Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) ubyegon2 válasza Teaway (#21600) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom, nem lehet túl rágós a héja húsa? Inkább leves.... a krumpliban viszont igazad van! :D

(#21602) trebrona válasza ubyegon2 (#21601) üzenetére


trebrona
nagyúr

Menjetek az off topikba főzőcskézni! [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#21603) kisZ2


kisZ2
csendes tag

Sziasztok, sajnos berepedt a kijelző feletti üveg a telómon. Ti mit javasolnátok teljes kijelző cserét? Az aliexpressen néztem kijelzőket pl ezt itt de nem tudom milyen lehet ezeknek minősége az eredetihez képest. A hozzászólások elég pozitívak, de kiderül, hogy csak két ujjat kezelnek egyszerre, ami nekem nem gond csak elég pontosan érzékelje az érintéseket. Aki cserél már kijelzőt megosztaná a tapasztalatai (honnan érdemes venni, szerelésnél vannak-e buktatók).
Köszönöm.

(#21604) bunnyhu válasza Lackooo84 (#21581) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ha nem kell a másik, írj rám, én épp most rendeltem egyet aztán jól benéztem, és nem hydrogél lett a nagy kapkodásban :D

https://divecenter.hu

(#21605) ubyegon2 válasza trebrona (#21602) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jogos, sorry mindenkitől! Ritkán járok ide, legutóbb még nem volt off topik. Szerintem már minden megfőtt amúgy.

(#21606) orso0355 válasza kisZ2 (#21603) üzenetére


orso0355
őstag

Keresőben fent érdemes körbenézni. Lesznek tapasztalatok.

(#21607) St3ven válasza (#21545) üzenetére


St3ven
addikt

Az addig rendben, hogy van rá beállítási lehetőség, csak használni (azaz VoIP hívást indítani) nem sikerült még senkinek bizonyítottan.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21608) bb71 válasza St3ven (#21607) üzenetére


bb71
őstag

Ezt hogy érted? Nekünk fenn van egy Betamax szoftver és működik, vagy félreértem a problémát?

(#21609) thomas77 válasza St3ven (#21607) üzenetére


thomas77
senior tag

Native sip kliens van a telefonban. Megfelelő beállítással hivátlanul működik. Kb 1 évvel ezelőtt le is írtam, hogy hogy kell jól beállítani. Az alapján több fórumtársnak is működik. Mit kell ezen bizonyítani?

(#21610) siddis


siddis
őstag

Nagyot mennek 'máma a kernel-fejlesztők..

Clarity 3.5

Az Xprise kernel fejlesztője pedig befejezi..

-- Aux armes, citoyens --

(#21611) Dhampir válasza ubyegon2 (#21605) üzenetére


Dhampir
félisten

"On topic"-ban csak akkor szabad, ha a 4X-et főzitek meg. :D

(#21612) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

A kb. 1 éves Redmi Note 4X ma úgy döntött, nem kapcsol be, azaz olyan volt, mintha újraindulna (vagy frissítene, bár erre nem nyomtam neki ok-t), ezt legalább 1 órán át csinálta, végül elsötétült a képernyő és azóta se kép, se hang. Annyi, hogy a bal felső sarokban lévő led pirosan villog, ha megpróbálom bekapcsolni, vagy ha töltőre teszem, de akkor is, ha resetet (vol + és bekapcs. egyszerre) szeretnék. PC nem látja, szintén csak a piros led villog, ha összekötöm.

A ROM-hoz nem lett nyúlva, a gyári van rajta, rootolva sem lett, szóval semmi mók nem volt, minden gyári.

Mi lehet a gond? Remélem, nem téglázta magát a telefon...

Előre is köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#21613) spiderpig820 válasza bladesks007 (#21612) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Redmi 4x topik, de lehet, itt is lesz ötlet.

4B

(#21614) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok.
Hova kell másolni, hogy felismerje a .zip fájlokat telón belül Twrp-ben? Csak sd-ről vagy otg pendrive-ról tudok telepíteni. :W

(#21615) trebrona válasza Repsol600 (#21614) üzenetére


trebrona
nagyúr

Formázni kell a data partíciót és utána mehet belső tárhelyről is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#21616) MCiklon válasza Repsol600 (#21614) üzenetére


MCiklon
csendes tag

Tudtommal akárhova mehet, de legcélszerűbb közvetlen a főkönyvtárba rakni. Pendriveról nem tudok még nyilatkozni, ma fogom pont kipróbálni :D

