Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25101) Land


Land
veterán

Üdv!

Az SGS2-nél van olyan anomália, mely az 512 MB RAM-os telefonokat jellemzi, tehát belassulnak egy idő után és a programok kilövöldözése sem segít? Tehát folyamatosan sebes a telefon?:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#25102) Rotate válasza Land (#25101) üzenetére


Rotate
veterán

nincs ilyen gond... pár nap után több a foglalt memória, de nem lassul be...

(#25103) mycso válasza Goldmen75 (#25097) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Most neked gyári ics romod van fent és rootolva van ugye?
Ics romok nem mindegyikénél mûködnek a programok, sôt galibát is tudnak okozni.

LP7-es romnál mûködnie kell a kézzel átírós módszernek is.
RootExpoorer kell és megkeresed a system/build.prop fájlt, majd megnyitod a szerkesztôvel. (elôtte a mappát írhatóvá kell tenni, a rootexplorerben jobb fent mutatja az aktuális könyvtár jogait).
Ezután megkeresed ezt: ro.sf.lcd_density=240 -ez kétszer szerepel a build.prop-ban, mindkettônél átírod az értéket a kívántra, mented majd restart.

DE némely esetben okozhat bootloopot, amit legegyszerûbben egy rom újrarakással orvosolhatunk. Ami még hiba lehet, hogy a marketen (play) egyes programok nem fognak megjelenni, sôt néhány alkalmazásod nem is fog elindulni. Erre is van valami program, ami ezt kiküszöböli, de fizetôs. Szerintem nem érdemes ezzel veszôdni...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25104) Goldmen75 válasza mycso (#25103) üzenetére


Goldmen75
őstag

Aham...ezt jo tudni...szoval hiaba ics... Ezek szerint itt se mindig a legujjabb a legjobb...
Azt nem ertem, egy ilyen alalveto funkcio miert nincs benne alapbol?!

[ Szerkesztve ]

(#25105) Bela52 válasza Land (#25101) üzenetére


Bela52
tag

Én használok egy Cache Cleaner NG programot ,root jog kell hozzá, Próbáld ki,

[ Szerkesztve ]

(#25106) C.Brigante


C.Brigante
veterán

nagyon vigyázzatok mielött betöltitek az odinba a szoftverezést!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#25107) Land válasza Rotate (#25102) üzenetére


Land
veterán

Nekem teljesen mindegy, hogy mennyi a RAM, csak ne lassuljon be. Ez 512 MB RAM-nál sajnos lehetetlen. Akkor frankó lesz:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#25108) mycso válasza Goldmen75 (#25104) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Custom romokba (1-2-be) bele szokták rakni ezt a funkciót, de valószínûleg az elôbb, általam leírt problémák miatt nem nagyon erôltetik, mert sok problémát tud okozni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25109) killmix


killmix
tag

A root jogom el fog veszni?
Sárga háromszög, illetve számlálás lesz nálam?

Szerk.:
A .tar.md5 fájlt a PDA részre kell betallózni ugye?
És érdemes még ma elkezdenem, vagy inkább hagyjam holnapra a hibák elkerülése végett?

[ Szerkesztve ]

(#25110) bostone válasza killmix (#25109) üzenetére


bostone
addikt

Kettő perc alatt újra rootoltat csinálhatsz belőle.

(#25111) Something_


Something_
őstag

Estére meghülyül a telefonom. Fél órája pittyent, hogy 20%-on van az aksi. Egyből ráraktam töltőre, hozzá sem nyúltam, most nézem, hogy 12%-on van az aksi és 51 fokos.
Találkozott már valaki ilyennel?
Gyári rom, Nova launcherrel, hogyha ez számít valamit..

Nyomok egy restart-ot, de nem hiszem, hogy beragadt volna valami, legalábbis a gyári feladatkezelőben nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#25112) Something_ válasza Something_ (#25111) üzenetére


Something_
őstag

Restart után, 12 perc alatt 5%-ot töltött a telefon, 41 fokos.

Valami gebasz lehetett, feldobom ezt a Battery Monitor Widget Pro-t, hátha kiderül ha legközelebb is csinálja.

