Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21501) BogyóBP válasza liszi70 (#21500) üzenetére


BogyóBP
addikt

Kapcsold be az UCC funckiót. Azt hiszem. Vagy Core unlock. Ilyesmit keress. Mindeazonáltal valószinüleg okkal van letiltva a 4. mag, szóval ha utána hibásan műküdik esetleg kva nagy lenne a TDP (pl 140W vagy afelett) akkor vissza kell kapcsolnod az opciót disabledre. 50% esélyed van arra hogy marketing fogásból van letiltva a 4. mag.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#21502) liszi70 válasza BogyóBP (#21501) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sajnos sem UCC, sem Core unlock lehetőséget nem találtam a bios-ban. És bekapcsoláskor sem ír ki semmi erre utalót a bios-képernyő. Ez azt jelenti, hogy az alaplapom (Asus M5A78L-M LX3) nem tudja a magfeloldás-funkciót?

(#21503) BogyóBP válasza liszi70 (#21502) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen mert advanced clock calibration néven fut ha jól olvasom.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#21504) liszi70 válasza BogyóBP (#21503) üzenetére


liszi70
nagyúr

"advanced clock calibration"

Hoppá, olyan van benne! Gyanús volt, mert ennek van egy olyan pontja, hogy "all core". De azt hittem, ez valami órajellel kapcsolatos beállítás, úgyhogy nem bántottam. :) Akkor ezt állítsam all core-ra?

(#21505) BogyóBP válasza liszi70 (#21504) üzenetére


BogyóBP
addikt

Úgy van.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#21506) liszi70 válasza BogyóBP (#21505) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez lenne az. Akkor ezt állítsam All Cores-ra? Vagy Auto-ra?

(#21507) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Nagyon régen állítottam össze PC-t és most megérett a cserére. MSI B360 Gaming Plus lapot néztem ki és van már egy Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming 8GB VGA. Szeretnék majd bele 2x8GB RAM-ot.
Illetve amiért ide keveredtem: a PROCI
Nem vagyok nagyon képben, hogy milyet érdemes manapság venni - 95%-ban játékra van használva a gép (WOT)!
Intelről mindig is lehetett hallani, többnyire intel procis gépeim voltak. Viszont most van vmi Ryzen - WOT-os topikban javasolták -, de nem tudom, hogy ez micsoda, mennyire éri meg intel helyett?! :F
Ebben kérném a segítségeteket, hogy egy kis felvilágosítást tudnátok-e adni vagy akár magyar nyelvű oldalakat, ahol lehet olvasni róla - összehasonlítást akár - mert olvasok én szívesen.

Köszi előre is a segítő szándékú válaszokat. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#21508) jano_77 válasza jano_77 (#21507) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ami esetleg még könnyíthet a segítség nyújtásban, hogy egy i5-8400 procit néztem ki az új konfighoz. Ennek megfelelően kellene Ryzen-t ajánlani, ha egyáltalán érdemesebb abban gondolkodnom. Ha megírnátok, hogy miért inkább a másik, miben jobb, azért hálás lennék, mert sajnos nem nagyon értek hozzá ennyire. :U :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#21509) solfilo válasza jano_77 (#21508) üzenetére


solfilo
veterán

Milyen procit vegyek topik.
Veheted most az i5-8400-at, kezd normalizálódni az ára. Ryzenből teljesítményben, de valamivel olcsóbban a párja a Ryzen 5 2600, ez is 6 magos, de 12 szálas, néhol ez jól jöhet, bár játékokban pont nem különösebben lényeges. Ja még annyi, hogy a Ryzen tuningolható, de ez nem mindenkinél szempont. Az i5-nek kicsit jobb az egyszálas teljesítménye.
AM4 mellett az alacsonyabb ár és a későbbi bővíthetőség szól főleg, idén év közben jön a már 7nm-es Ryzen 3xxx széria, elvileg az is belemegy majd a most kapható lapokba bios frissítés után.

