Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20351) pet007 válasza jarre (#20349) üzenetére


pet007
aktív tag

Sajnos nem tamogat 4magos procit, ebayrol lehet olcson venni e8500at e8600at. Ha van vidkari a gepben akkot 4giganal os erdemes a 64bitest feltenni, ha nincs akkor 32bit. E8x00 4giga ram meg valami belepo vidkari ami besegit pl youtubenak mar egesz hasznalhato.

(#20352) pet007 válasza Coccolino_O (#20350) üzenetére


pet007
aktív tag

80fok meg nem veszes, milyen vidkari fut alatta? Erdemes megprobalni elulso ventivel, bar en nem aggodnek igy se.

(#20353) jarre


jarre
csendes tag

A támogatási listán szerepelnek a 8xxx szériás procik csak az alaplapom 0115 sorozatú sajna.Nem hinném hogy kompatibilis lenne egy 8600-al.Vagy tévedek?
Youtube videók nézéséhez elég még,vagy már elavult a GT 8600 Nvidiás Gpu?
64 bites win 7 -em van.

[ Szerkesztve ]

(#20354) Coccolino_O válasza pet007 (#20352) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Asus Strix 1070

(#20355) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Processzor tisztítására 70% alkohol jó lesz? Vagy inkább acetonos körömlakk lemosót használjak?

Köszi :))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#20356) dugo_ válasza NandorHUN (#20355) üzenetére


dugo_
veterán

Jó a 70%-os, ha nincs más, de 96%-os tiszta alkohol vagy izopropil-alkohol még jobb lenne. Acetonnal nem mennék rá.
70%-osnál több időt hagyj a száradásra, mert a víztartalom miatt lassabban párolog.

(#20357) NandorHUN válasza dugo_ (#20356) üzenetére


NandorHUN
addikt

96-os alkoholt hol lehet kapni?
Gyógyszertárban tudtommal ilyet nem adnak ki már.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#20358) dugo_ válasza NandorHUN (#20357) üzenetére


dugo_
veterán

Dunno, árgépen van 2-3 bolt.

Én izopropilt használok hajtógázzal (aka féktisztító), ebben pl. biztosan nincs semmi olyan, ami kárt tenne az elektronikában, évek óta problémamentes a használata.

(#20359) magmakocka


magmakocka
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen vagyok!
Van egy processzorom, amit húzni fogok. Az lenne a kérdésem, hogy az Intel Pentium Dual Core E6600 mennyi hőt bír? Csak mert ha húzni fogom, akkor mikor tesztelek tudni szeretném, mely hőfoknál ne menjek tovább!
Amúgy.
Konfigom:
Intel Pentium Dual Core E6600
AMD HD7790 Sapphire Dual-X OC
4GB DDRII RAM
GIGABYTE GA-EP31-DS3L Rev1.0
FSP Hexa+ 500W

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#20360) Zotya75


Zotya75
csendes tag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném megkérdezni.
Érdemes-e lecserélnem a meglévő i5-3570k procimat egy i7-3770-re?
Játék (csak WoT) miatt. Észrevehető lenne fps-ben?
Vga gtx 1050 Ti, 2x8 GB ram, z77 alaplap.
Megérné azt a plussz 15-20 ezer Ft-os ráfordítást?
Köszönöm.

Üdv. Zotya.

(#20361) Spec válasza Zotya75 (#20360) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem nem. Eleve a WoT ajánlott gépigényét a mostani konfigod is bőven hozza. Az i5 is 4 magos, és szerintem még azt se használja ki a WoT igazából. Az i7 +4 szálon szerintem fel se tűnik neki. Inkább ha már k-s procid van tegyél rá egy frankó hűtőt, és húzd kicsit. Többet érsz vele.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20362) dugo_ válasza Zotya75 (#20360) üzenetére


dugo_
veterán

A WOT tudtommal még mindig 1-2 szálas játék, emiatt nem éreznél előrelépést. Inkább ezt húzd feljebb, ha adott hozzá a lapod.

