Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Telefon vásárlás előtt vagyok és felmerült bennem egy kérdés.
Összes telefonomat rootal használom, tehát vásárlás után megy rá minden finomság.

A knox bevezetésével tudtommal minden bootloader birizgálás eredménye a garancia vesztés.

Kérdésem az lenne, hogy ez még mindig így van? Vagy esetleg lehetőség van a knox visszaállíátása?

(#2952) Bilux válasza Shummo (#2951) üzenetére


Bilux
veterán

Nincs lehetőséged.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2953) MikeWazowski válasza Shummo (#2951) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mai világban mi szükség még rá? No offense, tényleg érdekel.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2954) Lite válasza Curtain (#2950) üzenetére


Lite
őstag

Pont ezért a várólistás, exkluzív verziót kérdeztem, mert a szolgáltatókat elönthették az első szériásokkal, ott azonnali kiszolgálás kell. Ez lenne a lényeg, hogy az mit tud. :)

#Peathee: Engem is pont a lime szín fogott meg. Végre valami más... Bár a grafit sem rossz. Kíváncsian várom, mi tapasztalsz majd!

(#2955) Benoe77 válasza Shummo (#2951) üzenetére


Benoe77
őstag

Persze nem tudom neked mire van szükséged, de Samsung telefonoknál már elég sok dolog megoldható root nélkül, pl. Good Lock modulok segítségével.

(#2956) nVIPER válasza Shummo (#2951) üzenetére


nVIPER
senior tag

Már vagy 7 éve nem rootoltam samsung telót. Annyira testre lehet mindent is szabni, vannak rutinok, ott a good lock. Mi kell még? Van még értelme egyáltalán?

(#2957) Palesz191 válasza fehér_ember (#2526) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Sziasztok,

Megrendeltem S23at én is.
Eddig nem tokoztam, nem fóliáztam, de erre szeretnék.

Ezek amit a kolléga írt, ez továbbra is jó? Mert olvasgattam vissza, de a sok infóba elveszek.

(#2958) Bilux válasza Palesz191 (#2957) üzenetére


Bilux
veterán

Gyári fólia tökéletes illetve gyári szilikontok

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2959) m4rtin válasza Palesz191 (#2957) üzenetére


m4rtin
csendes tag

Szia!
Végül honnan rendelted?

(#2960) Palesz191 válasza m4rtin (#2959) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Samsung.com
Sok kuponnal jó ár volt nagyon. Volt egyedi kódom is az is sokat dobott.
Így be vásároltam mást is

(#2961) werszomjas válasza Palesz191 (#2960) üzenetére


werszomjas
őstag

Mennyire lehet most lekuponozni?

üdv

(#2962) fehér_ember válasza Palesz191 (#2957) üzenetére


fehér_ember
addikt

A gyári fólia az amúgy nem üvegfólia csak vékony műanyag lap: [youtube] Persze lehet másoknak ez alapból lejön, én viszont sajnos csak akkor szembesültem vele mikor megjött :B . Illetve amikor én vettem akkor ötezer valahányszázért volt az emagnál.
Amit vettem tokot ringke onyx-ot és a spigen thin fit-et nem tudtam beletenni a telómat (tehát jelenleg csak elfekvőben vannak) mert kameravédő lencséim is vannak feltéve ebből a pack-ból, és úgy nem mennek rá; persze nem kizárt hogy akadnak olyan kameravédő lencsék amik ezekkel is kompatibilisek.
Úgyhogy én most ezt az először megvett nillkin tokot használom. A sok apró minta miatt egyáltalán nem csúszós + nekem tetszik is; mondjuk eltörölni is nehezebb feladat mint egy sima felületűt. Azt gondoltam gáz lesz ha a krémszinű teló kilátszik az egybe kamerakivágásánál de aztán mégsem.
Rendeltem egy ilyen Xpro üvegfóliát, amikor megjött akkor meglepődtem hogy csak úgy filccel ráírták hogy S23. Mondjuk ezek szerint elég hasonlóak, tehát az S22 kijelzővédője valószínűleg tényleg jó rá; na de akkoris ... :) Még nem tettem fel rá, de fel fogom, mert az említett packból származó eléggé tükröződik. Persze abban már nem hiszek hogy az ujjlenyomatolvasó a nem nedves ujjaimmal működne bármilyen üvegfólián keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#2963) Palesz191 válasza fehér_ember (#2962) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Köszi szépen!