(#21617) Repsol600 válasza trebrona (#21615) üzenetére


Repsol600
addikt

Na ez szuper..
Ha csinálok egy full backupot, formázom utána visszaállítom úgy is jó? :DDD

(#21618) bb71


bb71
őstag

Egy kis okulásul:

- Pixel Experience ROM 8.1 Oreo - ujjlenyomat és code
- TWRP mentés volt
- Kernel barkácsolás után kicsit lassúnak tűnt a rendszer, gondoltam visszanyomom a mentést
- De előtte Format Data
- Elfelejtettem, hogy (PE Oreo ROM igényli) TWRP 3.2.1-1 nem tudja ezt a format data parancsot befejezni, 15 percet vártam... újraindítottam izomból power gombbal
- 3.0.3 TWRP vissza
- Format Data
- Mentés visszaállít
- Mentés elindul, de kéri a kódot - és nem fogadja el
- Sebaj, ilyenem már volt 7-es MIUI-n, elő a MIUIHu-s Multitool
- Kód és ujjlenyomat törlése 16-os paranccsal
- Újraindult és mégis kéri a kódot

Megoldás: [link] a /data/system könyvtárban volt még egy fájl, amit ki kellett TWRP alól törölnöm! Multitool nem törölte, hogy a 8.1-es Oreo miatt-e vagy más miatt - nem tudom...

Siker.

[ Szerkesztve ]

(#21619) Bogyó bá' válasza bb71 (#21618) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ráérsz, időd van.... ….ez is egy szép hobbi, akár a motorozás, vagy a bélyeggyűjtés. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21620) thora


thora
csendes tag

Sziasztok! Megpróbáltam visszarakni egy régebbi romot amit (9.2.5.0.) amit a hivatalos oldalról töltöttem le, de valami miatt nem látja teló...Pontosan hogyan is kellene ezt csinálni?

(#21621) thora válasza thora (#21620) üzenetére


thora
csendes tag

Úgy látom a baj, hogy én a kicsomagolt fájlokat másoltam fel...

(#21622) thora válasza thora (#21621) üzenetére


thora
csendes tag

Most már jól csináltam, de azt írja, hogy "flash older version is not allowed"...

(#21623) siddis válasza bladesks007 (#21612) üzenetére


siddis
őstag

Ha töltöd jó nagy áramú (akár nem saját) 1-2A-s töltővel mondjuk egy órát.? Meddig bírta az akksi ameddig ment.?

-- Aux armes, citoyens --

(#21624) bladesks007 válasza siddis (#21623) üzenetére


bladesks007
tag

Köszi, nem hittem volna, de a töltés megoldotta... Az, hogy reggel 40%-ról hogy merült le 1 óra alatt 0%-ra (amíg folyamatosan bootolt), talány.

[ Szerkesztve ]

(#21625) siddis válasza bladesks007 (#21624) üzenetére


siddis
őstag

A helyedben most mentenék egyet..

-- Aux armes, citoyens --

(#21626) air


air
nagyúr

Sziasztok!

A mobil adatforgalmi korlát másnak sem működik rendesen?
Global 9.5 (9.5.5.0) van a készüléken és hiába állítom be, hogy 9-ig van még 550MB keretem, ha a figyelmeztetésnél a kikapcsolás is engedélyezve van, akkor előfordul, hogy néhány 100kB forgalom után kiírja, hogy túllépve a mai keret, és kikapcsolja a mobilnetet.
Pedig a napi figyelés nem is aktív.
Használjak valamilyen 3rd party alkalmazást ha rendes keretfigyelést szeretnék?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21627) St3ven válasza thomas77 (#21609) üzenetére


St3ven
addikt

Azt, hogy hívást is lehet vele indítani. Beállítva nekem is be van.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21628) válasza St3ven (#21627) üzenetére



őstag

IP to IP hívás ingyenes hálózaton kívül fizetős vagyis rendelkezni kell kredittel. Vagy valami rosszul van beállítva.

(#21629) Geret


Geret
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Xiaomi Redmi 4X -> Huawei Band 2 Pro okoskarkötő hogyan működik együtt?

Köszi

(#21630) aelod


aelod
veterán

Miui10

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21631) aelod válasza Geret (#21629) üzenetére


aelod
veterán

Color band-el tökéletesen együttműködik;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21632) thomas77 válasza air (#21626) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem 16GB-ot mutatot múlt havi forgalomra, miközben 60 GB fölött forgalmaztam... Valami nem ok ezzel...

