Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21951) rlazol válasza Viktor77 (#21949) üzenetére


rlazol
addikt

:R
Iroil: add meg a gép pontos paramétereit, a kérdéses játék nevét stb. Ez lehet net csatlakozási hiba, okozhatja gyenge grafikus kártya vagy akár a jétékszoftver és a géped közötti inkompatibilitás is. A hőmérsékletet nézted mielőtt és/vagy miután újrapasztáztad? Vagy hogy jutottál erre a megoldásra?

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#21952) solfilo válasza Iroil (#21950) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Ennyi infó nem hiszem, hogy elég.
Milyen alkatrészek vannak a gépedben?
Melyik játékkal történik ez? Más játékkal is csinálja?
Ha már fent van az MSI AB, megnézhetnéd, hogy a fagyás körül elfogy e proci vagy a VGA.

hupsz, nem lapoztam, törölhető hsz :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21953) CirrMee válasza Iroil (#21950) üzenetére


CirrMee
addikt

-konfigról nem tudunk semmit
-óperenciás rencerről' szintén
-játékról szintén
-hőmérsékletekről terhelés alatt szintén.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#21954) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok,

A következő észrevétellel fordulok hozzátok:

Adott egy egy hete összerakott szett:

MSI X570 GAMING EDGE WI-FI
AMD Ryzen 5 3600x +Stock Wraith hűtő
Gigabyte Radeon R9 270X (Ez még a régi konfigból lett átemelve, míg meg nem jön az utód)
ADATA Gammix S11 Pro, a 2., PCI 3.0-ás portban (Win 10 Pro 64 bit , meg kb még 5 program)
G.Skill DIMM 16GB DDR4-3200 kit(F4-3200C16D-16GVKB, Ripjaws V)
BeQuiet Pure base 600 Window
BeQuiet Power Zone 750W
Telepítés után minden drivert frissítettem, ahogy a BIOS-t is.
Semmi OC, minden alapon. Energigazdálkodási séma a W10-ben: Ryzen balanced(vagy mi a bánat, nem ugrik be a pontos neve)


Egyelőre a gyári hűtő van felapplikálva, míg a MSI-től jövő Cooler Master Masterliquid ML240L meg nem érkezik. Lehet, hogy ez a ludas, de azt vettem észre, hogy az alaplap CPU FAN1-re(azt hiszem ez a neve, akárhogy is hívják, a leírás szerint oda kell dugni) kötött CPU-ventillátor meglehetősen "ugrálós": Jól hallhatóan tologatja fel-le a fordulatszámot, de mintha nem nagyon lenne "érzéke" hozzá, nagyokat ugrik, amiket szerintem a proci terhelés-változása és/vagy hőmérséklet-ugrálása nem indokol, legalábbis nem ilyen ugrásokat. (stock hűtővel használtam eddig egy Phenom II X4 960T-t, az soha nem csinált ilyet, akkor sem, amikor stock(!) hűtővel unlockoltam mind a hat magot és úgy játszottam vele)
Átpasztáztam, kapott MX-4-et, talán kicsit javult a dolog (legalábbis a hűmérséklet talán moderálódott), de igazából egy ide is beszúrható, terhelést-fordulatszámot-hőmérsékletet mutató programmal nem rendelkezem(ha van titkos tipp, szívesen fogadom, és akkor bővítem a leírást), csak a Remote System Monitorral, mobilra.

Kettő telepített játékkal tudom a dolgot tesztelni: WoT és Minecraft(java).
-Előbbi nagyszerűen szétosztja a terhelést a magok között, 15%-on fut a proci átlagosan, minden szálat megdolgoztatva , GPU 100%-on, ami miatt nem igazán hallom a CPU ventillátorát.
-A Minecraft ráül a CPU 6. magjára és melengeti magát kb 80-90%-on. Miután ez az optimálatlan kódhalmaz kb használja a GPU-t, ezért tisztán hallható a ventillátor "duruzsolása"(Van Win10-es verzióm is, de oda nem sikerült konvertálni a dolgokat tisztességesen).

