Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26001) kungzi válasza agabe (#26000) üzenetére


kungzi
veterán

nekem nincs szükségem az sgs3-ra. amire nekem kell, arra bőven jó az s2 is

majd legfeljebb karácsony környékén a következő csúcs mobilra nevezek be :D

(#26002) Rakeem válasza agabe (#26000) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Én semmi pénzért nem cserélnék S3-ra.
Kp jobb a zsebben + egy SGS2.
Ennek minden áramkörét ismerem már. (Természetesen képletesen értem)
Megtaláltam a megfelelő romot számomra, gyors, jó készenléti idővel.
Belakva úgy ahogy nekem jó.
Hardveresen még simán 1-1,5 évig megállja a helyét. (Szerintem)

Bár persze az S3 szebb, jobb, okosabb, stb, stb...
De egy kisléptékű fejlődésért én még nem fogok megbetegedni.

Igaz egy Note2 már megbizseregteti az agyam birtoklási vágyért felelős részet... :D

[ Szerkesztve ]

(#26003) Muffi


Muffi
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi hogy megint zaklattak titeket csak egy gyors kérdésem lenne! :)
Csak annyi hogy pl cyanogen mod 9-nél (sztem ált custom romoknál) nem lehet mappákat csinálni az alkalmasáslapokon mi? :S mert nagyon rossz hogy össze vissza vannak rakosgatva az alkalmazásaim! :S

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#26004) HUTCHDB válasza agabe (#26000) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

hááááát, hogy az s3 csak kijelzőben lenne jobb, ezzel vitatkoznék.

tegnap fogdostam, nyomkodtam meg muveszur s3-asát.
full gyári.
ez iszonyat nagy szó, mert előző telefonoknál (s1, s2) fél perc múlva rootolva, romolva volt az üzletből való kihozás után....

hogy milyen az s3?

pl.:
-sokkal szebb,
-sokkal jobb dizájn,
-minőségibb anyagok,
-sokkal gyorsabb,
-sehol nem akad, nem laggol,
-sokkal jobb kijelző,
-nagyon jó kamera,

szóval szeretem az s2-őt, de az s3 tényleg előrelépés és aki ezt nem ismeri be, az nagyon elvakult.

más kérdés, hogy ér -e annyival többet........ezen már lehet vitázni.
de ugye ott volt/van az alma 4 és 4s.
hát ott is van annyi különbség tudásban, mint az árkülönbség?

Snücü!

látom az aláírásodból, hogy feltetted az új spityát.
azzal mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#26005) bruti01


bruti01
őstag

úgy néz ki a hétvégén lecserélem a telómat egy s3 vagy egy one x-re. jó volt veletek még ha rövidebb időre is!

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#26006) Snücü válasza HUTCHDB (#26004) üzenetére


Snücü
tag

Eddig remekül szuperál, nincs semmi probléma vele, stabil. Egyedül a GPS kapcsolgatással van annyi gond, hogy újraindítás kell neki, ha be akarom kapcsolni. Ezen kívül talán kicsit sokat eszik, de ezt 2 töltés után még nem állíthatom biztosra. Ha jön az új WIUI, akkor szerintem visszatérek arra.

(#26007) schulzz válasza Rakeem (#26002) üzenetére


schulzz
tag

tudtok nekem ajánlani egy jó böngészőt? a gyári ami fent van az origo logos valamiért , de ne mez a baj hane maz, hogy ne mtördeli be az oldalt nagyításra. próbáltam az operát de az meg a flasht nem kezeli rendesen. ötlet?

(#26008) HUTCHDB válasza Snücü (#26006) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

nekem a gyári lp7 is sokat fogyaszt!
nem tudom mi az oka, de nem bír ki 12 órát sem.
ettől a MIUI (hasonló használattal) kb: 1,5x tovább bírja.....a funkcionalitásáról meg nem is érdeme szót ejteni!

egy valamit azonban megemlítenék:
ha kapok egy sms-t, és az illetőt vissza szeretném hívni, akkor miért nincs az sms kezelőben egy fránya hívás gomb?
ekkor sms-ből kilép, illető megkeresése a névjegyzékben, majd hívás...ue. MIUI-nál: az sms -ben jobb "hívás ikon" klikk...voálá.....
és ez csak egy volt a sok (sokk :DDD ) közül.

alig várom, hogy holnap elvigye a szervízfutár a készüléket és remélem hétvégére hegeszthetem rá vissza a "gagyi kínai romot".... :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#26009) MunezXBK válasza HUTCHDB (#26008) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sms részen ha rányomsz a névre mi történik?