Gondolom WoT-ra mindkettő bőven elég, ezt erősíti, hogy a topikban ajánlották a Ryzent. Magam részéről az olcsóbb megoldás felé mennék ez esetben. Gondolom lap és RAM is kéne, összefoglaló alapján kérdezd meg itt: Milyen asztali gépet vegyek

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21510) liszi70 válasza BogyóBP (#21503) üzenetére


liszi70
nagyúr

"advanced clock calibration néven fut ha jól olvasom"

Az "Advanced Clock Calibration"-nak az "All Core" és az "Auto" beállítását is kipróbátam, de bizony nem oldotta fel a 4. magot. :O Ez valami más beállítás lesz, nem a magfeloldás. Hol olvastad, hogy ez az a funkció?

(#21511) jano_77 válasza solfilo (#21509) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm a választ és tanácsot! :R
Közben Google a barátom felcsendült a fülemben és rákerestem és EZT találtam. Pont az a két proci, amit említettél Te is. A tesztet végig olvasva egyértelműen az i5 a befutó, mert én kifejezetten csak játékra használom a gépemet és abban egyértelműen jobbnak bizonyult. Ámde rákerestem aprón a ryzen 5 2600-ra és fele annyiért találtam egy majdnem 3 év garisat, mint amibe az i5-8400 kerülne. Az viszont sokat nyom a latba. :U :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#21512) solfilo válasza jano_77 (#21511) üzenetére


solfilo
veterán

Ebben a tesztben 36 játékkal tesztelnek, a végén látható, hogy százalékosan minimális a difi a két proci között. Ez nekem biztos nem érne meg dupla árat, de hát mindenki a saját pénztárcájának az ellensége/barátja. :)

1080p-t nézd, gondolom fullHD-s monitorod van. A teszt 1080Ti-vel készült, ha kisebb a VGA-d, akkor a procik közötti különbség még kisebb. :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21513) jano_77 válasza solfilo (#21512) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi a linket. Tulajdonképpen, amit én linkeltem, ezt és egy másik tesztoldalt használt fel, csak magyarul írták meg az összefoglalót. :K Viszont ebben, amit most linkeltél benne van konkrétan a WOT is, aminél látszik, hogy tulajdonképpen nincs különbség a két proci között. Viszont árban fele annyiért lehet hozzájutni a Ryzen-hez, mint az intelhez. ;)
Köszi még1x :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#21514) solfilo válasza jano_77 (#21513) üzenetére


solfilo
veterán

Nincs mit! :)
WoT-nál csak tuningolva éri utol az i5-öt. (alapon 9% a difi átlagban, 1440p-nél meg durva VGA limit van)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21515) liszi70 válasza BogyóBP (#21503) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igazad volt! Az "advanced clock calibration" tényleg a magfeloldás funkció, csak kicsit meg van bonyolítva. :) Se az Auto, se az All Core beállítás nem jó, hanem van még egy olyan lehetőség, hogy By Hotkey. Ezt kell beállítani, és akkor indításnál már megjelenik a felirat, hogy a 4-es gombot kell nyomni a feloldáshoz. Aztán még az Unleasing Mode legyen engedélyezve, és íme, 4 maggal fut a gépem. :) AIDA64-el ellenőriztem, dolgozik, fut mindegyik mag.
Köszönöm!

