Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) <Adamsky> válasza DarkByte (#5398) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Végül csináltam egy gyors próbát. Az Aptoide-os nekem nem akart elindulni, így a git-es oldalról szedtem le az apk-t.
Azt kell mondjam, tetszik. Nem csak, hogy nincsenek reklámok, de sokkal több / jobb beállítási lehetőség van. A cast-olás is megy. Nem éppen olyan könnyen, mint alapból, de ha már össze van "lőve" az alkalmazás a másik Android-os készülékkel (esetemben a telefonnal), akkor annyi a plusz teendő, hogy el kell indítani a Smart YouTube TV-t, oszt' ennyi. Megjelenik egy plusz "eszköz", és már tolható is rá a YT-s videó.

(#5402) #88470784


#88470784
törölt tag

Sziasztok az nvidia geforce now van valakinek tapasztalata miboxon?

(#5403) azka79 válasza atiska007 (#5400) üzenetére


azka79
aktív tag

Ez engem is érdekelne

(#5404) EmThor válasza atiska007 (#5400) üzenetére


EmThor
addikt

4k HDR esetén az rgb-n nem tud elég adatot.
A szabvány ahogy olvastam a ycbcr420

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#5405) Seraph 16 válasza atiska007 (#5400) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ez engem is érdekelne, csak fhd sdr tv-re.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5406) EmThor válasza Seraph 16 (#5405) üzenetére


EmThor
addikt

Szerintem ott mehet az rgb

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#5407) magellaner válasza EmThor (#5406) üzenetére


magellaner
tag

Én a mostani frissítés óta hiába állítom be az rgb-t vagy az ycbcr420 -t a beállításkor jok a színek de ahogy kikapcsolom a boxot utánna már sokkal fakóbbak a színek egyszeruen nem jegyzi meg. Csináltam már hard resetet is. Eddig jok voltak a színek a frissítés előtt.
A tv re kotve a laptop hdmin keresztul teljesen jo.
A box mukodése kozben a smart tv menujében nincs gond a színekkel mikozben csak a boxon fakó.
Ha a boxot kotom ossze a monitorral akkor nincs ilyen színanomália teljesen jo.
Az első képen lenne a normális szín,- a másodikon vmiért gyengébb színek.
Egyenlőre. nem találtam erről még semmi infot hogy hogyan lehetne megoldani de valoszinuleg egy ujabb frisstés talán.

(#5408) EmThor válasza magellaner (#5407) üzenetére


EmThor
addikt

HDMI kábel csere a tv-n?

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#5409) magellaner válasza EmThor (#5408) üzenetére


magellaner
tag

Kiprobáltam egy másikkal is de ugyanaz a gond. Ha a boxot reresetelem utánna addig jok a színek amig kinem kapcsolom a boxot. Ha a settingsbe rányomok az rgb re akkor addig megint jok a színek amig kinem kapcsolom . Úgyis megprobaltam hogy csak a boxot kapcsoltam és a tv ment.,úgysem jo.

[ Szerkesztve ]

(#5410) magellaner válasza magellaner (#5409) üzenetére


magellaner
tag

De úgynéztem másnak is van ilyen gondja a Redditen találtam. [link]

(#5411) hedgehog válasza #88470784 (#5402) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hali, nálam sajnos még mindig az a helyzet, amit korábban írtam... a kontroller késik. Akár a ps4-est használom bluetoothon, akár az xbox360-ast kábelen.
De igazából valószínűleg maga az eszköz nem bírja a tempót, mert a billentyűzettel a steam login is akadozva megy.
(a hálózatommal nincs baj, a laptopom kábelen tökéletes, de a tabletem ugyanazon a wifin szintén).
Sajna ez az eszköz nem alkalmas a GFNowra.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#5412) #88470784 válasza hedgehog (#5411) üzenetére


#88470784
törölt tag

Én azóta kiprobaltam az ingyenes játékkal a Sonic Racinggel, azzal nem volt gond nem akadozott szépen futott.
Igaz én usb s ethernet a átalakítóval netezek nem wifivel mert társasházban lakom és bezavarnak a szomszédok wifi jelei. Digi 1000 nettel.

