Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Rég jártam erre, jelentem márciusban lesz negyedik éve hogy nem nyúltam egyáltalán cigihez. És 71kg --> akarattal felhíztam 85kg-ra, mondjuk kondizásból adódik a dolog.

(#2302) person válasza Recon666 (#2301) üzenetére


person
senior tag

Szerencsére én is tartok 5 vagy 6 évnél, már rég nem számolom, ide azért néha benézek. :)
Azóta híztam 20+X kg-ot :D ennek csak egy része volt a leszokás következménye, de ha úgy vesszük cigi mellett biztos nem jött volna fel. Mindegy,a következő 10-es végén majd elmegyek gurigázni én is. :DDD
Amúgy grat! ;)

(#2303) Krisinto


Krisinto
őstag

Udv.
Egy csaladi balhe utan kezdtem el dohanyozni..
Lassan 7 éve szívom..
Napi masfel doboz toltott cigimet sikerult leredukalni 2 nap/dobozra..
Volt tobb leszokasi probalkozas de mind kudarcba fulladt...
Viszont ma nagy lenduletemben nem vettem dohanyt se dobozos cigit.
Cigarettatolto is otthon maradt..ebbol kovetkezik hogy ezen a heten igyekszem nem dohanyozni.

Remelem sikerul leszokni rola...es nem meghizni..
Esetleg tippek..trukkok..technikak hozza?

(#2304) fero02 válasza Krisinto (#2303) üzenetére


fero02
veterán

Nincs semmi ilyen. Minden fejben dől el. Ha ott rendbe tudod rakni a dolgaidat, akkor menni fog.

(#2305) person válasza Krisinto (#2303) üzenetére


person
senior tag

Igen, ez fejben dől el. Viszont én próbáltam nem úgy gondolni rá, hogy innentől soha az életbe nem gyújtok rá mert egy dohányos ettől eleve bepánikol. Én legalábbis így voltam. :)
Inkább egy darabig nem gyújtasz rá, mert nincs rá szükséged.
Innentől csak egy szabály létezik, nincs olyan, hogy egyetlen szál cigaretta! Igen tudom.. de lássuk be, ha ezt az egy szabályt betartod győztél. Ha nem, akkor elbuktál azzal az egy szállal vagy slukkal! Ezt égesd be!
Ha volt mély pont és majdnem bedőltem akkor meggyőztem magam azzal, hogy rendben, majd elszívok egyet de nem most, majd annak megadom a módját. Persze később eszembe se jutott. A lénye, hogy akkor ott valahogy túltedd magad. :)
A kilókkal ne törődj.. kisebb probléma.
Kitartás!
Én 10 évig szívtam.

[ Szerkesztve ]

(#2306) Krisinto


Krisinto
őstag

Remelem sikerul..
Mert ezt anyagilag nem lehet birni...

(#2307) csurenzoo válasza person (#2305) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Ezzel a jelenséggel én is találkoztam.
Sajnos nekem annyira sikerült leszoknom, hogy hétvégi sör mellé elszívok pár cigit vagy heti / 1 dob cigi és elég régóta tartom magam ehhez.

krisinto: Megfelelő kajálással, napi fél óra edzéssel nem hízol el és még jó erőnlétet érhetsz el valamilyen szinten. Ha gondolod ebben segíthetek.

[ Szerkesztve ]

(#2308) Krisinto válasza csurenzoo (#2307) üzenetére


Krisinto
őstag

Szarul áll a dolog mert napi 4 szál igy is elmegy..:/

(#2309) person válasza csurenzoo (#2307) üzenetére


person
senior tag

Én mióta letettem egy slukkot se. De még utána se hajolok. :N
Nekem sosem sikerült a mennyiség csökkentős próbálkozásom.

(#2308) Krisinto Te gyújtod meg. ;) Nem szabad egy szálat sem.

[ Szerkesztve ]

(#2310) Exil3s válasza Krisinto (#2308) üzenetére


Exil3s
csendes tag

Egy cipőben járunk... Sokáig szenvedtem azzal, hogy úgy éreztem nélkülöznöm kell valamit. Elkeserít hogy napi 1000 ft az amit eldurrantottam. ( jó esetben "csak ennyi" ) A reggel kritikus időpont, a megszokott cigi kávé.... Nehéz kibekkelni. Szerintem érdemes nem kerülni a dohányosokat. Légy ott te is, és gondolkodj úgy hogy nem te nélkülözöl valamit, hanem ő nélkülözi az egészséget, a pénzt, a jó közérzetet, és a láncok levetését egy undorító függőségről.
Amikor sörözés van, akkor a legnehezebb. Nem tagadom, nekem is vannak sörözések/alkalmak amikor egy-két cigaretta elmegy. Amikor az ember mámoros helyzetbe kerül, kifejezetten nehéz kontroll alatt tartani az agyamat. Amikor napközben 2 feladatt között rá akarnék gyújtani, iszom 1-2 hideg pohár vizet és elkezdem terelni a gondolataimat. Működőképes. Nah egy-két zacsi csipsz. Esti órák nehezek, mert leül a hangulat a kollégiumban, így gyakorta elmegyek futni 3-4 km-et. A végére annyira elfáradok, hogy eszemben sincs rágyújtani. Ekkor használd ki azt, hogy elfáradsz letusolsz és elfekszel aludni, vagy valami olyan szituációt keresel, amiből nem akarsz kikászálódni ( döglés az ágyban, film vagy akármi más) :)

A lényeg, hogy próbálj boldog lenni, és próbáld meg a körülményeket kicsit többre értékelni. örülj a napsütésnek amikor kimész, örülj a friss levegőnek. Eddig ha szabadban voltál nem figyeltél semmire, csak a cigarettára. Tudom, mert én is. Kimegyek rágyújtok. Ez így égett be a gondolataimba, Szar nagyon hogy nélkülözni kell, de nem lehetetlen. Erős vagy, ügyes vagy és menni fog. idővel még a sörözések közti cigarettát is elhagyod. Nyilván a legtisztább ha lenullázod a dolgot. Nagy szavak, de az ember alapvetően erős.

