Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Citroware
addikt
Leginkább a nagyon durva hierarchikus működés, felixibilités hiánya és az ésszerűtlenség, ami zavar.
Elkezdtem leírni pár példát, de olyan sok van, hogy nagyon hosszú lenne. A hierarchikus működésre egy példa: visszajelzések kultúrájának teljes kiírtása, ami miatt az emberek már konkrétan belesz@rnak mindenbe, mert semmilyen módon nincs beleszólásuk pl azokba a toolokba sem, amit aztán ők fognak használni. Rengeteg helyen látok nap mint nap optimalizálási lehetőséget, és lennének konkrét javaslataim, de csak falakba ütközök ("mindig így csináltuk, ezt így csináljuk" stb). A minap bevezettek egy új pool car foglaló toolt, ami pontosan ugyanazzal funkcionalitással bír, amivel az eddigi outlook alapú foglalás is, de elégettek rá egy csomó kapacitást, holott lettek volna napi feladatokat tekintve sokkal ésszerűbb fejlesztési feladatok is. De ha már ezt megcsinálták, lehetett volna úgy, hogy értelme is legyen, sok hasznos funkcióval bővülhetett volna a tool, ami minimális plusz effort lett volna. Csak éppen valakinek a fejéből így pattant ki és pont azokat nem kérdezte meg, hogy mire lenne szükség, akik naponta használják majd.
De azért is zabos vagyok, hogy nem kapok egy rendes mérnöki munkára alkalmas laptopot, mert spórolás van. Darabra végülis van gépem, csak alkalmatlan arra a feladatra, amire használnom kell
Ezen kívül egyszerűen kritkán aluli az információáramlás is a cégen belül, pont a hierarchia miatt. Nemrég számonkért a teamleaderem, hogy miért nem haladok egy feladattal, amiről akkor hallottam először (a projektben van köztünk még egy ember, akitől kellett volna kapnom a feladatot). Szerencsére még mindig angol a munkanyelvem a főnökömmel, így egyenlő esélyekkel feszültünk össze, tudtak győzni az ész érvek. Teljesen katasztrófa és kaotikus az egész munkaszervezés, meetingek szervezése, kit mikor hívnak meg stb. Ez erősen kihat a munkám tervezhetőségre, illetve emiatt problémás a home office is, ami nekem sokszor fájó pont. Korábban egy tök jó és jól szervezett csapatban dolgoztam, ahol mindig mindent megoldottunk és mégis tervezhetők voltak a napjaim, heteim úgy, hogy összességében sokkal többet dolgoztam. Most a hatékonyság teljes hiánya és a káosz miatt az egyébként összességében kesevesebb meló mentálisan sokkal megterhelőbb számomra (nehezen birom a hülyeséget sajnos). Élek a gyanúval, hogy csak én fogtam ki ilyen céget (amikor idekerültem akkor még jobb volt, illetve erős volt a rózsaszín köd), de nekem nagyon fura, hogy az emberek mennyire beletörődnek ezekbe a dolgokba. 1-2 multira van rálátásom itt helyben ismerősök által, ott azért jobb a helyzet ilyen szempontból.Nagyjából ugyanezeket tapasztalom. A #278, #279, #280 hozzászólás mindegyikét meg tudom erősíteni.
Ezek a viselkedések egy jelentős részt arra vezetnek vissza, hogy Ausztriában viszonylag alacsony a relatív bérkülönbség a teteje és az alja között, ezért sokaknak nem éri meg nagy áldozatokat hozni a szakmai teljesítmény érdekében. Továbbá, mivel karrierrel nem tudnak nagy különbséget tenni a pénzügyi helyzetükön kereset szempontjából, inkább a költségeikre és spórolásra fókuszálnak, illetve a mindennapi kényelmükre, ami által jobbá tudják tenni az életüket, ha már fizetéssel nem lehet. Ez az életviteli hozzáállás kihat a munkabeli döntéseikre is, ahol viszont már közvetlen módon és jelentősen hatnak a cég pénzügyi körülményeire, de nincs meg hozzá a mentalitás, hogy hatékonyan profitmaximalizáljanak.
-
426os
őstag
igen, kb én is ezt a 2 kategóriát definiáltam. Én a szöknék kategóriát képviselem, mert annyira túlfizetve nem vagyok, de nincs hova, Grác környékén kb 0 lehetőség van az én területemen. Néha már nézem az otthoni lehetőségeket, de szerintem az sem sokkal rózsásabb.
-
bandus
veterán
Leginkább a nagyon durva hierarchikus működés, felixibilités hiánya és az ésszerűtlenség, ami zavar.
Elkezdtem leírni pár példát, de olyan sok van, hogy nagyon hosszú lenne. A hierarchikus működésre egy példa: visszajelzések kultúrájának teljes kiírtása, ami miatt az emberek már konkrétan belesz@rnak mindenbe, mert semmilyen módon nincs beleszólásuk pl azokba a toolokba sem, amit aztán ők fognak használni. Rengeteg helyen látok nap mint nap optimalizálási lehetőséget, és lennének konkrét javaslataim, de csak falakba ütközök ("mindig így csináltuk, ezt így csináljuk" stb). A minap bevezettek egy új pool car foglaló toolt, ami pontosan ugyanazzal funkcionalitással bír, amivel az eddigi outlook alapú foglalás is, de elégettek rá egy csomó kapacitást, holott lettek volna napi feladatokat tekintve sokkal ésszerűbb fejlesztési feladatok is. De ha már ezt megcsinálták, lehetett volna úgy, hogy értelme is legyen, sok hasznos funkcióval bővülhetett volna a tool, ami minimális plusz effort lett volna. Csak éppen valakinek a fejéből így pattant ki és pont azokat nem kérdezte meg, hogy mire lenne szükség, akik naponta használják majd.
De azért is zabos vagyok, hogy nem kapok egy rendes mérnöki munkára alkalmas laptopot, mert spórolás van. Darabra végülis van gépem, csak alkalmatlan arra a feladatra, amire használnom kell
Ezen kívül egyszerűen kritkán aluli az információáramlás is a cégen belül, pont a hierarchia miatt. Nemrég számonkért a teamleaderem, hogy miért nem haladok egy feladattal, amiről akkor hallottam először (a projektben van köztünk még egy ember, akitől kellett volna kapnom a feladatot). Szerencsére még mindig angol a munkanyelvem a főnökömmel, így egyenlő esélyekkel feszültünk össze, tudtak győzni az ész érvek. Teljesen katasztrófa és kaotikus az egész munkaszervezés, meetingek szervezése, kit mikor hívnak meg stb. Ez erősen kihat a munkám tervezhetőségre, illetve emiatt problémás a home office is, ami nekem sokszor fájó pont. Korábban egy tök jó és jól szervezett csapatban dolgoztam, ahol mindig mindent megoldottunk és mégis tervezhetők voltak a napjaim, heteim úgy, hogy összességében sokkal többet dolgoztam. Most a hatékonyság teljes hiánya és a káosz miatt az egyébként összességében kesevesebb meló mentálisan sokkal megterhelőbb számomra (nehezen birom a hülyeséget sajnos). Élek a gyanúval, hogy csak én fogtam ki ilyen céget (amikor idekerültem akkor még jobb volt, illetve erős volt a rózsaszín köd), de nekem nagyon fura, hogy az emberek mennyire beletörődnek ezekbe a dolgokba. 1-2 multira van rálátásom itt helyben ismerősök által, ott azért jobb a helyzet ilyen szempontból.a leírtak alapján ez inkább cég, menedzsment specifikus probléma, ezt bárhol el tudom képzelni, bulgáriától angliáig. inkább csak szervezetlenségnek tűnik nekem, tipikus megszoksz vagy megszüksz szituáció. ezek szerint sokan inkább megszokták
lehetvan más előnye, jól fizet, stb. -
426os
őstag
nekem IT/SW cégekre van rálátásom a saját és ismerősök példáján keresztül. nem egyértelmű nekem, hogy mit értesz dilettáns munkakultúra alatt
nem egyértelmű döntéshozatal, stratégia, folyamatok? ez szerintem minden cégnek a sajátja.amit én nagyobb általánosságban megfigyeltem, és mástól is hallottam, az a túlontúl kényelmes munkatempó, ambíció hiánya, lazaság. ami jól hangzik elsőre, de fájdalmas is tud lenni, ha nem követelik meg a valós teljesítményt. nekez ez fáj a legjobban, és más, osztrák cégektől is ezt hallom, főleg az USA állampolgár ismerősöktől.
Leginkább a nagyon durva hierarchikus működés, felixibilités hiánya és az ésszerűtlenség, ami zavar.
