Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21401) $p@rr0w válasza Viktor77 (#21400) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszi rákerestem úgy látom ez lesz az.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#21402) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

2x AMD cpu kérdés.

Egy lenovo laptop adatait kotorásztam ([link]). Azt írja CPU-ról, AMD A12-9720P.

Kérdés 1.

Rákerestem cpu-world-ön ([link]), az oldalon lentebb a CPU ID information for the A12-9720P blokkban azt írja:

Cores: 4
Compute units: 2
Logical processors: 4

Az L1 cache is 2x 96 KB. Jól értem, hogy az azt jelenti, egyszerre csak 2 mag tud működni a 4-ből? Az AMD is nekiállt hyper-thread-ezni és az egy 2 magos hyper-threades cpu? Vagy hogyan kell azt érteni?

Kérdés 2.

Az AMD oldalán rákerestem a cpu-ra, és valahogy nem találja a 9720-at. Van 9700, van 9730, 9720 nincs ([link]). Valami knock-off huncutságba botlottam?

Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21403) pet007 válasza Viktor77 (#21400) üzenetére


pet007
aktív tag

Ahogy irtak, hyper t2 lesz az.

(#21404) $p@rr0w válasza pet007 (#21403) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszi a megerősítést, most sírok hogy nincs meg az inteles lefogatója.... :O :(

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#21405) CirrMee válasza coco2 (#21402) üzenetére


CirrMee
addikt

Jól értem, hogy az azt jelenti, egyszerre csak 2 mag tud működni a 4-ből?

Azt jelenti, hogy a 4 magból 4 tud működni. Mint általában a 4 magos processzorok...

Az AMD is nekiállt hyper-thread-ezni és az egy 2 magos hyper-threades cpu? Vagy hogyan kell azt érteni?

Van már olyan modellje, de ez nem az. Kb így kell érteni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#21406) solfilo válasza coco2 (#21402) üzenetére


solfilo
veterán

1) 2 modulos, 4 magos proci ez az A12-9720P. A modulok és magok viszonyáról lásd a Bulldozer tesztet, a procid dédapja Bulldozer volt. (Bulldozer - Piledriver - Steamroller - Excavator, tied az utolsó a sorban)

2) AMD oldalán nem találom én sem, de specifikáció alapján pont a 9700P és 9730P között van. Nézd meg egy CPU-Z-vel, gondolom az is fel fogja ismerni. Máshol is írnak róla: [link]

solfilo

(#21407) coco2 válasza solfilo (#21406) üzenetére


coco2
őstag

A linkeket köszönöm. A cpu eredetéről kérdőjelek maradtak. Ha egy vadi új fejlesztésről lenne szó, elfogadható tippnek tartanám, hogy még nem került ki a weblapra. De nem vadi új a cucc a dátumok szerint. Hogyan lehet akkor, hogy az amd nem tud egy forgalomban lévő amd cpu-ról?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21408) solfilo válasza coco2 (#21407) üzenetére


solfilo
veterán

Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy csak bizonyos piacokon jelenik meg, nincs globális forgalmazás. Ilyen volt VGA-knál pl a R9 370X, csak Kínában lehetett kapni. Vagy az RX 470D is hasonlóan járt.

De mire gondolsz, hogy milyen eredetű lehet a proci? AMD-n és Intelen kívül nem gyárt senki x86-x64 procit. (VIA nem is tudom él e még.)

Ha ez vigasztal, úgy fest nem minden proci kerül fel AMD oldalára, itt a prohardver hír a desktop A8-7680 megjelenésről, AMD oldalán nincs rá találat.

AMD community oldalán az egyik hozzászólás szerint ez OEM specifikus proci, lehet ezért nincs is fent AMD oldalán.
You have a AMD Quad-Core A12-9720P APU with Radeon 530 graphics.
AMD does not furnish drivers for it. These are designed by the OEM to work on your specific laptop. They are available from the laptop manufacturer. Laptops do not have all the features a desktop graphics card has...no ReLive/Wattman, etc.

prohardver is írt érintőlegesen a prociról:
A nem üzleti APU-khoz a három hónapos Adobe Creative Cloud Photography Plan kérhető, viszont a játékok szempontjából a fenti listából kettő választható a FX-9830P és FX-9800P megoldásokhoz, míg egy az A12-9800E, A12-9800, A12-9730P, A12-9720P, A12-9700P, A10-9700E, A10-9700, A10-9630P, A10-9620P és A10-9600P jelzésű modellekhez.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21409) coco2 válasza solfilo (#21408) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a linkeket. Így kicsit jobban képbe kerültem.