(#20363) pet007 válasza Zotya75 (#20360) üzenetére


pet007
aktív tag

Csatlakozok az elottem szolokhoz, ha csak ez a jatek megy, akkor inkabb egy jo huto es huzd meg az i5ot ameddig tudod.

(#20364) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok
Van egy asztali gépem és két monitorral használom. Az egyik monitoron fut egy program a másikon pedig egy teljes képernyős videó megy netről. A gond az, hogy ilyenkor elég sokszor előfordul, hogy a gép nem reagál semmire, azon a monitiron, amin a programot használom, ha fél másodpercre is megáll, már nem jó nekem. Az adatok frissülnek mindig, de egérkattintásra, görgőzésre nem reagál. Majd egy idő után minden egyszerre amit csináltam egérrel bekerül, vagyis jobb klikk görgőzés stb. Ezt szeretném tudni, hogy mi az oka, mi a gyenge a gépbe?
Ha egy laptopon indítom a videót minden szuper, de a gép a videót és a programot már nem bírja el kicsiben sem, teljes képernyőre kirakva meg abszolút nem.
Töltök fel egy képet hozzá, hogy lássátok, így külön videó laptopon futtatva működik minden rendesen. KÉP
A jobb oldali monitoron a videó ne zavarjon meg, azt offolom , csak így maradt. :)
Ja és még egy fontos infó, a monitoron képfelvételt is csinálok, kettőt meg sem próbáltam, csak a jobboldalit. Amikor laptopról ment videó semmi gond nem volt az egésszel, gondolom azt nem bírja.
Konfig:
CPU: i3-6100
Alaplap: Asrock B150M PRO4
SSD: Kingston 240GB Hyperix Fury SHFS37A
VGA: alaplapi
Remélem valaki tud segíteni, hogy mi lehet a baj :(
Köszi előre is!
:R

(#20365) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy feltettem egy Linux Mint-et, és Updatelni akarta a mikrokódot az I7-2600K processzoromban.

Utánnanéztem, és az intel honlapján van egy még frissebb mikrokód adat.

Mi történik olyankor, ha bemásolom az /etc/firmware könyvtárba?
Úgy olvasom, hogy betölti a memóriába és átállítja a processzor mikrokód tárjára mutató regisztereket, hogy a frissített mikrokódot töltsék be.

Na most mi van ha nem linuxot bootolok? Ez a mikrokód beíródik valahova, valami CPU lvl flashbe, vagy csak akkor tölti be a friss mikrokódot, ha azt az oprendszert bootolom?

Esetleg BIOS/UEFI szinten tárolódik, és onnantól már minden boot esetében a friss kód töltődik be, akármit akarok bebootolni?

Aki egy kicsit fel tudna világisítani, annak megköszönném.

(#20366) pet007 válasza coolpet (#20365) üzenetére


pet007
aktív tag

Az a mikrokod rendszerszinten van, maganak a linuxnak, nem fog procin valtoztatni semmit.

(#20367) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Sziasztok!
Egy 775-ös intel pentium e5400-as proci manapság jó/elég lehet alap szintű felhasználásra?
Gondolok itt netezésre, szövegszerkesztésre, videó/filmnézésre.

(#20368) dugo_ válasza pulyka jocó (#20367) üzenetére


dugo_
veterán

Nagyon szenvedős lenne az már.

(#20369) jarre


jarre
csendes tag

És a E8600-as? Mert az már nem" szenvedne"?

[ Szerkesztve ]

(#20370) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ez lehet CPU hiba ? [link]
utoljára a memtest halting cpu0 hibával állt már meg

előzmény:

"üdv emberek
tápcsere történt a PC-men de van egy kis bibi.

core i5 750
12gb ram ( 4 db ram modul )
500gb 100/100-as hdd (aida64 szerint)
HD5850

Friss w10 telepítés után csak üresjáratban megy a gép, erre egyik pillanatról a másikra
-->non paged area blue screen

elkezdtem ram tesztet futtatni rajta az aida64 segítségével, meddig futtassak és ha nem hoz eredményt, mi lenne a következő lépés? :F

up: 6 perc után az alábbi hibával indult újra a gép

execute no execute memory"

[ Szerkesztve ]

(#20371) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Azt miért csinálhatja a gépem, hogy néha mikor bekapcsolom, akkor totál fekete a képernyő, hallom, hogy a gép "működik" tehát elvileg bekapcsolt de totál fekete a kijelző. Majd egyszercsak leáll, néhány másodpercet vár és utána megint bekapcsol magától, de ekkor már tökéletesen működik és bootol.

