Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Nagyon igényes, jól megalkotott bemutató volt, csak gratulálni tudok hozzá. Kiváló minőségű volt a hang és a kép, értelmesen , összeszedetten fogalmaztál, és nem mellékesen jó és élvezhető a hangtónusod .
Mivel laikus vagyok , örülök annak, hogy kitértél az aptX bemutatására is.

Maga az eszköz tetszik, jó minőségűnek néz ki és használhatónak, egyedül a kicsit " bazári" kinézet miatt nem venném meg.
Még egyszer gratula !

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Yany válasza b. (#1) üzenetére


Yany
addikt

Azta! Köszönöm, nagyon jól estek a szavaid. Már betáraztam a következő alanyokból, remélem még jobbra sikerülnek... :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) Archttila


Archttila
veterán

subscribe :K :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4) Yany válasza Archttila (#3) üzenetére


Yany
addikt

Very welcome. :R

Kár, hogy nem engedték a címlapra kitenni, pedig van "Videó" típusú cikk is. Biztos sokkal több embert érdekelne, mint ahányan egy kvázi rejtett személyes blog oldalon belefutnak.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) Archttila


Archttila
veterán

Egyébként honnan sikerült 59 euróért beszerezni ha nem titok? :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#6) Yany válasza Archttila (#5) üzenetére


Yany
addikt

Innen. De igyekeztem a videó leírásba és a cikkbe is látható helyre betolni a linket. Annyi, hogy ez akciós ár volt, de azóta már vagy 3-4 akció is ment a cuccra, szóval várható még a jövőben is.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#7) Archttila válasza Yany (#6) üzenetére


Archttila
veterán

Természetesen azt észrevettem :) csak gondoltam rákérdezek mivel ott (jelenleg) teljes áron kínálják, de akkor nem kerülte el semmi sem a figyelmemet, így nincs más hátra, picit várok. :)

vagy nem ;]

Még egyszer köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8) b. válasza Yany (#4) üzenetére


b.
félisten

Utólag is lehet kérni oda szerintem. Vagy nem?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Yany válasza b. (#8) üzenetére


Yany
addikt

Nem tudom. Én privátban kaptam egy külön üzit, hogy tegyem át személyes blogpostba, mert videókra még nem igazán van felkészülve a logout, pedig kaptam olyan kritikát is, hogy sok szaklap videoanyagának színvonalát is elértem. Ezt persze túlzásnak gondolom, de valójában nem tudom, hogy milyen hátránya lehet a logoutnak abból, ha egy nem gázos videóanyagot látható helyre kitesz. Habár számtalan ponton látom a javítanivalót az elkészült anyagban, szerintem van annyira informatív, mint a legtöbb címlapos írás. :) Sebaj... majd talán mégegyszer megpróbálok rákérdezni, de most egy bányászós videócskán dolgozom az aláírásomban is található cikkhez.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#10) Archttila válasza Yany (#9) üzenetére


Archttila
veterán

"pedig kaptam olyan kritikát is, hogy sok szaklap videoanyagának színvonalát is elértem. Ezt persze túlzásnak gondolom"

Szerintem egyáltalán nem túlzás sőt! azt gondolom ha ma minden 2. videóanyag ilyen lenne ami felkerül az internetre, akkor én napestig csak tartalmat fogyasztanék :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#11) Yany válasza Archttila (#10) üzenetére


Yany
addikt

Köszönöm, ez jól esik. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#12) Archttila


Archttila
veterán

Nem várnék tovább megrendelem.
A kérdésem még annyi lenne, hogy változott-e (leginkább) negatív irányba a benyomásod a fejesről, vagy továbbra is egy jó ár/érték arányú terméknek tartod ezt a BT fejhallgatót? :)

Semmiféle HI-FI minőségre nem számítok (arra van/lesz más) leginkább esti filmnézéshez használnám, amikor már alszik a család.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13) Yany válasza Archttila (#12) üzenetére


Yany
addikt

Szia, nem. Sőt. Azóta testvérem is meghallgatta és egy szintén zajszűrős Sony (asszem a 330-as) után feleszmélt: "Jééé! Ja, hogy ilyen a zajszűrés!" :)

Annyi, hogy az első példányt 1-2 nappal a videó elkészülte után vissza kellett küldenem, mert bekapcsolt zajszűréssel érintkezéshibás volt és recsegett amikor kézbe vettem a cuccot és forgattam a kagylókat. Zokszó nélkül visszafizették és rögtön rendeltem is meg az újat (ugyanezt).