(#25113) Richard! válasza Something_ (#25112) üzenetére


Richard!
addikt

Vagy a better battery stat-ot ;)
Esetleg akku ki-be? de látom már megjavult a restart után...

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#25114) Szelley válasza Something_ (#25111) üzenetére


Szelley
senior tag

Minden héten rinyálok ilyen dolgok miatt (első, második, harmadik, negyedik. Franc se érti...
Had meséljek valamit: 2010-ben vettem Nokia N900-at, amin Maemo rendszer fut, ott a root jogot annyival el lehet érni hogy letöltök egy programot majd 'sudo gainroot'-ot vagy 'root'-on bepötyögöm terminalba, szóval androidtól is sokkal nyíltabb! 1 hetes volt, mikor a kernellel szarakodtam valamit és bootloopot kaptam restartnál...0 linux tudással, 0 hozzáértéssel, minimális angol tudással, googlezással és youtubeozással 2 óra alatt újrahúztam az egész rendszert a telefonra. sgs2 vásárlása előtt, 3 hétig olvastam a fórumot + pdafanclubbot, majd megvétel után 3 héttel rootoltam...mivel idegesített hogy nem működik az OTG funkció, googleztam rá egy Host képes kernelt, felraktam és ellőtte a hálózatot...lefőttem fullra. Itteni kollégák közül jópár rendes ember segített benne hogy lehet 100%-ig visszaállítani gyári állapotba (T rommal). Hibáztam, de ilyeneket hogy download/recovery mód tudtam hogy mik, 3+1es repart valamint 3fájlos rom tudtam mit jelent. Azért mert OLVASTAM és sokszor ÁTNÉZTEM a leírásokat. Javaslom a mostani enyhén felhígult népnek, tegyenek ők is így! Akik régebb óta itt vannak, megpróbál(nak)(ok) segíteni, de ha valaki megválaszol valamit, és 2kommentel lejjebb egy másik ember megkérdezi ugyanazt, az fárasztó tud lenni.
Emellett nem értem, ha valaki vesz egy ilyen telefont, azt se tudja mi merre hány méter, de már egyből romol(na) rajta! Világos hogy veszek egy Audi A5-t, és otthon nekiállok tákolva turbónyomást növelni, aztán ha szétfossa magát az autó meg kiabálok a segítségért... :U

[ Szerkesztve ]

(#25115) PS7A


PS7A
tag

Sziasztok!
Egy olyan jelenséget vettem észre, mikor a telót rádugom gépre a gyári usb kábelével majd másolgatnék ide oda, vagy csak szimplán tölteni szeretném, akkor azt játssza, hogy fel le csatlakozik. Mint ha ki be húznám-dugnám a kábelt.
Ez elég problémás mert Odin alatt is észlelhető.

Hallott már valaki ilyen hibáról? Ha igen, akkor hogyan lehet orvosolni? :F
A teló frissen szervizelt. Lehet, hogy nálam van a gond :F

Előre is köszi az ötleteket :R

(#25116) bostone válasza PS7A (#25115) üzenetére


bostone
addikt

Próbáltad másik USB porton keresztül?

(#25117) agabe válasza Land (#25107) üzenetére


agabe
addikt

hali!
latom eljutottal s2-hoz is ;)
ezzel nem lenne sok bajod (csak szamlaval, garival rendelkezo legyen, es ne gsm bolti...de ezeket tudod mar jobban is mint en :) ) , de ugyis tudom, hogy egy ido utan el fogsz csabulni valami masik tipusra...sajnos az idei csucsok csupan kijelzo felbontasban jobbak, de miutan maradtak 1giga rammal, ezert nem lesznek sebesebbek (sot HOX jelenlegi rommal produkal olyanokat amit kb sgs1-es sem csinalt ennyire drasztikusan...de majd javitjak), szoval s2-essel megkapod (mar eleg jo aron) a jelenlegi csucs android kepessegeket, es mar az ics is jol hasznalhato rajta (nem kell fozottekkel buheralni ha nem akarsz, mert gyariakbol az ujabbak is jok).
Hajra! :)

(#25118) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Valaki játszik itt a Galaxy on Fire játékkal?