Néztem CPU meg CoreTemp-ben de nem állítja vissza magát, ugyanúgy megvan az összes OC, beállított cuccok, szóval elvileg nem az a "gond", hogy túl nagy az OC, mert beállítások maradnak a régiben.

Ezt a jelenséget mi okozza?
Gépben OC-olt 2600K, SSD, Asus Z77-es alap és GTX 1080 van.

Válaszokat előre is köszönöm.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#20372) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Egy i5 4690-et nincs semmi értelme lecserélni egy I7-4860EQ-ra ugye?

[ Szerkesztve ]

(#20373) solfilo válasza haiiro_o (#20372) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem nem érné meg, túl alacsony az órajele. Bár kérdés persze, mi a cél. :)

solfilo

(#20374) haiiro_o válasza solfilo (#20373) üzenetére


haiiro_o
tag

Játszogatás. Bár már nem játszok olyan sokat mint régen, de még ezért előfordul egy kis pubg, survarium, dying light v ilyesmik..
I5 4690
rx 480 8gb
16gb ram

de ha nincs értelme akkor mind1 is. köszi azért.

(#20375) Tüzi

Üdv topik :)
Gyors kérdéssel zavarnám az életeteket:
Adott egy Fujitsu Siemens E780, amit szereltek i7 640M-el is.
Szerintetek ennek a gépnek a lelki világa nagyon megborulna egy 820QM-től? Tokozás ugyan az, 988-as.
Én a nem-re szavaztam.

Köszi az esetleges választ.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20376) dugo_ válasza Tüzi (#20375) üzenetére


dugo_
veterán

Ha nem szerelték gyárilag vele a gépet, akkor több, mint valószínű, hogy se a tápáramkör, se a hűtés nincs felkészítve 4 magos, nagyobb fogyasztású procira.

Google mit mond, volt próbálkozás ezzel a cserével?

(#20377) Tüzi válasza dugo_ (#20376) üzenetére

Köszi a választ
Próbáltam rákeresni, de a legnagyobb proci a 640es volt amivel kiadták.
Szerintem nem menne benne, egyrészt a +10w miatt, másrészt háromszor akkora a procimag.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20378) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Azt hallottam hogy a nagyon gyors nethez i7-es cpu szükséges. Igaz ez? Miert függne a net a cpu-tól?

(#20379) Kender23 válasza ron8 (#20378) üzenetére


Kender23
aktív tag

Sziasztok .

Most csérletem lapot és procit .

Minden indításnál kiírja hogy Cpu fan error , nyomjak f1-et

Belepek , exit-tel ki és minden rendben .

Valaki nem tudja, hogy hogyan lehetne ezt kijavítani ?

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#20380) dugo_ válasza Kender23 (#20379) üzenetére


dugo_
veterán

Próbáld ki másik hűtővel.

(#20381) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Nem tudom, hogy ez itt és így belefér-e a topik témájába, de i7 8700K delid-relidre kit tudtok javasolni Pesten? Látom többen is hirdetik magukat, ki számít a legjobbnak/legmegbízhatóbbnak?

What I cannot create, I do not understand

(#20382) pet007 válasza Kender23 (#20379) üzenetére


pet007
aktív tag

Prociventit prociventi foglalatra tedd, es megszunik a gond.

