Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) ddsteel válasza aelod (#21097) üzenetére


ddsteel
aktív tag

igen, benne. teljesen gyári rom, az akkuidő pl parádés (4A-ról váltottam, ahhoz képest is, pedig az se volt rossz). 4A-n színes volt a LED és értesített a viber rendesen, de ettől függetlenül nem bántam meg.

(#21102) aelod válasza ddsteel (#21101) üzenetére


aelod
veterán

Nem tudom nálam már nem annyira parádés.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21103) Teaway válasza Gerasz (#21100) üzenetére


Teaway
veterán

Éjszakára repülő módba tedd, úgy mennyit szív le reggelre?

Nincs itthon csokid??

(#21104) enzahobi válasza Gerasz (#21100) üzenetére


enzahobi
aktív tag

User app lesz az, vagy hardweres...

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#21105) Fredo78 válasza Gerasz (#21100) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Nekem a sima 4-esem produkál hasonlót. Folyamatosan merül, olyan mértékben, hogy reggel lehúzva töltőről estéig épp kibírja. Magától is merül, éjszaka kb 30%-ot. A legnagyobb fogyasztó az "android rendszer" Próbáltam én is a romcseréket nem segített. A szakik hardveres hibát mondtak ezért nem mentem tovább, így használtam. Neked ha van garid lehet azzal kéne próbálkozni.

(#21106) lócitrom válasza Fredo78 (#21105) üzenetére


lócitrom
őstag

a szoftver cseréje fastboot módban történt minden törlésével? egyébként már az fura a grafikon alapján, hogy konkstans intenzíven merült a telefonod. ha jól emlékszem te mutattad a napokban a SOT adatokat.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21107) donbig


donbig
tag

Mi a búbánatért állhat le már betöltés közben az IGO Szülinapp? Az engedélyek szerintem rendben vannak, ( Háttérben futó.. >>nincs korlátozás, Indítás háttérben>>pipa, képernyőzáron megjelenítés>>pipa. ) IGO újratelepítés is volt, ha a telót újraindítom, akkor működik. Ötlet valakinek? Köszönöm!

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#21108) siddis válasza donbig (#21107) üzenetére


siddis
őstag

Akkumulátor-kímélő.?

-- Aux armes, citoyens --

(#21109) vince


vince
őstag

Használ valaki rajtam kívül 8.4.26-os xiaomi.eu (vagy mi-globe.com) romot? Nálatok is eltűnt az sms alkalmazás gsm ábécé kapcsolója? :F

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#21110) grafnet válasza vince (#21109) üzenetére


grafnet
veterán

Miért? Eddig volt?
Hol kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#21111) vince válasza grafnet (#21110) üzenetére


vince
őstag

Volt bizony, nagyon hasznos ha sms-ezel (küldéskor lecseréli az ékezetes karaktereket és így nem csak 70 karakter fér egy sms-be).
Nyisd meg az sms alkalmazást, menj a beállításokhoz (nyomd hosszan a bal oldali "fizikai" gombot) és itt az egyéb szekcióban a Cell Broadcast, Mi cloud szinkronizálás és további beállítások felett kellene lennie. Feleségem Redmi 3S-én (8.4.19 van rajta, sajnos a 8.4.26-tal nem indul a telefon :((( ) ilyen:

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#21112) orso0355 válasza Styleair (#21090) üzenetére


orso0355
őstag

Semmi

[ Szerkesztve ]

(#21113) ReFleXx


ReFleXx
addikt

nem megjött a Hydrogel, fel is tettem.
hat ennyit mar regen k*rva anyaztam mint most :D

az 1-es vedofolia alig akart lejonni , huzta magaval a Hydrogel foliat, ergo vegeredmeynben mintha a 2-es huztam volna le ugy nezett ki.