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25119) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Srácok!
Van egy alkalmazás most nem tom a nevét, amivel a felbontást lehet állítani...szóval kipróba, reboot s azóta nem kapcsol be csak a sárga háromszögig jut el....5let?
Ugye nem qrtam el nagyon???:)

(#25120) MunezXBK válasza Goldmen75 (#25119) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Factory reset.

(#25121) bruti01 válasza Goldmen75 (#25119) üzenetére


bruti01
őstag

többen is mondták hogy ne babráld a kijelző nél a betüméretet bár hogy a felbontást hogy tudtad állitani az rejtély számomra. ezt lehet hogy a factory reset se oldja meg.

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#25122) Arween válasza Szelley (#25114) üzenetére


Arween
senior tag

teljesen egyetértek veled! :K

(#25123) MunezXBK válasza bruti01 (#25121) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor download mód, ROM.

(#25124) Bela52 válasza Goldmen75 (#25119) üzenetére


Bela52
tag

Tegyél rá egy új romot .Ne szórakozz a képernyö felbontással.

(#25125) rjg válasza Goldmen75 (#25104) üzenetére


rjg
őstag

Van amelyik ROM alapból tartalmazza. lásd CM9:

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#25126) killmix


killmix
tag

Ha a gyári ICS-t teszem fel, sárga háromszög, illetve számlálás lesz nálam?
A .tar.md5 fájlt a PDA részre kell betallózni ugye?

Más:
Nektek arról mi a véleményetek, hogy a kék ledek a SuperAmoledben kevésbé bírják a használatot? Főleg ugye az miatt hogy az alap ICS kék színvilágú.

[ Szerkesztve ]

(#25127) kecsetihunor válasza Goldmen75 (#25119) üzenetére


kecsetihunor
aktív tag

ÓÓÓÓ... A rom-ok nagy része ugyan támogatja, hogy belepiszkálj ebbe a kérdésbe.

Ha olvastad VOLNA a fórumot (amit kétlem), rájöhettél volna, hogy nem is olyan rég én is feldobtam a témát teljesen tudatlanul ITT, majd E HOZZÁSZÓLÁSOK KÖZÖTT megoldottuk a problémát, a probléma megoldásának a kulcsa EZ volt. Emelett számos érdekes dolgot is "felfedeztünk" anno Psytech-el, pl hogy a Market (GP) valószínű, hogy egyszer ki fog akadni, meg hogy sok ROM vagy kernel vagy valami alkotóelem nem támogatja, hogy DPI-t állíts.

Nekem erre a problémára rá ment vagy 5-6 órám, amíg sikerült megoldani. (Kb. 4x volt olyan, hogy induláskor csak a sárga háromszögig jutott el).

Úgyhogy, HAJRÁ!

(#25126) killmix

Nem, nem lesz, csak ha rootolsz (CF-ROOT), de van olyan root megoldás is, hogy ne legyen számlálónövekedés (itt a fórumon is volt szó róla), CWM zip telepítés nem növeli a számlálót.

Mit szeretnél csinálni?

Nem tapasztaltam hasonló jelenséget, nekem minden szín így 10 hónap után is gyönyörű.

[ Szerkesztve ]

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#25128) znagy69


znagy69
őstag

A betűméret váltás nem egyenlő a felbontás változtatással. DPI changer a neve az egyik lehetőségnek, persze lehet apk nélkül is hozzáértőknek.
Nem minden kernel támogatja, és előfordulhatnak hibák is. PL Marketen nem jön fel minden apk, restart után nem indul el stb.
Ezt azért érdemes előtte valakivel egyeztetni vagy romnak, kernelnek utána olvasni van e lehetőség dpi állításra. Siyah kernellel általában ICS rommal lehet próbálkozni, de az érték sem mindegy mire állítod. Nálam általában 192-vel mennek a romok, de nem hibátlan.
Azt hiszem rom újrahúzás lesz a vége, vagy wipe esetleg. Ezért is jó a főzet, mert szerintem gyorsabb, mint odin, de kinek a pap kinek a papné.
Szerintem egyébként látványos, de jó szem kell hozzá, már mint DPI mód.