(#20383) Haradim


Haradim
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, hogy felteszem ezt a (nagy valószínűséggel már feltett és lerágott csontozatú) kérdést, de hiába bújom a régebbi hsz-ket, saját kútfőből nem tudok melyik lehet az én problémámra a megoldás. Alapnál talán egy lehelettel több infós tapasztalattal rendelkező egyén vagyok, szal az alapok megvannak, de kisérletezni magamtól nem merek! (ezt fontosnak tartottam leszögezni az elején a problémámból adódóan).

Szóval adott először is a konfigom:
Alaplap: Asus M5A97 EVO R2.0
Processzor: AMD FX-8370
Proc. hűtő: Cooler Master Hyper 103
Memória: Kingston 4x4GB DDR3 1866MHz
Videókártya: Sapphire R9 290 4GB DDR5 TRI-X 11227-00-40G
SSD: Kingston 120GB HyperX Fury SSD
HDD: Western Digital 1TB 64MB SATA3
Tápegység: Chieftec Smart 600W GPS-600A8
Gépház: Zalman Z3

És adott az anomália:
Játék (illetve benchmark) "randomba" újraindul a gép. A random alatt azt értem, hogy nem tudtam kiszűrni mi lehet a probléma, ugyanis ezeket tapasztaltam:
-valószínűleg a hőmérséklettől független, ugyanis valamikor fél óra, valamikor 10 mp alatt újraindul (hideg indításból)
-befolyásolhatja a játék típusa: értem ez alatt DirectX terhelésnél esetek nagy részében (WoW, PUBG, GTA5, stb., de pl. a LoL-nál nem (gondolom itt minimális a terhelés)), de az új DOOM alatt egyszer sem, ami pedig OpenGL-t használ.
-a grafika beállítások ha le vannak húzva a béka s*gge alá, akkor az újraindulások talán később/ritkábban történnének meg, de nem vennék rá mérget
-viszont az, hogy minden megy majd ultra beállításon 60 v 60+ fps-el, szintén nem befolyásolja (lásd ugyan úgy megtörénik az újraindulás fél óra vagy akár 10 mp múlva (kivéve DOOM, ott 2-3 óra után sem történt meg az újraindulás full beállításon))
-feszültség részhez egyáltalán nem értek, de olvasottak alapján nem volna probléma, hogy "csak" 600W-os tápom van
-MSI afterburner segítségével néhol sikerült ideiglenesen kiküszöbölnöm az újraindulásokat ultra low beállításokon, de hosszú távon ez se segített
-legstabilabban talán valami tavaly májusi illesztőprogrammal működött a legstabilabban
-windows újrarakva, illesztőprogramok újrarakva/próbálgatva, hasonló gagyi problémákat igyekeztem kiszűrni

Nagy vonalakban ennyi volna a probléma. Ez fennáll már sajnos kb. fél éve, eddig nem zavart illetve vártam ezt a nagyszabású AMD illesztőprogram frissítést hátha segít a bajomon (gondolván a DOOM-ból nem hiszem, hogy hardveres problémával állok szemben (vagyis remélem :D )), de elegem lett. Nem azért van egy ilyen vasam, hogy mindent ultalow grafikán toljak mindenféle maszek megoldásokkal megfoltozva. Szeretném végre újra kiélvezni a PC MASTERRACE adta élvezeteket és szeretnék újra minden gamet ulta ultra beállításokkal élvezni. :D

Mindenféle kérdésre igyekszek válaszolni, illetve rögtön kipróbálni (már amennyire a munka mellett megtehetem). Sajnos a hardveres tesztelgetés kizárva (nincs felesleges táp/vidkari/stb. elfekvőbe, hogy tesztelgessem, hogy jobban szűrjem a problémát, illetve már megtettem volna :D )

Az internet mély bugyraiban olvastam pár lehetséges megoldást, de a jó isten mondja meg melyik lehet... (MSI afterburner berhelés, VRM túlmelegedés, kevés feszültség a prociba/vidkariba/stb., processzor "lebutítás"/finomhangolás és sorolhatnám még)

Már azt is köszönöm, hogy elolvastad a regényem/sírásom, és külön köszönöm, ha valakinek beugrana bármilyen megoldás vagy csak egy sejtés! :R

