Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) qltsar válasza Atish19 (#4049) üzenetére


qltsar
addikt

Akinek nincs havonta 450 Ft-ja azért, hogy reklámmentes Youtube-ot használjon, extrákkal, valamint mellé egy Youtube Musiccal, de mellé egy S23-mat használ ott valami nem stimmel.

Szerintem nem "sajnos" a reklámblokkolók tiltása, semmi sincs ingyen, vagy előfizetsz vagy reklámok. De ilyen vicc összeg mellett trükközni, sosem fogom megérteni.

[ Szerkesztve ]

(#4052) Mike81 válasza Atish19 (#4049) üzenetére


Mike81
senior tag

Igen olvastam ezt a törekvésüket hogy nyomorodnának meg🤬Mert azt hiszik hogy ők jobban tudják mi kell nekem mint én magam és tényleg már egy perc nyugta sincs az embernek a sok szeméttől. Ezért nem is nézünk tv csatornát jó ideje mert élvezhetetlen.

(#4053) migabi24 válasza qltsar (#4051) üzenetére


migabi24
nagyúr

1790Ft-nak is jó lesz az :D

(#4054) qltsar válasza st3v3np3t3r (#4035) üzenetére


qltsar
addikt

Netfone (Vodafone) / Telekom.

@migabi24: 6 személyre 2690 Ft / hó, az fejenként ~450 Ft / hó.

[ Szerkesztve ]

(#4055) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Vettem egy Tactical MagForce Aramid Cover for Samsung Galaxy S23 Black tokot a gyári Samu SmartView tok mellé. Tegnap megérkezett és gondoltam gyorsban rápattintom a telóra, hogy megnézzem mennyire is lesz bejövős.

Na itt követtem el egy hibát, ugyanis az S23-on még rajta volt a keretvédő gyári átlátszó fólia, amit nem vettem figyelembe és annyira szorosan megy fel a tok, hogy az egyik saroknál szépen kigyűrte a fóliát a képernyőre, amit nem tudtam eltávolítani.

Na ekkor megpróbáltam leszedni a tokot, de annyira szoros volt, hogy kb. 10 perces küzdelem és erőlködés után sikerült levennem a telóról. A fóliát eltávolítva pattintottam is vissza.

Na ezzel a tokkal tényleg keskeny maradt és jó fogású a teló.

Első meglepetésként ért, hogy a SmartView tokkal kitűnően szuperáló Mi Wireless Charging Stand (20W) nem volt hajlandó tölteni ezzel a tokkal a telefont: folyamatosan be-ki kapcsolgatott a töltés, majd 5-10 másodperc múlva alvó módba ment a töltő.
Szerencsére a gyári Vezeték nélküli töltőpad-ra rakva gond nélkül működik a vezeték nélküli töltés, de kb. 85% fölé érve a töltéssel GSAM Battery folyamatosan dobálta az akku túlmelegedés értesítéseket és 42 fokot mutatott az akkura. Elég meleg is volt a telefon :Y
Ma reggel éjszakás műszakból hazafelé utazva nézegettem meg jobban napfénynél a tokot és szomorúan tapasztaltam, hogy levételkor 3 sarok is meg lett erőltetve, apró repedésszerű nyom látható rajtuk, bár azt nem tudom egyelőre, hogy "csak" felületi mintázat húzódott meg vagy az egész Aramid anyag.
Utóbbin erősen meglepődnék, hogy tok levétele már ilyen sérülést tud okozni, akkor mi lenne, ha valóban le is ejteném :Y



Megtörölgettem mikroszálas kendővel szárazon, de a P30 3x optikai zoomja kihozza a szabad szemmel nem is igazán látható porszemcséket mivel a tok széle magasabb, mint a kijelző felülete, így a sarkokban ottmarad a por.

És még egyszer le kell vennem a tokot, hogy a kijelzővédő üveget fel tudjam tenni rá :W

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4056) laszloferenc válasza st3v3np3t3r (#3991) üzenetére


laszloferenc
csendes tag

Van valami különösebb előnye annak, ha smartswitchel frissítek? Csak mert többen írtátok, hogy azt használjátok. Valamiért nem jó a sima telepítés készülékről? 2245,68 MB a csomag amit telepíteni készülök.

Szerk.
És ezeknek a TMH és EUX, stb. kódoknak van jelentőségük, amiért az egyszeri felhasználónak érdemes ismernie ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#4057) A.K. válasza qltsar (#4054) üzenetére


A.K.
tag

S csak úgy előránt 5 másik embert akivel előfizetnek egy családi csomagra? Arról már ne is beszéljünk, hogy ha nem felelnek meg a követelményeknek (pl. nem a csoport felelősének a címén lakik) az ugyanúgy csalás.

