Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25801) hdman


hdman
őstag

Minden napra egy tégla :DDD

Sopron city :)

(#25802) b.zatya válasza znagy69 (#25797) üzenetére


b.zatya
csendes tag

heló

a leírás alapján kikerestem a megfelelő kernelt
Kies-t letöröltem
Odin-al PDA résznél felraktam
el is indult, majd a képernyő furcsa lett, kb mint amikor anno a VGA kábel sérült, csíkozás stb
és lefagyott, ezt megcsinálta párszor és utána nem kapcsolt be
készítettem egy JIG-et, azzal bejött a download mode, de már ott is csíkozott
samsung-firmwares-ről a magya T-s firmwaret akartam visszatenni Odinnal, de menetközben csíkozással kifagyott, onnantól van ez a helyzet, hogy a download mode-t még JIG-el sem tudom előcsalni

(#25803) MunezXBK válasza b.zatya (#25795) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

JIG mindig segít...nem értem ezt a mondatot!

(#25804) Psytech válasza b.zatya (#25802) üzenetére


Psytech
senior tag

Nyugtass meg, hogy amit leszedtél kernelt azt kicsomagoltad és a *.tar fájlt tallóztad be pda-ba. Ha a jiget te készítetted, akkor keress egy közeledben élő emberkét akinek van JIG és próbáljátok meg azzal. Igaz, igen kis egyszerű darab, de azért nem árt egy másikat megpróbálni.

(#25805) znagy69 válasza b.zatya (#25802) üzenetére


znagy69
őstag

Ez nálam is előfordult már kernel csere után, de restart mindent megoldott. Lehet JIG előtt kérdezni kellett volna.
Szerintem ilyen kérdéseknél nem hurrogunk, nem kell félni nem eszünk, ezt a jövőre nézve is írom, mert téglát nem ér a telefon.

(#25806) Varszegig válasza b.zatya (#25795) üzenetére


Varszegig
veterán

kicsit írhatnál többet. Milyen romra (pda verzió) raktad fel, hogyan miképp? Van-e download mód? JIG-ed van-e?

szerk: a leírásod alapján ez inkább lehet alaplaphiba. kernel ilyet nem csinál, amíg be nem röccen a rendszer, az a világon sincs.

[ Szerkesztve ]

(#25807) edgelaszlo


edgelaszlo
senior tag

Kis segítséget kérnék.....
Brahiból feltettem egy 4.0.4-es romot, Dragon. Van olyan lehetőség h a külső sd kártyát 'ott' találjam ahol eddig volt és nem emmc név alatt max root explorerrel tudjam kezelni?

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#25808) b.zatya válasza Varszegig (#25806) üzenetére


b.zatya
csendes tag

LP7 rom volt rajta, modem volt LPS
JIG-el elindult egyszer a donwload mode, akkor próbáltam a gyárit (vagy annak mondottat) visszatölteni
JIG-el nem reagál, igaz nekem saját van, ha zugló környékén van valakinek nem buhera JIG kipróbálnám esetleg
akksiban 3.92V van még

SGS1-nél a rossz kernelt gond nélül lehetett cserélni..
de ha tényleg alaplaphiba akkor lábon lőttem magam, mivel a donwload counter miatt nem fogják cserélni

ezért gondoltam hátha valakinek van JTAG cucca hozzá és helyre tudja vágni ha mégsem az alaplap miatt van...

(#25809) Varszegig válasza b.zatya (#25808) üzenetére


Varszegig
veterán

kernelt itt is vissza lehet cserélni. már amikor megy a dolog normálisan.

(#25810) b.zatya válasza Varszegig (#25809) üzenetére


b.zatya
csendes tag

amúgy ha elcsesztem és rossz CF-root-tal próbálkozam akkor abból hardbrick lesz, vagy a download mode-nak még mennie kéne?

(#25811) kungzi válasza MunezXBK (#25803) üzenetére


kungzi
veterán

ez így van, annak mindig download mode-ba kellene tennie a telót, kivéve ha teljesen falazó elem lett belőle :D

(#25812) ToMmY_hun válasza b.zatya (#25808) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ha nem jön be a download mode, akkor nem tuják megnézni ők sem a counter-t legalábbis szerintem. Box-szal rendbe lehet rakni akkor, ha elektronikailag nem hibás egyik alkatrész sem, viszont tuti hogy bele kell nyúlni a zsebedbe az akcióhoz. JIG és JIG közt meg nem lesz különbség. Ha az ellenállás annyi Ohmos amennyinek lennie kell, akkor szerintem felesleges próbálkozni másikkal.

