaveszünk, hanem az üzletpolitika miatt; de több eszközzel is azon vagyunk hogy ne legyen olyan aki vissza akarja küldeni a termékünket.
No, de ez már nagy off itt.

Soundbar kipróbálására javaslom az extrem audiot, általában jó anyagokkal kipróbálhatóak a dolgaik, ráadásul ők maguk is azt javasolták nekem személyesen, hogy ha biztosra akarok menni, akkor ne személyesen vásároljam, hanem neten, hogy otthon is tudjam tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#2888) mjani1172 válasza F_Peter (#2887) üzenetére


mjani1172
addikt

Amit írtál magam is így gondolom,nagyjából ezt is írtam, csak más megközelítésből, 99% ig egyet is értek vele.

(#2889) Zizi123


Zizi123
senior tag

En is a kereskedelemben dolgozok, es eddig nem is akartam hozzaszolni, de tokeletesen azoknak adok igazat, akik azt mondjak, hogy orisasi veszteseget okoz az ilyen hozzaallas, hogy "ha nem tetszik visszakuldod."

Valaki irta, hogy nem hajlando bontottat venni, mert az mar hasznalt. De bezzeg O gondolkodas nelkul visszakuldi azt, ami nem tetszik neki. Ez azert eleg fura hozzaallas. A kereskedo pedig rohadjon meg, es csak 15-20% bukoval ertekesitse tovabb. Ezzel nem is lenne gond, ha lenne rajta 100% haszon, de sajna nincs. Termekkortol fuggoen max ennyi ha van, de van amin meg ennyi sem. (pl szamitastechnika, telefon, TV).

Ezen logikan elindulva siman megtudnam azt csinalni, hogy pl a MediaMarkt webshopjabol rendelek pl 1 TV-t.
Majd ha nem tetszik, akkor 2 het mulva visszajuldom, es veszek 1 masikat, majd visszakuldom, majd megint veszek, majd megint visszakuldom, majd megint ugyan ez. 1 fel evig siman tudom nezni a kulonbozo TV-ket, majd a vegen visszakerem a penzt. Jogaszbalyilag barmeddig csinalhatom. Ez rendben van?
En latok nemi kivetnivalot.

Vagy ha ez renben van, akkor miert nem terjesztik ki mindenre??? Miert csak a webshopos vasarlasok ilyenek?
Veszek tejet a Tescoban, ott nem tudom megkostolni, tehat jogosan viszaem vissza 1 het mulva, hogy most bontottam fel, es nem ilyenre gondoltam, vegyek vissza.

Vagy 1 autovasarlasnal is jogos lenne a reklamacio,pedig ott szemelyesen veszek autot, hogy 250-nel sokkal hangosabb, mint gondoltam, en nem ezt vartam, igaz elmentem vele nyaralni, es hasznaltam 2 hetet, de vegyek mar vissza.

Nem merges vagyok csak probalom 1 masik oldalt is megvilagitani azoknak, akik azt tancsoljak masoknak, hogy rendeldd meg, es ha nem tetszik kuldd vissza.

Ez a fene nagy demokracia fogja a vilagot romba donteni! :)

De ez mar tenyleg nagyon elment off topic fele.

[ Szerkesztve ]

(#2890) athomi válasza Zizi123 (#2889) üzenetére


athomi
veterán

Bezzeg a kereskedők szentek és nem élnek a jogszabály adta lehetőségeikkel, ugye? ;] Időnként még néhány valótlan állítással is megpróbálják félrevezetni a fogyasztót.

[ Szerkesztve ]

(#2891) TBMC válasza athomi (#2890) üzenetére


TBMC
addikt

+1. sajnos nem 1x futottam már bele én is... (visszaélésbe). blogomban is volt róla szó. bár volt ami törlésre került. sajnos... :/

markbellus.hu 

(#2892) B-L-A-C-K válasza Zizi123 (#2889) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

MM-ben 60 napot adnak erre, szóval nem kell 2 hetente visszaküldözgetned... ;]

(#2893) Laca19 (a) válasza B-L-A-C-K (#2892) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

De az emag is 30 napot ad visszaküldésre a 14 nap helyett... miközben közel 4000 termékük van az újracsomagolt termékek listájában...de hogy miért jó ez nekik...

http://www.diesel.com

(#2894) Parci válasza Laca19 (a) (#2893) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem jó, de bevállalják, mert bizalmat ébreszt. akkora méretben már belefér az ezzel járó bukó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2895) F_Peter válasza Laca19 (a) (#2893) üzenetére


F_Peter
őstag

Mert így is biznisz.

Amelyik kereskedő elakarja kerülni hogy a soundbarjait állandóan visszaküldjék az áruljon jókat, jó leírással és adjon lehetőséget megfelelő körülmények között meghallgatni. Ahol ez nem adott ott csak így tud a vásárló megfelelő döntést hozni - ha fair ha nem fair. Persze lehet hogy a kereskedő szarul jár, de az vásárló meg azt mondja hogy inkább ő mint én.

Amúgy több high-end hifi bolt biztosít próbálási lehetőséget otthonra és ezek általában milliós árfekvésű termékek. Ágymatrac forgalmazók szintén biztosítanak pár napos "próba alvást" és itt is leginkább a drágább árfekvésűekről van szó.

Viszont a topik témája nem ez, szóval kérem zárjuk a témát mielőtt még jobban elnyúlik. Köszi.

