Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire érdemes bootloader-t nyitni, mert olvastam, hogy ha root miatt kell, akkor attól még működik az OTA frissítés. Valamint, hogy el lehet-e ronatni valami nyitás közben, vagy valamire olda kell-e jobban figyelni. Mert amiket olvastam, az csak annyi, hogy beállításokban, OEM Unlock, majd fastboot mód, majd adb-vel fastboot oem unlock. Tényleg ennyi lenne csak?

(#6402) Luck Dragon válasza Viktor0610 (#6399) üzenetére

Redmi 5 Plusz lesz B20-al.
Külföldi oldalakon már olvasni olyan teszt RN5P-ről ami rendelkezik vele. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6403) peestike válasza Viktor0610 (#6399) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi a választ!
Én már azon is csodálkozom, hogy még nincs kinn b20as redmi 5x plus+... Lassan egy hónapja bemutatták a friss vasakat... ;]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6404) Viktor0610 válasza Luck Dragon (#6402) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a Plus NAGY.
Már a Mi A1 is nagy nekem (főleg, hogy nincs benne egykezes mód, mint a MIUI-ban), a Redmi 5 Plus meg még szélesebb. :(
Mondjuk, a Redmi 4 Prime-ról is úgy váltottam, hogy kipróbálom ezt, aztán eladom azt, amelyik kevésbé tetszik.
Lehet, veszek egy 5 Plust, aztán majd eldöntöm, melyik marad... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6405) tboy93 válasza Viktor0610 (#6399) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem nagyon bejön a pure droid :K Amíg kapja az updateeket addig tuti marad, aztán csere valami új android one készülékre hasonló árszegmensben mint az A1.

(#6406) Luck Dragon válasza Viktor0610 (#6404) üzenetére

Majd írd meg milyen. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6407) IT user válasza Viktor0610 (#6400) üzenetére


IT user
tag

Ezek szerint nincs a Telenor-nál központi előírás a kártyák vágásáról? Minden bolt saját hatáskörben dönt erről? Vagy akár az is előfordulhat, hogy az egyik nap az egyik ügyintéző azt mondja, hogy nem lehet, másnap egy másik ügyintéző szó nélkül megcsinálja, ugyan abban a boltban?
Csak kíváncsiságból kérdezem.

(#6408) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként ennek tálca ki-be tolás, húzásnak is megvan a "trükkje", de ez szinte minden telefonra igaz. Talán a note8-ba ki-be dugni még egy picit nehezebb is. A lényege, hogy be, vagy kihúzásnál enyhén lefele kell nyomni a tálcát, tehát nem erőből, csak annyira, hogy simán járjon ki-be.
Persze, ha a sim kicseszett recés, akkor illene "leflexelni" az oldalait,

[ Szerkesztve ]

(#6409) Viktor0610 válasza IT user (#6407) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Vagy akár az is előfordulhat, hogy az egyik nap az egyik ügyintéző azt mondja, hogy nem lehet, másnap egy másik ügyintéző szó nélkül megcsinálja, ugyan abban a boltban?"
Igen, simán.

Samsung Galaxy A54

(#6410) zolikaDB válasza Viktor0610 (#6404) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szerinted mennyi ido kell a kernelforrasok kiadasa utan, hogy elkeszuljon A1-re is a MIUI? :)

Apropo: kernelek kiadasarol tudunk mar valami ertekelheto infot?

(#6411) Viktor0610 válasza zolikaDB (#6410) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sajnos, ROM-olásban semennyire nem vagyok jártas, így nincs ötletem. :(

Samsung Galaxy A54

(#6412) DroiDMester válasza zolikaDB (#6410) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

múlt7 en azt írták, hogy Január első hetébe tehát ezen a 7.en kellene kiadniuk a Kernel Forrás kódját, bár az OREO -ra is pont ezt írták hogy ezen a 7en jön és már megkaptuk múlt7en!