[ Szerkesztve ]

(#5413) DarkByte válasza <Adamsky> (#5401) üzenetére


DarkByte
addikt

Örülök ha bejön.
Nekem a gyári streamlined-abb. Reklámok itt alapból sincsenek mert elő vagyok fizetve YouTube Premium-ra.

---

YCbCr420 vs RGB:
Az RGB == YCbCr444 lenne, szóval a 420 az egy színfelbontásban lerontott formátum (vízszintesen csak fele annyi szín pixel van mint világosság pixel, és minden második sorhoz küldenek csak át információt). Ennek ellenére konzumer videónál szinte mindenütt 420-at használnak, még a HDR tartalmaknál is. A HDR azt jelenti hogy szín csatornánként 8 helyett 10 bit-et használnak pixelenként + kiegészítő metaadat a TV-nek hogy mit kezdjen ezzel (pl. Dolby Vision).

Android TV UI-hoz alapvetően az RGB dukálna, az éles kontúros dolgok alakja szebb (pl. UI elmek), de alapvetően film és sorozat közben teljesen megfelel a 420 is.

[ Szerkesztve ]

(#5414) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, honnan érdemes most ár és szállítási idő szempontjából Boxot rendelni? Külföld is játszik, Gearbest, Geekbuying, bármi.

PSN ID: marquuard

(#5415) Pipi85 válasza EnterR (#5414) üzenetére


Pipi85
csendes tag

Szerintem árukeresőn a legszimpatikusabbat kiválasztod, 220volt azt hiszem 220 perces kiszállítást is vállal. A gari miatt szerintem nem éri meg kínából rendelni.
Én múlt héten rendeltem meg az aqua-án és 3 nap múlva meg is jött..

Ezen gyárilag a 9-es droid volt (Prime gomb van a távirányítón illetve a mikrofon sem mikrofon alakú hanem 4 színes köröcske) és alapból nem volt chromecast hiba illetve mást sem tapasztaltam amit a többi fórumtárs írt. Felraktam rá a 600 megás javító csomagot is, azóta is minden funkciót tud, amit tudnia kell, pedig péntek óta gyomrozom rendesen: steamlink, nvidia shield, kodi (multimédia lejátszás, retro játékok), hbo go, horizon go is megy, de ahhoz jobb ha van egér.

[ Szerkesztve ]

(#5416) EnterR válasza Pipi85 (#5415) üzenetére


EnterR
veterán

Köszi, akkor nem bohóckodok külfölddel, 1-2 ezren sose múlt semmi. :R

PSN ID: marquuard

(#5417) Seraph 16 válasza DarkByte (#5413) üzenetére


Seraph 16
őstag

:R

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5418) <Adamsky> válasza Pipi85 (#5415) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ezen gyárilag a 9-es droid volt (Prime gomb van a távirányítón illetve a mikrofon sem mikrofon alakú hanem 4 színes köröcske) és ... "
Akkor ez már az "új" verzió. Egyik szemem sír, másik nevet. Sír, mert én reménykedtem vm. jobb / combosabb cuccban, nevet, mert ha ezt most kiadták, akkor talán nem holnap lesz vége a support-nak.
Egyébként van régi box-od is. Ha, igen össze tudnád picit jobban hasonlítani? Hátha van még valami különbség a távirányítón kívül...

(#5419) Pipi85 válasza <Adamsky> (#5418) üzenetére


Pipi85
csendes tag

Ez az első boxom, sajnos így nem tudom összehasonlítani, de előtte tanulmányoztam ezt a fórumot meg rengeteg tesztet, ahol nem csak jó dolgokat írtak róla, de lekopogom, nekem nem volt negatív élményem eddig..

