Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20651) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok! Jópár processzornál látok ilyen TDP megjelölést pl.: 65W (cTDP 45W)
A cTDP mit jelent pontosan? :B

(#20652) dugo_ válasza Silentfrog (#20651) üzenetére


dugo_
veterán

Megy az angol? https://x86x64hardwarereviews.wordpress.com/2015/01/04/ctdp-feature-in-latest-amd-and-intel-processors/

Röviden konfigurálható TDP, ahol bizonyos keretek között állítható a proci gyári órajele/feszültsége, hogy alacsonyabb fogyasztási kategóriába essen, így ugyanaz a chip több célra is felhasználható.

WinuX

Jó lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#20653) Silentfrog válasza dugo_ (#20652) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az angol ennyire nem megy, de világos így már értem! Köszi! :R

(#20654) Geller72 válasza pengegyerek (#20646) üzenetére


Geller72
veterán

Mert a VGA-d megvan hozzá?? :D (RAM, stb..)

(#20655) Geller72 válasza Silentfrog (#20651) üzenetére


Geller72
veterán

A TDP keret úgy nagyjából egy az egyben kidobható. Egy magasabb TDP kerettel rendelkező procit simán lehet ugyanazokkal a paraméterekkel ugyanolyan TDP keretbe foglalni, mint egy magasabbat. Azaz egy T -jelű proci, ami 45W TDP-s, az azért annyi,mert sokkal alacsonyabb a működési (eleve alap) frekvenciája és az ezzel járó magfeszültsége. Nem egy olyan procit láttam, amit ha underlockoltam, alacsonyabb feszt kapott gyárilag, mint a T/S jelű társa. Amiben más egy T-jelzésű proci, az az hogy a base frekije is eleve alacsonyabb, így ha nincsenek különösen számításigényes feladatok, akkor az alapfrekije és így az alapfeszültsége, fogyasztása is kisebb. A másik trükk, hogy az all cores max frekije alacsonyabb, mint mondjuk a K-s társának. Azaz amikor teljesen megterheled, akkor az összes magon/szálon alacsonyabb max freki van beállítva. Ezért tud alapbeállítással jobb fogyasztási értékeket elérni. De ha valaki egy kicsit beletúr a dolgok mélyére, sokkal jobb eredményeket érhet el, lényegesen magasabb teljesítmény mellett megmaradó alacsony fogyasztással egybekötve. ;) Amennyiben igénye van rá.

(#20656) Devas válasza Geller72 (#20655) üzenetére


Devas
őstag

Turbó orajeleket hogy oldottad meg alulfeszelessel?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#20657) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Segítséget szeretnék kérni. Alap dolgokra keresek laptopot,és nem tudom melyik procisat vegyem a kettő közül. N 3710, vagy az N 4200-ast. A feleségem laposába 3710-es van,de vajon jobb e a 4200-as? Lehet hogy ha van is különbség,de az érezhető? A keretem 110 ezer,ennyiért meg nincs i3. Köszi előre is! :R

(#20658) solfilo válasza Pehi (#20657) üzenetére


solfilo
veterán

Ahogy nézem, az N4200 mér rosszabb is, mint az N3710, legalább is az alap és a turbó órajele is gyengébb.

Tessék, itt egy i3-3217U-s gép 110k alatt: [link]

solfilo

(#20659) Pehi válasza solfilo (#20658) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. Az a baj,hogy hogy pont a 2 kizáró ok miatt nem lenne jó. ASUS,és fehér. Egy haver kért meg rá,hogy nézzek szét. Kamionba kell filmet nézni,meg netezni. Azért köszi a segítséget!

(#20660) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!

Lenne pár nagyon amatőr kérdésem processzor témában.
Van egy 4790K-m amit nemrég szereltem be. 1-2 alkalommal játszottam azóta és többször kaptam olyan figyelmeztetést hogy a processzor hőmérséklete 80 fok fölé került. (ez a CAM nevű program írta ki)
Alap hűtő-t használok hozzá azzal a pasztával ami azon volt gyárilag.
Így hogy egy twitch van elindítva csak 56-57 fokos a processzor. Ezek szerint játék közben felmegy 80 fölé is.
Igazából nem tudom mit lehetne csinálni vele és ebben szeretnék segítséget kérni.
Esetleg valami új pasztázás vagy másik hűtőt kellene venni rá?

