Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21901) pocokoli


pocokoli
csendes tag

Sziasztok,érdeklődnék,adott egy processzor intel i7 8700k,neten vásároltam a jófogáson,sajnos amit kaptam szerviz szerint zárlatos hibás,az lenne a kérdésem hogy a gyári garanciát hogyan tudom érvényesíteni ami állítólag 3 év,Sajnos akitől vettem nem tudom elérni sehol valószínűleg átvert tudta hogy rosssz,vagy mit tudok csinálni valakinek van ötlete?
Láttam 3 éve ugyanígy átvert valakit :/
Garanciája győrbe szól szerintetek cserélik?
Üdv
Olivér

Olivér

(#21902) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! Nézegettem Youtube-on I9 9900K vs Ryzen 9 3900x játék teszteket, és azt vettem észre hogy az AMD-nél sokkal simább, folyékonyabb a kép mint az Intelnél, a kevesebb fps ellenére is. Lehetséges ez vagy csak a felvételben lehet eltérés és azt láttam?

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#21903) solfilo válasza Lézerparaszt (#21902) üzenetére


solfilo
veterán

Ha két külön videó, akkor nem igazán összehasonlítható, eltérhet a RAM, a VGA, sok minden. Ha összehasonlítós videó, akkor én elhinném, amit látok. Az elképzelhető, hogy a több szál miatt simább a játékmenet, bár kétséges, hogy van e bármi, ami 16 szálnál többet is le tud kötni. Szóval azért elég hihetetlen elsőre. :)

solfilo

(#21904) Lézerparaszt válasza solfilo (#21903) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Egymás mellett fut a két videó általában, és nem egy videóban figyeltem meg. Régen volt ilyen városi legenda, hogy az AMD nagyon "smooth", míg az Intel mikrolagos. Akkor tértem át Intelre mikor kijött a SW:TOR, azóta nem volt AMD-m, de most ezt a kettőt nézegetem, melyik milyen lenne.

A játék az nem játék!

(#21905) solfilo válasza Lézerparaszt (#21904) üzenetére


solfilo
veterán

szerintem linkeld a videót, lehet többeket érdekelne :)

solfilo

(#21906) Lézerparaszt válasza solfilo (#21905) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Ezeket néztem: Link 1, Link 2, Link 3, Link 4

A játék az nem játék!

(#21907) oba


oba
addikt

Sziasztok!

Adott egy i5-9400F proci és egy Cooler Master Hyper T20 -as hűtő rajta. Nem tudom, hogy elégedett legyek e ezzel a hűtővel vagy sem, főleg, hogy terhelés alatt elég hangos tud lenni. Rakok be idle és aida stress teszt képeket is. Szerintetek van miért aggódnom az értékek miatt? Különösen a cpu pacakge és IA cores hőfok az ami nem tetszik, bár nem tudom azok mik pontosan. Előre is köszi a helpet :)

idle:

Aida terheléses teszt alatt:

(#21908) FatCutter válasza oba (#21907) üzenetére


FatCutter
kezdő

Egyszer már írtam, hogy az csak egy 2 hőcsöves "hűtő". Szarabb, mint a gyári.
Nem tudom, hogy a Cooler Master miért égeti magát ilyen szarral. :(((

Egy tisztességes 4 hőcsöves hűtő kell oda, pl. Arctic Freezer 33, Hyper 212.

(#21909) oba válasza FatCutter (#21908) üzenetére


oba
addikt

Igen, tényleg egy fos amúgy. Legalább csendes lenne... de még az sem. Megy a süllyesztőbe.

(#21910) Marco Lahb


Marco Lahb
csendes tag

Jó estét!

Komponenseket akarok tesztelni asztalon, mielőtt beszerelném a házba.
A kérdésem az, hogy a processzorra muszáj ráraknom a hűtőt ahhoz, hogy megnézzem, POSTol-e a gép?
Azt tudom, hogy a cpu fan headerre rá kell dugni egy ventit, mert kiabál a BIOS miatta, de a proci a POST alatt nincs kitéve olyan terhelésnek, ami miatt indokolt lenne, hogy rárakjam a hűtést, ugye?

(Ez azért releváns, mert nagy a kezem, és nem akarom a léghűtés bordáját rárakni a procira, amíg nem dugtam be minden csatlakozót az alaplapra, máskülönben nem férnék el kényelmesen.)