[ Szerkesztve ]

(#5420) Pipi85


Pipi85
csendes tag

pl ez a cikk alapján:
https://into.hu/hirek/xiaomi-mi-box-s-tesztekben-otcsillag-valosagban-egyes

Negatívumok
- 1-2 óra használat után akad a felület és minden stream/lejátszott videó, film, sorozat /8-10 órát nyomogattam össze-vissza játékok/filmek/alkalmazások, egyszer sem volt lassulás/
- KODI nem tud SMB-re csatlakozni /user a hülye szerintem, ha a windows-os(linuxban alapból kéri..) a fájlmegosztásod akkor kell adni egy usert meg pass-t megfelelő jogokkal, működik/
- VLC felülete rossz (inkább minimalistának hívnám, de ez nem a box hibája, hanem a droid TV-re kiadott vlc-jé, nem néztem, de biztos van másik média lejátszó, én pl kodit használok sima avi/mkv-khoz is)
- Nem rögzíthető a TV hátuljára (ez igaz)
- 4k, 1080p és 720p nagyjából felejtős, maximum YouTube app tudja hozni a 720p-t, esetleg 1080p-t. (nekem megy ez pl simán: https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ)
- Újraindítás nem segít a probléma megoldásán (eddig nem kellett ezt tesztelnem)
- Hibajavítás nem érkezik a problémára (szerintem ilyen fog még érkezni, max lassan, ahogy eddig)

[ Szerkesztve ]

(#5421) Steve1207 válasza Pipi85 (#5420) üzenetére


Steve1207
veterán

Csak röhögök, amikor ez a "teszt" előkerül :DDD

.

(#5422) EmThor válasza Pipi85 (#5420) üzenetére


EmThor
addikt

Lol de kamu, biztos apple pénzeli.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#5423) azbest válasza Pipi85 (#5420) üzenetére


azbest
félisten

A kínából rendelős írások sokszor tényleg reklámként mennek és lehet saját tapasztalata sincs vele az íróknak. Ezért jó, ha már széleskörben használt valami és nem vakon kell beleesni. :)

Nagyon nem mindegy, hogy ki éppen mikor kezdi használni. Meg persze az sem mindegy mire és mivel. Bizonyos rendszer verziók bizonyos tévékkel, bluetooth eszközökkel, vagy akár mellette aktív bt eszközök miatt hajlamos volt problémázni.

Fő verzióváltáskor minidg balf@szkodik a xiaomi fejlesztőcsapata. Az S pedig egy fő verzióváltással jött ki :)
Szóval vannak időszakok, amikor lehet tényleg több a bug. De persze a leírásban volt, ami részben legalább felhaszánlói tudatlanság
(smb megosztás - de tudja, csak windows alól kiírtották a régi protokolt a biztonsági hibái miatt. A leírtak alapján lehet kicsit ergya a wifije is alapból, bug nélkül is, ha lassan tölt le dolgokat frissen is.)

Ugye most elvileg várható xiaomi stick formátumú androidtv eszköz is. Hát ott is kicsit óvatosan állnék az első fél évben hozzá. A google féle androidtv dongle is jön ki, ami lehet még hardverben is kábé ugyanaz (a xiaomi és a google fejlesztői készülékek is mind hasonló amlogic chipsetre épültek). És talán árban is jók lesznek. A google adt-3 fejlesztői eszköz például 79 dolcsiért vásárolható is lenne, de mivel fejlesztői eszköz, ezért nincs netflix certje, szóval nem hétköznapi használatra van. De árban kb ezen a szinten saccolom a normál kereskedelmi változatot is. Talán a google egy fokkal jobban össze tudja kalapálni a rendszert az amlogictól kapott bugos kernelből, mint a kevésbé rutinos xiaomi fejlesztők.

(#5422) EmThor
simán így érezheti az egyszeri felhasználó. Aki követi a topicot, az emlékezhet rá, hogy itt is egyszer fenn, egyszer lenn a helyzet. Attól függően, hogy éppen egy jól sikerült rendszer verzió fut a dobozokon vagy egy kevésbé szerencsés.