Még amit nem értek hogy én úgy tudom az alap frekvenciának 4ghz-nek kellene lennie de több program is 4,2-őt jelez.
Például itt is:

Lehet hogy ennek semmi köze a dologhoz de hátha.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Youth hides the key to salvation

(#20661) pet007 válasza DelArco (#20660) üzenetére


pet007
aktív tag

Jobb hutot neki, ha tudod utana meg huzhatod is. Orajel turbo miatt valtozik. Ugy mukodik ahogy kell, csak melege van.

(#20662) WinuX válasza dugo_ (#20652) üzenetére


WinuX
csendes tag

Szia, sikerült beszerezni, és persze jó lett. Nagyon köszi!

(#20663) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan problémám hogy most vettem egy I5-2400-as procit.
Eddig egy i3-2100 volt Asrock H67 alaplapom van 2x4gb ddr3 ram.

Ha meg berakom az új procit akk nem megy a gép.
Ha mindkettő memória benne van akk nem megy ha az egyik- ami egy Hp memória- azzal megy de a másikkal-samsung-nem.
Próbáltam egy másik ram-mal is de úgy se volt jó.

Lehet ez a processzor hibája?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#20664) pet007 válasza kisfer (#20663) üzenetére


pet007
aktív tag

Azt szoktam javasolni, hogy amig a procit csereled vedd kis a cmos elemet, ugy tuti a bios reset es kevesebb a lehetoseg a hibara

(#20665) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!
Egy régi gépet üzemeltem be netezni/filmet nézni:
AMD Athlon x2 3800+
4GB DDR2
HD6670

Elég nagy csalódás ért mert a youtube 720p-ben is szaggat. Ezt először annak tudtam be, hogy régi, aztán kezembe került egy szintén nem mai laptop amiben egy Core 2 Duo P8600 van (tudtommal ez kb egy szinten van a feljebb emlitett AMD procival) és olyan simán teszi a dolgát, hogy nem akartam elhinni. Mindössze 2gb ram van a laptoban és 1080p-re is röccenés nélkül vált fel.

Mivel kéne próbálkoznom, vagy ennyit számit a régi prociknál az Intel vs amd ?

This is the way

(#20666) solfilo válasza RaZroX (#20665) üzenetére


solfilo
veterán

Van köztük 3 év az Intel javára, az elég nagy idő már. :)
90nm vs 45nm
2GHz vs 2,4GHz (ez +20%)
És a P8600 tud SSSE3 és SSE4.1-et, lehet ezeket az utasítások kellenek youtube nézéshez. Régi P4-esek meg ezek a nagyon régi Athlonok ezért nem nagyon elegek ma már.
Azt megpróbálhatod, hogy felrakod chrome-ra a h264ify addont, az kényszeríti a youtube-ot a régebbi, HD6670 által gyorsítani képes formátum használatára, így elvileg a 720p-nek kéne mennie.

solfilo

(#20667) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Olyan cikket, tesztet készítek amiben az Nvidia GTX 1050 Ti erejét mérem összes különböző CPU-kal játékokban. A cikkben meg kéne magyaráznom, hogy egy 2009-es gyártású Intel Xenon CPU miért jobb mondjuk egy 2013-2014-es Core i5-nél, vagy miért van egy Core i7-el párban. Sajnos nem tudom és nem is értem mi a logika ebben. Ötlet?

(#20668) pet007 válasza spyduck (#20667) üzenetére


pet007
aktív tag

Az hogy ezek az ujabb jatekok mar kihasznaljak a 8 szalat. Sajbos avg eredmenyek szerintem nem a legjobbak osszehasonlitani a dolgokat, min. kepkockak nelkul nem mutat teljes kepet. Konnyen lehet hogy min. Eredmenyekben az i3 is elveri a xeont itt-ott.

