Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21751) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Sziasztok! Ebayről kínából érdemes procit venni? 84-87 ezer Ft között hirdetnek ÚJ intel i7-4790k procit, pont belepasszolna az alaplapomba. Hogy mehet ezeknek a garanciális ügyintézése? Pár apróbb cuccot (Chromecast 2, kábelek, usb C to micro-usb átalakító) már vettem az ebay-en, azokkal nem volt még gond.

2 hirdetést találtam, de a hirdető megegyezik:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21752) Tomassy00 válasza Mikeee89 (#21751) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ez komoly :F 2019 ben te ennyiért vennél egy 4790K -t :F Gondolom a mostani i5 helyére akarnád, na de H-s lapba ? Hát nemtom... Inkább nem vennék semmit, vagy platformot váltanék. Ennyit nem ér. Ha csak nem neked, mert akkor oké, vegyed vigyed :) De engem felbaszna ha megvennéd :DDD

(#21753) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Ryzen 5 2600-ra akarok vàltani, de ebayről még nem rendeltem procit, főleg nem kínából. Érdekelt, hogy érdemes-e megvenni. De hiába új, már régi fejlesztés, ennyit szerintem se érne.

(#21754) wihay válasza Mikeee89 (#21753) üzenetére


wihay
tag

Engem is ez a kérdés foglalkoztat, de miután jobban bele vetettem magamat a témába a következőkre jutottam az elkövetkező pár hónapban:
- Én úgy gondolom hogy ha már a nyakunkon van a Július 7-e akkor már érdemes megvárni, olvasgattam hozzászólásokat sőt magam is feltettem kérdésnek hogy esélyes-e hogy az első és második generációs Ryzen CPU árai ez miatt le fog menni ( Mivel megjelenik az új generáció, avagy a 3000* )

- A 3. generációból ott lesz a R5 3600, ami szintén 6 mag / 12 szál - 65W TDP - Alapórajele 3.6 -

Technikai hátérbe nem nagyon avattál be minket, hogy milyen alaplapod van, ha B450-d van akkor egy bios update megoldja az egészet..
Én azt ajánlom hogy ha nem vagy rá szorulva akkor mindenképpen várd meg az új genet..

ui: Neked nem muszáj Ebayről rendelni, ha esetleg hardverapron is várható ár esés (?)

https://www.amd.com/en/product/8456

[ Szerkesztve ]

(#21755) Mikeee89 válasza wihay (#21754) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Hello! Egy korábbi kérdésemre adott válaszra reagáltam. Az i7-4790k procit akartam ebay-ről rendelni. A ryzen az A terv, az i7 B tervként volt. Lehet r5 2600, de lehet, hogy 3600-at fogok választani. Majd meglátom. A jelenlegi gépemnél akartam megúszni a sok szerelést egy procicserével (gépem az adatlapomon), azért érdeklődtem az ebay-es i7 lehetőségéről. De már 5 éves fejlesztésű proci, mások szerint és végülis szerintem is nem érné már meg. Legalábbis nem 87 ezerért, amikor 130-140 körül a ryzenre váltás is megvan (alaplap, proci, tápegység [már az is régi], ram).

Ha még a régi alkatrészeket is elpasszolom, kb 90 körül kijön a cserebere...

[ Szerkesztve ]

(#21756) gergalyn72


gergalyn72
újonc

Segítség kellene Xeon v4 proci gariztatásában.

Tel : 0 6 - hetven - 6 3 0 - 6 6 9 9

SOS

Ha nem megy 🎮 Ha elgurult 💊 ---------> 📱 06 hetven 630 6699

(#21757) inci67


inci67
tag

Helló. Az lenne a kérdésem vettem 1, i3 7100 et gyártó garanciával. Nincs baja. De hol tudom meg nézni. és hogyan, hogy meddig szól a garancia. Ha jól emlékszem valami intel oldalon be kell ütni valami számot. Tudja valaki pontosan a folyamatot.

(#21758) KAMELOT válasza Mikeee89 (#21755) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem tudom te hol nézted az árakat, de nálunk 4790k+16gb ram + alaplap... 270€.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21759) solfilo válasza inci67 (#21757) üzenetére


solfilo
veterán

google-ben rákeresni, hogy Intel warranty check, s feljön ez: [link]

solfilo

(#21760) inci67 válasza solfilo (#21759) üzenetére


inci67
tag

Köszi. :R

(#21761) maark17


maark17
csendes tag

Üdv ez miért lehet? Zsír új a proci! Amd fx 8350. Vargyas Ákos néven vagyok facebookon.

