Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Köszi, ez kapóra jött :R

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír cucc :)

Mondjuk nekem inkább itthon tárolódik a cucc, és úgy érhető el kintről, így nem kell ilyen bika router :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) kenand


kenand
veterán

Szuper írás köszi,
Mire nem jó egy félretett TV box, én is próbáltam már házi letöltőnek, ARM-biannal HomeAssistantnak.

Másik ami még jó lehet (én most Xpenologynak használom) egy olcsó HP Thin client (610,520, 620,530)
akár az is lehetne router is.. Giga LAN, WIFI, sok USB 3.0

(#4) qqcqqc válasza kenand (#3) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam egy T620 plus egy 4 portos intel lankártyával a router.
OPNSense-vel kényelmesen kiszolgálja az 1000-es DIGIT

(#5) kenand válasza qqcqqc (#4) üzenetére


kenand
veterán

:R
Akkor jól gondoltam, hogy kiváló arra is:
620-ban gen1 alaplappal 1db 2.5" HDD/SSD+ egy msata/M2 SATA SSD elfér (nem router feladatnál persze) , nálam Xpenologyként így megy

(#6) xtend


xtend
senior tag

Igen, az opnsense is jó cucc! De pl én azt nem igazán ismerem ezért maradtam a jól bevált openwrt-nél :) Erre is van minden anyámkínja, VPN-től kezdve qbittorrent, transmission, kutyafüle, stb.
És igen persze egy tv box is simán elég, kiszolgálja a gigabitet meg a torrentet, stb de nekem ugye mint leírtam a titkosított felhő visszafejtése eszi a procit, ezért kellett úgymond bikább cucc....de szerintem ez nem volt annyira drága, egy gamer router simán a duplája de inkább a triplája!

(#7) qqcqqc válasza xtend (#6) üzenetére


qqcqqc
őstag

Azért mi sem egy TV boxról beszélünk: [link]
Megnéztem az x86-os Openwrt-t, használtam elötte soho routereken, és hát inkább a pfsense/opnsense vonal, ha tűzfal/útválasztó kell.

[ Szerkesztve ]

(#8) xtend válasza qqcqqc (#7) üzenetére


xtend
senior tag

Persze én tudom, hogy mi az a Thin client tudom, hogy nem tv box :)
Csak egy kommentben próbáltam minden hsz-re reagálni.
Tűzfal/útválasztó akkor egyértelmű hogy pf/opnsense. Ugye mint írtam, nekem nem ez volt a lényeg.

(#9) kenand


kenand
veterán

Csak azért hoztam fel a tjin clientet, mert kb 1 árban vannak....(na nem az új aktuális thin client, hanem a cégetől levetett, hw apron kapható) és szépen lehet őket több célra újrahasznosítani (akárcsak a levitézlett TV boxokat)

(#10) xabolcs válasza qqcqqc (#4) üzenetére


xabolcs
őstag

Mennyi volt a bekerulesi koltseged? Fogyasztast tudsz mondani?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#11) qqcqqc válasza xabolcs (#10) üzenetére


qqcqqc
őstag

26.000 Ft volt a gép és kifogtam egy pofátlanul olcsó Intel I340-T4 kártyát itt az aprón, az 3.000 Ft volt.
A fogyasztásról nem tudok neked mit mondani, nem mérem, de nézd meg a linkelt specet, ott van fogyasztás adat is. Szerintem a videókártyás verzió fogyasztása a mérvadó a 15. oldalon.

(#12) xabolcs válasza qqcqqc (#11) üzenetére


xabolcs
őstag

:R

Az en fejlettsegi szintem jelenleg a mt7621, mt7622 es az amlogic kozott van. Az elobbi azert tetszik mert van benne PPE, mig az SBC-knel nem igazan, az asztali x86 platformon meg vegkepp nincs.

Mivel van egy meson-g12b masinam, remelem, hogy lesz hivatalos OpenWrt tamogatas is ra.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13) xtend válasza xabolcs (#12) üzenetére


xtend
senior tag

Armvirt64 jónak kell legyen rá. Ott az Ophub féle openwrt ami van a te board-odra (odroid, khadas,stb). Én a csomagkezelőt a kínairól lecseréltem a hivatalos 21.02.1-re mert ugye openwrt alatt is van armvirt64 csomagok. Az /etc/opkg/distfeeds.conf fájlban lévőket lecseréltem a openwrt releases/21.02.1/packages/aarch64_cortex-a53/ (s912-hez ez kellett) és minden simán működött. Ajánlom az Ophub féle 5.4.x kernel fw-ket azokkal nem kell u-boot-tal bohóckodni csak dtb fájl kell azt jóccaka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.