Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20401) dugo_ válasza kat0na (#20400) üzenetére


dugo_
veterán

DDR4 RAM-ot is kell venned, beleszámoltad?
Lappal együtt egyébként árában van, amit kinéztél.

(#20402) kat0na válasza dugo_ (#20401) üzenetére


kat0na
csendes tag

Szia,

Azt nem néztem csak ddr3-om van most. Ezek szerint azok a lapok nem kezelik azt?

Mert ha még azt is vennem kell akkor spórolok még.

Biztos vagy benne? :)

(#20403) dugo_ válasza kat0na (#20402) üzenetére


dugo_
veterán

A Skylake már csak alacsonyabb feszültségű, 1,35V-os DDR3L-t támogat visszamenően, de az is egy öszvér megoldás.
Használt Haswell mellett tudnád megtartani a RAM-okat.

(#20404) djrozsomak válasza Hunork (#20399) üzenetére


djrozsomak
tag

Igazából ami idegesít hogy egy böngésző megnyitásakor (egy nyitott lap) ennyire ugrik fel a load( első nagy tüske), és húzza magával a proci hűtő fordulatszámát is, hiába van silent mód beállítva biosban.

Ez normális szerintetek ennél a cpunál? Még speedstep-et is kikapcsoltam, hogy ne tudja közben variálni az órajelet, de nem változott semmi..

[ Szerkesztve ]

(#20405) CirrMee válasza djrozsomak (#20404) üzenetére


CirrMee
addikt

A hűtő vezérlése az alaplapon van: kár ezért a procit hibáztatni, ő csak teszi a dolgát.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#20406) sasa311


sasa311
veterán

Egy INTEL CORE I3-7100 proci meg tud hajani egy GTX1050-es VGA-t megfelelően vagy gyenge hozzá?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#20407) dugo_ válasza sasa311 (#20406) üzenetére


dugo_
veterán

Bőven.

(#20408) Hunork válasza djrozsomak (#20404) üzenetére


Hunork
veterán

De most akkor folyamatos az 50-.60% CPU usage? Vagy csak pillanatokra?
Amúgy kapcsold ki a Defrag-ot (a beépített Win program), lehet, az is fogja. Futtatás / dfrgui
Win eredeti? Megcsináltad, amit írtam? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20409) Spec válasza sasa311 (#20406) üzenetére


Spec
őstag

Nálam egy Core i5 3470 hajtja a Gtx 1050ti oc-t. A legtöbb játék esetében full hd-ban szépen kihajtja a kártyát, 90-100%-on. A proci általában 30-60% között megy (játék függő), de még ez a proci is elbírna egyel jobb karit is szerintem. Bár én azt vallom, inkább a vga limitáljon, mint a proci. Jobb ha a cpu-ban van tartalék, és szépen kihajtja a vga-t.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20410) djrozsomak


djrozsomak
tag

Nem, csak a csatolt képen is látható peakek vannak. A win még nincs regelve, még van egy kis időm hátra :) A futó programokat megnéztem, nincs köztük semmi gyanús :F

(#20411) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Volna haveromnak egy Asus M3A alaplap és x2 4800+ , gefoce 9600gt, amivel a full hd videók sajnos akadoznak sőt alig megy az 1080p de még a 720p is.
Szeretném kicserélni neki egy Phenom X4 9500 -ra (HD9500WCJ4BGD) van értelme szerintetek? :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20412) dugo_ válasza anonymus89 (#20411) üzenetére


dugo_
veterán

Inkább valami modernebb vga kéne bele.

(#20413) anonymus89 válasza dugo_ (#20412) üzenetére


anonymus89
addikt

De a processzor ilyenkor fullon megy sajnos.... :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20414) dugo_ válasza anonymus89 (#20413) üzenetére


dugo_
veterán

Azért megy fullon, mert a gpu nem tudja a hardveres gyorsításokat, emiatt a cpu számol erőből. Hiába veszel erősebbet, azzal se lesz jobb.
Ha tudná, akkor tehermentesítené a procit.

