Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sziasztok!
Nos én úgy csináltam a telepítést hogy

recovery feltéve
feltettem a legújabb firmware-t
wipe (cache, system, dalvik, internal storage, )
install rom és pico gapps
wipe cache és dalviik

tölt tölt és semmi

ez az aicp rom

Bodnár Dávid

(#19802) gombi175 válasza hawkfoto (#19800) üzenetére


gombi175
csendes tag

Nos a 8.8.8.8. DNS beállítás működik. A Számítógépen kell megadni. Ekkor a Google DNS-ét adjuk meg, mint nálam okosabbaktól megtudtam.
A telefon APN beállításainál a dun hozzáadásával semmi sem változott.
Az egésszel az a gond, hogy a számítógép újraindításánál újra meg kell adni.

(#19803) vince válasza gombi175 (#19802) üzenetére


vince
őstag

miuihu multi (eu) rom van a telefonomon és hibátlan a hotspot (itt írtam róla, bár más hibajelenség kapcsán, de a lényeg azonos), nem kell dns szervert kézzel beállítani a klienseknél.

szerk: elfelejtettem, hogy visszamentem multi romra (kiszámíthatóbbak a frissítések), ott is jó a hotspot :K

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#19804) gombi175


gombi175
csendes tag

Sziasztok!

Kipróbáltam egy régi dolgot és egyenlőre bejött. A ki/be kapcsolások még okozhatnak meglepetést.
A 8.8.8.8.-at visszaírtam automatikusra, illetve átírtam a következőt.
A Vodánál az APN az internet.vodafone.net
De van egy másik is a standardnet.vodafone.net

Próba szerencse

(#19805) hawkfoto válasza gombi175 (#19802) üzenetére


hawkfoto
tag

Nekem most működik. Újra indítottam a notit és a másik telefont is, és úgy is megy.

(#19806) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Az előző posztom alatt amit irtam az xda-s srácok segitettek valamilyen formában. Ezt telepítsétek ha custom romot akartok telepíteni :)

https://builds.nezorfla.me/?dir=opengapps/arm64/20180301

Bodnár Dávid

(#19807) bunnyhu válasza vince (#19803) üzenetére


bunnyhu
senior tag

miuihu romon teszteltem, működött a hotspot. Úgy tűnik akkor csak a stable van rosszul beállítva, még egy indok, hogy ne használjuk :)

https://divecenter.hu

(#19808) AnNa997


AnNa997
tag

Sziasztok! :)
Mennyire jó telefon? Mennyire megbízható? Alapesetben nem kell mókolni? ☺

(#19809) albiosz


albiosz
őstag

A gps beállítások merre vannak? Arra gondolok, ahol be lehet állítani, hogy gyorsabban találjon jelet.

(#19810) spiderpig820 válasza AnNa997 (#19808) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Szia!
Eléggé
Eléggé
Nem

4B

(#19811) grafnet válasza albiosz (#19809) üzenetére


grafnet
veterán

Mondjuk: nyomva tartod a GPS gombot...
Maga a GPS nem fog hamarabb jelet "találni"! Csak a más rendszereket kihasználva fog gyorsabban pozíciónálni. (De ez, már csak játék a szavakkal.)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#19812) AnNa997


AnNa997
tag

Oké,köszi😁
Megéri akkor...jobb,mint egy Samu j5 (2017) vagy egy huawei p9 lite (2017)? :D

(#19813) grafnet válasza AnNa997 (#19812) üzenetére


grafnet
veterán

A Samunál biztosan jobb.
A HP9l-nál már miben kötsz kompromisszumot... Fotóban jobb a P9l. Másban már nem biztos.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#19814) trebrona válasza grafnet (#19813) üzenetére


trebrona
nagyúr

P9 lite másban is jobb. Hátránya a kisebb akku és a kisebb tárhely, de a belső tárhely összevonható külső SD-vel, nyilván így bukta a 2. SIM.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19815) spiderpig820 válasza AnNa997 (#19812) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nejemnek J5 van, én tartom karban, a 4x nekem jobban bejön.

4B

(#19816) AnNa997


AnNa997
tag

Hát,nekem most Huawei van,szeretem. P9 lite tetszik,meg minden,csak hát ugye olcsóbb a 4x...:D
De megbízható is? Ez itt a kérdés...meg a garancia meg a szervíz...ezek is fontosak...

(#19817) trebrona válasza AnNa997 (#19816) üzenetére


trebrona
nagyúr

Huawei garancia 2 év...