[ Szerkesztve ]

(#21762) CirrMee válasza maark17 (#21761) üzenetére


CirrMee
addikt

Gratulálok.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#21763) kusztax


kusztax
tag

Számomra nem nagyon derül ki az, hogy mitől jöbb a 4 mag 8 szál mint a 4 mag 4 szál, hiába nézek teszteket. Nagyjából ugyanaz az eredmény.

Sajnos manapság mindent csak játékban mérve találok meg. Egy videó renderelésénél melyik a jobb? Photoshop használatánál melyik a jobb? Ha megy 5 program egyszerre (Office program, Photoshop, Magix, Cinema4D, Chrome) és mindegyik csinál valamit, melyik a jobb? Ha nem játékra kell, melyik a jobb?

De ha már játék, akkor egy telemódolt és assetselt Cities: Skylines esetében melyik a jobb?

(#21764) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Van egy Intel G4400 3.30 GHz processzorom. Az adatlapján a Memory Specifications résznél a Memory Types szerint DDR4-bőll max. 2133 MHz-ig támogatja a RAMot.
Jól értem, hogy a RAM modul támogatásáról van szó, vagy pedig ez esetleg a proci belső memóriájára vonatkozik. Ha a RAM támogatásról van szó, akkor egy magasabb órajelű RAMmal nem is rakható össze, vagy csak 2133-ig fogja használni a RAM sebességet?

Köszönöm szépen előre is, üdv!

[ Szerkesztve ]

(#21765) Viktor77 válasza default. (#21764) üzenetére


Viktor77
titán

A proci belső memóriája (az a pár mb) a proci sebességén üzemel.
Az ott a ramra vonatkozik és bármekkorát belerakhatsz (most olcsó a ram, érdemes a késöbbi prociupgrade-re gondolni), de csak 2133-on fogja kezelni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21766) default. válasza Viktor77 (#21765) üzenetére


default.
őstag

Értem, köszönöm szépen.

(#21767) Kender23


Kender23
aktív tag

Sziasztok.

Már egy jó ideje nem fejlesztettem a gépet, most sem fogok túlzásba esni, igazából egy moddolt fallout 4 és skyrim lenne a cél :)

Jelenleg : Asus M5A97 R2.0 , FX-6300 + Cooler Master Hyper TX3 EVO , 2x4gb Kingston HyperX DDR3 1333Mhz , Chieftec Smart 500W (GPS-500A8) , GIGABYTE Radeon RX 550 Gaming OC 2GB GDDR5 128bit

A kérdésem az lenne hogy ehhez az alaplaphoz egy 8 magos Fx elmenne még? Hanem akkor ugye újabb alaplap, na de akkor már érdemesebb lenne Intelre váltani?

Egy 1050ti elég lenne? Vagy egy hasonló árkategóriájú Radeon, ami többet tud?

Köszi a segítséget :)

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#21768) hokuszpk válasza Kender23 (#21767) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szvsz nem erdemes a 8 magos fx -el probalkozni, es amilyen idoket elunk, most AMD Ryzenre erdemes valtani, bar ha varsz egy picit, akkor az Intel is epp aratcsokkentesbe kezdett, meglatjuk ebbol mennyit fogunk erezni kishazankban.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21769) Kender23 válasza hokuszpk (#21768) üzenetére


Kender23
aktív tag

Értem, és a Ryzen-hez milyen alaplap kellene? Ami nekem van, az már elavult lenne hozzá?

Egy Ryzen + mondjuk egy 1060ti-hez elég lenne a tápom?

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#21770) hokuszpk válasza Kender23 (#21769) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

uj lap kell, ami neked van, az vagy AM3 vagy AM3+, a Ryzen az AM4 -ben mukodik.
huszas korul mar lehet egesz elheto B350 / B450 lapokat kapni.
elmeletileg az 500W -s tapnak elegnek kell lennie, a Ryzen jelenlegi csucsa ( 2700X ) 105W -t eszik, de gondolom a Bullodozer utan neked a hatmagos 2600 is megvaltas lesz, az meg csak 65W.
Nyolcmagosbol is 65W -t esznek az X nelkuliek. Ha nem huzod, nemnagyon lepi tul.
A 1060 Ti 120W -ra van specifikalva, 2700X -el parban lenne 230W nevleges csucs, plusz a memoriak a chipset + a diszkek fogyasztasa, bo rahagyassal legyen 300W amit megeszik a konnektorbol, tisztesseges 500W -s tapban boven marad tartalek. A tapos topikban kerdezz be, hogy az a Chieftec ami neked van, beletartozik-e abba a kategoriaba.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21771) Kender23 válasza hokuszpk (#21770) üzenetére


Kender23
aktív tag

Köszönöm a választ.