(#20415) csepy80


csepy80
csendes tag

Sziasztok.
A kérdésem a következő.
Adott egy alaplap Asus Maximus II Formula és volt benne egy Q9550-es proci. lga775-ös.
Kicseréltük Xeon x5492-re, lga 771-es.
Szépen müködik meg minden, de ha felhúzott órajellel akarok telepíteni Win10-et kiáll hibára a telepítő.
Ez win10 hiba? alap órajellel működik. egy nagyon szerény állítással 3,4 helyett 3,55ön még müködik.
De fölötte nem.
Csak az fsb-t állítotam, a többi szorzó az automata. pl a memoriáé.

(#20416) anonymus89 válasza dugo_ (#20414) üzenetére


anonymus89
addikt

Sajnos rosszul írtam a karit most küldte el helyesen a barátom:
Sapphire Radeon HD 4890 2GB

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20417) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Pár napja jelent meg itt ez a cikk, és ez alapján felmerült sajnos jó pár kérdés, amire remélem tudtok választ adni.
Van ez a dolog, hogy bizonyos lapok (amit nem lehet tudni ugye) nem szolgálják ki folyamatosan a proci terhelése alatt igénylő tdp hiányt, hanem alacsonyan tarja és ezáltal visszavesz a proci teljesítményéből. Ugye valami ilyesmiről van szó?.
1.Ez minden core i-s procit érint, vagy csak a 8.gen.-t? Még az előző gen.-t is? Vagy melyik gen.-t?
2.Csak a "simát" vagy a K-sakat is, vagy mindkettőt?
3.Ez csak ott van, amelyik proci turbo boost-os, vagy a turbo boost nélküli fix GHz-eseket is érinti? Mert, ha igen, akkor a fix GHz ugrálni fog például 4 és 3.4GHz között, vagy a turbo boost-os prociknál fog ugrálni "csak", vagy mindkettőnél?
4.Őszintén, ilyen nem kell, ha turbo boost-tal elérős vagy turbo boost nélküli 4GHz-es procit választanék, nagyon nem kellene egy fele-más megoldás, hogy hol ennyivel-hol annyival megy. Olyan kéne, és ez lenne az egyértelmű, hogy ha szükséges, akkor fixen tartsa a max. GHz-et ameddig kell, és ne vegye vissza az alaplap csak úgy. (nyilván nem az elégtelen hűtés miatt)
5.Ugye a lapokra nincs ráírva, feltüntetve ez a történet, vagy igen?.... Akkor hogyan kell egy procihoz lapot választani, ami nem gagyizza le, mert eddig könnyű volt megfelelő lapot választani, de ezek után már kétséges...
Itt ugye nem jön egyből az, hogy ehhez akkor természetesen egy gééémert lap kell, mert az tudja. Miért, a nem gééémer nem tudja ezt? Jó lenne, ha nem kellene ilyen gagyi dolog miatt 40-50k-s lapot venni csak azért, hogy a proci vigye, amit mutatnak a paraméterei. Egy 20-25k lap azért hajlandó tudni ezt vajon? Mert felesleges lenne csak ezért egy drága lap, amin sosem lenne használva az rgb és a sok rengeteg port, stb.
Egyenlőre ennyi lenne, de nyugodtan írjátok meg, hogy mi is ezzel a történettel a helyzet.

(#20418) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

Az Alza ezekre a képekre hivatkozva utasítaná el a haverom reklamációját. Rá tudnátok nézni a képekre, hogy szerintetek jogos-e?

Főleg ez és ez a kép érdekes egyébként, az elsőn semmi különöset, a másikon viszont már látok valamit.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#20419) dugo_ válasza mbalint987 (#20418) üzenetére


dugo_
veterán

Itt van a kócos pin:

Az ilyen mechanikai sérülést tényleg nem szokták elfogadni. Nem is nagyon bizonyítható a keletkezése.