mivel szabaly szerint az 1-est kell lehuzni csak azzal probalkoztam (amugy meg lehet k* mindegy hogy rakja fel az ember) tovabb.
A Hydrogel folian van egy levagott kilogófül ami hozza van ragadva az 1-es vedofoliahoz, csakhogy nincs tokeletesen levagva, ezert nem akarta elengedni... annyit benaztam emiatt , hogy a 2-es folia meg total elcsuszott a Hydrogeltol, igy nem esett egybe a speaker kivagasa es nem birtam jol bepozizni.
Vegen lekaptam a 2-est is , igy mar konnyebb volt.
Az IMAKos videoban amugy a kinai az mind2 foliat lekapta es ugy dobta ra, szal majd legkozelebb sztem mar en is igy esek neki.
Egyebkent nagyon jo a folian, meg ezek ellenere sem tudtam nagyon elrontani, viszonylag szep lett, a viz miatt konnyu volt rajta mozgatni , illetve parszor visszaszedtem szösz/kosz miatt

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21114) orso0355 válasza ReFleXx (#21113) üzenetére


orso0355
őstag

:DD
Ja én is kellően bénáztam anno :K

(#21115) vince válasza ReFleXx (#21113) üzenetére


vince
őstag

Ez meglehetősen hasonló az én tapasztalatommal is :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#21116) ReFleXx válasza vince (#21115) üzenetére


ReFleXx
addikt

LUL, akkor nem egyedi eset vagyok :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21117) enzahobi válasza ReFleXx (#21113) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Légy szíves el tudod küldeni nekem hogy honnan\kitől rendelted? köszi:)

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#21118) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Sikerült betörnöm a kijelzőt. Van lehetöség cserére? Ha tudtok alánlani megbizhato helyet azt megköszönném! :R

(#21119) donbig válasza siddis (#21108) üzenetére


donbig
tag

Köszönöm úgy néz ki ez volt a gond, bár meggyőződésem, hogy kikapcsoltam. Miközben keresgettem, lehet, hogy lesz még ezzel probléma, bár nem biztos, hogy ugyanaz a rendszer:[link]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#21120) siddis válasza donbig (#21119) üzenetére


siddis
őstag

..a lényeg hogy beröffent. Jó hétvégét.

-- Aux armes, citoyens --

(#21121) siddis


siddis
őstag

RockStar Reborn Kernel for Redmi 4x :Y Elvis él!

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#21122) Domestos válasza ReFleXx (#21116) üzenetére


Domestos
tag

Szintén megerősítem, ennyit még nem szoptam fóliával, mint ezzel, de egyértelműen jó, ha végre fent van.

(#21123) bodnar10261 válasza siddis (#21121) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Global Beta 8.5.3 de a miui forumon semmi info. Hogy van ez🤔

Bodnár Dávid

(#21124) beef válasza Domestos (#21122) üzenetére


beef
őstag

Nekem sajnos nem jött be, mivel a üveg széléig ér, aminek örültem is, hogy végre nem bénán kicsire vágják.
Azután rájöttem, hogy mivel védőkeretet használok így folyamatosan felnyomja a fólia szélét :(
Az már csak hab a tortán, hogy jobb szeretem a mattot.
Igaz ezt baromi könnyű felrakni. A sima fóliából lazán eldobok vagy kettőt mire a harmadik úgy sikerül, ahogy szeretném (nem ferde, nem kerül alá por).

[ Szerkesztve ]

(#21125) trebrona válasza bodnar10261 (#21123) üzenetére


trebrona
nagyúr

Note 4 SD-re is kijött, biztosan valami komolyabb hiba volt az előzőben. Vagy xiaominál sosem lehet tudni. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#21126) siddis válasza bodnar10261 (#21123) üzenetére


siddis
őstag

..szerintem csak a MI5, a MiMIX és MINote2 kapott ebből, nem.? És ezek már Oreo-k..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#21127) ReFleXx válasza enzahobi (#21117) üzenetére


ReFleXx
addikt

innen rendeltem

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#21128) bodnar10261 válasza siddis (#21126) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Nekem a 4X írta hogy van update

-Fix Bugs
-Improved System Stability

ennyi :D 121MB

Bodnár Dávid

(#21129) starr válasza siddis (#21121) üzenetére


starr
őstag

Felraktam miuira. Brutál lassú lett tőle, és a wifi sem ment. Vissza clarityre :)

(#21130) YASKATIR válasza starr (#21129) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Amugy mi ertelme van annak, hogy cserelgetitek a kerneleket?