[ Szerkesztve ]

(#5424) DarkByte válasza Pipi85 (#5420) üzenetére


DarkByte
addikt

SMB-nél amúgy az a trükk hogy a Kodi nem képes csatlakozni a 128-bit-es titkosítást használó Windows-os gépekhez (ez az alap Windows 10-ben). A Network and Sharing Center-ben az Advanced Sharing settings alatt kell átkapcsolni a régeibb 40/56 bit-esre.

Ha még így se jó, akkor a Turn Windows features on or off alatt fel kell tenni az SMB 1.0/CIFS Server-t is. Viszont ez tényleg visszakapcsol egy elég régi alapvetően könnyen támadható protokollt, szóval csak óvatosan, megfelelően körbe bástyázva.

[ Szerkesztve ]

(#5425) hedgehog válasza #88470784 (#5412) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igazad volt, kábellel tényleg semmi gond nem volt, simán játszottam 1-2 órát a Crew2-vel, mindenféle akadás nélkül. Ez jó hír, köszi a tippet!
Azért nem gondoltam egyből a kábelre, mert a kép jó volt wifin is, ráadásul ugyanezen a wifin a HuaweiM5 tabletemen kiválóan működött a GFNow.
Szóval akkor így van az embernek 20KHuFból (meg némi havidíjból) egy teljesen használható "konzol"ja :)

-- aka p3d3str1an

(#5426) Kobe


Kobe
veterán

Hi
Jol gondolom h mas hivatalos netflix 1080p tamogatas mas hasoo boxra nincs?
Tetszene a mi box s, de a lan hianya kicsit fajo pont. Nem tudom wifin keresztul 120-130mbps a zavartalan fhd netflixhez elegendo-e?
Igazabol mas markaval se lennek elorebb mert ott lan csati lenne de netflix support nem, szoval kb ugyanott lennek.
Mi sticket gondoltam megvarni de sejtesem szerint ezen a 2 ponton nem valtoztatnak semmit

(#5427) #88470784 válasza hedgehog (#5425) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igazad van a wifi a mobilon, tableten jol mukodik, csak azt nem teszed le a szobaban az asztalra egy helyre, hanem jarkalsz vele mozgatod stb es lehet kicsit ki ki marad a wifi térerő azt észre sem fogod venni.

(#5428) adamz91 válasza Pipi85 (#5420) üzenetére


adamz91
tag

Na ma meglátjuk , mennyivel lesz gagyibb, mint az Nvidia Shieldem. Egy negatívum már van,hogy nincs gyárilag ethernet port. esélyes,hogy nem fogja bírni az 1080p-t sem akadás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5429) Steve1207 válasza adamz91 (#5428) üzenetére


Steve1207
veterán

Ti mit néztek amúgy, hogy nem elég a sávszél? Én wifin simán játszom a 4k-s, HDR filmeket 15.000 kbps-ig (cirka 40-50gb-os file), ha szükséges. De szerintem tudna többet is, csak ilyenből lestem múltkor sample-t tesztre.
Igaz már ezt a minőséget is fölöslegesnek tartom, ha nincs az embernek egy legalább 3k-s tv-je, hogy kijöjjön a különbség.

.

(#5430) azbest válasza Kobe (#5426) üzenetére


azbest
félisten

A netflix 4k videók 7 megabitesek normál időszakban. Szóval nem szükséges hozzá óriási sebesség. Egy rendes, stabil wifi is teljesen jó tud lenni. De később 3 dollárért rendelhetsz hozzá kínából 100 mbites usb-lan adaptert, ha nem szeretnél wifizni.

Egyébként talán a hó végét érdemes kivárni, hogy megjelenik -e a google saját androidtv dongle-je (mivel a chromecat ultrának is gyári tartozáka az usb-lan adapteres töltő, így gondolom annál is alap lesz ez). Meg persze a mi stick is érdekes lehet, csak az első hónapokban lehetnek a szoftverének gyermekbetegségei a xiaomit ismerve.