(#2896) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Hogy témában is legyen hozzászólás :) ...:

Tegnap meg is jött a Sony HT-CT790 (Egyébként újracsomagolt termék ez is, ha már ez volt a téma :D ... igaz a kereskedő azt mondta, hogy bemutatón volt kint egy hétvégén, közben meg tudom, hogy visszaküldött termék, de tisztában voltam vele a vásárlás előtt, így nem foglalkoztam vele). Mivel késő este értem haza, egyelőre nem igazán tudtam rendesen tesztelni, de őszintén szólva egyelőre nem esett le tőle az állam. Filmekkel még nem próbáltam, kicsi zenét meg TV-t néztem vele. TV nézés közben a hangja átlagosnak mondható, nem sokkal jobb, mint az eddig - ideiglenesen - rákötött 10 éves Sound Blaster Creative 2.1-es pc hangszóró (negyed akkor méretű mélynyomóval). A hang tiszta, a párbeszédek érthetőek, még külön kiemelés nélkül is, de néha kicsit "doboz" hangú, enyhén erőtlen és nekem hiányzik belőle némi teltség, "melegség".
Bár tesztek szerint zenére is egészen használható, nekem eddig nem sikerült túl nagy dolgot kihozni belőle, igaz csak 3-4 YouTube zenei videót néztem meg, úgy hogy a "Music" módot választottam ki a soundbaron. Ami leginkább feltűnt, hogy a mélynyomó alig dolgozik alacsonyabb és normál hangerőn, hiába tolom fel a mélynyomó hangerejét akár maxra. És amikor elkezd dolgozni, kicsit mintha akkor is külön életet élne. Persze amikor kezdem feltolni a hangerőt, akkor elkezd jönni a mély is, de mivel késő este kezdtem el próbálgatni, ezért ezt nem firtattam, igaz egy panelban nappal sem célszerű azon a hangerőn hallgatni, ahol igazán kezdenek megjönni a mélyek. Egyedül a "Movie" hangképnél hallani, hogy egészen halk tartományban is már elkezd dünnyögni a mélynyomó, de ez a beállítás meg nem tesz jót a zenének, majd ma talán sikerül megnéznem vele egy filmet és akkor jobban ki tudom értékelni.

Az a baj, hogy nem igazán van összehasonlítási alapom, mivel ez az első Soundbarom, így nem tudom mit lehet elvárni egy 100-150E--s kategóriától. Az biztos, hogy rengeteg szolgáltatása van, minden pikk-pakk működött rajta, csak összedugtam a TV-vel és ment is. És nyilván többet tud hangban mint egy TV, de ezzel ugye nem tettük túl magasra a lécet.

(#2897) gurus válasza Tommmysun (#2896) üzenetére


gurus
aktív tag

Én tuti vissza küldeném, vegyél belőle egy Jbl 450 hangprojektort.
Aki azt írja hogy jobb azzal nem értek egyet nem is egy árkategória!!Se a LG SJ7 se a Sony HT-CT790 2.1 ezeket ezzel kell összemérni JBL 350 .Hangerő,mély,dinamika a felét se tudják!Bár panelba nem ajánlom a JBL SB450 2.1 tuti kinyírnak a szomszédok

(#2898) B-L-A-C-K válasza Tommmysun (#2896) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is volt alkalmam hallgatni, abszolút nem annyira nagy szám mint amennyire itt dicsérik, egy 380-ashoz hasonló, csak jobb méllyel, egy JBL 450-es hangzásban oda vissza veri. Eddig Sony párti voltam a TV-m miatt (a jó összhang miatt), de így hogy a jó kis 370est már használtan se lehet venni, így én a JBL 450est veszem meg.

(#2899) Draken válasza gurus (#2897) üzenetére


Draken
őstag

Én a jbl 450-t panelba tervezem, előbb meghallgatom persze. Meglátom, mennyire lehet szabályozni a mélyet, üvöltetni azért nem szeretném! Sokszor nézünk filmet, sorozatokat, ritkábban zenére is használnám. Igaz, tuc tuc zenéket is kedvelek, de az eltúlzott mélyet nem szeretem!

(#2900) Tommmysun válasza gurus (#2897) üzenetére


Tommmysun
senior tag

JBL 450-re már írtam korábban hogy több szempontból nem felel meg számomra - amik tudom, nem kéne, hogy fontos szempontok legyenek - de azóta pluszban még ellenérvként az is bejött, hogy nem kezeli a DTS-t illetve, hogy a mély láda kialakítása nagyon nem "panel barát", mivel a padló irányába tolja a hangot. Nem beszélve arról, hogy azért mégiscsak másfélszeres árról beszélünk.

Nem az a célom egyébként, hogy falbontó mélyek szóljanak minden hangerőn, csak egyelőre normál hangerőn próbálva nekem hiányzott a mély tartomány egy része.... nem az eget rengető hangos mélyet hiányolom, hanem mintha egy bizonyos frekvencia sávot sem a mélyláda sem a soundbar nem szólaltatná meg.

(#2898) B-L-A-C-K Én is Sony TV-hez vettem, azért is próbáltam magam ebbe az irányba terelni, hogy szépen együttműködjenek és ne legyen probléma semmilyen hangformátum megfelelő lejátszásával (ezzel mondjuk nincs is baj, minden elsőre, flottul megy rajta). Még ma este egy filmezéssel adok neki egy esélyt :U .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.