A gyári időjárás alkalmazásnál sikerült visszaállítanom a hely alapú lokációt. Nyelvet + régiót amerikaira raktam, így előjön a position vagy hasonló a kis kék pozíció jellel, de ennek ellenére nem frissül a hely. Másik készüléken is próbáltuk, de ott se.
Valakinek müködik ez megfelelően? Ha igen, akkor milyen beállításokkal?

(#21633) thomas77 válasza St3ven (#21627) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem is. Hívást is tudok indítani.
Ha te nem, akkor valami rosszul van beállítva neked. Javaslom olvasd el a következő hozzászólásokat: 3409, 3423, 3428, 3594, 3624.
Ezek alapján mennie kell nálad is.
Persze itt is van egy bug: csak akkor működik, ha 2 sim van a készülékben. De ezt is megtalálod ezekben a hozzászólásokban. Kövesd a leírást és neked is menni fog. Ha elakadsz, segítek akár privátban is.

(#21634) hhenry


hhenry
őstag

Mennyire érdemes s5-ről váltani erre?
Azt láttam hogy az ár/érték arány nagyon jó,de hozza az S5 szintet?

(#21635) thomas77 válasza hhenry (#21634) üzenetére


thomas77
senior tag

Én S7 és SE mellett használom második vagy harmadik telefonnak. Ennek ellenére nagyon elégedett vagyok vele. Nem tökéletes, de nekem nagyon bevált.

(#21636) aelod válasza hhenry (#21634) üzenetére


aelod
veterán

Hát S801 vs S435 csatában előbbi erősebb. Mérlegelj, hogy mik azok a funkciók amik a redminél nincsenek meg. Azért az S5 annak idején a samsung flagshipje volt. Szerintem értelmetlen ilyen téren összehasonlítani a két telefont annak ellenére, hogy a R4X sokkal újabb készülék.
Nézd meg mikről kéne lemondanod és az alapján mérlegelj. Szerintem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21637) siddis


siddis
őstag

Clarity 3.6

-- Aux armes, citoyens --

(#21638) thora


thora
csendes tag

Valaki tudna nekem egy normális leírást linkelni rootoláshoz? Illetve ha rootolom a telefont akkor biztosan nem vész el a garancia? Előre is köszönöm!

(#21639) trebrona válasza thora (#21638) üzenetére


trebrona
nagyúr

1. összefoglalóban megtalálod
2. biztosan nem

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#21640) siddis válasza thora (#21638) üzenetére


siddis
őstag

Na de a nulladik lépés, hogy nyitod a boot loader-t, azzal már megvagy.?

-- Aux armes, citoyens --

(#21641) thora válasza siddis (#21640) üzenetére


thora
csendes tag

Dehogy vagyok 😁 Teljesen az sem tiszta, hogy hogyan kell...De elolvastam az összefoglalót és ha jól értem a beépített upgrade-el a legfrissebb stable meg developer romok között ugrálhatok oda vissza, ugye? Ha igen akkor lehet először kipróbálom a developer romot.

(#21642) grafnet válasza thora (#21641) üzenetére


grafnet
veterán

Minden ilyen "ugrálásod" teljes adatvesztéssel jár... (vagy legalábbis kellene a FR!)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#21643) thora válasza grafnet (#21642) üzenetére


thora
csendes tag

Ha az a fotókat, jelenti, meg a videókat meg a játékokat az nem érdekes...(Mi az a FR!)

(#21644) grafnet válasza thora (#21643) üzenetére


grafnet
veterán

Factory Resetet jelenti.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#21645) thora válasza grafnet (#21644) üzenetére


thora
csendes tag

Az "ugrálás" előtt lépjek ki a guglib fiókból meg az miui fiókból?

(#21646) grafnet válasza thora (#21645) üzenetére


grafnet
veterán

Igen.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#21647) St3ven válasza thomas77 (#21633) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm. Láttam a hsz-eid, követtem is őket, két SIM van a telefonban, de egyszerűen nekem nincs olyan opció hívás indításakor, hogy a VoIP accountomról menjen ki. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21648) St3ven válasza (#21628) üzenetére


St3ven
addikt

Fel van töltve a VoIP accountom, más készülékről gond nélkül megy is.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21649) válasza St3ven (#21648) üzenetére



őstag

Lehet kipróbálom megint én a macrogate nél voltam. Lehet kell külön kliens. Régen a Nokia hoz nem kellett. Gondolom szolgáltató nem tiltja

[ Szerkesztve ]

(#21650) thomas77 válasza St3ven (#21647) üzenetére


thomas77
senior tag

Valami pedig nem frankó nálad. Ki a voip szolgáltató?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.