De vidd át a kérdéseid ide: Melyik okostelefont vegyem?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19818) AnNa997


AnNa997
tag

Köszi :)

(#19819) Obyboy válasza gps76 (#19621) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszönöm a segítséget. :R Megrendeltem, ha megjött és feltettem megírom a tapasztalataimat.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#19820) bumbbi


bumbbi
csendes tag

Na úgy döntöttem mégis vissza küldöm a készüléket.
Küldött már valaki vissza Eu Stockhoz telefont ? ha igen privátba írja le légy szíves hogy megy pontosan.

(#19821) trebrona válasza bumbbi (#19820) üzenetére


trebrona
nagyúr

Talán el kellene olvasni az ÁSZF-t náluk...
Mi ezen a bonyolult?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19822) kidnou válasza bumbbi (#19820) üzenetére


kidnou
senior tag

irj nekik egy emailt, válaszolnak mit csinálj, segitőkészek

(#19823) starr


starr
őstag

A legújabb eu rom másnak is merül?
A 2.8 Clarity is fent van, lehet, hogy attól?

[ Szerkesztve ]

(#19824) gps76


gps76
őstag

MI-Globe ROM 9.5.2.0-at használja valaki? Mert én felraktam Redwolf-al és eddig nagyon jónak tűnik.

Obyboy: Mikor megjön összerakás előtt azért nagyítóval nézd át az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#19825) mb702 válasza starr (#19823) üzenetére


mb702
tag

Eddig nekem az EU-s 9.5.2.0.NAMCNFA + Clarity v2.4 vált be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#19826) starr válasza gps76 (#19824) üzenetére


starr
őstag

Ez is china development alapú? Mert akkor ráereszthetem az eu romra, nem kell semmit formázni.

(#19827) trebrona válasza starr (#19826) üzenetére


trebrona
nagyúr

Annyira, hogy xiaomi.eu az alap.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19828) starr válasza trebrona (#19827) üzenetére


starr
őstag

Köszi. Mennyire ismert, elismert csapat?

(#19829) ReFleXx


ReFleXx
addikt

berepedt az üvegfoliam (imak), nem is banom, mert amugy sokat rontott a kijelzo erinteserzekenysegen , foleg toltes alatt, illetve csunyabb is lett a telefon tole, legalabb a szele nem allt el.
Berendeltem 1 hydrogel-t , hat kivancsi leszek ez milyen. Ez olyan hajlekony folia lesz hogy nem fog elallni hanem lekanyarodik a szelen?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19830) gps76 válasza starr (#19828) üzenetére


gps76
őstag

17000 fórum felhasználó van a jobb felső sarokban.
A gyári stabil romra engedtem rá, a Redwolf írta hogy jelszóvédett a data partíció, és nem is formázta le. Ez mi lenne? Újraindítás után ott van a belakott telefonom, csak a Globe 9.2.5.0-val, de gubancot még nem csinált eddig.

ReFleXx: Ez nem az a szilikoncumihoz hasonló anyagú fólia amit vizesen,szappanosan kell feltenni? Mert s6-on volt nekem, de nagyon tapad a felülete, nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#19831) trebrona válasza starr (#19828) üzenetére


trebrona
nagyúr

Már régen működnek, előtte más néven, az most nem jut eszembe. :)
Show expert settings a lényeg. Azt teszel a romba, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19832) ReFleXx válasza gps76 (#19830) üzenetére


ReFleXx
addikt

szerintem nem, de akinek van itt ilyenje majd megirja

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19833) szimi57 válasza gps76 (#19824) üzenetére


szimi57
őstag

OTA működik?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#19834) thora válasza grafnet (#19563) üzenetére


thora
csendes tag

Szia! Leteszteltem. Ha 2g-re van álítva a preferencia akkor tökéletesen működik, ha 4g-re akkor továbbra is dobja a hálózatot...Küldjem szervízbe szerinted? Köszönöm az eddigi válaszokat is!

(#19835) grafnet válasza thora (#19834) üzenetére


grafnet
veterán

Hát, ez egy jó kérdés!
Mivel itt nem számít garancia vesztésnek egy másik ROM, lehet előbb megpróbálnám a Multi ROM-ot.
Ha azon sem jó, akkor szerviz.
Ha nem csináltál ilyesmit, akkor is a szerviz marad.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#19836) orso0355 válasza ReFleXx (#19832) üzenetére


orso0355
őstag

Már megírtam. Le is fotóztam, stb. Fenti kereső segít!