Látom közben kecsetihunor is segített.

[ Szerkesztve ]

(#25129) Rotate válasza Goldmen75 (#25119) üzenetére


Rotate
veterán

talán ezzel lenne a legegyszerűbb átírni az értékeket:

[link]

(#25130) killmix válasza kecsetihunor (#25127) üzenetére


killmix
tag

Már nem tudtam szerkeszteni az előzőt, szóval ide írom.
Gyári Samsungos ICS-t feltenni, mert elromlott a telóm és cask download mode jön be. ( és nem kísérletezgettem még rom felrakással, amiért elromolhatott volna, hanem itt már leírtam. )

Más
1.hsz.: "1 fájlos rom esetén egy „.tar” kiterjesztésű fájlt kapunk"
Nekem egy .tar.md5 fájlom van, az gáz?( és csak megerősítésképpen kérdezem, de ha ez jó, akkor a PDA részhez kell betallózni ugye? )

[ Szerkesztve ]

(#25131) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Látom itt 1-2 értelmes kolléga próbálkozik még, h elmagyarázza a dolgok menetét, de szerintem tök felesleges már az is! pl Goldmen polgártárs keményen mindent vagy semmit játszik a telefonjával... a világnak szüksége van őrültekre is!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#25132) Weeman1


Weeman1
veterán

Aki Spitya Miui 2,6,23-at használ,
és szeretné használni a Tw-t,és az élő háttérképeket itt a megoldás:
Root-exproler-system-app mappában megkeresed, rátaperolsz, telepíted ujra, és már megyen is.
Spitya-t kérdeztem,ő írta.

#25131) C.Brigante
:C :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro

(#25133) Psytech válasza kecsetihunor (#25127) üzenetére


Psytech
senior tag

Ez is rég volt már :)

De a probléma megoldásához Goldmen75: készülék recoverybe, wipe data, wipe cache, wipe dalvik-cache aztán reboot. Tisztán fog indulni a rom, beállítások elvesznek, de ez legyen tanulópénz..

Egyébként nem értem, hogy miért használtál dpi changer appot amikor mycso leírta, hogy ne tedd mert ics-n nem működik, csak a build.prop átírása..

[ Szerkesztve ]

(#25134) C.Brigante válasza Psytech (#25133) üzenetére


C.Brigante
veterán

asszitted, h ezt meg is fogja csinálja pikkpakk és nem fogja megkérdezni, h ezek hol vannak a settings-ben??

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#25135) Psytech válasza C.Brigante (#25134) üzenetére


Psytech
senior tag

Én még hiszek :)

Goldmen75:

egyébként a playes kompatibilitás problémák miatt nem feltétlen éri meg dpi-t változtatni. Arra nincs atombiztos fix. Ha jól értelmeztem akkor a betűk nem tetszenek, mert túl nagyok. Erre sokkal barátibb megoldás egy másik font telepítése. Nem utolsó sorban egyszerűbb is. Ami kis méretű betűtípus és én ismerem az a sonysketch. Googlizz rá, egy sonysketch.apk-t tölts le, telepítsd és utána a megjelenítésben a betűtípusok között válaszd ki. Ha nem tetszik, keress másikat, kismillió létezik :)

[ Szerkesztve ]

(#25136) znagy69 válasza Psytech (#25133) üzenetére


znagy69
őstag

Működik ICS-en, CM9-en és MIUI-n is én használom. Egy hibát fedeztem fel mint írtam, marketen nem látszik minden, de ez is megoldható. Persze aki nem tudja mire kell lehet állítani és még csak nem is kérdez olvas az pórul jár.

C.Brigante +1

Ismétlem, lehet rom függő is, de kernel kell hozzá inkább.

[ Szerkesztve ]

(#25137) killmix


killmix
tag

Valaki ? :F

(#25138) Snücü válasza Weeman1 (#25132) üzenetére


Snücü
tag

Tőlem baromi gyorsan távozott az új Spitya. FC-FC hátán, tök mindegy, milyen wipe-ok voltak, vagy az előzőre húztam rá. Háttérkép FC, biztonság FC... marad az előző verzió.