A kérdésem még az lenne hogy a jelenlegi alaplap elbírna egy fx 8 magos procit és a táp elég lenne mondjuk egy 1050ti hez és ehhez a confighoz?

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#21772) Viktor77 válasza Kender23 (#21771) üzenetére


Viktor77
titán

Mehet mindkettő. De azért jól gondold meg, hogy megéri-e halott platformba pénzt ölni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21773) Kender23 válasza hokuszpk (#21770) üzenetére


Kender23
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#21774) Kender23 válasza Viktor77 (#21772) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia.

És egy ASUS Expedition Radeon RX 570 OC 4GB is beleférne? :)

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#21775) Kender23 válasza Kender23 (#21774) üzenetére


Kender23
aktív tag

Mindenkitől elnézést kérek, mert az utolsó üzenetet privátban akartam elküldeni.

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#21776) hokuszpk válasza Kender23 (#21771) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat ha ragaszkodsz ehhez a verziohoz, elvileg elbirja.
nemtudom a fentebb emlitett jatekok jobban szeretik-e a 6 helyett 8 magot, de ha nem, akkor lehet gazdasagosabb volna csak a videokartyat cserelni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21777) hokuszpk válasza Kender23 (#21774) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha jolemlexem, 140W a nyolcmagos FX, 180W korul az RX 570, mondjuk oc verzio, akkor legyen 230, gyengebb tapoknal ez osszegezve full terhelesen necces, de elvileg elmegy, tovabbra is csak azt tudom ajanlani, kerdezz be a tapos topikba, hogyan velekednek a szakik a meglevo tapodrol.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21778) CirrMee válasza hokuszpk (#21777) üzenetére


CirrMee
addikt

FX 8350 pl.: 125W, ráadásul az AMD erre a max értéket adja, a valóságban azért kevesebbel is beéri. Viszont ahogy előttem is leírták, hacsak nincs ingyen a csere, teljesen felesleges azon a géphez a procit cserélni, amíg a videokártya olyan kritikán aluli "teljesítménnyel" bír. Ha meg a játék sem igényli, akkor tényleg érthetetlen lenne a csere. Jobban megérné egy 4/8 Ryzen, akárhonnan nézzük a dolgot.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#21779) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Mi lehet az oka, hogy az i9700k Aorous Pro Z390 lapon folyamatosan 4,6Ghz-en fut 3,6Ghz helyett?

Nem babráltam semmivel.

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21780) Viktor77 válasza freelanced (#21779) üzenetére


Viktor77
titán

Win energiagazdálkodás?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21781) freelanced válasza Viktor77 (#21780) üzenetére


freelanced
addikt

Passz, majd megnézem ha hazaérek. Lehet hogy az a ludas?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21782) CirrMee válasza freelanced (#21781) üzenetére


CirrMee
addikt

Vagy az van 100% -on, vagy valami feladat folyamatosan terheli, vagy ki kell kapcsolva BIOS -ban az EIST. Nagyjából ezek közül válogathatsz. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#21783) freelanced válasza CirrMee (#21782) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! És gond ez a 4,6 egyébként?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21784) CirrMee válasza freelanced (#21783) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha nem veszi vissza, azt válaszd ketté:
-ha el van barmolva az energiagazdálkodása, akkor kicsit többet eszik
-ha feladat miatt terheli, és letojod, akkor sokkal többet zabálhat. Plusz a lesz*rom hozzáállás azért sem mellékes, mert ha teszem azt bekaptál valami netes férget, és az zabálja szét, akkor én a helyedben azért nem lennék annyira nyugodt.

Én óvatosságból azért csak megnézném, mi pörgeti állandóan.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#21785) freelanced válasza CirrMee (#21784) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm megnézem ha hazaértem.

Tegnap került fel a Windows és egyből ilyen volt szóval vírus nem lehet.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21786) CirrMee válasza freelanced (#21785) üzenetére


CirrMee
addikt

Onnantól hogy netre kerül, nem lehet ezt tutira kijelenteni. :)
Viszont az energiagazdálkodás magától max nagyobb frissítések alkalmával szokott elcsesződni, szóval ha nem kártevő, akkor lehet a háttérben molyol még valamit a telepítés után (bár az meg nem fog szerintem órákon át folyamatosan terhelni), vagy EIST ki van kapcsolva a BIOS/UEFI alatt.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#21787) freelanced


freelanced
addikt

A processzor 0-5% között fut úgy hogy megy a böngésző és a steam.