Én egyelőre hirtelen felindulásból rendeltem sheinről... gondolom a tok az tok, szilikon, műanyag, csókolom. Beraktam fóliát is, az meg kitudja...

Lehet esetleg a tokodat megvenném, ha majd nem kell tenyleg.

(#2964) w.miki válasza Astery (#2944) üzenetére


w.miki
veterán

Ezt nem értem én se.
Aki azt mondja, hogy az övé nem banános, az honnan tudja, ha nem fotóz teszt lapot? :F
Az enyémben olyan erős az akku, hogy azzal töltöm fel este a Teslámat, 10 perc alatt, 0-100%-ra... Csak még nem tudtam kipróbálni :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2965) Shummo válasza MikeWazowski (#2953) üzenetére


Shummo
aktív tag

Rootra alapvetően 2 fő okból van szükségem, a többi nélkül meglennék.
1. tasker (bizonyos folyamatokhoz/parancsok futtatásához root jog kell, főleg, hogy egyre jobban megköti az Android a kezünket)
2. biztonsági mentés (ez alatt pedig a program és full beállítások szintű teljes mentést értem, nem azt amit a google lehetővé tesz, mert utána még újra kell beállítani rengeteg appot. Szóval mind rendszer szinten TWRPvel(nandroid backup), mind program szinten Titanium Backup Proval(vagy Swiftbackuppal) szeretek csinálni mentést.

(#2966) Bilux válasza Shummo (#2965) üzenetére


Bilux
veterán

Akkor vagy garancia vesztés vagy másik telefon.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2967) MikeWazowski válasza Shummo (#2965) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, így már értem, de akkor ne samut válassz.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2968) <Adamsky> válasza MikeWazowski (#2953) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

#2965 Shummo
+1

A root jó (lenne), csak a gyártók teljesen leneveltek róla.
Ha van nyitott bootloader, akkor mehet fel a TWRP, ami ad egy kis extra kényelmet / biztonságot (NAND backup)
Root = Magisk (legalábbis ma már így érdemes ...). Ha pedig utóbbi működik, akkor "kinyílik a világ"
• Viper4Android
• Advanced Charging Controller
• Greenify4Magisk
• GravityBox
• Universal SafetyNet Fix
• Xposed Framework
... hosszasan lehet sorolni.

Persze, lehet ezek nélkül élni, csak mikor az ember legelőször "veri be a fejét" valamilyen frankó kis Android-os korlátba, akkor érdemes elgondolkozni, hogy ez most kinek is jó (kinek az érdekét szolgálja).

#2967 MikeWazowski
Az a baj, hogy azok az idők már elmúltak, mikor a gyártók ezt támogatták (pl. Miui a Xiaomi Mi 2s -en). Ma pedig tűzzel-vassal, de leginkább garanciavesztéssel "jutalmazzák" azokat, akik ilyesmiben gondolkoznak. Mindezt úgy, hogy egy laptop árát (amin az ember azt csinál ehhez képest, amit akar) hagyjuk a kasszánál ...

(#2969) artid válasza Bilux (#2958) üzenetére


artid
aktív tag

Helló,
alapból van rajta fólia?
csak mert én most S21-et használok másfél éve a fóliával, ami rajta volt, igaz Smart view tokkal....
Az S23+ is ilyen tokra számíthat (a jövő héten jön a telefon), fóliával extrába egyelőre nem terveztem...

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#2970) Corsa02 válasza artid (#2969) üzenetére


Corsa02
őstag

Nincs fólia rajta alapból.