@killmix: Mi is a kérdésed? Az, hogy hogyan tegyél fel odinnal gyári romot, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#25139) Psytech válasza znagy69 (#25136) üzenetére


Psytech
senior tag

A dpi changer appok működnek? Akkor az my fault, amikor én régebben ezzel "játszottam" akkor az ilyen appok szintén csak bajt okoztak,ezért inkább build.prop átírásra esküszöm. a playes dolgot meg ismerem.. Én általában belakás után változtattam dpi-t, miután már tutira minden fent volt ami kell :)

[ Szerkesztve ]

(#25140) znagy69 válasza Psytech (#25139) üzenetére


znagy69
őstag

Igen, most CM9 fut, mint 2. rom és ott is megy DPI Changer Utility. Persze igazad van, de előfordul, hogy valamit keresel belakás után is ilyenkor 2 restart és készen vagy.

(#25141) killmix válasza Snücü (#25138) üzenetére


killmix
tag

Az hogy hova kell betallózni Odinban a .tar.md5 kiterjesztésű fájt (hogyha 1 fájlos--> PDA ? ) és hogy nem gáz-e, hogy nekem nem .tar a kiterjesztés ? (hanem .tar.md5 )

[ Szerkesztve ]

(#25142) Psytech válasza znagy69 (#25140) üzenetére


Psytech
senior tag

Ez is igaz. Dpi vissza, restart, play adat törlés és telepít, dpi újra change és megint reboot.. :)

(#25143) Snücü válasza killmix (#25141) üzenetére


Snücü
tag

Igen, PDA-ba tallózd be és a .tar.md5 a megfelelő kiterjesztés.

(#25144) znagy69 válasza killmix (#25141) üzenetére


znagy69
őstag

a .tar.md5 is jó és igen PDA-ba kell tallózni.

(#25145) killmix válasza Snücü (#25143) üzenetére


killmix
tag

Köszi! :R

(#25144) znagy69
Köszi! :R

Nahát akkor azthiszem neki is látok...

Na ez most mi?

<ID:0/021> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I9100XWLP7_I9100XXLPS_I9100TMHLP2_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/021> Odin v.3 engine (ID:21)..
<ID:0/021> File analysis..
<ID:0/021> SetupConnection..
<ID:0/021> Initialzation..
<ID:0/021> Get PIT for mapping..
<ID:0/021> Firmware update start..
<ID:0/021> boot.bin
<ID:0/021> NAND Write Start!!

ÉS nem indult újra.

[ Szerkesztve ]

(#25146) Something_


Something_
őstag

Találtam egy érdekes anomáliát. Kíváncsi vagyok, hogy csak nálam jelentkezik-e.
Furcsáltam eddig, hogy nincs gyári böngésző, viszont tegnap megtaláltam a menüben, kék földgömb "Internet" néven. Ma keresem (kifagyott a Chrome Beta billentyűzete), de megint nincs a menüben :DDD
Ezmiez?:D

Psytech: thx, patent ez a betűtípus, nekem is furcsa Sensation után, ahol lehetett állítani a betűméretet (a legkisebbre volt rakva), plusz ugye nagyobb volt a felbontás is, de azért megbékéltem a bazi nagy betűkkel, de így egész pofás és hi-tech ez a font:D

[ Szerkesztve ]

(#25147) Weeman1 válasza Snücü (#25138) üzenetére


Weeman1
veterán

Nálam pedig jól működik.
Nem értem nálad miért nem. :F

Xiaomi 11T Pro

(#25148) schulzz


schulzz
tag

A problémám bruti01 segítségével megoldódott. Nagyon köszönöm!!!!!!!!!

(#25149) killmix válasza killmix (#25145) üzenetére


killmix
tag

Hanem csak download módban van és nem csinál semmit......
Odinról adjak képet?

(#25150) Something_ válasza killmix (#25149) üzenetére


Something_
őstag

Írja a nandot, ha átvált zöld-re odin, akkor van kész.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.