Szerintetek ez normális?Ez valami Ryzen 3××× sajátosság? Vagy az MSI dolga?

Köszi előre is!

(#21955) Gomisan


Gomisan
tag

Sziasztok,

Ryzen 5 3600 órajelére a win10 teljesítménymonitora ill. a HWmonitor nevű progi is 4ghz-et ír ki (terhelés nélkül, alap windows-ban, a proci kihasználtságára is 1-2%-ot írnak ki nyugalmi állaptban, tehát nem használja semmi). Ez normális? Vagy valami tuning beállítás be lehet kapcsolva BIOS-ban? Amúgy semmi gondom nincs, csak furcsállom, mert ugye 3600hz lenne az alap órajele, nem?

(#21956) bobalazs válasza Sztyepadzso (#21954) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Alaplap biosában, biztos van olyan funkció, állíts be egy hőmérséklet határt. Lehetőleg jó alacsonyat és akkor folyamatosan tekerni fog a cpu venti és nem föl-le.

(#21955) Gomisan

Normális, gyárilag boostol alapban terhelés nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#21957) Sztyepadzso válasza bobalazs (#21956) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi a választ, utánanézek! Annyit még kérdeznék, hogy ha a vízhűtés megjön, annak milyen a hőmérsékletfüggése? Saját maga kalkulálja a ventilátorok fordulatszámát a víz hőmérsékletéből, vagy CPU-alaplap páros ad neki hozzá adatot?

Addig beszúrom ezt a videót, ez a Wot közben mutatja a teljesítményadatokat a telefonon(minecraftot nem vettem még fel eddig) . Kb a 8. másodpercnél látható egy szép nagy hőmérséklet-ugrás, 63°C-ról 73,8°C-ra, átmenet nélkül. Ugyanakkor utána a hűlés lépcsőzetesen megy, kb 1 másodpercenként vesz mintát. Aztán 17 másodpercnél megint egy ugrás, 78, 5°C-re, aztán megint hűlés :F
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21958) bobalazs válasza Sztyepadzso (#21957) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lődd be 70 fokra. Vízhűtésem nincsen nem tudok róla nyilatkozni. Gondolom azon is ventik hűtik a radiátort?, azt meg gondolom alaplap szabályozza.
Keresd meg a legmagasabb, elviselhető ventilátor fordulatszámot, ami stabilan tudja tartani az adott hőfokot, mondjuk 70 fokot.

(#21959) CirrMee válasza Sztyepadzso (#21957) üzenetére


CirrMee
addikt

Szvsz nincs ennek semmi baja. A megugráskor ugrik a fogyasztás is, ott az ok-okozat.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#21960) Sztyepadzso válasza CirrMee (#21959) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi a tippet, de én - főleg az első ugrást nézve - nem ezt látom: a teljesítményfelvétel gyakorlatilag stagnál ennél, apró, tizedwattos ugrások vannak csak, és láthatólag sűrűbb mintavételezés.

Itt ha van egy ugrás, az szerintem lehet 15 W is, mert ha ennyi kell a renderhez, annyit vesz fel. De a hőmérséklet nem hiszem, hogy ugrik ekkorát két mintavétel között, hacsak ki nem hagy egy-kettő mérést. Valamennyire szerintem ennek is egy emelkedő görbét kellene leírnia, köztes hőmérsékletekkel, csakúgy, mint a hűlésnél. akkor talán nem pörögne fel így(egyszerűen nem hallom, hogy igazodna a terheléshez-vagy visít(relatíve), vagy nem hallom...)

(#21961) Sztyepadzso válasza bobalazs (#21958) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ma turkálok egyet mindeképp a BIOSban, köszi.