Hajrá !!! Veled vagyok, és én is a leszokásom közepette vagyok ;)

10 emberből 6 az 4

(#2311) fero02


fero02
veterán

Na mi a helyzet pudingok?! Bírjátok még tartani magatokat? :D

(#2312) #27070592 válasza fero02 (#2311) üzenetére


#27070592
törölt tag

Elég jól bírom, kösz.
:)
Most már úgy gondolok a cigarettára és a dohányzásra mint az egyik legostobább emberi tevékenységre és a fogyasztói társadalom egyik legszánalmasabb jelenségére.

(#2313) fero02 válasza #27070592 (#2312) üzenetére


fero02
veterán

Jó sokat gondolkoztál a válaszon. :DDD

Nekem az tűnt fel, hogy milyen tróger kollégáim vannak. 5-en vagyunk a cégnél. Én vagyok a legfiatalabb a 33 évemmel, aki letette a cigi, utánam egy 45körüli és végül egy 58 éves kolega. Mi nem szívjuk.
A másik 2 gyenge jellemű napi 2-2.5 dobozzal füstül el egy nap. Egyikük ráadásul extra szánalmas, mert csórónak állítja be magát, de ez itt most off téma. Ha hamarabb reggeliznek meg, mint én, akkor arra nem képes, hogy amíg amíg eszek ne gyújtson rá, vagy ha rágyújt akkor kitakarodjon. Arról már írni se merek, hogy bárhol és bármikor rágyújtanak (kocsiban, ha együtt dolgozol és ott van tőled 50 cm-re, stb) és hétfő 8:30-kor már olyan kurva büdös a ruhám, mint ha a kocsmából estem volna ki. Igénytelen trógerek. nem tudom szebb szóval leírni.

(#2314) Radnix


Radnix
senior tag

Harmadik leszokásomat élem éppen át, de most érzem, hogy soha többé nem fogok rágyújtani! :K
Eddig kétszer is abbahagytam kb. 1 éves időszakokra a füstölgést, de sajnos mindkettőször visszacsúsztam.
Jelenlegi állás 17 napnál. :B

Erőt, egészséget, kitartást a sorstársaknak! :K

(#2315) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Tavaly január 25.-én majdnem 16 év után úgy döntöttem hogy véget vetek ennek a rettenetes függőségnek.
Többször próbálkoztam már az évek során.
Egyszer két hónapig bírtam, egyszer 6 hónapot nyomtam végig úgy, hogy azért el-elszívtam egy-egy szálat néha. Tavaly január 25.-e óta egy szálat, de még egy slukkot sem szívtam.
Az 10 nap múlva lesz másfél éve.
Azt hittem, hogy sokkal nehezebb lesz a dolgom, és nagyon sok pénzt tettem volna rá, hogy a cigi visz majd a sírba, ahogy apámat is.
De sikerült.
Az első 1-2 hónap bár nem volt könnyű, mégis könnyebb volt mint számítottam.
Egy-egy stresszesebb helyzetben sokszor megpördült a fejemben, hogy de jó is lenne most rágyújtani.
Paradox módon a cigi engem sosem nyugtatott meg, hanem inkább felerősítette a szorongásaimat, a negatív gondolatokat, érzéseket, érzelmeket. Mégis szívtam, és ha valami nem volt rendben az életemben, még többet szívtam. Mire észrevettem hogy a cigi az egyik fő oka a szorongásos, depressziós agyfaszoknak (az én esetemben), addigra már nagyon hosszú ideje szívtam.
De végre sikerül erőt vennem magamon, és most már inkább arra tennék sok pénzt, hogy többet nem gyújtok már rá az életben.
A hatodik-hetedik hónap magasságában kezdődtek az álmok. Ez sok leszokásban lévőnek lehet ismerős.
Sokszor álmodsz arról hogy cigizel, és megéled a kudarcélményt is álmodban, hogy "baszod, visszaestem".
Egy ilyen álom után nagyon jó arra ébredni, hogy csak álom volt az egész.
A szaglásom csak hosszú idő után tisztult ki valamennyire, de sosem lesz már olyan, mint a dohányzás előtti időkben.
A cigit így is megérzem azonnal bárkin, és ma már inkább undorral tölt el a cigifüst szaga, nemhogy arra ösztönözne hogy rágyújtsak, mint az elején.
Sportolok megint. Heti 2-3 súlyzós edzés, 3x fél óra kardió. Éppen szálkásítok.
Van étrendem, amit igyekszek tartani, bár még nem igazán sikerül mindig, de összességében elmondható az, hogy igyekszem egészségesen élni. Idén február hatodika óta másfél sört ittam összesen, a speedről, kokainról, gináról még 2011-ben leszoktam.
A vonásaim simábbak, jól nézek ki (ehhez mondjuk a sportnak, étrendnek is sok köze van) nem köhögök, jobban érzem magam.
Úgyhogy kellő kitartással, akaraterővel le lehet szokni. Az eleje sokaknak nagyon nehéz, másoknak akkor válik igazán nehézzé, amikor jönnek az álmok. Kitartás!
Érdemes ilyenkor arra gondolni, hogy mennyit veszíthetsz azzal, ha ilyenkor rágyújtasz, majd arra, hogy mennyit nyersz azzal, ha nem. Egy-egy ilyen alkalom után amikor képes vagy ellenállni, sokkal erősebb leszel. Úgyhogy ne csináld, nem éri meg.
Sok sikert mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#2316) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Teljesen véletlenül találtam rá erre a topikra de örülök, hogy meglett.
Azt hiszem, hogy ma csordult túl a pohár nálam bagó ügyileg. Kb 2 hete sikerült a kocsi légkondijától borzalmasan megfáznom (a klíma tiszta szóval nem baci). A nátha már elmúlt de a köhögés az bazi lassan múlik köszönhetően annak az irgalmatlan mennyiségű mocsoknak ami a tüdőmben lehet.18 voltam amikor elkezdtem (érettségi) most 36 vagyok. Nincs mit szépíteni napi 1 doboz Malbi gold simán megvan.
Egy szó mint száz holnap RAJT mert még pár nap és tuti beledöglök ebbe a köhögésbe vagy a feleségem (nem cigizik csak tűri szegény...respect itt is neki) fog egy doboz cigivel kinyírni.