Az energiagazdálgodás Balanced.

A Biosost mindjárt nézem.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21788) freelanced


freelanced
addikt

Elnézést a sok képért, de nem tudtam rájönni, semmi sem változtatott a 4600-as sebességen.

Hátha így jobban látjátok.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21789) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan cpu kereső, amibe megadom mire van szükségem(pl. Minimum 4mag, virtualizáció, max15
W) és kiköpi, hogy ezek közül választhatsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21790) hokuszpk válasza cigam (#21789) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemismerek ilyet, mondjuk ennek a specnek kb. semmi nem fog megfelelni, mert az Intel tudtommal csak a dragabb procikban engedelyezi a VT-X es VT-D tekknologiat, szoval minimum I3, -- majd az Inteles kollegak megerositik vagy cafoljak ezt -- az AMD elvileg minden prociban engedelyezi, csak a biosban kell atbillenteni a megfelelo kapcsolot. viszont negymagos procit 15 -ert kb. nem kapsz. Esetleg hasznaltan Phenomot vagy Bulldozert, azokban van tamogatas, viszont az meg mar nem mindegyik virtualizacios szoftvernek eleg.

*jahogy 15W, na arra magam is kivancsivagyok :DD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21791) freelanced


freelanced
addikt

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#21792) joysefke válasza cigam (#21789) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Gyártók weboldala.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/search/featurefilter.html?productType=873&3_MaxTDP-Max=15&0_ExtendedPageTables=True&3_CoreCount-Min=4

Ennek ellenére nem tartom jó ötletnek ilyen kereső alapján dönteni. Max iránymutatásnak jó...

(#21793) cigam válasza joysefke (#21792) üzenetére


cigam
félisten

Jobb mint találomra rábökni egyre az aktuális eresztésből. Pl. Most egy T7250-esem van 4GB-al kimaxolva, ami felett eljárt az idő. A 35W-os TDP-t megtizedelném (hőtermelés, aksi idő, környezetbarátság), a teljesítményt megsokszoroznám. Oké egy N5000-el "csak" megdupláznám, egy I5 8365u meg egyenesen rakéta lenne. Amúgy semmi extra, átlagos felhasználás nincs játék, a virtualizálás a Windows miatt lenne érdekes, alapból linux futna a gépen.

Te pl. mi alapján döntenél?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21794) joysefke válasza cigam (#21793) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát a céges selejtezést leszámítva én saját pénzből még nem vettem notebookot, nem is szándékozom.

A kérdésedre válaszolva vennék valamit a még megfizethető kategóriában, modern processzorral, bővíthető memóriával, jól összerakott és hűtésügyileg kielégítő házban.

engem nem nagyon érdekel sem a kijelző minősége -nekem a kijelző 100cm és 4K, szóval az ilyen 13-14-15" egérmozi méretű laptopkijelzők minőségügyileg engem totál hidegen hagynak, adjon képet oszt' jó napot- sem a gép karcsúsága, tehát itt mondjuk könnyebb dolgom lenne mint az átlag laptop vásárlónak.

Szóval vennék valami 15"-os 4/8-as 8. generációs U szériás mobil i5-tel szerelt laptopot. De ha nekem kéne fizetnem érte, akkor számítógépet vennék :) Egy szó mint száz, notebook ügyben nem vagyok képben és nem is érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#21795) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok.

Két laptop processzort szeretnék összehasonlítani:
AMD Ryzen 3 2200U 2.5 GHz 4 MB
Intel® Core™ i3-7020U / 2C /2,5-3,1GHz/ 3MB

Tudnátok mutatni weboldalt ami megmutatja,hogy melyik az erősebb?

Köszi.

(#21796) cigam válasza ph2012 (#21795) üzenetére


cigam
félisten

Google első találat?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21797) solfilo válasza ph2012 (#21795) üzenetére


solfilo
veterán

notebookcheck

ha lenne némi játék néha, inkább az AMD-t vedd, prociban kb egykutya.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21798) cigam válasza solfilo (#21797) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg még szempont lehet a különféle biztonsági problémák amiket maga a CPU jelent ( ZombieLoad, RIDL, Meltdown, Spectre ...)

Érdekes hogy nem találtam olyan gyűjtő oldalt, ahol meg lehet nézni egyes modellek biztonsági problémáit csokorba gyűjtve.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21799) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!

i7-8700K tudja kezelni a 3000MHz feletti ramokat?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#21800) hokuszpk válasza }{3@Đ$}{0ot (#21799) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Z-s lap kell hozza.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.