Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) Geller72 válasza picigeri89 (#20598) üzenetére


Geller72
veterán

Valószínűleg bitcont bányásznak a gépeddel. Rengeteg online filmes oldal csinálja ezt. Ezért is mondom, hogy ilyen oldalakat NEM SZABAD meglátogatni. Az mellett, hogy rogyásig lesz vírussal a géped. Az első számú célpontok vagytok ilyen helyen.

[ Szerkesztve ]

(#20602) dugo_ válasza Geller72 (#20600) üzenetére


dugo_
veterán

Azt mondja az internet, hogy a 2600S all core turbo szorzója csak 29x, pont annyi, amennyit kimértél. Ennyit tud ez a modell.

(#20603) Geller72 válasza dugo_ (#20602) üzenetére


Geller72
veterán

Nos, igen. Csináltattam közben egy összehasonlítást - persze, ez sem annyira mérvadó - és a cpu boss is az i5-öt hozza ki jobbnak. Azért ez egy kis csalódás a számomra. Hiába HT, meg i7, ennyivel jobb már az újabb architektúra? Mégis azt gondolom, hogy több szálon azért az i7-nek van némi előnye, de nem kompenzálja azt, hogy mennyivel melegebb rendszert eredményez és terheli meg az I/O-t. Az i5 sokat hoz azon, hogy az órajele az S verzióhoz képest csak annyival lazább, hogy az alapfreki nem 3.4Ghz, hanem 3.1. Ami - mondjuk ki, gyakorlatilag semmit nem jelent. :D.
Az i7 base 2.8- turbo 3.8 ghz sem jelent semmit, ha az all cores max freki ennyire közel van a base frekihez.
Szemben az i5-el, ami 3.1-3.8-at jelöl, de a base itt eleve magasabb és az all cores is sokkal magasabb, mint az i7 esetében. 300 mhz (base) és 500 Mhz (all cores) különbség van a két proci közt, ami ezek szerint ennyire nagy. Nagy kár, hogy az i7-nél ezt választották, de gondolom, nem fért volna bele (a sima 2600/k verzió sem) abba a TDP keretbe, amit megcéloztak. Így teljesen hiábavaló és kicsit átvágásnak is érzem ezt a max freki hasonlóságot a két proci közt.

(#20604) Viktor77 válasza Geller72 (#20600) üzenetére


Viktor77
titán

Mivel az i7 1333-as ramokat kezel, az i5 meg 1600-asokat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20605) Geller72 válasza Viktor77 (#20604) üzenetére


Geller72
veterán

A komment írásakor még nem néztem utána a gyári adatoknak, ahogy sokan, az alapadatokból próbáltam levonni következtetéseket. ;)

(#20606) #58682368


#58682368
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudok elindítani egy programot, mert a képen látható hibaüzenet nyílik meg. Mit csináljak?

(#20607) CirrMee válasza picigeri89 (#20598) üzenetére


CirrMee
addikt

Csak feldobnék kíváncsiságból egy reklámblokkólót... :) (pl ublock origin)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#20608) CirrMee válasza #58682368 (#20606) üzenetére


CirrMee
addikt

Amit javasol: BIOS/UEFI alatt kapcsold be a hibaüzenetben leírt funkciót. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#20609) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !
Igaz nem ide vág, de ez is valamien szinten processzoros...
A garancia (aqua) az intel prociknál a doboza nélkül nem él, meg se halgatnak igaz ? Hisz azon vannak a sorozatszámai stb...
(ne legyen igazam :)) )

[ Szerkesztve ]

(#20610) dugo_ válasza ssgk (#20609) üzenetére


dugo_
veterán

Rajta van a procin is, a nyák szélén.
Dobozt biztosan nem kérhetnek garihoz.

(#20611) midary


midary
újonc

Kezdőként kérdeznék:

Ha egy processzorról azt írja a gyártó, hogy mondjuk DDR3 1866MHz memóriákat kezel, akkor az 1866MHz az egyetlen frekvencia amit kezel, vagy az a maximum, tehát mondjuk az 1600 és 1333MHz-eseket is kezeli (persze ha az alaplap is képes ezekre)?

Konkrétan erről a prociról lenne szó.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő kapcsoló ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása...

(#20612) Viktor77 válasza midary (#20611) üzenetére


Viktor77
titán

Lefelé mehet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20613) havri1


havri1
félisten

Helló!