(#20384) grrpowa válasza Haradim (#20383) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Egyszer nekem is volt ilyen problémám ,de úgy sem találnád ki mi okozta AZ EGEREM :W nem jöttem rá én sem csak vettem új egeret mert a régi kapcsolója elkezdett vacakolni és megszűntek a random fagyások :K bár nem valószínű hogy nálad is ez a probléma de egy próbát megér hogy bill-t egeret cserélsz ha van kéznél másik :)

0631 7710098

(#20385) Viktor77 válasza Haradim (#20383) üzenetére


Viktor77
titán

Ha jól látom, nem írtad, hogy ilyenkor az Eseménynapló mit ír.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20386) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Kicsit fura kérdés, honnan lehet tudni előre, kipróbálás nélkül, hogy egy adott program, programok támogatják-e a proci turbo boost tulajdonságát? Mert, ha nem támogatják, az eléggé hiányozna.
Vagy ez hogy szokott lenni, minél újabb egy program annál biztosabb, hogy támogatja a turbo boost-ot vagy programja válogatja kiadási dátumtól függetlenül (2016-2017-es program vs 2005-ös program) ?

(#20387) Haradim válasza grrpowa (#20384) üzenetére


Haradim
csendes tag

(#20384) grrpowa: Azóta váltottam egeret is és billentyűzetet is, sajnos ilyen mázlim nincs. :D

(#20385) Viktor77: 41-es hibakód, 70368744177664-es kulcsszó (remélem ezekre gondoltál :D )

Amit a nagyszerű és segítőkész Windows support ír eléggé bő skálát kínál (hőmérséklet, terhelés, energiaellátás, stb. amire az ember alapból is gyanakodna...)

(#20388) Viktor77 válasza Haradim (#20387) üzenetére


Viktor77
titán

**************I THINK I MAY HAVE FOUND A SOLUTION!****************
I got some help from another user on a different forum.

She told me to check my audio drivers. I had three, TWO ATI High def audio drivers and one VIA High def audio

My conclusion is that the two ATI's were fighting echother for the information causing the crash, I disabled one and it works PERFECTLY(thus far) game used to crash sometimes at loading, 10 seconds into game play no more then 20 seconds.. I've been playing for about 3 hours now on all high settings, changin the resolution a couple times a minute trying to cause the crash. I'm unable to cause the crash.

CHECK YOUR AUDIO DRIVERS IN DEVICE MANAGER! If you have more than one DISABLE ONE AT A TIME AND TRY TO CAUSE THE CRASH!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20389) solfilo válasza Ice&Lime (#20386) üzenetére


solfilo
veterán

Amennyire én tudom, a turbo boostot nem a program támogatja, hanem a proci turbózza magát, ha megvannak a feltételei, belefér a TDP keretébe még, nincs túl melege, stb. Pl ha az a régi program csak 1 magot használ, jó eséllyel turbó órajelen megy majd a sokmagos prociból az egyik mag. De megmondom őszintén nem nagyon néztem ezt még, szóval tutira nem tudom. :)

solfilo

(#20390) Ice&Lime válasza solfilo (#20389) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azert koszi.
Remelem tud valaki segiteni, mert a kerdes meg nyitott.?

(#20391) pet007 válasza Ice&Lime (#20386) üzenetére


pet007
aktív tag

Minnel ujabb, annal valoszinubb, hogy tobb magot kihasznal, ergo procitol fuggoen tobb magon turbozik majd a proci. Turbo helyett olyan progit keress ami kihasznalja majd osszes elerheto procimagod/szalad.

(#20392) PandaMonium válasza Ice&Lime (#20390) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ahogy írták, nem a szoftveren múlik, hogy kihasználja-e a turbo boostot. A proci automatikusan boostol terhelés alatt, ha a feltételek adottak (feljebb írták, pl. nem lépi túl a thermal limitet).

What I cannot create, I do not understand

(#20393) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Rendben koszi mindenkinek!