Ami meglepett viszont: ez az újabb (pontosan ugyanaz a V200-as ezüst típus) sokkal passzentosabb a fejemre, mintha picit kisebb lenne a pántja. A másik éppcsak tartotta magát, ahogy a videóban is említést teszek róla, de ez nagyon pöpec. A párom használja (eleve neki szántam), ő pedig nagyon szereti. Ha nem lenne fontos nekem a low latency (játék és dobolás miatt), akkor én is tuti ilyet vennék, nagyon szimpi és a mikrofonja is nagyszerűen ellátja a feladatát.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#14) Archttila válasza Yany (#13) üzenetére


Archttila
veterán

Vélhetően már egy kipróbált darabot kaptál, vagy egyszerűen csak gyári hibás volt a termék, bár nem tudom, hogy az Amazon-ra mennyire jellemző az e fajta értékesítés. :)

Amivel még szemezek az ő: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15) Yany válasza Archttila (#14) üzenetére


Yany
addikt

Vadi új volt az előző is, érezhető volt a tapintásán, a szagán, mindenen. Inkább mintha az egy Rev1-es lett volna, ez meg egy ráncfelvarrt, vagy nem tudom. Ha a Walker mellett döntesz, örülnék, ha megírnád a tapasztalataidat.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#16) Archttila válasza Yany (#15) üzenetére


Archttila
veterán

Végül a V200 mellett döntöttem és nem bántam meg. Hihetetlen mennyire jól össze van rakva ez a füles és igen, valóban minőségi anyagokat használtak a gyártás során, és a megmunkálás is szemet gyönyörködtető. (főleg az ezüstszínű)

A terméket óvatosan bontottam ki, és hozzád hasonlóan tapintás SZAG :) tartozékok, mindent rendben találtam. Igaz nekem a doboza másmilyen mint ami a bemutató videódon látható (első rendelésed), de szerintem ez ilyen, régióként eltér, vagy beszállítót módosított a gyártó nem tudom. :) (bár az érdekelne, hogy másodjára is ugyanolyan dobozban jött-e a termék)? Egyébként főleg csak színben és pár feliratban tér el, semmi komoly, mármint formára méretre (szerintem) azonos.

Egyetlen egy gondom van csak, mégpedig az interferencia. Nekem egy médiaállványon van az 55" TV, a gép, és sajnos a router is, így (gondolom emiatt) használhatatlan a fejhallgató. Olyan 6-7 másodpercenként ad ki hangot de azt is csak rövid időre. (távolabb a feleségem laptopjával tökéletesen működik)
A másik amire gyanakszom az az alaplapon található Wi-Fi/BT kártya, ami valószínűleg túlságosan el van szigetelve az eszköztől, így nem tud normálisan kapcsolatot létesíteni a fejhallgatóval.
Erre jó lenne valami megoldást találni mivel én ezt a fejhallgatót elsősorban film/sorozat nézésre vettem, nem pedig az utcán szaladgálni :) így meg nem igazán tudom élvezni ezt az egyébként nagyon meggyőző, kellemes hangzásvilággal rendelkező fejest. :)

Köszönöm az ajánlást jó vásár volt, a BT zavart pedig valószínűleg holnapra elhárítom. :) / remélem

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17) Yany válasza Archttila (#16) üzenetére


Yany
addikt

Szia,

Nekem minden pontosan ugyanolyan volt, kivéve a fejpánt feszessége. Egy fotót tudsz dobni a dobozról?

Bluetoothra pedig egy transmittert javaslok, az alaplapon tényleg túlságosan el van dugva a cucc, nem is csodálom, ha akad. Van olcsóbb is, de a linkelten van optikai csati, minden, ami kell.