Elkezdtem leírni pár példát, de olyan sok van, hogy nagyon hosszú lenne. A hierarchikus működésre egy példa: visszajelzések kultúrájának teljes kiírtása, ami miatt az emberek már konkrétan belesz@rnak mindenbe, mert semmilyen módon nincs beleszólásuk pl azokba a toolokba sem, amit aztán ők fognak használni. Rengeteg helyen látok nap mint nap optimalizálási lehetőséget, és lennének konkrét javaslataim, de csak falakba ütközök ("mindig így csináltuk, ezt így csináljuk" stb). A minap bevezettek egy új pool car foglaló toolt, ami pontosan ugyanazzal funkcionalitással bír, amivel az eddigi outlook alapú foglalás is, de elégettek rá egy csomó kapacitást, holott lettek volna napi feladatokat tekintve sokkal ésszerűbb fejlesztési feladatok is. De ha már ezt megcsinálták, lehetett volna úgy, hogy értelme is legyen, sok hasznos funkcióval bővülhetett volna a tool, ami minimális plusz effort lett volna. Csak éppen valakinek a fejéből így pattant ki és pont azokat nem kérdezte meg, hogy mire lenne szükség, akik naponta használják majd.
De azért is zabos vagyok, hogy nem kapok egy rendes mérnöki munkára alkalmas laptopot, mert spórolás van. Darabra végülis van gépem, csak alkalmatlan arra a feladatra, amire használnom kell
Ezen kívül egyszerűen kritkán aluli az információáramlás is a cégen belül, pont a hierarchia miatt. Nemrég számonkért a teamleaderem, hogy miért nem haladok egy feladattal, amiről akkor hallottam először (a projektben van köztünk még egy ember, akitől kellett volna kapnom a feladatot). Szerencsére még mindig angol a munkanyelvem a főnökömmel, így egyenlő esélyekkel feszültünk össze, tudtak győzni az ész érvek. Teljesen katasztrófa és kaotikus az egész munkaszervezés, meetingek szervezése, kit mikor hívnak meg stb. Ez erősen kihat a munkám tervezhetőségre, illetve emiatt problémás a home office is, ami nekem sokszor fájó pont. Korábban egy tök jó és jól szervezett csapatban dolgoztam, ahol mindig mindent megoldottunk és mégis tervezhetők voltak a napjaim, heteim úgy, hogy összességében sokkal többet dolgoztam. Most a hatékonyság teljes hiánya és a káosz miatt az egyébként összességében kesevesebb meló mentálisan sokkal megterhelőbb számomra (nehezen birom a hülyeséget sajnos). Élek a gyanúval, hogy csak én fogtam ki ilyen céget (amikor idekerültem akkor még jobb volt, illetve erős volt a rózsaszín köd), de nekem nagyon fura, hogy az emberek mennyire beletörődnek ezekbe a dolgokba. 1-2 multira van rálátásom itt helyben ismerősök által, ott azért jobb a helyzet ilyen szempontból. -
bandus
veterán
Urak, vannak itt olyanok, akik mérnöki területen dolgoznak osztrák cégnél? Én kezdek teljesen kiégni a dilettáns munkakultúrátol, ami a cégnél van, ahol dolgozom. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy ez csak erre a cégre jellemző vagy valami általános osztrák mentalitás állhat a háttérben (látok erre utaló jeleket is). Előtte az egyik legnagyobb német multinál dolgoztam, amiről mindenkinek a bürokrácia meg a hierarchikus működés jut eszébe. Ehhez képest a jelenlegi 160 fős cég ebből a szempontból sokkal rosszabb és a működésére a hatékonyság teljes ellentétje jellemző. Ti hogy látjátok ezt? Csak én vagyok ilyen peches, hogy kifogtam egy ilyen céget vagy általános a jelenség?
nekem IT/SW cégekre van rálátásom a saját és ismerősök példáján keresztül. nem egyértelmű nekem, hogy mit értesz dilettáns munkakultúra alatt
nem egyértelmű döntéshozatal, stratégia, folyamatok? ez szerintem minden cégnek a sajátja.amit én nagyobb általánosságban megfigyeltem, és mástól is hallottam, az a túlontúl kényelmes munkatempó, ambíció hiánya, lazaság. ami jól hangzik elsőre, de fájdalmas is tud lenni, ha nem követelik meg a valós teljesítményt. nekez ez fáj a legjobban, és más, osztrák cégektől is ezt hallom, főleg az USA állampolgár ismerősöktől.
-
426os
őstag
Urak, vannak itt olyanok, akik mérnöki területen dolgoznak osztrák cégnél? Én kezdek teljesen kiégni a dilettáns munkakultúrátol, ami a cégnél van, ahol dolgozom. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy ez csak erre a cégre jellemző vagy valami általános osztrák mentalitás állhat a háttérben (látok erre utaló jeleket is). Előtte az egyik legnagyobb német multinál dolgoztam, amiről mindenkinek a bürokrácia meg a hierarchikus működés jut eszébe. Ehhez képest a jelenlegi 160 fős cég ebből a szempontból sokkal rosszabb és a működésére a hatékonyság teljes ellentétje jellemző. Ti hogy látjátok ezt? Csak én vagyok ilyen peches, hogy kifogtam egy ilyen céget vagy általános a jelenség?
-
kzs
tag
Gyakorlatilag 10 évig építkeznek majd (Flughafenspange) folyamatos menetrend változásokkal. A végeredmény elvileg az lesz, hogy Burgenlandból sokkal könnyebb lesz eljutni a reptérre. Tehát ha valaki 10 év múlva találja meg ezt a fórumbejegyzést annak már lehet, hogy elég csak Királyhidáig elmenni. De spekulálnak arra, hogy a Budapest - Bécs vonat is meg fog állni a reptéren.
Köszi a valaszt mindkettötötöknek.
Ez elsösorban a CAT-ot érinti, illetve a Wien Mitte-be menöket, de a Railjetek stb a Hbf-re jarni fognak (én föleg ezt hasznalom).
Az valoban izgi lesz, ha meglenne a Bp-VIE összeköttetés -
Feketelaszlo
senior tag
Gyakorlatilag 10 évig építkeznek majd (Flughafenspange) folyamatos menetrend változásokkal. A végeredmény elvileg az lesz, hogy Burgenlandból sokkal könnyebb lesz eljutni a reptérre. Tehát ha valaki 10 év múlva találja meg ezt a fórumbejegyzést annak már lehet, hogy elég csak Királyhidáig elmenni. De spekulálnak arra, hogy a Budapest - Bécs vonat is meg fog állni a reptéren.
-
Alg
veterán
-
kzs
tag
Most még jár a reptéri gyorsavasút - majd csak az év második felétől lesz lezárva. Schwechat vasútállomás - reptéri terminál viszonylatra 7 percet ír a Scotty. Csak előbb nézd meg térképen a helyet, mert több részre van szabva és nyilván a vasútállomástól legtávolabbi csücskében a legesélyesebb szabad helyet találni.
Ha magán shuttle buszokra gondoltál abban nem tudok tanácsot adni.
Ez eddig elkerülte figyelmemet: miért lesz lezárva az év második felétöl a reptéri vasút?
Elöre is köszi. -
haromegesz14
senior tag
Most még jár a reptéri gyorsavasút - majd csak az év második felétől lesz lezárva. Schwechat vasútállomás - reptéri terminál viszonylatra 7 percet ír a Scotty. Csak előbb nézd meg térképen a helyet, mert több részre van szabva és nyilván a vasútállomástól legtávolabbi csücskében a legesélyesebb szabad helyet találni.
Ha magán shuttle buszokra gondoltál abban nem tudok tanácsot adni.
Ez az opció tökéltesnek tűnik, ilyesmire gondoltam. Ha jól látom kifejezetten P+R a környéke.
Köszönöm!
-
Feketelaszlo
senior tag
Sziasztok!
Bécsi nemzetközi reptér közelében tudtok javasolni "alternatív" parkolási lehetőséget, ahol 1-2 órára nyugodtan ott lehet hagyni az autót a reptéri parkolási díjakhoz képest mérsékeltebb költségek fejében, és busszal könnyen megközelíthető a reptér?
(Kb. olyasmi lehetőségre vadásznék, mint idehaza a kb. a vecsési Market Central és környéke.)Most még jár a reptéri gyorsavasút - majd csak az év második felétől lesz lezárva. Schwechat vasútállomás - reptéri terminál viszonylatra 7 percet ír a Scotty. Csak előbb nézd meg térképen a helyet, mert több részre van szabva és nyilván a vasútállomástól legtávolabbi csücskében a legesélyesebb szabad helyet találni.
Ha magán shuttle buszokra gondoltál abban nem tudok tanácsot adni.
-
haromegesz14
senior tag
Sziasztok!