Én a helyedben megcsináltatnám valakivel, akinek van hozzá cucca. Így maradna a garancia, ami szerintem többet ér mint 5-10 Mátyás. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25813) Szelley válasza b.zatya (#25808) üzenetére


Szelley
senior tag

szervízben is ugyanezt fogják próbálni amit te...ha nincs download mód és semmire sem reagál a telefon, nem tudják bizonyítani hogy mókoltad. szó nélkül cserélik a lapkát :)

(#25814) b.zatya válasza ToMmY_hun (#25812) üzenetére


b.zatya
csendes tag

JIG 301k-s bár 5%-os vackokból, de egyszer működött már..
na megnézik egy helyen, csak kiderül mi a fájása

(#25815) Varszegig válasza b.zatya (#25810) üzenetére


Varszegig
veterán

simán mennie kéáne a downloadnak akkor is. Annak semmi köze a kernelhez, az a bootban van, amíg azt felül nem írod rosszul, addig van download. Sőt, elvileg utána is, mert van másolata a rendszernek a bootról, ezt hozza vissza a JIG. De ez a másolat azt hiszem csak az első sikeres odinnál készül. (De ezt most úgy írom, hogy emlékszem, volt erről szó valaki írta, de nem biztos, hogy szó szerint jó, amit írok.)

(#25816) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok!

Olyan problémám volna, remélem tudtok segíteni, hogy beállítottam a telón exchange szerveres céges levelezést (CM9). Viszont miért van az, hogy csak az inboxot frissíti és az egyéb mappákba jövő leveleket csak akkor ha belemegyek? Erre tud valaki megoldást, vagy valami jó email progit?

Köszi!

(#25817) ToMmY_hun válasza b.zatya (#25814) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nem tudom, hogy mekkora lehet a tűrés amit a telefon még elfogad, de szerintem ez még belefér. Mindenképp írj, hogy mi történt vele. Kíváncsi vagyok mi okozhatta a problémát. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25818) Arween


Arween
senior tag

ha megcsinálom a 3w-t ,hogy lehet az ,hogy a másik rom felrakás után megvannak a képeim, és az app-ok?nem törlődnie kellene mindennek? (belső sd-n vannak)

(#25819) Szelley válasza Arween (#25818) üzenetére


Szelley
senior tag

azok eMMC-n vannak, azokhoz nem nyúl! kódos resettel tudod legyalulni azokat :K

(#25820) Arween válasza Szelley (#25819) üzenetére


Arween
senior tag

jah értem,nem baj végül is ez nekem jó,csak nem volt tiszta, köszi!

Swype betán valaki használja a kézírásos lehetőséget?Mit hol kell benyomni hogy működjön?(beállításoknál meg van a pipa,de mégsem nem megy a kézírás)

(#25821) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Pár napja frissült a TSF Shell launcher.

Fontosabb új funkciók:

- Gyorsindítás
- Widget átméretezés
- Új Galéria widget

Megvásárlás - Google Play - TSF Shell

Videók alapján már nagyon használhatónak tűnik, de 4000 forintot sajnálok rá. Esetleg van olyan, aki ezt használja?

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25822) znagy69 válasza Szelley (#25819) üzenetére


znagy69
őstag

Kódos reset után nem megijedni, ha nem indul a telefon. Sajnos előfordul, de van dwn és recovery.

(#25823) b.zatya válasza ToMmY_hun (#25817) üzenetére


b.zatya
csendes tag

úgy néz ki, hogy a bootloader halott, töltést sem vesz fel
nem biztos hogy a CF-root okozhatta, lehet hogy simán hardver baja van
így viszont nem tudom hogy garira mit fognak lépni

(#25824) ToMmY_hun válasza b.zatya (#25823) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ha valóban így van, akkor pedig nincs más lehetőséged a garancián kívül. Szerintem ezt cserélni fogják, csak találj ki valami hihető sztorit a szervízeseknek. Például azt, hogy este felraktad töltőre és reggel ez az állapot fogadott. :)