(#5431) <Adamsky> válasza azbest (#5430) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezekre a dongle-ökre nem igazán lehet külső lan adaptert "akasztani". Én legalábbis nem nagyon tudok olyanról, amin lenne USB (OTG). Szóval én ezektől nem várok sokat ...

(#5432) Steve1207 válasza azbest (#5430) üzenetére


Steve1207
veterán

A google dolgot én is várom, mert jó alternatíva lehet. Pláne, ha pl usb-ről működik majd és nem szükséges hozzá adapter.

.

(#5433) azbest válasza <Adamsky> (#5431) üzenetére


azbest
félisten

Dehogy nem.
A dongle formátumú eszközöknél gyakran a táp microusb-je nem csak táp, hanem usb is.
A google a chromecast ultrához eleve olyan tápot ad és külön is vehető, amibe be van építve az usb-lan adapter (persze ebből is van uk, us és eu táp dugós változat). De akár másik gyártótól is lehet venni ilyen eszközt, amit fel lehet fűzni a sima táp után. Ugreenek többféle ilyen cucca is van [link]

De akár egy y kábel + sima usb-lan adapter is megy fillérekből. A 100 megabites AX88772 chipsetesek működnek a chromecasstokkal (nem csak ultrával, a 2 és 3-mal is). A mibox-okkal. A firetv gen2 és 4k stickekkel is. Szinte mindennel, ami android alapú és van usb portja.

(#5432) Steve1207
mivel a donglek is 4 magos amlogic chipsetesek, így 1-2A kell nekik, ami a tévé usb-jén necces. Lehet, hogy megy, de hivatalosan külön táp ajánlott ezekhez.

[ Szerkesztve ]

(#5434) adamz91 válasza Steve1207 (#5429) üzenetére


adamz91
tag

Sima FHD filmeket, ritkán 4k, de az a tapasztalat(Shielden) Ha wifin vagyok (Hiába AC-s wifi router) Akkor kodiban sokszor bufferel a film, ami elég zavaró. Viszont ha kábelen vagyok nincs ilyen probléma! SMB szerverrel használom nasról.

[ Szerkesztve ]

(#5435) <Adamsky> válasza azbest (#5433) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi! Hát ezt akkor nem, ill. rosszul tudtam. Ettől függetlenül a dongle-ökért nem nagyon vagyok oda. Ha a hordozhatóság a cél, akkor OK, de nekem olyan kellene, amit bedugok, és fix-en ott van, és nem kell hozzá mindenféle adaptereket kötögetni. Erről jut eszembe a cégnél mindig röhögök a sok Mac-es majmon. Úgy néz ki a gépük, mint egy karácsonyfa.
Egyébként pont emiatt örülnék igazán egy 2-3 USB-s, RJ45-ös, ne adj' Isten cserélhető külső antennás Mi Box-nak. Na, mondjuk ilyen se lesz soha, ill. előbb lesz lottó ötösöm.

(#5436) Steve1207 válasza adamz91 (#5434) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem nagyon ritka, ha megakad (itx, smb, wifiről). Talán olyankor volt akadás, ha ment valami sávszélesség fogó dolog mellette gépen, az simán befolyásolta. Normál esetben, ha nincs hálózati mozgás gond nélkül ment minden.

.

(#5437) EnterR


EnterR
veterán

Milyen hosszú a gyári HDMI kábele? Ez képes a 4K HDR-re vagy érdemes vennem egyet?

PSN ID: marquuard

(#5438) adamz91 válasza Steve1207 (#5436) üzenetére


adamz91
tag

Na most nyomogattam kb 1 órát. Egy lag nem volt. smb server hozzáadása kodihoz, hiba nélkül lement. Belekezdtem 4k filmbe is, gond nélkül vitte. Chromecast is tökéletesen müxik. 2231-es build volt fent, egyből volt is update a legfrissebbre. Régióba nem volt magyar, de ennek ellenére full magyar , sehol nem láttam kínai szöveget. Majd pár hét múlva kiderül :P

(#5439) Mat86


Mat86
csendes tag

Hol lehet venni ezt az új verziót amiről szó van? Aquan kívűl máshol is már ezt árulják? Pl. xiaomi.hu?