(#21516) jano_77 válasza solfilo (#21514) üzenetére


jano_77
nagyúr

Jaaa....igen azt elfelejtettem megírni, hogy 1440p felbontással tolom, mert ilyen a monitorom és egy 1070 8GB G1 Gaming kártyával. ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#21517) solfilo válasza jano_77 (#21516) üzenetére


solfilo
veterán

Ja, akkor bőven jó lesz a Ryzen 5 2600. :K
Írj be a fentebb linkelt milyen asztali gépet topikba RAM és lap ügyben.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21518) Clrscr


Clrscr
csendes tag

Cpu gond lehet vagy alaplap? Asus p8b75-v alaplapomban i5-3470-et cseréltem i7 3770-re, de post-ig nem jut el, dram led világít (4db ram modulom van az összes kombinációt végig próbáltam sikertelenül viszont ram nélkül sípol). Az alaplap matricája szerint 0801 bios van rajta amit reseteltem a jumperrel, asus weboldala szerint ez a bios verzió már támogatja ezt a cpu-t. Sajnos másik alaplapban nem tudom kipróbálni a processzort és frissebb biost se tudok felrakni mert odáig nem tudok eljutni. Mi lehet a probléma? Van rá valamilyen mód hogy meggyőződjek róla hogy a cpu hibás?

(#21519) syberia válasza Clrscr (#21518) üzenetére


syberia
veterán

Kompatibilis a lapoddal, próbáltad megigazítani a foglalatban? Az i5 3470 megy most vele? Én egyszer kifogtam egy hibás processzort, csak fekete képernyőt kaptam, ugyanilyen alaplapom van.

https://howbad.info/

(#21520) Clrscr válasza syberia (#21519) üzenetére


Clrscr
csendes tag

kompatibilis vele asus weboldala alpján. Az i5 már sajna nincs meg de előtte gond nélkül ment vele. Többször kivettem a foglalatból és raktam vissza, elhajlott lábakat nem találtam, port kifújtam, de semmi. Már kifogytam ötletekből

(#21521) batorcickany


batorcickany
lelkes újonc

Szeretnék új gépet építeni. I5-8600k vagy i5-9600k processzort vennék (AMD-ben nem gondolkodom). Mindenhonnan azt hallom, hogy még elég drágák az Intel procik mert hiány van belőlük. Mi lehet a reális ár a fenti két processzor esetében?
Jelenleg egy i5-2500k processzorom van amit 2012-ben 54k HUF-ért vettem. Megér a 9600k 86k forintot?

(#21522) syberia válasza batorcickany (#21521) üzenetére


syberia
veterán

Pár hónap és itt vannak a Ryzen 3000-es procik, ha nem is rájuk voksolsz majd, valószínűleg lentebb fogják nyomni az Intel árait. Kérdés mennyire sürgősen akarsz cserélni, kezd kevés lenni a 2500K?

(#21520) Clrscr : Benne van a pakliban, hogy szerelés közben a lap megadta magát? Ezt csak egy kölcsön procival lehet kideríteni. Vagy apróról egy G620 1k.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#21523) VirsLee válasza batorcickany (#21521) üzenetére


VirsLee
őstag

Nagyon-nagyon fura a kérdésed. Mire fogod használni? Az emberek egy nagyon kicsi hányadának megéri, a többiek inkább vesznek jobb ár-érték arányú procit.
Neked kell tudnod, hogy mondjuk 3-6% +fps megér-e neked 65-70% plusz pénzt (igazából többet, mert drágább a lap és hűtő is kell mellé). Csak Te tudhatod, hogy neked megér-e 86e forintot. Nekem nem érné meg. Nem létezik olyan játék, ami Ryzen 2600-on nem játszható, de a 9600k-n igen. Nézd meg mondjuk a pcx oldalát, hogy melyik terméket mennyien értékelték és milyen véleménnyel vannak róla.
Egy I7-2600K-t egy Ryzen 5 1400 is lazán megelőz játékban és melóban is, annál pedig sokkal jobbak is vannak.
Nézz körül, elég drága, ha beszűkíted a gondolkodásodat egy gyártóra.