(#21962) Iroil


Iroil
tag

Köszönöm a válaszokat!
A gépem leírása:
Asrock H110M-DGS alaplap
Intel Pentium G4400 Processzor -amit lassan cserélek-
HyperX Fury 8GB DDR4 2133mhz ram
Nvidia GeForce GTX 750Ti 2GB GDDR5
1TB WD EZEX BLUE HDD
FSP HEXA+ 400W táp
aztán lassan egy 250GB-s SSD is fog jönni a gépbe..
+ Windows 10 Education 64bit-es OP rendszer
A játék jelen esetben a Fortnite lenne,ja és csak ennél a játéknál fordul elő.

A proci hőmérséklete játékon kívül: Min.:37 Max.: 44
A proci hőmérséklete játékon belül: Min.: 40 Max.:51
A proci kihasználtsága játékon belül: Min.: 52 Max.:100

Milu

(#21963) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Tippem szerint folyamat 100%ban van a procid játék közben, menüben mehet le 50% körülire. Feladatkezelőt ha elindítod ahol van a grafikon, majd játszol egy kicsit leteszed tálcára rá tudsz nézni hogy menniy volt a kihasználtság, alt taboláskor úgyis látod majd, hogy visszaesett a terhelés.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#21964) Rekro


Rekro
aktív tag

Helló!

Adott egy ryzen 3700x proci amihez vettem extra hűtész. Ha a gyári hűtést eladom és esetleg lesz valami gond a procival gariztatásnál lehet gond, hogy nincs meg a gyári hűtés? (elég kis eséllyel történik meg, de 4-5k-ért nem biztos hogy kockáztatnám egy ilyen procinál ha gond lenne :DDD )

köszi

(#21965) dugo_ válasza Rekro (#21964) üzenetére


dugo_
veterán

Nem feltétele a garanciális ügyintézésnek a doboz és az egyéb tartozékok megléte.

(#21966) Sztyepadzso válasza dugo_ (#21965) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nem akarok hülyeséget írni, de pont, mintha a 3600x-em dobozán / bent a dobozban lett volna valami erre vonatkozólag. (otthon megnézem)

[ Szerkesztve ]

(#21967) dugo_ válasza Sztyepadzso (#21966) üzenetére


dugo_
veterán

A szériaszám van rajta a dobozon, de ez megtalálható a procin is.

Egyébként pedig bármit írhatnak rá, az nem fogja felülírni a hazai jogszabályokat.

(#21968) Krissz1996 válasza rlazol (#21948) üzenetére


Krissz1996
lelkes újonc

Valószínű , mivel hívott hogy nagyon melegszik felment 100fokra tán és kikapcsolt a gépe vissza se birta kapcsolni gondolom ekkor történt a proci kiégés aztán vitte az üzletbe hogy mi a gond és megalapították hogy nem jó a processzor az elv társ meg arra jutott hogy egy nem működő hibás nem original procit adtam el neki , meg valamit nem küldtem el az alaplap hátuljára (én se tudom miről beszélt saját menet van a hűtőnek az alaplapban.

(#21969) Sztyepadzso válasza dugo_ (#21967) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én Ausztriában éleky itt a dobozon rajta van, hogy visszaküldés kizárólag eredeti csomagolásban.

(#21970) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
használok egy fotó manipuláló programot, ez elég számítás igényes, egy nagyobb kép manipulálása akár 40 percig is fut. Nézegettem közben a task managert és az Aidat is, a merevlemez terhelése kb 1-2%, a processzoroké 45-50%. Valaki legyen szíves világosítson fel, miért csak ennyire terhelődik, lehet hogy a memória sebessége a szűk keretmetszet(667 mhz), ezt melyik programmal lehete igazolni, cáfolni? Mindegyik processzormag terhelése közel azonos. Akkor ezek szerint ez a program támogatja a több szálon futást, annak ellenére hogy csak 32 bites, vagy hogy van ez?
Csatoltam pár képet. I5-2400 16GB ram.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#21971) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

Sziasztok

Asus rög b450 F gaming lap és egy ryzen 5 2600 X mellé maximum milyen gyorsaságú memória mehet? Pl egy 3466 ost vagy max 2933 ?