Örülök, ha tetszik, párom itt rohangászik vele a lakásban, mikor filmet néz a notijáról, akár 8-10m-re tőle. Szereti nagyon.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18) Archttila válasza Yany (#17) üzenetére


Archttila
veterán

Úgy látszik csak aludnom kellett egyet :D sajnos kiment a fejemből, hogy pont a médiaállvány miatt nem használok már Wi-Fi antennát a kis ITX-en, (közvetlen UTP kábellel létesít kapcsolatot a gép és a router), szóval csak be kellett tekernem a kis antennát és voálá, van BT :)) nem szakadozik bármerre is menjek a lakásban, nagyon szépen szól.
Mindjárt lövök pár képet a dobozról.

A fejpánt feszessége? Akkor az első csak használt lehetett nem?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19) Archttila


Archttila
veterán

Arra viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy mit veszítek a Blutooth 4.1 hiányával, ugyanis az alaplapon található BT module 4.0.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#20) Archttila


Archttila
veterán

Nem is kell lőnöm képeket mert pont így néz ki a doboza, csak a füles szürke színű: [link]
Valószínűleg a UK kiadás ilyen, és mivel nekem közvetlen onnan jött így eltér a többitől... (3 nap alatt ideért) :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#21) Yany válasza Archttila (#20) üzenetére


Yany
addikt

jaja, köszi

Meggyőződésem, hogy vadi új volt.
Bluetooth 4.0 vs 4.1

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22) fery02


fery02
addikt

Nagyon tetszett a videó, igazi minőségi színvonal. Azt gondolnám (ha nem tudom, hogy kezdő vagy), hogy már jó pár éve űzöd a videó előadásos témát. :)
Külön tetszik a videó leírásokban, hogy a használt eszközökhöz is linkeltél amazonos forrást és az S7-en csodálkoztam leginkább, mert azt gondoltam, hogy ez egy jobb féle dedikált kamerával készült... 21. század nah. :)

A fejes is nagyon szimpatikus és eléggé várom is a legközelebbi leárazást.
Igaz engem nem érdekel a nagyon hangoztatott zajszűrés és a túlzott mélyhang sem annyira hiányozna, viszont minden más meg előnyös lesz nekem úgy gondolom. Az aptx sem nagyon izgat (igaz még olyan fülest/fejet nem hallottam még).

Azt kipróbálta már valaki, hogy akkor is van-e játékok/filmek esetében késés, ha közvetlenül 3,5mm jack kábellel van használva a fejes?

(#23) Archttila válasza fery02 (#22) üzenetére


Archttila
veterán

Ma kicsit belekotortam a tévém service menüjébe mivel alapjáraton (gondolom direkt) csak Samsung fejhallgatókat fogad őkelme de a lényeg: én nem tapasztaltam semmiféle delay-t a V200 + Samu TV párossal. Viszont jó hír, hogy nagyon sok készüléken állítható a csúszás többek közt az enyémen is, ami alapértelmezetten 90ms-en áll.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24) fery02 válasza Archttila (#23) üzenetére


fery02
addikt

De tegyük fel, ha játszani akarnék. Ott már nem lehet ilyen egyedi csúszásokkal babrálni.

Ezért érdekelne, hogy érződik-e különbség játékok alatt, ha adott esetben vezeték nélkül vagy pedig vezetékkel használjuk a fejest. Ennél az adott fejesnél.

(#25) Yany válasza fery02 (#22) üzenetére


Yany
addikt

Nagyon szépen köszönöm, marha jól esik ilyeneket olvasni. :K Készül az új anyag is. ;]

A feketére megint van akció, igaz, most nem olyan nagy, de a €10,- is valami. Ez a latency jó kérdés, ha lesz időm, megnézhetem, bár nem biztos, hogy ezt jól le lehet mérni így szubjektíven.

Egy olyan megoldás lenne fasza, hogy egy program egyszerre villant egyet a képernyőn és ad ki egy jól hallható hangot, egy kütyü meg a detektálja a villanást és azonnal kiadna egy hangot. A két hang között pedig az ember is jobban hallja a különbséget mint egy látvány és egy hallvány között. Bár akkor már akár le is mérhetné a villanás és a hang közt eltelt időt. Lehet, hogy van is ilyen. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#26) fery02 válasza Yany (#25) üzenetére


fery02
addikt

Várjuk. :)

Az a 10 EUR még kevés, max annyit vagyok hajlandó adni érte, amiről jelenleg van tudomásom, hogy legolcsóbb, türelmes jószág vagyok. :P

Késés mérésre meg tökéletesnek tartom én is az általad felvázolt módszert.
Eszembe jutnak erről a régi ilyesztgetős programok, videók, mikor is ugye egyszerre jött ilyesztő kép és hang :)

(#27) Archttila válasza fery02 (#24) üzenetére


Archttila
veterán

De tegyük fel, ha játszani akarnék. Ott már nem lehet ilyen egyedi csúszásokkal babrálni.

