Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1904) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Ez előző hozzászólásomat egy kicsit korrigálnám:

A sisakra vákuumos talppal van rögzítve.
Tudom, hogy sokatok szerint ez nem biztonságos, de a sisakom oldalán van egy kisebb egyenes felület ahova tökéletesen feltapad a talp (tavalyi szezonban is így használtam másik kamerával).
Hiába rángatom, akár a talpnál fogva is, tökéletesen tart. Persze ennek ellenére egy zsinórral a plexi alá kötöttem, hátha ...
Itt egy videó, amin megpróbálom bemutatni, hogy mennyire tart stabilan a talp, döntsétek el:
Vákuumos talp teszt.

A felvett videóból kettőt csináltam, egyiket Sony Vegassal kódoltam, másikat Action cam movie creatoral.
Tehát a nyers fájl azonos, csak a vágó/kódoló programban van eltérés, döntsétek el, hogy melyik a jobb.
A videót 1080p/60 fps-el rögzítettem, és ennek megfelelően kódoltam is.

Action cam movie creator-al készítve: nyers, de vágott fájl (le is tölthető) + youtube
Sony Vegas-al készítve: nyers, de vágott fájl (le is tölthető) + youtube

A fájlok mérete kódolás után kb azonos lett, és szerintem a minőségük is közel azonos.
Aki nem ért a komolyabb vágó programokhoz (pl Vegas), annak tökéletesen megfelel a sony action cam movie creator, szerintem.

Ezen a három képen összehasonlítható a felvett érintetlen fájl minősége, az általam vágott videókéval.

Csak pár napja vettem észre, hogy a kamera tok alján hátul van két lyuk, így biztonságosan rögzíthető a kamera. ;)

Közben megérkezett ebay-ről az erősebb tartóm is: [link].
A teher bírása 2.5kg, így sisakra már picit nehéz lehet, de ezt nagyon erősen meg lehet szorítani, ezért tökéletesen tart.
Mivel ez nagyobb (de erősebb), ezért kicsit alakítani kellett a gyári sárga tartón is (a kis pöcköt félbe kellett vágnom), de így már tökéletes.
A gyári tartót felragasztottam az első sárvédőre, remélem jó lesz.
A vákuumos tartó mellett ezt is szeretném használni.

(a képekre jobb klikk > megtekintés, ekkor nagy felbontásban is megjelenik)






Bocsánat, ha kicsit hosszú lett, illetve a sok képért.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.