Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Nézelődtem, és azt látom elég sokunknak vannak Scythe hűtői, de mégsincsen topicja a gyártónak, egy-két Ninja-val kapcsolatos témát találtam de egyik sem nevezhető igazán a gyártóval foglalkozó topic-nak, szóval a Zalmanosokéhoz hasonlóan remélem népszerű lesz..

[kép]

Külföldön és immáron itthon is igen kedveltek a Scythe hűtés megvalósításai, kiemelkedő teljesítményük, minőségük és halkságuk miatt. Lássuk a legkedveltebb modelleket:

Scythe Ninja / Plus
scythe-usa.com [link]
review [link]

[kép]

[kép]

Méretek:

Fan Noise Level:
Completely ZERO dB design (with fanless mode)
Fan (Plus):
Dimensions: 120 x 120 x 25mm
Speed: 1,200rpm
Heatsink Dimensions:110 x 110 x 150mm
Weight: 665g / 815g

Scythe Infinity
scythe-usa.com [link]
review [link]

[kép]

Fan:
Dimensions: 120 x 120 x 25mm
Noise Level: 23.5dBA
Air Flow: 46.5CFM
Speed: 1,200rpm (±10%)
Combined Dimensions: 125 x 116 x 160mm
Weight: 960g

Róla van saját tapasztalatom is, ma vettem meg és szereltem rá a Conroe-mra, ami azt illeti volt pár méretes hűtőm már, de ez valami félelmetesen batár de azért rendesen meg van tervezve, nem akad fel sehol, bőven van hely méretesebb chipset hűtőnek is alatta. A teljesitményét nem kell ecsetelnem sztem, külföldi tesztek szerint is az egyik legjobb léghűtő jelenleg a piacon. Egyetlen negatívuma viszont a rögzítésben keresendő, nem tudom miért gondolta a Scythe, hogy az Intel gyári hűtőn megtalálható műanyag fogas rendszer ennek az 1 kilós vadállatnak is tökéletes lesz.. nekem egy saját épitésű asztalon van a gépem vizszintesen, így nem annyira érdekes, de akinek rendes házban van a gépe (userek 95%-a sztem :) ) azt javaslom, hogy mihamarabb cserélje mindenki csavaros rendszerre, mivel ha nincs rendesen rászorítva a procira a borda nem is tudja a teljesítménye maximumát nyújtani. Itt egy leírás lépésről lépésre milyen alkatrészeket kell a művelethez beszerezni, nem egy bonyolult dolog, pár csavar meg anya az egész. [link]

Scythe Katana (Cu)
scythe-usa.com [link]
review [link]

[kép]

Fan:
Dimensions: 92 x 92 x 25mm
Speed: 1,200 ~ 2,500rpm±10% (controller)
Noise Level: 15.00 ~ 31.65dBA
Air Flow: 23.92~50.31CFM
Combined Dimensions: 98 x 96 x 130mm
Weight: 590g

Scythe Mine
scythe-usa.com [link]
review [link]

[kép]

Fan:
Dimensions: 100 x 100 x 25mm
Noise Level: 22.0dBA
Air Flow: 42.69CFM
Speed: 1,500rpm
Heatsink Dimensions: 109 x 105 x 150 mm
Weight: 560g

Scythe NCU-2005 (HEATLANE Technology)
scythe-usa.com [link]
review [link]

[kép]

Heatsink Dimensions: 108 x 83 x 140 mm (incl. heatsink base)
Weight: 445g
Coolant: HFC-134a
Material: Aluminum (radiator) & copper (heatsink base)
Noise Level: Completely ZERO dBA design

Nos, ezen kívül még vannak Scythe HDD hűtők, és nemrég dobta piacra a tápegységeit is, de azokat nem akartam most bevenni a felsorolásba, de a CPU hűtőinek ezek kétségtelenül a legjobb/legnépszerűbb darabjai.
Kellemes fórumozást kívánok!

[ Módosította: Racecam ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.