Amit biztosan állíthatok, hogy a Resident Evil HD Remake alatt semmiféle késés nem tapasztalható. Persze pörgős FPS játékoknál már elképzelhető, hogy észreveszi az ember a technikai korlátokat, és nyilván mérésekkel is alátámasztható az ilyenkor jelentkező késés, de azt gondolom, hogy általános felhasználásra teljesen rendben van a füles.
Én 13 EUR kedvezménnyel vettem és abszolute nem bántam bántam meg! :) Szerintem egy kiváló ár/érték arányú fejhallgatót kapsz a pénzedért. (még teljes áron is) Ezt a customer review-ok is alátámasszák. (páran meg is lepődtek amikor meghallották a hangját :D )

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28) fery02 válasza Archttila (#27) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm a tesztet! :R
Annál pörgősebb játékkal nem is szándokozom játszani a jövőben sem, szóval akkor tökéletes lesz nekem is. :)

Én akkor is 59 euróért szeretném majd megvenni, nagyon türelmes tudok ilyenekben lenni tényleg. :D

(#29) Archttila válasza fery02 (#28) üzenetére


Archttila
veterán

Van rá esély :) elég gyakoriak azok a piros pettyek ;)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30) Yany válasza Archttila (#29) üzenetére


Yany
addikt

Hej, ezt hol a nyűben tudod megnézni? Nagy amazonos vagyok és nem is tudtam, hogy ilyen is van. :D

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) Archttila válasza Yany (#30) üzenetére


Archttila
veterán

Browser extension / Keepa - Amazon Price Tracker

De vigyázat, függőséget okoz :DD (komolyan)

ps.: később itt is managelheted: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32) Yany válasza Archttila (#31) üzenetére


Yany
addikt

:R ez marha jó cuccnak tűnik, teszem is fel...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) Archttila válasza Yany (#32) üzenetére


Archttila
veterán

Előre jelzi a Lightning Deal-t! [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34) fery02


fery02
addikt

A feketét is ugyanolyan gyakorisággal szokták "flash deal"-ezni, mint az ezüstöt?

(#35) Archttila válasza fery02 (#34) üzenetére


Archttila
veterán

Elnézve a grafikont azt egyáltalán nem szokták. :(

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36) Yany válasza Archttila (#33) üzenetére


Yany
addikt

Jaja, ez iszonyat tetszik! Már ezért megérte az egész cirkusz. :DDD Thx. :R
Be is lőttem gyorsan már 2 cuccot, pl. ezt a TaoTronics AptX LL transmittert. Tervezek egy BackBeat Pro 2-t venni, ahhoz kell majd, de cirka 200 Eurót nem fogok fizetni egy fejesért, még ha aptX-es sem.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37) Archttila válasza Yany (#36) üzenetére


Archttila
veterán

Igazán nincs mi! :) A Transmiter-re ma én is lecsapok :D emellett az iDeaUSA másik modelljén is gondolkodom :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#38) fery02 válasza Archttila (#35) üzenetére


fery02
addikt

Ó köszönöm! Akkor megbékélek majd inkább az ezüsttel. :)

(#39) Yany válasza Archttila (#37) üzenetére


Yany
addikt

Én bevárom vele a fejhallgatómat. Addig nincs értelme, mert párom a V200-ast a notijával használja. Nekem kell majd a desktophoz, tv-hez és majd később a dobomhoz (ha már lesz megint). :D De előbb legyen Backbeat jó áron!