(#20394) djrozsomak


djrozsomak
tag

Sziasztok!

Elkövettem egy nagy hibát, vettem egy i5 7600 -as procit egy asus h270 prime pro lappal, (videókártya gtx 1060 6gb oc), és meglehetősen lassúnak érzem a gépet, ahhoz képest amit pl egy laptopban lévő i7-6820HQ hoz (a feladatkezelőt elnézve sokszor van 100% cpu utilization, amit nem is értek, mi eszik meg 4 magot böngésző futása mellett). Találkozott valaki hasonlóval? Mi a legjobb amit tehetek? Procihűtő venti is folyamatosan felpörög majd lassít, nagyon idegesítő :(

[ Szerkesztve ]

(#20395) dugo_ válasza djrozsomak (#20394) üzenetére


dugo_
veterán

Ha hiányzik a +4 szál HT, akkor i7-et kell venni.

Viszont egy böngészésnek nem kéne ennyire leterhelnie egy i5-öt. Nem lehet, hogy valami vírus, féreg van a háttérben? Esetleg friss a Windows és még az Update terhel a háttérben.

(#20396) PandaMonium válasza djrozsomak (#20394) üzenetére


PandaMonium
őstag

Meg kell nézni a feladatkezelőben mi terheli ennyire a gépet, egy 7600-nak nem kéne lassúnak lennie. Hőfokok rendben vannak, nem thermal throttlingol a proci?

What I cannot create, I do not understand

(#20397) Hunork válasza djrozsomak (#20394) üzenetére


Hunork
veterán

Nagy valószínűséggel miner virgonckodik. Persze csak egy tipp.
Megoldás: Feladatkezelőben keress egy folyamatot (részletes nézet) , mely valóban 60-100% között zúz. Leállítod, majd letöltöd a Malwarebytes programot, lefuttatod (nem lesz gyors) és gép újraindít. Egyik sumák formája, hogy Realtek hangvezérlőnek álcázza magát. Méghozzá kék ikon színnel. Ez azért fontos, mert az "igazi" az narancs színű.

Amit még javaslok, ha nem idegen tőled, egy másik kis program, az Autoruns. Ebben sok fül van, és az ismeretlen, vagy nem létező helyre mutató, Logon eléréseket le lehet tiltani (pipa kivesz előle).
Más nem jut eszembe így hirtelen.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20398) djrozsomak


djrozsomak
tag

Az a fura csak hogy friss telepítés, nem látok semmi ilyet. Ha elindítok egy böngészőt például, kb 60% cpu utilizáció 4 magon, böngészés, pl facebook 50% körül, vajon ezek normális értékek?

[ Szerkesztve ]

(#20399) Hunork válasza djrozsomak (#20398) üzenetére


Hunork
veterán

Biztos nem. :( Nálam 7-8% most is, és sok lap meg van nyitva...
Megnézted az Autoruns programot?
Futtattál egy Malwarebytes ellenőrzést?
De akár egy Win Defendet is ráadásként?

AZONBAN: ha friss telepítés, akkor meg valószínű, mert ez a jellemző, a W10 szépen letölt egy hatalmas frissítést, és az fut a háttérben.
Akkor viszont normális a dolog. Ez lehet akár 1 óra is, vagy több, gép újraindít, frissítés elvégez, és utána öröm lesz, 7-10% CPU usage böngészés közben. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20400) kat0na


kat0na
csendes tag

Sziasztok!

Processzor cserén gondolkodom. Emiatt is fordulok hozzátok.

Jelenleg egy Core 2 Quad q9550-em van. Amit kinéztem az egy i3-6100 proci.

A költsége olyan 35 ezer lenne (19 a proci és ~13 az alaplap), mert alaplapot is kell hozzá vennem. Viszont a kérdésem a következő, hogy megéri így a váltás?

Ha már alaplapot is cserélek akkor kb ebben a max 40-ezerben tudnék jobbat is venni?

Ui.: Ebben már benne van egy alaplap ára is.

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

Biztos vagy benne? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.