(#21972) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Kifogytam az MX4-ből, van valami ami esetleg jobb azóta? Vagy maradjak nála.

Üdv.

(#21973) solfilo válasza Raz3raddict (#21971) üzenetére


solfilo
veterán

Mehet simán a 3466Mhz-es is, a hivatalos support tart csak 2933MHz-ig, felette OC-nak számít.
3200Mhz alá nem adnám, be is kérdeznék a proci topicjába, hogy van e olyan aduász RAM KIT, amit nyugodt szívvel ajánlanak, mert simán menni fog a 3200Mhz vagy magasabb órajel XMP profil aktiválásával.

(#21972) banderasz77: a választ ugyan nem tudom, de láttam egy két topicban monstanság is MX4 ajánlást, szerintem mehet nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21974) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

i5-8600K , vagy Ryzen 2700x-et ajánlanátok 2K-ra, GTX 1080 mellé?
Nem nagyon találok olyan tesztet, ahol az intel 6 magja elfogyna és a Ryzen felül kerekedne.
Illetve 2560X1440 felbontáson a kettő között már nincs is különbség szinte.
A puszta erő számítana kizárólag, olyan szempontokat ne vegyünk most figyelembe, fogyasztás, ár/érték arány, melegedés, stb...
Remélem tudnátok tanácsot adni, köszönöm szépen előre is! :R

(#21975) solfilo válasza Rendo84 (#21974) üzenetére


solfilo
veterán

Nagyon kevés játékban lehetne hátránya a 8600K-nak, hogy csak 6 szálas, de ugye jövőre jönnek a 8 mag, 16 szálas konzolok, elképzelhető, hogy egyre több sok szálat igénylő játék lesz. Ettől még játékra kiváló a 8600K, csak nem mindegy, milyen áron vennéd.
2700X helyett amúgy Ryzen 5 3600-ban gondolkodnék, jobb az egy szálas teljesítménye, tehát játékra jobb, van 12 szál (~8700K), így valamivel időtállóbb, mint a 8600K. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21976) Rendo84 válasza solfilo (#21975) üzenetére


Rendo84
senior tag

Értem köszi!
De gondolom ha SLI-t szeretnék, ami persze nem annyira ajánlott, arra egyértelműen a Ryzen 3600 ajánlottabb? Vagy a Ryzen 2700X?

(#21977) solfilo válasza Rendo84 (#21976) üzenetére


solfilo
veterán

SLI-t én semmiképp nem vennék. :)
Ezt már inkább vásárlási tanácsadó topicban kéne kérdezni, mondjuk itt: Milyen processzort vegyek?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21978) Sztyepadzso válasza fartfun (#21970) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Az szerintem segítene, ha tudnák a forumozók, hogy milyen "fotó manipuláló" programot használsz.

(#21979) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Üdv,
Van egy AsRock X470 Taichi lapom és OC-znám a R5 2600-as procimat. Van valami amire érdemes odafigyelnem? Eddig csak inteles procit húztam gond nélkül,AMD-nél még OC szűz vagyok :B Illetve kell valami beállítás hogy ne az legyen a vége,hogy 0-24-be fog majd mondjuk 4Ghz-en menni minden mag hanem idle-ben levigye az órajelet/voltot? :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#21980) Viktor77 válasza AsakuraDave (#21979) üzenetére


Viktor77
titán

1. Itt kérdezd meg. [link]
2. Csak két külön energiasémával fog menni amit szeretnél, amúgy 0-24 maxon fog járni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21981) pele81


pele81
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Adott egy gigabyte z370 aorus ultra gaming lap, és egy i7 9700k processzor. Minden alapon van, semmit nem húztam mégis össze vissza ingadozik a cpu package hőmérséklet terhelés közben, korábban 4900Mhz-n sem érte el a 80 fokot, most pedig stock - on is 90 körül van! Mi lehet az oka? Előreis köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#21982) fartfun válasza Sztyepadzso (#21978) üzenetére


fartfun
tag

Nem hiszem, hogy releváns infó a program neve.

