Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) Mágus2 válasza Retro DJ (#3850) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bontottan találsz szondával együtt. amit ezzel érdemes cserélni:

115690880
6U0253115B

[ Szerkesztve ]

(#3852) Mágus2 válasza Mágus2 (#3851) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha bírsz várni egy hétvégét, lemérem pontosan, h biztos legyen, melyk része rövidebb a kipufogónak a katalizátor miatt. Szüleimnél van mind a 2 példányból.

(#3853) lepke74


lepke74
csendes tag

Én most rakatom bele a favoritba a gázt 112 lesz . Szerintem megéri. Bár biztos fel fogják verni a gáz árát is.

(#3854) Retro DJ válasza Mágus2 (#3852) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nem kapkodom el ne aggódj! Előre is köszönöm!

Retro

(#3855) Retro DJ válasza lepke74 (#3853) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ha beköltözik a családba a Favi, nekem is az lesz, a leghamarabb. De előtte mihamarabb alváz, üregvédelem, utána szerviz, és aztán ha minden jól megy lesz gáz is.

[ Szerkesztve ]

Retro

(#3856) lepke74


lepke74
csendes tag

Amúgy kétlem ,hogy a favoritba olyan gáz rendszert tesznek be amin bármilyen elektronikus álllitási lehetőség van. A szamarában ősszesen két mágnesszelep volt ami elektromos volt.
Az gázt én mindig úgy állitottam be . Hogy elősször beállitotam benzinre. Aztán ami a lészürőházba megy tömlő azon van két csavar ami a légtorkokhoz jutó gázt szabályozza azt tekergettem. Olyan negyed fordulatokat nyitogattam rajta. Ha már húzott az autó akkor úgy hagytam.
Az értékekről meg annyit hogy műszakira mindig beálitották hogy jó legyen a lambda érték utána meg állithattam vissza hogy menjen is az autó:)
A végén inkább már összefestettem a csavarokat hogy ne keljen kinlódni.

(#3857) Retro DJ válasza lepke74 (#3856) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Biztos, hogy nem szekvenciális rendszer lesz.
Egyszerű keverős és mennyiségszabályozós lesz. Egyszerű megbízható, de viszonylag kis tartományra lehet beállítani, hogy gazdaságos legyen de meg legyen a teljesítmény is.

[ Szerkesztve ]

Retro

(#3858) Retro DJ válasza Mágus2 (#3852) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nem szeretnók belepofázni (by Hofi), de ezek a leömlők, már képen sem nagyon egyeznek:

Katalizátoros leömlő
Katalizátor nélküli leömlő

(ez utóbbi rémlik a járműben amit néztem)

Nagyon várom, hogy élőben tudd szemrevételezni!

Retro

(#3859) Mágus2 válasza Retro DJ (#3858) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én is észrevettem, ezért akarom megmérni.

(#3860) rob210 válasza Retro DJ (#3858) üzenetére


rob210
nagyúr

Ezen ne akadj fent nyugodtan megveheted, létezik hozzá, katalizátor közdarab ami a szétégett katalizátorok kiváltására szolgál, de ha egy kipuffoshoz elviszed akkor 5e-ért behegeszt akár fixre is egy darab csövet vagy akár flexi csővel is kiváltható a katalizátor ami rezgéselnyelés szempontjából is jó.

Szóval nem ez fogja a lambda beszerelés fő problémáját okozni :U :R

Renault power

(#3861) peti_s válasza Retro DJ (#3838) üzenetére


peti_s
addikt

Octavia-ban tudtommal az 1.4-s motorok 75, illetve újabban az 1.4 TSI turbó nélküli verzióját használták, az volt 80.

(#3862) Retro DJ válasza peti_s (#3861) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Jogos, a faceliftes Tourok motorja 85 lovas, az enyem hagyomanyos es 75 lovas, koszi!

Retro

(#3863) Darkmind válasza lepke74 (#3853) üzenetére


Darkmind
csendes tag

Nem fogjàk felverni a gàz àràt, mert hàl'istennek van egy eu-s szabàly, ami fixàlja, hogy a benzin mindenkori àrànak maximum asszem kb.60% lehet a gàzàr. Ez azèrt van, mert környezetkímèlőbb. Mi beraktuk off autóba ès 15.000 km-en belül behozta az àràt kb.1 ève.

(#3864) Retro DJ válasza rob210 (#3860) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

"de ha egy kipuffoshoz elviszed akkor 5e-ért behegeszt akár fixre is egy darab csövet vagy akár flexi csővel is kiváltható a katalizátor ami rezgéselnyelés szempontjából is jó."