Izé...jobbra húzod rajta az ujjad.

[ Szerkesztve ]

(#26010) Snücü válasza HUTCHDB (#26008) üzenetére


Snücü
tag

Néha én is rápróbálok más romokra, de végül valami mindig hiányzik a miui után és visszatérek... :)

(#26011) Wisdome válasza schulzz (#26007) üzenetére


Wisdome
tag

Melyik opera? Ha az Opera Mobile-t szeded le akkor az fix hogy tördel is rendesen, plusz a flash kezeléssel sincs probléma. Megadhatod, hogy kattintásra induljon a flash tartalom vagy automatikusan. Nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#26012) hdman válasza zack (#25904) üzenetére


hdman
őstag

:DDD :C

Superverda: Ne hagyd magad, várjuk a tesztet!!!!négy

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#26013) ToMmY_hun válasza b.zatya (#25970) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Akkor valamennyire szerencséd volt. Kár, hogy nem tudjuk meg soha mi volt a készülék pontos hibája. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26014) Szelley válasza HUTCHDB (#26008) üzenetére


Szelley
senior tag

Ha gyári tárcsázóról van szó: jobbra húzva az ujjad felhívja az illetőt, balra húzva sms-t küld neki! ez nem csak a névjegyzékben van így, hanem az smseknél is :K

(#26015) Endless


Endless
aktív tag

R2D2 ROM-ok közül melyiket érdemes felrakni?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#26016) kungzi


kungzi
veterán

ez szerintetek milyen minőség? :D

(#26017) Szelley válasza kungzi (#26016) üzenetére


Szelley
senior tag

szar... :D a gyári 2Ah-s esetén szükség van már új hátlapra. Ennek a leírás alapján nem kell hátlap, akkor gondolhatod mekkora lehet a valós kapacitás :U

(#26018) kungzi válasza Szelley (#26017) üzenetére


kungzi
veterán

valahogy én is így gondoltam :DDD

(#26019) agabe válasza HUTCHDB (#26004) üzenetére


agabe
addikt

nekem csak egy oraig vokt a kezemben, igy igazi hosszu tavu tapasztalatom nincs s3-al, kicsit talan gyorsabb, es a kijelzot en is mondtam, de az nem igaz, hogy nem laggol (sajnos az is csinalja bizony), a szepseg relativ (nekem s3 tetszik, jobb a fogasa, de nem szebb, mert a fenyessege nem jon annyira be...persze azt azert elviselnem), kamra gyorsabb, de csak kicsit jobb...szoval par dologban kicsit jobb + sokkal jobb kijelzo. egyaltalan nem vagyok elvakult s2-es imado, sot ha gondolozom mit vegyek helyette, akkor samun kivuli gyartok is szoba johetnenek, de a 4 magosok nem javultak eleget iden.
ennek ellenere ha most vennek, es valsztananom kene, akkor nem birnek ellenalni az s3-as ujdonsaganak, de igy arnyaltabban latom, hogy s2-est hasznalom egy jo ideje.

(#26020) Muffi


Muffi
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi hogy megint zaklattak titeket csak egy gyors kérdésem lenne! :)
Csak annyi hogy pl cyanogen mod 9-nél (sztem ált custom romoknál) nem lehet mappákat csinálni az alkalmasáslapokon mi? :S mert nagyon rossz hogy össze vissza vannak rakosgatva az alkalmazásaim! :S

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#26021) Szelley válasza agabe (#26019) üzenetére


Szelley
senior tag

HOX is laggol...kipróbálás erejére volt a kezemben 10-15percet, volt pár widget az asztalon de jópárszor belaggolt az istenített sense felület :U

(#26022) zack válasza schulzz (#25965) üzenetére


zack
nagyúr

Telefon felrak töltőre, battery calibration elindít... Amikor 100% eléri a töltöttség, csippan egyet. Miután csippant, nem húzod le egyből a töltőről, csak miután megnyomtad a "calibration" gombot. Szerintem azonos ROM esetében érdemes 2x megcsinálni, de túl sokszor felesleges. Inkább ROM cserénél van ennek jelentősége.
Pont u.a. csinálja mint a CWM-es "wipe battery stats".