(#21983) CirrMee válasza fartfun (#21982) üzenetére


CirrMee
addikt

használok egy fotó manipuláló programot, ez elég számítás igényes, egy nagyobb kép manipulálása akár 40 percig is fut. Nézegettem közben a task managert és az Aidat is, a merevlemez terhelése kb 1-2%, a processzoroké 45-50%. Valaki legyen szíves világosítson fel, miért csak ennyire terhelődik, lehet hogy a memória sebessége a szűk keretmetszet(667 mhz), ezt melyik programmal lehete igazolni, cáfolni?

i5 2400 esetén ez 1333 -as modul lesz. Már most mérget vehetsz rá, hogy az nem lesz szűk keresztmetszet - illetve nincs ott semmiféle szűk keresztmetszet.

Mindegyik processzormag terhelése közel azonos. Akkor ezek szerint ez a program támogatja a több szálon futást, annak ellenére hogy csak 32 bites, vagy hogy van ez?

Mivel nem vagy hajlandó a kérdezőnek válaszolni, csak saccolni lehet, hogy valószínűleg támogatja. Amúgy nem tudom miből veszed, hogy egy 32bit -es program nem tud több szálat használni.

Nem hiszem, hogy releváns infó a program neve.

Semmi gond, de akkor a jövőben ne is várd el a segítséget...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#21984) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

Itt talán elöbb kapok választ a kérdésemre. Laptopot cserélnék méretben kisebbre. A jelenlegiben egy 3. generációs i7 3630qm van. Egy 4. vagy 5. generációs i5 u végződéssel mennyivel lehet lassabb alap felhasználásnál? Nálam ez kb 4-6 böngészőfül,torrent,meg néha ps/excel használatot jelent.

(#21985) bobalazs válasza kuntics (#21984) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Talán ha konkrét lenne a kérdés, pl. hogy melyik i5u processzorról van szó akkor meg lehetne válaszolni.
Ha az órajel hasonló, nem lesz nagy visszalépés.
A Hyperthreading (+4 szál) miatt lehet visszalépés de nem számottevő. Megfelelően magas órajelű i5el még jól elleszel.

(#21986) kuntics válasza bobalazs (#21985) üzenetére


kuntics
aktív tag

Látszik nem igazán értek hozzá :( 2 típust néztem, thinkpad x240 és x250. A benne lévő procik pedig i5 4300u és i5 5300u

De szerintem az i7 sincs nálam kihasználva,a fentebb leírt dolgokon kívül nincs nagyon másra használva.

(#21987) bobalazs válasza kuntics (#21986) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesítménybe mindkettő i5 hasonló. az 5300ast válaszd ha egy árban van. Böngészésben nem hiszem hogy nagyon észrevenni a különbséget.
Psben a render, feldolgozás kétszer annyi ideig tart, mert i7 azért erősebb arra a célra.

[ Szerkesztve ]

(#21988) chris0000


chris0000
őstag

hi.nem tudja vki,h melyik IGP tudja a 4K megjelenítést?(melyik szériától)
a 3570K IGP-je megbírkozik simán a FHD-vel,de így kimarad a 4K filmek lejátszása...most egyelőre nem akarok venni dedikált VGA-t.thx.üdv.

(#21989) bobalazs válasza chris0000 (#21988) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Intel UHD graphics 7. gen már biztosan.
a Hd graphics 630 is támogat 4096x2304@60Hz

[ Szerkesztve ]

(#21990) chris0000 válasza bobalazs (#21989) üzenetére


chris0000
őstag

így igaz...Kaby Lake-től felfele... [Intel Graphics Technology] 4K support
berakom ide is ha vki keresné a fórumon később...
Intel UHD graphics 7. gen már biztosan.
a Hd graphics 630 is támogat 4096x2304@60Hz
thx.üdv.

