Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Határozottan csökkent az akkuidőm az elmúlt 2-3 hétben, közelében sincs a régieknek. Különösebben nem változtak a felhasználási szokásaim, frissítést nem történt a rendszeren. Újraindítás nem segít. (Egyáltalán, milyen újraindítás az, hogy a futó programok megmaradnak?! Nem lehet ezt valahogy rendesen újraindítani?) Mi történhetett, merre induljak? Miért eszik mind az android, mind az android rendszer közel kétszer(!) annyit, mint ezelőtt?

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#20302) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

A naptárral ki lehet jeleztetni, hogy hányadik naptári hét van?
Vagy van olyan nézet, hogy kijelezze a naptári heteket is? Én nem találok ilyet.

(#20303) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

az normális, hogy mikor törlöm (tisztítom) a már nem használatos alkalmazásokat a google térkép mindig ott van, pedig nem használtam, el sem indítottam
kis lakatocska ott virít a sarokban.
hogyan tüntethetem el, miért van ott állandóan,

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#20304) DeFranco válasza csabulaxi (#20303) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valamikor rögzítetted. ne felfelé húzd, hanem óvatosan lefelé, vedd ki a lakatot és úgy húzd fel.

(#20305) Teaway válasza Yellow73_a (#20302) üzenetére


Teaway
veterán

Bal felső sarokban bökj a dátumra!

Nincs itthon csokid??

(#20306) csabulaxi válasza DeFranco (#20304) üzenetére


csabulaxi
senior tag

köszönöm

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#20307) Styleair válasza Yellow73_a (#20302) üzenetére


Styleair
aktív tag

aCalendar play áruházból

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#20308) Yellow73_a válasza Teaway (#20305) üzenetére


Yellow73_a
tag

Ekkor is csak simán előhozza a naptárat. De nem látszik, hogy hányadik naptári hét van.

(#20309) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Vannak mar ertelmes Oreo romok, ahol minden mukodik es az akkumulator ido is normalis, vagy meg mindig a xiaomi.eu stable a legjobb valasztas?

(#20310) grafnet válasza YASKATIR (#20309) üzenetére


grafnet
veterán

Ha MIUI-t szeretnél, akkor EU ROM-ot használj.
Ha Stock droidot, akkor még várni kell kicsit az Oreo-ra. Ha jól emlékszem még a fényképező nem jó.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#20311) Teaway válasza Yellow73_a (#20308) üzenetére


Teaway
veterán

Értsd: a Naptár app-ban csináld azt, amit mondtam!

Nincs itthon csokid??

(#20312) mike1334 válasza aelod (#20297) üzenetére


mike1334
veterán

Ez Xiaomi sajátosság, asszonyé is csinálta, ez a power gomb témát próbálom azóta én is...nálam csinált olyat, hogy tartásba tett valakit, közben meg mást elkezdett tárcsázni...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20313) aelod válasza mike1334 (#20312) üzenetére


aelod
veterán

Nálam 100%-ban kiszűrte a tartásba rakás gondot.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20314) mike1334 válasza SenorGrande (#20301) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem is ezt csinálja, néha újraindítás megoldja...most van 73%-on, úgy, hogy 1ó 46p a kijelzőidő (20.5%) , mellette meg a teljes fogyasztás 26,8%-a az android rendszer és 8,1 az android (chrome meg 22,4%). De ennél volt sokkal durvább is (50-60%-os android(rendszer) fogyasztással...).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20315) mike1334 válasza aelod (#20313) üzenetére


mike1334
veterán

Ja az kiszűrte...ez még előtte volt :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20316) aelod válasza mike1334 (#20315) üzenetére


aelod
veterán

Ismerős + nálam még volt a jó kis hívás bug LTE kapcsolatnál. Asszony rinyált is milyen sz*rt vettem. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20317) orso0355 válasza bb71 (#20300) üzenetére


orso0355
őstag

Mi a különbség? Mind ugyanott készül nem? 😃

(#20318) Tschubi válasza csabulaxi (#20303) üzenetére


Tschubi
tag

Szia,
Én még tavaly nyáron vettem a telefont. Eddig nem, de az elmúlt hetekben velem is előfordult ilyen. Főleg a Fb és az Óra csinálta. Először azt hittem véletlenül én rögzítettem az alkalmazást, de a sokadik alkalom után már gyanús lett, ezért én inkább hibára gyanakszom. De persze a lefelé húzás valóban feloldja a lakatot.
Szép napot!