(#20669) spyduck válasza pet007 (#20668) üzenetére


spyduck
nagyúr

Min - Max-ban is jobb volt a Xenon. Újra össze kell raknom a Xenon gépet, lehet a PCIE 2.0 vs PCIE 3.0 lesz a magyarázat.

(#20670) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok,

Van egy nem túl új Sony laptop (VGN-CS21S), amiben megállt a procihűtő ventilátor, ezért rendeltem bele másikat. De ha már így szétszedésre került a masina és ott virított velem szemben a proci, akkor elgondolkodtam, hogy lehetne-e/érdemes-e esetleg lecserélni egy kicsit nagyobb teljesítményűre. Most egy Intel T6400 van benne, de láttam, hogy egész olcsón árulnak itt pl T9400-ast és P9500-ast is.
Az Intel oldala azt írja a Sockets Supported mezőben a P9500-ra, hogy "BGA479, PGA478", míg a T6400-ra azt, hogy "PGA478". Jól sejtem, hogy a lényeg, hogy esetemben a PGA478 az ott legyen? Azt hogy maga az alaplap/chipset mit támogat, azt meg lehet tudni? (Bocsi, laptop processzoros témában nem vagyok annyira otthon.)
Szerintetek mennyire éri meg ezzel foglalkozni? Várható észrevehető teljesítmény-növekedés?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#20671) spyduck válasza spyduck (#20669) üzenetére


spyduck
nagyúr

haha :D

Core i7 - PCI-E 3.0
Xenon - PCI-E 2.0

Ezt magyarázza meg nekem valaki...

[ Szerkesztve ]

(#20672) Viktor77 válasza spyduck (#20671) üzenetére


Viktor77
titán

A kettő között gyakorlatilag nincs különbség sebességben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20673) spyduck válasza Viktor77 (#20672) üzenetére


spyduck
nagyúr

Core i7-4470
Megjelenés 2013

Xenon 3520
Megjelenés: 2009

A Xenon PCIE-2.0, továbbá alacsonyabbak az órajelek. Miért kap ugyanannyi FPS-t mint egy Core i7? Lentebb láthatod a táblázatot.

[ Szerkesztve ]

(#20674) Viktor77 válasza spyduck (#20673) üzenetére


Viktor77
titán

A két PCI-E foglalatra értettem.

Amúgy ha engem kérdezel, valamit rosszul mértél.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20675) spyduck válasza Viktor77 (#20674) üzenetére


spyduck
nagyúr

1 TB-os SSD-re telepitettem a jatekokat. Ugyan azok a beallitasok, mert az SSD-t pakolgattuk. Termeszetesen drivereket felraktuk minden esetben. 2x is lemertuk mert nem hittuk el.

(#20676) Devas válasza spyduck (#20673) üzenetére


Devas
őstag

GPU limital.

720p low settingsen már ki fognak jönni a különbségek.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#20677) spyduck válasza Devas (#20676) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen ez vszínűleg így lenne, csak ugyebár úgy nem játszik senki. Mindenesetre lehet fogok csinálni egy ilyen tesztet is csak úgy kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

(#20678) Devas válasza spyduck (#20677) üzenetére


Devas
őstag

Marpedig procikat minnel kisebb felbontason es settingsen hasonlitunk ossze, hogy ne utkozzunk VGA limitbe.
Azért mertel egyforma fps-eket, mert ennyit tudott kiizzadni a VGA, de a procikban meg maradt bőven kakaó.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#20679) spyduck válasza spyduck (#20667) üzenetére


spyduck
nagyúr

Most vettem észre, hogy a COD-nál bekapcsolva maradt a VSYNC :W
A többinél hála az égnek nem.

[ Szerkesztve ]

(#20680) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Mi lehet az a két sötétebb folt/pötty a processzor hátulján? Intel i5-8600k-ról van szó.