The Truth Is Out There --->

(#2971) artid válasza Corsa02 (#2970) üzenetére


artid
aktív tag

Hát ez szép... :(((
Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#2972) Bilux válasza artid (#2969) üzenetére


Bilux
veterán

Nincs, de a gyári utólagosan megvásárolható fólia nagyon jó és nem rontja az ujjlenyomat olvasó érzékenységét mint az üveg... :R

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2973) Corsa02 válasza Bilux (#2972) üzenetére


Corsa02
őstag

Ezt meg tudom én is erősíteni, ezt használom, teljesen rendben van. Mondjuk olcsóbb lehetne :D

The Truth Is Out There --->

(#2974) Bilux válasza Corsa02 (#2973) üzenetére


Bilux
veterán

Kettő van benne :P MM-os fóliától kiráz a hideg és majdnem annyi mint a kettő gyári.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2975) Corsa02 válasza Bilux (#2974) üzenetére


Corsa02
őstag

Hát, igen, de nekem 8e alatt nem sikerült hozzájutni, persze így 4e darabja, de még azt is sokallom :D

The Truth Is Out There --->

(#2976) artid válasza Corsa02 (#2975) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek.
Rendeltem emagról 6500-ért gyárit, meglátjuk fel tudom-e tenni :)
(Párom A52-esét vettük MM-ben, az ő általuk feltett "foliával", hát, pár hónap után kuka....)

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#2977) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Sziasztok,

Új készülékre átvinném mindenképp média tartalmakat, sms, névjegyek stb.
Régen hallottam olyanról, hogy alkalmazás beállításokat nem célszerű, nehogy anomália keletkezzen. (talán itt is olvastam)

Tényleg nem célszerű beállításokat, alkalmazásokat átvinni, és majd lépegessek be újra appokba?
Számomra ez lenne a legtisztább.
Mi a tapasztalat? :R

(#2978) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok ! Régen jelentkeztem, mert nagyon jó a telefon, nem igen akadt gondom. Eddig.
Korábban írtam, hogy a VISA kártyát csak a Simple Plus fogadja, amivel eddig nem volt gondom.
Tegnapig.
Nem értem. Fizetésnél kéri az ujjlenyomatomat, majd megint és megint és megint és nem tudok vele fizetni.
A Simple program szerint minden fasza.
Nem értem. :O

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2979) keresgo


keresgo
csendes tag

Sziasztok,

Telefon vásárlás előtt vagyok, elsősorban csaladi fotókhoz no brain point and shoot telefon kellene 🤷‍♂️ iPhone-ra nincs pénz (meg az ökoszisztéma mem is vonz) így a pixel 7 és a base S23 közt ragadtam meg. Milyen a kamera, gyorsan indul, gyorsan csinál képet? Záridő beállítás, AF sebesség, shutter lag milyen ? Mozgó témákat el lehet kapni?
Előre is köszi!

(#2980) TODI1111 válasza eladogeppc (#2978) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem biztos, de elképzelhető, hogy a simple alkalmazás a hiás. Én például nem tudok hozzáadni egy wise visa kártyát (se a simple se a simple+ alkalmazáshoz). Jeleztem is nekik most kivizsgálás alatt van. A google wallet alkalmazáshoz hozzáadva ugyan ez a kártya tökéletesen működik.

(#2981) mjani1172 válasza eladogeppc (#2978) üzenetére


mjani1172
addikt

Bár nincs s23-am, de a Simple-t én soha sehova nem tudtam feltelapíteni, használni.
Szerintem a Simple a hibás.

(#2982) Palesz191 válasza mjani1172 (#2981) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Nekem eddig mindenhol simple volt és működött visa kártyával.
Majd átköltözök s23-ra és meglátom ott milyen.

(#2983) cirx válasza TODI1111 (#2980) üzenetére


cirx
senior tag

(#2984) TODI1111 válasza cirx (#2983) üzenetére


TODI1111
addikt

Khm, khm..
Az én problémám kb. másfél hete lett regisztrálva. :)

(#2985) cirx válasza TODI1111 (#2984) üzenetére


cirx
senior tag

Viszont elismerve lehet csak most lett :C

S23 GREEN

(#2986) p2pp válasza cirx (#2983) üzenetére


p2pp
őstag

2 éve hagytam ott őket. Életem legjobb döntése volt.
Nem a mostani dolog miatt. Túl sok volt már a havi levonás a semmire.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#2987) TODI1111 válasza cirx (#2985) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem tudom mire gondolsz , de ez most sem működik.