(#20319) Tschubi válasza szilu7 (#20293) üzenetére


Tschubi
tag

Szia,
Én a Teréz krt-n, a nyugati gsm-nél cseréltettem. A kijelzőt én rendeltem az Alitól, és ők ezt 7 ezerért cserélték 1 nap alatt, garancia nélkül. De úgy vettem észre az ár "alku képes". Legalábbis amikor telefonon kérdeztem őket, akkor még 8 ezret mondtak, majd másnap, amikor vittem már a fenti árért csináltatták meg.
Apró hiba: amikor visszakaptam a telefont, később vettem észre, hogy a felső részénél a fém ház egy nagyon picit eláll a kijelzőtől. Először azt hittem a szereléskor meghajlott a ház, de egy erősebb nyomásra visszapattant a helyére. Ennek már több hónapja, rendben működik a telefon.
Szép napot!

(#20320) DAni198 válasza Tschubi (#20319) üzenetére


DAni198
csendes tag

Az Alis linket ha beírnád örülnék neki mert nekem is aktuális lenne a dolog.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#20321) plömplöm


plömplöm
őstag

nna, romolók előre! erre lehetne eredményeket közölni itt, foltozódnak-e be likak?

enyém eredmény: 145 patched; 1 missing; 51 inconclusive.
rootolatlan, zárt, stock 7.1.2 N2G47H; MIUI Global 9.2 | Stable 9.2.5.0 (NAMMIEK)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#20322) aelod válasza plömplöm (#20321) üzenetére


aelod
veterán

Mtkról tudtam eddig is, hogy ilyen téren alul teljesít...

Miui global 8.5.4 Nammied.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20323) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok.
Most dobott fel egy ilyet, érdemes frissíteni?
Stabil 9.2.5.0 van fent jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#20324) YASKATIR válasza Szállító76 (#20323) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Mindig erdemes es ajanlott frissiteni

(#20325) Tschubi válasza DAni198 (#20320) üzenetére


Tschubi
tag

Szia,
A 14751-es hozzászólásomnál ott van a link. (Próbáltam ide is bemásolni, de nem működik, onnan meg igen. Tudom, bennem van a hiba)

[ Szerkesztve ]

(#20326) fradi81 válasza YASKATIR (#20324) üzenetére


fradi81
veterán

kivéve amikor format lesz a vége :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#20327) petya2000


petya2000
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem srácok, hogy lenovo p70-ről érdemes lenne e átváltani erre főként gps használhatóság miatt ? Manapság egyre többet járok Budapesten ahol waze és igo segítségével használnám a navit, de olykor szinte megbolondul ide-oda teszi a pozíciómat, van hogy egy utcával arrébb tájol be, illetve gyakran dobja el a jelet. Előre lépés lenne ehhez képest a 4x ?
Olvastam pár helyen, hogy bár nagy az akksija mégis viszonylag gyorsan merül, egy összehasonlításban pl a lenovot hozták előrébb ebből a szempontból még akkor is ha kb 2 év különbség van köztük.
Bár elég kicsi az esélye de hátha van aki az én helyzetemben van és előzőleg pont ilyen (p70) telója volt :)
Esetleg a hardver különbségeken túl van e pro és kontra, itt ott lassunak vélték, bár én videóban elég fürgének láttam ezt a 4x-et. Szóval előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#20328) SenorGrande válasza Szállító76 (#20323) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Ó, ezt nekem is feldobta most! Már jön is le.

Szerk:
Várjunk csak, nem írja hogy beta, de miui.com-on stabil beta-ról találok thread-et! Hogy van ez most?

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#20329) fradi81


fradi81
veterán

Ami elsőre feltűnt frissítés után hogy a témák app törölve lett, a beállításokban lehet váltani a meglévők között.

moto g72, Ninebot d28e

(#20330) gaboo47


gaboo47
újonc

Sziasztok.
Tavaly október óta használom a készüléket nagy meg elégedéssel kb 2-3 hete lett frissítve 7.1.2-es androidra addig 6.0 volt rajta.
Olyan gondom van most vele a kijelző jobb alsó sarkából 3 darab kb fél centis fényes vagyis fényesebb csík van a kijelző közepéig főleg szürke háttérnél feltünő. Kérdésem ez lehet esetleg a Frissítés miatt ? le ejtve nem volt
egy halott pixel első be kapcsolás óta volt. de szerintem annak semmi köze hozzá.
Ilyen hibával van esély a kijelző cseréjére garanciálisan ? ha nincs rendelek aliexpressről.

(#20331) grafnet válasza gaboo47 (#20330) üzenetére


grafnet
veterán

Le tudod valahogy fotózni?
Ha eddig nem tűnt fel... azért sw-esen nem nagyon tud ilyet csinálni.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#20332) G@ben


G@ben
addikt

Egy mailben kapott dokumentumot le szeretnék menteni az sd-kártyára, de nem engedi, mert írásvédett, meg azt írja, hogy Android 5 alatt nem tudom megcsinálni. Kár, hogy 6-os van rajta. :)
Elmentettem a Documentsbe, de onnan sem tudom áthelyezni a Total Commanderrel. Kiír mindent, amit nem tudok értelmezni, de mintha nem engedne így a kártyára írni. Érdekes módon a számítógéppel összekötve simán lehet rá írni. Mit és hol kell beállítanom, hogy a telefonon is tudjak az sd-re menteni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#20333) gaboo47 válasza grafnet (#20331) üzenetére


gaboo47
újonc

ha haza értem megpróbálom le fényképezni nem tudom látható lesz e.