(#21911) FatCutter válasza Marco Lahb (#21910) üzenetére


FatCutter
kezdő

Öld meg a procit azonnal hűtés nélkül, és csodálkozz utána, mint egy kezdő IDIÓTA!
POST alatt pont durva terhelésnek vannak kitéve a procik!

Kézméret: vannak hurkaujjú agysebészek is és azt az 1 mikrométert sem szokták elcseszni.

(#21912) Marco Lahb válasza FatCutter (#21911) üzenetére


Marco Lahb
csendes tag

Nos, azt hiszem ezért kérdez az ember, mert nem tud valamit. Köszönöm a választ, talán most már kevésbé vagyok idióta.
Én nem születtem agysebészhez illően biztos kezekkel, így majd eldöntöm, hogy vagy nem csináltok előtesztelést, vagy 2szer pasztázok.

(#21913) FatCutter válasza Marco Lahb (#21912) üzenetére


FatCutter
kezdő

Az 50MHz-es 486-osok óta kötelező a processzorhűtő használata!

(#21914) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy az alábbi CPU konkrétan ennyire gyenge vagy egyéb problémám lehet? ( Processzor típus: Intel® Core™ i3 Processzor • Számozás: 5005U)

Laptop teljesen kitakarítva és újrapasztázva. Amint bekapcsolom a gép ventillátor pörög ezerrel illetve az alkalmazások eszméletlen %-ban használják a processzort. Egy egyszerű Office munka alatt is azt érzem, hogy felrobban a laptop. Van valami tippetek vagy a processzor kuka ? (Vírusra ne gondoljatok.)

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#21915) Earthadam


Earthadam
újonc

Sziasztok!

Most vettem egy Ryzen 5 2600x procit, aorus b450 pro alaplapba raktam bele és egy BeQuiet pure Rock hűtőt raktam rá a gyári pasztával. Olyan gondom van, hogy a hőmérséklet ugrál, azaz alapból olyan 32-36C és aztán egyik tized másodpercől a másikra 46-48C-re emelkedik és utána szépen visszalépeget majd megint. Core temp-el nézem a hőmérsékletet vagy a gyári alkalmazással ott írja ezeket. Speccy viszont 90fokot ír. ilyenkor semmi terhelésen nincs a proci. Ha 100%os stress test-et nyomok rá akkor felmegy kb 72-74C-re (core temp/gyári progi) viszont a speccy 120fokot ír. Ilyenkor az ingadozás is abba marad. A proci nincs húzva.

Kérdésem, hogy ez normális vagy, hogy mi lehet ez?

Előre is köszi!

(#21916) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok!

Ryzen 3 2200G CPU-n érdemes kikapcsolni a Spectre/Meltdown védelmet az InSpectre-el?

:R

(#21917) hokuszpk válasza FistXL (#21916) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mindenkeppen, mert a Meltdownban egyaltalan nem erintett, a Spectre eseten meg reszlegesen, es azt is az eddigi kutatasok alapjan csak elmeletileg.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21918) hokuszpk válasza Earthadam (#21915) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

coretempet hanyagold, hasznalj helyette hwinfot.
a homerseklet ugralas teljesen normalis, a proci adott ido alatt nagysagrendel tobbszor valt allapotot, mint a barmelyik megelozo konstrukcio, amit a hutes nem tud lekovetni.
mondjuk mivel Be Quiet! hutorol van szo, es ezekbol mostanaban eleg sok a pupostalpu peldany, nezd meg tolomerovel vagy valami hasonloan sik eszkozzel, hogy a huto talpa tenyleg sikban van-e ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21919) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vótmá?

New Chinese x86 Zhaoxin processor leaked. Next-gen architecture has IPC like Skylake / Zen 2
Zhào xīn means trillion core.

:Y

[link] https://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=cs&tl=en&u=https%3A%2F%2Fwww.cnews.cz%2Fprocesor-via-zhaoxin-kx-7000-unik-geekbench-nova-architektura-vysoke-ipc%2F

(#21920) Tiesto222


Tiesto222
tag

Sziasztok!

Főként játékra használom a gépem és ezért egy uj videókártyát szeretnék venni. Amit kinéztem az egy gtx 2060. A processzorom maradna és az lenne a kérdés , hogy élhető lesz igy ez a rendszer?
Jelenlegi gépem:
MSI B150M MORTAR
INTEL Core i5-6500 3.20GHz
Hyper 8GB DDR4
Gigabyte Geforce GTX 960 ( ez helyett lenne a RTX 2060)

21:9 es monitorom van és 2560X1080 felbontáson szeretnék játszani minnél jobb grafikai beállitásokkal.
Tudom ,hogy kicsit régi már a processzorom de elég lenne az újabb játékokhoz?
Sajnos semmi tesztet nem találtam amivel régebbi processzorokat teszetlnének uj videókártyákkal.

