Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) artid válasza MLA (#3250) üzenetére


artid
aktív tag

Háát, ehhez csak a korábbi tapasztalatomat tudom megosztani.
S21-re váltáskor utánajártam, hogy is megy ez a Telekomnál, mert ugye az igénybevételnek feltétele vannak.
Most a promó seriunt ezt ugye módosítják:
"Az 5G hálózatunk használata csak bizonyos díjcsomagok számára érhető el (Gigaerős Korlátlan Netek), azonban június 1-től augusztus 31-ig mindenki számára díjmentesen elérhetővé tesszük az 5G hálózatunkat, amennyiben 5G képes készüléked van. Az adatforgalmazásért továbbra is a netcsomagod díjai szerint kell fizetned, a díjmentesség kizárólag az 5G hálózati hozzáférésre vonatkozik."

Nekem az üzleti hívószámomhoz korlátlan net kellett az 5G-hez, aminek ugye ára van, viszon a telefonom szinte sehol sem ment fel 5G hálózatra (még Pesten vagy Zalaegerszegen sem, max Ausztriában).

Azt tudni kell, hogy 5G-n adott esetben nagyobb adatmennyiség pörög, amiatt kell a korlátlan csomag, erre figyelni érdemes....

Magadtól nem tudod bekapcsolni, ezt nekik kell megtenni.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#3252) leslien válasza bkri (#3249) üzenetére


leslien
nagyúr

több éve ezt pofázom... ide mindig egy klónt küldtek...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3253) ForRedGlory válasza MLA (#3250) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem mindenkinek van bekapcsolva csak teszt jelleggel egy bizonyos rétegnek.

[ Szerkesztve ]

(#3254) st3v3np3t3r válasza autotaxmo (#3248) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

tudom :U:)),ha tényleg beválik, a 12t pro megy a vitrinbeeee:U:))

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3255) Sgr_A válasza artid (#3251) üzenetére


Sgr_A
addikt

“Azt tudni kell, hogy 5G-n adott esetben nagyobb adatmennyiség pörög, amiatt kell a korlátlan csomag, erre figyelni érdemes....”

ez egy faszság attól hogy 5g-n használod a telót még nem lesz nagyobb az forgalmad csak hamarabb jönnek le a dolgok
egy 100mb fájl 4g-n meg 5g-n is 100mb

(#3256) Mike81 válasza artid (#3241) üzenetére


Mike81
senior tag

Megosztanám a tapasztalatom. Tegnap megjött a telefon össze dugtam a kocsival úgy hogy minden engedély meg van adva neki no name kábellel és úgy hogy volt a BT előzményeknél S21Plus egy Honor 20 és egy 14PM és simán tudta a dolgát. Az autó egy 22 Galaxy Sync 3 fedélzeti rendszerrel. Lehet hogy a Konszern moduljai kényesebbek ilyen szempontból :F
Viszont cseréb nekem meg a zene lejátszás vacakol. Egyszer csak megáll. Esetleg tipp?

[ Szerkesztve ]

(#3257) MLA válasza ForRedGlory (#3253) üzenetére


MLA
tag

Hát azt írják mindenkinek be lesz kapcsolva :U de csak június 1-től. Nekem viszont mától bekapcsolt. :U

(#3258) migabi24 válasza MLA (#3257) üzenetére


migabi24
nagyúr

Még 1x olvasd el amit írt :D

(#3259) artid válasza Sgr_A (#3255) üzenetére


artid
aktív tag

Ez nagyon kedves tőled, köszönöm.
Ezt az indoklást a Telekom adta, mivel bizonyos programok, leginkább a Streaming, mint Youtube, Tiktok, stb. vizsgálják a sebességet, s adott esetben hozzá igazítják a lejátszott tartalom felbontását.
Tehát pl ami 4G-n mondjuk HD-ban vagy Full HD-ban jelent meg (terheltség vagy lefedettség függvényében) a kijelzőn, az egy gyorsabb hálózaton felmehet akár 4K-ra is,a mi viszont szívja az adatot....
De mint mondtam ez a szolgáltatótól jövő infó, így a megjegyzésed nem veszem magamra :)
Természetesen a gyorsabb sebesség nem kérdéses.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#3260) artid válasza Mike81 (#3256) üzenetére


artid
aktív tag

na igen, érdekes....
S23? vagy esetleg S23+, Ultra?
Mi a gond a zenelejátszással?