Megint procicsere van láthatáron.
A legnagyobb támogatott proci a Q9650, de azt sokallom. Q9550-et találtam, E0 steppngest, viszont most nézem, hogy ajánlanak helyette xeon-t is, ami elvileg UA.
Tényleg ugyanaz? Ha mákom van, és viszi a lap, jobban járok vele?
3e ft a különbség, nem vág földhöz, de ha kevesebbet fogyaszt, és ua, feleslegesnek tartom a Q9550-t.
Alaplap pedig: GA-P35C-DS3R (rev. 1.x)

Q6600-at cserélném le, azt 5e-ért elvinnék, a különbözet lenne a deficit. Mondjuk azt se tudom, megéri e cserélni :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#20614) Geller72 válasza havri1 (#20613) üzenetére


Geller72
veterán

Nagyon jó proci. Én is ilyet árultam itt, (igaz 7k alatt). Utasításkészletben még jobb is a Xeon, ráadásul csak 80W tdp keretből, igen jól tuningolható példányokat ad.

(#20615) havri1 válasza Geller72 (#20614) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Van bármiféle hátránya a Q9650-el szemben?

[ Szerkesztve ]

havri

(#20616) Geller72 válasza havri1 (#20615) üzenetére


Geller72
veterán

Én csak előnyről tudok, hátrányról nem. Az egyetlen, amire figyelni kell, hogy milyen lapba teszed, de az ahogy nálad nézem, nem probléma.

(#20617) havri1 válasza Geller72 (#20616) üzenetére


havri1
félisten

Igen, köszi, most olvasok pont a bios-ok után, találtam is hozzá elvileg xeonos-t, ha nem menne a mostanival (F13d bios van rajta, így vettem, nem ismerem).
Megpróbálom, remélem jó lesz. Köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

havri

(#20618) Geller72 válasza havri1 (#20617) üzenetére


Geller72
veterán

A mikrokódot bele tudod szerkeszteni az új BIOS-ba. ;)

(#20619) midary válasza Viktor77 (#20612) üzenetére


midary
újonc

Hálás köszönet az infóért!... :R

Az áram alatt lévő kapcsoló ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása...

(#20620) havri1 válasza Geller72 (#20618) üzenetére


havri1
félisten

Ezek még új dolgok nekem. Megrendeltem, egyelőre megpróbálom a mostani BIOS-al, ha jó, nem piszkálom. Amennyiben hiba van, akkor jöhet a gyógyítás.
A szerkesztés egyenlő egy másik BIOS-al? Tudsz segíteni majd benne, akár privátban vagy másik topicban? Köszönöm.

havri

(#20621) pet007 válasza havri1 (#20620) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha jol emlekszem volt itt xeonokrol szolo cikk ahol eleg rendesen kiveseztek a hogyanjat. Erdemes rakeresni, atolvasni amig varod a postast! :DD

(#20622) Geller72 válasza havri1 (#20620) üzenetére


Geller72
veterán

Van erre is topic, igen. De a lényeg az, hogy a lapodhoz tartozó legutolsó BIOS-ba beleszerkeszted a xeon microkódját és azt töltöd fel. Vannak erre progik, nem nehéz.;) Ha nem találod meg, keress nyugodtan. ;)..

(#20623) havri1


havri1
félisten

Köszi!

Más kérdés: Az I5 3470 mellé 1333 vagy 1600 DDR3 ramok kellenének? Googlezom ezerrel, de nem találom a proci mennyin megy alapból. Másik gépet is upgradelném (újra nekifutok, egyszer már befürödtem a 2500k-val..), és most van 18e-ért 2x8GB DDR3 1333mhz ram. De ha 1600 kéne, akkor hagyom..

[ Szerkesztve ]

havri

(#20624) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Sziasztok!

Biztos nem idevaló kérdés, de hátha tudtok segíteni. Sajnos nem találtam jó fórumot erre.
Van egy csodajó Lenovo Yoga 3 14 laptopom, amiven egy i7 5500U (jó szar) processzor van.
Hogyan tudnám kikapcsolni a Throttelingot Windows 10-ben? Változik a prócesszor sebessége annak ellenére, hogy az Energiagazdlkodási lehetőségekben Teljesítménycentrikus van beállítva.
Tudok ezzel valamit kezdeni ami megoldja ezt?

Köszönöm. :R

(#20625) dugo_ válasza Szellem. (#20624) üzenetére


dugo_
veterán

A thermal throttlingot a túlmelegedés okozza, ezen nincs mit kikapcsolni...

Hűtés pucolás, vagy ha alul van méretezve a gép, akkor belenyugvás, hogy szar.

Esetleg a processzor max teljesítményét levenni 99%-ra az energiagazdálkodási lehetőségek között, az gyakorlatilag kikapcsolja a turbot, ha nem lenne a biosban ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

(#20626) Szellem. válasza dugo_ (#20625) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Amióta megvettem újonnan azóta ezt csinálja!
A takarítás már megvolt. Paszta szintén.
A Bios meg buta nagyon.
Akkor az Energiagazdálkodkodásban az akkumulátoros és a tápos opcióban is 99% legyen belőve?

