Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Köszi az infókat, van egy AM1-es HTPC konfigom, azt hiszem megér egy próbát a dolog win7 helyett :)

(#2) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Csak átfutottam gyorsan, belenéztem, sajnos most többre nincs időm, de tagolásilag, ha hagy a bekezdés címek (félkövér) előtt és után is üres sort, akkor előtt 2 utána 1 üres sort érdemes hagyni, hogy elkülönüljenek a címek az előzős bekezdéstől.

Illetve, ha meg van a végleges iromány, akkor "korrektúrázást", ha időm engedi szívesen megteszem, ahogy a G3 topikban is megtettem "anno".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3) fogtunder válasza DJ. Ru$y (#2) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem rohanunk nagyon, még a Synology összefoglalót is be kell fejezni Patice segítségével, szóval nyugodtan. a tagolás jó ötlet, köszi.

(#1) supreme7: ez HTPC-nek nem lesz jó, mert nem kezel audio/video kimeneteket, ha ilyesmit szeretnél, akkor vagy virtualizálni kell, vagy másik NAS OSt választani. mondjuk HTPC-re se raknék Windowst, ha nem akarnék játszani rajta (az AM1 erről árulkodik), mert minek rá fizetős OS, hanem vagy OpenELEC, vagy ha kell az asztali felület, akkor valami Linux disztró + Kodi.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4) Essejó


Essejó
veterán

"Frissítés után lehetséges, hogy az első újraindításnál a gép nem látja a kötetet, "Hiba történt, ezért a kötetet lecsatoltuk" üzenetet dob. Ilyenkor ne essünk pánikba, indítsuk újra a gépet, az meg fogja oldani a gondot."
Ezt kiegészíthetnéd, hogy néha nem elég ha 1x indítjuk újra. Bár nekem csak 1 géppel van tapasztalatom, de azon pl 2x kellett újraindítanom frissítés után.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5) wazo


wazo
aktív tag

Szép munka benne van minden.
Kérdés :
"pcionálisan a pendrive vid és pid értékeit is átszerkeszthetjük a saját eszközünknek megfelelőre"
Es mire kell atirni?

Valamint szeretnék olvasni a verziovaltasrol lehetőleg adatvesztés nélkül bővebben. Köszönöm

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#6) fogtunder válasza wazo (#5) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát meglepő módon a saját pendrive-od pid és vid értékére. ezek minden pendrive esetén egyedi azonosítók, az XPEnology tutorial-ok között ott van, hol találod meg őket, de akkor majd konkretizálom ezt is kicsit, külön leírást nem akarok csinálni róla, mert totál nem zavaró, ha látszik a pendrive (szerintem).

(#4) Essejó: köszi, nekem még sose csinálta ezt, délután átírom

I hate morning people. And mornings. And People.

(#7) wazo válasza fogtunder (#6) üzenetére


wazo
aktív tag

Szuper köszönöm

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#8) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Kb. 2 és fél éve használom. Csak ajánlani tudom.
Rengeteg free NAS sw-t kipróbáltam.
Ez kenterbe ver bármit.

Csak áramszünetnél kellett eddig újraindítanom.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#9) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

ötlet arra, hogy ha bejön a grub de resetel ha a telepítést választom mi lehet a gond?
Ugyanarról a pendriveról másik gépben elindul rendesen a telepítés.

j1800-as gép, amin jelenleg is xpenology fut, de csak dsm5.0... így meg nem bírok frissíteni.

...csak én vagyok helikopter?

(#10) fogtunder válasza Sethdobaloah (#9) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem kérdezd meg a topikban, ha nem jött volna le, ez a készülő témaösszefoglaló blogbejegyzése.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#11) Sethdobaloah válasza fogtunder (#10) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ott már egyszer feltettem, de nem érkezett megfejtés.

...csak én vagyok helikopter?

(#12) Essejó


Essejó
veterán

"majd nyissuk meg a pendrive-on található isolinux.cfg file-t és keressük meg az alábbi részt:"
Itt meg lehetne említeni, hogy ez az említett rész háromszor szerepel az isolinux.cfg-ben és mind 3 helyen át kell írni. Illetve azt is, hogy a mac1=xxx..... rész alap esetben nincs is ott, azt simán bele kell írni.

Illetve az is beleférne, hogy aki Virtuális gépre telepíti a XPEnology-t az arra készüljön, hogy a XPEnoboot_DS3615xs_xxx.iso-ból ki kell másolni az isolinux.cfg-t (részemről MagicIso-t használtam rá) megejteni az átszerkesztést (sn, és mac) majd visszamásolni az iso-ba.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#13) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hali!

kb 1 eve felraktam az os-t egy pendrivera, amit kivettem koltozeskor, hogy le ne torjon.
Most viszont miutan minden a helyere kerult, epp a pendriveot nem talalom.
Egy kis itx-es, atom procis a szamitogep, a hdd-n levo adatoknak most bucsut mondhatok?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#14) Prymus X.


Prymus X.
tag

Sziasztok, xpenology-hoz milyen hardvert ajánlanátok? Elsősorban Plexet tennék rá és örülnék egy 100MB/sec körüli átviteli sebességnek az otthoni gigabites hálómon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.