De a lényegre térve ha ki is adják nem lesz pár napon belül custom ROM/Kernel erre ne is számíts, sz.tem kell neki 1 hónap mire lesz használható custom rom, MiUi ról meg sz.tem ne is nagyon álmodj hogy egyhamar lesz A1 re!

(#6413) zolikaDB válasza DroiDMester (#6412) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nyilvan, csak azert jeleztem ezt, mert anno Mipadra vasarlas utan nekem 1 evvel jott ki, de mar elotte eladtam - emiatt.
Mi3-ra sokat vartunk szinten, de mar Kanaan van, igaz a modell kifutott :)
Persze, par honap kell neki, de legalabb igertek valami biztatot.

Es szerinted miert nem eselyes a MIUI A1-re?

[ Szerkesztve ]

(#6414) X_C


X_C
tag

Sziasztok!
Felrakta már valaki a google portrémódos kamerát? Mi kell hozzá? (bootloader nyitás, root, twrp?)
Működik 7.x-en? Tesztképeket tudna feltenni, aki használja?

(#6415) Viktor0610 válasza X_C (#6414) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem működött nálam.
Elvileg nem kell hozzá semmi mókolás, csak felteszed az APK-t és kész.

Samsung Galaxy A54

(#6416) X_C válasza Viktor0610 (#6415) üzenetére


X_C
tag

erre gondolok:
[link]

(#6417) DroiDMester válasza Viktor0610 (#6415) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Működik az, csak kellenek a szokásos hozzávalók ami a többi módosított GoogleCamera apphoz is!
Camera API2 + Google Camera FrameWork (com.google.android.camera2.xml, com.google.android.camera2.jar)

és voala

[ Szerkesztve ]

(#6418) Nimda válasza DroiDMester (#6417) üzenetére


Nimda
addikt

Itt a háttér éles és a téma homályos.

(#6419) Nandivagyok válasza Nimda (#6418) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Mert ez a kamera keresőjének az élőképe csak.
Egyébként mindenképp megéri feltenni, már csak a google camera előnyei miatt is.
Tapasztalataim szerint jól működik és jobb minőséget produkál, az alany nagyon részletes, nincs úgy elmosva mint a gyári porté módban. Részben azért is mert nem a zoom lencsét használja.
Viszont a részletgazdagság miatt ahol hibázik a körvonal meghatározásánál, az látványosabb baki lesz.
Ha egyértelmű a körvonal, jobb a végeredmény a gyárinál. Majd teszek fel képet.

szerk: kinek lenne kedve társulni átszerkeszteni az összefoglalót? sok fontos infó gyűlt össze, és jó eséllyel lesz a telefonnak 'modder' felhasználótábora is ha jönnek a kernel források, így lehetne mélyvíz összefoglalót is írni.

[ Szerkesztve ]

(#6420) bepken válasza Nandivagyok (#6419) üzenetére


bepken
veterán

na akkor most jött el az ideje, hogy én is nekifussak a rootnak :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6421) DroiDMester válasza bepken (#6420) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem kell feltétlenül root csak BL-t kell nyitni majd elindulni TWRP ben és onnan telepíteni egy zip et, ha igény van rá megcsinálom a zip et oreo alá

(#6422) Csepe válasza Nandivagyok (#6419) üzenetére


Csepe
aktív tag

A Photosphere mód is mûködik benne?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#6423) Nandivagyok válasza Csepe (#6422) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Igen.

(#6424) oOKitsuneOo válasza DroiDMester (#6421) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Szia, ha nem nagy erőfeszítés én kérnék tőled egy .zip-et.

(#6425) Gabesz84 válasza Viktor0610 (#6399) üzenetére


Gabesz84
őstag

Mi 5X az elvileg pont ugyanez MIUI-val, csak b20 mentes. Vagy nem?

(#6426) haris válasza Gabesz84 (#6425) üzenetére


haris
őstag

...de.
csak épp az a gond vele hogy B20 mentes.
(Nem nekem, én nem vágyok miui.ra)

(#6427) Viktor0610 válasza haris (#6426) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pontosan.
Ha lenne benne B20, azt vettem volna. :K

Samsung Galaxy A54

(#6428) haris válasza Viktor0610 (#6427) üzenetére


haris
őstag

De akkor miért nem Redmi note 4?