Bécsi nemzetközi reptér közelében tudtok javasolni "alternatív" parkolási lehetőséget, ahol 1-2 órára nyugodtan ott lehet hagyni az autót a reptéri parkolási díjakhoz képest mérsékeltebb költségek fejében, és busszal könnyen megközelíthető a reptér?
(Kb. olyasmi lehetőségre vadásznék, mint idehaza a kb. a vecsési Market Central és környéke.) -
Alg
veterán
Időszakos tó, az ilyen. Nyilván időjárásfüggő hogy mikor mennyi vizet kap, ez pl. nyár végéhez képest szerintem teljesen ok volt (2023 aug) - és még olyan hatalmas tömeg sem volt a környéken.
Meg aztán nem csak a tó a lényeg, van ott rengeteg látványosság ha az ember hagjlandó kicsit túrázni is.

-
Citroware
addikt
Idén nem voltam, tavaly egész évben volt benne víz. A weboldal szerint most is van 2,5m.
Nyilván tavasszal, nyár elején a legszebb mikor csurig van
Én az elmúlt években többször jártam ott, egyre inkább csalódáskeltő. Egyre kevesebb víz van benne, pedig ugyanúgy július környékén láttam.
Gyanús, hogy lassan teljesen megszűnik, mint látványosság.
-
Alg
veterán
-
syC
addikt
Hohe Wand - tó nincs de fel lehet menni autóval, elég jól kiépített, vannak hegyikecskék, kilátó, több hüte, de azért elég nagy terület ahhoz hogy lehessen kicsit bóklászni az ösvényeken is.
Kicsit távolabb (bő 200km) de gyönyörű hely Grüner See, tavakkal, tavakban pisztángok, csodás őszi színek, nagy hegyekkel körbevéve, itt is elég jól járható ösvények vannak.
Hasonló távolság, bár időben szerintem több: Ötschergraben, Erlaufsee (Mariazell), vagy azon a környéken kicsit nyugisabb, eldugottabb: Hubertussee, utóbbi aszfaltozott úton is körbejárható.
Ha folyópart is megfelel, akkor Höllental, Wiener Wasserleitungsweg egy tök szép és kiépített sétaút.
Felvonó: Rax-ra van kabinos, Schneeberg-re fogaskerekű. Fent mindkét helyen jól kiépített utak, hütték, de ilyenkor már hideg, hó is lehet - és jó időben tömeg (ez utóbbi mondjuk a Hohe Wand-ra is igaz, jó időben erre a 3 helyre megy ki Bécs nagy része kirándulni).
Hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van még rengeteg lehetőség.
Grüner See-ben van mar ujra viz?
-
vans?
őstag
Hohe Wand - tó nincs de fel lehet menni autóval, elég jól kiépített, vannak hegyikecskék, kilátó, több hüte, de azért elég nagy terület ahhoz hogy lehessen kicsit bóklászni az ösvényeken is.
Kicsit távolabb (bő 200km) de gyönyörű hely Grüner See, tavakkal, tavakban pisztángok, csodás őszi színek, nagy hegyekkel körbevéve, itt is elég jól járható ösvények vannak.
Hasonló távolság, bár időben szerintem több: Ötschergraben, Erlaufsee (Mariazell), vagy azon a környéken kicsit nyugisabb, eldugottabb: Hubertussee, utóbbi aszfaltozott úton is körbejárható.
Ha folyópart is megfelel, akkor Höllental, Wiener Wasserleitungsweg egy tök szép és kiépített sétaút.
Felvonó: Rax-ra van kabinos, Schneeberg-re fogaskerekű. Fent mindkét helyen jól kiépített utak, hütték, de ilyenkor már hideg, hó is lehet - és jó időben tömeg (ez utóbbi mondjuk a Hohe Wand-ra is igaz, jó időben erre a 3 helyre megy ki Bécs nagy része kirándulni).
Hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van még rengeteg lehetőség.
Koszi szepen
-
Alg
veterán
Hohe Wand - tó nincs de fel lehet menni autóval, elég jól kiépített, vannak hegyikecskék, kilátó, több hüte, de azért elég nagy terület ahhoz hogy lehessen kicsit bóklászni az ösvényeken is.
Kicsit távolabb (bő 200km) de gyönyörű hely Grüner See, tavakkal, tavakban pisztángok, csodás őszi színek, nagy hegyekkel körbevéve, itt is elég jól járható ösvények vannak.
Hasonló távolság, bár időben szerintem több: Ötschergraben, Erlaufsee (Mariazell), vagy azon a környéken kicsit nyugisabb, eldugottabb: Hubertussee, utóbbi aszfaltozott úton is körbejárható.
Ha folyópart is megfelel, akkor Höllental, Wiener Wasserleitungsweg egy tök szép és kiépített sétaút.
Felvonó: Rax-ra van kabinos, Schneeberg-re fogaskerekű. Fent mindkét helyen jól kiépített utak, hütték, de ilyenkor már hideg, hó is lehet - és jó időben tömeg (ez utóbbi mondjuk a Hohe Wand-ra is igaz, jó időben erre a 3 helyre megy ki Bécs nagy része kirándulni).
Hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van még rengeteg lehetőség.
-
vans?
őstag
Sziasztok,
van esetleg valami tippetek, hova erdemes menni kirandulni jovo het vegen, ami Movarrol 1-2 orara van? Ferto tavat ismerjuk mar, valami hegykozeli to lenne jo szep oszi fakkal, ahol kisgyerekekkel is lehet setalni (akar babakocsival is), vagy van felvono hegyre, Hütte stb.
-
John D'oh
senior tag
Köszönöm szépen, ez igazán kedves gesztus de Bécs már messze van nekem és azzal meg tényleg nem szeretnélek terhelni, hogy lényegében egy vadidegen számára 20kg-os csomagot fuvarozz.
De azért tényleg köszi
-
bandus
veterán
-
John D'oh
senior tag
-
bandus
veterán
nem nagyon, akik itt elnek nekik nincs igazan szukseguk ilyen szolgaltatasra
mekkora merete van ennek? -
John D'oh
senior tag
Ausztriában tudtok valami csomag pontot közel a határhoz ahová akár sétapadot is lehet rendelni amazonról? A nickelsdorfi kisbolt ahová már rendeltem korábban sajnos nem fogadja a méret miatt.
-
jas39
tag
-
426os
őstag
Valószínűleg le tudod tölteni pdf-ben is, de én Appal használtam. Az ellenőrzés úgy zajlik,hogy jön az ellenőr és beolvassa a rajta lévő kódot.
-
426os
őstag
Majd a bécsiek megerősítik/megcáfolják, de emlékeim szerint a digitális jegyekkel nem kell semmit csinálni, csak megmutatni, ha ellenőriznek. Ajánlom a WienMobil appot telefonra.
-
jas39
tag
Sziasztok! Végre kijutunk Bécsbe egy pár napra. Szeretném megkérdezni, hogy a tömegközlekedésre, hogy a legjobb megvenni a jegyet 5 napra,2 személynek.
Nem egészen tiszta, hogy a neten vásárolttal. hogy jutok fel a metróra és buszra pl.
Elnézést a láma kérdésért, most megyek először ki
-
426os
őstag
-
Alg
veterán
Nagy a csend, mindenki nyaral?
Bedobnék egy témát, hátha valakinek pont hasznos lesz.
Ausztriának is van Magyar állampapírhoz hasonló, "osztrák állampapírja", Bundesschatz a neve. Hosszútávú befektetésnek talán nem a legjobb, de likvid tartaléknak sokkal jobb még az 1-2%-os kamataival is, mint a bankszámlán tartani a pénzt. Külön érdekesség/pozitvum, hogy lehet ún. "zöld" befektetést is választani, amivel jellemzően a megújuló energiákkal, vasúttal kapsolatos beruházásokat támogatod.
Teljes értékű ID Austria szükséges a használatához, amit nem osztrák állampolgárként többek között a helyi Finanzamtnál lehet aktiváltatni (időponttal kb. 3 perc).27,5% “kamatado” (KESt) ervenyes erre is, azt azert nem art tudni.
-
426os
őstag
Nagy a csend, mindenki nyaral?
Bedobnék egy témát, hátha valakinek pont hasznos lesz.
Ausztriának is van Magyar állampapírhoz hasonló, "osztrák állampapírja", Bundesschatz a neve. Hosszútávú befektetésnek talán nem a legjobb, de likvid tartaléknak sokkal jobb még az 1-2%-os kamataival is, mint a bankszámlán tartani a pénzt. Külön érdekesség/pozitvum, hogy lehet ún. "zöld" befektetést is választani, amivel jellemzően a megújuló energiákkal, vasúttal kapsolatos beruházásokat támogatod.