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25825) lajki7 válasza zack (#25772) üzenetére


lajki7
senior tag

Zack,sajnoa ezt meg kell h cafoljam. En direkt ezert raktam fel a salmant h megnezzem mit is tud valojaban...xda csupa jot irtak ezert hataroztam el magam...azt kell h mondjam,jo es stabil mint ha egy gyari lenne rajta....aksi mint mar emlitettem 2napot fixxen ki bir ugy hogy egy filmet megnezek rajta...nekem csak pozitiv a velemenyem a rommal kapcsolatban

iPhone 11 Pro

(#25826) Gizmo94 válasza b.zatya (#25823) üzenetére


Gizmo94
veterán

Próbáld meg másik jiggel! Lehetőleg jóval. Ugyanez volt nálam tegnap, elrontottam a flasht cwm-ből lustaság miatt. Betöltött a rom, de fc-zett minden folyamat, majd a sötét alapszínből fehérre váltott a képernyő, barna és rózsaszínű ikonokkal és melegedett a telefon mint az állat.. Ezután reboot, majd teljes kifekvés, recoveryből sem indult, download mód sehol, totál kuka lett, semmi életjelet nem mutatott. Dugdostam a JIG-et, nem reagált semmit. Kezdtem para lenni. Ekkor akksit kivettem 20 sec-re, majd JIG és a második ilyen próbálkozásra életrekelt, bejött a download.

felraktam Odinból egy egyfájlos Lite'ning-et, majd arra cwm-ből vissza a nandroid backupomat factory resettel, soperwipe, dalvik, kernel cleaning script stb. stb. és azóta is hibátlan..

Tehát ne add fel túl hamar, csúnya dolgokra képes szoftveresen is.. :D

[ Szerkesztve ]

(#25827) Gizmo94 válasza ToMmY_hun (#25821) üzenetére


Gizmo94
veterán

Van. Én. Kell? Priv.

Amúgy egy darabig próbálgattam, de utána sokat nem szenvedtem vele. Ugyanaz van, mint at öbbinél, nekem túl csicsás, játszani jó vele, de megszoktam a TW launchert. :DDD
Tudom, az szar. Akkoris.:)

(#25828) Arween válasza ToMmY_hun (#25821) üzenetére


Arween
senior tag

négyezer???hát nincs olyan alkalmazás amiért ennyit adnék.....

(#25829) edgelaszlo válasza Gizmo94 (#25827) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

A legújabb tw-t használom és frankón jó....:))
Pedig előtte minden más játszott, csak az ne legyen....

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#25830) adamho


adamho
tag

Na most a GSMhome-nál lassan 3 hete van a készülékem garanciában, de semmit nem lehet róla tudni.
Nem vagyok megelégedve vele!

(#25831) Varszegig válasza adamho (#25830) üzenetére


Varszegig
veterán

mit is mondhatnánk erre: gyári gari, gyári gari, gyári gari... Ha szerencséd van, nem azzal pingpongoznak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25832) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Valaki tudja hol találhatóak a telepített alkalmazások ICS-en? Nem a Gingerből megismert helyen sajna...

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25833) Szelley válasza ToMmY_hun (#25832) üzenetére


Szelley
senior tag

:DDD Ez komoly? Beállítások->Alkalmazások

(#25834) Wisdome válasza ToMmY_hun (#25832) üzenetére


Wisdome
tag

teló gyök.könyvtár és
system / app
vagy
data / app

vagy akkor lehet, hogy arra gondoltál amit Szelley mond.. :D

[ Szerkesztve ]

(#25835) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Hangsúlyozom: Telepített alkalmazások, nem a gyárilag telepítettek. :)

Szelley: Fájl szinten... :P

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25836) Szelley válasza ToMmY_hun (#25835) üzenetére


Szelley
senior tag

jáááá...szóval pl root explorerrel :K
/data/app könyvtárban.
/system/app -ban pedig a gyáriak!

[ Szerkesztve ]

(#25837) ToMmY_hun válasza Szelley (#25836) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nah igen, elvileg itt volt Ginger-en, azonban most nem találom se ES explorerrel, se X-plore-ral, pedig mindkettőnek van root jog adva. Furcsa...

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25838) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok!

SamMobile-on ez a legujabb Magyar nyelvet is tartalmazó ICS:

PDA: I9100XWLPD
CSC: I9100O2ULP7
Version: 4.0.3
Date: 2012-06-04
Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

Számit az valamit, hogy az O2 hálozati kódos készülékekre szánták?