(#20334) DeFranco válasza G@ben (#20332) üzenetére


DeFranco
nagyúr

adtál zengedayt az appnak az sd kártyában turkálni?

[ Szerkesztve ]

(#20335) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Megtaláltam, hogy mi volt a V9.2.5.0.NAMMIEK frissítés, és hogy miért nem ajánlotta fel.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#20336) G@ben válasza DeFranco (#20334) üzenetére


G@ben
addikt

Azt írja, hogy SD-kártya tartalmának módosítása vagy törlése a jogosultságok között van. Ez lenne az?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#20337) csakb válasza plömplöm (#20321) üzenetére


csakb
őstag

Global stable 9.5.4.0

(#20338) orso0355 válasza Szállító76 (#20323) üzenetére


orso0355
őstag

Sőt, én már pont teszem is fel :)

update: már fent is van. :C

[ Szerkesztve ]

(#20339) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Sziasztok!

Sógorom készül leváltani a korábbi telefonját, a megadott paraméterek alapján én a Redmi 4X-et javasoltam neki (EU piacosat). 1-2 kérdésem azért lenne (összefoglalót átfutottam): aksi a szokásos Xiaomi-s mértékben remekel? A helymeghatározás stabil és pontos? Nem fakó a kijelző? A mindennapokban elég a hardver a folyamatos működéshez?

Köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#20340) orso0355 válasza Mr.Silkó (#20339) üzenetére


orso0355
őstag

Nem tudom, milyen a szokásos, de ezen kifejezetten jó az akksi; igen, nem, igen :-)

[ Szerkesztve ]

(#20341) #65675776


#65675776
törölt tag

Frissítettem az OS-t a telefonon. Mostmár az időjárás app hívásokat akar kezdeményezni. Ha letiltom ezt, akkor meg sem tudom nyitni. Mégis mi a vérért kell neki ez az engedély? Szánalom.

(#20342) YASKATIR válasza #65675776 (#20341) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

A xiaomi appok ilyenek. Tessek itt van az, ami a remote-nak "kell" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20343) orso0355 válasza #65675776 (#20341) üzenetére


orso0355
őstag

Nem hiszem, hogy bárkit felhívna az időjárás app 😃

(#20344) mpo válasza csakb (#20337) üzenetére


mpo
veterán

Éppen föl akartam rakni a képet, de így már nem kell, nálam is rendben.
Most frissítettem és ellenőriztem.
9.5.4.0 (NAMMIFA)

Ha érted, akkor már elavult.

(#20345) csakb válasza #65675776 (#20341) üzenetére


csakb
őstag

És tényleg! :D
Én a gyári vackokból már kb. csak a tárcsázót használom, de lehet, hogy azt is le fogom cserélni.

Alternatívának tudom ajánlani a norvég yr.no-t, ha nem baj, hogy nincs magyarítása. Jópár éve használom, a modelljük baromi pontos Európára, 1-2 napra előre, az appjuk pedig teljesen ingyenes, és reklámmentes.

(#20346) G@ben válasza G@ben (#20336) üzenetére


G@ben
addikt

Próbálgatom a dolgokat, de ezt írja ki:

Ha rámegyek, hogy rendben, akkor engedi kiválasztani a könyvtárat, de az sd-kártyáról bármit választok, ez jön fel:

Kéri, hogy engedélyezzem a Dokumentumok alkalmazást, ami le volt tiltva, engedélyeztem, de csak a telefon alvó módjának megakadályozása van az engedélyek között. Alkalmazásengedély nincs. Mit kéne csinálnom, és hol, hogy jó legyen?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#20347) Mr.Silkó válasza orso0355 (#20340) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Köszönöm szépen! :R

(#20348) trebrona válasza G@ben (#20346) üzenetére


trebrona
nagyúr

Most kell megpróbálni az SD-re írni a kívánt alkalmazással és felugró ablakban beállítani az SD-t, vagy annak valamelyik almappáját.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#20349) allnickused


allnickused
tag

Sziasztok.
Légyszi mondja meg valaki, hogyan szerkesszem a témát, amit használni szeretnék? Eddig több témából állítottam össze, ahogy tetszett. Viszont letiltották a téma alkalmazást a mai frissítéssel és csak a komplett eredeti témákat lehet alkalmazni. (9.5.4.0)

(De, az vagy)

(#20350) fradi81 válasza allnickused (#20349) üzenetére


fradi81
veterán

Amíg nincs app addig szerintem el kell felejteni a témázgatást.

moto g72, Ninebot d28e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.