Ennyi erővel egy vadis új csőbe ejt egy furatot és behegedál egy spec anyát... Mennyivel egyszerűbb?

Retro

(#3865) Marczi80


Marczi80
tag

Na, voltam szerelőnél. fekdugattyucsere minimum, de a jobb hatso fekem is tokeletes allapotban van... kedd este vihetem hozza...

Jaj, ranezett a futesemre, asszongya, hogy azok a csovek, amiket cserelni akarok, az meg az autot is tuleli, a futoradiatorcsapom van szet szerinte... de majd megnezi azt is...

In a world without fences and walls - who needs windows and gates ?

(#3866) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Kellene egy gyors segítség:
- mennyi fagyálló kell a Favoritba cserélnél
- jó-e bele az aluhűtőhöz való rózsaszín
- milyen méretű tömítés kell a hűtőnél lévő gomba alá?

Köszi!

Retro

(#3867) Retro DJ válasza Retro DJ (#3866) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Válasz részben magamnak:

- 6l folyadék kell bele
- jó az G12 hűtőfolyadék is (sőt elméletben csak az jó)

Uff! Valaki megmondhatná a menet méretét :)

Retro

(#3868) Mágus2 válasza Retro DJ (#3867) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

22x1,5 a menete a gombának. :R

(#3869) Retro DJ válasza Mágus2 (#3868) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Köszönöm mester, akkor 22-es alukarikát keresek.

Retro

(#3870) Retro DJ válasza Mágus2 (#3868) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Most már csak félve kérdezek, hogy az olajleeresztő 17-es, 19-es?

Retro

(#3871) Mágus2 válasza Retro DJ (#3870) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

18mm átmérőjű, de ezt még ellenőrzöm

[ Szerkesztve ]

(#3872) Mágus2 válasza Retro DJ (#3870) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

047103677 -alkatrész szám, a leeresztőcsavar pedig 16-os átmérőjű, de 18as alátét megy a csavar gallérja miatt.

(#3873) Retro DJ válasza Mágus2 (#3872) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nagyon köszönöm!

Retro

(#3874) peti_s válasza Retro DJ (#3862) üzenetére


peti_s
addikt

Az újabb 80 lóerős. Nincs mit!

(#3875) Retro DJ válasza peti_s (#3874) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Jogos ujbol, a BUD motorral valoban 80 Le! De ennek az elejet legalabb eltalaltam :)

[ Szerkesztve ]

Retro

(#3876) Atuska75


Atuska75
tag

Uraim egy gyors válaszra lenne szükségem: Skoda Favoritba milyen helyzetjelző izzó van és milyen belső világítás izzó? Ledre szeretném cserélni de nem tudom milyen foglalatúak.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#3877) Sanyo91 válasza Atuska75 (#3876) üzenetére


Sanyo91
csendes tag

a belso sulfid,az indexet fejbol nemtudom bocsi

(#3878) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Tiszteletem Uraim!

Nos, Favorit tulajdonos lettem. A gép itt látható néhány képen.

Az kocsiban tényleg annyi van mint az órában. Nézzétek meg a keréktárcsát, ez még gyári festés!
Az autó egy garázsban állt. Utolsó 8 év alatt max. 2000 km mentek vele.
Extrák:
- eredeti Merkur számla
- eredeti kezelési útmutató
(sajnos az eredeti szerszámkészletet nem kaptam az autóval :( pedig amikor először megnéztem még benne volt... )
- katalizátor :Y

Hihetetlen az autó. Korához képest meglepően fürge (miután kikerült egy jó rész ki tudja hány éves üzemanyag). Nagyon jó a fék.

Ami érdekes: beindítás után csak gázfreccs hatására jön meg a töltés, nagyobb gázadásra pl. harmadikban becsörög (lehet a benne lévő romlott üzemanyag okozza).
A főtengely szimering némileg eleresztette magát, kissé ereszt.

Mivel nem tudom, hogy a hűtőfolyadék mikori, és az autó ezentúl a szabadban éjszakázik, ezért gyorsban lecseréltem, és a hűtőgomba alá tettem egy új tömítést (kicsit eresztett).

Most ennyit, elég hosszú volt a nap! Szép estét!