(#4058) qltsar válasza A.K. (#4057) üzenetére


qltsar
addikt

Persze, ha nem megoldható, akkor marad az 1790 Ft / hó, ami ugyanúgy (sajnos már) filléres tétel / hó.

(#4059) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !
Köszönöm a korábbi segítségeteket.
Esetleg tudja valaki miért van az, hogy ha valaki Facebook-on megoszt egy videót, ha rábökök, nem nyitja meg, csak villan egyet. Lejátsza, de nem tudom nagy képre rakni.
Köszi szépen !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4060) bounty123 válasza qltsar (#4051) üzenetére


bounty123
őstag

Bocs, de ez a havi 450 hogy jön ki? Én ennek többszörösét fizetem a Youtube Premiumért.
Sztornó rájöttem, hogy a családtagok közötti megosztással.

[ Szerkesztve ]

(#4061) Atish19 válasza qltsar (#4051) üzenetére


Atish19
őstag

Engem nem érdekel ki mire költ és mire nem. Én csak tényeket közöltem.

(#4062) csubííí válasza qltsar (#4051) üzenetére


csubííí
senior tag

YouTube-ot ritkán használom ezért nem fogok előfizetni rá, de amikor (egy kétszer ha kell) nem érdekelnek a reklámok.
Böngészőbe meg nem akarok reklámokat látni, rühellem.

[ Szerkesztve ]

(#4063) Curtain válasza laszloferenc (#4056) üzenetére


Curtain
senior tag

Néha pár nappal később jön a frissítés (tmh) és ennyi csak.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#4064) qltsar válasza csubííí (#4062) üzenetére


qltsar
addikt

Utóbbira akkor marad a Firefox + addonok, vagy Brave.

(#4065) MrBazsi válasza AtHoS (#4055) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Fú ez de bosszantó lehet.
Na ezért kellett volna Pitakát venni 20ért, nem ilyen gagyit 15 körül.
alex devil: 8-9 órákat vígan tud

(#4066) migabi24 válasza MrBazsi (#4065) üzenetére


migabi24
nagyúr

Így van, pitakával ilyen nem fordulhat elő, az kb. elpusztíthatatlan tok.

(#4067) st3v3np3t3r válasza laszloferenc (#4056) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nincs jelentös különbség

A CSC kód hatàrozza meg egy adott országban működő szolgáltató(k) hálózati konfigurációját,egyéni testreszabását(pl.háttétkép,csengőhang vagy téma),illetve adott programcsomagokat telepít... Régen így ment...Ehhez minden szolgáltatónak külö oprendszer verziója volt.
Ma már,jobban mondva az S22 óta ezek a szolgáltatós részek átköltöztek Vendor kategóriába. Az oprendszer egységes lett, a szolgáltató konfigurációt tették bele pluszba. Jobban utána olvastam ennek. Ez a vendor kód, az első beállításkor aktiválódik egyes simkártyák országkódjára.

Az, hogy ennek lényegében mi értelme volt?!Látszólag szinte semmi

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4068) Benoe77


Benoe77
őstag

Kijött a hivatalos blogbejegyzés a júniusi frissítés kamerát érintő részeiről: [link]
Most frissült a Camera Assistant is.

[ Szerkesztve ]

(#4069) MLA válasza AtHoS (#4055) üzenetére


MLA
tag

Hűűű jól meggyötörted azt a szegény tokot. Én is ilyet vettem az S23 plushoz, mert mikor én vettem a telot Pitaka pont égen földön nem volt kapható, de nekem tökéletesen megy a MI töltővel. Melegszik az igaz, de mindig szépen feltölt százig, még soha nem állt meg fél úton. Arra szoktam figyelni, hogy pont középen álljon a telefon. Be van kapcsolva a vezeték nélküli gyorstöltés és én nem korlátozom a töltést 85 százalékra. Szóval jó kis tok ez, én szeretem.

(#4070) qltsar válasza Benoe77 (#4068) üzenetére


qltsar
addikt

Erdemes lesz olvasgatni a "hivatalos" bejegyzes alatti commenteket is majd.

Emlekeim szerint, pont ez a moderator aki kirakta a posztot a changelogrol irt eloszor a kamerahibarol a Samsung forumon.

Keszitem a popcornt :))!

