Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Bogyó bá' válasza Horváth Istv (#2950) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, akkor rögtön alább is hagyott a lelkesedésem. :F ; :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2952) Horváth Istv válasza Bogyó bá' (#2951) üzenetére


Horváth Istv
tag

Pedig a kormányról kapcsolás lenne a tuti ! :)

(#2953) Geresics


Geresics
addikt

Már nem is tudom, hogy kivel beszéltünk róla, de elkészült az AZ1 +Steady +mellkaspántos videó. Így utólag visszanézve, jobb lett volna a Steady-t kikapcsolni. Na, majd legközelebb! :K
A hangot Olympus VN-731PC 2GB diktafonnal és König CMP-MIC8 mikrofonnal rögzítettem úgy, hogy a mikrofont a két kipufogó között helyeztem el (hátsó doboz tartójának alsó részéhez).
Kaja után elfelejtettem a diktafont elindítani (pár perc múlva ezt korrigáltam), így akár össze is lehet hasonlítani a kamera hangját a diktafonéval (szélzaj, hangtónus, stb.).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2954) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah megjött a kis kameránk, most barátkozok a beállításokkal, meg a mountolási lehetőségekkel.
Egy kérdés ami felmerült, érdemes a vivid funkciót bekapcsolni? Ti hogyan használjátok? vagy témafüggő?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2955) DigitXT válasza Horváth Istv (#2950) üzenetére


DigitXT
félisten

Amennyire emlékszem az LCD-s tok is mechanikusan nyomja a rec gombot...

(#2956) hodostamas válasza hodostamas (#2829) üzenetére


hodostamas
addikt

UP :))

(#2957) Büszke válasza hodostamas (#2956) üzenetére


Büszke
tag

Kínából rendelj sj3000 waterproof case-t

Honda VFR800 Vtec Annyi a világ, amennyit látsz belőle!

(#2958) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mi a különbség a movie és a végtelenített felvétli mód között? :U
Az megvan hogy a végtelenített módban bizonyos időközönként beállítástól függően elmenti a videófájlt, a movie módban meg 1 nagy fálj marad?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2959) pws


pws
aktív tag

Sziasztok,

He GPS-es Sony-t szeretnék, akkor az AS30, AS100, AS200, X1000 a lehetséges opció?
AS200 kapható még valahol?
Köszi

(#2960) Horváth Istv válasza Ferdzsoo (#2958) üzenetére


Horváth Istv
tag

A végtelenítetnél , csak az utolso valamennyi perc marad meg , a régebbieket folyamatosan törli . A másiknál , pedig , kártya kapacitásig rögzít... Ha jól rémlik ?

(#2961) Horváth Istv válasza pws (#2959) üzenetére


Horváth Istv
tag

az AS200 kapható csak igazán ! :) Ha megnézed az árúkeresőben , meg is találod hogy hol !

(#2962) xb12x válasza Geresics (#2953) üzenetére


xb12x
tag

Szerintem én kérdeztem az olcsó pánt minőségéről, megbízhatóságáról.

Viszont érdekes hogy még endurón ahol elvileg egyenes háttal ülsz sem igazán használható a videód alapján ülve, nagyon sokat kitakar a kormány, műszerek.

(#2963) Geresics válasza xb12x (#2962) üzenetére


Geresics
addikt

Teljesen igazad van, bár hozzátartozik, hogy nagyon csúnya a testtartásom, és sajnos nem egyenes háttal ülök.Ráadásul talán lehetne magasabbra is állítani, de nekem az álló motorozás miatt így a jobb... :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2964) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Van valakinek tapasztalata itt Sony SPK-AS1-es vízalatti tokkal? Búvárkodás szempontjából?
Ahogy elnéztem kb ilyen 5-6 méterig egész jó felvételeket lehet vele csinálni, alatta természetesen nincsenek színek, viszont a nagyobb bajom olvastam itt-ott hogy a 60m-ig hitelesített tok megnyekkent több embernek 25-30 méter körül. Ez azért elég rosszul hangzik. Persze másnak meg nem.
Emiatt kérdezem vitt e le magával valaki már ilyet itt?
Nem összeroppant hanem egyszerűen beázott, beszivárgott a víz nekik.
A felhasználói kézikönyvben kotta bennevan hogy nem vállalnak a tokra garanciát, hiába vízállónak van tervezve... azért egy akciókameránál ez is no komment kategória nem? :U
Illetve olvastam olyat is hogy spéci pasztával kell az o gyűrűt minden összerakáskor bekenni.
Nem jelentene problémát csak szeretnék tisztában lennin a dolgokkal....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2965) Horváth Istv


Horváth Istv
tag

Ma láttam , Obudai Média Márkban , AS200-ast 55E-ért ! Ha Valakit , esetleg.....