(#20420) mbalint987 válasza dugo_ (#20419) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Csak érted, az első képen nem látszódik semmi, csak a másodikon. Ráadásul a lap azért lett felküldve (14 napon belül) mert nem működik egyáltalán, értsd: úgy viselkedik mintha nem kapna áramot. Egyetlen egyszer sem pörgette fel mondjuk a CPU ventit.

Bocsánat, most látom csak hogy az alaplapos kérdéseknél lett volna ennek a helye.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#20421) dugo_ válasza mbalint987 (#20420) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom ilyenkor mi a legjobb megoldás.

Cink_Elek azt írja a hirdetésében, hogy gyári állapotra vissza tudja hozni, utána garizható a lap.

Ha így van, akkor le kell nyelni a foglalatcsere árát és el lehet küldeni újra, hogy vizsgálják tovább a lapot. Extrém esetben pont a másik érintkező alá hajlott tüske miatt nem működik*.

*Persze ezt csak képekről találgatom, nekem meglévő, de hajlott tüskének tűnik a bekeretezett.

[ Szerkesztve ]

(#20422) Ciccuka válasza mbalint987 (#20418) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az is lehet náluk keletkezett. Egy szaki lehet vissza tudja állítani az eredeti állapotot.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20423) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Lehet nagyon béna kérdés, de szeretnék a lehető legbiztosabbra menni a témával kapcsolatban.

Van egy mini pc aminek adott a hűtés rendszere, azaz nem lehet módosítani rajta és jelenleg egy i5-7500T proci van benne. Az ötletem az, hogy upgrade-elem a procit egy i7-7700T-re aminek ugyan az a TDP-je.

A lényegi kérdés, hogy lehet-e számítani plusz hőtermelésre (nekem a TDP ellenére ez lenne logikus), és ha igen, akkor meg tudja-e valaki tippelni, hogy milyen mértékű lehet ez a plusz hőtermelés? Vagy nem érdemes ezzel foglalkozni és érdemes hagyni az egészet az eredeti állapotban? (Egy GTX1070-es VGA-val működi/működne együtt)

Köszönöm előre a válaszokat!

(#20424) mbalint987 válasza Ciccuka (#20422) üzenetére


mbalint987
aktív tag

és dugø: Köszönöm, meglátjuk hogy mi lesz a vége a történetnek! :R

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#20425) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Létezik valami összehasonlító oldal, ahol régebbi és újabb processzorokat hasonlítanak össze?
A Passmark mennyire mérvadó?

(#20426) #86952448


#86952448
törölt tag

Üdv!

Új vasam: i5 7500, (1060 3GB, 8GB ram,) CM silencio 352 házban (csendes), és arctic cooling freezer 7 pro rev. 2 hűtőventi a pprocesszornak.

BF1 gyalázatosan mászik a vason, ezért kap holnap +8 GB ramot, és becseréli a bolt a processzort egy 7700K-ra. Úgy értesültem, hogy ennek a 7700-as szériának magas a ragacsa, és kaki a pasztája, ráadásul úgy akar hatékony lenni, felidegesíti magát időnként.

Aggódom a magok hőfoka, az esetleges thermal throttling, és a zaj miatt. Jogosan vagyok beszarva?

A gép legbonyolultabb feladatként a BF1 64 fős pályáit kapja majd esténként, és elvárom, hogy közben kussoljon és mosolyogjon a sötétben.

Előre is kösz a válaszokat.