(#20681) #Morcosmedve válasza Anulu79 (#20680) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Vagy koszos volt vagy ráégett. Valamivel le kéne szedni-polírozni csak azt, illetve megnézni a foglalatot, az hogy néz ki.

© asszongya'hogy

(#20682) Anulu79 válasza #Morcosmedve (#20681) üzenetére


Anulu79
addikt

A foglalaton nincs égési nyom. Kézzel letörölni nem tudom. Ha netán ez zárlat miatt van akkor tönkre teheti az alaplapomat?

(#20683) pet007 válasza Anulu79 (#20680) üzenetére


pet007
aktív tag

Egy kep sokat segitene..

(#20684) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok!Érdemes e még megvenni ezt a kombót:

Alaplap: ASRock H81M-HDS R2.0
CPU:DualCore Intel Pentium G3260
Memória:2X2 GB Kingmax DD+ 1333Mhz
VGA: Sapphire AMD Radeon HD 7700 (1 GB)

Internetezni alap dolgokra használnám World of Tank játékra.Köszi

(#20685) Anulu79 válasza pet007 (#20683) üzenetére


Anulu79
addikt

Benne van a hozzászólásban a linken. De berakom ide is bízva a pozitív válaszban. :)

(#20686) solfilo válasza Roxx (#20684) üzenetére


solfilo
veterán

Árfüggő a dolog, netezni elégnek kéne lennie.
Én raknék még bele 4GB RAM-ot is idővel.

2016-os ph teszt szerint egy komolyabb IGP-n is eldöcög a HD kliens, ennél egy HD7770 vélhetően érezhetően jobb.

mod: amúgy olyan VGA nincs, hgoy HD7700, nem mindegy, hogy HD7730, HD7750 vagy HD7770, illetve hogy ezek DDR3 vagy GDDR5-tel szereltek e.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20687) pet007 válasza Anulu79 (#20685) üzenetére


pet007
aktív tag

Alkohollal torold at, nincs annak semmi baja.

(#20688) Roxx válasza solfilo (#20686) üzenetére


Roxx
tag

Köszönöm a választ.
A másik kérdésem,hogy esetleg ez a kombó jobb lenne e?
Processzor:AMD A8-9600
Alaplap:Asrock A320M-DGS
Memória:Crucial 4GB DDR4 2133MHz

(#20689) Anulu79 válasza pet007 (#20687) üzenetére


Anulu79
addikt

Az előzményt nem tudom, hogy beírtam-e de az a helyzet, hogy olyan foglalatba volt berakva amiben a tüskék össze voltak cseszve. És lehet, hogy zárlat is lett. Vagy ez a zárlat dolgot csak beképzelem?

(#20690) pet007 válasza Anulu79 (#20689) üzenetére


pet007
aktív tag

Azt nem irtad :D proci valszeg tulelte amugy, ha foglalat jo, es alkohollal le tudod szedni nagyjat annak a barnasagnak (igen, valszeg szikrazott a foglalatlab) hogy erintkezzen lab akkor eselyes hogy menni fog.

(#20691) solfilo válasza Roxx (#20688) üzenetére


solfilo
veterán

Ez az opció gyengébb, ellenben időtállóbb foglalat, mint a kinézett, később mehet bele jóval erősebb proci is. Az A8-9600 kb a két A10 közötti teljesítményt nyújthatja a játákban. Ide is kéne +4GB memória, dual channelben. Az első egyszerűbb, gyorsabb, de halott platform, a másik új, fejleszthető, de gyengébb, s macerásabb is kicsit, mert már most kell bele a 2x4GB memória, minél magasabb órajelen.

De egyszerűbb lenne, ha mondanál egy keretet, hogy mennyit szánnál, s hogy hol nézelődsz.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20692) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,

underclocking kerdesem lenne, konkretan egy Ryzen 3 2200G-t szeretnek szedalni: hogy erdemesebb, minek van tobb ertelme:
- szorzot kisebbre rakni
- fsb-t lejjeb tornaszni
- a ketto kombinacioja

Elore is koszonom!