(#2966) Geresics válasza Horváth Istv (#2965) üzenetére


Geresics
addikt

:Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2967) Geresics


Geresics
addikt

Biztos volt már, de én csak most láttam!
SJ5000X vs Gopro 4 Black vs Sony AS200v vs Xiaomi Yi

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2968) kellerman válasza Geresics (#2967) üzenetére


kellerman
tag

Jó teszt, úgy néz ki jól döntöttem az as200-al. Még arra leszek kíváncsi mikor kezdenek nagyobb érzékelőket rakni akciókamerákba 2/3"-nál.

(#2969) Geresics válasza kellerman (#2968) üzenetére


Geresics
addikt

én már nagyon várom az AS200 utódját, kíváncsi leszek az mit tud (és mennyibe kerül) majd... :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2970) kellerman


kellerman
tag

Erről még nem is tudtam, hogy létezik.

[link]

(#2971) Horváth Istv válasza kellerman (#2970) üzenetére


Horváth Istv
tag

Nekem van is....

(#2972) Geresics


Geresics
addikt

Ha valaki más is próbálkozna, akkor ez a videó sokat segít a megfejtésben, hogy hogyan kell több kamerát összehozni egy csuklópánttal. Mi elsőre nem boldogultunk! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2973) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Időm még mindig nem volt összrakni a múltkor videót, de belenéztem a track-ekbe, a minőség baromira tetszik, s úgy néz ki sikerült is nagyjából jól belőni a kamera szögét.

Csatoltok 4 PrtSc-t, nyitott állvédővel, nyitott plexivel, zárt plexivel és az utolsónál egy kicsit kintebb fordított nézettel, de talán így már túlon túl kifelé nézett...

http://kepkezelo.com/images/0obbojo2dcluboopp423.png

http://kepkezelo.com/images/pkiqkdy8wd5ot6n10r9e.png

http://kepkezelo.com/images/cof2strzfprq26p0reyi.png

http://kepkezelo.com/images/tbz8claxcobth2zc00ry.png

Ekkora képeket csak linkesítve ossz meg!

[ Módosította: radi8tor ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2974) DigitXT válasza Horváth Istv (#2965) üzenetére


DigitXT
félisten

Ja, még mindig annyi, csak egy darab nincs belőle...
Bocs, a kiállított darabot odaadták volna annyiért.:DDD

Szerk: nyugatinál van belőle. Csak 85K-ért. Aranyos!

[ Szerkesztve ]

(#2975) Kroni1 válasza runner 125 (#2973) üzenetére


Kroni1
veterán

Basszus szép a képe még mindig, remélem meg vagy te is elégedve vele! :)

Mostanság a régi SJ-vel nyomom, már kezd is hozzászokni a szemem. Aztán tegnap pont megnéztem a Sony-s felvételeimet, és teljesen leesett az állam. Annyira elszoktam már ettől a minőségtől. :U

(#2976) runner 125 válasza Kroni1 (#2975) üzenetére


runner 125
nagyúr

Abszolút, tuti cucc! :)

Viszont egy problémámban segítsetek. Adtál hozzá egy mikrofont (König talán?), frankón bekötöttem az ülés alá, szélvédett helyre, a kipufogók közé és kivezettem az akksinál, a CTEK csatlakozó mellett. Vettem 500ft-ért egy méteres Jack hosszabbítót, amit befűztem a kabátomba, így felszálláskor csak összedugom (másik vége nyilván a kamerában..) a kettőt és elvileg ugyanúgy rögzítenie kellene a hangot. Most megnéztem az egyik felvételt, a videón elején teljesen hibátlanul működik, veszi a hangot, majd úgy 10 perc után elhalkul.. csak alap, semmis zaj van a felvétel alatt szinte végig, de voltak részek ahol visszatér a hang, de a teljes videó legalább 2/3-án nincs hang... Mifaxtól van ez? 100% h nem csúszott szét sehol, eleve a Jack csatoló egy szoros, passzentos csatlakozást jelent, s amikor megálltunk magam húztam ki mindkettőt (hosszabbítót, kamerát..)