(#20427) Fred23 válasza RAiN91 (#20425) üzenetére


Fred23
nagyúr

PassMark is jó, de én szoktam még használni a UserBenchmark-ot. (Régi kedves procim vs mostani a linkeken.)

workdontplay: Nem hiszem, hogy kéne aggódnod, ha nem lesz húzva a 7700K, ha meg tuningolni fogod, megnézed a hőfokokat, és ha nem jók, nézel egy jobb hűtőt; ha van $ 7700K-ra, talán akad egy új hűtőre is. De tuning nélkül nem hinném, hogy szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#20428) #86952448 válasza Fred23 (#20427) üzenetére


#86952448
törölt tag

Hát, BF1 64 fős multival tesztelve 1 órán át aida-val a háttérben. Az apró és nem apró akadások elmúltak. Max hőfok 83 fok, átlagos 70. Órajel stabil, kihasználtság változó. Medium FHD átlag FPS 100. Folyékonyabb a játék, megnőtt a hőmérséklet, de valóban nem tartok throttilngtól. A gép csendes maradt. A fan speed kb stabil.

Hát ennyi. Többet vártam. Ultra beállításokkal olyan, mint i5-tel mediumon, kivéve a röccenéseket. Azok elmúltak.

(#20429) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

A processzort lehet vagy kell frissíteni?(az integrált vga nem számít)

Úgy értem van egy program a Driver Booster ami időnként kidob hogy jött frissítés (pl chipset) a procira amit nem igazán értek ,én az alaplapon szoktam frissíteni . .:)

Előre is köszi!

(#20430) dugo_ válasza Shaza (#20429) üzenetére


dugo_
veterán

A chipset az alaplapon van, azt érdemes frissen tartani a többi driverrel együtt.
A driver boostert és hasonló keresőprogramokat szerintem inkább kerüld. Vagy felraknak minden szutykot is, vagy ha azzal megy el az időd, hogy megkeresed az összes apróbetűs részt, kiveszed a pipát, akkor akár az alaplapgyártó oldaláról is letölthetnéd a friss drivereket.
Illetve maga a Windows Update is elég frissen tudja tartani az ilyen általános illesztőprogramokat.

(#20431) Shaza válasza dugo_ (#20430) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszi!
Akkor az Intel oldaláról nincs mit letöltetni?

[ Szerkesztve ]

(#20432) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi Guys,

Tudna valaki infoval szolgalni hasznalt CPU-t, melyik progival lehet a legjobban letesztelni, hogy milyen allapotu ? KOSZI

3njoy the Lif3

(#20433) Silentfrog válasza dugo_ (#20430) üzenetére


Silentfrog
veterán

Most vitatkoznék. Nagyon sok éve használom a Driver booster free változatát. Mindíg a legfrissebb drivereket tölti le, semmi mást csak ami kell. Ha jól emlékszek annó elsőnek az Advenced system care programmal együtt lehetett telepíteni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20434) Viktor77 válasza Sn00k (#20432) üzenetére


Viktor77
titán

Nincs ilyen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20435) Bocy18


Bocy18
csendes tag

Sziasztok olyan problemam lenne hogy vettem egy gepet
opteron 23xx 2db
16gb ddr2 ecc
gtx 1050ti 2db
na most a problemam szeretnem felrakni a windows7et sikerult is de az utolso ujrainditasnal lefagy a gep a windows logonal jo bolintottam ra megprobalom megegyszer ahogy elfogadtam a felteteleket kaptam egy olyan uzit hogy valaszd ki az illesztoprogramot. miert nem engedi ujrahuzni a windowst es miert fagyhatott ki a logonal? elore is koszonom a valaszokat szakik szep estet

(#20436) korn válasza Silentfrog (#20433) üzenetére


korn
aktív tag

Snappy Driver Installer

free, portable, létező összes drivert tartalmazza, nagy méretű, de valamit valamiért

[ Szerkesztve ]

(#20437) Kiskoko


Kiskoko
tag

Halló!

Vajon delid-elt i7-7700k-t lehet még garoztatni?
Ha igen hogy/kinél?