Igyekszem jelentkezni illetve biztatni másokat is. :)

A rock and roll az nem egy tánc...

(#2317) fero02 válasza zsinnyegtet (#2316) üzenetére


fero02
veterán

(#2318) zsinnyegtet válasza zsinnyegtet (#2316) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Üdv!

Eltelt 5 nap...
-szörnyű szar íze van a kávénak csak úgy...a sör pedig egyenesen ihatatlan :O

Nehéz.
De "elkezdtem" futni már amennyire ilyen tüdővel lehet. Ég, fáj, szorít, hányinger. Holnap pedig irány az első TRX óra.
Feladásról szó sem lehet. :N

A rock and roll az nem egy tánc...

(#2319) Radnix válasza zsinnyegtet (#2318) üzenetére


Radnix
senior tag

Még 1-2 hét és jelentősen könnyebb lesz! Szorítok, hogy legyen erőd.
Én most 1 hónap, 17 napnál tartok és kijelenthetem, hogy sokkal könnyebb, mint az első hetekben, szóval hajrá!

(#2320) Fitzgerald válasza zsinnyegtet (#2318) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem érdemes ennyi idő után futni még, szerintem simán várj legalább 2 hónapot mielőtt kardiózni kezdesz, hogy tisztuljon a tüdőd.
Én leszokás után több mint egy évvel kezdtem újra komolyan edzeni, bár teljesen más okból. Jóval korábban is elkezdhettem volna.
Amúgy a kávé/sör dolgot is érdemes átgondolni, azokról is lejöhetnél ha már a cigit abbahagyod. Próbáld ki eslő körben a fekete teát, majd később a tablettát. Aztán hagyd el azt is.
A kávé/alkohol sok mindenkit ránt vissza a cigire.

@Radnix

Gratulálok, így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#2321) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Köszönöm szépen a biztatást. :R

Futás: -csak nagyon óvatosan csinálom, heti 2-3 alkalommal (3-3,5 km) és inkább csak kocogással egybekötött zenehallgatásnak nevezném.

TRX: -ezt talán akkor is elkezdtem volna, hogy ha nincs ez az elhatározás. Az utóbbi 8-10 évemet autóban töltöttem aminek köszönhetően a felsőtestem vázizomzata egy rakás f@s lett...nem vagyok sem taxis sem kamionos de a munkám miatt muszáj minden nap Budapestet járnom, hogy megnézzem mi történik az üzleteinkben (családi vállalkozás amiért kőkeményen meg kellett küzdeni).

Kávé: -most már csak reggel iszom egyet az eddigi napi 4-5 helyett szóval az irány jó :)

Sör, alkohol: -sajnos Édesapámat az vitte el 53 évesen én most leszek 36 és van egy 7 éves lányom...gondolhatjátok, hogy miként viszonyulok a piához... :U

Bocs ha túl őszinte dolgok is idekeveredtek de talán így kerek a story :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#2322) Plafoon válasza Fitzgerald (#2320) üzenetére


Plafoon
tag

Én pont a leszokás után szoktam rá a kávézásra, mivel kellett valami pótcselekvés. Alkohollal nagyon vigyázni, sokszori leszokási kísérletemet rontotta el egy átbulizott éjszaka.

(#2323) fero02


fero02
veterán

Na, akkor pont ma 9 éve... :U

Adjon valaki egy szél cigit gyorsan! :DDD

(#2324) HellGreg


HellGreg
őstag

19 év brutális láncdohányzás - napi 40 szál után egyik napról a másikra áttértem az elektromosra. Kb 40 napja.
Tudom hogy ez nem számít leszokásnak, mert a nikotinfüggőséget fenntartom, de mégis egy nagy lépés. Semmilyen akaraterőt nem igényel, ellenben nagyon finom :)
A minap próbaképp beleslukkoltam egy hagyományosba. Olyan ocsmány... nem tudnék visszatérni rá.
(max akkor ha az ecigim akksija lemerül a városban) :D

