Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Whatsappon... dude...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Felét nem értem, de biztosan jól szórakoztál, és tudod, mit csinálsz.
Valahol szerintem már ott tartunk informatikában, ami olyan mélység, hogy tkp. talán fölösleges.
Tudod, az 1000 éves vicc: "Ha nem lenne PC, nem lenne az a munka, amit azzal kell elvégezni..." Vagy ilyesmi.
Nem vagyok informatikus, nem értek ehhez a világhoz, kb. valami dereng bizonyos szavakat látva, de inkább semmi.
Szóval, fú. Aki így próbál lehúzni, és akit le akar húzni, az mégsem megy be az erdőbe... Respect.
Túl van bonyolítva az élet.
Oké, BOOMER OFF.

(#3) totron


totron
addikt

A tl;dr-be beleférhetett volna, hogy mi volt a kamu munkakör.

(#4) zone válasza zolikaDB (#2) üzenetére


zone
őstag

Általában az egyszerűbb átverésekhez vagyok szokva, ez már nekem is túl volt bonyolítva. Gondolom valami nagy halra várnak, azért áldoznak be az elején egy kis kriptót, ami lehet, hogy alapból lopott volt.

(#3) totron
"adat optimalizálás" - igazából lényegtelen, mert valójában semmit nem csinálsz, csak 2 gombot nyomkodsz felváltva.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5) dabadab


dabadab
titán

"Rögtön tudtam, hogy ez egy átverés, így természetesen igent mondtam."

:DDD

DRM is theft

(#6) e-newsee


e-newsee
addikt

Tehát, ha jól értem, le akartak húzni téged, de te húztad le őket 62 dollárral?
Értem én, hogy valószínűleg ez nekik beáldozható, mert sokkal több jön be, de ha még párszor megcsinálod az eredeti üzenetből kiindulva, (persze ehhez neked is kamu dolgok kellenek mindenből újra és újra), akkor begyűjthetsz egy kis rossz pénzt a rosszaktól.
Vagy nem jól értettem a folyamatot?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7) pieceofpaper


pieceofpaper
csendes tag

Egy ismerőst sikerült behúzniuk, ugyanezzel a módszerrel. Az első kiutalás a saját számlájára plusz kb 30k HUF volt, utána bőszen utalta nekik a mindig egy kicsivel nagyobb összegeket. A feladatszámláló 29-nél volt nála, és x milliót kellett volna átutalni, hogy "ki tudjon szállni" 30-nál

Rábeszélés után nem utalt többet, és próbált a bankjától segítséget kérni.

Angolul tudó, interneten jártas emberről van szó, mégsem szólalt meg nála a vészcsengő.

(#8) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

Tetszik az ötlet, hogy minden lehetséges módon óvod magadat (ehhez megvan a tudásod, eszköz-parkod) és így felkészülve teszteled a csalókat.

Nagy plusz pont, hogy hangsúlyt helyezel a biztonságra és részletes beszámolót adsz a szükséges óvintézkedéseket illetően.

Mindezek tudatában szórakoztató volt olvasni - bár annak gondolata kicsit árnyékolja az egész történetet, hogy vajon hány áldozata lehet az ilyen és hasonló gazembereknek…

 iPhone 15

(#9) zone válasza e-newsee (#6) üzenetére


zone
őstag

Jól érted. Ismételni elég nehéz, mivel ők kerestek meg.
Rákérdeztem, hogy a haveroknak megadhatom-e a számát, hogy ők is behúzzák ezt a 62 dollárt, mert nekik sincs pénzük, de azt mondta, hogy betelt a létszám :D

#7pieceofpaper
Sajnos sokan elég naívak, épp ezért írtam a bejegyzést. Egy minimális szkepticizmus sosem árt, főleg ha egy "túl szép, hogy igaz legyen" ajánlat jön szembe. Pl. már az első üzenet is gyanús volt, és egy domain whois-t lekérni sem tart sokáig.

#8Coleman.B
Jó kérdés. 1 hete létezik ez a domain, és én már a 29-es számú tréning fiókot kaptam. Később kicsit tesztelgettem, és a Tony045 is létezik, mind ugyanazzal a jelszóval. A pénz feltöltéshez sajnos nem kértem el a tárca címet, az alapján látható lenne, hogy hány utalás történt - történik. Feltéve, ha nem generálnak újat mindenkinek.
Már jelentettem és blokkoltam mindegyik számot, de lehet még megpróbálom ezt az infót megszerezni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#10) codehimn


codehimn
friss újonc

Hello

I came here because of a google search and
exactly same try to scam :

new phones:
+1 (929) 996-6755
tony:
+44 7311 886219

new website (one week old):
This is the Makeen Digital Workspace link:
https://ca-makeelive3.world
And use my Invitation code for registration: code : V4HK5N

Please logout from your account and login the training account to start training session
Username: Tony1244
Password: 782100

and same fake wallet:

THx2QoKXpBH1njhSrpBSfTMYp3BdVB2KnF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.