Köszönöm szépen

Tomi

(#25839) znagy69 válasza tamasgal (#25838) üzenetére


znagy69
őstag

Nem

(#25840) tamasgal válasza znagy69 (#25839) üzenetére


tamasgal
senior tag

Jaj de jó akkor ráteszem! Nem mintha bármi bajom lenne a gyári Telenoros ICS-el, de 2 hónap útán mindig viszketni kezdek egy kis romolásra :)

(#25841) Varszegig válasza tamasgal (#25838) üzenetére


Varszegig
veterán

a sales code-od meg fog változni. Ez nagy gondot nem okoz, de nem árt ha tudod. Onnantól KIES vagy OTA frissítés nem játszik, csak odin.

(#25842) znagy69 válasza Varszegig (#25841) üzenetére


znagy69
őstag

+1

bár vissza lehet állítani tudomásom szerint, ha gond van és ha megy még az S2

(#25843) Muffi


Muffi
aktív tag

Szisztok!

Tegnap feltettem a Cyanogen Mod 9-et telomra... tökjóó meg minden csak annyi a bajom hogy nemtudom hogy hol kell beállítani azt h a a telefonszámomat kiírja? :S mert ha hívok vkit akkor azt írja ki neki h Privát szám..már mindenhol kerestem de nemtudom hol lehet azt beállítani! :S
A másik problémám hogy SD kártyámon csomo program/játék/zene van...de mikor egy file managerrel rákeresek h external sd card akkor a mappába 0 fájl van..:S üres a mappa...de érdekes hogy a zenelejátszoba az összes zeném ottvan a galériáb az összes képem ottvan! ez mitől lehet? :SS

Köszi előre is a segítséget!

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#25844) pzstm válasza tamasgal (#25838) üzenetére


pzstm
titán

Nekem májusi az XWLPG romom...ez meg XWLPD és mégis frissebb?????? nem stimmel itt nekem valami :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25845) ToMmY_hun válasza Muffi (#25843) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Az első problémádat szolgáltatói beállítással lehet orvosolni szerintem.
A másik pedig abból származik, hogy az AOKP romok más elérési útvonalon használják az SD kártyát. Fájlkezelővel ne az sd_card/external_sd könyvtárban kerestesd, hanem a root/emmc könyvtárban, ugyanis onnan éri el az sd-t a rom.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25846) Muffi válasza ToMmY_hun (#25845) üzenetére


Muffi
aktív tag

ohh istenkirály vagy!! :DD köszönöm szépen!! :)

de a szolgáltatoi beállítást hol találom..? :SS

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#25847) Rotate válasza pzstm (#25844) üzenetére


Rotate
veterán

valszeg csak azért frissebb mert szolgáltatós... ezek között szinte semmi különbség nincs... LPG vagy LPW amit érdemes próbálni, az összes többi csak az LPG/LPF-ből származtatott regionális variáns...

(#25848) Muffi


Muffi
aktív tag

öhm..csak nekem nem jön be a SamMobile oldala vagy másnak sem? :SS

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#25849) ToMmY_hun válasza Muffi (#25846) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Azt úgy tudod a legegyszerűbben megoldani, hogy felhívod a szolgáltatód ingyenes telefonszámát (T-nél 1430, a többit nem tudom fejből) és bekapcsolod a hívószámküldést. Szerintem ez lesz a probléma, mert valószínűleg az előző romokban alapbeállításban forszírozta a hívószámküldést, de a hálózati alapbeállításodban pedig ki van kapcsolva ez a funkció.
A legegyszerűbben úgy tudod ezt kipróbálni, hogy egy hívott szám elé beírod manuálisan a tárcsázóba a *31# kódot. Ekkor a hálózati beállítást figyelmen kívül hagyva elküldi a hívószámodat.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#25850) MaCS_70 válasza zack (#25758) üzenetére


MaCS_70
félisten

Halihó!

Megvettem mindkettőt -- nálam ez kiemelt fontosságú, mert munkaeszköz lenne, de igazán jót még nem találtam. Jelenleg a SoftMakerOffice-ra várok, ami WinMo alatt a legjobb volt, Windowsra pedig a leghasználhatóbb nem MS-os office.

Eddigi tapasztalatok:
A SmartOffice nem ismeri az .rtf-et,
Az OfficeSuitePro nem jeleníti meg a képeket a táblázatokban. Ez utóbbi több felhőalapú tárhelyet ismer, köztük a SugarSyncet, ami az egyik leghasználhatóbb (meg a boxot, ami nem érint -- a SmartOffice csak a GoogleDocsot és a DropBoxot kezeli).

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.