(#2325) talpas válasza HellGreg (#2324) üzenetére


talpas
aktív tag

Sajnos senkinek nem tudok segíteni leszokni, csak gratulálni, biztatni már annak is aki csak megpróbálja letenni a cigit. Én örökké bánom azt amit a cigire költöttem anno. Két daganatot túléltem eddig és nem, nem tüdő. De azt amit a kórházakban ma is beteg és ápoló füstöl, kamerázni kellene. Igen, napközben kint, hajnalban a kávéfőzés után meg bent az épületben. Én is az a kategória vagyok akinek kell a pótcselekvés így választottam az E-párásítót. 2013 április óta csak ezt. Nem tiltott a cigitől senki, csak a hosszú kezelés alatt nem tudom a sós vízen kívül mit adtak még de nem kívántam a nikotint. Hazajöttem, gyönyörű áprilisi meleg, kivánszorogtam a teraszra levegőzni és akkor mint a villám belém hasított, hol egy szál cigi!. Akkor kértem telefonos segítséget családtagtól, hogy azonnal hozzon E-cigit. Egy óra múlva tudtam nem fogok soha többé dohányozni. Az tudatosult akkor, hogy a rágyújtás ami jól esne és nem a nikotinéhség. Tudom, nem egyszerű letenni, hiszen függőséget kell elnyomni az agyunk meg diktál közben. Nekem lett más és azóta kerülöm még a a füstölős embereket is. 53 évesen azt vallom, lehetsz erős és a legjobb mindenben kb. 40-50 éves korodig. Aztán a szervezet visszakövetel mindent de mindent. Kihasználtuk, ki így ki úgy a cigi is besegít ebben. Mindenki tisztában van vele, hogy rohadt sok mérget eszünk, iszunk, szívunk. Azzal már nem amit fentebb írtam. Hogy én miért, mitől lettem beteg, arra választ ne keressek mondták, túl kell élni. Természetesen senki de senki ne gondolja, hogy az elektromos az a nikotin helyett van, nem az tudom, ez nem ad ugyanolyan érzést. Ez nekem teljesen más, a pára maradt ami hasonlít a cigire. De nekem így q...va jó. Sajnálom, hogy a kis kínai nem találta föl hamarabb. A szívott cigi 1995-ben 900 fölött volt. A képen beírt adatok alapja, 600Huf.-al számoltattam és csak napi 20 szálat.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2326) HellGreg válasza talpas (#2325) üzenetére


HellGreg
őstag

Nagyon egyetértek. Egyébként sok ismerősöm szintén próbálkozott ecigivel. De hamar feladták, mert - mint utólag összeraktam - nem tájékozódtak előtte, vettek "valamit", ami természetesen egy vacak volt. Nem pótolt semmit. Szerintem rossz úton jár az ország. Nem tiltani kellene az ecigit, meg visszaszorítani a trafikokba, meg jövedéki adót rakni a folyadékra, akkorát, hogy semmivel ne legyen olcsóbb mint az analóg. Kampányolni kellene mellette. Több országban már tényként kezelik, hogy életeket ment. Itt amit olvastam az ÁNTSZ-től, erőltetett, szánalmas volt. "nincs rá bizonyíték, hogy leszoktat a cigiről" - de van! engem, 20 év napi 30-40 szálról leszoktatott. Megkérdeztek? Nem. Így persze sose lesz bizonyíték.
És én azóta sokkal jobban érzem magam. Igaz, a nikotin fenntartja a fizikai függőséget, de elmaradtak a rákkeltő anyagok. És a kütyü amit használok, nekem bevált. Utána kellett járni, olvasni, kérdezősködni, de megérte. Sok pénzt beleöltem, de 2 hónap alatt visszajött az ára és innentől kezdve hatalmas megtakarítás lesz, havi szinten 40-50 ezer ft. A nikotint 2 hete csökkentettem 12-ről 6 mg-ra és meg se éreztem. Jövő nyáron 3mg, egy év múlva elhagyom a nikotint teljesen - a terv szerint.
Le lehet tenni ezzel a cigit, és kevésbé káros. És a dohánygyárak által támogatott károgóknak nem kell elhinni egy szavukat sem.

(#2327) talpas válasza HellGreg (#2326) üzenetére


talpas
aktív tag

Még azt is megértem ha meló után sörözőbe jár valaki barátokkal vagy otthon összejön a társaság és rágyújt néha. Egy változtatni akaró dohányosnál ebben sincs semmi kivetnivaló. De a többi nap ha nem cigarettázik már igen büszke lehet önmagára. Én szerettem cigarettázni és szüleim, családom előtt is azt mondtam, nekem kell mert jólesik, stb. És szégyelltem a gyerekeim előtt, hogy én akire büszkén néznek pont én vagyok az aki rossz példát mutat. Ha ideges voltam na akkor ugrott a fogyasztás, meg munka közben és a berögzült időpontokban. Húú de báánooom azt a sok mérget amit letüdőztem. Végignéztem az angol labor E-párásítóval foglalkozó riportját. A film után megnyugodtam, rosszabbra számítottam. Igen a tüdőbe oxigén kell, minden mást a szervezet folyamatosan próbál helyreállítani. És itt jön az amit nem tud senki előre, hogy mikortól kell az ingyenes orvosi ellátásra bejelentkeznie. Ha épp dolgozó, családfenntartó, akkor megszívta mert az átlag fizetése ha nem dolgozhat, elég lesz vízdíjra de másra nem igazán. Azt olvastam nem kell dohányzónak lenni, elég a szennyezett környezet a légúti problémákhoz. De azért ne gondolja senki, hogy akkor nem segített a cigivel hamarabb összeszedni valami betegséget. Debreceni kutatás eredményei. Ha erre sem szán időt egy cigiről leszokni vágyó embertársam, akkor tegye föl a kérdést magának, miért nézi ezt a fórumot.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2328) HellGreg válasza talpas (#2327) üzenetére