Egyébként azon gondolkodtam, hogy valami átcímkézett cucc lehet, amit jobb elkerülni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21410) solfilo válasza coco2 (#21409) üzenetére


solfilo
veterán

Biztos nem átcímkézés, ez egy létező Bristol Ridge proci, egész jó IGP-vel, csak legyen alatta dual channel RAM. :)

solfilo

(#21411) coco2 válasza solfilo (#21410) üzenetére


coco2
őstag

Egy másik kérdéssel zavarnálak még, ha általánosságban ismered az AMD procikat.

Az AMD procik némelyike nem supportolja az órajel változtatást (példa AMD A4-5000). Jellemzően milyen paramétert ellenőrizzek, ha biztos akarok lenni benne, hogy egy proci cpu/gpu órajele változtatható? Tipikusan AMD A-sorozat laptop procikat ellenőriznék, és nem felül, hanem alulhúzni akarom majd, főleg a gpu-t.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21412) solfilo válasza coco2 (#21411) üzenetére


solfilo
veterán

Ez már mélyvíz, noti procikhoz annyira nem értek. Régebben volt a K10Stat nevű progi, azzal pl ment a Llano alapú noti procik (A6-3400M pl) visszafogása és túlhajtása is. De noti prociknál nem annyira jellemző, hogy szabadon állítgatható lenne ez. Hogy Bristolra van e ilyen lehetőség, azt nem tudom.
Az A12-9720P-t olyan nagyon nem fognám vissza, így is 12-15W-ra van belőve.

solfilo

(#21413) mad1


mad1
veterán

Elso genes i7 920 proci melyik uj generacios i3-i5 nek felel meg jatekokban? persze ha a köret adott?

Ne szemetelj ! = Steam

(#21414) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Adott egy Amd athlon x4 870k proci amit ha normál órajelen használok játék alatt kikapcsol. Ami feltűnt a vrm nagyon meleg (nincs rajta hűtő Asus Gigabyte)
Próbáltam másik procival a lapot a6-7400k 4Ghz-en stabilan ment a játék.
Visszateszem a 870k procit s kékhalál a vége.Már 3Ghz-re levettem az órajelet de nincs változás.
Próbálnám a biosban a feszültséget is állítani de autoról nem engedi átállítani.

Mit tudok esetleg állítani még hogy fusson a játék? :R

(#21415) mrzed válasza xigris (#21414) üzenetére


mrzed
senior tag

A 870k -nak 95W a tdp-je, míg a másiknak csak 65W.
Nem lehet, hogy a tápod nem győzi?
Én is jártam már hasonlóképpen.

[ Szerkesztve ]

(#21416) xigris válasza mrzed (#21415) üzenetére


xigris
őstag

Szia! A táp egy 550w-os chieftec annak szerintem tudnia kéne.

(#21417) uridium


uridium
csendes tag

Üdvözlet!

HP Pro 3500-asba keresek hűtőt i3240 és i3220 fölé (socket 1155). Az Intel gyári hűtése nem megy rá, mert csavaros a rögzítés. A HP a gyári hűtőt aranyárban adja. Van-e esetleg helyettesítő termék?

Köszönöm a segítséget.

(#21418) pet007 válasza uridium (#21417) üzenetére


pet007
aktív tag

Szerintem nem nagyon fogsz talalni utangyartottat amit bele tudsz rendesen csavarni. Alaplap hatuljan van a lefogato, vagy haz van ugy kialakitva hogy alaplaptalcaba csavarod a hutot? Ha lyukak sima 1155os tavolsagra vannak akkor erdemes leszedni a keretet alaplaprol, vagy anyakat levagni alaplaptalcarol es ratenni egy rendes hutest.

(#21419) pet007 válasza xigris (#21414) üzenetére


pet007
aktív tag

Rakj a gepbe egy ventit ami vrm-re tolja a hideg levegot, probat meger.

(#21420) uridium válasza pet007 (#21418) üzenetére


uridium
csendes tag

Köszönöm. Az alaplap hátulján van lefogató, és igen: úgy láttam, hogy 1155-ös távolságra vannak a lyukak. Itt találtam róla képet. A kérdés az, hogy ha a lefogatót leszedem, akkor mihez rögzítsem a foglalatot (alátét és anya?) illetve hogy elbírja-e a NYÁK akár a gyári hűtőt is (tegyek-e alá valamilyen alátámasztást :F )?