[ Szerkesztve ]

Retro

(#3879) Atuska75 válasza Sanyo91 (#3877) üzenetére


Atuska75
tag

Ja ja a beltér az sofita, viszont nem az indexet kérdezem hanem a helyzetjelzőt. De attól tartok az meg bajonettzáras. :( :((

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#3880) peti_s válasza Retro DJ (#3878) üzenetére


peti_s
addikt

SZÉP!!!!!! :D Nekem nagyon tetszik, főleg h ilyen kevesett futott. Fékfolyadékot, és fékcsöveket szerintem ellenőrizd azért, az a biztos. :) Sok boldog km-t kívánok vele, és sztem próbálj egy fordulatszámmérőt azért belevadászni. :) Összességben tényleg nagyon szép, habár nem tudom mennyiért vetted, nem hiszem h rossz vásárt csináltál volna. :) Jah, és mégvmi, ne járj úgy, ahogy a kedves Mágus kolléga barátai, ha jól emlékszem ennyi km volt abban a Favoritban is, gyári gumik, hozták haza, defekt, és így lettek pótalkatrészei a kedves barátunknak. Te ne járj így. :D

(#3881) rob210 válasza Retro DJ (#3878) üzenetére


rob210
nagyúr

Sok sikert hozzá szép a box benne:)

Renault power

(#3882) Mágus2 válasza peti_s (#3880) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bizony, a gumikat azonnal cserélni, mert a gyáriak 22évesek!!!

Az emlitett módon jutottam kevest futott gyári alkatrészekhez.

(#3883) Mágus2 válasza Retro DJ (#3878) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gratula, nagyon szép, csak a gumikat cseréld le, mindegy milyen állapotban vannak. 22év megteszi a hatását, kár lenne emiatt összetörni.

(#3884) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Köszönöm uraim, megpróbálunk vigyázni rá. Ma száguldottunk vele 100 km-t, nagyon tetszik a motor nyomatékossága. Igaz nem egy versenygép, de együtt lehet vele élni azt hiszem.

Az árról néhány szó. Nem volt olcsó. A kikiáltási ára 230e Ft volt. 190e Ft lett a vége. Sokat nézegettem a piacon, voltak modernebbek is, szebbek is, de állapotban ez mindent visz.

A gumi 2003-ban volt cserélve, szándékszom cserélni, de még úgy gondolom, hogy nem veszélyes. Garázsban aludt az autó folyamatosan fénytől óvva. Még nulla fok környékén is megfelelő a futófelület rugalmassága.

Kérdésem lenne: ez az ülés állító műanyag faudi fej? szerintetek kapható, bontóban keressem? Sajnos el van törve, ahogy a képen is látszik, és emiatt csak az egyik oldalon old a retesz, így nem állítható előre-hátra az ülés.

Az autó egyelőre pihenni fog, mihamarabb megkapja az alváz és üregvédelmet, na meg a kötelező dobbetéteket. Aztán rendbe tesszük a szivárgó szimeringet, kap egy olajcserét, na meg új gyertyákat.

Esetleg ami szükséges cseréljük.

Aztán majd látjuk. :)

Retro

(#3885) Atuska75 válasza Retro DJ (#3884) üzenetére


Atuska75
tag

Grat a vashoz! A gumi élettartama max 5 év mivel elöregszik a keverék és kikeményedik, tehát egy 2003-as gumi már sajnos kuka. Sajnos mindegy neki hogy hol tárolod az hogy nem sok napfény érte csak annyit segít a dolgon hogy, valószínűleg a gumi tényleg ki is bírta az 5 évet. Egy napon tárolt gumi nem fogja kibírni, hamarabb elöregszik. Persze nem azt mondom hogy, nem lehet vele járni csak azt hogy, nem ajánlott.Mindenesetre csak ésszel. A nyomatékosságról csak annyit hogy, én úgy vettem észre jól mennek csak ne kerülj közelebb egy emelkedőhöz 2 kilométernél, mert megfordul és hazáig meg se áll :DD

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#3886) peti_s válasza Atuska75 (#3885) üzenetére


peti_s
addikt

2-sben 3500-s fordulatszámon azért fel szokott menni. :) De valóban, egyenesben ha nem akar az ember előzgetni nem rossz, de amint van egy kis emelkedő, már elszáll a teljesítmény. De, érdekes, h a Favorit nagyon megérzi azt h mennyien ülnek benne. Tehát ha ketten vagyunk benne, nagyságrendekkel jobban megy, mintha négyen. :) Egyébként sztem full szerethető autó, csak karambolozni ne kelljen vele soha... Most viszont lenne egy kérdésem is, miért van az, h 2 éve sokkal halkalbb volt magasabb fordulatszámon az autó? Teljesen elfogadható volt a hangja 3500-n is, most viszont már egy éve lassan 2500 felett hangos. Volt azóta olajcsere 2x is, Mann szűrő is bent van, kipufogó meg van hegesztve, nem tudok mire gondolni.