HellGreg
őstag

Nekem szerencsére abszolút nem hiányzik a rendes cigi. Kb 2 hete reggel a modom nem ismerte fel a kazánbetétet, így egész nap rendes cigit kellett szívnom, amíg nem vettem újat. Nekem az analóg cigi olyan így a sok aroma után, mintha valami ocsmány égett festékoldót szívnék. Iszonyatosan rossz íze van, füstje is alig van ugye az ecigihez képest. Alig vártam hogy este újra szívhassam a kis pinkmanemet :)
Igen, sajnos amikor a 3 és 4 éves kisfiaim arra játszanak, hogy mennek cigit venni, meg a műanyag szívószálat a két ujjuk közt tartják, akkor nekem is ég az arcom elég rendesen... :(

(#2329) talpas


talpas
aktív tag

Tudom ennek ismerete nem késztet dohányost a leszokásra de érdekesnek találtam.
Nem láttam még ezeket az adatokat a hatóanyagokról amik a függőség különböző szintjeit ismerteti.
Ha eltűnne a cikk.
Heroin, 200 százalékkal képes megemelni az agy jutalomközpontjában a dopamin szintjét.
Kokain, álltkísérletek alatt a dopaminszintet akár a háromszorosára is képes volt felemelni.

3. Nikotin
A dohány elsősorban függőséget okozó anyaga a nikotin. Amikor az ember rágyújt, a nikotin gyorsan felszívódik a tüdőben és az agyba jut. Nutt és csapata a nikotint tartja a harmadik legaddiktívabb anyagnak a világon. A felmérések szerint több mint egymilliárd ember dohányzik világszerte és a feltételezések szerint 2030-ra a cigaretta évi nyolcmillió ember életét követeli majd. A nikotin 25-40 százalékkal képes megemelni az agy jutalomközpontjában a dopamin szintjét.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2330) macimisi


macimisi
csendes tag

Sziasztok! Örülök,hogy rátaláltam erre az oldalra.Egy hete lenulláztam a két doboz mentolos pall mallt nullára.Nagyon szenvedek azóta.Ötletet kérnék,hogy mit tegyek az elvonás leküzdésére.Sziasztok

(#2331) talpas válasza macimisi (#2330) üzenetére


talpas
aktív tag

Először is csak gratulálni tudok ha már eddig is eljutottál. Sajnos ötletelni lehet csak, mindenki eldönti mivel és hogyan. Én nem fogok leírni és javasolni Neked se kemikáliát, se más alternatívát. Az ízlés, hozzáállás, bevállalás, körülmények, anyagi helyzet, orvos segítsége stb.stb. mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen a leszokás alatt. Senkinek nincs joga másvalakit valamilyen irányba terelni tudás és ismeret nélkül.
Talán még itt vagy más fórumok keresése, olvasása ki és hogyan tette le a cigarettát sikeresen, lelkiekben erősíthet vagy megtalálod a számodra megfelelő választ. Sok sikert és lelkierőt kívánok :R .

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2332) UberMutant válasza macimisi (#2330) üzenetére


UberMutant
őstag

hamar elmúlik majd.
ami segíthet, ha kerülöd azokat a helyeket, helyzeteket , ahol/amikben eddig dohányoztál. kvázi, hogy ne jusson eszedbe, foglalkozz mással.

(#2333) Dtomka válasza macimisi (#2330) üzenetére


Dtomka
veterán

~18 éves korom óta dohányzom. (37 vok most)

Én is picit több mint 1 hete tettem le a cigit.

Pár éve 1 évre szintén leszoktam, az akkori párom miatt.
Nem is piáltam akkoriban. Majd 1x 1 sörözésnél kértem 1 slukkot és újabb x évig rabbá váltam.

Majd tavaly megpróbáltam ismét 1 csaj miatt, de 2 nap után már majd megvesztem. Ezért újra cigiztem.
Jó pár hónappal ezelőtt volt 1 lány (kolléganőm) aki neheztelte, hogy dohányzom. Mindig csipkelődött, hogy ne dohányozzak. Ö miatta kezdtem el ismét a leszokásra gondolni...Én is már ezer éve tudom, hogy nem jó dolog. + Lebetegedtem és fájt a hátam is....

Ettől függetlenül szívtam mint a marha...Pár hónappal ezelőtt hangos könyvben meghallgattam Rövid úton leszokni a dohányzásról - Allen Carr. De akkor még nem voltam rá kész. Értettem mindent, sőt eléggé meg is hatott, hisz felismertem amiben a dohányosok én is élek\élünk... és ha kitartok akkor elmondhatom, éltem.

~1,5 hete ismét meghallgattam, és elfogadtam megértettem. Így már nem csak akaraterővell, hanem másféle gondolatokkal 2018.09.16 -án vasárnap már nem gyújtottam rá.
Tudom, hogy még csak 1 hét telt el.

#2332) UberMutant
Ennél rosszabbat nem is tanácsolhatnál szerintem. Én ahogy kiléptem reggel és behúztam a kaput már gyújtottam is rá. A tanácsod szted megállja a helyét? Mi az, hogy kerülje azokat a helyeket?
Dehogy. Ahogy Alan is leírja, kell gondolni, a dohányzásra. Mármint, hogy jó volt de ennyi. Ezt el kell fogadni, és fejben kell eldönteni. Minden ott dől el.

De nagyon stresszes napjaim voltak. Első nap édesanyámmal úgy összevesztem, hogy huha.
Kávézok, és azóta söröztem 1 párszor.
De nem gyújtottam rá. Sőt, érzem, hogy meg tudom állni. Érzem, hogy meg fogja érni, hisz nem áldozatot hozunk ha lerakjuk a cigit. Hanem 1 nagyon jót teszünk magunkért a szeretteinkért.