(#6429) apeelme válasza Nandivagyok (#6419) üzenetére


apeelme
addikt

A mélyvíz részével bőven ráérsz. :U

(#6430) ssoobbrrii


ssoobbrrii
csendes tag

Végül felettem az Oreo- t mindenféle mokolás, resetelés nélkül. Eddig semmi különöset nem vettem észre a működésben. Teszi a dolgát, úgy ahogy eddig is. Nagy változás nem történt. Bug nincs. Ami viszont fura, hogy felül az értesítési sávban amikor a WiFi vagy a mobilnet mellett megjelennek a le-fel kis nyilacskák, és ha van mellette ikon pl. ébresztő vagy hogy a telefon néma, akkor ezek az ikonok ide oda ugrálnak. Mintha ezek a kis nyilacskák mindig arrébb löknék a másik ikont. Kicsit zavaró mert az ember önkéntelenül mindig odanéz. Miért nem lehetett úgy megoldani hogy elférjenek kényelmesen egymás mellett. Eddig ez nem tűnt fel. 😉

(#6431) Viktor0610 válasza haris (#6428) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez jó kérdés.
Talán, mert a B20 mellett a kamera volt a másik, hogy lecseréltem a Redmi 4 Prime-ot. :D
Bár -valószínűleg- a Redmi 5 (Plus) visszalépés lenne kamerában... :(((
Nehéz döntés ez a készülékválasztás...

Samsung Galaxy A54

(#6432) haris válasza ssoobbrrii (#6430) üzenetére


haris
őstag

Majd megszokod. Nekem már fel sm tűnik.

(#6433) JJ hunter


JJ hunter
aktív tag

Sziasztok,

Hasznalja valaki a Ne zavarjanak funkciot?
Be van allitva nehany telefonszam ejszakara, amiket atenged a telo. Hogyan lehetne azt beallitani, hogy ezekhez a "Ne zavarjanak szabalyokhoz" eltero csengohangot (ertelemszeruen hallkabbat, mint a napkozbeni) tudjak beallitani, hogy ha keresnek, akkor ne ugorjak ki az agybol? :D Ja, es ugy, hogy ne nekem kelljen a szabaly kezdetekor es vegen kezzel beallitani a hangerot:)
Ezt el lehetne kuldeni a "Mi visszajelzes" kereteben vagy ez magahoz az androidhoz kotheto? 4.4-rol valtottam a 7.1.2re, uj nekem ez a funkcio:)

Samu GalaxyS » S3 Neo » Mi A1

(#6434) DarkChild


DarkChild
senior tag

Na, nálam sem volt FR az Oreo felrakása után és azt kell mondjam: eddig minden OK :K
Akku: 20%-on áll jelenleg. Utolsó töltés óta eltelt idő: 3nap / 19ó / 25p. Kijelzőidő: 6ó 40p. Szóval nincs visszaesés a Nougathoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#6435) Viktor0610 válasza DarkChild (#6434) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megerősíthetem.
Tegnap 7,5 óra volt a kijelzőidőm, mikor 3%-on feltettem töltőre. :)

Szerinem nyugodtan mehetett volna onban is. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6436) ZolkoW válasza JJ hunter (#6433) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem érzem, hogy ez tömegigény lenne ;-) , megoldás lehet esetleg egy tasker jellegű (én régen használtam a magyar E-robotot) alkalmazás, ami csak annyit tesz, hogy a csengés hangerejét átállítja egy időpontban, majd vissza. a csengőhang váltást nem tudom, kezeli-e, főleg DND szabály alapján, de egy ötlet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#6437) judas13


judas13
addikt

Zenehallgatás - Spotify- alatt a bejövô -Messenger!- hívásnál nem kapcsol le a zene!!
Nem zavaró kicsit sem!
Másnál is van lehen? Esetleg csak GSM hívásnál áll le a lejáttszás magától?
Ötlet, tapasztalat együttérzés :) bármi jöhet srácok.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#6438) Viktor0610 válasza judas13 (#6437) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én együttérzek veled.