Elmélyülve a távoli Kelet kínálatában ezt találtam. Csak nem pont ez a gyári száma. Gondolom a fotó meg nem az aktuális termékről készült. Cserébe egy áráért ötöt küldenek. egyelőre még nem bízom ebben a megoldásban.

[ Szerkesztve ]

(#21421) degec


degec
senior tag

ÜDV !

Meg tudná mondani valaki, hogy miért szoktam azt olvasni ( hozzászólásokban is pl..), hogy játékok kihajtására továbbra is az intel a jobb picivel, mert a Ryzen nem hajtja ki annyira a gamékat. Általánosságban írtam most, sok ilyen infóval találkoztam, de nem tudtam összerakni, hol milyen felbontásban, mikor hol, miért ? mennyivel ? és kérdés mennyivel drágábban..ugye.. Köszönöm ha valaki ír pár sort.hogy kb megértsem.. :C :R :R.. és miből adódik ez a kihajtási előny? ram sávszél? vagy más? Köszönöm szépen !

[ Szerkesztve ]

(#21422) solfilo válasza degec (#21421) üzenetére


solfilo
veterán

Az előny abból adódik, hogy a játékok zömmel nem használnak túl sok magot, így kijön a minimális IPC előnye az Intelnek, amit megtetéz a magasabb órajel. Jellemzően 5-10% körüli a difi, szóval olyan sokat nem oszt nem szoroz, főleg, hogy az árkülönbségből veszel egy erősebb kártyát, így a játékokban picit gyengébb procival is több fps lesz az erősebb VGA miatt. :D
A héten jön a Ryzen 3xxx széria, elvileg IPC-ben és órajelben is fejlődnek. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21423) degec válasza solfilo (#21422) üzenetére


degec
senior tag

Köszönöm szépen...én annyira ""elkeseredtem"" átolvasva majdnem mindent ami most folyik intel körül, hogy nagyon..árakat látva, 10nm-es új cuccokat várva..! nem túl rózsás.. elég durván begondolkoztam, az amd-t főleg hogy játék 2%, munka 98% a gépen. Ott az amd szálai magjai, meg jobban jönnek..valami combos ddr4 mellett, ja és persze ár érték arányban huhh... !

(#21424) solfilo válasza degec (#21423) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ilyen felhasználásra AMD-ben érdemes gondolkodni. A mostani Ryzenek is jobbak erre, mint az azonos árú Intelek, a 3xxx széria meg tovább javul minden téren (egy szálas teljesítmény, magok száma), a héten pletykák szerint bejelentik őket, pár hónap és kaphatóak is lesznek, ha tudsz várni, várj rájuk, ha nem, egy Ryzen 5 2600(X) valamilyen B450-es lapba, 3000-3200MHz DDR4 RAM-mal.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21425) degec válasza solfilo (#21424) üzenetére


degec
senior tag

köszönöm az infót, hogyne várnék, okosan megfontoltan köll költeni ! :) ! figyelek várok tesztre stb.. de az elmondható hogy valami ultracombos ddr4 et pakoljak mellé nem? valami olyasmi rémlik, hogy akkor jön elő az ereje igazán, vagy ez csak igp-s játékoknál igaz ? több kérdés nincs.. köszönöm jól ! :R :C

(#21426) solfilo válasza degec (#21425) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, érdemes minél gyorsabb RAM-ot tenni alá, lehetőség szerint dualban, procinak is segít, nem csak az IGP-nek. Ez amúgy Intelre is igaz, azok is gyorsulnak a gyorsabb RAM-tól. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21427) pet007 válasza uridium (#21420) üzenetére


pet007
aktív tag

A nyaknak el kell birnia egy tx3 meretu hutot, ha van valamennyi barkacs kepesseged meg egy femfureszed, akkor leszeded alaplaprol a procilefogato keretet (ami tartja a hutolefogato keretet) es levagod rola a 4 nyulvanyt. Utana erdemes olyam hutot nezni ami nem pushpines, mert eselyes a gyari lyukak nagyobbak mint nem oem lapokon es pushpin nem fog tartani.
Vagy megkockaztatsz egy [ilyet] , es vagy jo a menet vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#21428) Stifler1001


Stifler1001
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy i5 9600k procim, van rajta egy dark rock pro 3 as hűtő és a windowsban alap programokkal is 40 fokot ír a hw info, játékokban a max 50-52 szokott lenni, ez így reális, nem gáz ?