Teljes értékű ID Austria szükséges a használatához, amit nem osztrák állampolgárként többek között a helyi Finanzamtnál lehet aktiváltatni (időponttal kb. 3 perc). -
426os
őstag
Közben nyitottam számlát az Easybanknál. Online, pikk-pakk megvolt. Tök jó az appja, egyszerű, átlátható, gyors, pont azt és annyit tud, amennyire szükségem van. Egyelőre jónak tűnik, problémába eddig nem ütköztem. Angol nyelven is elérhető, ha jól rémlik nem kellett neki referencia IBAN, mint anno a Bank99-nél, így frissen kiköltözőknek is tudom ajánlani.
Ja és mióta az Easy az elsődleges számlám, a fizum is 1 nappal korábban érkezik meg
-
Neoteric
addikt
Sziasztok! Ki hol bankol? Eddig a teljesen ingyenes Bank99 online számlám volt, de most úgy elszúrták az egészet és egy olyan használhatatlan, szemét appja lett, hogy muszáj váltanom. Gondolkodtam, hogy hagyom az ingyenes számlákat és nyitok egy Sparkasse (Erste) számlát, ennek kb évi 4x Eur díja van. Nem vág a földhöz, de szúrja a szemem, ebből tudnék venni pár sört/fagyit is
kollégám ajánlotta az Easybank-ot (Bawag), tulajdonképpen tetszik is, hogy nincs semmi sallang és emiatt ingyenes, de a neten megoszlanak a vélemények róla. Van valakinek esetleg tapasztalata velük? Az én igényeimet kielégítené, amit nyújtanak.Szintén Erstés vagyok, teljesen meg vagyok vele elégedve.
-
Feketelaszlo
senior tag
Sziasztok! Ki hol bankol? Eddig a teljesen ingyenes Bank99 online számlám volt, de most úgy elszúrták az egészet és egy olyan használhatatlan, szemét appja lett, hogy muszáj váltanom. Gondolkodtam, hogy hagyom az ingyenes számlákat és nyitok egy Sparkasse (Erste) számlát, ennek kb évi 4x Eur díja van. Nem vág a földhöz, de szúrja a szemem, ebből tudnék venni pár sört/fagyit is
kollégám ajánlotta az Easybank-ot (Bawag), tulajdonképpen tetszik is, hogy nincs semmi sallang és emiatt ingyenes, de a neten megoszlanak a vélemények róla. Van valakinek esetleg tapasztalata velük? Az én igényeimet kielégítené, amit nyújtanak.Aki még nem költözött ki tartósan és nincs szüksége hitelügyintézésre annak kb. fele annyira jön ki egy magyar banknál vezetett eurós devizaszámlát használni, mint egy osztrák banknál nyitni egyet. A hátulütő, hogy nem minden devizaszámlához lehet kérni bankkártyát.
Fontos, hogy magyar devizaszámlának magyar IBAN-ja van és a külföldre történő utalás nemzetközi tranzakciónak minősül aminek az átfutási ideje mindig +1 nap. -
bandus
veterán
Sziasztok! Ki hol bankol? Eddig a teljesen ingyenes Bank99 online számlám volt, de most úgy elszúrták az egészet és egy olyan használhatatlan, szemét appja lett, hogy muszáj váltanom. Gondolkodtam, hogy hagyom az ingyenes számlákat és nyitok egy Sparkasse (Erste) számlát, ennek kb évi 4x Eur díja van. Nem vág a földhöz, de szúrja a szemem, ebből tudnék venni pár sört/fagyit is
kollégám ajánlotta az Easybank-ot (Bawag), tulajdonképpen tetszik is, hogy nincs semmi sallang és emiatt ingyenes, de a neten megoszlanak a vélemények róla. Van valakinek esetleg tapasztalata velük? Az én igényeimet kielégítené, amit nyújtanak.en erstes vagyok 20 eve, szoval itt nyitottam szamlat online. teljesen okes. talan valami 12 eur a negyedeves dij, nekem nincs vele gondom, szovesen fizetek szolgaltatasert, ha hozza a varhatot.
-
426os
őstag
Sziasztok! Ki hol bankol? Eddig a teljesen ingyenes Bank99 online számlám volt, de most úgy elszúrták az egészet és egy olyan használhatatlan, szemét appja lett, hogy muszáj váltanom. Gondolkodtam, hogy hagyom az ingyenes számlákat és nyitok egy Sparkasse (Erste) számlát, ennek kb évi 4x Eur díja van. Nem vág a földhöz, de szúrja a szemem, ebből tudnék venni pár sört/fagyit is
kollégám ajánlotta az Easybank-ot (Bawag), tulajdonképpen tetszik is, hogy nincs semmi sallang és emiatt ingyenes, de a neten megoszlanak a vélemények róla. Van valakinek esetleg tapasztalata velük? Az én igényeimet kielégítené, amit nyújtanak. -
bandus
veterán
Én most vagyok előszört korlátlanul adóköteles Ausztriában. A bajom csak az, hogy minden adótanácsadótól más info jön vissza, az AK elhajt, mondván a külföldi adózással ők nem foglakoznak, a Finazamtnál a tanácsadó meg csak annyit tudott könyögni, hogy csatoljam be a banki kivonatokat az adóbevallás végére. (ami alatt fingom nincs mire gondol)
Az L1iben (vagy az online részen az International fül) nem találok megfelelő pontot ahová a TBSZ adatai beírhatnám.
Az volna a megoldás, hogy kérvényezem a bevallás formájnak a változtatását (Erklärungswechsel/Einkünfte aus Kapitalvermögen) és így nem az L1-es formulát, hanem az E1-et töltöm ki és azon belül a 994es illetve 892es cellákba írom a nyereséget és veszteséget?
A másik problémám, hogy egy korábbi magyar munkahelyem megvette tőlem egy találmányi jogot, ami amúgy Magyarországon is adóköteles, csak ötletem nincs melyik sorba illene beleírnom ezt. A magyar adóbevallást már megcsináltam és kaptam is róla igazolást (persze szigorúan csak magyarul...)
Semmi kedvem nincs egy adótanácsadónak azért fizetni, hogy aztán elcsessze a bevallásomat (megtörtént már más ország adóbevallásával) úgy hogy amúgy 3 számot kellene a jó helyre írni. Van itt bárki, aki korrektül megcsinálta a TBSZes adóbevallását és a Finazamt is elfogadta?
a megfelelo rubrika nem aktiv, ahova a magyarorszagi, befektetesekbol szerzett jovedelmed be tudod vallani, at kell valamit allitani a finanzamt feluleten (nem emlekszem fejbol, hogy mit) hogy megjelenjen. ezt vagy sikerul megtalalnod, vagy dobhatsz egy privat uzit, es a jovo heten segitek megtalalni.
szerk: kozben latom, hogy leirtad a megoldast. ez lesz az, de sztem a cellaszam nem stimmel, azt megnezem neked.
a kamatjovedelmet a 863-as cellaba kell irnod. a masikat nem tudom, sajnos nem adtam meg el talalmanyt

-
426os
őstag
Én most vagyok előszört korlátlanul adóköteles Ausztriában. A bajom csak az, hogy minden adótanácsadótól más info jön vissza, az AK elhajt, mondván a külföldi adózással ők nem foglakoznak, a Finazamtnál a tanácsadó meg csak annyit tudott könyögni, hogy csatoljam be a banki kivonatokat az adóbevallás végére. (ami alatt fingom nincs mire gondol)
Az L1iben (vagy az online részen az International fül) nem találok megfelelő pontot ahová a TBSZ adatai beírhatnám.
Az volna a megoldás, hogy kérvényezem a bevallás formájnak a változtatását (Erklärungswechsel/Einkünfte aus Kapitalvermögen) és így nem az L1-es formulát, hanem az E1-et töltöm ki és azon belül a 994es illetve 892es cellákba írom a nyereséget és veszteséget?
A másik problémám, hogy egy korábbi magyar munkahelyem megvette tőlem egy találmányi jogot, ami amúgy Magyarországon is adóköteles, csak ötletem nincs melyik sorba illene beleírnom ezt. A magyar adóbevallást már megcsináltam és kaptam is róla igazolást (persze szigorúan csak magyarul...)
Semmi kedvem nincs egy adótanácsadónak azért fizetni, hogy aztán elcsessze a bevallásomat (megtörtént már más ország adóbevallásával) úgy hogy amúgy 3 számot kellene a jó helyre írni. Van itt bárki, aki korrektül megcsinálta a TBSZes adóbevallását és a Finazamt is elfogadta?
Én a helyedben mindenképp tovább keresnék egy hozzáértő adótanácsadót. A költségét pedig annak is le tudod írni az adódból (mármint annyival csökkenteni az adóalapod). Egyszer kell megkonzultálnod aztán később megcsinálod magadnak, ha már megvan a biztos módszer.