A kamera gyanítom nem igényel semmiféle beállítás e téren, nemde? Rádugom a Jack-jére a mikrofont és kész..

Vegyek valami minőségibb mikrofont, minőségibb toldóval, vagy hol a baj?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2977) Geresics válasza runner 125 (#2976) üzenetére


Geresics
addikt

Ez nagyon kontakt-hibának tűnik. Simán lehet, hogy valahol meg van törve a kábel... :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2978) Kroni1 válasza Geresics (#2977) üzenetére


Kroni1
veterán

Pont ezt akartam irni én is! Nekem is volt vele olyan hogy véletlen kihuzodott kicsit, akkor produkálta ugyanezt, amugy máskor sosem volt semmi gond, meg beállítani sem kell semmit. Sztem is kontakthiba lesz valahol.. Esetleg probáld meg - már ha elér a kábel a sisakig - a hosszabbító nélkül is..

(#2979) Geresics válasza runner 125 (#2976) üzenetére


Geresics
addikt

A hosszabbító könnyen tesztelhető: bedugod egy lejátszóba, és egy hangszóróba. Zenehallgatás közben vadul rángatod, tekered. Ha néha gond van, akkor gond van! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2980) DigitXT válasza Geresics (#2979) üzenetére


DigitXT
félisten

És ha semmi gond nincs, akkor folytasd tovább a tesztelést, amíg lesz.:))
Amúgy szinte biztos, hogy kontakthiba. Nekem is így kezdte a Nolan mikrofonja.
(Halk hang, szarakodás. Biztos megtört valahol a kábel. Amikor végleg elnémult,
szétszedtem, és konkrétan le volt szakadva a testkábel. Visszaforrasztottam, és
láss csodát, működik. Csak ugyanolyan szarul, szóval máshol is megtörhetett...)

(#2981) Horváth Istv válasza DigitXT (#2974) üzenetére


Horváth Istv
tag

Mikor ott voltam a boltban , volt legalább egy komplett ( becsomagolt ) a polcon....Gondolom , sokáig nem állt ott ezen az áron :K

(#2982) Geresics


Geresics
addikt

A következő videót ide csak a különböző kameraállások miatt teszem ki. Próbálgattam az AZ1-est
- fixen lerakva
- bukón
- kormányrúdon
- bukócsövön
- Steady Shot ON és OFF állásban egyarán!

A videó eleje picit lassan indul (és a közepén a szlalom is uncsi lett), de pár perc után változatos kameranézetekkel igyekszem javítani a színvonalat, és a legvégén még egy kis gyorsulási verseny is belefért! A videó készítésénél a fő szempont az volt, hogy mindenki, aki részt vett rajta viszontlássa saját magát! :)

FIGYELEM!
A most következő videó hosszú és unalmas mindenkinek, aki nem vett részt pont ezen a tréningen!
A zene pedig... Hagyjuk inkább...
Megtekintés csak saját felelősségre! (^.^)

https://youtu.be/pv74mKZ_yVE

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2983) Kroni1 válasza Geresics (#2982) üzenetére


Kroni1
veterán

Sisakon a legjobb szerintem, a bukócsöves oldalsó nézőpont se rossz, de ott nagyon kell neki a steadyshot, mert eléggé remegős. Amúgy ennek az AZ1-nek is egész szép a képe! Nekem mostanában muszáj beérnem ezzel a minőséggel: Offroad hegymászás

De ahogy ismerem magamat, ezt szerintem nem fogom bírni sokáig, ha rendeződnek a dolgaim megint veszek majd valami komolyabb kamerát!

[ Szerkesztve ]

(#2984) Horváth Istv válasza Geresics (#2982) üzenetére


Horváth Istv
tag

Szerintem az utobbiak közül , ez volt a leg jobb ! :K Valóban a sisakon pozícó a jobb a mentetközbeniek közül , és a földön fix kamera állás is tetszik !

