Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bob011


bob011
tag

Kösz a cikket, várom a folytatást! :R

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsííír :) Bővebben kifejtve megérne egy címlapot.
Én Bluetooth-os megoldáson gondolkodom, azaz tervben van, de mikor jutok el oda...
Az sem nehéz, BT-s Android programot is írtam már, kb. egy soros porton kell áttolni üzeneteket, amiket az Arduino feldolgoz.

Saját vezérlőprogramot írtál, vagy valamelyik Arduino nyomogatóssal meg?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) y@g4n válasza hcl (#2) üzenetére


y@g4n
tag

Mi az az arduino nyomogatós? Lehet hülye kérdés :B :B
Kódlinket is megadtam alul, ott látható elvileg a .ino fájl (már ha ez volt a kérdés)
De itt lesz direktben: [link]

A BT megoldás az sokkal kézenfekvőbb igen, ez eredetileg egy ESP8266-ra készen volt wifi-sen (csak shortoltam szerintem valamit és meghalt szegény), így jóvanazúgy alapon csak átírtam picit ESP32sre.

Amiben még szívesen elmélyülnék ha lenne időm az az arm assembly

[ Szerkesztve ]

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#4) hcl válasza y@g4n (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Androidra vannak ilyen appok, amivel egy BT-s Arduino kimeneteit tudod kapcsolgatni, gondoltam olyan lesz. :)
Vagy akkor wifin keresztül van az ESP32-ről egy oldal, amin vannak gombok?

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) y@g4n válasza hcl (#4) üzenetére


y@g4n
tag

Jah, azt hiszem megvan mit mondasz, saját progit írtam mind két oldalon, a blynk és egyebeket messziről kerültem.
Az esp32 a szerver aki fogad adatot, a mobil a kliens aki küld adatot a szervernek, egyszerű egy bájtos karaktereket, majd az esp ezt if-then módon feldolgozgatja magának.

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#6) hcl válasza y@g4n (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ért :) Tényleg, írtad is, hogy socket :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.