(#20438) lecsosbukta


lecsosbukta
kezdő

Üdv!
Elég hülye kérdés tudom, de jópár éve nem követem a pc fejlődését... De azért felteszem a kérdést.
Van egy Xeon L5420-processorom a gépben.
Szeretném kérdezni hogy érdemes e PL A8-6600K-ra váltanom?
Régen elég jó volt ez a proci de nemtudom hogy a mai világban mit ér.
GTX 750-van mellette és Asrock g41m-Vs3 lapban van.
Játszani szeretnék. PL battlefield 1 annyira akad rajta minimum grafikán hogy játszhatatlan
Köszönöm szépen előre is a választ!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#20439) Viktor77 válasza lecsosbukta (#20438) üzenetére


Viktor77
titán

Nem tudsz váltani, Inteles procid meg lapod van, amit kinéztél az meg AMD.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20440) lecsosbukta válasza Viktor77 (#20439) üzenetére


lecsosbukta
kezdő

Elnézést!
Úgy gondoltam hogy veszek újakat ha megéri váltani. (lapot procit ramot)
azért kérdeztem ezt hogy biztos legyek benne hogy megéri-e.

(#20441) dugo_ válasza lecsosbukta (#20440) üzenetére


dugo_
veterán

FM2-re ne válts, semmi értelme. A 750 is baromi gyenge a BF1-hez.

Full új gép kellene, az meg a keretedtől függ.
Legolcsóbban talán egy használt i7-2600 + GTX970-nel jönnél ki, amin már jól fut, bár a Sandy is jó régi platform.

(#20442) lecsosbukta válasza dugo_ (#20441) üzenetére


lecsosbukta
kezdő

Keretem az 40ezer ft sajnos. Látom hogy ez édeskevés..

(#20443) solfilo válasza lecsosbukta (#20442) üzenetére


solfilo
veterán

45-ért innen egy i5-2400-as konfig, a GTX 750-et meg tedd át. Csak előtte érdeklődd meg, hogy beleteheted e (garancia miatt érdekes ez), ha nem, akkor meg hogy mennyiért tennék bele neked.

mod: ahogy elnézem, egy HDD upgrade sem ártana, a 250GB elég kevés és vélhetően lassú is. Ha tiéd gyorsabb, akkor át kéne azt is tenni/tetetni. Bár nem tudom ez mennyire befolyásolja BF1-et, nem játszom vele.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20444) pet007 válasza solfilo (#20443) üzenetére


pet007
aktív tag

Ebba csak akkor tudja berakni a 750et ha low profilos, es akkor se 100% hogy befer.

(#20445) pet007 válasza lecsosbukta (#20438) üzenetére


pet007
aktív tag

Legnagyobb gond (750esen kivul) jelenleg az alaplap, ha bele tudnal rakni 8giga ramot es meg tufnad huzni xeont, akkor max eladod 750et es hozzacsapva 40et megveszed legjobb karit amit kijon penzbol. (Felteve hogy tapod birja majd az uj karit)

(#20446) lecsosbukta válasza pet007 (#20445) üzenetére


lecsosbukta
kezdő

Az a gond hogy semmit nemtudok húzni rajta.
Ez a hp valóban jó lenne csak szerintem se fér bele a 750-es :(
vagy nemtudom átlehet e építeni az én házamba a belsejét?

(#20447) dugo_ válasza lecsosbukta (#20446) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, mert nem szabványos alaplapot használ.

(#20448) solfilo válasza lecsosbukta (#20446) üzenetére


solfilo
veterán

A többiek megmondták a tutit, akkor várj szerintem míg lesz több pénzt vagy vadássz a keretnek megfelelő i5-ös félkonfigot hardverapro.hu-n.

mod: i5-2xxx vagy későbbire gondoltam

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20449) tisn


tisn
addikt

sziasztok

i7-4770 , cpu mining, 80% koruli terheles, gyari huto, cpu homerseklet felmegy 100 fokra
ez igy normalis?
vegyek ra jobb hutot?

koszi

(#20450) lecsosbukta válasza solfilo (#20448) üzenetére


lecsosbukta
kezdő

Na sikerült vennem.
hp 6200pro i5 2400 proci 8gb ram
így már szerintem menni fog :D
köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.