(#21131) enzahobi válasza YASKATIR (#21130) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Jobb akkuidő (gyárin 6 mag mindig aktív, itt ha akarod csak 2 :)) , kicsit jobb wifi sebesség (TCP: westwood-on), kcal kontrol (nekem kell az éjszakai módhoz hogy a kék színt lekapcsoljam ill félig a zöldet is, a gyári megoldás túl sárgás ->nem tetszik), knock on/double tap to wake mivel a gyáriból kispórolták :W . Ezenk kívül aki szeretné OC-s verziót is felteheti így 1600 és 1200 mhz lesz a max és 500mhz a gpunak (ezek clarity-n értendőek). A 3.3 atom stabil, ha a Xiaomi-nak lenne egy kis sütnivalója, intgerálná a gyáriba, ha már más elvégezte a piszkos munkát ;]

Szerk: fentiek elsősorban Clarityre vonatkoznak!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#21132)



őstag

Hivatalosan is EU-ba jön a Xiaomi. Ergo lesz szerviz hálózat. Amúgy nem értem az egész működését. Ez most egy közösség vagy vannak rendes foglalkoztatott szoftver mérnökei is? [link]

[ Szerkesztve ]

(#21133) starr válasza YASKATIR (#21130) üzenetére


starr
őstag

Valamivel gyorsabb, mint a gyárival, és van sok plusz feature. Pl. USB-ről töltés 500mA helyett 900mA, DT2W, takarékosabb magvezérlők.Overclock, bár a benchmark eredményeim szerint az MIUI-n nem működik.

(#21134) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! B.T-én keresztül hallgatnák zenét és beállitom folyamatos lejatszásra lejatszik 2-3 számot, (természetesen sokkal több van) és utána mindig megszakad a lejátszás, mindkét készülék fel van töltve, van valami ötlet miért nem játszik le folyamatosan ? Köszönöm

(#21135) siddis válasza starr (#21129) üzenetére


siddis
őstag

Akkor fel sem rakom, köszi a tesztet.

-- Aux armes, citoyens --

(#21136) grafnet válasza andrás47 (#21134) üzenetére


grafnet
veterán

Én, több órát szoktam hallgatni.
Energiagazdálkodás, memóriakezelés ezeket állítsd be, s akkor futni fog rendesen!
Ha nem találod az összefoglalóban, írj.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#21137) lócitrom válasza (#21132) üzenetére


lócitrom
őstag

ezt már bő féléve tudni lehet, hogy európába érkeznek. hivatalos listát közöltek, hogy hol lesznek jelen. a kérdésed meg nem értem.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21138) válasza lócitrom (#21137) üzenetére



őstag

Viszont a napokban mennek a tőzsdére is. 4. legnagyobb mobil gyártóvá nőtték ki magukat. Kb egy hetes nálam, idáig jól teljesít. Adok neki 1 hónapot és tovább fejlesztem. QI töltést teszek bele, profin 10k- ból kijön.

[ Szerkesztve ]

(#21139) válasza starr (#21133) üzenetére



őstag

Biztos ez az 500 mA? Mert még így is melegszik és a töltő is. Igaz durván hosszú ideig tölti. BalckBerry töltővel viszont nem melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#21140) válasza andrás47 (#21134) üzenetére



őstag

Nálam az iPhone csinálta ugyan ezt. A 4x atom stabilan tartja órákig a bt kapcsolatot. Talán töröld az eszközt és párosítsd újra.