(#3887) rob210 válasza peti_s (#3886) üzenetére


rob210
nagyúr

Milyen hangja van?
Nem lehet , hogy a láncod kezd megnyúlni?

Renault power

(#3888) rob210 válasza Retro DJ (#3884) üzenetére


rob210
nagyúr

Lehet kapni ha skoda szakboltban keresed.

Renault power

(#3889) peti_s válasza rob210 (#3887) üzenetére


peti_s
addikt

Nem hiszem, kb 6000-8000 km-el korábban lett cserélve. Szimplán a motorhang hangosabb, és biztos h nem a kipufogó felől jön. Felvehetem a hangját 1x, de csak az hallatszik h u.olyan a hangja mint volt, csak hangosabb. Légszűrő, gyújtáselosztó, gyújtókábelek, gyertyák, olaj, olajszűrő, újak, v közel újak.

[ Szerkesztve ]

(#3890) rob210 válasza peti_s (#3889) üzenetére


rob210
nagyúr

Akkor spontán a hideg miatt van.
Most egy kicsit nekem is hangosabb olyan zakatolósabb, ez majd a jó idővel elmúlik.
:R

Renault power

(#3891) peti_s válasza rob210 (#3890) üzenetére


peti_s
addikt

De, már 2011 nyarán is így volt. De, valóban a hideg miatt méghangosabb. :) Én mindig arra a csúnya hengerfejtömítésre gyanakszom, mert eddig bármikor ki lett cserélve, utána halkabb, és szebb lett a járása a motornak. Lehet h az okozza?

(#3892) rob210 válasza peti_s (#3891) üzenetére


rob210
nagyúr

Te milyen sűrűn cserélsz hengerfej tömítést?
Én egyszer cseréltem még anno a golfomon és kész.
A hengerfej tömítés ha rendesen meg van csinálva legalább 10 évig kibírja, de van olyan kocsi ami születéstől bontásig egy hengerfej tömítéssel megy.
Szóval a cserélgetés nem megoldás síkoltasd le a hengerfejedet szépen és úgy tedd fel a tömítést jobban jársz. :R

Renault power

(#3893) peti_s válasza rob210 (#3892) üzenetére


peti_s
addikt

Kb. 2-3 éve volt utoljára cserélve. 5 évenként, de az előző az 1,5 évet ha bírta... Igen, most már csak úgy tennénk rá a tömítést, csak vhogy meg kéne tudni, h jó-e a mostani, v sem. :)

(#3894) rob210 válasza peti_s (#3893) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát ha nincs összefolyásod akkor jó.
Ha sem a víz nem fogy sem az olaj és nincs trutyid se meg olaj se a vízben akkor jónak kell lennie.

Renault power

(#3895) Atuska75 válasza peti_s (#3886) üzenetére


Atuska75
tag

Az hogy megérzi hányan ülnek benne az annak köszönhető hogy, lóerő még csak csak van de szinte semmi forgató nyomaték nincs benne. Egyszerűen nyomaték szegény a motor, ezért van az is amit én írtam, meg ha utána akasztasz egy futót akkor is az van mint emelkedőn. Amúgy meg nagyon jó és főleg megbízható kis autó.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#3896) Atuska75


Atuska75
tag

Ledesítés kimarad mert ez a fajta foglalatú led egy vagyon. Viszont a belső helyére be fogok újítani egy szofita ledet. Az még elfogadható árú.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#3897) Mágus2 válasza peti_s (#3893) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A szelepeket és a gyujtást be kell állitani kb 20 000km-ként. Attól mindig csendesebb lesz. :R

[ Szerkesztve ]

(#3898) Retro DJ válasza Atuska75 (#3895) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nekem az Octavia után nem érződött a kraft hiánya, mind a két autóban ketten ültünk a feleségemmel.

Nagyobbrészt a feleségem használja majd egyedül, továbbra is azt mondom, hogy együtt lehet vele élni. :)

Amúgy meg azért szeretjük mert, Favorit, nem? :)

Retro

(#3899) Retro DJ válasza Atuska75 (#3896) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Írtam neked a Orrmotor topicban, hogy szívesen rendelek neked bőven ezres alatt egy pár helyzetjelzőt. Sajnos ingyen én sem tudom adni :(

Retro

(#3900) Retro DJ válasza Mágus2 (#3897) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Új tétel az ellenőrizendők listáján :)

Retro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.