(#21429) pet007 válasza Stifler1001 (#21428) üzenetére


pet007
aktív tag

Milyen vidkari van alatta? Hazad szellozese rendben?

(#21430) uridium válasza pet007 (#21427) üzenetére


uridium
csendes tag

Köszönöm. Lefotóztam szétszedve. Rátettem egy gyári hűtőt, és szerintem tart. De lehet, hogy nekifutok az ajánlott hűtőnek. Már írtam a gyártónak is, hátha tudnak valami biztatót mondani. Végső esetben amputáció.

(#21431) pet007 válasza uridium (#21430) üzenetére


pet007
aktív tag

Procilefogatot hogy tetted vissza?

(#21432) mad1


mad1
veterán

Mi a legkisebb 1151 es proci ami legalább 90% ban kihajt egy gtx 1060 at :F

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#21433) Ace Ventura válasza mad1 (#21432) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!
Véleményem szerint I5 6600, I5 7500, illetve I3 8100 foglalattól függően.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#21434) mad1 válasza Ace Ventura (#21433) üzenetére


mad1
veterán

Pont egy 7500 at neztem ki erre a celra! :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#21435) uridium válasza pet007 (#21431) üzenetére


uridium
csendes tag

Nem tettem vissza, csak próbálgattam, hogy tartanak-e a műanyag rögzítők. Ezért kérdéses, hogy hogy viselkedne a hűtő rögzítése úgy, hogy minden fent van. Ha minden igaz, akkor Nagyg1980 fórumtárs jóvoltából szert teszek gyári hátlemez(ek)re, és megpróbálom a stock hűtővel.

(#21436) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Szisztok
Az mitől lehet hogy bekapcsolom biosba a turbo boost-ot akkor kékhalál fagyasok stb jelentkezik. Konkretan használthatatlan a gép. Még drivert se engedett telepíteni semmihez. Amint kikapcsolom drivereket fel tudtam telepíteni masfel óra játék is volt és semmi.
Visszakapcsoltam 10 perc játék és blue screen.
A gép adatai: asrock h110m itx/ac i7 6700nonk, 2x8gb sk hynix 2133mhz, gtx 1070, seasonic ss 430gb 430w,deepcool gammax gt hűtő.
Köszi
Üdv

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#21437) solfilo válasza sanyi0627 (#21436) üzenetére


solfilo
veterán

Csak tippelek, de nem lehet, hogy kevés a lap a proci turbójához? Proci topikjában kérdezted?

solfilo

(#21438) pet007 válasza sanyi0627 (#21436) üzenetére


pet007
aktív tag

Csinalj egy full bios resetet, turbo alap beallitasokkal kellene menjen, nem allitottal semmit fixre(mondjuk hogy hany voltot kap proci)?

(#21439) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Erre gondoltam már én is.
Mert hallottam valahol régebben ezt a turbo boost dolgot és mondom megpobalom hogy kikapcsolom. És igy megy.
Rákérdezek ott is.

Pet007: mindent próbáltam már sajnos. Bios reset, minden auton van a biosba.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#21440) HollyBoni válasza sanyi0627 (#21436) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet tök hülyeség, de milyen típus az a 430w táp, és milyen idős?

(#21441) sanyi0627 válasza HollyBoni (#21440) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Seasonic st12II 430.( Ss430gb)
Fél éves max.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#21442) Mydgard


Mydgard
tag

Üdv!

A laptopomban a procim 2. magja brutál hőmérsékleteket produkál 96-98 C° (i7 7700HQ), de csak ez az egy mag. Ez normális? Mivel magyarázható és mi a teendő?

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#21443) Iginotus


Iginotus
őstag

Az mitől lehet, hogy van egy CPU-m g3900 ez 1151 es ddr4 es.
3 alaplapban próbáltam mindháromban egyszer de csak egyszer bebootol. Restart után soha...
Ha kiveszem az alaplap elemet és várok egy napot akkor talán megint beindul. De nem mindig.
Nyilván CPU hiba, de miért és hogyan? :D
Szombaton jön még egy CPU-m akkor meg tudom nézni, hogy a kipróbált alaplapok még működnek e...