(#5440) azka79 válasza Mat86 (#5439) üzenetére


azka79
aktív tag

én 3 hete vettem 2db ot a 220voltban a béke téren, es en is az "új" at kaptam.

(#5441) azbest válasza Mat86 (#5439) üzenetére


azbest
félisten

Van prime video előfizetésed, azért szeretnél olyan feliratos távirányítót?

Nem tudom van-e egyáltalán különbség a feliratokon kívül. Persze lehet, hogy a régi a live channels appot indítja, az új táv meg a prime videót - ha tényleg más kódja lett a gombnak is.

(#5442) Mat86 válasza azbest (#5441) üzenetére


Mat86
csendes tag

Csak az volt a tapasztalat, hogy azzal már nem jöttek elő a hibák (lassulás / akadozás). Vagy ez a 9-es verzió új patchének köszönhető?

(#5443) azbest válasza Mat86 (#5442) üzenetére


azbest
félisten

A 9es rendszerbe került bele a prime videó előtelepítve, amelyik box gyárilag azzal telepítve jött már, ahhoz adnak olyan logós távirányítót. A mibox s az nem változott.

(#5444) adamz91


adamz91
tag

standby módba másnak se működik a chromecast?

(#5445) Kobe


Kobe
veterán

Vettem en is egy ilyen ketyeret, igazabol a mi sticknel eselytelennek latom hogy tobbfajta / ujabb csatlakozok legyen rajta

A kerdesem az hogy van egy rakat filmem kulso vinyon es van egy csomo a gepen, megoldhato az hogy a gepen levot valamilyen halozati mappakent lassam a mi boxon is?

(#5446) trobi28 válasza Kobe (#5445) üzenetére


trobi28
addikt

Igen. PC-re Serviio ezt követően a MiBoxon a VLC látni fogja a megosztott mappákat :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5447) vasii válasza trobi28 (#5446) üzenetére


vasii
senior tag

Ez a Serviio mire jo?
En siman shared-re tettem a mappat a PCn amiben a filmek vannak es igy is latja a VLC.

(#5448) trobi28 válasza vasii (#5447) üzenetére


trobi28
addikt

A Serviio ugyan azt tudja, csak sokkal profibb és megbízhatóbb mint a Windows beépített hálózati megosztó központja :K Igaz, hogy fizetős, de megéri az árát, bagy használd okosan ;)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5449) Pavua


Pavua
csendes tag

Sziasztok,

milyen vezetéknélküli gampad-et, kontrollert ajánlotok? Nincs ps-em, xboxom, szóval csak ehhez kellene valami itthon elérhető (nem akarok szállításra várni),
kompatibilis (nem csak csatlakozó, hanem játékra használható) és lehetőleg olcsó.

https://gamepad-kontroller.arukereso.hu/ melyik "tulajdonságú" lehet jó?
ps 2-3-4, okostelefon stb?

köszi

(#5450) Kobe válasza trobi28 (#5446) üzenetére


Kobe
veterán

Kiprobaltam, mukodik a megosztas.
Viszont a box oldalan a konkret videok elereset nem lehet valahogy egyszerusiteni?
Egy fel elet mire az ember eljut a lejatszando fileig VLC ben.
Helyi halozat / serviio, akkor rakerdez milyen tartalmat keresel, utana hogy eloado, ev, rendezo, mappa meg babam tudja hany szempont szerinti metaadat alapjan akarod rendezni, aztan mappak szerintit valasztasz, es ott meg eltallozgatsz....
2 db mappam van, egy csomo almappaval, nem lehet vhogy a 2 fomappat bedrotozni a vlc fokepernyojere? Vagy legalabb a serviioeba?
Probaltam serviioba kedvenceknek megjelolni de nincs ugras a kedvencekhez funkcio igy eleg suta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.