Más registry és egyébb mókolás nincs erre?

(#20627) pet007 válasza Szellem. (#20626) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha mindig is thermalthrottlingol akkor erdemes egy hutot venni ala, es azzal hasznalni ahol lehet. Sok laptopban van alulmeretezett huto, ami raadasul a "vekonysag" szellemeben 2mmre ul az asztaltol, sajnos ez ilyen.

(#20628) Szellem. válasza dugo_ (#20625) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szóval, amióta megvettem a laptopot, azóta variálódik a proci sebesség!
Találtam egy alkalmazást a ThrottleStop-ot, ami segít ezen, de csak addig amíg nem indítom újra a gépet!
Szóval, ez sem igazi megoldás.
Az Energiagazdálkodási Lehetőségekben, hogy érdemes beállítani jól a processzor sebességét?
A hűtési mód aktív vagy passzív legyen?
Írtad, hogy a max. proci sebességet vegyem le 99%-ra mert így kikapcsol a turbo.
Ha bekapcsolva hagyom a turbot, akkor mit kell beállítanom, hogy a minimum sebessége ne ugorjon nagyon le? Igazából az a legnagyobb bajom, hogy 1,9Ghz vagy alá is leugrik a sebesség. Ezt akarom kiküszöbölni!

Még egy:

Találtam egy regsitry érték módosítást a neten:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Intelppm and set the 'Start' value to '4' (=> disabled).

Ha ezt megcsinálom, akkor fix 2.39 ghz-n megy a proci, azaz nincs turbó!
Viszont az eszközkezelőben kiírja a proci magoknál egy felkiáltójelet.

Nem okoskodni, meg akadékoskodni akarok, de itt kimerül a sztori?

(#20629) Tim82 válasza havri1 (#20623) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mindkettőt kezeli.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20630) havri1 válasza Tim82 (#20629) üzenetére


havri1
félisten

Értem, de akkor jobb, ha 1600mhz-eset veszek, igaz? Gyorsabb lesz a rendszer, vagy placebo?
Gondolok itt arra, hogy régi emlékeimben az van, hogy szinkronban jó, ha megy a cpuval a memória, mert úgy a leggyorsabb.
:R

havri

(#20631) Tim82 válasza havri1 (#20630) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem placebo lenne az 1333-1600 közötti különbség.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20632) havri1 válasza Tim82 (#20631) üzenetére


havri1
félisten

Oké, szuper, köszi.

havri

(#20633) Geller72 válasza havri1 (#20630) üzenetére


Geller72
veterán

Vedd le első lépcsőben a proci teljesítményét 50%-ra. Ha ez elég, akkor hagyd itt. Általában amúgy sem ez a gyenge láncszem a gépben, hanem a háttértár. Viszont töredéke lesz a hőfok.

(#20634) havri1 válasza Szellem. (#20628) üzenetére


havri1
félisten

Most olvastam el újra a hsz-eidet, de lehet én értem félre az egészet. Többiek mind a hőfokra reagáltak a thermal throttling miatt. Az más.
Most az a problémád, hogy túlmelegszik a proci, és a hővédelem letilt, ami miatt baromi lassú lesz a gép?
Vagy az zavar, hogy ingadozik az órajel?
Utóbbi miért zavar? Ez így van rendjén! A turbó módot lehet csak kikapcsolni a 99% beállítással, vagy a kiegyensúlyozott energia profillal.
A gép variálja a szorzót a procin, ha nem kell akkora teljesítmény, ennek semmi hátrányát nem szabadna megérezned ideális környezetben
A ThrottleStop jó dolog, T400-on használtam én is, mert ott már annyira levette, hoyg a C2D- kevés volt, ment maxon mindig a vége felé. Sajnos nem tudtam automatizálni az indulást, hiába minden, de kézzel indítottam és csókolom. Fixálta a szorzót.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20635) Szellem. válasza havri1 (#20634) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Jól írtad le. Az volt a gondom, hogy variálta az órajelet nagyon a rendszer! Ergo, volt amikor lement egészen 0.99 Ghz-ig az órajel. Elindítottam egy intézőt és láthatóan lassan indult. Vagy lassan töltődtek be weboldalak, stb. Ez volt a gondom. Erre kerestem volna magyarázatot.
Az energiagazdálkodásban meg hiába vittem fel a min és max értékeket 100%-ra ugyan úgy variált.
A ThrottleStop-ot meg csak a Feladatütemezőben lehet elindítani automatán. Akkor működik. Csak engem zavar ez a mókolás. Csak a laptopomnál van ilyen. Az asztali hasít mint a kisangyal.