-
Lapidus
újonc
így tettem és megjött az ő válaszuk is. szóval ahogy fentebb is írtam, minden itt adózó polgár köteles adót fizetni a magyar állampapírjai után. az már egyéni döntés, hogy valaki ezt el akarja-e mismásolni vállalva ezzel a komolyabb büntetőjogi kockázatot. nekem az a párezer euró nem ér ennyit.
a válasz:
"Ich habe im Doppelbesteuerungsabkommen mit Ungarn nachgeschaut. Die Erträge aus ungarischen Staatsanleihen fallen unter Artikel 11 (Zinsen; Artikel 10 Dividenden würde Einkünfte aus einer unternehmerischen Gewinnbeteiligung voraussetzen).Gem. Artikel 11 Abs. 1 dieses Doppelbesteuerungsabkommens dürfen Zinsen, die aus einem Vertragsstaat (Ungarn) stammen und an eine in einem anderen Vertragsstaat (Österreich) ansässige Person bezahlt werden, nur im anderen Staat (Österreich) besteuert werden. Demnach werden die Zinsen in Ungarn nicht versteuert, weil der ungarische Staat ein Investment in ungarische Staatsanleihen fördern will, sondern in ihrem Fall hat Ungarn ganz einfach für diese Erträge nach dem Doppelbesteuerungsabkommen kein Besteuerungsrecht. Daher ist die Versteuerung in Österreich mit 27,5% korrekt."
Én most vagyok előszört korlátlanul adóköteles Ausztriában. A bajom csak az, hogy minden adótanácsadótól más info jön vissza, az AK elhajt, mondván a külföldi adózással ők nem foglakoznak, a Finazamtnál a tanácsadó meg csak annyit tudott könyögni, hogy csatoljam be a banki kivonatokat az adóbevallás végére. (ami alatt fingom nincs mire gondol)
Az L1iben (vagy az online részen az International fül) nem találok megfelelő pontot ahová a TBSZ adatai beírhatnám.
Az volna a megoldás, hogy kérvényezem a bevallás formájnak a változtatását (Erklärungswechsel/Einkünfte aus Kapitalvermögen) és így nem az L1-es formulát, hanem az E1-et töltöm ki és azon belül a 994es illetve 892es cellákba írom a nyereséget és veszteséget?
A másik problémám, hogy egy korábbi magyar munkahelyem megvette tőlem egy találmányi jogot, ami amúgy Magyarországon is adóköteles, csak ötletem nincs melyik sorba illene beleírnom ezt. A magyar adóbevallást már megcsináltam és kaptam is róla igazolást (persze szigorúan csak magyarul...)
Semmi kedvem nincs egy adótanácsadónak azért fizetni, hogy aztán elcsessze a bevallásomat (megtörtént már más ország adóbevallásával) úgy hogy amúgy 3 számot kellene a jó helyre írni. Van itt bárki, aki korrektül megcsinálta a TBSZes adóbevallását és a Finazamt is elfogadta?
-
Alg
veterán
Ausztriába tervezek e-bike-ot bérelni haverokkal, tavasszal. intersport-ot néztük ki. valaki esetleg bérelt már ott bicót? van-e vmi buktató? kaució?
ill. jó erdős mtb trail-ek ra milyen app-ot ajánlotok? én idáig az alltrails-t találtam ennél van-e jobb/ajánlott?Rauris-ban béreltem már az ottani Intersport-tól, nem volt semmi gond, simán ment, kaptunk sisakot és lakatot is, és a bringák is rendben voltak. Kb. 5 évvel ezelőtt...
Térkép: Bikemap?
-
426os
őstag
Ausztriába tervezek e-bike-ot bérelni haverokkal, tavasszal. intersport-ot néztük ki. valaki esetleg bérelt már ott bicót? van-e vmi buktató? kaució?
ill. jó erdős mtb trail-ek ra milyen app-ot ajánlotok? én idáig az alltrails-t találtam ennél van-e jobb/ajánlott?Nincs ilyenben tapasztalatom, de ezt is megnézheted, illetve a szállásotoknál is érdeklődhetsz tud-e kedvezőbb áru helyet javasolni. Szvsz az Intersport nem lesz a legolcsóbb.
-
dellfanboy
őstag
Ausztriába tervezek e-bike-ot bérelni haverokkal, tavasszal. intersport-ot néztük ki. valaki esetleg bérelt már ott bicót? van-e vmi buktató? kaució?
ill. jó erdős mtb trail-ek ra milyen app-ot ajánlotok? én idáig az alltrails-t találtam ennél van-e jobb/ajánlott? -
426os
őstag
-
bandus
veterán
kepzeld el, hogy mennyi koltsegem volt, ha 6k-t vissza tudtam belole igenyelnin
-
426os
őstag
Szerintem még az elején vagyunk, van szabad kapacitás, gyorsan dolgoznak az aktuális adatokkal. Majd ahogy elkezd mindenki észbe kapni és beadogatni az igényléseket lassul a folyamat (gondolom én). 6k kellemes összeg "talált" pénznek
-
bandus
veterán
az elég szép határidő. én két hete igényeltem még a 2023-as visszatérítés kifizetését, de eddig nem történt meg. bár ez csak 23 eur. remélem a 2024-es 6k-t gyorsabban kicsengetik.
-
426os
őstag
idén volt az első alkalom, hogy kértek be dokumentumokat az adóvisszatérítéssel kapcsolatban, ezeket postafordultával beküldtem online, rá két napra már jóvá is hagyták az eredeti számítás szerinti összeget. nagyon jó ez a process, tetszik
bár ehhez kellett nyilván az is, hogy elég alaposan kitöltöttem mindent, és feltüntettem a számításokat, átváltásokat is.Nekem is meglepően gyors volt, szerencsére pótolni nem kellett semmit. Beadástól számítva kb 1 héten belül már számlán volt a pénz.
-
bandus
veterán
idén volt az első alkalom, hogy kértek be dokumentumokat az adóvisszatérítéssel kapcsolatban, ezeket postafordultával beküldtem online, rá két napra már jóvá is hagyták az eredeti számítás szerinti összeget. nagyon jó ez a process, tetszik
bár ehhez kellett nyilván az is, hogy elég alaposan kitöltöttem mindent, és feltüntettem a számításokat, átváltásokat is. -
Feketelaszlo
senior tag
Sziasztok,
tudtok ajanlani esetleg programot Becsben? Foleg setautvonal - aktualis kiallitas - ajanlott etterem vonal erdekelne, az alapokat ismerjuk, csak most lesz egy koncert utani szabad delelottunk kora delutanig gyerekek nelkul, amit “hasznosan” toltenenk
a Gasometernel lesz a szallas.
Onnan csak pár megálló villamossal a körút, ott van sok múzeum és a történelmi belváros. De legközelebbi turistalátványosságok nyilván a Prater, Belvedere és a Hadtörténeti Múzeum. Pár órás programra főleg az utóbbi erősen ajánlott Bécsben, hiszen rengeteg igényes első világháborús tárlat nyílt az előző évtizedben a háború századik évfordulójára ami magyar vonatkozású téma is.
Gasztro-ügyileg a város másik részét ismerem. A tipikus vérhas-büfék és turistacsapda vendéglők nyilván kerülendőek, de kézműves hamburger-fronton most elég erős a bécsi fölhozatal, azzal nagyon nem lehet melléfogni. -
vans?
őstag
Sziasztok,
tudtok ajanlani esetleg programot Becsben? Foleg setautvonal - aktualis kiallitas - ajanlott etterem vonal erdekelne, az alapokat ismerjuk, csak most lesz egy koncert utani szabad delelottunk kora delutanig gyerekek nelkul, amit “hasznosan” toltenenk
a Gasometernel lesz a szallas.
-
426os
őstag
-
smallmer
őstag
-
426os
őstag
Termékfüggő, hogy hova lehet rendelni. De valószínű, hogy igazad van a mérete miatt, mert sanszos, hogy nem az osztrák posta, hanem DPD vagy GLS szállítja (mondjuk akkor egy csomagpont még mindig opció lehet).
-
bandus
veterán
szerintem postara nem tudod rendelni, csak lakcimre. de ha belinkeled megnezem neked a szallitasi opciokat.marmint smallmernek

-
426os
őstag
Sziasztok!
A német amazonról szeretnék vásárolni egy 180 x 80 cm-es asztallapot.
Sajnos Magyarországra nem szállítják ki, mert túl nagy méretű. Nincsen valami ötletetek, hogy hogyan tudnám Ausztriába kérni és onnan eljuttatni hozzám? Mailboxde sajnos nem vállalta. Nincsen valami hasonló szolgáltatás Ausztriában?Köszönöm!