[ Szerkesztve ]

(#4071) AtHoS válasza MLA (#4069) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát bakker szerintem annyira precízen van gyártva, hogy az a vékony réteg műanyag a teló élén már sok volt neki és emiatt nem bírtam a sarkoknál lenyomni a tokot.
Egyik sarkon félig lenyomtam, közben próbáltam a hosszú ill. a rövid oldali másik sarkot is, de akkor az első sarok visszaugrott. Leizzadtam, mire két sarkot is le tudtam nyomni úgy, hogy közben ne csavarodjon el annyira, hogy ketté törjön.

A Plus az hosszabb a simától, szerintem a kamera rész pont felfekszik a simán így eltartja a hátlapot ezért nem is kapja el a töltést. Próbáltam pedig vízszintesen is rárakni a telefont, de úgy sem kapta el, ill. picit oldalra eltolva is, hogy a kamera ne legyen útban.
Nálam sem állt meg félúton, mivel el sem indult a töltés :W

szerk. De akkor ezek szerint nem az anyaga árnyékol, ha nálad működik Plus-al

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4072) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy napon nem a legélesebb az S23 kijelzője, mert leveszi a fényerőt. Nektek mi a tapasztalatok? A52 5g nagy hátrány ez és ha már váltanék erre akkor előre akarok lépni, de egy kicsit elbizonytalanít ez.

(#4073) David3 válasza beholder00 (#4072) üzenetére


David3
őstag

Szia, én motoron szoktam használni navigációhoz is, erős napsütésben is tisztán látni a kijelzőt. Ha nagyon erős a fény, be lehet kapcsolni valamilyen plusz fényerőt (ennek a neve nem ugrik most be), ha nem lenne elég maximumon.

Szerk.: Megvan. Adaptív fényerőre gondoltam, ilyenkor automatikusan állítja. Ha ez az opció inaktív, manuálisan tudod állítani az extra fényerőt.

[ Szerkesztve ]

(#4074) nVIPER válasza beholder00 (#4072) üzenetére


nVIPER
senior tag

Amint elkezd melegedni a napon a teló, annyira visszavesz, hogy szinte semmit nem látsz belőle. Ányékban / motoron stb kap annyi hűtést, hogy ott nem lehet elvileg gond.

(#4075) MLA válasza AtHoS (#4071) üzenetére


MLA
tag

És tok nélkül tölt a MI töltöd?

(#4076) AtHoS válasza MLA (#4075) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Természetesen tölt, sőt előtte gyári SmartView tok volt rajta, azzal is töltött. Ezzel az új tokkal kezdte el a hülyeséget.

Levettem a tokot, hogy rárakjam az üvegfóliát: 5 másodperc volt így levenni, hogy már nincs rajta a telón az oldalél védő műanyag. Ráraktam a Mi töltőre próbálni, hátha a töltő adta meg magát, de gond nélkül töltötte a telót.

Feldobtam a WHITESTONE EZ GLASS üveget (zuhany után a fürdőben, tényleg tök gyorsan megvolt a felhelyező keret segítségével) bár az ujjlenyomatot újra fel kell vegyem, mert nem ismerte fel egyik ujjamat sem (mondjuk így zuhany után ezen nem is csodálkozom).

Ráapplikáltam vissza a tokot, üveget sem bántotta, tehát a Tactical MagForce Aramid tok és a WHITESTONE EZ GLASS üveg egymással kompatibilis.

Mi töltőt nekiálltam basztatni, forgattam rajta össze vissza telót, tologattam föl-le, vízszintesbe is helyeztem, de mikor véletlen elkapta a töltést és azt hittem Na ez lesz a megoldás, 5 másodperc múlva meg is szűnt a töltés :( Másik töltőfejjel is megnéztem, de ugyanaz volt azzal is

Ami érdekes viszont, hogy a Gyári töltőpad is elkezdte ugyanezt csinálni, csak nem 5 másodperc múlva dobja el a töltést. 4%-ot belenyomott, de gondoltam ránézek mi újság és látom, hogy villog a piros/narancs ledecske rajta, ami semmi jót nem jelent. Megérintve a kijelzőt ott is volt az üzi, hogy a vez.nélküli töltés szünetel :W

Hát nem vagyok most boldog ezzel a tokkal :O

read-only mode on the forum

(#4077) fzboxx válasza AtHoS (#4076) üzenetére


fzboxx
senior tag

Ebben a tokban van beépített fém lap az autós tartókhoz?
Ha van, az lehet gond.
Nálam S21 és egy másik, de fémet tartalmazó tok esetén hasonló volt a tapasztalat, sőt ott még az NFC is árnyékba került.
Az NFC mobil függő, attól függ hogy hová építettek a be...
Csak egy ötlet...:R