Plug and Pray... :)

(#21444) coco2


coco2
őstag

Nézegetem az Intel Celeron procikat (pld n4000 és társai), mert nagyon olcsó laptopokat építenek velük. Azon gondolkodom, hogy ha egyébként is csak kicsi teljesítményre van szükségem (egy normál proci csak arra kellene nekem, hogy alulhúzzam), mennyire gázosak azok a procik? Sajnos nem találtam külön topic-ot ott kérdezni róluk. Win10 fut velük rendesen? Legalább film lejátszás? Driverek win10 alá? Kék halál, gyanús lefagyások, crash, egyebek?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#21445) pet007 válasza Iginotus (#21443) üzenetére


pet007
aktív tag

Memoriat, tapot is probaltal masikat vagy csak alaplapot?

(#21446) olterra2


olterra2
újonc

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges grafikai probléma abból hogy egy phenom 2 X4 840 hez egy r9 280x et párosítottam?
Mert azóta a játékok java laggol, holtt nem nagyon kéne nekik.
Megoldás lenne húzni a cpu-t? vagy váltás X6 1075re?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21447) solfilo válasza olterra2 (#21446) üzenetére


solfilo
veterán

Az a proci elég kevés a VGA-hoz. X6-ra váltás segíthet, de sokat ne költs már erre a régi konfigra.
Egyébként hogy érted, hogy azóta lagol? Előtte nem lagolt? Milyen kártya volt korábban?

solfilo

(#21448) olterra2 válasza solfilo (#21447) üzenetére


olterra2
újonc

Előtte egy gt740 volt benne. akkor nem volt gond, aminek mennie kellet az ment aminek nem az nem.
De most minden ultrán menne amikkel játszok de laggol, pillanatnyi képmegállások mint ha időbe tellene a vga nak hogy feldolgozza az adatot, vagy nem kap eleget.

(#21449) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok,

Az alább kérdésekben szeretném a véleményeteket kérni, illetve egy kis eszecserét és jővőbelátást taglalni:

Jelenleg nagyjából mennyi játék használja a 6-8 szálat?
Szerintem: Valójában nem is kevés, már a BF4 is több szálat evett és a Sieget is lemértem magletiltós módszerrel és még 16 szálnál is gyorsult procilimites környezetben.

A most érkező játékok 2019-ben mennyire használják majd a 6-8 szálat?
Szerintem: Még jobban eltejed, mivel az Intel is meglépte a sokmagot, ezért nincs akadály a játékoptimalizálás előtt. Ráadásul órajel korlát emelés mér elég nehézkes.

Most jön a konklózió és a HA faktor:
Ha a fentiekre az a válasz, hogy sok játék használ 6-8-at akkor viszont miért ilyen olcsó a Ryzen pl. i7-7700K-hoz képest hisz 8 szálas játékok/programoknál az erejük kb. megeggyezik?
Ha csak 4 szálat, akkor meg miért i7? Merthogy mindenhol az i7-et nyomják, holott elég lenne egy i5 is.

Ráadásul volt szerencsém egy hétig tesztelni egy 2080Ti-t és természetesen a Ryzen 1700 3.8GHz-el próbálgattam. (tesztvideó az aláírásomba). Azt vettem észre, hogy FHD-ban oké procilimit van,de az esetek többségében bőségesen elegendő az FPS. Ha pedig elegendő az FPS akkor 80-100, akkor meg úgyis magasabb részletességre/felbontásra kapcsolunk ahol pedig VGA limit lesz. Pl. 5K-ban rendszerint megvolt a 60FPS még egy ilyen brutál VGA-val is. Akkor nem értem miért ilyen olcsó a Ryzen és drága az Intel. Sokan még 1060 mellé is 7700K-t vesznek...

(#21450) AlexiStukov


AlexiStukov
csendes tag

Sziasztok!

Minap vasaroltam egy Asus ROG Strix x470 F Gaming alaplapot es bele egy Ryzen 7 2700-as CPU-t.
Problemam csak annyi hogy a proci 3.3GHZ fole nem megy pedig elvileg a turboja 4.1GHZ. (Egy mag sem megy 3.3GHZ fole)
BIOS update volt chipset is igy most elvileg a legfrissebb rajta minden. Mi lehet a problema?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.