Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Skyline15


Skyline15
tag

Köszi a tesztet, egész jó lett, nagyon sok idő mehetett bele.
Látszik, hogy játékoknál mennyit javul a teljesítmény egy "normálisabb" RAM használata során, illetve ha az a RAM nem JEDEC 2133-on fut.

Lehet én nem vettem észre, azért akkor elnézést kérek, de egy pontos RAM típus listát amiket teszteltél le tudnád írni - illetve hogy milyen táp volt a gépbe?

Imádom, mikor valaki megveszi gépet boltba összeszerelve, és mindent alapon hagynak neki. Csak egy sima XMP-vel is 10-15% javulást érhetne el, de hozzá nem értés miatt BIOS-ba sem mer bemenni a mezei user.
2. OFF: Én 2 óra után meguntam saját magamnál hogy egy egyedi profilt csináljak RAM-hoz, mostani profillal is kb 10%-ot nyertem DOCP-hez képest (3600 C14 - Samsung B-Die).

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#2) PSti


PSti
tag

Tudom, hogy ez nem kívánság műsor, de szerintem írjál csak minél több cikket, az ilyen összehasonlító mérések mindig érdekesek! :R

(#3) zebra_hun válasza Skyline15 (#1) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szia!

A főszereplő egy [F4-4000C15D-16GVK] Single Rank Kit volt.
Másik pedig egy [F4-3200C14D-32GTZR] Dual Rank Kit.
CPU-Z SPD rajta van a képeken, bár a DR nyugdíjba vonult a fiókba. Jelenleg egy 3600C14-et használok, de az épp foglalt volt egy másik gépben, így a jó öreg GTZR szolgált a tesztek alatt.

Tápnak jelentősége sok nincs, egy EVGA 1000W teljesít. Amúgy egy nagy szórású táp tud zavart okozni, ezért is kell csínján bánni a VRM frekivel. CPU OC-hoz ugyan jól jön, de RAM OC-ban a magasra tett VRM freki hátrányos. Ezt a z690-nél annyira nem lehet észrevenni, de pl. a z590 Apex-emben jobban. Itt 500kHz-en teljesít, de utóbbinál nem emelhetem csak, max 350kHz-re. Nagyon extrém OC-nál természetesen.

PSti:
OK ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük szépen a tesztet! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Köszönöm a munkátokat, érdekes olvasnivaló! :R

(#6) fehernyul


fehernyul
újonc

Teszt: https://logout.hu/blog/zebra_hun/index.html

https://logout.hu/bejegyzes/zebra_hun/intel_13_gen_13700k_alatti_memoria_alap_es_oc_ered.html

[ Szerkesztve ]

(#7) Skyline15


Skyline15
tag

Köszi a választ! :R

Tápnál azért kérdeztem rá, mert ismerősnél volt régebben olyan, hogy RAM-ot akartuk beállítani, de amint 1.4V-ra raktuk a feszt neki, azt mondta a gép hogy nope. Szerencsére volt másik táp is kéznél, és azzal meg ment. (Egy 600W-os FSP táp volt az ami pl nem igazán engedte, hogy húzzad a memóriát - vagy csak ezzel voltak már gondok)

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#8) palfitom


palfitom
félisten

:C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9) jokeph


jokeph
nagyúr

Szuper lett ! Gratula ! :C :R

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Mi is köszi ;)

(#11) Ubi82


Ubi82
őstag

Le a kalappal, remek és átfogó teszt, nem csalódtam, szokásos zebMászter minőség :R

(#12) zebra_hun válasza Ubi82 (#11) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ubi Mester, hi!

Rég nem láttalak, olvastalak, eltűntél.
Köszi, nem férek a bőrömbe, ismersz :))

(#13) helkis


helkis
addikt

Gratulálok, tartalmas lett a teszt! :R

Eddig csak mobilról, De a képeket külön meglesem gépről, mert kedvet is kaptam egy kis ramOC-re! ;]

Személy szerint a nem 0-ról indított diagrammokat nem csípem, mert ránézésre olyan mintha a legjobb és a legrosszabb között 10x- es különbség lenne..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14) zebra_hun válasza helkis (#13) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi szépen.
Valóban, bár nem a megtévesztés volt a cél, ezért kerültek rá a számok is. Igazából az alját levágtam, hogy jobban lehessen látni a lépcsőket. Építő kritikának jól jön, legközelebbinél úgy lesz.

A 10900k-nál lehet igazán bűvészkedni a memóriákkal :K

(#15) zebra_hun válasza helkis (#13) üzenetére


zebra_hun
addikt

Tegnap készítettem egy új Dual Rank OC Profil-t, szépet hoz :K

4266(2133)MHz CL16-16-16 Usmus 3 kör + AIDA 10 perc

Hozzá a TR Bench:

Lemértem vele a TR Bench-et, táblát átalakítottam normálisra.
Ilyen lett:

Cikkben majd javítom.
:R

(#16) #01842432


#01842432
törölt tag

Látszik hogy ebben van munka bőven.
Le a kalappal, gratulálok! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.