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#40) Archttila válasza Yany (#39) üzenetére


Archttila
veterán

Erről a backbeat-ről jókat olvastál? Gondolom neked a dobolás (latency) miatt kell az aptx LL mert megmondom őszintén ezek a fejesek azért a hifi világtól messze vannak, (a bt összes hátrányával) így nem látom értelmét a mindenféle hangminőséget fokozó :) technológiáért fizetett felárnak.
Persze simán lehet, hogy tévedek, de számomra ezek a fülesek csak sorozatot/filmet nézni, játszani, illetve telefonon keresztül zenét hallgatni elfogadottak. Itt ugye annyira nem számít, hogy mekkora a színpadtér, mennyire van elől a vokál, xy frekvencia elnyomja-e a magasakat stb. :)
Nézegettem én is a Bose QC35-t de 100K egy olyan fülesért ami maximum csak középszerű? :)

Összességbe arra akartam kilyukadni, hogy a BT az ilyen, és szerintem ilyen is marad, nem érdemes rá sokat költeni, maximum egyre komfortosabbak lesznek ezek a fülesek, de igazán jó minőséget továbbra is csak a Hi-Fi-vel élvezhetjük.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#41) Yany válasza Archttila (#40) üzenetére


Yany
addikt

Ez alapvetően nem a BT-nek köszönhető. Inkább az a gond, hogy a BT vásárlóknak ezt a piaci réteget lőtték be, mert egy aptX-es füles képes lenne rá minőségileg, csak a driver és a többi komponenst már nem méretezik komolyabbra. Én nem vagyok audiofil, de szeretem, ha jól összerakott egy cucc. A backbeat külalakra pont nem jön be (ez a tapéta az oldalán meg nevetséges szerintem), de néhány tesztben elég jókat mondanak róla és az aptX a fenti okokból mászthev. Az Avantree jóval olcsóbb és jobban bejön külalakra, de azt meg lehúzzák a legtöbb helyen.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#42) b. válasza Archttila (#31) üzenetére


b.
félisten

waa ez frankó!! Hogy én hogy hiányoltam egy ilyen dolgot és közben meg létezik :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) modflow


modflow
veterán

Vettem én is egy ilyen fejhallgatót. Tegnap megakartam nézni egy filmet, de problémák adódtak. :(

A hang sokszor akadozott. A fejhallgató 10 m-es hatókörzetű, én a TV-től max. 3-4 méterre ültem, de valami bibi volt. Ilyen gyenge a TV BT vevője? (Panasonic P50GT50) Vagy a fejhallgató ilyen gyenge?

Kipróbálom majd telóval, ott milyen ha messze van tőlem a fejhallgató, de a TV-s dolog akkor is zavar, hiszen ahhoz vettem.

Hogyan lehet ezen javítani? Azon kívül, hogy a képernyőre ülök? :D
Valami zavarhatja? WiFi?

(#44) Archttila válasza b. (#42) üzenetére


Archttila
veterán

Én is hiányoltam, így gondoltam bekukkantok a böngészőm Add-ons szekciójába és lás csodát, szinte az elsők között dobta ki :D

(#43) modflow

Nagyon erős a fejes vevője. Tesztelve: TV, (Samsung 55H6500) laptop, Desktop és az asszony telójával. Gyakorlatilag egyszer sem akadt még meg a hang...
Ha más eszközzel is ilyen siralmasan szerepel akkor Return product!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45) modflow válasza Archttila (#44) üzenetére


modflow
veterán

Kipróbáltam a TV vs. Mobil esetet.
A mobilt a TV-hez tettem és úgy néztem mikor kezd akadni a hang. Hát úgy tökéletes volt a szobában, ha kimentem falon át már akadt, de gondolom ez normális.
A TV-n viszont volt, hogy 3 m-re akadt a hang. :( Pedig egy Panasonic P50GT50-ről beszélek, ami nem olcsó eszköz.

Mit lehet tenni?

Vegyek valami ilyet: http://www.bluechip.hu/termek/asus-usb-bt400?feature=promoblock
Vagy ilyet: https://www.amazon.de/TaoTronics-Transmitter-Verz%C3%B6gerung-gleichzeitige-Lautsprecheranlage/dp/B01IVKSH4G/ref=sr_1_3?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1501919967&sr=1-3&keywords=TaoTronics+Transmitter

[ Szerkesztve ]

(#46) Archttila válasza modflow (#45) üzenetére


Archttila
veterán

Arra tudok gondolni, hogy a TV bár valóban egy jó darab, mégsem egy mai kiadás. Elképzelhető, hogy a még 2012-ben aktuális BT szabvány miatt nem kezeli normálisan a BT 4.1 fejest. :)

Szerintem akkor már inkább ezt: [link] Hetente van rá Lightning Deal, ilyenkor valamivel 30 EUR alatt van az ára. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47) modflow válasza Archttila (#46) üzenetére


modflow
veterán

Lehet igazad van, köszi szépen a tippet.