Két opció jut eszembe:
1. Határ menti osztrák postára kérni és oda kiautózni érte (ha ez nincs nagyon messze)
2. Sok helyi magyar FB csoportban hirdetnek emberek rendszeres járatokat Ausztria-Magyarország között, egy ilyen figurával lebeszélni a dolgot. -
smallmer
őstag
Sziasztok!
A német amazonról szeretnék vásárolni egy 180 x 80 cm-es asztallapot.
Sajnos Magyarországra nem szállítják ki, mert túl nagy méretű. Nincsen valami ötletetek, hogy hogyan tudnám Ausztriába kérni és onnan eljuttatni hozzám? Mailboxde sajnos nem vállalta. Nincsen valami hasonló szolgáltatás Ausztriában?Köszönöm!
-
426os
őstag
én is ilyen 40-50 Euros bírságokat hallottam emberektől, de elviekben lehet több is, ha jól emlékszem. Meg ugye kb minden hivatalos dologhoz kérik. Nálunk pl kellett a gyerek Anmeldéje ahhoz, hogy az ÖGK fizessen a Papamonatra, de a gyerek is akkor kap Anmeldét, ha legalább az egyik szülőnek van. Szóval nem érdemes halogatni. Még ha nem is teljesíti az ember az összes feltételt, akkor is érdemes elindítani az igénylést a lakcímbejelentés után 3 hónapon belül, mert akkor már nem fogsz bírságot kapni, tökmindegy mikor is lesz kész valójában.
-
bandus
veterán
Ha életvitelszerűen Ausztriában élsz, akkor szükséged van az Anmeldebescheinigungra. Ha nincs és ez valahol később kibukik, akkor kaphatsz egy jó kis bírságot (persze lehet, hogy sosem lesz problémád belőle, ismerek több olyan embert is, aki 1-2 év itt élés után sem tudott róla, hogy ez kell).
én is 1+ év után csináltattam meg, mert nem tudtam. volt akinek 6 év után bukott ki ingatlanvásárláskor, házasságkötéskor, ilyesmi. én azt hiszem egy 40 eurós bírságot kaptam miatta.
-
426os
őstag
Akkor leegyszerűsítve jobban járok, ha kifizetem.
Hiába vagyok munkanélküli, ha nem vagyok regisztrálva az AMS-nél. Még az "anmeldebescheinigung" sincs meg, úgyhogy rokon nevén van a telefonszámom.
Amúgy is esélytelennek érzem magam, hogy egy ilyen nyomtatványt kitöltsek megfelelően.
Köszönöm a válaszokat
Ha életvitelszerűen Ausztriában élsz, akkor szükséged van az Anmeldebescheinigungra. Ha nincs és ez valahol később kibukik, akkor kaphatsz egy jó kis bírságot (persze lehet, hogy sosem lesz problémád belőle, ismerek több olyan embert is, aki 1-2 év itt élés után sem tudott róla, hogy ez kell).
-
#95712068
törölt tag
Folgende Voraussetzungen müssen zusätzlich erfüllt sein:
Azaz teljesülni kell a fenti pontok egyikének ÉS a jövedelemnek kell egy szint alatt lenni. Jövedelem magában nem elég.
#219 elder troll
Pontosan: ha az első pontban lévő jogalap (első lépcső) nincs meg, akkor nem is enged tovább a jövedelem kiszámításához.Akkor leegyszerűsítve jobban járok, ha kifizetem.
Hiába vagyok munkanélküli, ha nem vagyok regisztrálva az AMS-nél. Még az "anmeldebescheinigung" sincs meg, úgyhogy rokon nevén van a telefonszámom.
Amúgy is esélytelennek érzem magam, hogy egy ilyen nyomtatványt kitöltsek megfelelően.
Köszönöm a válaszokat
-
Alg
veterán
Itt le van írva minden. Alacsony jövedelem esetén nem kell fizetni https://ooe.arbeiterkammer.at/beratung/arbeitundrecht/arbeitslosigkeit/Gebuehrenbefreiungen.html
Folgende Voraussetzungen müssen zusätzlich erfüllt sein:
Azaz teljesülni kell a fenti pontok egyikének ÉS a jövedelemnek kell egy szint alatt lenni. Jövedelem magában nem elég.
#219 elder troll
Pontosan: ha az első pontban lévő jogalap (első lépcső) nincs meg, akkor nem is enged tovább a jövedelem kiszámításához. -
#95712068
törölt tag
ez egy olyan adonem (a kozmedia finanszirozasara) ami fuggetlen a jovedelmedtol es a lakcimedhez kotodik. ahhoz melyebben kellene ismerni az adorendszert, hogy tudjon valaki valaszolni arra, hogy lehet-e barmilyen haladekot, csokkentest, meltanyossagot kerni. tolem vonjak negyedevente es kesz.
és #217 Alg:
Gugli fordítóval láttam egy ilyen részt ezen az oldalon:Felmentési kérelem
Az OBS webhelyén található online eszköz végigvezeti Önt a kétlépcsős mentesítési folyamaton:
1. szakasz: Az igények jogalapjának vizsgálata (alapadatok)
2. szakasz: A háztartás nettó jövedelmének kiszámítása (inputok)Nekem ebből logikailag az jött át, hogy a jövedelem alapján lehet mentességet kérni, és mivel az első évet alapvetően a beilleszkedéssel és a natív nyelv elsajátításával szerettem volna eltölteni, így értelemszerűen nem sok jövedelmem képződött ebben az időszakban. Egy kicsit rápótoltam a tartalékra, mert 420 forint környékén jár az €, és forintban tartottam a következő évi bérleti díj és közös költség összegét. Nem volt €-s számlám, tisztában vagyok, hogy orbitális kreténség volt a részemről

Köszönöm mindenkinek a választ

-
426os
őstag
Én nem látok olyan lehetőséget hogy jövedelem alapján lenne felmentés, legalábbis itt nem ajánlja fel.
Itt le van írva minden. Alacsony jövedelem esetén nem kell fizetni https://ooe.arbeiterkammer.at/beratung/arbeitundrecht/arbeitslosigkeit/Gebuehrenbefreiungen.html
-
Alg
veterán
Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata "Befreiung vom ORF-Beitrag" témakörben?
Telefonon lehetetlen elérni őket, e-mail-re 27 nap alatt sem válaszoltak, ellenben a fizetési határidőt követő 48 órán belül már a postaládámban volt a következő ejnye-bejnye.
Ketten próbáltak segíteni, az első 3 napig próbálta őket elérni telefonon (értelemszerűen sikertelenül), a második kitiltott a rendszerből a bejelentkező adataimmal, mert a nyelv ilyen szintű ismerete nélkül inkább másra bíztam volna.
Nem kerestem 2000€-t kiköltözés óta (április), 1000%-ig biztosra veszem, hogy ebben az esetben nekem nem kell fizetnem az egységnyi idő alatt kiszámítható "jövedelmem" miatt.
Január 2-át adták meg utolsó utáni fizetési határidőnek, jól sejtem, hogy lehetetlen megoldani ennyi idő alatt? 176€-t követelnek a semmire (160+16 bünti).A válaszokat előre is köszönöm

Én nem látok olyan lehetőséget hogy jövedelem alapján lenne felmentés, legalábbis itt nem ajánlja fel.
-
bandus
veterán
Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata "Befreiung vom ORF-Beitrag" témakörben?
Telefonon lehetetlen elérni őket, e-mail-re 27 nap alatt sem válaszoltak, ellenben a fizetési határidőt követő 48 órán belül már a postaládámban volt a következő ejnye-bejnye.
Ketten próbáltak segíteni, az első 3 napig próbálta őket elérni telefonon (értelemszerűen sikertelenül), a második kitiltott a rendszerből a bejelentkező adataimmal, mert a nyelv ilyen szintű ismerete nélkül inkább másra bíztam volna.
Nem kerestem 2000€-t kiköltözés óta (április), 1000%-ig biztosra veszem, hogy ebben az esetben nekem nem kell fizetnem az egységnyi idő alatt kiszámítható "jövedelmem" miatt.
Január 2-át adták meg utolsó utáni fizetési határidőnek, jól sejtem, hogy lehetetlen megoldani ennyi idő alatt? 176€-t követelnek a semmire (160+16 bünti).A válaszokat előre is köszönöm

ez egy olyan adonem (a kozmedia finanszirozasara) ami fuggetlen a jovedelmedtol es a lakcimedhez kotodik. ahhoz melyebben kellene ismerni az adorendszert, hogy tudjon valaki valaszolni arra, hogy lehet-e barmilyen haladekot, csokkentest, meltanyossagot kerni. tolem vonjak negyedevente es kesz.
-
#95712068
törölt tag
Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata "Befreiung vom ORF-Beitrag" témakörben?