(#4078) Benoe77 válasza AtHoS (#4076) üzenetére


Benoe77
őstag

Lehet, hogy a tokban el van mozdulva a mágneses gyűrű és ez zavar be a töltésbe. Esetleg vizsgáld meg egy mágnessel/fémdarabbal

(#4079) qltsar


qltsar
addikt

Valaki tudja, hogy van e a régiókon kívül különbség AWF1, AWF3, AWF5 verziók között? A magasabb számúak később is jöttek ki.

Pl.:
S916NKSU2AWF5
S916BXXU2AWF3
S916BXXU2AWF1

(#4080) st3v3np3t3r válasza qltsar (#4079) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az első az más modellre való
Az utolsó 2 az egyazon modellhez van, de ha a régiókód eltér abban lehet eltérés

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4081) qltsar válasza st3v3np3t3r (#4080) üzenetére


qltsar
addikt

A hangsúly az AWFX-en van.

Az utolsó kettő pl. APAC ugyanúgy, mégis más AWF verzió van a PDA végén.

Csak érdekel, hogy lehet e szoftveresen valami különbség ezek között, mert feltűnt, hogy Kóreában jött ki elvileg legkésőbb, és ott a "legmagasabb" az AWF verzió.

Na meg az is, hogy senki nem említi a blur-t a changlog topicjában a hivatalos kóreai fórumon...vagy törlik a kommenteket ;].

[ Szerkesztve ]

(#4082) alex devil


alex devil
senior tag

A Here WeGo beta nem jelenik meg az Android Autoban. Alkalmazásban be van kapcsolva az AA.
Vajon mi lehet a probléma? Valaki használ Here WeGo-t?

S23

(#4083) st3v3np3t3r válasza qltsar (#4081) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Build dátumtól függ...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4084) atike


atike
nagyúr

Sziasztok!

Tuti bamba vagyok és az orrom előtt van, de nem találom... Van olyan beállítás, hogy ha jön egy email vagy sms akkor azt a zárképernyőn is lássam? Ne csak az ikont, hogy van valami hanem a fejlécét / tartalmát is....?

Köszi!

(#4085) gulyasa válasza atike (#4084) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez általában az alkalmazások hozzáférési beállításaiban adható meg, külön-külön apponként.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#4086) Benoe77 válasza atike (#4084) üzenetére


Benoe77
őstag

Angolul: Settings-Notifications-Lock screen notifications-Show content

(#4087) qltsar válasza atike (#4084) üzenetére


qltsar
addikt

@atike:
Settings -> Notifications -> Lock screen notifications -> Show content | Itt meg beállítod, hogy mit akarsz megjeleníteni, vagy elrejteni.

Edit: megelőztek :U.

Work Profile notificationöknél hogy lehet kikapcsolni az Edge Lighningot? Sehol sem találok beállításokat erre, automatikusan megy, ha Brief és selected notificationökre van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#4088) gabo91


gabo91
aktív tag

Csatlakozom közétek én is egy fekete S23-al. :DD
2017.04.havi s7edge-m váltja.

(Hardverapró 272.000Huf samsung webáruházas)

Gcam telepítés és samsung kamera assistance telepítése mellé még mit javasoltok okvetlenül? :DDD

(#4089) fehér_ember válasza gabo91 (#4088) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tokot és védőüvegeket. Mehet mindenből spigen.

[ Szerkesztve ]

(#4090) AtHoS válasza Benoe77 (#4078) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt látom, hogy van benne egy majdnem teljes tok szélességű ″valami″, aminek az egyik középvonala kb. nagyujjnyi távolságra a bekapcsológomb alatt van. A kör széle pedig 5...7mm-re a tok szélétől. A legalsó kamera mellett megy el a kör külső széle.

Majd keresek valami vizuális képet a vezetéknélküli tekercs elhelyezkedéséről a telóban, de ezek szerint bazira egybe eshet ez a kettő és a tokban lévő cucc beárnyékol :(

read-only mode on the forum

(#4091) Benoe77 válasza AtHoS (#4090) üzenetére


Benoe77
őstag

Ennek a valaminek egy karikának kellene lennie, aminek üres a közepe és ott középen van a vezeték nélküli töltés.