(#48) Yany válasza modflow (#47) üzenetére


Yany
addikt

Jaja, amit Sati mond. A TV dolog ne aggasszon, ha gagyi rajta a BT átvitel. Ez kb. ugyanolyan dolog, hogy hiába veszel akár 2 milkás tv-t 5 évvel ezelőtt, az mára akkor is elavult lesz még akár egy 200e Ft-oshoz képest is bizonyos tekintetben (pl. smart funkciók, akármi). Ilyen módon a BT is fejlődik és bizony pana ide, magas ár oda, a TV-k sosem fordítanak ilyesmikre kellően nagy figyelmet, sőt, ebben a kevésbé neves (bár ma már ezt nem merném ilyen bátran állítani egy Samsung TV-ről) brandeknél, mint a Samu, LG, még talán jobban oda is figyelnek (akárcsak a videólejátszási képességekre).

Szóval transmitterre fel! :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#49) modflow


modflow
veterán

Megrendeltem a TaoTronics Bluetooth Adaptert. Amint meglesz, beszámolok a fejleményekről.
Köszönöm a tanácsokat! :)

(#50) Yany válasza modflow (#49) üzenetére


Yany
addikt

Az király, mindenképp írd meg! Régóta tervezek venni, de ahogy írtam, előbb a fejest kell megtalálnom. Arra figyelj, hogy van optikai és anélküli változat is. Az optikás kicsit drágább, de szerintem az időtállósága miatt simán megéri a felárat, TV-re speciel én azzal akarom majd kötni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#51) modflow válasza Yany (#50) üzenetére


modflow
veterán

Nos ezt nem tudtam, hogy van optikás és anélküli. :(
Már mindegy. Megrendeltem, ez elvileg optikás.

(#52) modflow válasza modflow (#51) üzenetére


modflow
veterán

Vett már egyébként valaki ilyen TaoTronics Transmitter-t?

Ez az eladó egyébként egy nagy nulla....
5-én megrendeltem, ma 9-e van, de még nem volt képes postára adni..
A posta amúgy nettó 6,53 Euró volt.

Hol lehet amazonon az eladóknak írni?
Még azt se látom, hogy az eladó neve. Igaz mobil app-on néztem.
Ebben segítsetek már, hogy hol tudok neki írni, mert már túlzás, hogy ilyen kis ......, hogy nem adja fel, pedig aug. 11-16-ot írt kézbesítésre.

(#53) Yany válasza modflow (#52) üzenetére


Yany
addikt

Valami linket azért dobhatnál, hogy kitől vetted. A legtöbb termékhez van egy csomó eladó az Amazonon. Tőlük van, a gyártótól? Ha igen, akkor ott a gomb, benyomod és írhatsz nekik. ;)

Ha róluk beszélsz, akkor azért elég jó az értékelésük, 30ezer fölött is 100%-osak, szóval tuti reagálnak, ha gondod van. ;) Sok sikert.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54) modflow válasza Yany (#53) üzenetére


modflow
veterán

Innen vettem: KATT

Nos itt hol van olyan gomb, hogy kérdés az eladóhoz?

[ Szerkesztve ]

(#55) Yany válasza modflow (#54) üzenetére


Yany
addikt

Igen, a Zbt-re mutató linket küldtem én is. Csak nyomsz egy üzenetküldés gombot nekik és mehet is a szöveg. Majd írd meg, mire jutottál.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#56) modflow válasza Yany (#55) üzenetére


modflow
veterán

Tudsz adni egy print screen-t?
Lehet vagy vagyok, de nem látok üzenet gombot. :(

(#57) Yany válasza modflow (#56) üzenetére


Yany
addikt

Az #53-as hszben lévő link mögött ezt kapod:

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#58) modflow válasza Yany (#57) üzenetére


modflow
veterán

Ja... én a termék oldalán kerestem. Így már megvan, köszi.
Írtam is nekik.
Ha feladták azt hol látom? Hol van a csomagszám?