Amúgy meg nem találtam rá megoldást, hogy a ThrottelStop nélkül, hogy lehet ezt lemókolni. Gondolom az is valamit a registryben piszkál ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#20636) CirrMee válasza Szellem. (#20635) üzenetére


CirrMee
addikt

Értelmezhető/észlelhető hátrányod nem lesz attól, hogy terheléstől függően változtatja az órajelet. Ennek megfelelően vagy alapjáraton (értsd: gyárilag) lassú az a proci, vagy valami egyéb szoftvertől lett ilyen.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#20637) havri1


havri1
félisten

Megérkezett az E5450 Xeon, simán elsőre indult, nem kellett semmit se mókolnom szerencsére, már módosított bios volt a lapon.
:)

Kicsit passzentos a foglalatba, utólag lett kimarva ahogy néztem, és a keretbe feszül, de nem okozott gondot szerencsére. Remélem évekig stabil lesz!
Kapott még 2x4GB DDR3-at, így kiszolgálja a házi szerver szerepét.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20638) Geller72 válasza havri1 (#20637) üzenetére


Geller72
veterán

:K :C

(#20639) Geller72 válasza Geller72 (#20638) üzenetére


Geller72
veterán

Meglepődnél, hogy a technológiai korlátait alapul véve, egy SSD-vel a "gyenge" kis SATA2-es szabványt kihasználva, azzal a 250/250 Mb/s-es sebességével mire képes. ;). Egy próbát megér. :)

(#20640) WinuX


WinuX
csendes tag

Sziasztok, kell egy átalakítót vennem a monitorhoz, hogy rá lehessen kötni a az IGP-re, ami az Intel Core i5-8600K-hoz van. Azt könnyű volt megtalálni, hogy ahhoz egy Intel UHD Graphics 630 van, azt viszont nem találtam meg egyértelműen, hogy milyen DVI van rajta. Milyen átalakítót vegyek hozzá, DVI-D single vagy dual linkest? Számít ez, vagy csak annyi a lényeg, hogy DVI-D legyen? Köszi!

(#20641) dugo_ válasza WinuX (#20640) üzenetére


dugo_
veterán

Ez nem a procitól függ, hanem az alaplaptól. Csak ugye arról nem tudunk semmit.
Amúgy DVI-D dual link szokott lenni a mai lapokon, de HDMI-Dsub átalakítót egyszerűbb és olcsóbb venni.

Vagy megvetted az ajánlott Asrock Pro4-et? Mert azon van Dsub alapból. Már ha Dsub kell, mert az se derült ki, hogy mit akarsz mire alakítani.

[ Szerkesztve ]

(#20642) WinuX válasza dugo_ (#20641) üzenetére


WinuX
csendes tag

Szia, végül egy Asus PRIME Z370-A került bele, és a régi VGA kell a monitornak, ha ennyi információ elég. Esetleg ha megvan, hogy mi kellene, linkelnéd EDigital-ról mondjuk?

(#20643) dugo_ válasza WinuX (#20642) üzenetére


dugo_
veterán

Ott nem nagyon látok, vagy csak totál káosz a keresőjük.

Ilyesmi aktív átalakító kell, érdemes a DP vagy a HDMI portot alakítani:
[link]

(#20644) WinuX válasza dugo_ (#20643) üzenetére


WinuX
csendes tag

Én hülye most látom, hogy van DVI bemenet a monitoron is, ráadásul ugyanolyan. Ez jó lesz közéjük, nem? [link]

(#20645) dugo_ válasza WinuX (#20644) üzenetére


dugo_
veterán

Jó ez is. Vagy akár a Delock, azokkal sem szokott gond lenni minőségileg.

(#20646) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Volna nekem egy x5472 xeon processzorom és az lenne a kérdésem, hogy ezen elmenne e az Assassin's Creed Origins? Sok helyen olvastam, hogy terheli durván a procit illetve valami támogatás kell neki, ez megvan ennek a xeonnak vagy már nekem felejtős a játék? :F

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#20647) WinuX válasza dugo_ (#20645) üzenetére


WinuX
csendes tag

Vagyis a lényeg, hogy DVI-D - DVI-D dual link kell közéjük, jól értem?

(#20648) dugo_ válasza WinuX (#20647) üzenetére


dugo_
veterán

Igen, ma már szinte mindenen az van. Ha meggyőződtél róla, hogy a monitor sem single véletlenül, akkor jó lesz.

(#20649) WinuX válasza dugo_ (#20648) üzenetére


WinuX
csendes tag

Egy régi Samsung SyncMaster S24B300, a képek közül a negyedikkel passzol.

(#20650) WinuX válasza WinuX (#20649) üzenetére


WinuX
csendes tag

Samsung SyncMaster S24B300B egészen pontosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.