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#3261) Sgr_A válasza artid (#3259) üzenetére


Sgr_A
addikt

Megnéztem ha automatikus a minőség beállítása
akkor is ugyan azon beállítással játsza le a youtube videót akár 4g akár 5g akár wifin van a teló

(#3262) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Meghozta a futár, dél körül...este otthon majd bizergálom...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3263) petrson válasza sajby (#3172) üzenetére


petrson
senior tag

Igen, kb kuponok nélkül, -100k körül lenne ott az ára a sima s23-nál, ami szerintem az ingerküszöb sok vásárlónak, de erre az ára majd úgy a black friday környéken esik... ma próbáltam a .com-on csevegve kiverni belőlük valami kódot, de esélytelen 😀 én feladtam

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#3264) Mike81 válasza artid (#3260) üzenetére


Mike81
senior tag

23 plus. Én soundcloud-ot használok. Egyszer csak elhallgat a zene a kijelzőn tovább számolja a perceket a zenéből de az alkalmazás meg nem. De ezt eddig csak úgy produkálta ha BT csatlakozás volt. Kábellel eddig nem vettem még észre. És eléggé idegesítő hogy utána egy fejegység ki be kapcsolás vagy autó leállítás sem hozza rendbe. Hanem egyszer csak úgy gondolja akkor újra elindul. És most nem tudom hogy az app a fedélzeti rendszer vagy esetleg csak a térerő szarakodik.

(#3265) csubííí válasza Mike81 (#3264) üzenetére


csubííí
senior tag

Ez a probléma viszonylag hamar kideríthető.
Az adott App helyett próbáld másikkkal, a telefon tárhelyéből játssz zenét ne a netről.
Ha egyik sem oldja meg, akkor a fedélzeti rendszer lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#3266) artid válasza Mike81 (#3264) üzenetére


artid
aktív tag

Hát, ezzel nem igazán találkoztam még eddig.
Én AA-n Spotify-t használok, általában offline (telefonra letöltött zene, podcast, stb), s az AA-ból vezérlem. :F

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#3267) Mike81 válasza artid (#3266) üzenetére


Mike81
senior tag

Én ha helyben koválygok akkor nem szoktam össze párosítani. Így is elindítja rögtön a zenét ahogy beindítom az autót. Azokra a pár percekre nem.látom értelmét dugdosgatni. Ha hosszabb ideig vezetek akkor persze más a helyzet.

(#3268) bereczsandor


bereczsandor
csendes tag

Sziasztok!

Átlag felhasználóként (email, facebook, waze, egyszerűbb játékok) van értelme az ufs 4.0a miatt a 256gb-s S23-at vegyem vagy elég a 128gb ufs 3.1-el?
Fogok különbséget érezni?

Köszönöm,
Sanyi

(#3269) Corsa02 válasza bereczsandor (#3268) üzenetére


Corsa02
őstag

Szia!

Igazából minimális, a tesztek alapján normál felhasználás mellett nem nagyon érezhető. Ha 10-20e a különbség akkor a 4.0-át venném, ha jelentősen olcsóbbb a 128Gb, akkor azt.

The Truth Is Out There --->

(#3270) modd3r válasza bereczsandor (#3268) üzenetére


modd3r
őstag

Én most ugyan átlagfelhasználó vagyok, de úgy voltam vele, hogy legyen inkább a 256-os, egyrészt az UFS sebesség miatt, hátha később lesznek olyan játékok/alkalmazások, ahol jól fog jönni a gyorsaság, másrészt a nagyobb tárhely is jó érzéssel tölt el tekintve, hogy min. 4 évig tervezem használni az S23-at.

(#3271) bereczsandor válasza Corsa02 (#3269) üzenetére


bereczsandor
csendes tag

Köszönöm. Kb. 40-70k a különbség, 20k-nál egyértelmű lenne. ;)
Ugye a sima 220-230-240 attól függ milyen gari, a 4.0 270-290..

(#3272) bereczsandor válasza modd3r (#3270) üzenetére


bereczsandor
csendes tag

Szia!
Igen a + tárhely is vonzó. ;)
Én kb. 2 évre tervezem, minden második csúcsot szoktam megvenni, 1 ráncfelvarrás általában semmi mint a 21 és 22 közt... :)

(#3273) nVIPER válasza bereczsandor (#3268) üzenetére


nVIPER
senior tag

Sztem gyorsabban telepíti/frissíti az appokat. Legalábbis az S21-hez képest biztosan. Nem sokat szöszöl. Minden villámgyors a 256-on.

(#3274) bereczsandor válasza nVIPER (#3273) üzenetére


bereczsandor
csendes tag

Köszönöm. Vadászok akkor egy 256gb-t 260-270k körül. ;)

(#3275) zola899


zola899
tag

Én egy OnePlus 8 Pro-t adtam el az S23+ért.

Tesztelés után ami feltűnt: az ultraszéleslátó és a tele pariban van a fent említett telefonnal.
Ami nem rossz, qrvajó, csak kissé csalódás.
Egyik 2020as, másik 2023as készülék.
Azt gondoltam, hogy valamiben jobb lesz.
Papíron lehet más, de használatban gyakorlatban ugyanaz.