(#2985) Geresics


Geresics
addikt

Hmm... ha egyszer nagyon unatkozom csinálok egy összehasonlító videót! :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2986) DigitXT


DigitXT
félisten

Ma vettem egy 128-as kártyát az AS200-ba. Simán jó: 5 óra feletti felvételi idő,
a legjobb minőségben természetesen. Cserébe az AS20 megkapta a 64-est...
Azon is 5 óra felett lehet felvenni így. Sajnálom, hogy nem sikerült leakasztani
egy másik AS200-ast a hétvégén 55K-ért, de most már ez van/marad az AS20
másodlagos kamerának: remélem jó felvétel lesz majd azzal is a gokartpályán.

Mindenesetre furcsa volt elővenni, és látni, hogy semmi beállítási lehetőség.:DDD
Se AWB, se AE korrekció... És a steady is gagyi. De nélküle nem sz*r a kép,
csak nagyon hiányzik az XAVCS is, amikor az ember képkockát akar lopni.:O

De vissza is vonom: az AS200-hoz képest sajnos elég vacak a képminőség is.

(#2987) Horváth Istv válasza DigitXT (#2986) üzenetére


Horváth Istv
tag

Ne bánd hogy nem kaptál . Biztosan lessz késöbb is valahol akciós ! Csak naponta rajta kell lenni a figyelésén....

(#2988) DigitXT válasza Horváth Istv (#2987) üzenetére


DigitXT
félisten

Annyira nem kerestem, csak most hirtelen megvettem volna. Ha lett volna.:B
Azért tényleg fájdalmasan rosszabb az AS20. Magában persze jó az.:))

(#2989) runner 125 válasza Geresics (#2979) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kösz nektek. Hétvégén teszteltük, a hosszabbító tuti jó, de miért is ne, a mikrofont akárhogy mozgattuk, nem akart elhalkulni, vette folyamatosan a hangpróbát. Csatlakozókat ismét ellenőriztem, szét nem csúszhatott, ez tuti.
Visszanéztem a videókat, pl. egyszer kapásból akkor ment el a hang, amikor a motort beindítottam. 100% h valami kontakthiba, kábeltörés van benne valahol.
Veszek egy másikat, csak kérdés milyet és hol? Árban mondjuk 5-6k-ig.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2990) Geresics válasza runner 125 (#2989) üzenetére


Geresics
addikt

nekem a nagy vágyam egy Movo LV1, ami 20$, csak épp 20$ a postaköltség is sajnos, ezért sosem lesz ilyenem. Nagyon boldog volnék egy Audio-Technica ATR3350 tulajdonosaként is, de sokallom a 10eFt-ot egy mikrofonért.
Szóval marad egyelőre a KÖNIG CMP-MIC8...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2991) DigitXT válasza runner 125 (#2989) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem lehet, hogy túl hangos a kipu, és lenyomja a jelszintet az AGC?:))
Esetleg be van kapcsolva szélzaj szűrés, és az? Nem csak hardveres lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2992) Kroni1 válasza Geresics (#2990) üzenetére


Kroni1
veterán

Mi az a kábel közepén lévő ki-be kapcsolható bumszli? Valami zajszűrő vagy mi?

Ezek biztos jók, csak az a baj, hogy még hozzá is kell kábelezni a kamerához, és ugye nem mindegyik kamerának van mikrofon bemenete.

Egyik ismerősöm ilyennel vesz fel hangot, ami más kategória árban is. Kabátzsebbe rakva használja de emiatt eléggé tompa a hang, és nem lesz szerintem sokkal jobb a hangminőség mint az én filléres megoldásom: Én mióta az SJ4000-et használom azt találtam ki, hogy a telefonomra dugom az utángyártott mikrofonos bose füleskábelemet, ezt beteszem az ülés alá és elinditom a teló saját hangfelvevő progiját. (A teló a GPS tartóban kormányon, közben futhat a navigáció is hang nélkül, a progi megy a háttérben is) Tök egyszerű, csak érdemes repülőüzemmódba kapcsolni a telót, mert egy bejövő hivás megszakítja a felvételt. A kamerára köthető mikikhez képest ezeknek hátránya hogy utólag kell vágni és szinkronba hozni a hangot a képpel, ami azért nem mindig egyszerű, főleg ha a kamerát ki-be kapcsolgatjuk menet közben. Szóval tökéletes megoldás nincs..