(#21991) solfilo válasza chris0000 (#21990) üzenetére


solfilo
veterán

Hogy teljes legyen a kép: AMD-nél 4K lejátszáshoz Raven Ridge kell, Vega IGP-s procik, pl.: Athlon 200/220/240GE, Ryzen 3 2200/3200G, Ryzen 5 2400/3400G.
Filmekhez elég elvileg a korábbi Carrizo (A8-7680) és az utána jövő Bristol Ridge (Ax-9xxx) is, de youtube gyorsításhoz kell a Vega IGP.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#21992) chris0000 válasza solfilo (#21991) üzenetére


chris0000
őstag

thx a + infot.üdv.

(#21993) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Van egy AMD A6-5600K és egy ASRock FM2A55M-DGS alaplapom. A processzort LC-Power LC-CC-95 hűtővel hűtöm. Régebben a processzort 4,4 Ghz-en járattam gond nélkül. Most már nem megy, csak 4,3-an. A Prime95 teszten az egyik magnál hibát jelez. Mi az oka ennek?
Illetve egy másik kérdésem is lenne, mely lehet kapcsolódik ehhez. A fél éve egy ideig használtam a SpeedFan-t, hogy egy adott karakterisztika alapján pörgesse a ventilátort. Sokáig nem vettem észre de a Fortnite játékot elindítva, a BattleEye anti-cheat rendszer miatt a SpeedFan nem látta az érzékelőket, így onnantól nem emelte a ventilátorok fordulatszámát. Tehát elég szépen felmehetett a processzor hőmérséklete. Ez járhatott valamiféle degradálással? Stabilitási gondot azóta nem érzékelek.
Sőt, most újra kipróbáltam. Feltettem a SpeedFant újra, és játék közben megnéztem mennyire fő meg a processzor. 76 celsius fok felé nem ment. Bár most elég hűvös van a szobában.

indul a sörös aludni

(#21994) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Melyik az az AM4-es AMD, amivel meg van egy I5-4690 szint (akár tuninggal)? Használt is lehet.

Üdv.

(#21995) bobalazs válasza banderasz77 (#21994) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

1500x ?

[ Szerkesztve ]

(#21996) banderasz77 válasza bobalazs (#21995) üzenetére


banderasz77
addikt

Megnézem, köszönöm.

(#21997) Atomixx


Atomixx
tag

Üdv
Beüzemeltem egy régebbi AMD Athlon II gépet, le van fixálodva a szorzó, nem mozdul.
Lap jó, volt ugyanilyen cpu, az jól ment benne, utolsó bios benne, állandóan 800Mhz-en megy, kissé fura volt wint rakni..
Láttatok már ilyet? szerencse hogy filléres cpu de nem ártana ha rendesen működne :D

[ Szerkesztve ]

<~>

(#21998) pet007 válasza Atomixx (#21997) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha friss a win akkor egy bios resettel kezdenek.

(#21999) CirrMee válasza Atomixx (#21997) üzenetére


CirrMee
addikt

Ez a CnQ low órajele, szóval vagy valami el lett állítva a BIOS -ban, vagy az nem támogatja a procit, vagy a heteske (és/vagy valami driver) nem kóser.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#22000) Atomixx


Atomixx
tag

reset volt bios frissités után, ugyanaz.
Minden támogat mindent!
Volt itt teljesen ugyanilyen proci, átrakva, az jól megy, ez a proci másik ugyanilyen alaplapban ugyanezt csinálja. Semmi driver nem kell a rendes működéshez, már installkor látni a gyorsabb működést. Volt/van itt pár gép, de ilyet még nem láttam :D

<~>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.