Ha nem ismered az említett könyvet akkor feltétlenül olvasd el vagy hallgasd meg. Azért érzed, hogy nehéz, mert csak az akaraterővel akartad letenni a cigit.
Mindenkinek kitartást !Ha nekem sikerül(t) akkor mindenkinek fog. :K

[ Szerkesztve ]

(#2334) UberMutant válasza Dtomka (#2333) üzenetére


UberMutant
őstag

engem eleinte csábítottak azok a helyek, szituációk, de nem volt cigim, így nem sokat tehettem . most már nem érdekelne, nem "csábulnék", csak az elején ez sokat segített.

úgy is mondhatnám, hogy másra gondoltam, nem hagytam, hogy zaklasson a gondolat.

amúgy nekem mindegy, lehet a könyvnek van igaza :)

(#2335) Dtomka válasza UberMutant (#2334) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszi, hogy nem vetted támadásnak amit írtam. Nem is annak szántam. :)

Értem mire gondolsz, de az nehéz és stresszes, mármint kerülni a helyet és a gondolatot. Nem kell kerülni, másképpen kell gondolkodni ez a lényeg. Egy rossz dolgot skipelünk az életünkből, és csak a pozitív dolgokra kell gondolni. Hiszen a cigi mit ad? Semmit. Vagyis sok rosszat, de semmi jót nem. Ha ezt elfogadja és megérti az ember, akkor tényleg könnyű letenni a cigit. :)

(#2336) macimisi


macimisi
csendes tag

Sziasztok! Már megint a leszokásról írok,ami három hétig tartott.Most három napja nem dohányzom.A két kolleganőm másfél oránként cigizik.Fel nem fogom,hogy csinálják.

(#2337) macimisi


macimisi
csendes tag

Sziasztok! Most megint a leszokással küzdök.Már napi két doboznál tartottam.Most szedem a champix gyógyszert. Elvileg ez használ az elvonási tünetek ellen.A gyógyszerrel leszokók véleménye érdekelne.Meddig kell szedni,stb.

(#2338) UberMutant válasza macimisi (#2337) üzenetére


UberMutant
őstag

jobb lenne, hogy orvosi felügyelet mellett alkalmaznád
amúgy az alkalmazási előirat segíthet az adagolásban
[link]

mondjuk érdekes, hogy jutottál vényköteles szerhez vény nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2339) Dtomka válasza macimisi (#2337) üzenetére


Dtomka
veterán

Miért küzdesz nem értem? Hallgasd meg, Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról hangoskönyvét és megérted nem kell küzdened.

Tavaly nyár végén tettem le a cigit... történtek dolgok, most külföldön vagyok (dec közepe óta), és volt 1 pár buli. Az egyik bulin 1-2 szál cigit elszívtam. Miért? Magam sem tudom... másnap nem éreztem, hogy kell. Mert a ruhám büdös volt és pfej. . Akkor a buliban jól esett, de nem szoktam vissza.

Lesz\lesznek még buli\bulik, és sztem lehet rá fogok gyújtani. Lehet hibát követek el... De én így is sokat köszönhetek Allen Carr -nak! (2x hallgattam meg... másodjára 1 év elteltével, mikor megértettem\elfogadtam.)

Hallgasd meg, és figyelj arra amit mond! Neked, dohányosnak készítette! Ha nem tudod megszerezni írj privátot, segítek! Ez a minimum....

A lényeg meg kell értened, és tényleg le akarj szokni. Nem kell gyógtyszer sem tapasz se semmi... megértés kell és elfogadás.... és nem az akaraterő kell...

[ Szerkesztve ]

(#2340) Genji


Genji
őstag

Sziasztok! Kis tapasztalat: 25 évet szívtam kisebb nagyobb szünetekkel, tavaly december óta nem gyújtottam rá. Elhatározás kérdése, nem szenvedek, nem hiányzik. A csak buliból, meg csak egy szálat - mindig visszaszokáshoz vezettek nálam. Zero toleranciával lehet csak megtartani a füstmentességet. Mindenkinek jó egészséget és könnyű leszokást!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#2341) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Én idén márciusban tettem le a cigit.....
Nokotinos rágógumi segítségével, amit a mai napig használok, bár már csak keveset.
Kezdetben rettenetesen szenvedtem, mert régóta dohányoztam és én tipikusan az az ember voltam aki imádott cigizni.....
Most már nagyon ritkán hiányzik csak a cigi.

Viszont élettanilag megmondom őszintén azon kívül hogy nem vagyok büdös nem sok pozitív javulát tapasztaltam.
Sőt azóta sokkal könnyebben kapom el a betegségeket pl. náthát. Azóta nagyon sok hasmenésem is van pl. Híztam is pedig nem eszem többet, előtte sem voltam kisdarab, de most még 15kg felugrott kb.

Nem tudom.....remélem javul a helyzet.....

(#2342) UberMutant válasza karakpecze21 (#2341) üzenetére


UberMutant
őstag

biztosan többet eszel, mert nem a levegőtől hízik az ember. pláne ilyen ütemben.

(#2343) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Hormon változástól simán lehet....

(#2344) UberMutant válasza karakpecze21 (#2343) üzenetére


UberMutant
őstag

mégis melyik hormont befolyásolja a cigi?
a hízás egyetlen oka, hogy több energiát viszel be , mint amennyit felhasználsz, a maradék meg bennmarad zsír formájában.