[ Szerkesztve ]

(#2993) Geresics válasza Kroni1 (#2992) üzenetére


Geresics
addikt

Van tökéletes megoldás: a kamerába kell bedugni. Ennél jobb nincs.
Sajnos én sem tudom a kamerába dugni, ezért én egy diktafont vettem 10eFt körüli összegért, és abba dugom a mikrofont. Nagyon várom az AS200 utódját, mert abból tuti veszek, és akkor ez megoldódik. Addig marad a szinkronizálás, ami macera.
A diktafont két helyre szoktam rakni. Amikor motovlogot csinálok, akkor a belső zsebbe, és a bukóban van a mikrofon, amikor pedig csak motorozom, akkor a mikrofont a doboz tartójának az aljára rakom a két kipufogó közé/fölé, egy üregbe, ahol szélzaj sincs. A szinkronizálás nagyon problémás volt eleinte, de ha az ember a folyamatos hangrögzítés mellett, a videó elindítása után dudál egyet, akkor könnyű a feladat...
A telefonos rögzítést próbáltam én is, de túl macerásnak nyilvánítottam! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2994) Geresics válasza Kroni1 (#2992) üzenetére


Geresics
addikt

Ja, bumszli:
Kondenzátormikrofon
Nevében is jelzett az átalakítási metódus, a műveletet egy kondenzátor illetve kondenzátorként funkcionáló elem végzi. Az ilyen mikrofonok működéséhez a kapszulát illesztő áramkör miatt áramellátás szükséges. A rögzített hang természetesebb hangzású a dinamikus mikrofonok által rögzítettnél. Az érzékenységük nagyobb, mint a dinamikus mikrofonoknak, ezért gyakran használják nagyobb terek (színpad, zenekar, kórus) hangosításához, de bizonyos esetekben ének vagy hangszer mikrofonként is használják.
Jelen esetben a motor a hangszer! :DD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2995) DigitXT válasza Geresics (#2993) üzenetére


DigitXT
félisten

dudál egyet, akkor könnyű a feladat...
:D

(#2996) kellerman válasza DigitXT (#2986) üzenetére


kellerman
tag

Milyen 128-as kártyát vettél bele?

(#2997) DigitXT válasza kellerman (#2996) üzenetére


DigitXT
félisten

Samsung. Nem a reklám helye, de innen az apróról, mert sürgősen kellett.:R

(#2998) Kroni1 válasza Geresics (#2993) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen a legjobb a kamerába dugható mikrofon, főleg ha csak a sisakba kell bevezetni, de ha az ülés alá teszed akkor ott kicsit zavaró lehet, hogy össze vagy kötve a mocival..

A mostani diktafon+mikrofonnál miért volt macerásabb a telefon+mikrofon? Nekem az tök tetszik ebben, hogy nem vagyok hozzákötve az ülés alatt átvezetett kábelhez, tudom kezelni kormányról a telefonon a felvétel indítását, nem kell a diktafont zsebből elővenni, látom magam előtt a telót amin közben mehet a navi is és amugy is ott szokott lenni, tudom tölteni is végig, és nem kell még egy eszközt magammal vinni, és a töltöttsége miatt izgulni, stb.

Amugy miért várod a 200-as utódját? Lehet hogy még jó darabig nem fogják kifuttatni, hiszen elég jó kis cucc lett! Cseppálló, mic in, gyönyörű kép.. Mi kell még több? Ha netre csinálsz videokat már az ő képminősége is durván le lesz rontva, ha mégnagyobb bitrátás lesz az utódja, ott mégtöbb lesz a veszteség.. Max abba lehet belekötni, hogy a Rec gomb nem túl jól kezelhető, de szerintem ez egy közel hibátlan kamera.

(#2999) vacs


vacs
veterán

A Sony HDR-AZ1VR akciókamera távirányítóval, JOY2016 kuponkóddal 48ezer Ft a Telekomnál, forrás!

A legolcsóbb helyen ez jelenleg 75ezer Ft.

Hátha valakit érdekel. ;)

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#3000) XP NINJA válasza vacs (#2999) üzenetére


XP NINJA
őstag

Néztem már az akciót, jelenleg egy Xiaomi Yi-m van. Túl sokat nem tudtam meg erről a kameráról, de a képstabilizálás miatt megtetszett. Értem én hogy máshol 75 de akkor tényleg megéri? Többször kapkodtam már el. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.