(#4092) fzboxx válasza AtHoS (#4090) üzenetére


fzboxx
senior tag

Esetleg nézd meg ezt..
link
1:20-tol lehet érdekes számodra

(#4093) gabo91 válasza fehér_ember (#4089) üzenetére


gabo91
aktív tag

Spigen üvegfólia, ahogy javasoltátok, mellé egy nilkin átlátszó tok.
Az üvegfólia minden forintot megért. :R

(#4094) AtHoS válasza fzboxx (#4092) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Érdekes, tegnap éjszakáról hazaérve figyelve arra, hogy a gyári töltőpad (négyzet alak) közepére essen a körgyűrű rész elsőre rendben volt a töltés, nem dobálta el. Bár most az előző naphoz képet 90 fokkal elforgatva raktam a töltőpadra, nem tudom ez mennyiben befolyásolhat :F

Viszont a WHITESTONE EZ GLASS üveggel nincs túl sok jó tapasztalatom. Az üveg nélküli 10/10-hez képest jó, ha 10/6 arányban ismeri fel bármelyik rögzített ujjam (3-at vittem fel) ráadásul sokkal hosszabban ott kell tartanom, hogy egyáltalán érzékeljen. Üveg nélkül fél másodperc környéke volt az érzékelés, most egy másodperccel hosszabb, ráadásul sokszor elsőre, sőt másodikra, harmadikra sem ismeri fel....ezt az üveget egyelőre nem ajánlom senkinek
(többször is rögzítve lett a gyakran használt ujj - előző törlését követően)

Ja és 4 mintát enged csak rögzíteni a teló, ha valakinek ez érdekes

gabo91
Ezt [Spigen "Glas.tR SLIM EZ Fit"] raktad rá?
Valamit néznem kell a Whitestone helyébe

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4095) m4rtin


m4rtin
csendes tag

Sziasztok!
Be lehet állítani olyat, hogy mikor képet készítek akkor a megadott időben szinkronizálja azokat google drive-ra egy bizonyos mappába?

Másik. Regisztráltam Simple appra. Eddig iphone-t használtam, ott ugye a fizetés úgy zajlott, hogy dupla bekapcs gomb, arcfelismerés, oda tart.

Itt elég ha fel van oldva a telefon és oda tartom?

(#4096) TODI1111 válasza m4rtin (#4095) üzenetére


TODI1111
addikt

Mappák szinkronizálására (Automata szinkronizálást használok. Amikor változás van automatikusan szinkronizál) én az [Autosync] appot használom. Illetve még a [FolderSync Pro] alkalmazást is érdemes kipróbálni.

(#4097) Luigi962 válasza AtHoS (#4094) üzenetére


Luigi962
őstag

Én is vennék egy Spigent, neked kell mind a 2 db ami a dobozban van?

(#4098) AtHoS válasza Luigi962 (#4097) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elvileg egy is elég lehet :DDD viszont Miskolcon élek :B

De amúgy szórakozik velem ez az üveg. Délelőtt miután kipanaszkodtam magam egyszer sem hibázott :) pedig több tucatszor kellett ujjlenyomatoznom. Most délután viszont ujjat is váltanom kellett, mert csak nem akarta. Viszont utóbbi esetben oldalról/hátulról rásütött a kijelzőre a nap, lehet az is befolyásol...
Az viszont biztos, hogy lassabban reagál/nyugtázza a lenyomatot üveggel

Egyelőre próbálgatom, de pont elutazom és vizes napok lesznek így érdemben talán nem lesz ezügyben előre lépés nálam

read-only mode on the forum

(#4099) Luigi962 válasza AtHoS (#4098) üzenetére


Luigi962
őstag

Ok, én meg pesti vagyok. Jó utazást Nektek.

(#4100) qltsar válasza m4rtin (#4095) üzenetére


qltsar
addikt

Mindenképp megadott időben akarod szinkronizáltatni? Google Photos ugyanúgy drivera szinkronizál, tudsz választani más mappákat is mint simán a DCIM, illetve, ha a mobilnetet nem akarod feletetni a szinkronizálással, akkor van kapcsoló, hogy csak WiFin szinkronizáljon.

SImple-nél át kell állítanod az alapértelmezett mobilfizetési alkalmazást a Simple-re, alapból lehet, hogy Google Pay (Wallet) van kiválasztva, és igen, csak feloldod ujjlenyomattal, odatartod, és mennie kellene...de OTP szóval vannak csodák, én fél éve otthagytam őket, akkor még hellyel-közzel de így működött.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.