(#19837) gps76 válasza szimi57 (#19833) üzenetére


gps76
őstag

Le tudja kérdezni:

Pont emiatt tettem fel a Redwolf-ot TWRP helyett, mert az OTA frissítésekbe nem szól bele.(note 4-nél van leírás mit kell csinálni a Redwolfban, hogy felrakja az OTA-t is)

[ Szerkesztve ]

(#19838) szimi57 válasza gps76 (#19837) üzenetére


szimi57
őstag

Ez a Redwolf nekem új. Esetleg tudnál egy linket adni amitől okosabb leszek.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#19839) szimi57 válasza gps76 (#19837) üzenetére


szimi57
őstag

Közben megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#19840) starr


starr
őstag

Visszaraktam az előző EU romot, de mostmár azon nagy a fogyasztás.
80%-ra töltöttem este, most 40%. Nap végére sem szokott ennyi lenni.
Este fél óra nyomkodással 21%-ot esett.
Amikor a képernyő be van kapcsolva 3 CPU magot csontra hajt. Wakelock detectorral sem derült ki mi dolgozik ennyire.
Van valami komolyabb task manager, ami mutatja, hogy épp mi fut a háttérben, mint a Windows-ban. (Tehát ne a battery statisztika alapján.)
Legyalulom.
Közben eljátszottam a gondolattam, hogy AOSP romot rakok fel.
Melyiket lenne érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#19841) aelod válasza starr (#19840) üzenetére


aelod
veterán

Nálam 8.5.4-n sem bír 7 óránál többet a telefon folyamatos LTE kapcsolat mellett. Sok messenger, viber és netezéssel. Meg van casual gém is néha 7köznap. Otthon wifin más a helyzet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#19842) beef válasza starr (#19840) üzenetére


beef
őstag

Én azt tapasztaltam, hogy mivel nekem otthon a 4G elég gyengécske (az akku használatnál főleg sárga a hálózati jel) ezért erre gyanakszom, hogy az meríti nagyon. Mivel próbáltam már rengeteg ROM-ot, kernelt, de semmi sem segített.
Most feltettem az Automate-t és rajzoltam bele egy scriptet, hogy ha wifi hálózaton vagyok bárhol, akkor azonnal 2G-re kapcsoljon, wifi nélkül pedig tegye vissza 4G-re. Mivel ha wifin lógok tök felesleges a 4G, ha meg mégis kellene, lekapcsolom és már át is vált.
Azóta végig zöld sávban van a hálózati jel és jelentősen javult az akku élettartama is. Éjszakánként 1-2% nem 8-10.

(#19843) DeFranco válasza beef (#19842) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megerősítem, nálunk is szenved 4g-n én levettem teljesen 3g-re a régi telefonon (ezen még nem jutottam el idáig a belakásban) és sokkal jobb lett a térerő, nyilván segített az akkuidőn is hogy nem keresett állandóan erősebb tornyot.

(#19844) starr válasza beef (#19842) üzenetére


starr
őstag

Itt most más gond van. Valami egyértelműen hajtja a CPU-t. Most legyalultam mindent, visszakerült az EU rom, de nem tudom aktiválni aMi fiókot, mert a Wifi jelszó beírásakor nem adja fel a billenytűzetet.
LOL :C

(#19845) DeFranco


DeFranco
nagyúr

füles kérdés:

van egy headsetem (gyári samu, de ez mindegy) amin van egy felvevőgomb. a zenelejátszásra mort playert használok, ott be lehet konfigurálni, hogy pl. 1 gombnyomás pause/play, 2 gombnyomás következő szám, 3 gombnyomás előző szám, stb...

ez a régi telefonomon rendben működött is, ez a xiaomi viszont a saját beállításaival ezt felülírja, azt tudom csak kiválasztani, hogy egy gombnyomásra visszaugorjon a szám elejére vagy emelje a hangerőt (a telefon saját beállításaiban). ki lehet valahol ezt kapcsolni/iktatni? szeretném ha leszállna a gombomról, ha egyébként a mort épp lejátszásban van, mert akkor az ottani konfiguráció szerint szeretném hogy működjenek a gombok.

(#19846) grafnet válasza starr (#19844) üzenetére


grafnet
veterán

apkmirror-ról tedd fel kézzel a billentyűzetet.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#19847) aelod válasza DeFranco (#19845) üzenetére


aelod
veterán

Érdekes, hogy a piston fülesemmel pont nem működött nálam ez a vezérlés dolog. Vagy ha igen akkor össze-vissza. Most a JBL kékfogas fülesen megy a léptetés megállítés funkció úgy, hogy a fejhallgató gombjai beállítás menünél a hangerő szabályzása opció van kiválasztva.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#19848) trebrona válasza starr (#19844) üzenetére


trebrona
nagyúr

Még a wifi jelszó előtt tedd vágólapra!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19849) starr válasza trebrona (#19848) üzenetére


starr
őstag

Nem volt vágólap. Első indulás, követelte a wifi jelszót, billenytyűzetet nem adott hozzá.
Megoldottam, felraktam egy régebbi eu romot.

(#19850) starr


starr
őstag

Valaki tudna linkeli egy, a 4x jól működö Google Camera forrást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.