;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6439) judas13 válasza judas13 (#6437) üzenetére


judas13
addikt

**lehen-ilyen**

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#6440) judas13 válasza Viktor0610 (#6438) üzenetére


judas13
addikt

Máris jobb köszi :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#6441) Viktor0610 válasza judas13 (#6440) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De hogy válaszoljak is.
Nálam Deezer és Poweramp van, ezek rendre leálltak Messenger híváskor, tehát dobd ki a Spotify-t. ;]

Samsung Galaxy A54

(#6442) tboy93 válasza JJ hunter (#6433) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem Tasker-el megoldható.

(#6443) judas13 válasza Viktor0610 (#6441) üzenetére


judas13
addikt

Elôfizun vagyok de a rend kedvéért szétnézek majd köszi!😋

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#6444) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Kénytelen voltam tegnap egy hard resetet csinálni, mert egyre másra álltak meg a telepített appjaim használat közben.
Jelen pillanatban szerencsére még nem történt ilyen váratlan leállás és továbbra is működik a gesztusvezérlés a ujjlenyomat olvasóval

(#6445) Draun01 válasza judas13 (#6437) üzenetére


Draun01
tag

Na végre nem vagyok egyedül, nálam GSM hivaskor sem áll le és iszonyat idegesítő. A másik hogy ha rezgőn van a teló és headsettel használom csoroghetne a fülesben és a harmadik pedig hogy a Xiaomi hybrid fulessel hívást fogadni tudok középső gombbal, de letenni már nem. Bármi ötlet?

Pixel 6a

(#6446) GuruZone


GuruZone
őstag

ma vettem észre, hogy gyanúsan nagy volt a csend,
az email-jeim csak akkor jönnek meg, ha én magam belépek az outlook app-ba.

Még 31-én frissítetten az Oreo-ra. Az Outlook 2017. dec. 11-én volt utoljára frissítve. Írok a Microsoftnak, hátha.

A helymeghatározás ikonja nekem is kint marad az értesítősávban akár be van kapcsolva, akár nem :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#6447) TeeBeee válasza Draun01 (#6305) üzenetére


TeeBeee
tag

User error? Mert még sosem tapasztaltad? Konkrétan hülyének nézed az embereket :U

Nougaton valós probléma volt valós megoldással, Oreon mióta fent van nem találkoztam a problémával, igaz nem is telefonáltam még vele annyit.

(#6448) Viktor0610 válasza GuruZone (#6446) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyszer nekem is rá kellett frissítenem a Nine appon belül a levelekre.
Valamiért nekem sem volt aktív a levelek szinkronja. :F
Azóta nincs gond vele. :)

Samsung Galaxy A54

(#6449) alpihun


alpihun
senior tag

Az enyém is úton van már, s közben itt olvasgatom a fórumot, hogy ne legyek hülye.

Biztos, hogy még minidg annyira jó dolog ez a stock android hype? Ennyi buggal 3 év alatt nem találkoztam, mint amit itt minden harmadik ember ír a beszámolójában.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#6450) ZolkoW válasza alpihun (#6449) üzenetére


ZolkoW
őstag

én drukkolok, mert kinéztem magamnak ezt a telefont, de kissé engem is elriaszt a bugok mennyisége :)
csabító, hogy "olcsó Nexus", jó HW, de amiket írkáltok, az a rosszabbul sikerült heti MIUI frissítéseket juttatja eszembe, amikor egy hibát félig javítottak, kettő újat hozzátettek, ami igazán idegesítő volt, azt meg lesz*rták - mondom ezt úgy, hogy egyébként szeretem a MIUIt, csak azt gondoltam, hogy ennél simábban megy egy új verzió, meg eleve egy ROM összekalapálása, ha tiszta Androidról van szó.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.