Telefonon lehetetlen elérni őket, e-mail-re 27 nap alatt sem válaszoltak, ellenben a fizetési határidőt követő 48 órán belül már a postaládámban volt a következő ejnye-bejnye.
Ketten próbáltak segíteni, az első 3 napig próbálta őket elérni telefonon (értelemszerűen sikertelenül), a második kitiltott a rendszerből a bejelentkező adataimmal, mert a nyelv ilyen szintű ismerete nélkül inkább másra bíztam volna.
Nem kerestem 2000€-t kiköltözés óta (április), 1000%-ig biztosra veszem, hogy ebben az esetben nekem nem kell fizetnem az egységnyi idő alatt kiszámítható "jövedelmem" miatt.
Január 2-át adták meg utolsó utáni fizetési határidőnek, jól sejtem, hogy lehetetlen megoldani ennyi idő alatt? 176€-t követelnek a semmire (160+16 bünti).A válaszokat előre is köszönöm

-
haromegesz14
senior tag
Sziasztok!
Pándorfalvi vasútállomás parkolója a hét miden napjának minden időszakában ingyenes? Bátran ott lehet hagyni az autót 3-4 napra?
-
Neoteric
addikt
így tettem és megjött az ő válaszuk is. szóval ahogy fentebb is írtam, minden itt adózó polgár köteles adót fizetni a magyar állampapírjai után. az már egyéni döntés, hogy valaki ezt el akarja-e mismásolni vállalva ezzel a komolyabb büntetőjogi kockázatot. nekem az a párezer euró nem ér ennyit.
a válasz:
"Ich habe im Doppelbesteuerungsabkommen mit Ungarn nachgeschaut. Die Erträge aus ungarischen Staatsanleihen fallen unter Artikel 11 (Zinsen; Artikel 10 Dividenden würde Einkünfte aus einer unternehmerischen Gewinnbeteiligung voraussetzen).Gem. Artikel 11 Abs. 1 dieses Doppelbesteuerungsabkommens dürfen Zinsen, die aus einem Vertragsstaat (Ungarn) stammen und an eine in einem anderen Vertragsstaat (Österreich) ansässige Person bezahlt werden, nur im anderen Staat (Österreich) besteuert werden. Demnach werden die Zinsen in Ungarn nicht versteuert, weil der ungarische Staat ein Investment in ungarische Staatsanleihen fördern will, sondern in ihrem Fall hat Ungarn ganz einfach für diese Erträge nach dem Doppelbesteuerungsabkommen kein Besteuerungsrecht. Daher ist die Versteuerung in Österreich mit 27,5% korrekt."
Akkor jól gondoltam, köszi a megerősítést!
-
bandus
veterán
Szerintem írj a Finanzamtnak, az a tuti. Alapesetben elvben adóznod kéne róla, mivel Ausztriában vagy adóalany, de nem tudom, hogy mi a helyzet az adóegyezménnyel, ha odahaza 0% a teher.
Tőzsdézéshez ajánlom a flatexet, Steuereinfach, megcsinálnak mindent az adózáshoz, mert osztrák székhellyel rendelkezik. Ha magyar TBSZ kell, akkor pedig szintén van osztrák bank akinél ez elérhető, Partner Bank AG-nál pl.@Dareiosss, biztosan nem szent mindenki, de én nem általánosítanék, én pl szerencsére sosem tapasztaltam az általad leírtakat.
így tettem és megjött az ő válaszuk is. szóval ahogy fentebb is írtam, minden itt adózó polgár köteles adót fizetni a magyar állampapírjai után. az már egyéni döntés, hogy valaki ezt el akarja-e mismásolni vállalva ezzel a komolyabb büntetőjogi kockázatot. nekem az a párezer euró nem ér ennyit.
a válasz:
"Ich habe im Doppelbesteuerungsabkommen mit Ungarn nachgeschaut. Die Erträge aus ungarischen Staatsanleihen fallen unter Artikel 11 (Zinsen; Artikel 10 Dividenden würde Einkünfte aus einer unternehmerischen Gewinnbeteiligung voraussetzen).Gem. Artikel 11 Abs. 1 dieses Doppelbesteuerungsabkommens dürfen Zinsen, die aus einem Vertragsstaat (Ungarn) stammen und an eine in einem anderen Vertragsstaat (Österreich) ansässige Person bezahlt werden, nur im anderen Staat (Österreich) besteuert werden. Demnach werden die Zinsen in Ungarn nicht versteuert, weil der ungarische Staat ein Investment in ungarische Staatsanleihen fördern will, sondern in ihrem Fall hat Ungarn ganz einfach für diese Erträge nach dem Doppelbesteuerungsabkommen kein Besteuerungsrecht. Daher ist die Versteuerung in Österreich mit 27,5% korrekt."
-
Neoteric
addikt
kicsit tovább keresgélve a témában.
itt jól leírják a különböző pénzügyi termékek adóvonzatát: [link]
itt írnak egy csomót a külföldi tökejövedelmek adózásáról: [link]
itt az etf-ek adózásáról, külföldi brókerek esetén is: [link]
itt pedig arról, hogy hogyan is kell ezeket bevallani: [link] ennek egy rövidebb formája: [link]Szerintem írj a Finanzamtnak, az a tuti. Alapesetben elvben adóznod kéne róla, mivel Ausztriában vagy adóalany, de nem tudom, hogy mi a helyzet az adóegyezménnyel, ha odahaza 0% a teher.
Tőzsdézéshez ajánlom a flatexet, Steuereinfach, megcsinálnak mindent az adózáshoz, mert osztrák székhellyel rendelkezik. Ha magyar TBSZ kell, akkor pedig szintén van osztrák bank akinél ez elérhető, Partner Bank AG-nál pl.@Dareiosss, biztosan nem szent mindenki, de én nem általánosítanék, én pl szerencsére sosem tapasztaltam az általad leírtakat.
-
bandus
veterán
kicsit tovább keresgélve a témában.
itt jól leírják a különböző pénzügyi termékek adóvonzatát: [link]
itt írnak egy csomót a külföldi tökejövedelmek adózásáról: [link]
itt az etf-ek adózásáról, külföldi brókerek esetén is: [link]
itt pedig arról, hogy hogyan is kell ezeket bevallani: [link] ennek egy rövidebb formája: [link] -
bandus
veterán
Értem amit írsz, tiszteletben tartom. De azt jobb ha tudod, az osztrákok se szentek. Itt is megy a fekete pénz, a csalás, és az inkorrektség. A bérházban ahol vagyunk, minden évben lehúzza a tulaj kb 4-5000 euroval a lakókat kamu számlákkal. Nekem már leesett a rózsaszín köd. Plusz nem véletlenül erősödik az fpö, minket is egy kalap alá vesznek az összes Ausländerrel ha normális vagy ha nem. Szemedbe mosolyognak, a hátad mögött meg utálnak. Vannak nagyon kedves rendes osztrákok, akiket imádok, főleg az idősebbek. Sajnos a fiatalok egyre rosszabbak.
én ezt tényleg nem érzékeltem még egyetlen egyszer sem. sem a munkahelyen, sem a lakás tulajától, se mástól. remélem így is marad
pedig én még németül sem beszélek. -
426os
őstag
a hitelt az gátolhatja meg, ha esetleg adóelkerülés miatt megkúr a helyi nav
nem állítom, hogy ez fog történni, de annak, hogy van magyarországi lakcímed is, nem sok köze van ahhoz, hogy hol vagy adórezidens és milyen adózási szabáyok vonatkoznak rád. ha ausztriában élsz és dolgozol, akkor a tbsznek abszolút semmi jelentősége nincs.én szeretek a szabályok szerint játszani, és örülök, hogy magam mögött hagytam ezt a piti trükközős, kiskapukeresős mentalitást

a reporting fundok listáját itt találjátok: [link]
ha nincs, akkor kis kereséssel azt is meg lehet találni mit és hogyan kell bevallani utánuk. de igazán idegesítő process, szóval mielőtt vesztek valami értékpapírt érdemes itt lecsekkolni őket.
Ja, igen, reporting fund, csak nem jutott eszembe a neve. Csak olyat vettem, ami szerepel a listán, van elég bajom anélkül is, hogy ezen kívüli papírokkal bonyolítsam az életem

A hozzállásodat adom, én is ehhez tartom magam.