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#20693) solfilo válasza nbg (#20692) üzenetére


solfilo
veterán

Én biosban levenném a cTDP-t 45W-ra, a többit intézi magától. Így megmaradnak az órajelek (nem tudom, csak feltételezem), de előbb visszavesz elvileg, mert kisebb a TDP keret.
Procid topikjában érdeklődnék amúgy, hátha mókolt már rajta valaki ilyesmiket. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20694) nbg válasza solfilo (#20693) üzenetére


nbg
senior tag

Koszonom!

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#20695) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak.
Adott egy Dell Venue 11 Pro 7139 készülék.
Proci: Intel® Core™ i5-4300Y
Alap órájel: 1,6 GHz
TurboBoost: 2,3 GHz

Op.rendszer: Windows 10 Pro X64

Hogyan láthatom, és/vagy érzékelhetem a TurboBoost működő állapotát?
Igen, BIOS-ban enabled. ;)

Egyáltalán miként, mikor kapcsol be? BIOS erre vonatkozóan nem tartalmaz szabályozó opciókat.

Köszönettel várom a segítőkész hsz-okat. ;)

(#20696) pet007 válasza zsoltip (#20695) üzenetére


pet007
aktív tag

Cpu-z, hwinfo letolt es nezed orajeleket. Terhelesnel kell felmennia turbo orajelre.

(#20697) DanielK


DanielK
addikt

Sziasztok!

Adott egy Asus B150M-A alaplap. Eddig i3-6100 processzor volt benne, de ma kicseréltem egy i5-7500-ra. [link]

Két kérdésem lenne ez ügyben:

A CPUID HWMonitor-ral figyeltem, miközben a prime95 100% futtatta. Csak 3590MHz-re kúszott fel.
1. Hogyan lesz 3.8GHz ebből?

A másik kérdésem a következő:
Adott egy Noctua L9x65 CPU hűtő, két front Noctua NF P12 PWM és egy hátsó Noctua NF P12 PWM ventilátor. Az Asus Ai Suite 3-ban kicsit állítottam a ventilátorokon.
A CPU és hátsó a CPU függvényében emeli meg a fordulatot, az első 2 venti max 700RPM-re van állítva, hogy az ott lévő merevlemezek is kapjanak levegőt. (Fractal Desing Define Mini)
A prime95 futtatása közben 100% proci használat közben a CPUID HWMonitor szerint a processzor 62-67 között ingadozik, de inkább 62-65 között, egyszer ment fel 67-re.
2. Ez a hőmérséklet jónak minősül ennél a processzornál 100% terhelés mellett? (Gyári Asus Ai Suite beállításoknál ez az érték 74 fokban maximalizálódott, de a beállításokkal így majdnem -10 fokot értem el. Az Ai Suite máshogy méri a hőmérsékletet és a program mindig kb -8-10fokkal kevesebbet mutat.)

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#20698) Devas válasza DanielK (#20697) üzenetére


Devas
őstag

Futass külön 1-2-3-4 szálas méréseket. Minél kevesebb szálat terhelsz, annál magasabb lesz a turbo boost úgy tudom.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#20699) Tim82 válasza DanielK (#20697) üzenetére


Tim82
nagyúr

1. Ahogy előttem is írták, a 3,8 GHz-es Turbo Boost órajelet egy mag terhelése esetén hozza (amit amúgy kicsit rejtve, de ir is az Intel-es adatlap, ld. kis kérdőjel a vonatkozó adatnál). CPU World-öt ilyen tekintetben egyébként inkább érdemes nézni, ott eleve fent vannak a több mag terhelése esetén fennálló Turbo órajelek. A 3,59 (~ 3,6 GHz) négy mag terhelése esetén papírforma szerinti érték.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20700) DanielK válasza Tim82 (#20699) üzenetére


DanielK
addikt

Értem, akkor nem aggódom. Ezt nem figyeltem.

És a hőmérséklet kérdés? A 74 illetve a 62-65 fok még elfogadott érték vagy nem minősül jónak? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.