(#21921) pet007 válasza Tiesto222 (#21920) üzenetére


pet007
aktív tag

Youtubon van rengeteg video, erdemes azokat megnezni es az alapjan donteni.

(#21922) tibi683


tibi683
tag

Kicsit off:
Ryzen váltás miatt eladó lesz egy FX8350 körülbelül mennyiért lehet elpasszolni? :)

(#21923) solfilo válasza tibi683 (#21922) üzenetére


solfilo
veterán

aprón ez a kínálat: [link]
itt meg nem off: ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás

solfilo

(#21924) tibi683 válasza solfilo (#21923) üzenetére


tibi683
tag

Nem találtam a topicot, hálás köszönet :R

(#21925) Rockland


Rockland
tag

Heló, van egy fx8350-em és hirtelen elszokott menni az áram ilyenkor megbolondul a gép default-ra állítja a dolgokat indításnál vagy valami ilyesmi, és bekapcs után csak 4 magot lát a gép, hogy tudnám a másik 4-et előhozni? :F (lap:gigabyte ga 990fxa-ud3)

(#21926) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Adott egy AMD Ryzen Threadripper 2990WX egy GIGABYTE X399 AORUS XTREME lapban, 2x32GB (2x4x8GB) Corsair Vengeance PRO RGB 3200MHz-s ramokkal. A problémám az, hogy mind a 8 modul bent van a lapban, mind a 8 modul világít szépen, de csak 6db-ot regisztrál a lap. Az 1. és 2. slotban lévők nem mennek, de világítanak. Így csak 48GB ramom van a 64GB helyett. Valakinek valami ötlet esetleg?

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#21927) solfilo válasza dav<3 (#21926) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Ötletem nincs, de tennék egy próbát a TR4 topicban is.

solfilo

(#21928) dav<3 válasza solfilo (#21927) üzenetére


dav<3
tag

Rendben, köszi! :R

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#21930) #78600448


#78600448
törölt tag

Üdvözlet.

Adott egy Gigabyte GA-EP43-UD3L-s lap.
Támogat Q-s procikat. Szerintetek melyiket pattentoljam bele ami a jól húzhatók közé tartozik?

(#21931) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

Gép építésbe fognék. Mit ajánlotok, milyen procit? Intel? AMD? Az ár legyen 50k környéke

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21932) Viktor77 válasza cellpeti (#21931) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21933) cigam


cigam
félisten

Hogyan lehet kinyomozni, hogy mit tud az AMD E2-7015 CPU? Eddig egy Asus laptopban láttam, de magáról a processzorról semmit nem találtam az interneten, és maga az Asus ügyfélszolgálat sem túl informatív:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21934) solfilo válasza cigam (#21933) üzenetére


solfilo
veterán

Ez vélhetően valami macskás cucc, Puma vagy Carrizo-L.
Olyan, mintha el lenne írva a típusjele.
E1-7010 pl létezik, 2 mag, 1,5GHz, 1MB L2 cache

A lényegen sajnos nem változtat, hogy tényleg elég gyenge, 2 mag csak, alacsony órajelen. Max türelmesebbeknek netezni, másra nem hinném, hogy jó.

solfilo

(#21935) cigam válasza solfilo (#21934) üzenetére


cigam
félisten

Pedig állítólag létezik. [link] Pont azért lennék rá kíváncsi, mivel nincs az AMD hivatalos listáján. Miket módosítottak rajt, hogy egy másik modellszámot kapott. Viszont annyira nem, hogy 70k-t kiadjak érte, és még akkor sem biztos hogy kiderül a turpisság.
Én pl. 4 magra tippelek, merthogy E2-es, de ugye a leírás szerint dual-core. Az elképzelhető, hogy selejt, de 2 maggal még működő E2-7110-es?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21936) solfilo válasza cigam (#21935) üzenetére


solfilo
veterán

itt 4 magosról írnak :D

solfilo

(#21937) cigam válasza solfilo (#21936) üzenetére


cigam
félisten

Pláne!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21938) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Sziasztok,

valakinek ötlete lenne erre a problémára?
alulfeszelve van a proci és 10 fok különbség van egyes magok között, azon felül hogy alapjáraton is iszonyat meleg a processzor.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#21939) cigam válasza MontyCrew (#21938) üzenetére


cigam
félisten

A kupak alatt nem egyenletes a paszta eloszlása?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21940) MontyCrew válasza cigam (#21939) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Nem volt szétszedve, gyári a ragasztás. Az a durva h ezt egy brutal épített vizhutessel produkálja