(Azt halkan megjegyzem, hogy nem kell félteni az osztrákokat sem, feketézés, adóelkerülés van itt is bőven, de ez senkit sem ment fel a szabályok betartása alól)
Szerk: Dareioss is leírta közben. A lényeg, hogy a sok közös szó, kifejezés mellett sajnos mentalitásban is van hasonlóság a magyar-osztrák emberek között... Legalábbis itt vidéken sokszor van egy kis dejavu érzésem, azzal a különbséggel, hogy nem mindig értem, amit mondanak
-
Dareiosss
senior tag
Értem amit írsz, tiszteletben tartom. De azt jobb ha tudod, az osztrákok se szentek. Itt is megy a fekete pénz, a csalás, és az inkorrektség. A bérházban ahol vagyunk, minden évben lehúzza a tulaj kb 4-5000 euroval a lakókat kamu számlákkal. Nekem már leesett a rózsaszín köd. Plusz nem véletlenül erősödik az fpö, minket is egy kalap alá vesznek az összes Ausländerrel ha normális vagy ha nem. Szemedbe mosolyognak, a hátad mögött meg utálnak. Vannak nagyon kedves rendes osztrákok, akiket imádok, főleg az idősebbek. Sajnos a fiatalok egyre rosszabbak.
-
bandus
veterán
Aki a határ mellett lakik, de Ausztriában dolgozik velük mi a helyzet? Biztos hogy a magyar lakhellyel fog adózni.(Ib nél lakcímmel tudsz reggelni) Azzal mi van hogy pl osztinál a vw után ami a Raiffeisenes osztrák számlán van, az osztrák adón felül még a német adót is levonják. És nem lehet mit tenni. Ez ok? Magyar állampolgárok számára adómentes az állampapír. Ennyi én ehhez tartom magam. A tbsz meg szintén zenész, ha esetleg visszaköltözök mire kijön akkor mit kéne most bevallani? Vagy ha a végén minuszos lesz. Plusz onnan pénzt se vehetsz ki szóval eleve nincs mit adózni. Míg ausztriában ha eladod a rvt rögtön a giro számlára rakják a pénzt vissza, nyilván egyből adót vonnak.
szerintem simán csak nem rendelkezel elég infóval ezekről a kérdésekről, mit jelent az, hogy adórezidens, hogyan néznek ki a kettős adóztatást elkerülő egyezmények.
de nem erről szólt a kérdésem, ha abban nem tudsz segíteni, a többi fals infódra nincs szükségem

-
Dareiosss
senior tag
a hitelt az gátolhatja meg, ha esetleg adóelkerülés miatt megkúr a helyi nav
nem állítom, hogy ez fog történni, de annak, hogy van magyarországi lakcímed is, nem sok köze van ahhoz, hogy hol vagy adórezidens és milyen adózási szabáyok vonatkoznak rád. ha ausztriában élsz és dolgozol, akkor a tbsznek abszolút semmi jelentősége nincs.én szeretek a szabályok szerint játszani, és örülök, hogy magam mögött hagytam ezt a piti trükközős, kiskapukeresős mentalitást

a reporting fundok listáját itt találjátok: [link]
ha nincs, akkor kis kereséssel azt is meg lehet találni mit és hogyan kell bevallani utánuk. de igazán idegesítő process, szóval mielőtt vesztek valami értékpapírt érdemes itt lecsekkolni őket.
Aki a határ mellett lakik, de Ausztriában dolgozik velük mi a helyzet? Biztos hogy a magyar lakhellyel fog adózni.(Ib nél lakcímmel tudsz reggelni) Azzal mi van hogy pl osztinál a vw után ami a Raiffeisenes osztrák számlán van, az osztrák adón felül még a német adót is levonják. És nem lehet mit tenni. Ez ok? Magyar állampolgárok számára adómentes az állampapír. Ennyi én ehhez tartom magam. A tbsz meg szintén zenész, ha esetleg visszaköltözök mire kijön akkor mit kéne most bevallani? Vagy ha a végén minuszos lesz. Plusz onnan pénzt se vehetsz ki szóval eleve nincs mit adózni. Míg ausztriában ha eladod a rvt rögtön a giro számlára rakják a pénzt vissza, nyilván egyből adót vonnak.
-
bandus
veterán
Ez nem gátolja meg a hitelt. Én kivonatokkal bizonyítottam a magyarországi befektetést, meg képernyőfotóval. A bankot a kereseted, a számlán lévő pénzed, plusz az össz tulajdonod érdekli.
Nekem a bankos is azt mondta ne valljam be, ha van magyar lakcímem és azon keresztül fut.Nekem van TBSZ em is magyarországon, azt se vallom itt be. IB nél van számlám az az osztrák lakcím alatt fut, azt bevallom.
a hitelt az gátolhatja meg, ha esetleg adóelkerülés miatt megkúr a helyi nav
nem állítom, hogy ez fog történni, de annak, hogy van magyarországi lakcímed is, nem sok köze van ahhoz, hogy hol vagy adórezidens és milyen adózási szabáyok vonatkoznak rád. ha ausztriában élsz és dolgozol, akkor a tbsznek abszolút semmi jelentősége nincs.én szeretek a szabályok szerint játszani, és örülök, hogy magam mögött hagytam ezt a piti trükközős, kiskapukeresős mentalitást

a reporting fundok listáját itt találjátok: [link]
ha nincs, akkor kis kereséssel azt is meg lehet találni mit és hogyan kell bevallani utánuk. de igazán idegesítő process, szóval mielőtt vesztek valami értékpapírt érdemes itt lecsekkolni őket.
-
Dareiosss
senior tag
Az IB-n futó befektetéseid bevallása hogy működik? Akkor is kell jelentened, ha nem adtál el semmit, ergó nem volt nyereséged? Nekem anno egy adótanácsadó olyasmit magyarázott, hogy a legtöbb értékpapír "automatikusan jelent", szóval elvileg nem kell vele sokat foglalkozni. Egyelőre nem adtam még el semmit, csak vettem mióta osztrák címen futnak a dolgok, úgyhogy nem ástam bele magam nagyon.
Szintén zenész, idén nyitottam az ibt. Jövőre kiderül. :)
-
426os
őstag
Ez nem gátolja meg a hitelt. Én kivonatokkal bizonyítottam a magyarországi befektetést, meg képernyőfotóval. A bankot a kereseted, a számlán lévő pénzed, plusz az össz tulajdonod érdekli.
Nekem a bankos is azt mondta ne valljam be, ha van magyar lakcímem és azon keresztül fut.Nekem van TBSZ em is magyarországon, azt se vallom itt be. IB nél van számlám az az osztrák lakcím alatt fut, azt bevallom.
Az IB-n futó befektetéseid bevallása hogy működik? Akkor is kell jelentened, ha nem adtál el semmit, ergó nem volt nyereséged? Nekem anno egy adótanácsadó olyasmit magyarázott, hogy a legtöbb értékpapír "automatikusan jelent", szóval elvileg nem kell vele sokat foglalkozni. Egyelőre nem adtam még el semmit, csak vettem mióta osztrák címen futnak a dolgok, úgyhogy nem ástam bele magam nagyon.
-
Dareiosss
senior tag
ez a cel
hosszu tavra tervezek itt, nem akarom, hogy az elsunnyogott bevallas miatt kesobb barmi problemam legyen, esetleg ne tudjak lakashitelt felvenni. az egy dolog, hogy magyarorszagon adomentes, de itteni adorezidenskent - szerintem - nem az. szoval en boldogan bevallom, csak jo lenne megtudni hogyan 
arfolyam nem problema, azt megadja a finanzamt, hogy melyik adoevben milyen arfolyamot kell hasznalnod atvaltasra.
Ez nem gátolja meg a hitelt. Én kivonatokkal bizonyítottam a magyarországi befektetést, meg képernyőfotóval. A bankot a kereseted, a számlán lévő pénzed, plusz az össz tulajdonod érdekli.
Nekem a bankos is azt mondta ne valljam be, ha van magyar lakcímem és azon keresztül fut.Nekem van TBSZ em is magyarországon, azt se vallom itt be. IB nél van számlám az az osztrák lakcím alatt fut, azt bevallom.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- E-roller topik
- TCL LCD és LED TV-k
- AliExpress tapasztalatok
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Apple iPhone 15 Pro / 128GB / Null Perces / Kártyafüggetlen / Gyári Gari 2027.02.19-ig Akku : 100%
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9AT, Xiaomi Redmi 10, Xiaomi Redmi 10 2022
- DOBOZOS ÚJ DELL 16X Intel Core 5 1 20U 16GB DDR5 512 SSD FHD+ Garancia
- KERESEK Magyar GARIS VGA-t: 7900XTX NITRO+ / 7900GRE Pulse / 4070Ti SUPER 2x Ventus
- Bomba ár! Dell Latitude 3190 - Intel N3350 I 4GB I 64SSD I 11,6" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
lehetvan más előnye, jól fizet, stb.


kollégám ajánlotta az Easybank-ot (Bawag), tulajdonképpen tetszik is, hogy nincs semmi sallang és emiatt ingyenes, de a neten megoszlanak a vélemények róla. Van valakinek esetleg tapasztalata velük? Az én igényeimet kielégítené, amit nyújtanak.