Most csak ezt mutatja:
Ordered 5 Aug
Dispatching soon
Arriving 11 Aug - 16 Aug

[ Szerkesztve ]

(#59) Yany válasza modflow (#58) üzenetére


Yany
addikt

Dispatching soon = hamarosan feladják. Ergo, készlet rendben, rendelés rendben, hamarosan postázás és utána látod a trackinget is postától függően. Mindent mutatni fog. Pont ott, ahol nézed.

ps.: ne érts félre, nem bántani akarlak, de szerintem kicsit túlparázod ezt az egészet. Mindannyian szeretjük tegnapra megkapni, amit szeretnénk, én is mindig nagyon várom a csomagokat, de szaladj el egy sörért/konyakért/whiskyért (ki-ki mit szeret), bontsd ki, lassan kortyolgassd el és közben hallgass egy kis jazz zenét. Máris nyugodtabban alszol. ;)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#60) modflow


modflow
veterán

Nos, bibi van.

Ez a válasz jött:
Dear Customer,
we're so sorry for this inconvenience. All our products are directly delivered by Amazon. We've checked the status of this order and found that this order is still pending from Amazon. In this case, please contact directly with Amazon's customer service and ask for the situation of this order. Here with the link below:

Ez mi? Miért van felfüggesztve?
Első rendelésem van, valami extra dolgot kellett volna tennem?

(#61) Yany válasza modflow (#60) üzenetére


Yany
addikt

Van híred? Sikerült kideríteni?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#62) modflow válasza Yany (#61) üzenetére


modflow
veterán

Nem tudom mi történt, estére már jó volt és elküldték. Tegnap meg is érkezett hozzám. Kicsit tudtam csak kipróbálni. TV-re rádugtam optikával, úgy sokkal jobb, erősebb volt a jel.
Annyi így a hátrány, hogy hangerő annyi van, amennyi optikán jön, nem lehet szabályozni.

(#63) Yany


Yany
addikt

Nnnoo, közben testrvérem rendelt egy ilyet: Avantree Audition Pro

Annak sem rossz az összeszerelése és tetszik a formai minimalizmusa, de...

DE!
- A Bluetooth kapcsolata nem stabil.
- A mikrofonja egy vicc (de hozzá kell tenni, hogy a V200-as mikrofonja viszont magasan átlagon felüli, ezt már biztosan tudom)
- A fülpárnái túl laposak (amiről beszélek is a videóban)
- A hangzása nem vészes, sok basszussal hasonlóan a V200-ashoz, viszont a közép dobozos, a magasból pedig alig van.
- Késleltetése tényleg valahol 40-50 ms környékén lehet, tesóm gépén meg tudtuk csinálni, hogy a vezetékes fülessel együtt szóljon és hallottuk a késleltetését, de nem volt komoly.

A TaoTronics cuccáról:
- Kisebb, mint hittem.
- Működik az optikája faszán.
- Analóg bemenettel zajos, mint az állat, ha közben a gépre van dugva USB-vel, hogy töltsön. Konnektoros töltővel kristálytiszta.
- Nem alkalmas arra, hogy egy headset mikrofonját visszirányba is kezelje, ahhoz spéci cucc kell, mint pl. ez a Creative BT adapter, de nem próbáltam, hogy tényleg jól megy-e, vannak rá panaszok.

Időközben "kirándulást" végeztem a vezetéknélküli gémer headsetek piacán. Konkrétan vicc kategória, hogy mennyire nincs megbízható, problémamentes termék, és ez még a vezetékes kütyükre is igaz. A legdicsértebb Sennheiser GSP 300 és Hyperx Cloud 2-eseknek is tipushibáik vannak. Nevetséges az egész headset piac.

Mindenesetre öcsém most berendelt egy ilyen Turtle Beach Stealth 450-eset, kíváncsi vagyok a tapasztalataira.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#64) Yany


Yany
addikt

A Stealth 450-ről ide írtam meg a dolgokat: gémer fejhallgató topic

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#65) Archttila


Archttila
veterán

Valaki keresett itt fekete V200-at. Nos 2 napja kézhez vettem egyet (Amazonos rendelés) viszont a páromnak nem tetszik :) így eladnám. (olcsóbban) ÚJ! nem használtuk! :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.