(#2988) Luigi962


Luigi962
őstag

Én tegnap parlokni sem nagyon tudtam vele vagy azt írta, hogy nincs hálózati elérés vagy a helymeghatározással volt gondja. A Simple és a Simple Plus is .

(#2989) <Adamsky> válasza TODI1111 (#2980) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Én például nem tudok hozzáadni egy wise visa kártyát (se a simple se a simple+ alkalmazáshoz)."
Simple-ös app-ba nem csak OTP-s kártyát lehet felvenni, ha érintésmentes fizetésről beszélünk?

(#2990) TODI1111 válasza <Adamsky> (#2989) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem,nem.
"A Simple alkalmazás bárki számára elérhető, aki rendelkezik e-mail címmel és okostelefonnal. Az alkalmazás szolgáltatásaiban bármely hazai és külföldi bank által kibocsátott MasterCard, Maestro, Visa vagy American Express bankkártyával lehetséges fizetni."
Én például már Erste bankos kártyával is használtam.
Természetesen úgy, hogy a hozzáadott kártya a létrehozott simple kártya feltöltésére szolgál. Az NFC fizetés a simple kártyával történik.

[ Szerkesztve ]

(#2991) <Adamsky> válasza TODI1111 (#2990) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, OK! Elbeszélünk egymás mellett.

" ... a hozzáadott kártya a létrehozott simple kártya feltöltésére szolgál. Az NFC fizetés a simple kártyával történik."

Én úgy értettem, hogy akármilyen kártyát nem tudsz betenni a Simple alá, és azzal közvetlenül - érintés mentesen - fizetni. Viszont ha már úgyis "töltikézni" kell (pl. Erste → Simple), akkor miért nem használtok Revolut-ot és GPay-t? "Szárazabb, biztonságosabb érzés".
Arról nem is beszélve, hogy az Erste - ha jól tudom - élből támogatja a GPay-t.

[ Szerkesztve ]

(#2992) TODI1111 válasza <Adamsky> (#2991) üzenetére


TODI1111
addikt

Alapból a google wallet alkalmazást használom fizetésre. Működik is tökéletesen. A simple alkalmazást például autópálya matrica vásárlásra használom (nám). Tehát nem közvetlen fizetésre.

[ Szerkesztve ]

(#2993) crisy válasza werszomjas (#2961) üzenetére


crisy
csendes tag

Ez engem is érdekelne.

(#2994) mjani1172 válasza Luigi962 (#2988) üzenetére


mjani1172
addikt

(#2995) Luigi962 válasza mjani1172 (#2994) üzenetére


Luigi962
őstag

Én tegnap nem tudtam csak sokadszorra parkolást indítani :F

(#2996) AMILO1510


AMILO1510
csendes tag

Hali ez is banános?

(#2997) csubííí válasza AMILO1510 (#2996) üzenetére


csubííí
senior tag

Csak azért nem, mert fejjel lefelé van fotózva. :DDD

(#2998) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Másnak is feltűnt, hogy az e heti cca. 331 MB-os frissítés óta sokkal jobban merül a telefon? Mintha a töltési idő is hosszabb lenne...

Viszont a dokumentumok fotózása hibátlan lett (nálam nem volt banán, a szélek mentén volt elmosódott). Nem értem, miért nincs mód arra, hogy a cucc ne fókuszaljon annyira egy agyott témára vagy területe. Szomorú, hogy még mindig nem tudok normális fotót készíteni bizonyos olyan dolgokról, amiket az S10 hibátlanul fotózott. És a feldolgozás után a túlélesített mű fotók még mindig katasztrófa...

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#2999) migabi24 válasza Ununqatrium (#2998) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én nem tapasztaltam ilyet.

(#3000) <Adamsky> válasza AMILO1510 (#2996) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én az alsó részen (180°-os forgatást követően) látok homályos részt. Mondjuk jó lett volna egy eredeti méretű (és tájolású) kép. :U

#2998 Ununqatrium
" ... a dokumentumok fotózása hibátlan lett (nálam nem volt banán ... "
Lássuk! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.