[ Szerkesztve ]

(#21141) enzahobi válasza starr (#21133) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Bocs de nem 500 és nem 900 mA, a clarityben 3.0 tól már nincs gyorstöltés funkció, csak a gyári. A gyári töltés max kb 1800-2000mAh-t enged, ha az akksi nem melegebb 40foknál, és az akku töltöztsége nem nagyobb 80-90%-nál (kb). HA az akku 40+ fokra melegszik, a teló korlátozza az áramfelvételt 1000mA vagy alá. Ha gyorsan akarod tölteni tedd hűvös és jól szellőző helyiségbe, ill vedd le a tokot ha vam
n rajta:) Az overclock nálam sem adott hozzá 2-3% többet a méréseim alapján, sőt van ahol rontott .

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#21142) starr válasza enzahobi (#21141) üzenetére


starr
őstag

Ha PC USB-jére van dugva, csak 500mA-t vesz fel, hiába van USB3-as porton, ahonnan 900mA-t is felvehetne. Erre szolgált a kapcsoló a Kernel Adiutorban. Bekapcsolva tényleg gyorsabban töltött USB3-ról. A dugasztápos töltést nem befolyásolta. Erre gondoltam.

(Ha töltőre tesszük a telefont, az USB adatvezetékei bizonyos feszülséget kapnak, onnan tudja, hogy felvehet 2A-t is. PC-re dugva 0, és 5V-on vannak az adatlábak, onnan tudja, hogy 500mA-nél nem vehet fel többet.)

Aida64 kiírja a töltő áramot .Ott lehet megnézni, persze hozzá kell gondolni, amit a telefon felvesz (200-300mA), így kapjuk meg nagyjából a felvett áramot.

A 3.3-ból kivették, ezért használok még mindig 2.9-et :)
Amúgy az AutoSMP is rosszul működik a 3.3-ban, rosszak a benchmark eredmények. A 2.9-ben még az is jól ment.

[ Szerkesztve ]

(#21143) enzahobi válasza starr (#21142) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Wow, erről eddig nem volt tudomásom, köszönöm az infót! Autosmp nálam okés, hábár bővön kellett tweakeljek rajta, de most jó az akkudőm és a teljesítmény is. Mivel benchmakoltál? ha gondolod letesztelhetjük:) remélem nem antutu, az mindig olyan sokáig fut xD ill a 2.9ből melyik verziót használod?

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#21144) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

SOS kérdés, hol kell beállitani, hogy a telekomos előfizetős kártyát hangpostára küldjem? hívásátirányításnál számot kér, posta szóra keresve megadhatom tán a számot, de telekom oldalom 2 szám van. Nevetséges, okos telefon és ilyen alap dolog meg pilóta vizsgás? Nokia anno két kattintással átment...

https://divecenter.hu

(#21145) Kuter


Kuter
senior tag

Üdv Mindenkinek.
Én azt vettem észre ,hogy a Clarity 3.3 elrontja a fényképező fókuszát távoli képek esetén.
Homályos szar lesz magyarán. Más is tapasztalta?
Az első kép az eredeti kernel.
Nagyitásnál nagyon jól látszik mire gondolok.

[link]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#21146) bodnar10261 válasza Kuter (#21145) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Én ezért nem használok Custom Kernelt. Ki tudja mit ront el esetleg

Bodnár Dávid

(#21147) starr válasza enzahobi (#21143) üzenetére


starr
őstag

Passmark performance test.
Cpu menüben:
Integer math, floating point math. Ezt a kettőt szoktam futtatni, a többi hosszadalmas.
Pár mp alatt lefut.
Az integer 1400 valamennyi szokott lenni, a floating 800 valamennyi, ritkán 920 körül.
Miui kernellel, és custom overclockos kernelekkel is mindig ennyi. Ebből gondolom, hogy miuin nem működik az overclock. Test előtt zárj be minden mást.

[ Szerkesztve ]

(#21148) enzahobi válasza Kuter (#21145) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Nálam jó a fókusz, Miui 9.5.3NAMCNFA és 3.3as clarity.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#21149) Kuter válasza enzahobi (#21148) üzenetére


Kuter
senior tag

Miui 9.5.4 ezzel nem jó az tuti.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#21150) andrás47 válasza grafnet (#21136) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm, úgy tűnik sikerült beállítani, mert azóta nem állt meg hosszabb zene hallgatás alatt sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.