Illetve a sebesség is.

Snapi 865 vs 8 gen 2
Semmi különbséget nem véltem felfedezni.

Az ujjlenyomatolvasó és a face id viszont sokkal pontatlanabb, mint a OnePlusban volt.
Nemtom' ki ismeri azt a márkát, tudom hogy offtopic, de a mai napig a 8 Pro a gyártó legjobb telefonja, jobb mint a legújabb 11es széria xD

Hogy ON legyek, és valami különösen jót is mondjak: a videózás!

Az fantasztikus az S23+on (gondolom a base modellen is, ahogy az ultrán méginkább), részletes, jó a dinamika, a színek, a kontraszt, és a STABILIZÁTOR (igen, így nagybetűvel), mert az iPhone 14 Pro szint (volt szerencsém összehasonlítani).
Grat a Samunak, felnőtt a legnagyobbhoz. :)

A főkamera zseni, a másik kettőért kár, illetve a makró hiánya is egy mínusz.
És kritikám végére még egy + a Samunak: az akksi!

Lemeríthetetlen a "kicsike" :D

Kritikámat hallottátok, köszönöm a figyelmet :C

Samsung Galaxy S23+

(#3276) ForRedGlory válasza bereczsandor (#3268) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Semmit nem fogsz érezni, totál felesleges csak ezért a drágább készülék. Az meg, hogy az alkalmazást esetleg 7 másodperc helyett csak 8 másodperc alatt teszi fel vagy 7- helyett 8 másodperc alatt indul el, szerintem nem észrevehető. Kivéve, ha 0-24-ben ezt műveled. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3277) nVIPER válasza ForRedGlory (#3276) üzenetére


nVIPER
senior tag

Azért ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a rendszer is elég tetemes méretet elcsíp a 128GB-os méretből. Ma már videókkal, fotókkal, appokkal nem biztos, hogy hosszútávon elég lesz a hely... 256GB-os változat felára meg nem egy eget rengető eltérés.

(#3278) zola899 válasza nVIPER (#3277) üzenetére


zola899
tag

Azért nem olyan tetemes az.

Abból a februári cikkből semmi nem igaz, amivel riogatták a népet.

Rendszer+alkalmazások (hadd ne számoljam össze, de nagyok sok, tucatnyi, belaktam a telót rendesen) foglalnak összesen 40 gigát, a 256 gigából.
Mivel nekem nem sima van, hanem +, így biztosra nem mondanám, de netes infók szerint a simán ez mind még kevesebb helyet foglal (default appok+rendszerre értve).
Ha van mellette esetleg samsung cloud vagy google drive, akkor bőőőven elég a 128as.

Az ufs 4.0 viszont tény, hogy rettentő gyors.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#3279) bounty123 válasza bereczsandor (#3268) üzenetére


bounty123
őstag

Szerintem átlag felhasználónak a tárhely miatt nem érdemes. Eleve alapvető nálam, hogy semmi fontos adat ne legyen csak a telefonon, hisz azt vehetem úgy, hogy nincs is meg, bármikor eltűnhet/megsemmisülhet. Alap a felhő, képeket, fájlokat felhőben tárolni. Az S21-en is bőven elég volt a 128G, egy értéken túl nem nőtt tovább a felhasználásom a felhő miatt.

Sokkal inkább a gyorsabb tároló miatt vettem a 256-ot, hátha így a frissítések gyorsabban felpattannak. De amúgy tényleg csak kis árkülönbségnél érheti meg.

[ Szerkesztve ]

(#3280) nVIPER válasza zola899 (#3278) üzenetére


nVIPER
senior tag

38GB csak a rendszer nálam, az nem olyan sok? Ehhez még hozzájönnek az appok, fotóid stb. Azért nem olyan tetemes a 128 manapság... De persze nem akarok belekötni, mindenki azt vesz, amit szeretne. :) . Természetesen ott a cloud, de az se mindenhol. Ha elmész nyaralni, lősz képeket, videókat csinálsz és nincs hova menteni vagy nem tudod megoldani a cloudot, nem rossz a 256...

[ Szerkesztve ]

(#3281) bereczsandor válasza ForRedGlory (#3276) üzenetére


bereczsandor
csendes tag

256Gb-s lett. Hajrá a 7seceknek!!!! :))

(#3282) nVIPER válasza bereczsandor (#3281) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nem fogod megbánni. Használd majd egészséggel! :) :K

(#3283) zola899 válasza nVIPER (#3280) üzenetére


zola899
tag

Valami nálad nagyon nem oké akkor.

Bocs, nem 20, hanem 21giga, ahogy a képen is láthatod.

De az akkor is messze nem 38giga.
Hogy lehet neked annyi??