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#21941) pet007 válasza MontyCrew (#21940) üzenetére


pet007
aktív tag

Lehet hogy ott a gond akkor azzal az epitett hutessel nem lesz koser valami, blokk a procin rendesen felfekszik?

(#21942) MontyCrew válasza pet007 (#21941) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Előtte a léghűtéssel meg rosszabb volt :(

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#21943) Krissz1996


Krissz1996
lelkes újonc

Sziasztok . Van egy gomdom. Eladtam a processzoromat nálam jól működött mint mikor megvettem újanta (1eves most) kifogastalanul ment . Elküldtem az illetőnek erre hív hogy tulmelegszik meg kikapcsol a gépe , rossz processzort adtam.el.neki , de mikor tudom hogy jó semmi baja nem volt mielőtt elküldtem előző nap is használtam gond nélkül mi lehet a gond? Valamit elszurt az illető vagy csak ki akar cseszni velem hogy rosszat küld vissza hogy fizessek neki mert nem jó ami igaztalan mivel tudom hogy jó amit eladtam.

(#21944) dugo_ válasza Krissz1996 (#21943) üzenetére


dugo_
veterán

Lehet csak szarul rakta vissza a hűtést, vagy alapból alulméretezett volt az új (feltételezhetően erősebb) procihoz...

Ha nem vállaltál rá garit, akkor én elengedném a dolgot.

(#21945) Krissz1996


Krissz1996
lelkes újonc

Van gari vele még de ő csak azon van hogy hibás procit adtam el neki a szaküzletben ezt mondták neki. De hát nálam működött akkor nem értem , valszleg csak hazudik és vissza akar küldeni egy hibasat hogy kifizessem vissza és megtartsa a jót.

(#21946) MontyCrew válasza Krissz1996 (#21945) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Ha van ra garancia akkor van sorozatszam is a papíron! Így le tudod ellenőrizni hogy azt kapod e vissza amit küldtél. De én csak azután fizetnem vissza, hogy visszaküldi azt amit kapott és bebizonyosodik nálad is hogy túlmelegszik.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#21947) Devas válasza Krissz1996 (#21943) üzenetére


Devas
őstag

Lehet nem (jól) tett hővezető pasztát a proci és a hűtő közé.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#21948) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!
Nagyon ostoba kérdésem van... Hat éve nem szreltem gépet 0-ról, és most itt van egy új gép, édesanyámnak, AMD Athlon 200 GE BOX procival. És a hűtő aljára van valami kenve. Ez paszta, ezek szerint nekem már nekem odatennem semmit?
köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#21949) Viktor77 válasza rlazol (#21948) üzenetére


Viktor77
titán

Így van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21950) Iroil


Iroil
tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés,de sajnos nem találtam meg a megfelelő topikot az enyém pedig törlésre került.
Nos,lenne egy Intel Pentium G4400-as processzorom -tudom gyenge meg stb. de még pár évvel ezelőtt egy elég jó budget szettbe vettem.-
Nos,lenne egy bizonyos játék amibe ha belépek van hogy 4-5 másodpercekre fagy a kép és hang. A kép befagy,a hang elmegy ts-ről a játékból és mindenhonnan,szinte megszűnik jelet adni a gép.
Azon gondolkodtam ez az elavult processzor miatt lehet? Esetleg HDD geb*sz?
Fogalmam sincs mitévő legyek,annó csinálta ezt,újra pasztáztam és minden okés,tegnap előtt újrapasztáztam -a régi paszta még bőven elég volt hisz pár hónappal ezelőtt kentem újra- és semmi változás.
Esetleg egy erősebb processzorral nem lenne baj? Fogalmam sincs mi lehet a probléma.
A hdd-m HardDiskSentinel szerint: [link]
Próbáltam a gép teljesítményét MSI Afterburnerben és Razer Cortex alkalmazással húzni, külön-külön de még egyszerre is próbálkoztam,de semmi.
:( :( :(

Milu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.