(#21524) syberia válasza VirsLee (#21523) üzenetére


syberia
veterán

Ráadásul alig mutattak fel fejlődést az évek során. Ár/érték arányban annál nagyobb visszafejlődést, az nagyon jól sikerült nekik. :(

https://howbad.info/

(#21525) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!
LGA2011-es prociknál hol vannak a CPU-ban a szenzorok? Történetesen a CPU package-re lennék kíváncsi.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21526) pet007 válasza rup1u5 (#21525) üzenetére


pet007
aktív tag

Jezus te ezt kiraktad a hoba? ;]

(#21527) rup1u5 válasza pet007 (#21526) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD Csak kitártam rá az ablakot egy OC session erejéig. (custom loop van ez egész rendszeren)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21528) havri1


havri1
félisten

Helló!

Minap hallottam egy olyat, hogy i7 processzor/W10 mellé kell egy intel driver, mert anélkül valami nem oké a cpu teljesítményével, videóknál meg itt ott akadozhat. Valóban így van, ha igen, milyen driver kellhet?
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#21529) Viktor77 válasza havri1 (#21528) üzenetére


Viktor77
titán

Semmilyen driver nem kell, a Win10 frissítései közt van ami kell. Sebezhetőek az Intel procik, viszont az ezt megakadályozandó javítások lassítják a procit, főleg a HT részét. Neked semmi dolgod vele, max. cserélheted AMD-re. A Win10 áprilisi frissítése viszont már hatékonyabb kódokat tartalmaz ezen javításokra, várható némi gyorsulás (akár 20-25%).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21530) Pyttawrx válasza havri1 (#21528) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Néhány laptop gyártó pl a HP is kiadott erre BIOS updatet, esetleg nézd meg azt is. Elég feltenni a gyártó oldalán lévő drivereket, a windows 10 driver frissítéseit meg lőd ki. Sok gép okozott már "csodát" egy-egy windows frissítés után, :)

(#21531) Viktor77 válasza Pyttawrx (#21530) üzenetére


Viktor77
titán

Ne javasolj már olyan hülyeséget, hogy kapcsolja ki a frissítéseket! :(((

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21532) havri1 válasza Viktor77 (#21529) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!
Ez csak videó/dekódolásnál érezhető, vagy játékoknál is?
:R

havri

(#21533) Viktor77 válasza havri1 (#21532) üzenetére


Viktor77
titán

Valamilyen szinten mindenhol. Talán játékoknál legkevésbé. De videólejátszásnál biztos nem, ha erre gondoltál.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21534) havri1 válasza Viktor77 (#21533) üzenetére


havri1
félisten

Okés, köszönöm :R

havri

(#21535) Pyttawrx válasza Viktor77 (#21531) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A windows 10 driver frissítéseit simán kapcsolja ki! ez nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#21536) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok!

Valamelyik nap raktam újra össze a gépet, alaplapcsere miatt.
Szerintetek, a procihűtő ventijét a másik oldalra fordítva kellett volna felszerelnem, a gép hátulja felé nézve?
[link]

Vagy így is jó? Bocsánat, remélem látszódik a lényeg, mert nem erre a célra készült, de most ezt a képet találtam. (Ott a ház hátulján, felül most van egy rendszerhűtő venti is, ami a képen nincs rajta.)

Köszönöm!

XP

(#21537) Razor18 válasza szimcsi (#21536) üzenetére


Razor18
tag

Felszerelheted ide is, csak a ventit úgy fordítsd, hogy keresztülnyomja a levegőt a hűtőbordákon és a ház hátulján tudjon távozni, ha jól értem egy másik ventilátor által segítve...

(#21538) Pyttawrx válasza szimcsi (#21536) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Minden ventin rajta van a az irány, hogy merre új azt nézd meg és érdemes a házból kifele fujatni

(#21539) szimcsi válasza Razor18 (#21537) üzenetére


szimcsi
senior tag

Köszi a válaszokat. Akkor ha jól értem lehet jól van felrakva most, ahogy a képen látszik, csak azt kell megnéznem, hogy átfújja e a bordákon a levegőt vagy pedig a rossz irányba, a gépház eleje felé tereli a levegőt?!