Samsung Galaxy S23+

(#3284) zola899


zola899
tag

Samsung Galaxy S23+

(#3285) ForRedGlory válasza bereczsandor (#3281) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Használd egészséggel, biztosan nem lőttél mellé. :)

(#3286) modd3r válasza bereczsandor (#3281) üzenetére


modd3r
őstag

Használd egészséggel! Banán van? :DDD

(#3287) dnelb


dnelb
veterán

128asban a ram chip is lassabb, plusz az ufs3 többet eszik. Kell az a 256

[ Szerkesztve ]

(#3288) MikeWazowski válasza dnelb (#3287) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1 én is 256osat vettem.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3289) st3v3np3t3r válasza MikeWazowski (#3288) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1 én is a 256osat vettem meg...a telekomnál kb.30ezer a difi a 128 és a 256os között...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3290) gippazoid válasza zola899 (#3275) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nekem OnePlus7 van. Tartok tőle, hogy az arcfelismerés "jósága" azért van, mert túl engedékeny... Tehát kevésbé követeli meg a nagymértékű egyezért, könnyebb is lehet meghekkelni pl. egy fotóval.

Gippazoid Novelties Inc.

(#3291) nVIPER válasza zola899 (#3283) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nálam ennyi. Nem tudom, hogy hogyan lehetséges. Az enyém biztos fejlesztett prototípus. 😅😅😅

(#3292) Corsa02 válasza nVIPER (#3291) üzenetére


Corsa02
őstag

S23+ és nálam is 38,74Gb a rendszer...

The Truth Is Out There --->

(#3293) PedroPascal válasza Corsa02 (#3292) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nekem 42,75 GB. Február 10-től használom.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#3294) st3v3np3t3r válasza nVIPER (#3291) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem ennyi jelenleg...

De ezt 37.54GB ez a dupla rendszerpartíció mérete

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3295) bereczsandor válasza modd3r (#3286) üzenetére


bereczsandor
csendes tag

Ha előbb mondod akkor megyek Banára... ;) :))

(#3296) bereczsandor válasza ForRedGlory (#3285) üzenetére


bereczsandor
csendes tag

Köszönöm, most lesz a bekapcs! ;)

(#3297) Mike81 válasza zola899 (#3275) üzenetére


Mike81
senior tag

Én ismerem. Sőt! Egy 8T-t használtam elég sokáig. Nem nagyon volt gyenge pontja.

(#3298) TomPack


TomPack
őstag

Egyre jobban hajlok az S23+ felé! Eddig a kis 23-al szemeztem, de kezdek elbizonytalanodni. Félek, hogy a vásárlás után megbánnám, mert néha jól jönne a kicsit nagyobb kijelző, a kicsit jobb akku.
A kicsi S23-ból meg a kompaktsága hiányozna ha a +-t választanám.

S22Ultráról jönnék, amit már eladtam mert nagyon böszme volt, kényelmetlen volt használni. Jelenleg pedig egy Xiaomi 12-őt használok áthidaló megoldásnak, de az meg nagyon vékony, és sok a téves elütésem gépelés közben. (mind a három telefonon ugyanazt a billentyűzetet használom)

Ti milyen szempontok alapján döntöttetek a 23 és a 23+ között? :F

(#3299) gulyasa válasza TomPack (#3298) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem mindenki saját szempontok alapján döntött - már aki megvette, mert én még nem... ;)

Viszont ha a mostaninál kicsit jobban lemegy majd az ára, akkor az S23+ (lesz) nálam a befutó.
A veterán P20 Pro-mat a GSMArena-n szoktam összehasonlítani minden új telefon jelölttel és az egyik leghasznosabb funkció (szerintem) a "3D SIZE UP", amiben vizuálisan összehasonlíthatsz két telefont (enélkül csak paraméterek alapján akár hármat is).
De igazából már boltban is összehasonlítottam a kettőt, külső méretben szinte ugyanakkora az S23+, mint a P20 Pro, miközben az S23+ kijelzője nagyobb.
Nekem az S23 visszalépés lenne.
De ez csak egy szempont a sok közül.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#3300) fehér_ember válasza TomPack (#3298) üzenetére


fehér_ember
addikt

Persze a nagyobb akksi jó volna, illetve használni a nagyobb kijelzőt is, de én sokszor csak farzsebbe vágva, minden tatyó nélkül szaladok el otthonról. Szóval így néha még a sima is nagy. A picit nagyobb huawei-t sokszor nem vittem magammal a mérete miatt illetve volt már hogy az s23 is így járt. De azért ezt nem kéne rendszeresítenem még kis időtartamokra sem. Használni jobb lenne a nagyobb, de hurcolászni meg egy olyan ami a farmer első zsebeibe is elférne. Szóval nálam végülis fontosabb a kisebb méret.
+ kisebb méret kisebb súly, ami pl. egy lazább oldalzsebes nadrágnál számíthat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.