(#2345) karakpecze21 válasza UberMutant (#2344) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Hát a fene se tudja az évek alatt mit csinál a cigi a szervezettel.
Teljesen ugyanúgy étkezem és se többet se kevesebbet nem mozgok.

Mandula kivételem is volt anno....akkor is rámugrott pár kg...mondjuk a legtöbb akkor jött fel.

(#2346) UberMutant válasza karakpecze21 (#2345) üzenetére


UberMutant
őstag

én meg tudom.
na mindegy, egy laikussal nem vitatkozom, higgy , amit akarsz.
de ha kevesebb energiát viszel be , vagy többet használsz el, akkor fogyni fogsz. ellenkező esetben is, csak akkor nem fogod élvezni.

(#2347) karakpecze21 válasza UberMutant (#2346) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Nyilván ez alap esetben így van.....nagykönyv szerint.

Nem vitázok, csak te meg azt hidd el, hogy minden maradt a régi......semmivel sem eszek többet....ez tény hisz tudom.
Akkor lehet régen azt az étel mennyiséget nem hasznosította fel a szervezetem...most meg igen. :)

Nem arról van szó hogy cigi helyett rágcsálok minden szart.....még reggelizni sem szoktam....

(#2348) UberMutant válasza karakpecze21 (#2347) üzenetére


UberMutant
őstag

kizárt.
viszont a havi 2 kilo felszedése elég gyorsan a sírba tesz

(#2349) karakpecze21 válasza UberMutant (#2348) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Tudom......
Főleg engem...... Iskolás koromban mindig 63kg voltam a 183cm-el. Ehettem bármennyit nem számított.....de tényleg.....semmi nem jött rám. Nyilván azért akkor többet mozogtam valamennyivel, de sportolni akkor sem sportoltam. Viszont már akkor is Tachycardám volt. 100 alá csak nagyon nyugalmi állapotban mennt a pulzusom.

Kivették a mandulám akkor piszkosul hízásnak indúltam ami olyan 100kg körül jó ideíg be is állt. Aztán napjainkban cigi mellett olyan 105kg-nál beállt.

Aztán így 33 éves koromban utána jártunk a Tachycardia okának........persze orvos első szava......le kell fogyni.......mondtam neki hogy 63 kg-osan is ugyanilyen volt már mióta az eszem tudom. Persze ő sem hhitt nekem.....mert azt nem hiszi el........ok ne higgye....
Aztán kardiológushoz kerültem, ahol kiderült, hogy születési rendellenesség az oka......pontosan nem tudom megmondani mi az, de valmi olyan, hogy a szívbillentyűnél ahol 3 hegynek vagy tasaknak kellene lenni, nekem ott csak 2 van.

Cigit letettem ( főleg a fenti okok miatt) 120kg.

Valami viszont tuti nincs renben a "belemmel"......cigi letétel óta alapból is sokszor hasmenésem van, de ha valami olyant eszem akkor végem van.
Tudom......orvoshoz kellene menni.

(#2350) UberMutant válasza karakpecze21 (#2349) üzenetére


UberMutant
őstag

próbáld meg írni , hogy mit eszel és számold a kalóriákat. pl kaloriabazis
a fizikával nem vitatkozhatsz.
azért hízol mert többet eszel mint kéne, slussz.

(#2351) karakpecze21 válasza UberMutant (#2350) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Milyen fizika? Mi köze a fizikának az egészségügyhöz. Bár olyan egyszerű lenne mint a fizika.....a fizikának törvényei vannak, de egy szervezetnek nem feltétlen.....
Nyilván valami nem okés.... az is lehet hogy ha éheztetném magam fogynék.Csak pont az a gondom hogy teljesen ugyanúgy étkezem mint anno.

Cukorbetegség rá az élő példa...valaki olyan lesz mint a görcs mint pl. haverom....pedig zabál.....
Édesanyám meg kövér pedig ő aztán tényleg nem eszik sokat....

De mindegy is....... úgy is biztos ő is sokat eszik.... ez olyan mint a háziorvosom a magas szívritmusra azonnal a megoldás a foggyál le volt.....pedig mint kiderült semmi köze nem volt hozzá.

(#2352) UberMutant válasza karakpecze21 (#2351) üzenetére


UberMutant
őstag

értesz hozzá ? nem. akkor ne tippelgess.
a fizika annyi, hogy energiabevitel hogy viszonyul a felhasználáshoz.
a bevitt felesleg lerakódik az energiatárolóban.

én ezt tanultam , te meg nem.

(#2353) karakpecze21 válasza UberMutant (#2352) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Nem tippelgettem....az ember nem egy benzinmotor.....ha tanultad akkor ezt tudnod kell.

A mostani orvosok is sokmindent tanultak.....azt a legtöbb jó esetben csak tippelget.Persze tisztelet a kivételnek.
Te viszont csak arra az egy dologra tudsz koncentrálni hogy száz százalék hogy túleszem magam....meg hogy ez fizika slussz......mint ha ez betegség miatt nem történhetne meg akár.......pedig azért az életben sok példa van rá.
Nyilbán a legtöbb esetben az van amit írsz......de azért mérget ne igyál a dolgokra ilyen határozottan.

[ Szerkesztve ]

(#2354) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Viszont szerintem hagyjuk is a témát.
Nem fogsz meggyőzni arről amit tudom hogy nem így van.....mármint az evéssel kapcsolatban.Hisz tudom hogy mit csináltam ettem anno és jelenleg most mit eszem és csinálok. Na erre én mondom hogy slussz.