XP

(#21540) szimcsi válasza szimcsi (#21539) üzenetére


szimcsi
senior tag

Vagy jobb volna eleve a gépház hátulja felőli oldalra szerelni a ventit?

[ Szerkesztve ]

XP

(#21541) Viktor77 válasza szimcsi (#21540) üzenetére


Viktor77
titán

Jó helyre raktad és a gépház hátulja felé fújjon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21542) Beholder1988


Beholder1988
kezdő

Sziasztok,

Hogyan deríthetem ki, hogy a processzorommal vagy a hűtőmmel van probléma?
Iszonyatosan forrófejű a procim (i7-6700k).

Max hűtés mellett is el-el éri a 90-95Celsius fokot.

Régen is forró volt de nem ennyire.

(#21543) dugo_ válasza Beholder1988 (#21542) üzenetére


dugo_
veterán

Pasztázd újra a hűtőt. Ha nem segít, akkor érdemes lenne delidelni a procit, hogy a porrá aszott, kifejezetten gyenge minőségű intel pasztát ki lehessen cserélni a kupak alatt.

(#21544) Beholder1988 válasza dugo_ (#21543) üzenetére


Beholder1988
kezdő

Vírus nem okozhat ilyen problémát ugye?
Lehet már régebben is volt gond a hűtéssel de most nagyon brutál hangos hűtés mellett is melegedik az egész.

(#21545) dugo_ válasza Beholder1988 (#21544) üzenetére


dugo_
veterán

Tekerni tekerheti a cpu-t, de ezek az értékek elég irreálisan magasak.
Nagyjából 3 pontja van a hűtésnek, amit számításba lehet venni:
- házventik és beszívónyílások. mennek-e, nincs-e eltömődve
- cpu hűtő. lamellák tiszták-e, venti megy-e, paszta nincs elöregedve, hűtő nem féloldalasan fekszik fel.
- cpu mag és kupak kapcsolata. ezt nem tudod otthon megnézni, de a fentieket kizárva csak ez marad. klasszik intel probléma. fórumon többen is vállalnak delid/relid-et, folyékony fémmel helyettesítve a gyári pasztát.

(#21546) Beholder1988 válasza dugo_ (#21545) üzenetére


Beholder1988
kezdő

Most csináltam egy Tortute testet a prime95-el.
Bekapcsolás után azonnal 90 C fölé ugrott, 2 perc után elérte a 100 fokot.
A lamellákat simán sűrített levegővel kitisztíthatom?
Az egyik hátoldali számítógépház hűtőt kihúztam az alaplapból mert csapágyas lett.
Akkor megpróbálom újra pasztázni.

Érdemes lenne visszavinni szerintetek a boltba? Még garanciális.

(#21547) Razor18 válasza Beholder1988 (#21546) üzenetére


Razor18
tag

Ha újrapasztázás után is így marad, akkor lehet érdemes megpróbálni. Bár 91 W a TDP-je, de ha régen jobb volt,...

[ Szerkesztve ]

(#21548) Beholder1988 válasza Razor18 (#21547) üzenetére


Beholder1988
kezdő

Most viszem delideltetni [cink_elekhez].
Utána újra pasztázom a hűtőt.

(#21549) havri1 válasza Beholder1988 (#21546) üzenetére


havri1
félisten

A hűtőborda forró? Tehát átadja a hőt a proci a hűtőnek?
60 fok kézzel már forró.

havri

(#21550) Beholder1988 válasza havri1 (#21549) üzenetére


Beholder1988
kezdő

Mennyi idő után lesz forró a hűtőborda?

A hűtő leszedését sem értem, hogy kell.
Nem találok a neten sem útmutatót.
Arctic Freezer 13-as hátőről van szó.

Egy 5 perce megy a prime 95 test.
94,96, 85, 89 Celsius fokon mennek a magok.
A hűtőborda langyos de semmiképp sem forró. Ott tudom tartani rajtam a kezem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.