Más (fontos!):

Ha lementem (CWM backup) a jelenleg használt rendszeremet, amit átmásolok az External SD-re, majd utána full wipe, és formázom az internal SD-t új ROM felrakása előtt, ez kihatással lehet arra az esetre ha nem jön be az új ROM és vissza akarom tenni a mentett rendszert? Gondolok itt arra, hogy a mentett rendszer az internal SD-n nem tárolt olyan fájlokat ami a működéséhez elegendhetetlen lenne?
Remélem érthető a kérdés. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26023) karikusz


karikusz
tag

Sziasztok!
Tudtok olyan alkalmazást ajánlani, amivel a telefonbeszélgetés alatt is tudok hangot rögzíteni? A hangjegyzettel nem lehet, a Google Play oldalról már feltettem nagyon sokat, de egy sem volt megfelelő :(
Köszi ...

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

(#26024) Wisdome válasza zack (#26022) üzenetére


Wisdome
tag

De hisz alapból odakerül a backup nem? Ugyebár CWM-ben van a sima backup lehetőség és van egy másik "backup to internal sdcard".. Ebből merek következtetni, hogy a sima az a külsőre ment, így nem is kell másolgatni. :)

(#26025) zack válasza Wisdome (#26024) üzenetére


zack
nagyúr

Tényleg. :)
A lényeg persze nem ez volt... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26026) Wisdome válasza zack (#26025) üzenetére


Wisdome
tag

Miért akarsz másolgatni? :U Ha mindenképp így akarod megoldani, akkor ez esetben áj dont nó.. nem próbáltam még.. :U De szerintem abban a mentésben mindennek benne kell lennie, amire szükség van a visszaállításhoz.
Mondjuk én mostanában mindig csak az internal-ra mentek, az SD-nek valami baja lehet.. onnan nem hajlandó visszaállítani a mentést.

(#26027) zack válasza Wisdome (#26026) üzenetére


zack
nagyúr

Nem a másolgatás a lényeg még1x mondom. :U
A lényegi dolog az volt, ha az internal-t ha formázom backup után, vissza fogom e tudni rakni restore-ból a mentést, tehát a rendszer elment e bármit is internal sd-re.
Mert eddig úgy még nem jártam, hogy az internal formázása után friss ROM-ról visszaállítsam a mentést. Most sem hiszem hogy így lenne, de jobb kérdezni előtte, mielőtt cselekszem, és ez nem csak rám vonatkozik, hanem mindenkire. Főleg gondolok itt a kezdő "custom ROM harcosokra". :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26028) Gizmo94 válasza sheep (#25994) üzenetére


Gizmo94
veterán

Bármilyen beégés elég, akármilyen kicsi is. Gariztasd nyugodtan. :)

zack: data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik, superwipe , stb. után is vissza tudod rakni a backupodat, ha nem tetszik az új romod.

[ Szerkesztve ]

(#26029) zack válasza Gizmo94 (#26028) üzenetére


zack
nagyúr

De ezek eleve nem is nyúlnak az internal sd-hez. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26030) zack


zack
nagyúr

Mai friss:

Resurrection Remix ics v2.5[4.0.4]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26031) Weeman1 válasza znagy69 (#25945) üzenetére


Weeman1
veterán

Siyah 3.3.1
Bocs a késői válaszért. :)

Xiaomi 11T Pro

(#26032) zack


zack
nagyúr

Előkészültem az új ROM fogadására. :))
1 hónapot volt fent az VK 5.0, de hiba nélküli működést produkált az utolsó percig! Stabil megbízható, gyors ROM. Lehet meg fogom bánni a cserét, annyira meg voltam elégedve vele.
Az eddigi legprofibb ICS ROM amit használtam. :K

Most Resurrection-remix_ics_V2.5, aztán ha valamiért nem lenne jó, megnézem a legfrissebb MIUI-t (2.6.22). Végezetül van még egy VK 5.1.2 is.
A forgatókönyv elkészült. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26033) Arween válasza Endless (#26015) üzenetére


Arween
senior tag

Amit én használok 4.7-es szerintem nagyon jó.Aksi idő jóval jobb lett mint gyári ics-n.de máshol sem találtam még hibát eddig ;)

(#26034) borsodika válasza HUTCHDB (#26004) üzenetére


borsodika
őstag

Én régebben fejtettem ki az sgs topicban a véleményem:

Saját tapasztalatom SGS-ek kapcsán: Volt szerencsém S3-at nyomkodni, ismerősöm vette és megnéztem. Az én véleményem: Túl nagy, számomra az elegáns kinézetét elvesztette, a zsebedbe rakva mintha 1 téglát cipelnél. Gyorsasággal nem volt bajom, kamera szép képet csinált de nem éreztem úgy, hogy "nekem ez kell" főleg nem annyiért amennyiért mennek. S2-re váltottam, a mai napon adtam el az S1-et. S1, S2 tapasztalat: Wifi,gps sokkal erősebb, nagyon gyors és hát persze a vaku. Hátrány: Nincs rá a jól megszokott Devil kernel, SGS2 cm9-nél ugyanúgy nincs fm radio mint itt csak Spirit Fm az meg tudjuk milyen...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#26035) zack


zack
nagyúr

Atyaég milyen egyénileg testreszabható grafikus telepítője van a Resurrection ROM-nak! :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26036) migabi24 válasza zack (#26035) üzenetére


migabi24
nagyúr

ezt hívják aromának, egyre több rommer használja, ötletes nagyon :-)

(#26037) MunezXBK válasza zack (#26035) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem szeretnék ROM-ot cserélni, úgyhogy ne írkálj ilyeneket légyszíves! :D

[ Szerkesztve ]

(#26038) zack válasza migabi24 (#26036) üzenetére


zack
nagyúr

A másik ami miatt az államat keresgélem, azok a beállítások. :Y
Azt mondom, kezdő felhasználók tartsák távol magukat ettől a ROM-tól, mert pikk-pakk el fogják állítgatni, de haladóbbaknak maga lesz a kánaán. :K
Az ExTweaks menüpont érdekességeket rejt magában..."reset fuel-Gauge Chip" és hasonló nyalánkságok. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26039) MunezXBK válasza zack (#26038) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak felraktam. :W

(#26040) zack válasza MunezXBK (#26039) üzenetére


zack
nagyúr

;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26041) Gizmo94 válasza zack (#26029) üzenetére


Gizmo94
veterán

Jah, nem, későn volt egy kicsit..:)

Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy a cwm/backup mappából átmásolom a pc-re az aktuális nandroid backupot, elsőnek az egész cwm mappát, majd nyugodtan lehet formázni mindent, az új cwm alá csak visszamásolod a mentést a pc-ről és flash után máris minden a régi.
Ráadásul, mivel ha minden ok a telefonról le is törlöm a backupot, így tovább nem foglal helyet, mert az én nandroidom ált. 1.2 - 1.3 giga, tehát nem mindegy.
A pc-n viszont tárolok vagy 20 ilyen mentést különfélre romokról, aztán ha nosztalgiázni akarok csak visszadobom bármelyiket, van egy koplett belakott romom pár perc alatt.:)

[ Szerkesztve ]

(#26042) ToMmY_hun válasza zack (#26032) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

A legújabb MIUI-t messziről kerüld el! :) Az utolsó kiadás valamiért nagyon rosszra sikerült, viszont az eggyel ezelőtti verzió tökéletes. Szóval ha ki akarod próbálni, akkor a 2.6.15-öt tedd fel szigorúan a gyári kernelével. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26043) toto0569 válasza ToMmY_hun (#26042) üzenetére


toto0569
addikt

SpityaMod javítva. Nekem jól működik!

(#26044) Weeman1 válasza ToMmY_hun (#26042) üzenetére


Weeman1
veterán

Nekem is jól működik a legújabb Spitya Miui.

Xiaomi 11T Pro

(#26045) tucsok. válasza ToMmY_hun (#26042) üzenetére


tucsok.
senior tag

Nálam is jó a MIUI.hu Spitya 2.6.24 :DD

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#26046) ToMmY_hun válasza toto0569 (#26043) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Arról én nem tudok nyilatkozni, az angol "hivatalos" romot használom.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26047) killmix válasza 72mviktor (#25998) üzenetére


killmix
tag

És ez mennyire hihető? :D

(#26048) toto0569 válasza killmix (#26047) üzenetére


toto0569
addikt

én másik telot adtam már így le...

(#26049) ToMmY_hun válasza killmix (#26047) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Szerintem teljes mértékben hihető és ezt úgy mondom, hogy másfél évig mobiltelefonokat javítottam napi 8 órában. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26050) killmix válasza ToMmY_hun (#26049) üzenetére


killmix
tag

Akkor jó. :)
A telefon tartozékait is cserélik?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.