(#2355) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Kiderült, hogy a barátnőm terhes.
Viszont erős dohányos, milyen alternatíva van ami helyetthesítheti a cigit és nem káros? Gondolok az e cigire biztos van nikotinmentes, mennyire jó a sima cigi helyett? Mennyi káros?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2356) ballazol válasza animatrix11 (#2355) üzenetére


ballazol
senior tag

akkor most el lehet dönteni, hogy a gyerek egészsége a fontosabb, vagy a bagózás...
szerintem...
anyukám is akkor szokott le, amikor megfogantam, 19 évesen, és azóta sem cigizett, hálisten... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#2357) animatrix11 válasza ballazol (#2356) üzenetére


animatrix11
őstag

"akkor most el lehet dönteni, hogy a gyerek egészsége a fontosabb, vagy a bagózás...
szerintem..."

Nyilván, de erős dohányos ezért keresek alternatívát, adtam neki az Iqosból, és valszag kap e-ccigit, erős dohányosnak nem megy egyik napról a maásikra, ha meg nem cigizik egyáltalán, akkor stressz van ami szintén nem tesz jót

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2358) ballazol válasza animatrix11 (#2357) üzenetére


ballazol
senior tag

olvassatok leszokós hozzászólásokat
próbálja meg fejben lerendezni a dolgot
a tüdő még mindig nem arra lett kitalálva, hogy folyamatosan kátránnyal mérgezzék
amúgy az e-cigi sem kevésbé káros, ha utána olvastok...
HAJRÁ!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#2359) #27070592


#27070592
törölt tag

Boldog 2021-et and all bullshit..
Évekkel ez előtt hagytam abba a dohányzást, viszont most hallottam egy új kutatási irányról, ami egész konkrét kapcsolatot talált a nikotin és az egyik természetes neurotranszmitterünk, az acetilkolin között. Konkrétan a nikotin képes imitálni az acetilkolin szerepét az agyban, vagyis a leszokást nagyban segíti az acetilkolin-háztartás rendbe rakása és ezzel a fizikai-mentális függőség megszüntetése.
Fontos dolog ebben az esetben a D-vitamin szint ellenőrzése (és emelése ha szükséges) illetve a beleinkben élő baktériumflóra épségének a visszaállítása (minőségi probiotikumokkal) ami szintén szerepet játszik nagyon sok dologban. A téma nagyon szerteágazó, nem is próbálok belemenni, van néhány sarokpont: D3 vitamin, K2 vitamin, B5 vitamin, nyugodt és hosszú mélyalvás/REMalvás ciklusok.
Sokkal kevesebbet tudunk a saját szervezetünkről, mint azt eddig képzeltük.

(#2360) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!
Erős dohányos vagyok 18 éves korom óta. COPD-m van, volt tüdőműtétem (szövettan), ma mértem véroxigént, 99! :Y Ezek szerint jól beállították a sprayt, talán 1x évem biztos van még! Általában töltöm a cigit, ma fizu nap volt, vettem egy piros M...borot! Hát szutyok! 18-19 éves koromban nem ilyen íze voolt! Ez lehetne akár H,,,garia is! Ez is lázító (ha illik ilyet egy ilyen topicba beírni :U ).
A leszokással próbálkoztam, de nem jött össze. Champix-ra is sokat költöttem az csinált is valamit, de a teljes megvonási tüneteket megszűntetni nem tudta! :(
Akiben erős az elhatározási vágy, annak sok sikert kívánok!!! :K
Szerk.: az az érdekes, hogy a tüdőgyógyász nem is csesztet a cigivel...:/

[ Szerkesztve ]

(#2361) regvoltrossz válasza UserX (#2360) üzenetére


regvoltrossz
tag

Utánaolvastam a champixnak amiről írtál. Hát olyanokat ír a betegtájékoztató, hogy szédülés, émelygés, mellékhatásként öngyilkossági hajlam, halálos bőrkiütés :Y . Épp ezért a szedése közben ne vezessünk, ne végezzünk olyan munkát ahol az ilyesmi nem frankó etc.
Szóval ha ezt elkezdem használni akkor két hónapig ne menjek be a munkahelyemre és ne üljek autóba? Nálam ez megvalósíthatatlan. Te tapasztaltad ezeket a szedése közben?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2362) UserX válasza regvoltrossz (#2361) üzenetére


UserX
őstag

Szia!

Abszolút nem. Egy idő után a rágyújtásra való inger csökkent valamelyest. Gyakorlatilag kevesebbet szívtam.

(#2363) Trooper82


Trooper82
senior tag

Üdv fórumtársak!

Ma jutottam el odáig, hogy valahogy muszáj abbahagynom a cigit. Még konkrét terv nincs, de jöttem nézelődni. Röviden a történetem a cigivel kapcsolatban annyi, hogy lassan 42 éves leszek, 15 éves korom óta szívok átlag 1 doboz cigit/nap. Már kezdődnek a bajok. Asztma, bronchitis. Úgyhogy valahogy meg szeretnék küzdeni ezzel.
Épp influenzásan ,így még jobban érzem.

Először olvasgatok a fórumon, aztán majd lehet kérdezek. :)

Szép estét mindenkinek.

(#2364) fecaga21 válasza Trooper82 (#2363) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Sok sikert, nem tudom hol tartassz, Én most tartok 8 napja cigi nélkül, holnap este lesz a sör teszt, az kicsit necces lesz,de muszáj lesz megállnom

(#2365) Tense


Tense
őstag

sziasztok, tud valaki ajánlani egy igazán jó applikációt ami az se baj ha fizetős, de jó legyen és motiváljon a leszokásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.